Voorzichtig overschakelen geboden. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN Jubileum Dr. D. J. van Katwijk. Woensdag 16 Juni a.s. hoopt Dr. D. J. van Katwijk, Geref. predikant te Velsen, zijn zil veren ambtsjubileum te vieren. Dirk Jan van Katwijk werd 15 April 1878 te Rotterdag geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1909 can'didaat werd 31 Mei 1912 promoveerde hij aan deze Hooge- school tot doctor in de theologie op een proef schrift getiteld„De profetie van Habakuk". 16 Juni van laatstgenoemd jaar deed de jubilaris zijn intrede bij de Geref. Kerk van Pynacker- Nootdorp sprekende over Hebr. 3:1 na tevoren te zijn bevestigd door wijlen ds. L. Kuiper van Delft. De jubilaris vertrok in 1918 naar Zwam- merdam, welke standplaats hij in 1923 met Schipluiden verwisselde. In 1927 vertrok hij naar Oegstgeest welke gemeente hij slechts een half jaar diende om zfch 25 Maart aan de kerk van Velsen te verbinden, sprekende overMatth. 16:13-17, na tevoren door ds. J. C. Brussaard van Bloemendaal te zijn bevestigd. Dr. v. Katwijk is-reeds 26 jaar leeraar M.O, Godsdienstonderwijs en sedert 1928 als zoo danig verbonden aan de Chr. H.B.S. te Alphen ad. Rijn. Ook is hij lid van de Examencom missie van den Schaalraad. Meermalen maakte hij deel uit van de Part. Synode van Noord- Holland, terwijl hij verschillende deputaat- schappen heeft bekleed. Van zijn hand zagen het licht enkele leer boeken voor het Godsdienstonderwijs, o.a. Christelijke Ethiek en Bijbelsche aecheologie (met G. Meima, dat een derde druk beleefde. Dr. v. Katwijk was redacteur van de Rijnland- sche- de Westlandsche- en de IJmuidensche Kerkbode. Bij liquidatie der crisismaatregelen. IJMUIDEN STOOMTRAWLERS OPGELEGD. De stoomtrawlers Azimuth IJM. 95 en Schoorl IJM. 39 zijn opgelegd. NAAR DE WESTKUST. De Clasina Luther IJM, 59 is naar de West kust vertrokken. BELANGSTELLING VOOR SLUIZEN EN HAVENS. Met de Prins Hendrik van de Alkmaar Packet brachten gisteren ongeveer duizend jongens en meisjes van de Gereform. Jeugd organisaties te Amsterdam een bezoek aan de sluizen en de havens alhier. TELEFOONSTORING. Door de weersomstandigheden van Woens dagavond is er een kabelstoring ontstaan, waardoor wij hedenmorgen geen telefonische venbinidng konden krijgen met IJmuiden en Beverwijk, Naar de chef-telefoniste ons mededeelde waren mar twee lijnen te gebruiken. De oor zaak van de storing moet ook gezocht wor den in de toestellen van eenige abonnés. Er werd met man en macht aan het herstel gewerkt, maar men kon ons niet zeggen, wan neer de storing geëindigd zou zijn. BESOMMINGEN. Trawlers Silvain IJm. 116 365 manden f 2100. Antje R.O. 15 300 m. f 1630. Kotter: E 238 f 650. MotorloggersKW. 91 f 270, KW. 62 f 230, KW. 70 f 560, KW. 39 f 170, Sch. 266 f 350. MARKTPRIJZEN. Tarbot f0,88—f 0,74 per K.G. Tong f 0,82f 0,68 per K.G. Zetschol f 30f 20 per 50 K.G. KI. schol f 25—f 6,50 per 50 K.G. Bot f 17—f 9,50 per 50 K.G. Schar f 5,50f 2.10 per 50 K.G. Tongschar f 25f 18 per 50 K.G. Poontjes f 6—f 3,90 per 50. K.G. Gr. schelvisch f 22 per 50 K.G. mid. schelvisch f 16 per 50 K.G. Braadschelvisch f 14,50f 9 per 50 K.G. KI. schelvisch f 8f 2,70 per 50 K.G. Kabeljauw 64,50f32 per 125 K.G. Gr. gul f 20—f 19 per 50 K.G. KI. gul f 15.50f 8,50 per 50 K.G. Wijting f3,30—f2,90 per 50 K.G. Makreel f 7f 6,90 per 50 K.G. Heilbot f 0,78—f 0,70 per K.G. Leng f 1,65 per stuk Franco ontkent beloften aan Italië en Duitschland te hebben gedaan. Het dagblad „Le Journal" publiceert een in terview, dat zijn bijzondere correspondent, Edouard Helsey, gehad heeft met generaal Franco. De generaal gaf uiting aan zijn vriend schap voor Frankrijk, dat hij had leeren ken nen in de persoon van maarschalk Lyautey. Wat de Engelsch-Italiaansche betrekkingen betreft, zeide hij: „Wij betreuren ten diepste de soort moreele breuk, die zich tusschen En geland en Italië heeft voorgedaan. Wij hebben een goede verstandhouding tot Engeland steeds beschouwd als het eerste punt van onze poli tiekWanneer wij gereed zullen zijn met de bevrijding van Spanje dat rechtstreeks in geen enkel geschilpunt verwikkeld is zullen wij in het buitenland een taak hebben, die uitgebreid genoeg is om heel onze bedrijvig heid op te eischen. Wij wenschen trouwens in de wereld, dank zij onze bijzondere ligging een rol van voortdurende bemiddeling te spelen. Daaruit bestaat ons geheele imperalisme." Ten aanzien van den Volkenbond verklaarde Franco: „Wanneer wij meester zullen zijn van het land, zullen wij alle tevoren door Spanje onderteekende verplichtingen aanvaarden. Spanje heeft te Genève meer dan eens de ge legenheid gevonden om den vrede te dienen. Het zal heel eenvoudig zijn post in den Volken bond weer innemen in denzelfden geest van Europeesche eendracht". Wat de vriendschap van het rechtsche Spanje voor Italië en Duitschland betreft, zeide generaal Franco o.a.; De Duitschers en de Italianen, evenals de Portugeezen willen van Spanje geen Sovjetkolonie zien worden. Voor de hulp aan onzen weerstand heeft men geenerlei belofte, welke ook, gevraagd. Wij willen ons met' geen enkele belofte belasten. Wij zijn Spaansche nationalisten, vastbesloten on'der alle omstandigheden de toekomst der natie vrij te houden van hypotheken." Op de vraag van den journalist, of, wan neer de regeering van Franco eens door geheel Europa zou zijn erkend, Franco bereid zou zijn met Frankrijk een onvoorwaardelijk niet- aanvalsverdrag' te sluiten, antwoordde de ge neraal: „Volgaarne, mits Frankrijk dit wenscht en, daar ben ik zeker van, zonder een van onze vrienden te choqueeren. Miaja over het jongste bombar dement van Madrid. Generaal Miaja heeft gistermiddag de pers ontvangen. Hij besprak het bombardement van Madrid en veroordeelde met verontwaardiging de door de rechtschen gebruikte methode van oorlogvoeren. Het aantal slachtoffers van het bombarde ment is betrekkelijk gering, verklaarde de ge neraal verder, de bevolking heeft thans ouder vinding genoeg om onmiddellijk uit eigen be weging de noodige maatregelen te nemen. Het voorontwerp landbouwordenings- wet 1937. De minister van Landbouw en Visscherij heeft feitelijk een openbare uitnoodiging de wereld ingezonden om van kritiek te dienen op het ingediende Voorontwerp Landbouworde- ningswet 1937. Het is in een beperkt tijdsbe stek en in een toegemeten plaatsruimte, die uit den aard der zaak niet groot kan zijn, ten eenenmale onmogelijk op de detailpunten van dit ontwerp in te gaan. Wij beperken ons daarom tot eenige algemeene opmerkin gen. Indien de voorteekenen ons niet bedrie gen is het tij aan het kenteren. De gelei delijke hier en daar zelfs versnelde afbraak der crisismaatregelen lacht velen toe. Heetgebakerden zijn natuurlijk van oordeel, dat wij ons binnen den kortst mogelijken tijd van alle crisisvoorzieningen kunnen ontdoen. Zij vergeten gewoonlijk, dat een dergelijke overijling nieuwe strubbelingen en ontwrich ting tengevolge kan hebben. Men verlieze niet uit het oog, dat de betrokkenen gewend zijn geraakt aan dezen ruggesteun en alleen een geleidelijk terugtrekken onheilen zal voorkomen. De liquidatie van het ingewikkelde stelsel van steunverleening op het gebied van Land- en Tuinbouw zal veel hoofdbrekens kosten. Voorzichtige overschakeling is gebo den. De wil leeft bij menige groep van den Tuinbouw en ik mag uit ervaring spreken terug te keeren tot de vrijheid, al durft men zoo iets tegenwoordig bijna niet meer te schrijven. Levend in dien sfeer komt dit Voorontwerp Landbouw-ordeningswet 1937 ons verrassen. Inderdaad: verrassen. Want weinigen hebben kunnen veronderstellen, dat na het rapport der Commissie v. Loon dit Voorontwerp ge boren zou worden. Crisis of geen crisis? Het Voorontwerp Landbouwordeningswet 1937 spreekt niet over crisis. Men kan daarin misschien een gelukkig voorteeken zien. Dit Voorontwerp regelt voor de toekomst, voor een lange reeks van jaren. Dus ook voor den tijd, dat er van crisis geen sprake meer zal zijn. Maar de voorgestelde regeling doet niet alleen terugdenken aan wat de crisisjaren Land- en Tuinbouw op organisatorisch ge bied brachten, neen deze regeling gaat in menig opzicht nog veel verder. Daartegen moet ernstig bezwaar gemaakt worden. De crisisinstanties wil men consoli- deeren, een zeker blijvend karakter verleenen en meent dan te moeten opmerken, dat zich een zekere „ordening" aan het voltrekken is. J.uist in het gebruik van dat begrip: ordening, schuilt een buitengewoon groot gevaar. Orde nen is een geliefkoosd passe-partout. Maar geen twee personen bedoelen met dat ordenen hetzelfde. Juist daarom moet men buitenge woon voorzichtig zijn. Indien men de uit voerende instanties op het gebied dezer crisis wetgeving een blijvend karakter gaat geven zal de crisis op dit gebied een uiterst lang leven hebben I Overheid afzijdig? De aangeboden wettelijke voorziening zal Land- en Tuinbouw bedelven onder admini stratieve beslommingen. Daaraan bestaat geen behoeft. Moet dan de Overheid afzijdig blijven? Ook niet. Maar het organisatiewezen op land- en tuinbouwgebied heeft in ons land voldoende bewezen de belangen der belang hebbenden te kunnen behartigen. Dat betee- kent intusschen niet, dat deze organisaties dus de aangewezen organen zouden zijn om de uitvoering der crisisvoorzieningen te regelen, zonder dat de Overheid daarin betrokken zou zijn. Er behoort een wederzijdsche samenwer king te zijn, vóór alles een elkander willen be grijpen. Dit nieuwe ontwerp ademt een ande ren geest. Daarin zal het ambtelijk element feitelijk de leiding hebben. Daarbij is een sa mengaan gedacht van Overheid, van kweekers, van exporteurs, van handelaren en van werk nemersafgevaardigden. Men vraagt zicli af: hoe moet dat gaan? Wil men hier feitelijk geen combinatie scheppen, die de kiem van onvruchtbaarheid reeds bij voorbaat bij zich draagt? Vooral op het terrein van den Land en Tuinbouw is het organisatiewezen sterk gedecentraliceerd. Met dit stelsel zijn goede ervaringen opgedaan. Men scheppe daarom geen kunstmatige centrales, maar sluite zich integendeel aan bij het uit de praktijk ge groeide. Niets nieuws. De toelichting op het Voorontwerp deelt ons mede, dat de uitvoering der crisismaatregelen in de toekomst niet meer (geheel) door amb telijke instanties zal worden verzorgd, maar (geleidelijk) zal worden overgedragen aan instanties, die gevormd zullen worden uit ver tegenwoordigers van het bedrijfsleven. Er zullen Landbouwraden komen, die een landelijk karakter dragen en die de zorg heb ben voor den akkerbouw, de veeteelt, den zui vel enz. Zij zullen evenwel in de plaats treden van de tegenwoordige Oentrales, zooals de Akkerbouwcentrale enz. En wat blijkt nu? Dat deze toekomstige Raden en de huidige Centrales vrijwel identiek zijn. Dus: niets nieuws onder de zon. Alleen een andere naam. De bestaande landbouwpolitiek wordt in dat opzicht onveranderd voortgezet. En dat wil men nu juist in breede kringen niet. Ook de Schip Anast. Pateras (Gr.) Alcinous (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Aenos (Gr.) Atlas (Gr.) Backworth (Br.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baden (Du.) x) Baarn (Ned.) x) Clytoneus (Br.) Caribia (Du.) Chr. Huygens (Ned.) x Deucalion (Ned.) Euterpe (Ned.) Emily Eemland (Ned.) Eurybates (Eng.) x) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Ganymedes (Ned) Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Haulerkijk (Ned.) Irma (Zw.) Jagersfontein, (Ned.) x. Jutland (Eng.) Kalliopi S. (Gr.) Kurmark (Du.) Kreta (Du.) Luneburg Liberian (Eng) Laertes (Ned.) Langanger (Noor) x) Maaskerk (Ned.) Meriones (Eng.) x) M.v. St.Aldegonde (Nd.) Montferland (Ned.) x) Merope (Ned.) Orion (Ned.) Oberon (Ned.) Poseidon (Ned.) Phrygia (Du.) PoeJau Tello (Ned.). Polydorus (Ned.) x) Poelau Bras (Ned.) x) Perrakis L.Cambanis (G Palatia (Du.) Pres. Francqui (Belg) Prometheus (Ned.) x) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Salland (Ned.) Singkep (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Salabangka (Ned.) Sveti Vlaho (J. SI.) Theseus (Ned.) Tajandoen (Ned.) x) Trajanus (Ned.) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Taberg (Zw.) Vulcanus (Ned.) Winterswijk (Ned.) Zuiderkerk (Ned.) Zaanland (Ned.) x) Follonica Hamburg Chili. Santa Fé Tuapse Bilbao (v. IJm.) Chili (via Antw.) Chili (via L'pool) Ned. Indie Chili Ned. Indië Pt. Barrios Batavia Hamburg Bordeaux Gefle B.-Aires Batavia Ned. Indië Stamboul Constantza Ned. Indië Midd. Zee Chili Archangel Gefle Z. Afrika Buenos Aires Gent Ned. Indië West Indië Ned.-Indië. West Afrika Batavia Pt. Arthur (via Dublin; West Afrika Batavia Batavia Buenos Aires Danzig Alexandrië (via Antw.) Midd. Zee Marseille (via Antw.) Pto Barrios Batavia. Ned. Indië Batavia Buenos Aires Tampico Houston Batavia Midd. Zee West Afrika Z. Afrika Buenos Aires Batavia Batavia Japan Ned. Indië Rosario Oporto Ned. Indië Venetië Alexandrië (via Aberd.: Midd. Zee Hernösand Zw. Zee Archangel Japan Hamburg Verm, aankomst 12 JUni 10 Juni 10 Juni 8 Juni 11 Juni 12 Juni 7 Juli 13 Juni 4 Juli 4 Juli 28 Juni 25 Juni 21 Juli 5 Juli 10 Juni heden 11 Juli heden 7 Juli 10 Juli 18 Juni 27 Juni 11 Juni 9 Juli 13 Juni 23 Juni 13 Juni 25 Juni 9 Juni 24 Juni 21 Juni 15 Juni 20 Juni 29 Juni 11 Juni 20 Juli 30 Juni 26 Juni 12 Juni 11 Juli 4 Juli 6 Juli 12 Juni 18 Juni 20 Juni 20 Juni 8 Juni 14 Juni 15 Juni Laatste bericht 5 Juni van Oran. 9 'Jurii Van Bremen'. 6 Juni van Paita. 2 Juni van Madeira. 31 Mei van Algiers. 7 Juni van Land's End. vertr. 19 Juni van Hamburg. 8 Juni van Valentia. 5 Mei van Bintang. 6 Juni van Accra. 10 Juni v. Liverpool. 8 Juni van Land's End. 9 Juni vertrokken. 9 Juni vertrokken. in lading. 22 Mei te Skutsbar. 6 Juni van Las Palmas. 1 'Juni van Belawan. 1 Juni van Singapore. 7 Juni van Lefkandi. 6 Juni te Calamata. 4 Juni van Tjilitjap. 8 Juni van Limni. 5 Juni van Callao. 6 Juni van Lodingen. 29 Mei vertrokken. 9 Juni van Zanzibar. 19 Mei te Ramallo. 9 Juni vertrokken. 6 Juni van Colombo. 31 Mei v. Cristobal. 9 'Juni van Port Said. 2 Juni van Axim. 8 Juni van Padang. 28 Mei vertrokken. 5 Juni van Port Bouet. 7 Juni van Aden. 8 Juni van Genua. 10 Juni vertrokken. 8 Juni vertrokken. 2 Juni van Morphou Baai. 9 Juni te Rotterdam. 9 Juni van Gibraltar. 1 Juni v. d. Azoren. 1 Juni van Colombo. 7 Juni van Port Said. 8 Juni van Marseille. 17 Mei van Montevideo. 10 Jupni van Curacao. 24 Mei vertrokken, vertrekt 12 Juni. 8 Juni te Triëst. 4 Juni van Port Bouet. 7 Juni te Kaapstad. 8 Juni van Bahia. 6 Juni van Gibraltar. 7 Juni van Sabang. 1 Juni van Colombo. 4 Juni van Sabang. 5 Juni van Buenos Aires. 7 Juni van Vigo. 7 Juni van Singapore. 5 Juni van Bari. 7 Juni van Lydd. 7 Juni van Palermo. 3 Juni van Söderhamn. 8 Juni van Düngeness. 5 Juni vertrokken. 8 Juni van Shanghai, vertrekt 12 Juni. Schepen voorzien van een x zijn groo&er dan 6000 bruto register ton, werkwijze van wat nog is en van wat zou kunnen komen, toont geen verschil. Zeker, de organisaties van belanghebbenden zullen in geschakeld worden, maar het is geenszins uit gesloten, dat de stem der organisatie-leiders menigmaal luider zal klinken dan de stem van de organisatie-leden, wanneer deze ten minste gehoord zou kunnen worden. Maar of men nu de Stichting, dan wel de gelijkvormige Centrale boven zich weet, maakt geen ver schil. What is in a name! Consolideeren? De nog vigeerende wetgeving op dit gebied is in veel opzichten weinig principieel. Zij wenschte de crisis als basis te beschouwen en tracht de nadeelen verbonden aan de on- gunst der tijden te verzachten. Zij grijpt dik wijls zeer incidenteel in. Daarin schuilen voordeelen, maar ongetwijfeld kleeft aan dit stelsel een zekere onvastheid. Consolidatie van het bestaande systeem sanctioneert deze wijze van wetgeven, die ten slotte weinig op bouwend is. Zij is veeleer van defensieven aard. Maar daaraan moet en mag toch een einde komen, zoodra de tijden zich ver anderen. Daarvoor zorgt men niet, wanneer dit voorontwerp wet zou worden. Dan legt men vast, wat niet vastgelegd moet worden. Dan zou men zich zelf op den duur moeten wijs maken, dat de crisis-periode toch moet blijven voortduren. En dan zou men er ten slotte ook mede tevreden moeten zijn, dat het „verdedigende" stelsel maar gehand haafd blijft. Voor mij staat vast, dat het overgroote ge deelte der direct-belanghebbenden van dit Voorontwerp niets moet hebben. Trouwens, het biedt een dusdanige hoeveelheid kwets bare punten, dat het wel onder de kritiek bedolven zal worden. MOLLEiRUS. De gekenterde walvischvaarder. Twaalf opvarenden verdronken. Naar Havas uit Bremen verneemt zijn bij het kapseizen van den walvischvaarder „Rau III" in de Weser twaalf opvarenden om het leven gekomen. Grieksch stoomschip in brand. Bemanning door de Westfalen opgepikt. RIO DE JANEIRO, 9 Juni (A.N.P.) Het steunpunt voor vliegtuigen Westfalen heeft bij het eiland Fernando Noronha de bemanning opgepikt van het Grieksche stoomschip Mario Stathactos, aan boord waarvan brand was uitgebroken. Men beschouwt het schip als verloren. HONKBAL. WEDSTRIJDEN IN PARIJS. Ter eere van de Wereldtentoonstelling te Parijs wordt daar een groote sportdemonstra- tie gehouden, waar oo honkbal een plaats vindt. Dit honkbaltournooi wordt gehouden op Zondag 30 Juni a.s. Het programma luidt' a. BelgiëFrankrijk. b. NederlandBelgië. c. FrankrijkNederland CRICKET IN ENGELAND. D-e stand van de Woensdag begonnen wed strijden is: Op Lord's Yorkshire (1) 218 tegen Middlesex (10). Op den Oval: Surrey (15) 2884 (Gregory 102) tegen Somerset (14). Te Horsham: Sussex (2) 3687' tegen Gloucester (6) Te Birmingham: Leicester (16) 3025 (Berry 124) tegen Warwick (9). Te Cardiff: Notts (3) 234 (Staples 113x) tegen Glamorgan (4). Te Worcester: Worcestershire (12) 322-7 (Grimshaw 103) tegen de Nieuw-Zeelanders. Te Manchester: Essex (7) 199 tegen Lanes (8) 462. Te Southampton: Derby (5) 187 (Herman 556) tegen Hampshire. Te Cam bridge: Cambr. University 90 tegen Northants 227. Te Oxford: Oxford University 46—2 tegen Minor Counties 195. SCHAKEN. CAPABLANCA TEGEN EUWE OF ALJECHIN OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP? Reeds geruimen tijd houdt men zich in de internationale schaakwereld bezig met het vraagstuk, welke meester het eerst in aan merking komt om den winnaar van de in dit najaar te houden revanchematch tusschen Euwe en Aljechin, voor een kamp om den wereldtitel uit te dagen. Eenigen tijd geleden is een commissie door de F.LD.E. ingesteld, die een ranglijst zou opmaken van de spelers, die voor een titel- match tegen Euwe of Aljechin in aanmerking zouden komen. Het aanstaand congres van den Internatio- nalen Schaakbond zal op 1-0 Augustus te Stockholm worden gehouden. De commissie zal op dit congres een advies uitbrengen, waarbij dient te worden aange- teekend, dat het congres zelf in deze aan gelegenheid uiteindelijk zal hebben te be slissen. Naar wij van welingelichte zijde vernamen hebben alle commissieleden Capablanca als nummer 1 op delijst geplaatst, in verband met zijn resultaten in 1936 op de groote tournooien te Moskou en Nottingham. Wordt Capablanca inderdaad door het Stockholmsche congres als uitdager aange- wezen, dan wil dat nog niet zeggen, dat een match tusschen hem en den winnaar der ontmoeting Euwe—Aljechin definitief tot stand zal komen. Verschillende voorwaarden ook van financieelen aard, zijn hieraan na melijk verbonden. Mocht Euwe er in slagen, zijn titel van wereldkampioen in zijn match tegen Aljechin te behouden, dan mag men wel aannemen, dat de eerstvolgende ontmoeting om het wereldkampioenschap niet eerder dan in 1939 zal plaats hebben. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 10 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater: „Massa-Justitie", van Fritz Lang. 2.30, 7 en 9,15 uur. Cinema Palace: „The Music goes round" met o.a, Rochelle Hudson, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Kay Francis in „Il lusie". 2 30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „We zijn toch alle maal geen engelen" met Heinz Rühmann. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur. behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 11 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscopen nieuw programma. DONDERDAG 10 J U NI 1937 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Zuidoostelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, droog warm weer behoudens kans op onweer. BAROMETERSTAND Hoogste 766.5 m.M. te Memel. Laagste 745.5 m.M. te Thorshavn. THERM OME TERS TAND Hoogste gisteren 65 F. Laagste hedennacht 57 F, Hoogste heden 64 F, BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van; MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Vrijdag v.m. 4.31 urn" n.m. 5.02 uur. Zaterdag v.m. 5.21 uur; n.m. 5.48 uur. Zondag v.m. 6.09 uur; n.m. 6.37 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 66 F. Temperatuur water 69 F. 474e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 16de lijst Trekking van Donderdag 10 Juni 1937 Hooge Prijzen 31.000.— 15255 1.000.— 15160 400.— 3446 4003 5578 10070 19033 200.— 13173 14420 18001 100 5348 9984 10002 10907 13108 19398 19824 Prijzen van 70. 201 202 323 343 386 464 512 6ÖI 771 790 911 1023 1040 1050 1107 1325\ 1373 1440 1492 1515 1698 1815 1843 1976 1983 2078 2197 2354 2369 2521 2637 2682 2749 2753 2906 2908 2925 2988 2998 3238 3358 3490 3508 3593 3952' 4000 4052 4058 4062 4080 4093 4102 4190 4216 4234 4280 4294 4535 4548 4662 4675 4693 4767 4786 4799 4888 4890 4965 5097 5231 5350 5359 5460 5468 5590 5672 5819 5855 5959 6011 6057 6078 6209 6211 6339 6504 6696 6719 6850 6964 6971 7154 7342 7612 7613 7747 7797 7806 7809 7858 7388 7917 8013 8135 8189 8255 8319 8341 8777 8812 8879 9122 9166 9258 9330 9411 9419 9476 9524 9725 9737 9811 9815 9867 9877 10056 10117 10130 10156 10317 10452 10475 10477 10531 10532 10551 10581 10646 10760 10797 10839 10933 10950 10981 - 11010 11037 11052 11129 11264 11281 11344 11503 11545 11581 11640 11673 11711 11908 11916 11931 11936 11953 11959 11963 11974 12053 12668 12694 12764 12792 12923 13020 13126 13175 13192 13217 13225 13377 13378 13411 13554 13576 136^0 13650 13710 13729 13801 13898 14165 14233 14237 14265 14282 14304 14346 14519 14564 14644 14852 14947 14988 15252 15306 15341 15348 15391 15443 15597 15845 15878 15894 16050 16216 16256 16307 16348 16362 16552 16628 16655 16695 16721 16772 16791 16968 16977 17221 17291 17484 17671 17703 17902 17916 17924 18160 18211 18225 18255 18260 18342 18576 18639 18829 18834 18862 189CO 18967 19110 19122 19302 19424 19447 19484 19584 19724 19790 19832 20162 20311 20351 20416 20614 20729 20780 20784 20792 20922 20957 20973 20991 Nieten 45 58 59 102 105 120 143 156 207 235 249 316 355 400 430 437 450 462 530 659 735 742 761 763 773 780 793 799 802 828 839 841 849 852 892 922 966 981 992 1001 1062 1089 1090 1102 1106 1258 1269 1280 1303 1347 1466 1486 1531 1565 1614 1639 1658 1663 1702 1708 1710 1772 1796 1836 1858 1863 1911 1936 1968 1986 1998 2021 2073 2120 2133 2209 2243 2302 2352 2359 2381 2402 2417 2441 2449 2472 2480 2527 2554 2579 2585 2600 2617 2625 2650 2651 2666 2706 2707 2712 2770 2803 2804 2811 2812 2858 2958 3006 3023 3031 3033 3034 3040 3049 3082 3107 3112 3126 3222 3228 3268 3374 3403 3525 3530 3581 3646 3679 3690 3745 3807 3809 3815 3817 3837 3869 3886 3903 3963 3968 3989 4025 4081 4113 '4127 4129 4164 4209 4215 4322 4387 4433 4437 4503 4550 4590 4624 4650 4660 4664 4677 4680 4684 4759 4765 4838 4850 4857 4885 4924 4929 4937 4983 4989 4996 5032 5042 5081 5122 5137 5153 5160 5187 5199 5216 5279 5317 5376 5403 5407 5424 5478 5504 5528 5534 5624 5626 5645 5689 5694 5707 5786 5832 5847 5892 5971 6023 6029 6065 6066 6087 6115 6125 6127 6166 6221 6227 6347 6388 6413 6421 6422 6457 649G 6557 6570 6638 6662 6687 6700 6715 6725 6809 6822 6830 6843 6885 6886 6914 6919 6929 6950 6966 6978 6984 7011 7191 7201 7205 7223 7235 7275 7276 7289 7299 7301 7327 7368 7374 7470 7502 7509 7539 7540 7544 7566 7598 766B 7720 7741 7750 7755 7780 7781 7795 7801 7820 7900 7901 7933 7955 7958 7962 7964 8017 8055 8150 8192 8205 8237 8336 8354 8364 8460 8502 8519 8546 8552 8558 8567 8591 8603 8629 8654 8701 8831 8862 8873 8887 8904 8914 8977 8980 8983 8989 9050 9126 9234 9268 9282 9331 9375 9382 9436 9485 9488 9493 9510 9512 9603 9629 9638 9641 9664 9782 9798 9838 9844 9851 9869 9935 9962 9965 10007 10012 10038 10069 10114 10115 10174 10206 10251 10254 10282 10351 10385 10417 10422 10423 10437 10445 10517 10625 10645 10665 10694 10748 10764 10785 10831 10853 10860 10885 10980 10985 10986 11012 11014 11035 11100 11103 11119 11125 11143 11235 i 11473 11659 11845 11151 11154 11163 11168 11172 11187 11193 11251 11332 11350 11355 11358 11384 11422 11548 11549 11575 11585 11589 11602 11612 11706 11712 11720 11740 11743 11819 11827 11857 11906 11926 11945 11964 11985 11989 11990 11995 12054 12072 12092 12093 12136 12138 12152 12203 12225 12263 12272 12328 12399 12404 12502 12554 12561 12569 12579 12594 12654 12718 12726 12737 12783 12813 12859 12876 12878 12919 12958 12962 12979 13008 13014 13159 13181 13280 13289 13297 13300 13313 13317 13319 13321 13326 13350 13355 13385 13435 13480 13509 13551 13578 13603 13604 13618 13637 13649 13668 13676 13680 13699 13736 13753 13832 13833 13844 13862 13893 13901 13904 13942 13948 13971 13972 13985 14002 14028 14030 14090 14097 14129 14195 14220 14247 14287 14320 14331 14366 14395 14426 14441 14462 14467 14471 14553 14608 14637 16441 14653 14661 14711 14715 14721 14723 14731 14744 14797 14830 14854 14913 14929 14938 15001 15045 15088 15129 15181 15185 15240 15319 15326 15339 15340 15346 15397 15483 15504 15509 15551 15632 15640 15658 15665 15682 15685 15720 15727 15762 15809 15850 15856 16000 16018 16021 16022 16055 16178 16200 16202 16351 16405 16415 16428 16535 16632 16646 167Ï)3 16717 16786 16804 16805 16855 16862 16892 16957 16990 17004 17038 17086 17158 17180 17183 17208 17230 17263 17369 17400 17424 17465 17493 17528 17530 17554 17668 17672 17701 17722 17734 17763 17834 17857 17888 17907 17968 17984 18060 18063 18106 18117 18126 18142 18231 18232 18329 18385 18404 18429 18442 18462 18501 18524 18595 18600 18636 18676 18680 18757 18808 18821 18835 18845 8913 18916 18932 18973 19042 19057 19129 19147 19156 19187 19296 19300 19333 19354 19358 19364 19391 19420 19448 19464 19465 19473 19514 19698 19726 19741 19780 19846 19867 19884 19904 20036 20063 20158 20204 20233 20263 20300 20312 20338 10418 20433 20446 20493 20504 20511 20543 20583 10592 20631 20663 20709 20725 20767 20777 20786 20791 20812 20822 20859 20888 20890 20966 20998 Verbeteringen 5de klas, 15de lijst: 4053 m. z- 4033; 9355 z. 9335; 6641 ontbreekt.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6