mm De betooverde Villa. Aandacht tijdens de zanghulde voor de Konink- ^en stoomtrein van Eindhoven naar Utrecht ontspoorde bij lijke Familie op den Dam te Amsterdam het b'"™"rW*n het station Geldermalsen. De locomotief, een bagagewagen en drie personenwagens derailleerden. Het opruimingswerk 'MiM v? Stralend van geluk doen H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard, gezeten in het gala-rijtuig hun intocht in de hoofdstad. Een prachtig close-up van dit voor Amsterdam gedenkwaardig oogenblik Ofschoon Koning George VI van Engeland eerst in December zijn geboortedag viert, werd Maandag te Londen reeds de generale repetitie der .Trooping of the Colour" voor den verjaardag van den vorst gehouden Enthousiaste jeugd op den Dam te Amsterdam bij den feestelijken intocht van het Prinselijk Echtpaar in de hoofdstad Minister mr. J. A de Wilde verlaat de buitengewone zitting der Staten Generaal, welke Dinsdagmiddag door hem namens H M. de Koningin ge opend werd FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. R. ViAiN RJIJIN. (Nadruk verboden). Voorspel. I. Mevrouw Amabel Grey was de nieuwe gor dijnen voor de kamer van haar dochter Daphne aan het zoomen. Zij zat op een lagen stoel en de vroolijke oranjekleurige stof lag over haar knie en naast haar op den grond. „Ik moest haar eigenlijk ook wat laten doen", dacht Amabel, maar zij zette de ge dachte aanstonds weer uit haar hoofd. „Je kunt iemand geen belangstelling voor iets op dringen, maar als Daffy Er kwam een waas van tranen tusschen Amabel en haar naaiwerk en ze keek naar Daphine, die voor het raam zat en niets deed. Buiten viel een gestadige regen. Er lag een open boek op Daphne's knie, maar 't was minstens een half uur geleden, sinds zij een bladzijde had omgeslagen. „Ze moest 'n beetje meer huishoudelijke neigingen hebben en wat eenvoudiger zijn. Het kind is innerlijk ontevreden". Dezelfde gedachte, die altijd denzelfden weemoed bracht. „Zij heeft meer van mijn zuster Agaath dan van mij, voor het leven van Agaath en de vrienden van Agaath interes seert ze zich wel. Het is te begrijpen Middlebury is saai, ze heeft niet veel Amabel deed nog een paar steken, toen zei ze: „Daffykun je me niet even helpen met dien zoom? Dan is 't in een wip klaar". „Zoo'n haast is er niet bij", antwoordde Daphne, zonder het hoofd om te draaien. Ze had een even prettige en heldere stem als haar moeder. „Maar wil je dan niet zien, hoe ze wor den?". „Ik weet wel hoe ze worden! Niet veel zaaks De stof is te goedkoop geweest". Er kwam een ongelukkig gevoel over Ama bel. Daphine was haar eenig kind, een bui tengewoon knap meisje. Als ze alles vooruit geweten had, dacht Amabel, had ze haar dochter misschien niet door haar zuster Agaath laten opvoeden. „Je kunt nooit beweren, dat ik haar niet keurig heb afgeleverd, Amabel", had Agaath tegen haar gezegd en ze had er aan toege voegd: „Een mensch moet met den tijd mee gaan, Amy, jij bent ouderwetseh. Kiijk al leen maar naar je interieur". De inrichting van haar kamer was wel niet modern, maar het zag er eenvoudig en smaak vol uit, vooral door de aanwezigheid van enkele mooie, antieke dingen, zooals de rij kleurige beeldjes en de miniatuur-portret jes van de bet-overgrootouders van professor Grey er boven. Er brandde een klem vuur in een diepen haard en een gxoote kom met chrysanthemums stond op de eiken tafel naast Amabel, Amabel glimlachte, terwijl ze zich het ge sprek met Agaath herinnerde. „Daffy....". begon ze. Maar Daphne was opgesprongen en naar de deur gesneld. De post had gebeld ze kwam terug met twee brieven. „Een voor u van tante Agaath", zei ze de brief kwam neer op de oranje stof, die in Amabel's schoot lag. Toen schoerde ze haar eigen enveloppe open en Amabel hoorde een gesmoorden kreet. „Moeder, ze willen me mee hebben naar Egypte!" „Daffy wie?" „Violet - Violet Studland. Ze gaan met z'n achten. Ze zegt, dat ik absoluut meemoet". Het meisje lachte van zenuwachtige opwin ding. „Ik begrijp best, wat ze daarmee be doelt. Als ik niet meega, gaat Jimmy ook niet. Violet zou me anders zien aankomen! Maar nu moet ik absoluut mee!" Amabel schoof de oranje stof opzij en stond op. „Maar Daphne „Komt u nu niet met maren, 't is het zaligste wat ik me kan voorstellen". „Ja, maar kind, vraagt mevrouw Stud land je als gast mee naar Egypte? En al is 't zoo, dan zal het nog een heele hand met geld kosten en ik weet niet „Ik moet mee". De woorden kwamen snel en hard. „U denkt ook maar altijd aan de kos ten". Het is een prachtkans ze zegt. „Zegt ze ook, hoeveel geld ermee gemoeid is?" „Zal wel. Violet is verschrikkelijk zakelijk, da's één troost. „Ze sloeg het blaadje om. „Ze zegt", de trotseerende klank was niet meer in Daphne's stem „ze zegt van twee honderd pondtweehonderd pond!" Er was een oogenblik van diepe stilte. Ama bel, terneergeslagen, zocht naar woorden. Daphne zat strak rechtop, met den brief in de hand. „Ik was al bang", begon Amabel. „Dat bent u altijd", stoof Daphine op. „U zegt altijd neen, als ik iets wilnee moe der, dat bedoel ik zoo niet, ik weet, dat het alleen om het geld is. Maar zou er niets aan te doen zijn? Kunt u niet leenen?" „Waar zou ik 't van moeten terugbetalen? Je moet redelijk zijn, kind". Daphne werd voorzichtiger. „Ik ben rede lijk", zei ze. „Ik wa"s in 't begin zenuwachtig en ik dacht, dat u 't wel begrijpen zou. Maar ik zal 't u moeten uitleggen, 't Is geen ge woon reisjeHet is mijn eenige kans!" „Dat begrijp ik niet". .Nee, dat kunt u niet begrijpen, 't Is't is om Jimmy". „Jimmy Malleson. Hij is de Malleson van de mosterd. Zijn vader is verleden jaar ge storven, Hij weet zelf niet hoe rijk hij is".. „Ja en?" Er kwam een pauze. Daphne trappelde met haar voet. „Hij is nogal een flirt, dus wist ik 't niet zekerMaar uit Violet's brief zou ik zeg gen: dus als ze zegt, dat Jimmy met haar naar Egypte gaat en dat ik absoluut óók mee moet, dan meent ze, dat Jimmy niet gaan zou als ik niet ging. Ik ken Violet" Ze zweeg even. Toen: „Moeder, heusch, ik moét mee! Weet u er geen mouw aan te passen?" Amabel zag Daphne's lippen trillen. „Maar kindlief ik zou niet weten hoe!" „Kunnen we niet iets verkoopen?" „Wat dan, lieveling?" „Ja, dat weet ik nietDe miniaturen zijn zulke dingen niet veel geld waard?" „Dat ligt er aan, wie ze geschilderd heeft. Deze hebben geen waarde, en bovendien, zulke dingen kan ik niet verkoopen, Daffy". „Waarom niet?", riep het. meisje uit. „We hebben ook niets! Maar u kunt 't gerust leenen! Als ik met Jimmy trouw, kan ik 't u honderdmaal teruggeven. Begrijpt u me nu eens, moeder! 't Is de mooiste kans van mijn Leven! U hebt me bij tante Agaath laten wo nen ik ben in Parijs en Lausanne geweest en dan moet ik me in Middlebury opzouten en me Interesseeren voor de dorpspomp!" „Daffy!", zei Amabel, heel bleek. ,,'t Is toch waar? Tante Agaath kan 't niet helpen, u hebt zelf goedgevonden, dat ze mij opvoedde. U dacht misschien, dat ze ook wel verder voor me zorgen zou, maar nu ze met oom Cyril Moreland getrouwd is, heb ik geen schijn van kans meer". „Stil eens even, Daffy", zei de moeder. „Ik heb den brief van Agaath nog niet uit, daar staat iets inWacht, hier is het. „Mevrouw Studland wil Daffy mee naar Egypte hebben", schrijft ze. Haar stem werd zachter en ernstig, toen ze verder las: „Jimmy Malleson gaat ook. Als je maar even een mo gelijkheid ziet, om aan 't geld te komen, laat haar dan gaan. ik geloof, dat hij ernstig over haar denkt. Ik kan een paar japonnen geven, maar meer ook niet. Cyril is zoo gauw ja- loersch.. „Ziet u nu wel?", riep Daphne. Alles hangt van u af. Geef u me nu mijn kans, over een half jaar krijgt u tienmaal zooveel van me terug!" „Daphine", vermaande de moeder, „draaf toch niet zoo door! Ik heb je gevraagd, re delijk te zijn. Als meneer Malleson om je geeft, kan hij hier komen. En afgezien van alles, ik vind 't niet prettig, dat mijn dochter een rijken jongeman naloopt". „Ik loop hem niet na", protesteerde het meisje fel. „Ik geef hem alleen zijn kans en ik vraag de mijne". Amabel iegde den brief van haar zuster neer. „Ik wil niet, dat je om geld trouwt", zei ze. „Geld is de hoofdzaak niet in 't leven". Daphne werd vuurrood. „Wie zegt u, dat ik hem om zijn geld wil trouwen?", riep ze. Natuurlijk wil ik een pret tig leven, geld hebben, dat wil iedereen maar al bezat Jimmy geen centU hebt geen idee hoe ontzettend ik Haar stem stierf weg in een snik. „Wilt u me nu laten gaan?" Amabel stond op. „Daphne, wees kalm alsjeblieft. Al wou ik je nóe zoo graag laten gaan ik kan het niet!" „U bedoelt, dat u niet wilt", viel Daphne in spijtige woede uit. „Begrijpt u dan niet, dat ik van Jimmy houd? Maar dat zegt u natuurlijk niets. U hebt zelf zoo makkelijk kunnen afzien van den man, van wien u hield, dat „Daphne, wees stil!", zei Amabel op ge heel anderen toon dan tevoren. Maar het meisje kon zich niet meer bedwingen. „U liet den man in den steek, van wien u hield, en u trouwde met vaderu moest zeker van grootvader en grootmoeder, —hij was een vriend van grootvader, en zoo wat even oud, is 't niet? Dus zoo erg dol zulf u wel niet op hem geweest zijn,..." Een imposant overzicht op den Dam te Amsterdam tijdens de zanghulde der duizenden voor Koninklijke Familie ter gelegenheid van den blijden intocht van het Prinselijk Echtpaar De verwelkoming van het Prinselijk Echtpaar op het Centraal Station te Amsterdam bij aankomst der vorstelijke personen in de hoofdstad

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5