De veiligheid dercontrolevloten. DE GEZEL WEER OP HET PAD. Thijs IJs en de booze kabouter ELECTRO FORT Sprutol. Bij alle Drogisten. VRIJDAG II JUNI 1937 De Spaansche burgeroorlog. Rusland en het incident van Ibiza. Het ontwerp, waarover tusschen de mogend- 1 heden, die aan de controle op de Spaansche kusten deelnemen, overeenstemming zou zijn bereikt, zou inhouden lste: Ben algemeene verwijzing naar de noodzakelijkheid van voorkoming van inci denten als- die der laatste weken. 2e. Een beroep op Valencia en Salamanca betreffende uitbreiding van het beginsel der veilige zones tot een grooter oppervlak. 3e. Bevestiging, dat een aanval op een der controleschepen door alle controlemogend- heden beschouwd zal worden als op haar gericht en dat in geval van incidenten onmid dellijk raadplegingen zullen worden aange vangen tusschen haar regeeringen en beslui ten te nemen ten aanzien van de maatregelen, die genomen moeten worden. Deze raadplegin gen sluiten voor iedere mogendheid niet het recht uit van wettige verdediging. Reuter meldt uit Londen, dat minister Eden gisteren afzonderlijk de ambassadeurs van Frankrijk, Duitschland en Italië ontvangen heeft. Tijdens deze besprekingen is practisch overeenstemming bereikt ten aanzien van den vorm der waarborgen, die aan de beide par tijen in Spanje gevraagd zullen worden voor de veiligheid der oorlosschepen, die de controle uitoefenen. Vandaag zal thans in het Foreign Office een algemeene bijeenkomst worden gehouden. Ofschoon men verwacht, dat de voorstellen door de regeering van Valencia in beginsel zul len worden aanvaard, is het mogelijk, dat zij eenige reserves zal maken, en bijv. zal eischen, dat waarborgen zullen worden verstrekt tegen een herhaling van het bombordement van Almeria. Van de zijde der autoriteiten te Sala manca verwacht men geen tegenkanting. Het ontwerp accoord zal, zoodra het uit eindelijk goedgekeurd is, van Britsche diplo matieke zijde aan de beide partijen in Spanje worden voorgelegd. Zoodra zij de werkzaamheden zal hebben hervat, zal de niet-inmenginscommissie de middelen bespreken tot verbetering van de controle ter zee. De Britsche regeering staat gunstig tegenover het van Fransche zijde ge opperde denkbeeld neutrale waarnemers aan boord van de controleschepen te plaatsen. Maiski over het incident bij Ibiza. Het telegraafagentschap der Sovjet Unie publiceert een schrijven, dat de ambassadeur der Sovjet Unie te Londen, Maiski heeft ge zonden aan den president der niet-inmen- gingscommissie terzake van het incident met de „Deutschland". Na een breedvoerige uiteenzetting verklaart Maisky als komen vaststaande te kunnen be schouwen, dat het bombardement op de „Deutschland" geschiedde, toen het schip geen maritieme controle verrichtte ën zelfs, dat het schip, in het algemeen, nimmer bij een zoo danige missie is betrokken geweest. De brief besluit aldus: Zonder prlncipieele bezwaren op te werpen tegen de door de niet- inmengingscommissie genomen maatregelen om de controle ter zee deelnemende schepen te vrijwaren voor incidenten, welke in ver band met militaire operaties zouden kunnen ontstaan, moet ik nochtans verklaren, dat naar mijn meening de besprekingen over der gelijke maatregelen slechts mogen worden ge houden na een beraadslaging in de niet-in- mengingscommissie over de geheele aange legenheid. Zij moeten in ieder geval geheel ter kennis worden gebracht van alle in het comité vertegenwoordigde landen. Ik zal u, aldus besluit Maiski zijn brief, zeer rkentelijk zijn, indien u een afschrift van dit schrijven zoudt willen doen toeKomen aan alle Iden der voltallige com missie. Oorzaak van de ramp met de „Hindenburg" nog vastgesteld. met Rapport bij het Duitsche Ministerie van Luchtvaart ingediend. De commissie van onderzoek naar de oor zaken van de ramp van de Hindenburg heeft haar rapport bij het Duitsche ministerie van luchtvaart ingediend. Uit het rapport blijkt dat de volgende punten zijn besproken als mogelijke oorzaken van de ramp: breuk van een propeller, spatten van vonken uit een mo tor, electrische ontlading in de atmosfeer, het ontstaan van een electrische vonk tusschen twee deelen van het luchtschip door een ver schil in spanning tengevolge van een defect aan de electrische leidingen aan boord, slechte kwaliteit van het omhulsel, overtreding van de veiligheidsmaatregelen, enz. Tot nu toe kon geen dezer punten worden aangewezen als de werkelijke oorzaak van de ramp. Stakers met traangas verdreven. Ongeregeldheden in de Amerikaansche stad Monroe. Tweehonderd met traangas/bommen gewa pende politie-agenten zijn er in geslaagd de uit honderdtwintig personen bestaande sta- kingsposten, die zich achter de poorten van de Newton Steel Co. te Monroe (Michigan) hadden gebarricadeerd, te verdrijven. De maatschappij had tot heropening- van haar fabriek besloten en dank zij de hulp der politie konden 800 werkwilligen de fabriek binnengaan. Acht stakers liepen lichte kwetsuren op. terwijl 15 posters eenigen hinder van het traangas ondervinden. De fabriek was op Mei gesloten in verband met de staking. De gouverneur van Michigan, Murphy, heeft den commissaris van politie, Olander, op dracht gegeven alle maatregelen voor een snelle mobilisatie van de nationale garde en de politie van den staat te nemen, voor het geval, dat de toestand te Monroe ernstiger zou worden. „Volksgasmaskers'' Duitschland. In drie verschillende grootten verkrijgbaar. Het D.N.B. meldt uit Berlijn 10 Juni: De uitgifte der nieuwe volksgasmaskers zal vol gens een welomlijnd plan geschieden, waarbij eerst de steden Berlijn en Hamburg in aan merking zullen komen. Het masker wordt in drie verschillende grooten verkrijgbaar gesteld, een voor man nen, een voor vrouwen en een voor kinde ren. de beroemde populaire Stofzuiger 27.50 55.42.50 50.— Drie jaar coulante fabrieksgarantie. Gratis service- en onderhoudsdienst. 100 Nederlandsch Fabrikaat. Stofzuigerhuis ELECTRO FORT GR. HOUTSTRAAT 94 TELEF. 17077. Filialen door geheel Nederland. (Adv. Ingez. Med.i Amnestie-ontwerp door den Senaat aangenomen De senaat heeft het amnestie-ontwerp der regeering met 90 tegen 64 stemmen aange nomen. Vijf senatoren onthielden zich van stemming. Engeland Lagerhuisleden wenden zich tot Hitier. Honderd zeven Lagerhuisleden, hehooren- de tot de arbeiderspartij en de liberale partij hebben een telegram aan Hitier gezonden, waarin zij den Fuehrer verzoeken, in het be lang van den vrede en de menschheid het doodvonnis, dat een speciale rechtbank te Berlijn tegen de twee vakverbondsleiders Stamm en Rembeke heeft uitgesproken, te wijzigen. Amerika wil storten in de verschrikkelijke ramp van een aanvalsoorlog? Waarom weten wij niet, wat het buitenland van ons denkt? Waarom zegt men ons niet, dat onze onderhandelaars overal zijn afgewe zen en dat wij thans veel meer geïsoleerd zijn dan ooit? Waarom is in ons land het vrije woord ver boden?" Het tweede pamflet levert commentaar op de reis van Schacht naar Parijs. Het document verklaart, dat de situatie van Duitschland onheilspellend is. Duitsche bankiers en econo mische kringen berekenen dat de Rijksbegroo- ting voor ongeveer 31 milliard aan herbewa peningsuitgaven bevat. „Het Duitsche woord heeft bij de buitenlandsche naties geen enkele waarde meer. Het Duitsche bedrijfsleven heeft er geen enkel crediet. Deze twee feiten berusten op het ontzettend gebrek aan geweten, waarmede de Nationaal- Socialistische bankroetiers spelen met de vrij heid en het geluk van het volk. Wij eischen rekening en verantwoording. Wij vragen open baarmaking der begrooting, van de openbare schulden, verslag van de geheime onderhande lingen van Dr. Schacht met de Vereenigde Staten en Engeland, verslag over zijn bezoe ken aan Parijs en Brussel. Wij eischen ont binding van den Rijksdag, welke geen Rijks dag is. Wij eischen het recht van vrijheid van vergadering en persvrijheid. Wij eischen ver kiezing van een nieuwen Rijksdag op de basis van algemeen kiesrecht". Re geering sor der voor 177 vlieg tuigen. Het ministerie van Oorlog heeft een con tract geteekend met de Douglas Aircraft Company voor de levering van 177 tweemo- torige bommenwerpers, welke 11.652.000 dol lar zullen kosten. Dit is de grootste order op vliegtuigen in vredestijd. Frankrijk Verwijten van Caillaux aan Auriol. Tijdens de debatten in den senaat heeft de voorzitter van de financieele commissie, Caillaux, den minister van financiën, Auriol, verwijten gedaan, De openbare schuld is ge stegen tot een milliard zeshonderdzeventig millioen franc, bovendien bestaat nog een tekort van twintig tot vijf-en-twintig mil liard. Spreker geeft hiervan den -minister de schuld. .„Gij zijt bezeten door c a lust om geld uit te geven, welke dit land teistert. Hieraan moet ee neind worden gemaakt", zoo zeide Caillaux verder. Behalve het reeds genoemde ontwerp, heeft de senaat nog met 251 stemmen tegen één een wetsontwerp goedgekeurd, waarbij een crediet wordt geopend voor het oprich ten van een monument ter nagedachtenis van lArisfcide Briand. Rusland Talrijke beschuldigingen tegen Toechatsjefski en de andere beklaagden. Officieel wordt te Moskou medege deeld, dat het vooronderzoek tegen Toechatsjefski, Jakir, Oeborewitsj, Kork, Eideman, Feldman, Primakof en Poetna, die op verschillende tijd stippen in hechtenis genomen waren, voltooid is. De gearresteerden wor den beschuldigd van schending van hun militairen plicht (eed) verraad van het vaderland, van de volken der Sovjet-Unie, van de Sovjet-arbeiders en van het Roode Leger. Door het vooronderzoek is komen vast te staan (aldus de officieele mededeeling) dat de beklaagden en ook Gamarnik, die de hand aan zichzelf heeft geslagen, hebben deel genomen aan tegen den staat gerichte be trekkingen met vooraanstaande militaire kringen van een buitenlandschen staat, die een de Sovjet-Unie vijandige politiek voert. Terwijl zij in dienst van de militaire spion- nage van dezen staat stonden, leverden zij dezen staat stelselmatig berichten over den toestand van het Roode Leger. Zij voerden een actie ter verzwakking van het leger en bereidden een nederlaag van dat leger voor in geval van een militairen overval op de Sovjet Unie. Zij streefden naar het herstel van de macht der grondbezitters en kapitalisten in de Unie. Alle beklaagden hebben bekend aan alle ten laste gelegde feiten schuldig te zijn. Op 11 Juni staan de beschuldigden terecht voor een speciaal college van het hoogge rechtshof der Sovjet-Unie, dat de zaak met gesloten deuren zal behandelen. Voorzitter van 't gerecht is Oerich, de voor zitter van het militaire college van het hoog gerechtshof. (Tass.) Spaansche regeering meldt over winning in Guadalajara. Nationalisten berichten zege in Soria. Havas meldt uit Madrid 11 Juni: Het mi nisterie van nationale verdediging deelt mee, dat de regeeringstroepen gistermorgen een gelukkige manoeuvre bij Utande in de pro vincie Guadalajara hebben volbracht. Zij maakten meer dan 130 gevangenen. De re geeringstroepen kwamen vervolgens zonder verliezen naar hun punt van uitgang terug. Van de andere fronten valt niets van be- teekenis te melden. In het legerbericht van het groote hoofd kwartier der opstandelingen wordt medege deeld, dat aanvallen der linkschen te Laestaca bij Lareguera ae~ het front in Asturië met enorme verliezen voor de aanvallers zijn af geslagen. Ook aan het front in Aragon in den sector Carunona mislukte een vijande lijke aanval. Aan het front van Soria ver loor de vijand bij een aanval op de rechtsche stellingen te Utande vijftig dooden. Onder de gevangenen bevinden zich een Noorsch luitenant en twee Zwitsersehe sol daten. Het aantal mannen, die de linkschen bij deze operatie verloren hebben, wordt op 500 geschat. Van de fronten bij Madrid en Avila en van de zuidelijke legers valt niets te melden. Twee passagiers van Braziliaanscli mailschip verdwenen. Vreemd geval op de „Raul Soares". Uit Havre 10 Juni. Aan boord van het Braziliaansche mailschip „Raul Soares" zijn twee personen verdwenen, de Braziliaan Pedro Peroni en zijn vriend, dr. Dadiani. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij het schip te Havre verlieten, doch zij moesten naar Hamburg, vanwaar zij zich naar War schau zouden begeven voor de regeling van familiezaken. De kapitein van het schip herinnert zich, dat bij het vertrek van Porto Allegro een schuld- eischer van Peroni een aanzienlijke som kwam opeischen. Hij moest een schuldbekentenis tee kenen. Dr. Dadiani vroeg gisteren te Havre bij stand aan den Roemeenschen consul en een advocaat Witte Pu rol Het beste en zuiverste middel om zonnebrand en vervellen te voorkomen en te genezen. Doos 30, 60 ct. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drog. (Adv. Ingez. Med.) Wanderschaftin Duitschland in eere hersteld. BERLIJN, Juni. (Van onzen corx-espondent.) De ..Wanderschaft", de reis te voet door .vreemde landen" van den handwerksgezel is weer in eere hersteld. Het was sedert de op heffing der wettelijke ex-kende „Innungen" of gilden met hun eigenmachtige strenge voor schriften allengs ontaard in landlooperij. Als de leerling met succes zijn proefwerk had gedaan, trok hij er met diploma en aan bevelingen van zijn gilde op uit, ter verdere ontwikkeling van vak- en menschenkennis, maar vooral uit aangeboren lust tot „wan- dern" door vreemde en verre landen. Hij oefende onderweg, waar bij er gelegenheid voor vond, enkele dagen of weken zijn beroep uit, hoofdzakelijk om met met verdiende geld de reis te kunnen voortzetten. Vele Wanderge- sellen vonden ixi den vreemde een gunstige gelegenheid om zich als gezel of meester te vestigen en keex-den niet naar de Heimat terug. Die terugkwamen konden het gilde hun meesterwerk aanbieden en na het gunstig oor deel der jury verlof krijgen, zich als zelfstandig meester of „eigen baas" ter plaatse te vesti gen. Om uitbreiding van concurrentie zooveel mogelijk tegen te gaan. waren niet alleen de eischen, die aan het werk gesteld werden bij zonder zwaar, de candidaat moest ter plaat se geboren zijn en zijn axxtecedenten moesten er een waarborg voor zijn, dat hij als lid van het gilde der meesters dit tot eere en profijt zal zijn. Hij moest een flink bedrag in de kas storten en zijn gildebroeders op een royaal feestmaal onthalen ter eere van zijn opneming in het eerzame gilde. Dat is nu anders gewor den. Wel moet de leerling in elk beroep xiog na zijn voorgeschreven leertijd zijn proefwerk doen, om als gezel of employé te kunnen wor den aangesteld, hij kan zich echter zelfstan dig maken, als de omstandigheden hem gun stig zijn, hij kan ook gaan „wandern". Dat was echter meer een liefhebberij voor vagebonden geworden. De eexiige echte eerzame Wanderschaft is de eeuwen door blijven bestaan bij de Ham burger timmerlieden. In de vrije rijksstad Hamburg, een staat in het Rijk als Pruisen, Beieren en andere Duit sche landen, is dit gilde, wettelijk erkend, blij - ben bestaan. Nu is wel Hamburg, evenals d' andere staten onder het bestuur der rijks- regeering gebracht, men heeft echter dit gilde met zijn oude tradities zijn zelfstandigheid ge laten, zij het natuurlijk ingeschakeld als afdeeling van den een of anderen Rijksbond. Het gilde is blijven voortgaan, zijn afgestu deerde leerlingen voor een paar jaar de wereld in te sturen, vooral om eexi overvoeren van de arbeidsmarkt in Hamburg tegen te gaan. Ze trekken te voet door heel Duitschland exi overal vallen ze op door hun typische uniform, die zelfs in het derde Rijk niet moest vervan gen worden door het gelijkschakelend bruin. Zij dragen een zwart colbertpakje met groote wit perlemoeren knoopen aan jas en vest en een zeemansbroek, smal om de knieën en heel wijd uitloopend op de voeten. Een zwarte deuk hoed, een reuze flambart met een rand als een paraplu op het hoofd. Al meer dan honderd jaren lang is de zwarte halsdoek een ding van groot gewicht,omdat volgens de oppermeesters van het gilde, de strik, waarin deze doek on derweg geknoopt wordt, het karakter van den drager kenmerkt. Is de halsdoek „model" ge noopt, dan is de zaak in orde, is ze gedraaid in een braniestrik, dan verraadt dit lichtzin nigheid. Wordt een lichtzinnige op zoo'n strik betrapt door een gildemeester, dan is deze ver plicht hem er ernstig over te onderhouden exi hem desnoods met een draai om z'n oorexi zijn lichtzinnigheid uit te drijven. Het komt voor. dat zoo'n „wandernde" tim mer gezel heimwee krijgt en langs stille wegen ongezien naar huis in Hamburg tracht terug te keeren. Als de meesters van het gilde daar achter zijn gekomen, wordt hij opgespoord en buiten Hamburg's grenzen gebracht en met een vaderlijke vermaning opnieuw de wereld inge stuurd, bij recidivisten met een flink vaderlijk pak slaag.' Een nauwkeurige inspectie van klee ding en rugzak blijft ook bij deze gelegenheid nooit achterwege. In elke groeitere plaats vin den de jongelui een huis van hun gilde, waar ze kunnen overnachten en waar ook voor de avonduren gelegenheid is voor ontspanning. Zij blijven geregeld in contact met het gildebe- stuur in Hamburg, dat hen bij moeilijkeheden helpt en voortdurend met waarlijk vaderlijke zorg over hun welzijn waakt. Naar gelang van den stand der arbeids markt, kunnen de gezellen naar hun vaderstad terugkeeren. Regel is, dat ze drie jaar wegblij ven. Die zich in Berlijn bevonden, waren ook in 't gelid gemarcheerd naar den Lustgarten, waar 300 gezellen uit alle streken van Duitschland waren samengekomen, om vandaar uit naar alle windstreken op de „Wanderschaft" te gaaxi, wat door de overheid zeer wordt bevor- dex-d en begunstigd. Het voortdurend aan groeien van het aantal Wandergesellen bewijst, dat het gebruik uit den bloeitijd van het hand werk weer nieuw leven heeft gekregen. Meer dan vroeger door de gilden wordt nu voor hen gedaan van regeeringszijde. Er waren ook Hongax-en, Luxemburgers en Italianen gekomen, die in Duitschland zullexx wandern. waarvoor de Duitschers in Hongarije, Luxemburg en Italië op hun Wanderschaft dezelfde bescherming en hulp zullen vinden als in het eigen land. Met muziek voox-op ging het in optocht van den Lustgarten langs Unter den Linden en door de Brandenburgerpoort naar het plein voor het verlaten Rijksdaggebouw. De Zangvereenigingen der Berlijnsche hand werkslieden zongen vaxx de trappen voor het Rijksdaggebouw af het weemoedige „Adé, du üebes Stadtchen". Het was mooi, we kunnen zelfs zeggen indrukwekkend, en voor de kna pen uit verx'e landelijke streken, die de wereld intrekken zeer roex-end. Een radioman, die een van de jongens interviewde, die nog al onder den indruk scheen, vroeg, of hem 't afscheid wan vader, moeder exi zijn meisje zwaar ge vallen was. En toen hij hem wilde troosten met het liedje „In jedem Stadtchen ein an- deres Madchen", riep de knaap trouwhartig: Nee! dat niet. Allen kx-egen brood, worst eix koek mee voor onderweg. De menigte riep driemaal „hoch" en „hoera" en weer met muziek voorop ging 't naar een ander plein, meer bij de grens der gemeente. Wij hoorden nog het bekende marschliedje „Muss i denn, muss i denn zum Stadele 'naus, und du mein Schatz bleibst hier" en reden huis toe, ofschoon we wel had den willen weten, hoe lang en hoe ver de mu zikanten en zangers de voetreizigers uitgeleide hebben gedaan, die driehoxicierd eindelijk „alleen" wex-den gelaten en hoe ze in den sche- xneravond uit elkaar zijn gegaan naar alle wixidstreken. Dit kan men zich aardiger voor stellen dan laten vertellen. H. L. Ontsierende Zomersproeten verdwijnen in korten tijd geheel door (Adv. Ingez. Med.) Hoe word ik snel bruin Door AMILDA-zönnebruin-crême krijgen Uw gelaat, ax-men en hals, direct een gezond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) Duitsclbland Nieuwe activiteit van de „Vrijheidspartij" De „Duitsche Vrijheidspartij" heeft twee pamfletten verspreid, waarin geprotesteerd wordt tegen de binnen, en buitenlandsche po litiek der nationaalsocialistische regeering, aldus meldt Havas uit Beriep. Het eerste pamflet s' de volgende vx'agen: Waarom weet öl geheele wereld, dat de regeering. van Hitier, Franco steunt en waarom is het Duitsche volk het eenige dat daar niets van weet? Waarom weet het Duitsche volk niets van het ontzettende bedrag, dat is uitgegeven aan herbewapening, welke het geheele economische en zelfs het dagelijksche leven beheerscht? Wie bedreigt Duitschland toch? Is het om de Duitsche eer, die het zelf heeft aangetast, dat het nationaal-socialisme het Duitsche volk ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. KACMj Wderamma Thijs stond werkelijk versteld van wat Paddekwist hem verteld had. „Maar jullie moeten van den winter toch eten? Exi we moeten bovenal denken aan dien armen kabouter, die nog steeds in het web hangt. Kom, laten we hem gaan bevrijden." En zoo voerde Paddekwist hen langs allerlei donkere, kleine paadjes naar een groot spinneweb, waar een kabouter in vastzat. „Ach, help mij toch," smeekte deze. „Ik zit hier al twee dagen en ik krijg het toch zoo benauwd!" Thijs troostte hem. „We zullen je wel helpen," beloofde hij. ZATERDAG 12 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzcnding. 8.00—9.15 exi 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdiexistig' halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 De KRO-Melodisten en solist (Om 1.00 Gramo foonmuziek en postduivenberichten). 2.00 Voor de jeugd. 2.30 KRO-orkest. 3.00 Kinderuur. 4.00 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 De KRO-Nachtegaal- tjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journa listiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Eexi bezoek bij de Melaat- schen, causerie. 7.35 Aetherflitsen. 8.00 Be richten A. N. P. Mededeelingen. 8.10 Overpein zing met muzikale omlijsting. 8.30 Residentie orkest en het Ballet van de Wagnervereeni- ging. In de pauze: Reportage en actueele cau serie. 10.45 Internationale Sportrevue. 11.00 Berichten A. N. P. 11.10 De KRO-Melodisten en solist. 11.4512.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. VARA-uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30— 8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Orgelspel, radiotooneel en VARA-Groot- orkest. 12.001.45 Gramofoonmuziek. 2.00 „Me lody Circle". 2.40 Raketvliegen, causerie. 3.00 „De Flierefluiters" en solist. 3.40 De Frans Hals tentoonstelling te Haax-lem, causerie. 4.00 Viool en piano. 4.30 Esperanto-uitzending. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Zang en piano. 5.40 Literaire lezing. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.10 Sportreportage. 6.30 De Ramblers. 7.00 Filmland. 7.30 Van Evangelie tot gemeente, causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berichten. 8.07 Berichten A. N. P. VARA-Varia. 8.15 „Fanta sia", gramofoonmuziek en „Op naar den Dol- der", toespraak. 9.15 „The Four aKeths". 9.30 Radiotooneel. 9.45 Vervolg accordeoneoncex-t. 10.00 Berichterx A. N. P. 10.05 VARA-Orkest. 11.00 Berichten. 11.05—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw. 11.20 Orgelspel. 11.50 BBC-Northern orkest en solist. 1.20 Het Com- modore-Grand-ox-kest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Orgelspel, 3.20 Het Olof Sextet. 3.50 Sport- reportages. 4.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Het BBC-Dansorkest. 6.20 Nieuws- en sportberich ten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 Solistencon cert. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 Nieuws uit Amerika. 9.55 BBC-Theaterorkest m.m.v. de Gi'esham Singers. 10.25 Repox-tage Aldershot Taptoe. 10.45 Vexwolg concert. 11.10 Vervolg reportage. 11.40 Ambrose en zijn Band. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg reportage. RADIO PARIS, 1648 M. 7.10 en 8.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sym- phonie-concei't en zang. 3.20 Gramofoonmu ziek. 3.50 Violaconcert. 5.50 Andolfi-orkest. 8.35 Zang. 8.50 Omx-oeporkest. 10.50 Gramofoon muziek. 11,201.20 J. Bouillon-dansorkest. KEULEN, 456 M. 6.50 H. Kavlies-oi'kest. 8.50 Landes-sym- phonie-orkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmu ziek. 12.20 Omroepoi'kest. 2.35 Gramofoonmu ziek. 4.20 West-Duitsch Kamex-orkest en so listen. 6.25 Omroepkwintet. 7.20 Solistencon cert. 8.30 Omroepkleinorkest. 10.50 Melodie- Serenader-dansorkest en kwintet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.22 Kamermuziek. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Ed. Loiseau's orkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.35 Vervolg concert. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Zang. 6.50 Pianovoordracht. 7.20 Zang. 7.35 Pianovoordracht. 8.20 Bonte Avond. 10.30 Om- roepdansorkest. 11.20—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Kleinorkest. 1.50 Gramofooximuz. 2.23 A. Felleman's orkest. 3.20 Zang. 3.35 Vervolg or kestconcert. 4.35 Kamermuziek. 5.35, 6.35 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Kleinorkest. 9.20 Radiotooneel. 9.50 Vervolg concert. 10.30 Gra mofoonmuziek. 11.3512.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 „Juni-Kafer". gevarieerd programma. 10.20 Berichten. 10.50 Pianoduetten. 11.05 Weer bericht. 11.201.15 G. Hoffmann's orkest en het Heydenkwintet.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7