Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Piano-forte. De liberalen en de kabinetsformatie. BEVERWIJK het nieuwe programma van het kennemer theater. Annabella en Jean Gabin in „Onder Spaansche Vlag". (Kennemer Theater, Beverwijk, Het Kennemer Theater vertoont in het nieuwe programma als hoofdnummer „Onder Spaansche Vlag" met Annabella en Jean Ga bin in de hoofdrollen. Aan den inhoud van dit spannende film werk ontleenen wij het volgende: De misdadiger Gilieth (Jean Gabin) ont moet in Barcelona, waar hij zich voor de politie verborgen heeft, twee Franschen, wier verleden nog minder vlekkeloos is dan het zijne. Nochtans is de jongeman zóózeer inge nomen met het feit, dat hij twee landgenoo- ten heèft leeren kennen, dat hij hen in een nachtgelegenheid overdadig tracteert, met het gevolg, dat de beide kerels gebruik maken van de gelegenheid, om hem v-an zijn geld en papieren te ontlasten. Daar hij zich ook niet bij de politie kan beklagen, keert hij ontmoe digd naar zijn logement terug, waar hij weldra aan de deur wordt gezet, omdat hij zijn kamer niet kan betalen. Hongerig en ellendig zwerft hij door de straten, tot zijn aandacht wordt getrokken door een affiche, waarin men soldaten voor het Spaansche Vreemdelingen-legioen vraagt. Hij besluit zich aan te melden en op het recru- teeringsbureau ontmoet hij twee landgenoo- ten, Mulot en Lucas, die zich eveneens noodge dwongen onder de bandéra (vlag) van het Spaansche legioen zullen scharen. De drie mannen, door het noodlot vereenigd, worden naar Ceuta en vandaar naar Dar Riffien ge zonden. Gilieth heeft reeds gediend mis schien wel in het Fransche Vleemdellngen- legioen; Mulot is een voormalig hoornblazer en allee'- Lucas, die beweert deserteur te zijn, is voor het eerst soldaat. Hij is een aardige, trouwe kameraad, hetgeen niet wegneemt, dat Gilieth hem wantrouwt en, om zich van zijn tegenwoordigheid te verlossen, overplaatsing naar een andere compagnie aanvraagt. De kapitein geeft er echter de voorkeur aan, Lucas uit het regiment te verwijderen, al vorens het naar het Zuiden vertrekt. In een nachtgelegenheid maakt Gilieth kennis met een charmante Marokkaansche, Aïscha geheeten. De beide jonge menschen vatten liefde voor elkander op en zweren elkander eeuwige trouw. In het café van de vrouw, die den eigenaardigen bijnaam „De Broodplank" draagt, temidden van de soldaten en hun meisjes, wisselen zij een weinig bloed. Op dat oogenblik doet Lucas zijn intrede. Hij is met een versterkingstroep meegekomen, doch zijn verschijning boezemt Gilieth absoluut ge-en vreugde in; hij' is er thans van overtuigd, dat Lucas een politie-spion is, die het erop gezet heeft, de premie, welke voor zijn aanhouding is vastgesteld, te verdienen. TOENEMING VAN HET AANTAL LEER LINGEN. Bij den gemeenteraad is ingekomen een adres van het bestuur van de Sancta Maria- school voor uitgebreid lager onderwijs aan den Arendsweg 110. 61, houdende verzoek om be schikbaarstelling van de benoodigde gelden voor het aanschaffen van leermiddelen ten be hoeve van die school in verband met een be langrijke toeneming van het aantal leerlingen, Aangezien de aanvrage voldoet aan de bij de Lager-onderwijswet 1920 gestelde eischen, stellen B. en W. voor de gevraagde medewer king te verleenen. DE KEURINGSTDIENST VAN VEE EN VLEESCH Regeling- met Heemskerk en Uitgeest. Na langdurig schriftelijk en mondeling overleg met de betrokken gemeentebesturen is een ontwerp tot stand gekomen van een gemeenschappelijke regeling in zake den keu ringsdienst van vee en vleesch voor de ge meenten Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest. Ten behoeve van de ingezetenen der ge meente Uitgeest, die het bedrijf niet uitoefe nen in het openbaar slachthuis, is ook in die gemeente een bureau van den keuringsdienst gevestigd. In verband hiermede is in de ge meenschappelijke regeling bepaald, dat aan die gemeente als vergoeding voor door haar ambtenaren te verrichten administratieve werkzaamheden en kosten van drukwerken en formulieren, noodig vor de uitvoering van de VleesehXuringswet, een bedrag ten goede komt, overeenkomende met 20 pet. van de in de gemeente geinde keurloonen. De overige 80 pet. wordt uitgekeerd aan de centrale ge meente Beverwijk. Deze rsgeling geldt voor den tijd, dat in die gemeente nog niet is ver boden het hebben of gebruiken van slach terijen. In Uitgeest blijft voorloopig uitoefe- ning van het bedrijf buiten het openbaar slachthuis mogelijk, doch binnen tien jaren na den datum van inwerkingtreding der ge meenschappelijke regeling moet eenverbod als bedoeld in de vorige zinsnede in die ge meente worden ingevoerd. Het Christelijk Gemengd Koor Vox Humana In de rij van de Beverwijksche Zangver enigingen neemt het Christelijk Gemengd JHuPiana" een eereplaats in en dat neeit het te danken aan zijn opvallend goe de prestaties op concerten en wedstrijden. Het inag voor zeker een goede prestatie hee- ten, dat een zangvereeniging in een luttele zeven jaren weet op te klimmen van de laagste, dus de vierde afdeeling tot de hoogst bereikbare, de superieure afdeeling. Slechts eenmaal in die zeven jaren werd het werk van „Vox Humana" met een tweeden prijs beloond. Dat was op het concours te De Bilt. Maar overigens wordt de verzameling eere metaal uitsluitend door eerste nnizen ge vormd. De vereeniging werd als gemengd zangkoor, opgericht op den 29sten September 1930. Zij ontstond eigenlijk uit het toen alhier be staande Christelijke Mannenkoor, dat echter door te weinig ambitie van de heeren zan gers een kwijnend bestaan leidde en dat des wege tot den ondergang gedoemd was. In het bestuur werden gekozen de heeren W. van Zalinge voorzitter, W. H. Tibboel, se cretaris en mej. Molenaar-Baartse. penning- meesteresse. Het zoeken van een geschikten dirigent ging nogal met hindernissen gepaard, totdat de vroegere eere-voorzitter van het opgehe ven Mannenkoor, de heer v. d. Giessen, de vereeniging een prachtige „tip" gaf. Hij ad viseerde namelijk het bestuur zich in verbin ding te stellen met den heer P. j. Potgieser, een muziekleeraar, die zich kort te voren te Beverwijk had gevestigd. Deze heer werd be reid gevonden als directeur van -het koor op te treden. Dat het bestuur een goede keuze heeft gedaan, blijkt wel uit den prachtigen staat van dienst, waarop het koor, dank zij de bekwame en vooral krachtige leiding van den heer Potgieser kan wijzen. Reeds na een achttal repetities slaagde hij er in het koor zoover te brengen, dat het zich bij de opening van de nieuwe Gerefor meerde Kerk op het C. H. Moensplein reeds kon laten hooren. En het debuut van de jon ge vereeniging hield een belofte in voor de toekomst, een -belofte, die zij op royale wijze is nagekomen. Het hoogtepunt in het eerste levensjaar van „Vox Humana" was echter de deelne- neming aan een concours in het Gooi. Dat bracht tevens de eerste lauweren, want met 320 punten werd in de vierde afdeeling een eerste prijs behaald. Dat was dus een hoop vol begin. In datzelfde jaar, waarin dus wel groote activiteit werd betracht, werd ook nog een kinderkoor opgericht, dat „Klim-op" werd gedoopt. Niet minder dan 150 kinderen tra den toe. Met dit kinderkoor is „Vox Huma- eenige keeren zeer goed voor den gekomen. Jammer, dat het een „zorgen kindje" voor de vereeniging was, vooral ook in financieel opzicht. Toch werden eenige mooie concerten met het kinderkoor gegeven en dat was tenslotte toch ook weer een vol doening voor de vele moeite en zorgen, die de directeur en zijn helpsters zich voor het kinderkoor moesten getroosten. Na den tweeden prijs in 1932 te De Bilt behaald, volgde op 5 Juni 1933 weer een eer ste prijs op het concours te Alkmaar, volgens het rapport van de jury met 309, maar vol gens de puntenlijsten met 310 punten, In 1934 kwam „Vox Humana" op het te Scheveningen gehouden concours uit in de tweede afdeeling. Ook dat werd een fraaie overwinning, namelijk een eerste prijs met 341 punten. Op Hemelvaartsdag 1935 werd een prachtig succes behaald te Rotterdam. In de eerste afdeeling uitkomend verover de „Vox Humana" met 380 punten niet al leen een eersten prijs, maar ook den eere- prijs voor het hoogst aantal punten van het zangconcours. Bovendien werd den heer Potgieser de directeursprijs toegewezen. Na al deze mooie successen lag het voor de hand, dat het eerste lustrum der vereeni ging met opgewektheid en vooral ook met optimisme Nkon worden herdacht. Dit ge schiedde met een uitstekend geslaagd vo caal- en instrumentaal concert in het Luxor- Theater op 14 November 1935. Op dit con cert werd met veel succes de groote compo sitie „Lentefeest" voor koor en orkest van de hand van den dirigent ten gehoore ge bracht. Het jaar 1936 kenmerkte zich wederom door opvallende prestaties. De vereeniging nam deel aan het concours te Veenendaal. In de afdeeling uitmuntendheid werd een eer ste prijs in den eere-wedstrijd en tenslotte de eereprijs voor het hoogst aantal punten van het geheele concours. Het jongste concours-succes van „Vox Humana" ligt nog versch in het geheugen. Het op den Tweeden Pinksterdag gehouden concours te Amersfoort leverde een eersten prijs op in de eere-afdeeling en een derden prijs in den eere-wedstrijd. Door deze fraaie overwinning is „Vox Humana" thans gepro moveerd tot de hoogst bereikbare afdeeling. Dat is in zoo'n korten tijd een prestatie, die espect afdwingt. Tevens mag hierin het bewijs worden ge zien dat de heer Potgieser zijn keuze in 1931 volkómen heeft gerechtvaardigd. Daartoe vond hij trouwens ook gelegenheid op de vele concerten, welke hij in den loop der jaren met zijn koor heeft gegeven. Deze concerten onderscheidden zich im mer door een serieuze voorbereiding en door een uitstekende keuze van de uitgevoerde composities. Daarom stonden deze concerten altijd op hoog muzikaal peil. Natuurlijk was het bij „Vox Humana niet alles „goud wat er blonk". Zij heeft met de- (Te New York is onlangs een con cert gehouden voor 150 piano's hetgeen een ongekend geluids volume teweegbracht.) Zoo'n machtig en massaal concert, Als in New York gegeven werd, Dat kunnen wij toch maar niet evenaren; Welk een triomf van samenspel Werd er vereischt, dat voelt u wel, Waar honderdvijftig instrumenten waren. Het klankvoluum was in één woord, Hoe goed gehoord ook ongehoord, Dat kon men vantevoren ook verwachten; Het werd een daverend geweld, Zoo werd ons vol van trots gemeld, Dat al die spelers ten gehoore brachten. Helaas, ik mis in het bericht Een reeks gegevens van gewicht, Bijvoorbeeld hoeveel toetsen er wel waren En hoeveel tonen kwamen wel, Bij dit massaal concert in 't spel, En hoeveel hamers raakten hoeveel snaren? Hoe vaak gebruikte men 't pedaal? Niet elk voor zich, maar allemaal, Dit alles zou ik toch wel willen weten; Al dient het dan niet de muziek, Ik denk nu aan de statistiek, Die men thans nergens meer bij mag vergeten. Tja honderdvijftig tegelijk. Wat is dat groote rijk toch rijk, Ik heb er weer met eerbied van gelezen; Dat doen wij toch Amerika, Met al ons kunstgevoel niet na En laat ons daarvoor blijvend dankbaar wezen, P. GASUS. zelfde moeilijkheden te kampen, als haar zusterverenigingen, maar het behoeft wel geen betoog, dat deze moeilykheden gemak kelijk op te lossen moeten zijn, wanneer een nog betrekkelijk jonge vereeniging op zoo'n fraaien staat van dienst mag bogen. Onge twijfeld zal „Vox Humana" onder leiding van haar bekwamen dirigent en gesteund door haar eere-voorzitter, Ds. H. Holtrop, op dezen zoo succesvollen weg blijven voort gaan. ARBEIDSBEMIDDELING EN WERKLOOS HEIDSVERZEKERING. De aanbeveling van B. en W. voor de be noeming van leden van de commissie van toe zicht op den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling luidt als volgt: Vier leden-werkgevers 1. J. Henneman (aftredend) P. J. van der Ploeg. 2. J. P. Neyt (aftredend) L. M. Witkamp, 3. J. P. IJ. de Vries (aftredend) W. P. Lan- gendijk. 4. H. C. van der Colk (aftredend) N. Pas- schier; vier leden-werknemers: 1. C. van Veen (aftredend) A. Th. Zuur bier. 2. H. Rothe (aftredend) L. E. Schelvis. 3. A. v. d. Plas (aftredend) G. Cornelisse. 4. N. J. Zuurbier (aftredend) W. Niesten. Voor de benoeming van een voorzitter heb ben B. en W. de volgende aanbeveling opge maakt: N. J. Out (aftredend), Wl van Dok. RAAD S VERG ADERING. Er wordt een openbare vergadering van den gemeenteraad gehouden on Dinsdag 15 Juni des avonds 7.15 uur. De agenda vermeldt 'onderstaande punten van behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrief van 'het nieuw benoemd raadslid den heer A. L. van Gronin gen. 2. Benoeming van een voorzitter en leden der plaatselijke commissie van toezicht, be doeld in artikel 13 der Arbeidsbemiddelings- wet 1930. 3. Voorstel tot het treffen van een gemeen schappelijke regeling inzake den keurings dienst van vee en vleesch voor de gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Uitgeest. 4. Voorstel tot het vaststellen van een ge meenschappelijke verordening op den keu ringsdienst van vee en vleesch. 5. Voorstel tot het vaststellen van gemeen schappelijke verordening van rechten voor het gebruik van het openbaar slachthuis c.a. en van keurloon. Voorstel tot het vaststellen van een in structie voor den directeur van het openbaar slachthuis. 7. Voorstel tot het vaststellen van een in structie voor den hulpkeurmeester. 8. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor de verbetering van het Raadhuis. 9. Financieele voorzieningen dienst 1936. 10. Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit dd. 13 Mei j.l. betreffende het aan gaan van een nieuwe geldleening. 11. Voorstel tot bekrachtiging van den in openbare veiling gedanen aankoop van het woonhuis Dr. Schuitstraat 22. 12. Voorstel tot vaststelling van de gemeen telijke vergoeding een art. 101 der L.O. wet 1920 over 1934 voor de Chr. U.L.O.-school te Wijk aan Duin. 13. Voorstel tot goedkeuring van de sup- pletoire begrooting der instelling Maatschap pelijk Hulpbetoon over 1936. 14. Voorstel tot overplaatsing van school hoofden. 15. Voorstel tot het verleenen van mede werking ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 betreffende de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve der R.K. U.L.O.-school voor meis jes aan den Arendsweg. 16. Voorstel tot verhooging van de toegeken de voorschotten ingevolge de woningwet aan de woningbouwvereeniging „De Voorzorg". Overzicht GroenteiiinarKt. Groote vraag naar sla. Langzamerhand beginnen de veilingen het beeld van den zomer te vertonen. De ver scheidenheid der producten neemt in omvang toe, waradoor ook geleidelijk meer drukte en leven in den handel komt. Het verloop van den handel was de af- geloopen week over het algemeen bevredi gend. Het hoofdproduct, de sla, waarvan al flinke kwantums werden aangevoerd, had in tegenstelling met vorige week, een zeer wil ligen handel en werd voor goede prijzen af genomen. Zaaisla was geregeld het meest gevraagde artikel en ofschoon de prijzen iederen dag gunstig konden worden genoemd, was toch de inzet bij het begin dezer week uitmuntend, toen als topprijzen nog tot bijna 6 gulden werd besteed. Gemiddeld waren de noteerin gen ongeveer na kwaliteit van f 2—f 4.50 per 100 stuks. Ook voor Spinazi was de belangstelliong van dien aard, dat voor goede kwaliteit be hoorlijke besomming wei-den verkregen. Hiervan liepen de prijzen naar soort uiteen van 4080 ct. per kist. Postelein kon zich in prijs wat herstel len, ofschoon voor dit product nog geen be hoorlijke noteeringen konden worden ge boekt. De prijzen wisselden ongeveer van 2030 ct. per kist. De aanvoer van bospeen nam deze week ook weer in beduidende omvang toe. Voor dit artikel zijn. geregelt nog geregeld sterke ver anderingen in prijs waar te nemen, waartoe de kwaliteit en de grootte der bossen het hun ne bijdragen. De prijzen varieerden meermalen van 510 ct. per bos. Rabarber had geregeld zooveel belangstelling dat de gangbare prij- zenn bleven gehandhaafd. Bloemkool liep, naarmate de aanvoer de uaatste dagen zich verminderden, in prijs sterk terug. Kon in het latast der vorige week nog genoteerd worden nar soort van 1218 ct., in het midden dezer week was voor de beste soort den prijs van 79 ct., terwijl de mindere soorten hierdoor belangrijk in verdrukking kwamen. Oalc Asperge die vorige week mooie prijzen maakte en Vrijdag voor goede soort noteerde van 2646 ets. per bos, stond de laatste veiling weer van 2428 ct, per bos. De aanvoer van doppers en peulen was deze week al weer iets ruimer dan vorige week en het is te verwachten, dat weer heel spoedig het aanbod hiervan zich belangrijk zal uitbreiden. De hooge prijzen, die aanvan kelijk voor deze producten werden besteed, daalden ongeveer tot 2025 ets. per kilo. Soepgroenten als selderie en peterselie had den de laatste dagen veel vraag en werden verhandeld van 48 ct. per bos. In de fruit- afdeeling komen de aardbeien thans een grote plaats innemen. De aanvoeren breidde zich de laatste dagen sterk uit. De prijzen, die voor groote sloffen werden besteed wisselen thans van 60—90 ct.; per doosje van 5—12 ct. DE BEGROOTING VAN MAATSCHAPPELIJK HULPBETOON De burgerlijke instelling van weldadigheid „Maatschappelijk Hulpbetoon" heeft ter goed keuring aan den Raad ingezonden een wijzi ging van haar begrooting van inkomsten en uitgaven over 1936. Deze wijziging heeft niet tot gevolg, dat de gemeentelijke subsidie moet worden verhoogd. B. en W. stellen den Raad voor deze wijziging goed te keuren. „DE SPAARBANK TE BEVERWIJK" IN 1936 Aan het verslag over 1936 der „Spaarbank te Beverwijk" ontleenen wij: Op 1 Januari 1936 bedroeg het aan inleg gers verschuldigde bedrag f 822.441:27: In den loop van het. jaar werd ingebracht f 227.101.85 aan rente ad 4 pet. werd bijgeschreven f 33.620.18. Samen f 1,083.163.30. Aan inleggers werd uitgekeerd f 195.097.33, zoodat het tegoed van inleggers op 31 Decem ber 1936 bedroeg f 888.065.97. In den loop van het jaar werden 121 nieuwe rekeningen ge opend (vorig jaar 129)het totaal aantal re keningen beloopt thans 1402, waarvan 114 beneden f 1, 161 van f 1 tot f 10, 355 van f 10 tot f 100, 348 van f 100 tot f 500, 168 van f 500 tot f 1000 en 256 van f 1000 en hooger. De reserve bedroeg op 1 Januari 1936 f 137.727.22 en vermeerderde door bijvoeging van rente en winst met f 8.431.40, zoodat de reserve op 31 December 1936 bedroeg f 146.158.62. Bovendien is er nog een extra reserve uit koersverschil effecten groot f 5.898.12. De totaal reserve bedraagt dus thans 17.12 pet. van het aan de inleggers verschuldigde bedrag. De balans en winst- en verliesrekening zijn nagezien door de Commissie van Onderzoek, bestaande uit de heeren Jhr. G. S. Boreel, Mr. H. J. J. Scholtens en W. M. J. A. Vreugde. TUINBOUW EN PLANTKUNDE De plaatselijke afdeeling van de Konink lijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde houdt Dinsdagavond in het Veilinggebouw „Centrum" een ledenver gadering. In deze bijeenokmst zullen de prij zen, behaald bij het puntenstelsel worden uitgereikt. Na de gebruikelijke keuring van inzendingen houdt de heer H. C. v d Colk een lezing over vruchtboomencultuur CASTRICUM GROOTE ZANGUITVOERING. Op initiatief van het bestuur van het man nenkoor „Zang en Vriendschap" en den direc teur, den heer Jan Beider, zal alhier een groote zanguitvoering gehouden worden, waaraan alle koren, die onder leiding staan van den heer Beider zullen deelnemen. Er wordt voor dit concert reeds druk gerepe teerd. V RIJD' 'AG lï JU NT 1937 veiling „ons belang" Aardbeien 1014 ct per doosje. Sla 3055 ct. per kist. Rabarber 56 ct. per bos. Postelein 1012 ct. per pond Spinazie 30 ct. per kist. HEEMSKERK r.-k. kerk. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot. pastoor te Dordrecht (parochie H. An- tonius van Padua) den weleerwaarden heer A. de Wildt, vroeger hier wonend. examens l. o. Voor eindexamen L.O. der Rijkskweek school voor onderwijzers (essen) te Haarlem slaagden C. Gramma, Wormerveer; W. Grun- del, Velsen; T. Haverman. Amsterdam. S. H. Kamer, Haarlem, H. M. van Loenen, Haar lem; A. H. Marwitz, Haarlem. SANTPOORT Vergadering van winkeliers. De winkeliersvereeniging blijft bestaan. Onder leiding van den heer Tabernal hield de Santpoortsche Winkeliersvereeniging een vergadering, waarop de vraag besproken werd, of de vereeniging moest blijven voortbestaan, bij bevestigende beantwoording waarvan reor ganisatie onder de oogen moest worden ge zien. De aanwezlgei winkeliers waren van mee- ning, dftt een winkeliersvereeniging zeker haar nut kon hebben en dat voortbestaan dus ge- wenscht was. Er werd een voorloopig bestuur benoemd, dat een tweede vergadering zal voorbereiden. In dit bestuur werden benoemd de heeren Ta bernal, Hop, Westerhoven, Loendersloot en Ha'ndgraaf. CONCERT „SOLI DEO GLORIA". De harmonie „Soli Deo Gloria" trof het Woensdag niet met haar eerste concert in de muzieknis, daar na eenigen tijd de regen bij stroomen neerviel, na welke bui de belang stelling, die in verband met het dreigende weer toch al kleiner was dan bij betere weers omstandigheden het geval zou zijn geweest, nog aanzienlijk verminderde. OPENING BREDERODE-TERREIN. Ter gelegenheid van de opening van het Brederode-terrein op 27 Juni a.s. speelt Bre- derode zelf een wedstrijd tegen D.I.O. uit Haarlem. De eigenaar van hotel „De Wey- man" stelde voor den winnaar van deze ontmoeting een beker beschikbaar; de ver liezer zal als herinnering een plaquette, uit geloofd door Brederode zelf, ontvangen. De „clou" van den openingsdag zal zijn de wedstrijd tusschen Stormvogels en Z.F.C. (Zaandam), Dat dit een gebeurtenis voor Santpoort belooft te worden, behoeft zeker geen betoog. Als herinnering zal aan beide vereenigi.ng'en een zilvgren sierschild worden aangeboden. De prijzen zijn geëetaleerd bij de firma Stuurman aan de Hoofdstraat. Zij willen niet medewerken aan eeti uitsluitend politiek christelijk beleid Onze Haagsche correspondent seint ons: Dr. Colijn heeft gistermorgen wederom (evenals Woensdag) met minister van Lidth de Jeude een bespreking gevoerd in verband met de kabinetsformatie. Naar ons ter oore komt, zou de stand van zaken aldus wezen, dat de liberalen, willen zij hun medewerking aan een nieuw kabinet ver leenen, er geen genoegen mee zouden ne men, dat een of meer liberale personen slechts als vakministrs in de combinatie zouden wor den opgenomen. Dezen zouden gelijke en vol waardige politieke beteekenis met de overige leden van het kabinet moeten hebben. Bovendien schijnt men in liberalen kring zekere waarborgen te verlangen om te voorko men dat men zich tenslotte gedwongen zou zien, verantwoordelijkheid te aanvaarden voor mede te werken aan een beleid van uit sluitend of bijkans uitsluitend politiek-chris- telijken aard, met verloochening van de eigen beginselen. Voorts hoorden wij o.a. nog als punten noemen, waaromtrent meer rekening met libe rale opvattingen gehouden zou moeten wor den dan thans het geval schijnt te wezen; de handelspolitiek en het ordeningsvraagstuk. Zou de door Colijn bedoelde en gewenschtc breedere grondslag thans niet bereikbaar blij ken, dan acht men het nu wel het meest waarschijnlijk, dat hij zijn opdracht terug zou geven. Op dit oogenblik is echter het overleg nog gaande. ICIIËEP/ fXJMNCINi HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschfontein, 10 v. Amst. te Rott. Bilderdijk, Philadelphia n. Rott. 9 te Nor folk. Statendam, N.-York n. Rott. 11 (2 n.m. G.T.) te Plymouth verw. Edam, Rott. n. Philadelphia 8 v. Boston. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 8 v. Kaapstad. Boschfontein, 10 v. Amst. n. Rott... Heemskerk (uitr.) 10 van Port Said. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr.) 10 van Suez. Serooskerk (thuisr.) 9 van Aden. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 10 v. Bremen te Hamburg, vertr. 12 n. Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 10 v. Vlaard. n. Wabana. Vredenburg, 9 v. Vlaardingen n. Narvik. Stad Schiedam, 9 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Amsterdam, 9 v. Lissabon n. Gent. Stad Zaandam, 9 v v. Vaertan n. Rott.- Vlaard. v. Narvik n. Rott.-Vlaard. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Costa Rica, 8 van Barbados n. Amst. Deucalion, 9 v. Hamburg n. Amst. Ganymedes, 9 van Patras n. Malta- Hercules, 9 van Limni te Carlovassi. Hermes, 9 Juni v. Rott. te Lissabon. Iris, 7 Juni van Kingston (Ja) naar Mars, 10 van Palermo naar Malta. Oberon, 10 van Rott. te Antwerpen. Odysseus, 9 v. Rott. te Lissabon. Tiberius, 9 van Susa te Aberdeen. Ulysses, Rott. n. Tanger p. 9 Dungeness. Calypso, Hartlepool n. Malta p. 9 Dungeness. Ajax, Huelva n. Malaga p. 10 Gibraltar. Rhea, 10 van Triest te Fiume. Bacchus, 7 van Manzanillo n. Queenstown. Ariadne, 10 v. Amst. n. Rott. Aurora, 10 v. Amst n. Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 10 v. Hamburg te Rott. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 9 van Las Palmas. STOOMVAART MIJ NEDERLAND J. P. Coen (uitr.) 9 van Genua. Johan de Witt (uitr.) 10 te Southampton. Tajandoen (thuisr.) 9 van' Belawan. Poelau Roebiah (uitr.) 9 van Sabang. Tawali (uitr.) pass. 9 Dungeness. Poelau Tello (thuisr.) 10 van Port Sudan. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 10 van Algiers. STOOMVAART M3J OCEAAN. Alcinous, 10 v. Bremen te Amst. Benrinnes, Japan n. Rott. p. 10 Gibraltar. Hector, Japan n. Rott. 9 van Singapore. Glenshiel, Dairen n. Rott. 8 v. Manilla. City of Wellington, Dairen n. Rott. 9 van Shanghai. Medon, 9 van Rott. te Osaka. Flintshire, Dairen n. Rott. 9 v. Chefoo. Antenor, Japan n. Rott. via Londen 8 (10.44 n.m.) 450 mijl Z.Z.W. van Land's End. Aanvoer papierhout. Met een lading papierhout arriveerde giste ren het Russische stoomschip „Petrovsky" van Leningrad aan de papierfabriek te Velsen. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Venersborg" kwam gisteren van Amsterdam aan het Hoog- ovenbedrijf aan om een partij ijzer te laden voor Zweden. Groote diepgang. Het eergisteravond naar Batavia vertrokken stoomschip „Johan de Witt" van de Stoom vaart Mij. „Nederland" passeerde het Noord- zeekanaal met een diepgang van 8,8 Meter. Extra bevracht. In verband met de vele lading heeft de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Amsterdam wederom een Duitsch schip bevracht voor reizen naar de Oostzee. Woensdagavond vertrok het stoom_ schip „Alwine Russ" met stukgoederen naar Kopenhagen. Wederom erts uit Spanje! Sedert de helft van de vorige maand werd er geen ijzererts meer uit Spanje aangevoerd voor het Hoogovenbedrijf. Thans arriveerde het Britsche stoomschip „Backworth" van Bilbao weer met een dergelijke lading zoodat de uit voer klaarblijkelijk toch niet heelemaal tot staan gekomen is. (16 Mei j.l. kwam het Britsche stoomschip „Thurston" van Bilbao aan de Hoogovens). AANGEKOMEN. 9 Juni: Petrovsky s.s. Archangel Alko m.s. Londen 10 Juni: IJstroom m.s. Leith Gateshead s.s. Newcastle Vliestroom s.s. Londen Backworth s.s. Bilbao Aenos s.s. La Plata Atlas s.s. Tuapse Enid Mary s.s. Goole VERTROKKEN. 9 Juni: Dollard m.s. Esbjerg Wallinia s.s. Rotterdam Eland m.s. Rotterdam Joh. de Witt s.s. Batavia Phrontis m.s. Londen Orestes s.s. Hamburg Alwine Russ s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam Rhein s.s. Hamburg Purfina m.s. Duinkerken 10 Juni: Groveland s.s. Gdynia MINISTER Mi'. M. SLINGENBERG. Bij Kon. Besl. van 8 Juni is aan mr. M. Slin- genberg, Minister van Sociale Zaken, verlof verleend tot het aannemen van het Grootkruis der Orde van het Herstelde Polen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 10 Juni. Ondertrouwd 10 Juni: J. M. Vester en H. J. Jonker; J. P. A. Luijnenburg en F. A. Betze- ma; F. van de Wetering en A. de Bruijn; W. Kruijer en A. C. Heck; J. F. Wolterson en A. C. Timmer; N. van Donselaar en M. C. J. Wij- dom. Getrouwd 10 Juni: H. Scherpenhuyzen en D. b Claus; J. H. B. van der Groen en F. J. ten Brink. Bevallen 1 Juni: H. G. Wijkhuizen—v. Kor- delaar, z.; 9 Juni: K. v. d. Berg—Been, d.; C. A. M. Steffensv. d. Meer, z.; J. M. Sweek- horst—Mathot, z.; 10 Juni: V. Smit—Lack- ner, d. Overleden 8 Juni: C. Veerman. 54 j., Ba- rendsestraat; 9 Juni: T. Reinalda—Kreeft, 73 j., Heerensingel; G. de Vries, 79 j., Zijlweg; W. J. v. d. Velden, 54 j., Timorstraat; G, M. C., 9 mnd., d. v. J. J. v. Haaster, Kamperlaan- P. Romijn, 76 j., Kamperlaan.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5