HET NIEUWE AVONDBLAD Over kampeeren, baden en zwemmen Tijdsverschil. 22e JAARGANG No. 183 WOENSDAG 9 JUNI 1937 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telel. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN.-OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD UE KENNEMER COURANT. ?ratJft Vf°ol bet^len^e abonnés. - Levenslange ongeschiktheid J 2000.- overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, beide leden duim f 100—, één te lordleden anderen vinger 15—, één of twee leden anderen vinger 5—, arm- of beenbreuk ƒ30—, enkelbreuk 15—. polsbreuk 15— Opvarenden bJJ tiLnrfprifikP vpv7P>Prind wJm. oS vaa?:t j, een maximum van ƒ2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog aizonaernjKe veiz Kering voor aoonnes op het Geïllustreerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. lid duim 50.alle leden wijsvinger 60. van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400— IJMUIDEN De Olympische avond op het Stormvogels-terrein. Belooft weer heel wat bijzonders te worden. A.s. Vrijdagavond vindt op het terrein van Stormvogels weer de traditioneele ontmoeting- plaats tusschen een elftal, bestaande uit Stormvogels-veteranen en een elftal voetbal lende dammers, of dammende voetballers, al gemeen bekend onder den naam van „Zilve ren Schijven". Maar behalve dit staat er nog veel meer op het programma, zoodat het een echte Olym pische avond belooft te zullen worden, een avond met veel goede sport en nog veel meer gezonden humor. Voor de goede sport zorgen de deelnemende athletielc- en gymnastiekvereenigingen. Voor al de sprintwedstrijden beloven spannend te zullen worden. Er zijn reeds inschrijvingen binnengekomen o.a. van Osendarp, die te genover zijn naam verplicht is te winnen. Verder is er gewichtheffen, in welk nummer men onzen plaatselijken crack Willem Struis, die ook in het Stormvogels-veteranenelftal is opgenomen, zijn krachttoeren kan zien ver- toonen. Wat den voetbalwedstrijd betreft, deze wordt ongetwijfeld buitengewoon spannend, want Stormvogels brengt een elftal in het veld, waarvan vele spelers Stormvogels tallooze lauweren bezorgd hebben, al is dat dan ook eeni'ge jaartjes geleden. En bij de Zilveren Schijven treffen we ook vele namen aan, die klinken als een kloik. De bekende ÏJmuider Straatmuzikanten met den beroemden trompetter zullen het sportfestijn opluisteren. De entree bedraagt slechts 10 ets. zoodat groot en klein, arm en rijk den avond kun nen bijwonen. De samenstelling der elftallen is als volgt: Stormvogels-veteranen J. Tthijsen, R. Nieborg, w. Koster, W. Struis, G. Heilig, G. v. Dongen, C. Bakker, J. Blinkhof Jr., R. Visser, W. Snoek, P. Heilig. Zilveren Schijven: Brillé, ,W. Snoeks, H. Effern, J. Woudenberg, H. Schaap, H. Laros, P. Leijte, Kok, J. Smit, H. de Boer, A. Ligthart. VAN EEN FIETS, DIE GESTOLEN WERD Eenigen tijd geleden werd de fiets van ze keren H. gestolen. Nasporingen van de politie leverden geen resultaat op. De fiets was weg en bleef weg, tot groote spijt van den eige naar, die zoo maar niet een andere kon koo- pen. Totdat H. tot zijn groote verwondering zijn eigendom zoomaar tegen een gebouw aan de Trawlerkade zag staan. Hij waar schuwde de politie en tezamen met den po litieman bleef T. op een afstand wachten of iemand kwam opdagen die de fiets weg- Maar hoe lang politieman en eigenaar ook wachtten, er kwam niemand. De fiets bleef alleen achter, ook toen allen het gebouw waartegen ze was geplaatst, hadden verla ten. De politie heeft het karretje toen voor- loopig in beslag genomen, maar H. zal het nu wel spoedig weer terugkrijgen. V.2.V.-NIEUWS. V.Z.V. heeft Zondag deelgenomen aan den nationalen polodag te Utrecht. De algemeene verwachting bij de V.Z.V.-ers was, dat zij op dit tournooi geen al te best figuur zouden slaan, maar dit is .anders uitgekomen. V.Z.V. beeft het klaar weten te spelen, om de finale te bereiken. Deze wordt gespeeld op 4 Juli tegen het Rotterdamsche R.Z.C. Dit wat be treft het eerste zevental. Het tweede zevental begint deze week zijn competitie-wedstrijden te spelen en wel Woensdagavond een thuiswedstrijd om 7.30 uur tegen D.A.W. II en een uitwedstrijd tegen de Ham n op Donderdagavond 8 uur. Het adsp. A zevental speelt Woensdagavond zijn eersten Uitwedstrijd tegen H.P.C. uit Heemstede. Wij wenschen de respectievelijke zeventallen der V.Z.V. een goed begin toe. UITSTAPJES PER TREIN EN A.T.O. Naar wij vernemen, zullen dit jaar we'derom door de Nederlandsche Spoorwegen verkrijg baar worden gesteld, over het tijdvak van 11 Juli t/m 5 September 1937 (behalve Zaterdags), speciale ééndaagsche Retourkaarten 2e en 3e klasse met aansluitenden tocht per A.T.O.- reiswagen. Een tiental schitterende tochten zijn voor dit doel met zorg uitgekozen en de prijzen zijn Zeer aannemelijk gesteld. Een tweetal dezer tochten laten wij hier volgen Tocht no. 8. IJmuidenUtrecht't Gooi. Vertrek IJmuiden per trein 7.59 u. Vertrek Utrecht per A.T.O. 10 u. Terug Utrecht per A.T.O. 13 u. Terug IJmuiden per trein 15.27 u. Tocht no. 9. IJ rnuid enU trechtProvincie, Vertrek IJmuiden per trein 11.33 u. Vertrek Utrecht per A.T.O. 13.45 u. Terug Utrecht per A.T.O. 17 u. Terug IJmuiden per trein 18.54 u. De prijzen dezer beide tochten zijn: van Umuiden 2e kl f 3.45, 3e kl. f 2.60: voor kinde ten 2e kl. f 1.75, 3e kl. f 1.30. Al deze tochten zijn zeer aanbevelenswaardig'. De stations geven gaarne alle gewenschte in lichtingen. De aankomst van H. M. tie Koningin in de hoofdstad. De Koninklijke stoet op weg van het Centraal Station naar den Dam. Wat is kampeeren? De vrijheid op hef „vrije" strand Het is weliswaar nog geen zomer, maar het fraaie zomerweer is zoo vroeg over het land gekomen, dat gedachten aan kachels en wollen dekens zijn weggevaagd en plaats hebben gemaakt voor „plannetjes" (nog geen „plannen") voor fiets tochten, voor een dagje naar buiten of een week-einde in het bosch of aan de zee. Men ziet het al op de Za terdagmiddagen en de Zondagen. Den laatsten Zondag in Mei reeds zijn heele contingenten stedelingen naar buiten gevlucht en den eersten Zondag in Juni was het nog voller op den weg, in den trein in het bosch en aan de zee. Aan de zee Het lijkt er veel op, dat de overheid nog geen weg weet met al die duizenden en dui zenden, die op warme dagen naar den zee kant trekken. Het is nog steeds een zoeken naar de juiste reglementen en voorschriften, naar de resultaten van den strijd tusschen de belangen van exploitanten en bezoekers waarvan eerstgenoemde categorie er begrij pelijkerwijs op uit is om middelen te bera men. hoe het best aan de dikwijls zeer hooge pachtsommen te komen, de laatste daarte genover door den nood der tijden gedwon gen spitsvondig is in het bedenken van mid delen om zoo goedkoop mogelijk van zon, zee en vrijheid te genieten. - Tusschen deze categoneen m staat ae overheid, i.e. de besturen van die gemeenten, die een stukje van Neerlands onvolprezen strand binnen hare grenzen hebben liggen. De besturen van deze gemeenten komen dikwijls voor tal van moeilijkheden en tal van vraagstukken te staan, die grooter wor den naarmate de trek toeneemt. En deze tiek is de laatste jaren sterk toegenomen, door de verbetering van de wegen en door de goed koopere reisgelegenheden. Maar ook doordat men een nieuw middel heeft gevonden om goedkoop zijn lust tot buiten leven bot te vieren Het (kampecren. Wat is kampeeren? Kampeeren is wonen in een tent denp u wellicht Maar dat is niet heelemaal Jmst- Onder ikampeeren wordt verstaan het tusschen des namiddags 10 uur en des voor- middags 4 uur vertoeven in een tent, welke "uiten de werking van het „Ketenbesluit ^HduTÏuidde oorspronkelijk art. 9 der Al gemeene politieverordening der gemeente VMaar dit artikel bleek niet te voldoen; het was te royaal want het liet buiten de machts sfeer der politie het opslaan van een tent in het algemeen. En thans luidt dit artikel als volgt: Onder kampeeren wordt verstaan het in de open lucht opslaan of op geslagen hebben van een tent of het verbliif houden in de open lucht in een daartoe «renl* atste tent, onver schillig of deze al dan niet tot nacht verblijf bestemd is. Voor de toepas sing van dit artikel wordt onder een tent ook begrepen een gebouwtje van welke constructie ook. hetwelk een tijdelijk verblijf beoogt". Er is dus een hemelsbreed verschil tus schen het oude eri het nieuwe artikel, ont staan als gevolg van de evolutie, die (bezig is zich te voltrekken in de toe te passen maat regelen, een evolutie die gebaseerd is op er varingen der laatste jaren. Golden de bepalingen ten aanzien van het kampeeren voorheen dus slechts hen, die in een tent overnachten, thans is ook het op slaan van en het vertoeven in een tent over dag onderworpen aan wat in de A.P.V. over kampeeren is bepaald. En zoo is volgens art. 144 van genoemde verordening het kampeeren op het zeestrand of andere voor het publiek toegankelijke ter reinen verboden. B. en W. zijn echter be voegd te bepalen, waaronder door hen te stellen voorwaarden met ontheffing van dit verbod, het kampeeren is toegelaten. Waar mag gekampeerd worden? In de eerste plaats op het kampeerterrein. Hier mag natuurlijk ook overnacht worden. Verder mogen nog 's nachts tenten blijven opgeslagen in het particuliere kamp langs den strandweg. En waar mag men overdag een tent op slaan? In de eerste plaats op de verpachte ge deelten van het strand, maar alleen met toestemming van den pachter en natuurlijk tegen een zekere vergoeding. Dan is er een gedeelte van het Zuider- strand en wel tusschen de Zuidelijke grens van het verpachte gedeelte en de grens dei- gemeente Bloemendaal waar het strand nog „vrij" is. Voor dit gedeelte van het strand hebben B. en W. het kampeeren overdag toe gestaan, waarbij zekere voorwaarden in acht genomen moeten worden. Een ander onverpacht strand ligt er nog ten N. van de Noorderpier, nl. van deze pier tot het door „E pluribus Unum" gepachte gedeelte. En hier is het Zondag jl. tot eenige moei lijkheden gekomen, doordat een groot aantal strandbezoekers niet op de hoogte was van de gewijzigde bepaling omtrent het kampee ren en de politieverordening. Want voor dit gedeelte hadden B. en W. geen collectieve vrijstelling verleend. Het college stelt zich op het standpunt, zoo vernamen wij, dat aan het strand ten Zuiden van de Zuiderpier voldoende gelegenheid is om vrij te kampee ren. Het college acht het niet gewenscht, dat op het onverhuurde gedeelte van het Noor- derstrand tenten worden opgeslagen of ge baad wordt, omdat hier geen toezicht is. Het spreekt vanzelf, dat „E pluribus Unum" het ongaarne zag, dat naast haar terrein nog een vrij strandgedeelte lag en het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat de overheid, die zooals wij hierboven reeds hebben opgemerkt staat tusschen de belangen van de pachters en de bezoekers, ter wille van de dubbeltjes haar pachters in bescherming neemt. Hoe het ook zij, het doen verwijderen van de ten ten jl. Zondag op het Noorderstrand was ge heel in overeenstemming met letter en geest der verordening. Voor de slachtoffers een weliswaar schrale troost, maar tevens „een goede leer voor een volgenden keer". Waarbij ook niet uit het oog verloren moet worden, dat wanneer aan een dergelijk ..vrij" gedeelte eens een ongeval gebeurt „the man in the street" licht geneigd is. de overheid te verwijten, dat er ,geen toezicht is of geen reddingsmiddelen aanwezig zijn, dingen i waarvoor de strandpachters op de door hen gepachte strandgedeelten verplicht zijn te zorgen. Er is zeker wat voor te zeggen, dat het gemeentebestuur er naar streeft, de vrije ge legenheden te centraliseeren; dit is in het belang van de veiligheid van zwemmen en baders aan het strand. En de vele verdrin- kingsgevallen, ook aan het strand binnen de grenzen onzer gemeente bewijzen maar al te zeer, dat centralisatie van het strandleven alleszins gewenscht is. Maar dit legt de over heid den plicht op te zorgen, dat daar waar het strandleven geoorloofd is en waar dus een druk bezoek verwacht kan worden, vol doende reddingsmiddelen aanwezig zijn. S. B. TERUG VAN DE HARINGVISSCHERIJ De stoomlogger Gorredijk IJM. 490 is Za terdag in Vlaardingen aan de markt geweest. Het vaartuig besomde f 1200. RESULTATEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ De aanvoer van pekelharing over de ver schillende aanvoerhavens bedraagt tot en met 4 Juni ruim 17000 kantjes tegen ruim 13000 kantjes in 1936. TIJDELIJK OPGELEGD. De stoomtrawlers Witte Zee en Aneta wor den tijdelijk opgelegd. Het bericht, dat de Sumatra is opgelegd be rust op een misverstand. Deze trawler is in middels weer naar zee vertrokken. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: K. Wesseliusvan Looij, d.. Zee weg 55 rd., IJmuiden. A. Jansenvan Nieuw koop, d., Sluisplein 32rd., IJmuiden. S. M. Ohr. CuppersGemen, z„ Geelvinckstraat 24, Vel- sen-N. C. Corversv. d. Welle, z., Pelsstraat 43, Velsen-N. P. A. KortekaasEijking, z., Dood weg 22, Velsen. B. KoelemeijerTeeuwen, z., Bloemendaalschestraatweg 61, Santpoort. T. M. GravemakerHeres, d., Dirk Hartoghstraat 46, IJmuiden. G. IJpmaHuisman, z., Velserduin- plein 21, IJmui'den. H. K. Harlaar—v. Zonde ren, d„ Fultonstraat 21, IJmuiden. A. Egger- montKleine, d., Kortenaerstraat 28, IJmui den. E. Bal—Kriger, d„ Grahamstraat 2 rd. IJmuiden. Overleden: J. Kolders, 10 maanden, zoon van J. Kolders, v. Wassenaerstraat 5, IJmuiden. Gehuwd: J. A. Kwint en W. F. van Iterson, Rotterdam. Ambachtsschool en M. T. S. HAARLEM Woensdag. In de jaarvergadering van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs te Haarlem onder voorzitterschap van Ir. A. S. de Koningh werd o.m. het volgende medegedeeld: Het jaar 1936 is voor de ambachtsschool niet geweest, zooals wij dit wenschten. In opdracht van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen moest n.l. met ingang van 1 April de 3-jarige cursus tot een 2-jarige worden ingekort. Met genoegen kun nen wij echter reeds constateeren, dat deze maatregel op het Departement geen bevre diging geeft en dat men daar op diverse ma nieren tracht aan het tekort aan onderwijs, door bovengenoemden maatregel ontstaan, tegemoet te komen. In 1936 werden 20 contracten, ingevolge Titel II der N. O. Wet, afgesloten. De alge^ meene indruk, dien wij hebben, is zeer gun stig; wij stellen de medewerking, die wij daarin van de werkgevers ondervinden, zeer op prijs. Op 10 October werd wederom een cursus voor autobestuurders geopend. De 15 leerlin gen van den voorbereidenden cursus legden met goed gevolg examen af voor de M. T. S. Het aantal leerlingen van de dagschool, de avondvakteekenschool en den voorbereiden den cursus breidde zich wederom uit; de an dere cursussen konden zich handhaven. Het aantal gediplomeerden van de am bachtsschool, avondschool en cursussen be droeg tezamen 148. Het totaal aantal leerlingen, dat op 31 De cember 1936 onderwijs in het gebouw dei- ambachtsschool ontving, bedroeg 971. Ook in 1936 waren de werkzaamheden, ver bonden aan het innen van schoolgelden en het plaatsen van leerlingen, vele. Verschillende onderhoudswerkzaamheden aan de eigen schoolgebouwen werden door de leerlingen verricht; bovendien werden voor andere scholen diverse schoolmeubelen ver vaardigd. Het jaar 1936 begon met 482 leerlingen. Uit Haarlem zijn afkomstig 162 leerlingen; de overigen kwamen uit verschillende gemeen ten in Nederland. Het einddiploma werd be haald door 99 leerlingen. De aanmelding was dit jaar opnieuw groo ter dan het vorig jaar. Ingeschreven waren 282 candidaten, tegen vorig jaar 235. Toege laten werden 161 leerlingen, n.l. O. Th. O.: 76, O. Pr. O.: 19, in het 2e studiejaar bijz. cursus 38, gewone cursus 5, en in het laatste studiejaar 22 candidaten. Het aantal ingeschreven en toegelaten practici (candidaten afkomstig van Ambachts scholen), was dit jaar wederom lager dan het vorig jaar; de af deeling Bouwkunde en Weg en Waterbouwkunde practici was daardoor dit jaar niet volledig bezet. De afdeeling Vliegtuigbouwkunde, die voor het eerst begon op 1 September 1936, was een volledig succes. Het aantal ingeschrevenen voor alle jaren was zóó groot, dat dadelijk met den volledigen cursus kon worden be gonnen. In het laatste jaar waren 20 candi daten voor dezen nieuwen cursus. Het Steunfonds voor het onderwijs aan de M. T. S. te Haarlem schonk ter verbetering van de werkplaats voor houtbewerking aan de M. T. S. een vlak- en diktebank en een lintzaag, beide machines met directe aandrij ving en van geheel moderne constructie. De inning van schoolgelden gaf aanleiding tot vele moeilijkheden; zelfs het minimum schoolgeld van f 10 per jaar, kon door vele ouders niet worden opgebracht. Gedeeltelijk vrijgesteld waren 163 leerlingen, waarvan het minimum betaald werd door 33 leerlingen. Gedurende de tweede helft van 1936 wercl de werkgelegenheid voor afgestudeerden veel beter. In het laatste kwartaal van dat jaar (Te Vinkeveen is de bevolking ten aanzien van den zomertijd in twee kampen verdeeld, tengevolge waarvan het eene zich aan den zonnetijd houdt en het andere met den zomertijd meegaat.) In 't rustig dorpje Vinkeveen 'Heeft men in dubblen zin den tijd, Daar is de tijd niet algemeen. Men voert er „tijdelijken" strijd. Wie daar als goed mensch van de klok, Op één zijn keuze vallen laat, Krijgt met de andre aan den stok. Daar 't klokje thuis weer anders slaat. In 't strijdperk zon- of zomertijd, Geeft elk zijn klok haar eigen slag En men verwerpt in dezen strijd Elkanders „tijdelijk" gezag. Al is 't geen speling der natuur, Wie thans als Vinkevener leeft, Heeft steeds een speling van een uur, Wat af en toe z'n voordeel heeft. En Vinkeveners, op uw vraag, Verzekeren u graag om strijd: Wij leven inderdaad vandaag, Wel in een zeer onzeekren tijd. P. GASUS. openden zich goede vooruitzichten voor de Scheepsbouwkundigen en weldra viel ook een opleving te constateeren in de machine- industrie, hetgeen ook bleek door vele aan vragen van de werkgevers. Aan het einde van 1936 bedroeg het aan tal werkloozen slechts 56 van de 1029 afge studeerden, of 5.4 pet., tegenover 11 pet. in het vorig jaar. Op den dag van deze vergadering waren er slechts 39 werkloozen, dus nog. geen 4 pet. De cursus voor waschindustrieelen was een suc ces. Aan het einde van den cursus werd een. examen afgenomen, waarbij van de 17 cur sisten er 14 slaagden. Wegens onvoldoende deelneming werd deze cursus niet opnieuw begonnen. Door de instelling van de nieuwe afdeeling Vliegtuigbouwkunde was het niet meer noo- dig, den avondcursus voor Vliegtuigbouwkun de voor te zetten. De totale bezetting van de M. T. S. was in begin Sept. 1936: 521 leerlingen, waarvan 110 in het practische leerjaar en 411 op de M. T. S. zelf. Dit aantal is veel grooter dan het ooit tevoren is geweest. De trek naar Zuid-Afrika was dit jaar groot: 28 afgestudeerden vonden er een plaats. Resumeerende kan worden gezegd, dat de M. T. S. zich in een grooten bloei verheugt en goede vooruitzichten biedt in alle richtingen aan haar afgestudeerden; de groote aanmel ding wijst ieder jaar op waardeering overal in den lande. De voorzitter meent, dat de gunstige re sultaten voor beide scholen verkregen, voor een groot gedeelte te danken zijn aan de groote toewijding van directeur en leeraren en verder personeel van beide scholen, waar voor hij namens de vergadering hulde brengt. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 8 Juni 1937: 1. H. Hoekema, timmerman, wonende te Bentveld, gemeente Zandvoort, Zandvoort- schelaan 335. Curator: mr. J. C. Y. Nieuwen'huys te Haar lem; 2. J. A. Eskes, ïjsverkooper, wonende te IJmuiden-Oost, gem. Velsen, Velserduin- weg 87. Curator mr. dr. A. F. H. Schreurs te Haarlem. 3. H. J. Nyeveld, koopman in babyartikelen, wonende te Beverwijk, Baanstraat 4, Curator Mr. dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. E. J. W. Top te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: N. Kat, rijwielhandelaar, wonende te Vel sen (N.) Burgemeester Weertsstraat 14. Curator mr. J. van der Hoeven te Haarlem. Wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is geëindigd het faillissement van: J. A. van de Broek, schilder, wonende te> Haarlem, Van der Meerstraat 51. Curator mr. B. Slingenberg te Haarlem. VONNIS TEGEN MEDEPLICHTIGE AAN ROOFOVERVAL De Haagsche rechtbank deed heden uit spraak in de zaak tegen den 33-jarigen kell- ner J. A. E., die wegens medeplichtigheid aan den roQfoverval op de post-auto op 9 Fe bruari van dit jaar vóór het post-agentschap in de J. P. Coenstraat te 's-Gravenhage ge pleegd, terecht had gestaan. Wegens medeplichtigheid aan poging tot diefstal met geweldpleging door twee of meer vereenigde personen werd E. veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. Het O.M. had vier jaar geëischt. VISCHACTEN VOOR WERKLOOZEN. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat hij in afwijking van vroeger door hem genomen beslissingen, besloten heeft goed te keuren, dat werkloozen (en/of hun gezinsleden), die momenteel in het bezit zijn van een groote vischacte, met behoud hiervan niettemin voor steun in aanmerking mogen worden ge bracht. Dit geldt echter niet voor vischacten, die na den datum van deze circulaire nog worden uitgereikt Arbeiders, die na dezen datum een groote vischacte verkrijgen, kun nen niet in de steunregeling worden opgeno men, c.q. gehandhaafd blijven, alvorens zij die acte hebben ingeleverd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1