Amsterdam juicht steeds weer. H.H. Schoenmakers STENO TYPISTE) Uitstekend geslaagde Lighaluitvoering. Turndemonsfratie op het Haarlem-terrein. Personeel gevraagd Rijwielen Auto's Diversen INST. PONT Koninklijke Familie overal enthousiast begroet. Zaterdag Boschbaan officiee geopend. Onverwachte rijtoer langs avondverlichting. Zanghulde op het J. D. Meyerplein. De vlag is Zaterdagmiddag in top gegaan aan den eeremast van de Am- sterdanische Boschbaan. H. M. de Ko ningin heeft, vergezeld van prinses Juliana en prins Bernhard, persoonlijk den schakelaar overgehaald, welke het schot voor het hoofdnummer der wedstrijden deed afgaan. Zij heeft daarmede de officieele handeling verricht der opening van het eerst gereed gekomen onderdeel van het groote Amsterdamsche Bosch plan, de roeibaan, welke verleden maand in feite in gebruik is genomen. Tienduizenden waren van dit groote moment getuige, een moment, dat niet slechts voor de stad Amsterdam, maar ook voor de Nederlandsche roeisport van verstrekkende beteekenis is. De plechtigheid geschiedde onder ideale weersomstandigheden. Er heerschte een fris- sche atmosfeer in plaats van de drukkende zomerhitte der laatste dagen. De zon ging schuil achter een licht wolkendek, dat echter geenszins dreigend of somber was; en het zachte windje toonde geen neiging de roei- wedstrijden te hinderen. De vrije Zaterdagmiddag was oorzaak, dat langs de route welke de koninklijke familie op haar weg naar de roeibaan aflegde, veel be langstellenden stonden. Bij het vertTek van het koninklijk paleis te kwart over twee was geheel het midden-Damterrein door een dich te menigte bezet. Te ongeveer kwart voor drie kwam het hoo- ge gezelschap bij de Boschbaan aan, waar de auto's voorreden voor den ingang der eere- tribune. In de eereloge waren aanwezig verschillen de autoriteiten o.w. de heeren mr. L. J. A. Trip en C. G. Vattier Kraane van het comité Amsterdam, de wethouders mr. C. G. C. J. D. Kropman, Jac. Rustige, G. Baas en F. van Meurs, voorts de commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, mr. dr. A. ba ron Röell en de leden van Gedeputeerde Sta ten mr dr. P. J. Witteman, E. Luden, mr. A. Bruch en D. L. Kooiman. Toen de Koninklijke Familie de eeretribune betrad, richtten alle aanwezigen zich eerbiedig op en zongen staande het Wilhelmus. Na de vaderlandsche hymne klonk driewerf een har telijk hoera voor de vorstelijke personen, waarna de burgemeester van Amsterdam, het woord tot Hare Majesteit richtte en de Ko ningin na een korte rede uitnoodigde tot ope ning van de roeibaan over te gaan. De Koningin beantwoordde deze rede als volgt Gaarne voldoe ik aan uw verzoek oen de nieuwe roeibaan te openen en ik voeg hieraan toe den wensch, dat zij er toe moge bijdragen de nationale traditie hoog te houden en nieu we lauweren te oogsten op een gebied, dat ons van oudsher vertrouwd is. Dat dit belangrijke onderdeel van het Boschplan, welker totstand koming ook door mij met levendige belang stelling wordt gevolgd, reeds thans in gebruik kan worden genomen, is voor Amsterdam een reden tot voldoening. Als eenmaal het gansche plan op een der hoofdstad waardige wijze is voltooid, zoo moge dit park voor de ingezete nen van Amsterdam en voor velen daarbuiten een bron van vreugde en verpoozing worden. Moge op deze baan de strijd, hoe fel ook, steeds volgens oud vaderlandsche traditie eerlijk ge streden worden. En thans verklaar ik haar voor geopend. Bij de laatste woorden van Hare Majesteit klonk van het paddock een schot, dat het sein gaf tot den aanvang van het hoofdnummer van het programma van dezen middag, het nummer jonge acht b tusschen Aegir, Njord en Nereus. Nadat Hare Majesteit dit startschot had ge geven, bracht de tribune wederom een drie werf hoera uit op de Koninklijke Familie. Het moet voor de Prinses een groote voldoe ning zijn geweest, dat de Leidsche studenten deze race, welke buitengewoon spannend, was, wonnen in den zeer fraaien tijd van 6 minu ten en 23 sec. zoodat de zwaan van Njord de eerste clubvlag was, die aan de overwinnings- mast werd geheschen en het de Leidsche stu denten waren, die het eerste eererondje voor de tribune roeiden, *bm de krans van den se naat van het Amsterdamsche Studentencorps in ontvangst te nemen. Inmiddels waren de achtriemssloepen van het matrozeninstituut een attractie voor de wedstrijden van de „Koninklijke", aan de finish aangekomen. De drie ploegen van dit insti tuut werden vervolgens door een motorvlet gesleept langs de tribune, waarbij de beman ningen rechtop staand in de booten, met de riemen in de hand, defileerden. Een luid ge juich steeg op ter eere van de jongelui Na dit defile verlieten de hooge bezoekers de eeretribune en begaven zij zich met hun gevolg naar den uitgang, waar de auto's ge reed voor het vertrek wachtten. Na aankomst op den Dam verscheen de Ko ninklijke Familie op het balcon van het paleis om te luisteren naar den massazang van een groot aantal vereenigingen, die met haar vaandels, het midden-Damterrein hadden be zet. Het werd een grootsche Oranjehulde. Gala-voorstelling in den*1 stads schouwburg. De drukte in de hoofdstad, welke de geheele week reeds zeer groot was, bereikte Zaterdag avond haar hoogtepunt. Reeds lang voor acht uur stonden, zoowel voor het koninklijk paleis op den Dam, als langs de route, die de koninklijke familie zou volgen voor haar bezoek aan den Stads schouwburg, en op het Leidscheplein zelf, vele duizenden, die opnieuw van hun vreugde over het verblijf van de Vorstin en haar kinderen in de hoofdstad wilde doen blijken. De politie had uitgebreide maatregelen ge nomen om op dezen drukken avond het ver keer in de binnenstad zoo goed mogelijk te doen verloopen, doch tegen elf uur was de drukte zoo groot geworden, dat het auto- en rijwielverkeer naar de binnenstad werd stop gezet. De weg van den ingang van den schouw burg naar de koninklijke loge was met bloe men en planten versierd. Toen de koninklijke familie de voor haar bestemde loge betrad, speelde het residentieorkest het Wilhelmus, dat door de aanwezigen in den schouwburg die tot de laatste plaats bezet was, werd mee gezongen. De schouwburg zelf bood op dezen avond een zeer feestelijken aanblik. Langs de balcons was een versiering van groote bouquetten van oranje en gele rozen aangebracht. Voor de koninklijke loge bevond zich een groot bed rozen, in dezelfde kleuren. De gala-voorstelling bestond uit balletten, welke werden uitgevoerd door de balletgroep der Wagner-vereeniging, die onder leiding staat van Ivonne Georgi, met begeleiding van het Residentieorkest onder leiding van Ernest Ansermet. Aan het slot der voorstelling speelde het or kest opnieuw het Wilhelmus, dat door allen medegezongen besloten werd met een driewerf: „Leve de Koningin", „leve de Prin ses" en „leve de Prins". Rijtoer door avondlijk Amsterdam. De koninklijke stoet begaf zich regelrecht langs het Koningsplein en den N.Z. Voor burgwal naar den Dam en velen meenden, dat daarmee het programma van den dag besloten zou zijn. Voor het paleis stapte ech ter alleen de Prinses uit en was het duide lijk, dat de Koningin en Prins Bernhard het voornemen hadden nog een bezoek te bren gen aan de feestverlichtingen in het cen trum, die 0ij nog niet bij de duisternis van den laten avond hadden (kunnen bewonde ren. De stoet vertrok, zooals hij den schouw burg verlaten had, weer van den Dam om een tocht van een half uur langs de mooiste punten te maken. Al moest de mensehenmenigte tengevolge van de geweldige drukte op sommige plaat sen met een voor haar sterkte wel wat mi nimale ruimte genoegen nemen, desalniette min verborg het volk zijn vreugde over deze onverwachte rijtoer niet en juichte het de beide vorstelijke personen hartelijk toe. Na het passeeren van den stoet trokken zeer velen op naar den Dam, waar een zeer op gewekte stemming heerschte. Toen de vor stelijke personen ten paleize waren uitge stapt, klonken er nog lang vaderlandsche lie deren. f mis Bernhard in de Nieuwe Kerk. Zondagochtend heeft Prins Bernhard met de hofhouding de godsdienstoefening in de Nieuwe Kerk aan den Dam bijgewoond. Omstreeks half elf begaf Prins Bernhard zich te voet van 't paleis naar de kerk, waar hij door de kerkmeesters werd ontvangen. Onmiddellijk daarna begon de dienst. Na den zegen bleven de kerkgangers eer biedig wachten, tot Prins Bernhard en zijn gevolg het gebouw verlaten hadden. Aan den uitgang der kerk had zich inmiddels een groote menigte opgesteld, die den Prins har telijk toejuichte. De groote rijtoer. Geheel in overeenstemming met de traditie is de Koninklijke Familie Zondagmiddag om half drie van het paleis op den Dam met groot gevolg vertrokken vobr den grooten rijtoer, welke voorbehouden is aan den Zon dagmiddag van haar jaarlijksche bezoek aan de hoofdstad. De Koninklijke Familie nam plaats in de met scharlaken bekleede calèche welke a la d'aumont was bespannen. Het gevolg maak te den tocht in open rijtuigen mede. Op den Dam was het zwart van de men- sohen en ook langs den weg, welke de Ko ninklijke familie zou volgen, stonden de be langstellenden dicht aaneengeschaard. Op het Jonas Daniël Meyerplein had de Koninklijke Familie een zanghulde in ont vangst te nemen van een koor van eenige honderden Joodsche kinderen, die voor de nieuwe synagoge stonden opgesteld onder leiding van den heer S. H. Englander, den dirigent van het koor der groote synagoge. Het zeer verdienstelijk zingende kinder koor bracht na het eerste en het zevende cou plet van het Wilhelmus ëen door den heer Isr. J. Olman op muziek gezetten tekst van Ruth Sarphati „Oranje en Israel" ten ge- hoore. Deze zanghulde werd besloten met het eerste couplet van het Wien Neêrlands bloed. Met groote aandacht volgden de Koningin, de Prinses en de Prins den specialen feest zang, welke door het talrijke publiek met een luid applaus werd begroet. Onder enthousiast gejuich der menigte ging de tocht verder naar het Stedelijk Mu seum, waar een rondegang werd gemaakt langs de tentoonstelling van Aziatische kunst. Het bezoek aan de tentoonstelling duurde een half uur, waarna naar het paleis werd teruggereden. De marinekapel speelde bij aankomst van de koninklijke stoet op den Dam wederom het Wilhelmus. Hoewel een groote menigte anders (had ge hoopt, verscheen de koninklijke familie niet op het balcon. De laatste officieele rijtoer van de vorste lijke bezoekers, welke door fraai zomerweer werd begunstigd, was hiermede ten einde. Ruim 3100 deelnemers. HAARLEM Maandag. Zaterdagavond werd op het Haar lemterrein voor de dertigste maal de traditioneele Lighaluitvoering gehou den, waarvoor een verheugende be langstelling bleek te bestaan, en die ook technisch uitstekend geslaagd ge noemd mag worden. Weliswaar had het zomerzonnetje, waaraan we de laatste dagen reeds zoozeer gewend zijn geweest, zich achter een grauw wolkendek verschillen, doch de stemming was er niet min der om, en de motregen, die den geheelen avond dreigde, zette gelukkig pas door, toen de turndemonstratie ten einde was. Aan deze uitvoering, georganiseerd door de afd. Haarlem van de Ned. Vereeniging van leeraren in de lich. oefening en door den Ken- nemer Turnkring, namen meer dan 2900 leer lingen van de Lagere en U. L. O. scholen en ruim 200 dames en heeren van den K. T. K. deel. Het gemeentebestuur gaf aan de leerlingen vrij om aan de generale repetitie Vrijdag deel te nemen, terwijl het ook vrijstelling van ste delijke belasting toestond. Het bestuur van de voetbalclub „Haarlem" verleende medewer king door het terrein kosteloos ter beschikking te stellen, terwijl „Harmonie Crescendo" even eens geheel welwillend hare muzikale mede werking verleende. De belangstelling van Haarlem's burgerij was vrij groot, maar deze belangstelling moet nog veel en veel grooter worden, omdat alles geschiedt ten bate van de Vereeniging tot be strijding der Tuberculose en omdat het ge- bodene op hoog peil staat. Om zeven uur zette Harmonie Crescendo een pittige marsch in en weldra vormden ruim 300 meisjes van de 5e klassen der lagere scholen een reusachtig groot dubbelkruis en werkten daarna in vlot tempo oefeningen af aan de Zweedsche banken. De hindernis wedstrijd voor jongens der 7e klassen was aardig be dacht; snel kopduikelen, om een bok draaien in snelloop, over een hindernis springen, een klimtouw onder een bank doorhalen, door een hoepel kruipen en tenslotte een wedstrijd in het zakloopen. Grappige tooneeltjes ware hier bij te aanschouwen. Het publiek leefde geboeid mee. Nummer drie van het programma bracht de jongens en meisjes U.L.O. op het terrein. Pit tig en keurig werd gewerkt. Het toestelturnen en het springen waren goed verzorgd en het nummer knotszwaaien der meisjes verdient een extra vermelding. De Kennemer Turn kring, vooraf gegaan door het geheele mu ziekcorps en door een tieptal wapperende vaandels en vlaggen, waarachter een 200-tal dames en heeren, keurig in turnkleedij, vorm de een kleurige, fleurige groep. Luid klonk het applaus op bij den rondgang. Het is onmogelijk in het kort weer te geven welke keurnummers door Bato, Concordia, O. S. S., Tumlust Beverwijk, nogmaals Bato, Turnlust Haarlem en de Bloemendaalsche G.V. werden ten beste gegeven. Men kwam oogen te kort. Wij hebben, noodgedwongen, onze aandacht geconcentreerd op het middenterrein, waar Bato en Bloemendaal werkten. Staaf oefeningen en staafzwaaien waren keurige nummers. Af en toe dwaalden de oogen even naar links of rechts en dan bleven we geboeid daar weer wijlen. Vrije oefeningen voor jongens der 5e en 6e klassen, een massaal nummer met 300 deel- nemenden gaf weer echte, prettige gymnastiek te zien. Met animo werden de oefeningen uit gevoerd. Vervolgens trad opnieuw de Kennemer Turn kring op. Ook nu werd de hooggespannen ver wachting overtroffen. Alle nummers, zonder uitzondering, streden om den voorrang. De serie knotsoefeningen was prachtig van sa menstelling en verliep gelijk; de dans van Turnlust Haarlem werd gracieus uitgevoerd; Concordia gaf een prachtige serie knotsoefe ningen. Het werken van Bato aan de brug, van Concordia met paardspringen, van Turn lust Haarlem aan hoogrek en ook het nummer Tafelspringen van Turnlust Beverwijk stonden op hoog peil. Dit laatste nummer was nog niet geheel ge ëindigd of de meisjes stonden al weer in het veld om hun oefeningen in het voortbewegen te demonstreeren. Deze meisjes werkten met zichtbaar animo haar nummer af wat veel tot het welslagen bijdroeg. Voor het laatste nummer door de dames van den Kennemer Turnkring beklom Jhr. F. Teding van Berkhout penningmeester van de Ver. tot bestrijding der Tuberculose, den com mandotoren en liet zijn dankwoord, per microfoon, over het veld schallen. De spreker dankte de organisatoren van dezen avond voor den velen arbeid, door hen verricht, bracht dank aan de dames en heeren, jongens en meisjes voor hun medewerking en richtte zich in het bijzonder tot den geestelijken va der der Lighaluitvoeringen, den heer A. J. Meijerink, die nu 30 jaren lang met liefde en toewijding zich ten volle heeft gegeven aan dezen nuttigen arbeid. Na deze dankwoorden ving de K. N. G. V.- serie aan. Het was een waardig slot van den in alle opzichten geslaagden avond. Als het fi nancieel resultaat gelijken tred houdt met het technisch succes, dan zullen de organisatoren dankbaar zijn om den wille van de VereeniT ging tot bestrijding der tuberculose in Haar lem. Vrouwen. door J. P. BALJé. Joop Alink zat een beetje soezerig achter z'n kopje thee over den strandboulevard te kijken, en hij peinsde er juist over, hoe hij deze maand de eindjes weer aan elkaar zou kunnen knoo- pen, toen een dandy-achtig heer op hem toe- stapte, en hem een klap op den schouder gaf. „Hallo, Joop", zei de heer met een breede glimlach. Joop Alink keek den ander met verwonde ring aan, maar dan kwam er een herkennings lachje om zijn mond. „Bert", zei hij, „ik zou je bijna niet meer her kennen." En dan keurend: „Nou, jij hebt blijk baar goed geboerd." „Gaat wel, gaat wel", bevestigde de ander luchtig, terwijl hij aan Alink's tafeltje plaats nam, ,,'t had slechter gekund." Maar in zijn toon was te hooren, dat de bescheidenheid pose was, en dat hij zich inderdaad een man in bonis voelde. „Hoeveel jaren is dat wel niet geleden?" ging Joop Alink verder, ,,'s kijken, dat zal toch zeker wel twaalf, dertien jaar terug zijn, dat ik je voor 't laatst zag." .Dertien", bevestigde Bert ter Horst, „precies dertien jaar. Al dien tijd ben ik in Amerika geweest, en ik kom er nu kersversch vandaan. Vorige week in Holland gearriveerd." Hij presenteerde een sigaret en bestelde „wat pittigs". Dan keken zijn oogen naar de zee, en hij verbeterde zijn gezegde van een paar minu ten tevoren. „Ja", vertelde hij, ,,'k heb werkelijk nogal goed geboerd, 't Is me voor den wind gegaan daarginds. Ik had al vlug een betrekking, niet zooveel zaaks, dat moet ik bekennen, maar ik was aan den slag. Dat ik er zoo heelemaal bovenop ben gekomen, heb ik aan de vrouwen te danken." „De vrouwen?" vroeg Joop, en er was. iets melancholieks in zijn stem, „ja, jij en de vrouwenjy was altijd zoo'n „Meisjesgek!" lachte Bert ter Horst, „zeg het maar genist ouwe jongen. Maar ik zei het niet heelemaal goed, zooeven Mijn succes heb ik eigenlijk maar aan één vrouw te danken. Norma Palmer bracht met het groote succes. Zie je, ik had zoo nu en dan natuurlijk wel 'eens een onschuldige flirt gehad met het één of andere meisje, maar werkelijk ernstig was het nooit geweest. En toen maakte ik met Norma kennis. Op een avondje van de groote biscuitfabriek waarop ik werkte. Ze zag me, en het lieve kind was meteen smoor op me. Laat ik je nu vertellen, dat ze de dochter van den directeur was!" Weer keek hij zelfgenoegzaam naar de zee. „Amerika is een fijn land",' ging hij verder, ,.ik was maar een eenvoudige kantoorbediende, maar Norma sprak met pa, en het was in orde. Twee weken later was ik procuratiehouder. De oude Palmer zag wat in me, hij maakt me ver koopchef, ik lanceerde een goede slogan, en ik was er. Pa had niet het minste bezwaar, dat ik een half jaartje later met Norma trouwde. Hij wist nu, dat er een business-man in me stak, en dat was voldoende. Joop Alink zuchtte. „Boffer!" benijdde hij Bert. „Jou is het in het leven altijd voor den wind gegaan. Het gaat vreemd in de wereld: jij maakt carrière door een vrouw, en ik. wel, ik ben door een vrouw een mislukking ge worden." Geïnteresseerd keek ter Horst hem aan. „Jij Joop, door een vrouw?" Er was verbazing in zijn stem. Joop knikte. „Mia Brand!" zei hij. „Mia Brand?" herinnerde Bert ter Horst zich. „Mia Brand? Was dat niet dat pittige zwartje met die leuke krulletjes?" „Precies!" „Hé! Daar heb ik ook nog een paar maanden mee gegaan. Op de H.B.S. nog." „Weet ik!" knikte Joop. „Jij had altijd zoo'n „chance" bij de meisjes. Hoe je 't 'm lapte, be grijp ik niet." Er was iets spijtigs in zijn stem, en hij streek zich over de haren, die nü al een „spaarzamen" indruk maakten. „Ik was nu eenmaal dol op Mia, en dat is mijn ongeluk geworden. Mia was niet erg standvastig, op de H.B.S. wisselde haar voorkeur ook nogal eens, en telkens weer had ik hoop, dat ze eindelijk ook eens van mij zouden houden, en dat ik dan haar liefde zou weten vast te houden. Ik bleef hopen, ook toen ik al van de H.B.S. af was, en ik Mia veel minder zag. Een poosje scheen Mia er behagen in te scheppen, mijn hoop voedsel te geveen. Of ze op dat oogenblik geen andere pretendenten in haar omgeving had, of dat zij het uit aange boren behaagzucht deed, weet ik niet. M iar al spoedig verveelde het haar, en haar lachjes werden zeldzamer; haar vriendelijke woorden waren tellen. Misschien ben ik altijd een vreemde kerel geweest. Ik had steeds illusies, en Mia was daarvan de grootste. Ik kon van haar geen kwaad hooren, ik blééf haar heel lang zien als mijn ideaal. En toen mij naderhand duidelijk werd, dat Mia eigenlijk een couquet, wuft we zentje was, brak dat mijn toekomst. Ik begon te drinken, kwam soms te laat op 't kantoor, en kreeg mijn congé. Het liet me allemaal koud, Mia zat in- m'n kop, en de rest was voor mij bijzaak. Pas toen het te laat was, gingen mij de oogen open. Maar toen was de malaise al gekomen, en ondanks alle energie, die ik toen ontplooide, kon ik geen vaste betrekking meer krijgen. Mijn „staat van dienst" was niet onberispelijk, mijn getuigschriften maar zoo zoo." Joop dronk zijn glaasje leeg en Bert bestelde een ander. „Nu scharrel ik zoo'n beetje in agenturen", klaagde hij, ,,en 't is meer armoe lijden, dan wat anders. Jij bent een gelukkige kerel, Bert, Je hebt alles, wat je hart begeert: een prach tige betrekking, geld, een vrouwtje, dat van je houdt. Je bent te benijden." Bert ter Horst glimlachte voldaan. Het is altijd prettig, iemand te ontmoeten, die het zooveel beroerder getroffen heeft, dan jij, ook al heb je dan natuurlijk medelijden met den stakker, Hij wilde net naar een troostwoord zoeken, toen op dat moment een schitterende reiswagen langzaam aan kwam rijden ca voo* het terras stilhield. Een elegant klein handje drukte nijdig en nadrukkelijk op de claxon, die gehoorzaam zijn snerpende kreten over de keurige boulevard zond. Bert ter Horst werd een tikje bleeker en zijn oogen zochten haastig naar den kellner. Eet stereotiepe lachje om zijn mond verstarde een weinig, en tot Joop Alink zei hij haastig; „Je moet me excuseeren, Joop, ik geloof, dat mijn vrouwtje daar is." Zijn handdruk was vluchtig, en in verwonde ring keek Joop Alink hem na, toen hij haastig op den auto afstoof. Toen hoorde hij een heel nijdig stemmetje, dat met onmiskenbaar Ame- rikaansch accent riep: „Moet ik nu nog langer op je wachten? Je wist toch, dat ik om half vijf op den boulevard zou zijn!" En dan de zeer gedweeë stem van Bert: „Zeker, darling, zeker, maarre, zieje eh De rest ging verloren, want nog voor het por tier dicht was, stoof de wagen weg, en viel Bert ter Horst onzacht in de kussens Het congres der A. N. V. V. ZANDVOORT Zaterdag. Niet alleen door de medewerking van de directies van de N. Z. H. T. M. en van de K. N. S. M. maar ook door omstandigheden, die buiten den invloedssfeer van de organatoren van de congres liggen, werd de 11e Juni weer een onvergetelijke dag voor de congressisten. 's Morgens half negen vertrok het gezel schap met extra-trams, naar Amsterdam. Dicht bij het eindpunt van de tram lagen de mo torbooten gereed, waarmede een tocht werd gemaakt, door de havens en verschillende grachten van het versierde Amsterdam. Deze tocht, die aangeboden werd door de gemeente Amsterdam zullen de deelnemers niet licht vergeten. In gewone omstandigheden is een der gelijke tocht bij goed weer reeds de moeite waard. Doch nu overal in Amsterdam de vlag gen wapperen en vele straten schitterend zijn versierd, gaat er van een dergelijke tocht wel een buitengewone bekoring uit. Om half twaalf kwamen de motorbootjes aan den aanlegsteiger van de Columbia, waar het gezelschap in de le klasse kajuit ontvan gen werd door kapitein Hudig. Deze achtte het een gel k voor de aMatschappij, dat zoo vele congressisten het aanbod van de dirictie hadden aangenomen en persoonlijk achtte hij het een groote eer de congressisten te mogen ontvangen. Bij afwezigheid van den voorzitter, dankte de vice-voorzitter de heer Canter Cre- mer namens de congressisten voor de harte lijke ontvangst. De tocht ging door het Noordzeekanaal naar IJmuiden. Tijdens deze tocht hadden de con gressisten volop de gelegenheid vele beziens waardigheden langs het kanaal in oogenschouw te nemen. Nadat in IJmuiden nog een foto van het gezelschap was genomen, ging de tocht per autobus terug naar Zandvoort waar het diner in het Grand-Hotel wachtte. Na het diner werden enkele films voor het gezelschap ver toond. Vooral het journaal dat de heer A. Bakels had vervaardigd van het congres viel buitengewoon in den smaak. Voor velen was het zeker interessant zich zelf op de film te zien wandelen van den Strandweg naar het Raadhuis, of zich zelf te zien zitten in het Noorderbad, met bewonderende blikken de modeshow volgend. Ook het gedeelte opgeno men op het vliegveld Schiphol was zeer mooi. Hierna werden nog vertoond een propaganda film van Bilthoven, de Zandvoortsche propa gandafilm „Zandvoort de parel der Noordzee badplaatsen" en eenige beelden van de woeste, kokende zee. Hiermede was een einde gekomen aan een vermoeienden maar zeer goed besteden dag. Voor huishouding Gevraagd voor direct NET MEIS JE van 9 tot 12 of 1 uur, bij- 2 personen, loon 3. Aanmelden Dinsdag na 12 uur Mevr. Vos, Zandv.laan 335, Bentveld. Gevraagd DAGMEISJE van 9 4.30, niet j. d. 17 j., in ltl. gezin, Zondags vrij. v. Dortstraat 28, Loon 5. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur. NET DAGMEISJE gevr., v. g. g, v. Aanmelden 7S uur Warmoes straat 10. Voor direct gevraagd DIENST BODE, v. d. en n., niet ben. 20 j., v. g. g. v. Aanm. na 7.30 uur Lo- rentzplein 19, Haarlem NET MEISJE gevraagd van 's morgens 9 tot 5 uur. Leeftijd 17 a 20 jaar. Loon 7. Aanmelden 's av. 7 tot S uur Amsterdamsche vaart 19 0. Gevraagd voor „Rustoord" Wes- terhoutparlc 34 een NET KA MERMEISJE voor d. en n. KINDER-TWEEDE MEISJE ge vr. g. k. naaien en strijken, v. g. g. v., van 86 uur. Josef Israëls- weg 10, Bloemendaal. Wegens teleurstelling flink DAG MEISJE gevraagd, niet beneden 18 jaar. Raadhuisplein 17, Heem stede. In gezin z. k. MEISJE GEVR., pl.m. 18 jaar, 84. Zondags vrij. Geen winkelwerk. Kleine Houtstr. 13, Haarlem. Gevraagd een DAGMEISJE van 9 tot 3 uur. Julianalaan 29, Over- veen. Gevraagd FLINKE WERKSTER voor Dinsdag, Donderdag en Za terdag van S.3012.30. Clematis- laan 18, Aerdenhout. Zoo spoedig mogelijk een FLINK R.K. METS JE gevraagd, v. d. dag in klein gezin, g. kunn. koken en zelfst. werken, v. g. g. v., leeft. n. ben. 25 jaar. Aan het z. adres ge vraagd NET MEISJE van 912 uur. v. Empelen, Heerenweg 105b Heemstede DAGMEISJE gevraagd van 8.30 12 uur. Zondags vrij. Kinderhuis- vest 53 rood, hk. Zijlstraat. NET MEISJE gevraagd voor de morgenuren. Adres te vern. bur. van dit blad MEISJE gevraagd voor de och tenduren. Zaanenlaan 65. TE KOOP wegens omstandighe den Ariel 5 p.k. 200. Voorzorg straat 20, Haarlem TE KOOP GEVR. licht motorrij wiel, bel.vr., D.K.W. of Gillet. Aanb. met prijs G 49 67 bur. van dit blad OPEN en GESLOTEN WAGENS te huur, 5 per dag. Amsterdam- schevaart 164 D, Haarlem PRIMA JUNCKER H.RIJWIEL 12. Simplex Cycloide D. Gazelle D. 10. De Kampioen, Kruisstr. 14A. TE KOOP GEVR. belastingvr. motorr. m. kickst. Br. met opg. pr. jaar, merk, G 4940 bur. v.d. blad TE KOOP Harley Davidson 5-7, in prima conditie. Desk. onderz. toegestaan. Gen. D.K.W., R.T. of iets dergelijks in te ruilen. Spa- renbergstraat 27. TE KOOP D.rijwiél, compleet m. lamp 5, en jonge konijnen. Ar- nulfstraat 30. VERMIST klein katje, rood met wit, waarsch. opgepakt. Cronjé- straat. T. bel. ter, bez. Gen. Cron- jéstraat 5 rd. VERMIST kwart-witte spaniel, reu naam Puck of Nelly. Teg. beloo ning terug te bez. Tugelastraat 44 Telef. 12064 Dame zoekt eenv. beschaafde VRIENDIN, leeftijd pl.m. 30 j. Br. G 4990 bur. van dit blad VERLOREN gaande van de Dreef naar tramhalte Den 1-Iout, een blauw fluweelen tasch met zilve ren beugel. Tegen belooning terug te bezorgen Regentesselaan 8, Haarlem TE KOOP een moderne kinder wagen. Te bevragen Gouwwete- ringkade 28, H.O. TER OVERN. GEVR. beslist wa terdichte kampeertent; tevens een kano-zijboordmotor, z. gebr. Br. G 4971 bur. van dit blad GOED TEHUIS gevr., voor jonge poesjes. Raadhuisplein 18, H'st. TE KOOP: Lunchroom met mu ziek. Br. G 4973 bur. van dit blad JAPANNEESJES, Pekïngeesjes, Witte Keesjes, Oranje Keesjes, ruwh. terriers, pups en volw. Vak kundig trimmen, scheren. War moesstraat 2, tel. 17254 SOLIDE TUINAMEUBL. 20.—. Bank 7. Div. kleur, en modell. Olieslagerslaaa 11, Tel. 12929 LEDER, PLAK- en PLAATRUB. BER, ook GOOD MILNE, LIJM- en SCHUURBAND. „DE ECONOOM" Kalverstraat 14 Telef. 5162 IJmuiden Oost STENO, clubles 3.50 privéles 6.50 p. mnd, TYPEN 15 en 18 Juni aanv., lesg. 10 totaaL Prosp. gratis. Oude Gracht 71 ELKE WEEK van Maandag t.m, Donderdag knipp., wassch., ond., of knipp., wassch., watergolf 65 ct« Dameskapsalon W. v. d. Beeke, Ged. O. Gracht 51, Haarlem VRACHT OF VERHUIZING ge vraagd. Richting Oldenzaal, pl.m. 2 Juli. O. Feitsma, Gierstraat 87, Tel. 15590 TE KOOP 10 koperen en 10 ijze ren melkb. Tevens meubelen en naaimachine te k. gevr. L. Boo- gaardstraat 32, Haarlem COMPL. SUITE STEL, stolpdeu- ren en ramen te koop. Duven- vo ordestraat 11, Haarlem TE KOOP GEVRAAGD moderne kinderwagen in goeden staat. Br. met prijs G 4944 bur. v. d. blad GOED TEHUIS GEZOCHT voor zindel. zw. poesje. K. v. Mander- straat 69, Haarlem WINKELBETIMMERING te kp., bestaande uit: toonbanken, laden en étalagekasten, vitrines enz., prijs 125. Te bevragen „Mo dern", Santpoorterstraat 27, Hrl. Net meisje, leeft. 16 j., zoekt een leuke VRIENDIN, die in betrek king is en in bezit van fiets. Br, G 4947 bur. van dit blad HYPOTHEEK gevr., zonder ai- loss. 2800 op Vereenig.huis. Br. G 4948 bur. van dit blad Wed., 1. 50 jaar, w. st., zoekt een REISGENOOT (E), laatste week in Juli, per toeringcar. Br. G 4949 bur. van dit blad MOOIE DUITSCHE 2,y2 j. oud, te koop tegen matige pr., goede behandeling eerste ver- eischte. A'hout, Clematislaan 1®» tel. 26059

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4