Amsterdam begroet juichend Prinses en Prins. Ware triomftocht van het Centraal Station naar het Paleis. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Heden is voor de Amsterdammers een lang gekoesterde wensch in vervulling gegaan. Het Prinselijk Echtpaar heeft vandaag zijn eerste officiëele bezoek aan de hoofdstad gebracht en is daar in het Paleis op den Dam door H. M. de Koningin verwelkomd. Bij de aankomst van de Koningin hedenmorgen heeft de hoofd stedelijke bevolking reeds op ondubbelzinnige wijze van haar gevoelens ten opzichte van ons Vorstenhuis doen blijken, maar de intocht van het Prinselijk Paar is, hoewel de weg van het Centraal Station naar het Paleis slechts kort is, een ware triumftocht geworden. Er was de plechtige statie van het protocol, er was de pracht en praal van gala en feestversiering, doch bovenal was er weer die echt Amsterdamsche hartelijkheid der tienduizenden, die juichend toon den, dat ook in deze stad dankbaarheid en vreugde heerscht over het jong geluk van het Prinselijk Echtpaar. Een Amsterdammer ziet niet spoedig rede nen om jaloersch te zijn op de bewoners van andere steden. Doch toen in Januari de Ha genaars het voorrecht hadden van d e groote gebeurtenis het Prinselijk huwelijk, getuigen te mogen zijn, ontstond er bij de Amsterdam mers een overigens slechts te waardeeren gevoel van afgunst, dat zij niet in de ge legenheid waren aan het Vorstenhuis in eigen stad rechstreeks van hun vreugde te doen blijken. Uit dien tijd stammen de plannen om de schade in te halen bij het eerstvolgende officieele bezoek en sinds dien tijd hebben vele comité's uit de burgerij aan de voorbereiding daarvan gearbeid. Thans was de langverwachte gelegenheid daar. De vaderlandsche driekleur woei van schier alle gebouwen. Buiten de officieele ver sieringen der hoofdstraten, was er bijna geen straat of de bewoners hadden een feesttooi aangebracht, welke hier op sierlijke en kunst zinnige, ginds op primitieve wijze, van de liefde voor Oranje getuigde. De drukte, die op werk dagen in de straten den nijveren aard der stad bewijst, was verdwenen om in de buitenwijken voor een Zondagsche stilte en in het Centrum voor een feestelijk geroezemoes van duizenden voetgangers plaats te maken. Vele kantoren en winkels hadden hun per soneel vijaf gegeven, de scholen waren geslo ten en zelfs in de beurs verzamelden zich zang koren in plaats van makelaars. De aankomst aan het Centraal Station. Het station was voor deze gelegenheid fees telijk versierd. Op het eerste perron lagen loopers uitgerold, welke voerden van de plaats, waar de trein zou stilhouden, naar het beken de „gouden hek", de slechts bij officieele be zoeken geopende toegang tot de Koninklijke wachtkamer. Daar stonden onder de gewelfde plafonds met hun sierlijke luster kronen groote palmen. De stemmigheid van de fraaie zaal werd ge broken door bloeiende planten en varensoor ten, welke frisch afstaken tegen de eikenhou ten betimmering. De reusachtige Grieksche vaas, welke staat opgesteld tusschen de beide statietrappen, welke van de Koninklijke wachtkamer naar den Koninklijken uitgang leiden, was met rozen en trosroosjes opgemaakt. Toen de Vorstelijke gasten het perron betra den en de wacht het eerbewijs bracht, rolden over het Y de schoten van H.Ms. kruiser Gel derland, welke aan het Steenen Hoofd lag ge meerd. Drie en dertig maal klonk de doffe knal van de vuurmonden over het watervlak en ver kondigde aan de tienduizenden wachtenden buiten het station dat het groote moment daar was. De Prinses en de Prins schreden langzaam langs de eerewacht, die roerloos het geweer presenteerde. Daarna zette de Marinekapel het Wilhelmus in. Terwijl de aanwezigen eerbiedig de houding aannamen, begeleidden de burge meester en de stationschef de heer W. Jongstra de Vorstelijke gasten naar de wachtkamer. Daar bevonden zich de wethouders en de raadsleden der gemeente en het uitvoerend comité van het „Huldigingscomité-Amster- dam", dat de leiding heeft gehad bij de voor bereiding van de intochtfeesten. Als hoofd van de gemeente, 'die gedurende een week de Gastvrouwe der Koninklijke Fa milie zal zijn, sprak burgemeester De Vlugt eenige woorden ter begroeting. Het einde van de korte plechtigheid in de Koninklijke wachtkamer was daarmede geko men. Langs een dubbele rij van weesmeisjes uit de verschillende inrichtingen in de stad, die bij het passeeren van de Vorstelijke Personen rose en witte bloemen op de treden strooiden, daalden de Prinses en de Prins, vriendelijk de meisjes toeknikkend, langs de statietrap af naar het Koninklijk rijtuig, dat aan den voet, nog binnen het gebouw, gereed stond. Door het openen van twee hooge deuren had men den uitbouw van den Koninklijken ingang tot een inrijpoort gemaakt, waar een roomkleurige calèche, bespannen met zes paarden, en gere den door twee voorrijders, was voorgereden. De spanning, die allen als een on- zichtbaren band samenbond, brak zich in laaiende geestdrift baan toen de roomkleurige, door officieren ge- escorteerde calèche, waarin het Prin selijk Paar gezeten is, voorbijtrok. De Prinses, een lach op het gelaat, vrien delijk wuivend en buigend naar alle kanten; de Prins, hartelijk groetend en aldus uiting gevend aan hun diepe erkentelijkheid voor de blijde ont vangst. Het Damrak. Reeds geruimen tijd vóór het uur van twaalf, op welk tijdstip politie en mare chaussee, na de vroege aankomst van H.M. de Koningin, ten tweeden male haar zware taak had aangevangen om de afzetting langs den intochtsweg te voltrekken en het ge- heele rij verkeer van trams en ander e ver voermiddelen uit deze contreien te bannen, hadden zich uit alle wijken en ook uit de pro vincie reeds talloozen naar de binnenstad be geven om zich een goede plaats te verzeke ren. Deze scharen van geduldig wachtenden, onder wie zich ook talrijke vreemdelingen bevinden, waren aangevuld door nieuwe le gioenen van belangstellenden, zoodat op het uur van den intocht dit deel van de route zich als een hier en daar wat grillig getrok ken breede baan, waarbinnen mede het dub bel spoor der tram lag, tusschen de dichte rijen van toeschouwers uitstrekte. Daar boven uit vlaggen en nog eens vlag gen van huizen, hotels en kantoren, waarvan alle ramen, evenals verscheidene van het Beursgebouw, dat overigens voor zijn gewone werkzaamheid gesloten is, dicht bezet waren met belangstellenden. Tusschen de massa, hoog oprijzend, de rijen pylonen, aan beide zijden, tusschen de blinkend stalen stangen kleurige spanlinten dragend, zoomede, als sluitstuk ter linkerzijde, de fraai gedecoreer de frontgevel van de Bijenkorf. En dan, aan weerskanten, één lange zoom van vaandels, vlaggen en banieren: de opgestelde deputa ties van de ongeveer twee honderd vereeni- gingen, die aan den intocht luister bijzetten. Ter rechterzijde van het C. S. af gezien, wa ren alleen de trottoirs voor het publiek be stemd; op den rijweg, vóór de politie-afzet ting, stonden deputaties op kortenu afstand van elkander. Ter linkerzijde bevond zich het publiek tot twee meter buiten de linksehe trambaan en, vóór de daar dienstdoende po litiemacht, wederom deputaties. Vóór het Paleis. Vóór het Paleis was de wacht dezelfde, die H.M. de Koningin bij haar aankomst de eer bewijzen bracht: troepen der vierde divisie infanterie ter sterkte van 1 kapitein, 3 lui tenants. 1 adjudant-onderofficier, en 100 man; 8 tamboers, vaandel en vaandelwacht van het 7e regiment infanterie en het, mid den voor de troepen opgestelde muziekcorps van het 5e regiment infanterie onder leiding van kapelmeester Van der Glas. De troepen zijn in veldtenue, terwijl verder voor en ach ter het Paleis 2 vedetten der bereden politie- troepen opgesteld stonden. Officieren en manschappen droegen model ridderorden en eere teekenen. De beide flanken van den Dam waren ge reserveerd voor genoodigden: op den rijweg vóór de deelnemendien aan de aubade bevon den zich o.m. leden van het Intochts- en Aubadecomité. Het publiek genoot slechts in beperkten getale van wat daar geboden werd, aangezien voor de uitvoering van het zich daar afspelende gedeelte van het programma de Dam vrijwel geheel was afgezet en feite lijk alleen bij het Damplantsoen ruimte was overgebleven voor hen, die niet in het bezit waren van kaarten of insignes. Nadat de Koninklijke Familie in het Paleis was vereenigd, zou een aubade, onder leiding van Fred J. Roeske, beginnen. Een défilé zou dezen middag besluiten. De aankomst der Koningin. Te 9.58 stoomde de D-trein binnen. Het eerste rijtuig achter de locomotief was het blauwe koninklijke rijtuig, versierd met twee gouden gekroonde letters W. Zoodra dit rij tuig, juist voor den ingang der koninklijke wachtkamer, tot stilstand was gekomen, steeg HM. de Koningin uit, daarbij geholpen door den burgemeester, die zich ter begroe ting naar het portier had gespoed. Hare Majesteit was gekleed in een wijnrood com plet, met bijpassenden hoed. De autoriteiten hadden zich intusschen in twee rijen voor den ingang der wachtka mer opgesteld. H.M. de Koningin onderhield zich eenige oogenblikken met ieder van hen. Het publiek, dat van eenigen afstand deze korte begroeting kon volgen, juichte luide. Intusscehn verkondigde H.Ms. kruiser Gel derland, die aan het steenen hoofd lag ge meerd en telefonisch van de aankomst van de Koningin was in kennis gesteld, met vijf en dertig kanonschoten de aankomst der Landsvorstin. Het publiek, dat zich op dit uur reeds bij duizenden langs het Damrak en op den Dam had geposteerd, wist nu, dat spoedig H.M. den koninklijken uitgang zou verlaten. Weldra golfde er een beweging door de volksmenigte, welke op het Stationsplein was samengedrongen en sopedig klonk over al het gejuich op. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Dinsdag 8 Juni. Tarbot per K.G. f 0.68 Tongen per K.G. f 0.68—f 0.59 Kleine schol per 50 KvG. f 21.f 11 Bot per 50 K.G. f 12—f 4.50 Schar per 50 K.G. f 2.90—f 1.70 Rog per 20 stuks f 10f 7 Vleet per stuk f 2.60f 0.65 Kleine poon per 50 K.G. f 2.10 Kleine middelschelvisch per 50 K£x. f 17. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 5.30 Kabeljauw per 125 K.G. f 56—f 28 Groote gullen per 50 K.G. f 13 Kleine gullen per 50 K.G. f 11.50f 8 Wijting per 50 K.G. f 4.70 Makreel per 50 K.G. f 10 Heilbot per K.G. f 1.02 Leng per stuk f 0.78—f 0.33 Koolvisch per stuk f 0.40—f 0.13 Groote hake per 125 K.G. f 61 Middel hake per 125 K.G. f >65 Klein middel hake per 50 K.G. f 23 Kleine hake per 50 K.G. f 17.50f 10 Kruiser gepasseerd. Maandagmorgen passeerde alhier de Cu- baansche kruiser „Cuba" van Antwerpen naar Amsterdam, voor een kort bezoek aan de hoofdstad. Een kruiser, onder die vlag is zeker geen alledaagsch gezicht en zal dan ook ongetwij feld de noodige belangstelling opwekken. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip „Colleville" arri veerde gisteren van Caen aan de Hoogovens met een volle lading ijzer-erts. Aanvoer steenkolen. Aan het Hoogovenbedrijf kwam gistermor gen het Britsche stoomschip „New-Lambton" van Newcastle aan met een lading steenkolen. BESOMMINGEN. Trawlers: Clasina Luther IJM 59, 320 manden f 2620. Witte Zee IJM 167, 30 manden f(af gebroken reis). MET LEKKEN KETEL BINNEN. De stoomtrawler „Witte Zee" IJM 167, is na eenige dagen in zee geweest te zijn, terug gekeerd wegens lekkage van den ketel. De vangst bedroeg 30 manden. Ds. EN MEVR. WILDSCHUT BIJNA SLACHTOFFER VAN AUTO-ONGEVAL. Hun auto botste bij Woudenberg tegen een boom. Ds. en mevr. Wildschut zijn gisteravond aan een gorot gevaar ontsnapt, doordat zij bijna het slachtoffer werden van een auto ongeluk. De iheer en mevr. Wildschut waren op den terugtocht van Spa, waarheen zij de moeder van den predikant hadden gebracht. Ds. Wildschut stuurde zelf. Nabij Wouden berg trok plotseling een koppel eenden over den weg. waarvoor Ds. Wildschut wilde uit wijken. Hierbij slipte de auto met het gevolg dat deze met een Hinken gang tegen een boom botste. De auto werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. De predikant en zijn echtgenoote bleven echter ongedeerd. Alleen mevr. kreeg een lichte wonde aan het hoofd. BEVERWIJK DE UITSLAGEN VAN DEN EERSTEN CONCOURSDAG. De uitslagen van den eersten wedstrijddag van het schietconcours, georganiseerd door de politievereeniging Westerhout alhier, zijn als volgt: Persoeele baan K.SO.-geweerG. Velthuis, Den Haag 60 pnt., (max.) Vrije baan K.S.O.-geweer: G. Velthuis, P. J. v. d. Kroft en E. Stuivenwolde, allen uit Den Haag, 35 pnt. Personeele baan buks: P. J. v. d. Kroft 98 pnt. Vrije baan buks: P. J. v. d. Kroft, 58 pnt., De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken tot Zuidwestelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Wilna. Laagste 752.6 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 75 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste heden 65 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Stilstand. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 2.54 uur; n.m. 3.24 uur. Donderdag v.m. 3.41 uur; n.m. 4.13 uur. Personeele baan pistool: J. J. v. d. Zee, Den Haag, 44 pnt. Vrije baan pistool: H. Mulder, Schiedam en p. Penning, Beverwijk, 28 pnt. Geluksbaan: w. Mol, zilveren lepeltje. De heer en mevr. Belinfante, verzilverd lepeltje, mevr. Eikeman verzilverd lepeltje en W. M. Ragut, verzilverd lepeltje. MARKTBERICHTEN Noteering van den len Juni 1937. Spinazie per kist f 0.30—f 0.70 Postelein per K.G. f 0.03—f 0.04 Andijvie per kistje f 0.75f 0.95 Radijs 100 bos 1' 2 Wortelen per K.G. f 0.08f 0.12 Komkommers per 100 f 5,f 8 Asperges per bos wit f 0.25—f 0.35 Asperges per bos bl. f 0.20—f 0.30 Asperges per bos dun f 0.10—f 0.15 Aardappelen klei, p. K.G. f 0.021/2f 0.051/2 ld. nieuwe f 0,10. Bloemkool per 100 f 5f 13 Uien per Kilo f 0.04 Sla per 100 krop f 3-—f 7 Rabarber per 100 bos f 16—f 9 Pieterselie per bos f 0.02 Selderie per bos f 0.01 Aardbeien per slof 0.65f 1 Aardbeien per doosje f 0.08f 0.13 DINSDAG 8 JUNI 1937 Schip Alcinous (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Aenos (Gr.) Atlas (Gr.) Bergendal (Ned.) Barneveld (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baden (Du.) x) Baarn (Ned.) x) Clytoneus (Br.) Caribia (Du.) Chr. Huygens (Ned.) x Deucalion (Ned.) Emily Eemland (Ned.) Eurybates (Eng.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned). Hamm (Du.) Halle (Du.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Haulerkijk (Ned.) Irma (Zw.) Jagersfontein (Ned.) x. Jutland (Eng.) Kurmark (Du.) Kreta (Du.) Luneburg Liberian (Eng) Laertes (Ned.) Langanger (Noor) x) Ljustero (Zw.) Maaskerk (Ned.) Meriones (Eng.) x) M.v. St.Aldegonde (Nd.) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Nereus (Ned.) Nicke (Zw.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Poseidon (Ned.) A. Pateras (Gr.) Phrygia (Du.) PoeJau Tello (Ned.) Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Perrakis L.Cambanis (G Palatia (Du.) Pres. Francqui (Belg) Pavlin Vinogradov (Ru Prometheus (Ned.) x) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Randi (Deen) Salland (Ned.) Singkep (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Salabangka (Ned.) Stuyvesant (Ned.) Sveti Vlaho (J. SI.) Theseus (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Taberg (Zw.) Tr. Schünemann (Du.) Vulcanus (Ned.) Venezuela (Ned.) Winterswijk (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Hamburg Chili. Santa Fé Tuapse Danzig Chili Chill Chili (via L'pool) Ned. Indië Chill Ned. Indië Pt. Barrios Batavia Hamburg Gefle B.-Aires Batavia Ned. Indië Stamboul Constantza Ned. Indië Ned. Indië Midd. Zee Chili Archangel Gefle Z. Afrika Buenos Aires Ned. Indië West Indië Ned.-Indië. West Afrika Batavia Pt. Arthur (via Dublin) Lulea (v. IJm.) West Afrika Batavia Batavia Buenos Aires Danzig Stettin Kemi Alexandrië (via Antw.) Midd. Zee (via Antw.) Marseille Follonica Pto Barrios Batavia. Ned. Indië Batavia Buenos Aires Tampico Houston Archangel Batavia Midd. Zee West Afrika Z. Afrika Skoghall Buenos Aires Batavia Batavia Japan Ned. Indië West-Indië Rosario Oporto Ned. Indië Venetië Alexandrië (via Aberd.) Midd. Zee Hernösand Borga Zw. Zee W. Indië (via Havre) Archangel Japan Hamburg Verm, aankomst 10 Juni 8 Juni heden 9 Juni 11 Juni 12 Juni 7 Juli 13 Juni 4 Juli 3 Juli 28 Juni 25 Juni 8 Juni 5 Juli 10 Juni heden 11 Juli 5 Juli 22 Juni 10 Juli 18 Juni 8 Juni 27 Juni 11 Juni 9 Juli 13 Juni 8 Juni 10 Juni 23 Juni 13 Juni 9 Juni 24 Juni 21 Juni 15 Juni 20 Juni 29 Juni 11 Juni 10 Juni 20 Juli 8 Juli 26 Juni 12 Juni 11 Juli 4 Juli 9 Juni 20 Juni 10 Juni 8 Juni 10 Juni 15 Juni 8 Juni 15 Juni Laatste bericht vertr. 9 Juni van Bremen. 1 Juni van Callao. 2 Juni van Madeira. 31 Mei van Algiers. 5 Juni vertrokken. 7 Juni van Antwerpen. 4 Juni te Hamburg. 29 Mei van Curagao. 5 Mei van Bintang. 5 Juni van Tocopilla. vertr. 10 Juni v. Liverpool. 31 Mei van Barbados, vertrekt 9 Juni. vertrekt 9 Juni. 22 Mei te Skutsbar. 26 Mei van Bahia. 1 Juni van Belawan. 1 Juni van Singapore. 5 Juni te Lefkandi. 4 Juni van Kymassl. 4 Juni van Tjilitjap. 3 Juni van Gibraltar. 6 Juni te Simni. 5 Juni van Callao. 5 Juni van Lodingen. 29 Mei vertrokken. 2 Juni van Beira. 19 Mei te Ramallo. 1 Juni van Padang. 31 Mei v. Cristobal. 5 Juni van Pt. Sudan. 30 Mei van Saltpond. 5 Juni vertrokken. 28 Mei vertrokken. 2 Juni vertrokken. 4 Juni van Takoradi. 26 Mei van Padang. 5 Juni van Port Said, wertrekt 10 Juni. in lading. 7 Juni van Brunsbuttel, 4 Juni vertrokken. 2 Juni van Morphou Baai. Juni van Ouessant. 5 Juni vertrokken. 1 Juni vertrokken. 1 Juni v. d. Azoren. 1 Juni van Colombo. 7 Juni van Port Said. 3 Juni van Port Said. 17 Mei van Montevideo. 7 Juni van Cartagena. 24 Mei vertrokken. 31 Mei vertrokken, vertrekt 12 Juni. 6 Juni te Venetië. 4 Juni van Port Bouet. 3 Juni van Port Natal, in lading. 5 Juni van Rio Janeiro. 6 Juni van Gibraltar. 1 Juni van Padang. 1 Juni van Colombo. 4 Juni van Sabang. 3 Juni van Madeira. 3 Juni te Buenos Aires. 5 Juni vertrokken. 5 Juni van Batavia. 5 Juni van Bari. 6 Juni van Ouessant. 5 Juni van Messina. 3 Juni te Söderhamn. 4 Juni vertrokken. 3 Juni van Gibraltar. 7 Juni van Plymouth. 5 Juni vertrokken. 7 Juni te Shanghai, vertrekt 12 Juni. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton DIEFSTAL OTGLÜI.LDERD. Geruimen tijd geleden werd ten nadeele van een slager alhier een bedrag aan geld verduisterd. Naar wij vernemen is de dader van dezen diefstal de vroegere knecht van den slager te Gilzenrijk aangehouden. Hij wordt naar Be verwijk overgebracht om door den burge meester te worden gehoord. LAWNTENMS. OM DEN DAVIS CUP. ITALIë—DUITSCHLAND (1—4). Uit Milaan: Duitschland plaatste zich door een 41 zege op Italië in den haiven eindstrijd der Europeesche Zóne van het Daviscuptour- nooi. De uitslagen van de enkelspelen luidden; Henkei (Duitschland sl. Canepele 3—6, 63, 6—1, 6—4. Von Cramm (Duitschland) sl. De Stefani 6—0, 6—1, 6—4. VOETBAL. West-Europa—Centraal Europa. Alle spelers van West-Europa hebben hun verkiezing aangenomen. Naar wij vernemen hebben alle spelers, die in het West-Europeesche elftal, dat op Zondag 20 Juni in het Olympisch Stadion te Amster dam tegen Centraal Europa uitkomt, werden opgesteld, aan den voorzitter van de organi- satieoommissiee den heer K. J. J. Lotsy, mede gedeeld, dat zij hun verkiezing aannamen. Ook Stanley van den Eynde, de linksbuiten van het West-Europeesche elftal, die reeds eerder had toegezegd met een Belgische militaire ploeg op dien dag in Denemarken een wedstrijd te spelen, is er in geslaagd, zich voor 20 Juni vrij te maken. Deze laatse in Denemarken is nl. verzet, wel een bewijs, dat men van alle zijden medewerking verleent om den wedstrijd in Amsterdam te doen slagen. Wij vernamen voorts nog, dat het vrijwel zeker is, dat Planicka het doel van het Cen traal Europeesche elftal zal verdedigen. Naar men weet werd hij vrij ernstig geblesseerd in de ontmoeting tusschen zijn club Slavia en Phoebus (Boedapest), en waarbij ook Puc. de linksbuiten van het Centraal Europeesche elf tal, werd gewond. Deze dagen is Planicka, na eenigen tijd te Straatsburg in het ziekenhuis in observatie te zijn geweest, te Praag terug gekeerd. Volgens een mededeeling van den Tsjechischen Voetbalbond kan men er wel rekening mee houden, dat de beroemde doel- verdediger te Amsterdam zal kunnen spelen. Ook Puc, wiens blessures overigens niet van zulk een ernstigen aard waren, zal zeker kun nen uitkomen. Oorspronkelijk heeft het in de bedoeling ge legen, een Nederlandschen scheidsrechter voor dezen wedstrijd aan te wijzen, alsmede twee Hollandsche grensrechters. Naar wij echter vernemen is men op het eerste denkbeeld te ruggekomen. De commissie voor de spelregels der FI.F.A, heeft n.l. besloten een scheidsrech ter aan te wijzen, die buiten alle acht landen staat, die spelers ter beschikking stellen. De grensrechters blijven echter Nederlanders. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Kampioenschap van Nederland: FeijenoordBe Quick. AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Miranda—Willem H. Middelburg—M.V.V. Promotie derde klasse: AxelR.C.S. GudokE.S.V. TivoliT.O.P. HeerlenWillem I. OM DEN NED. VOETBALBEKER. (Eindstrijd). Spartaan—Eindhoven. SPORTVEREENIGIN „DROSTE". De Sportvereeniging „Droste" hield haar 16de jaarvergadering in het clublokaal aan de Har- menjansstraat. Vele leden waren aanwezig. In zijn openingsrede herinnerde de voorzitter, de heer Van Eijk, aan de moeilijkheden, waarmee „Droste" het afgeloopen seizoen te kampen heeft gehad in verband met de terreinwerk zaamheden. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden onder dankzegging goedge keurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat voor de aftredende heeren J. Geerlings en G. Martin werden gekozen de heeren P. v. Thiel en H. Buis. De voorzitter dankte de heeren Martin en Geerlings voor het vele. dat zij voor de club hebben gedaan. Laatstgenoemde heeft 16 jaar deel uitgemaakt van het bestuur. Hij werd tot eere-lid benoemd. De heer Geerlings dankte voor deze eer, hem te beurt gevallen. Vervolgens gaf de voorzitter een overzicht van de werkzaamheden aan den Oudeweg; over 14 dagen zal men gereed zijn. Tegen dien datum zullen wedstrijden worden georgani seerd, waarvoor Mevrouw Droste een fraaien beker beschikbaar stelt. Met een opwekkend woord tot de leden sloot de voorzitter de ver gadering. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN CRICKET IN ENGELAND. De stand van de wedstrijden was Maan dagavond: Lancashire (11) 233 en 175—5 te gen Middlesex (8) 369 (Edrich 175). Surrey (14) 335 en 224 tegen Essex (7) 227 en 191„ Yorkshire (1) 297 en 741 tegen Kent (10) 254, regen. Glamorgan (4) 224 tegen Wor cester (12) 391 (Gibbons 139) Hampshire (9) 490 tegen Sussex (2) 4126 (James Parks 168, H. Parks 147 Leicester (15) 419 tegen Somerset (17 2206 (regen). Northants (16) 362 tegen Notts (3) 2005. Warwickshire (13) 518 tegen Gloucester (5) 2665 (Ham mond 143*) Derby 241 en 3377 tegen Nieuw Zeelanders 166, gestaakt wegens slecht licht. Visschershaven Hoogovens Hoogovens Zweedsch Fransch Britsch Magne Colleville New Lambton Smögen Caen Newcastle makreel erts kolen HANDBAL. (Dames) LIJNDEN—OLYMPIA (8—1). Deze wedstrijd werd door Lijnden, dat ver sterkt was met 4 Rapiditasdames, met groote cijfers gewonnen. Het leeuwenaandeel der doelpunten kwam op rekening van de speel ster L. Bakker; ook mej. M. Gerritsen scoorde eenige malen voor Lijnden. (Heeren) LIJNDEN—OLYMPIA (13—3). De eerste klasser Olympia werd met een flinke nederlaag huiswaarts gezonden. Al spoedig neemt Lijnden door Witziers de lei ding (1—0); de stand is echter door een mis verstand in de Lijnden-achterhoede al spoe dig weer gelijk (11). Lijnden raakt thans in gespeeld. Nadat v. Bladeren den stand op 31 gebracht heeft, voeren Van Hout en Witziers dien op tot 61. Na de rust speelt Lijnden in de W-formatie. Kreeft en Witziers scoren om beurten (101). Olympia maakt gebruik van een kleine inzin king bij Lijnden en scoort twee maal (10—3). Lijnden is dan de resteerende minuten ween aan het woord. Het einde komt met 13—3.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7