Uit het Vereemgmgsleven in Kennemerland. Dikdoenerij. BEVERWIJK De Heemskerksche Zwemclub. Volgens de koninklijk goedgekeurde statuten is de Heemskerksche Zwemclub, zooals ook haar naam reeds te kennen geeft, in Heems kerk gevestigd. Nochtans zetelt, de secretaris te Beverwijk en is het grootste aantal leden ook in deze gemeente gevestigd. Eigenlijk ligt dit voor de hand want de ver eeniging vond haar ontstaan in de eerste Be verwijksche zwemvereeniging. Het is nog maar nauwelijks 15 jaren geleden, dat in Beverwijk pogingen werden aangewend om te komen tot oprichting van een zwem vereeniging. Met de gelegenheid om de zwem- sport te beoefenen was het in geheel midden- Kennemerland al heel slecht gesteld. Noch in Beverwijk noch in een der omliggende ge meenten was een behoorlijke badinrichting te vinden, evenmin was er sprake van eenige organisatie op het gebied van de zwecnsport. De eerste poging slaagde en toen het bestuur er bovendien in slaagde een vrij goed geschik te plaats voor de inrichting van een zwembad te „ontdekken" nam het aantal leden belang rijk toe. Het zwemwater was te vinden aan de Pijp, ongeveer op de plaats, waar dit vaarwater in het Noordzeekanael uitmondt. Weliswaar was het water niet van al te beste kwaliteit, maar men kon het er mee doen en bovendien er was toen geen andere plaats te vinden. Eenige jaren heeft de vereeniging het uitge houden. Het was allemaal heel erg primitief ingericht, maar er werd toch met veel animo gezwommen. Een groote tegenslag trof de ver eeniging, toen het water der mate verontrei nigd werd, dat de inrichting moest worden gesloten. Iets anders kon er evenwel niet .voor in de plaats worden gesteld, zoodat de ver eeniging tot den ondergang gedoemd was. Maar de zwementhousiasten gaven den moed niet op. Zij bleven ijveren voor de zwemsport en wisten het zoover te brengen, dat een nieuwe vereeniging kon worden opgericht onder den naam „Heemskerksche Zwemclub". Als zwemwater had men het oog laten vallen op een deel van de grachten rondom de forten. Dank zij de natuurlijke verversching van het water door wellen leek dit een ideale gelegen heid voor de stichting van een zweminrich ting. Dat ging evenwel niet zonder heel veel actie gepaard. De vereeniging kende toen in derdaad door al deze actie, die niet altijd ten voordeele van de vereeniging was, een „storm achtige" periode. Het was bovendien een storm van langen duur, want eerst na anderhalf jaar keerde de rust terug. Het heeft heel wat beleid van de toenmalige bestuursleden gevergd, om de vele moeilijk heden tot oplossing te brengen. Het waren vooral de heeren K. Tijssen, C. de Vries, P. v. d. Born en Bulsink, die zich op buitengewone wijze hebben beijverd om de zaak voor de zwemvereeniging te redden. En de belooning voor al dit werk was de mededeeling van den Ontvanger der Registratie en Domeinen, dat het pleit gewonnen was en dat de Heemskerk sche Zwemclub kon beschikken over het zwemwater aan den Madeweg nabij het fOTt „Veldhuis". Over dit belangrijke besluit heerschte groote vreugde in de vereeniging en niet het minst onder degenen, die zich daar- voÖi' zoo hadden geïnteresseerd. Alle krachten werden ingespannen om aan den Madeweg een behoorlijke inrichting te ves tigen. Daarin slaagde het bestuur met mede werking van een aantal leden op uitstekende wijze. Op een feestelijken middag kon de zweminrichting in dienst worden gesteld. Een groote menigte was bij die opening getuige van de interessantste demonstraties, die werden gegeven met medewerking om. van de zuster vereniging „De Ham" uit Krommenie. De inrichting, die in een mooie omgeving is gelegen kreeg weldra groote bekendheid, zoo dat het bad steeds zeer druk werd bezocht. Steeds streefde het bestuur naar verbetering- van de inrichting. Dikwijls werden met eigen middelen goede resultaten bereikt. En nu, na dat de vereeniging haar eerste lustrum tn het vorige jaar gevierd heeft, kan men constatee- ren, dat een werkelijk zeer goed geoutilleerde zweminrichting aan den Madeweg is ontstaan. De zwemmers en natuurlijk niet te -vergeeen de zwemsters vertoeven gaarne in de inrich ting. De stemming is er dan ook steeds zeer geanimeerd, mede dank zij de attracties, die het bestuur heeft aangeschaft. Het zwemwater maakt deel uit van een op pervlakte van ongeveer 3 H.A., zoodat men er wel een baantje kan „trekken". Het seizoen is op veelbelovende wijze inge zet. Het schitterende zomerweer lokt dagelijks honderden zwemliefhebbers naar den Made weg om te genieten van een verfrisschend bad. En dat zal de slechte resultaten van het „regenjaar" 1936 weer doen vergeten. De zwemsport viert hoogtij en de Heemskerksche Zwemclub, zal er het hare toe bijdragen om haar beoefenaren een prettig zwemseizoen te bezongen. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Van mej. C. W. Ouweleen is bij den ge meenteraad een verzoek ingekomen om ont slag als leerares aan de gemeentelijke Huis houd- en Industrieschool met ingang van .1 September. B. en W. stellen den Raad voor dit ontslag eervol te verleenen. COLLECTE VOOR HERWONNEN LEVENS- KRACHT. De Zaterdag alhier gehouden speldjesver koop ten bate van het fonds „Herwonnen Le venskracht" heeft een bedrag van f 156.22 op geleverd. Naar uit Londen wordt bericht is het gesprek van den dag daar het bezoek van een Amerikaansch echtpaar dat tezamen 475 K.G. weegt en daarmee als het zwaarste ter wereld wordt beschouwd.) Dit echtpaar van de bolle lijn, Zou 't zwaarste paar ter wereld zijn, En ik voor mij zal 't niet weerspreken; Hoewel het uiteraard wel kan, Dat een nog zwaarder vrouw-en-man Bestaan in afgelegen streken. Als men 't bericht gelooven mag, Zijn zij het thema van den dag In Londen, waar zij thans vertoeven; In kranten wordt precies bericht, Wat deze lieden van gewicht Aan voeding eiken dag behoeven En inderdaad, het is niet mis, Wat dag aan dag wel noodig is, Om d' eetlust van het paar te stillen; De lange lijst bespaar ik u. Het is voldoende, dit menu. Om zelfs in dezen tijd te rillen. Maar het verbaast me bovendien, Wat and re menschen er in zien, Om zulke stakkers aan te staren; Hun dikte is een zware last En 't lijkt mij daarom slechts gepast, Hun zulke aandacht te besparen. En is ons aller wereldbol, In dezen tijd niet boordevol Van veel zwaarwichtiger soort zaken? Hoe dik dit echtpaar dan ook zij, Om derglijke dikdoenerij Hoef ik me toch niet dik te maken. P. GASUS. MOOI SUCCES VOOR DE B.R.C. KENNEMER LAND. Zondag heeft de Rennersclub „Kennemer land" deelgenomen aan de wedstrijden om het clubkampioenschap op den weg van de Fede ratie van Wielerclubs benoorden het IJ. Deze wedstrijden werden in Hoorn gehouden. Op het laatste oogenblik moest Kennemer land nog wijziging brengen in het peloton, doordat Glas en Koopman verhinderd waren. Het peloton zag er nu als volgt uit: a! Drenth, P. Heiloo, Bakker, Duineveld, Oort huis en Leguit. Het parcours was 80 K.M. lang en werd verreden over 4 ronden. Om 11 uur startte Kennemerland als eerste club. Na de eerste ronde blijkt, dat Kennemer land het tempo te laag heeft gehouden en met ruim 1 minuut achterstand na de eerste ronde de vierde plaats bezet. D. T. S. uit Zaandam heeft den kop. Na twee ronden is de achterstand op den kopgroep iy2 minuut, maar de Beverwijkers bezetten dan de derde plaats. In de derde ronde, wanneer het tempo iets verhoogd is, weet Kennemerland zich naar de tweede plaats te werken. De achterstand op de leiders blijft echter nog iy2 minuut. In de laatste ronde zetten Bakker, Heiloo, Drenth en Duineveld de tan den nog eens op elkaar. Nu blijkt eerst goed hoezeer zij in de eerste ronde hun krachten hebben gespaard., Kennemerland maakt nu de snelste ronde van den wedstrijd, namelijk in 27 min., 39 sec. Als Kennemerland de eindstreep passeert, is de achterstand tot 1 min. 57 sec. terugge bracht. De Beverwijksche club bezet daar mee de tweede plaats. De uitslag luidde: 1. D. T. S„ Zaandam (kampioen), 1 uur, 52 min. 10 sec.; 2. B.R.C. Kennemerland, 1 uur 54 min., 7 sec., 3. W. C. Wieringe.n, 1 uur 56 min. 54 sec. 10 sec. Zondag houdt Kennemerland een af stands- rit voor den Suyk-wisselbeker. Voor de A en B-klasse is de afstand 100 K.M. voor de C- klasse 56 K.M. De renners Smit, Neyzing, Leguit en Mole naar zullen deelnemen aan de Ronde van Roo- zendaal. VERLAGING VAN HUUR VOOR DIENST WONINGEN. De beide aan de gemeente in eigendom toe- behoorende dienstwoningen, gelegen aan den Nieuwe Weg nos. 4 en 5, behoorende bij het openbaar slachthuis, werden tot dusverre aan het personeel van dit bedrijf verhuurd tegen een prijs van 5 per week. Het perceel Nieuwe Weg 4 is thans onbe woond, terwijl de bewoner van het andere perceel er op gewezen heeft, dat de huurprijs in vergelijking met soortgelijke woningen te hoog is en deswege om verlaging heeft ver zocht. Het komt B. en W. voor, dat eenige aanlei ding kan bestaan aan dit verzoek gevolg te geven en den huurprijs op een voor dezen tijd normaal peil terug te brengen. In overeenstemming met het daaromtrent ingekomen advies, van de commissie van bij stand in het beheer van het openbaar slacht huis, stellen zij den Raad voor den weke- lijkschen huurprijs van elk der bovenge noemde woningen met ingang van l Juli a.s. te verminderen tot .4 per week en voorts B. en W. te machtigen de thans leegstaande woning tegen dezen prijs onderhands, met een opzeg gingstermijn van een week, te verhuren aan een persoon die zich daarvoor aanmeldt. AANVULLINGS-AGENDA VOOR DE RAADS VERGADERING. Voor de Dinsdagavond te houden ge meenteraadsvergadering is onderstaande aan vullingsagenda verschenen. 8a. Nadere behandeling van het voorstel omtrent het toekennen van subsidies over 193.5 en 1936 aan de Noord-Hollandsche ver eeniging „Het Witte Kruis" ten behoeve van het badhuis. 8b. Voorstel tot verlaging der huren van de dienstwoningen. Nieuwe Weg 4 en 5. HET SCHIETCONCOURS VAN „WESTERHOUT". Zaterdagmiddag werd het uitstekend ge slaagde schieteoncours van de Politieschiet- vereeniging „Westerhout" besloten met een voetbalwedstrijd in het Gemeentelijk Sport park, tusschen de Kennemers en een sterk elftal van den Nederlandschen Politie-Sport bond. Nadat de spelers in Hotel „Ter Burg" door het bestuur waren verwelkomd, werd met de Beverwijksche Harmoniekapel voorop in op tocht naar het Sportpark gemarcheerd. Op de tribune merkten wij o.a. op den bur gemeester van Beverwijk, de commissaris van politie der gemeente Velsen, inspecteur W. M. Rague.t en verscheidene bestuursleden van den Politie-Sportbond. Nadat de muziek het volkslied ten gehoore had gebracht deed burgemeester Soholtens den aftrap. Reeds terstond bleek, dat de po- litiemenschen over een goed ingespeeld elftal beschikken. Nog geen twee minuten na den aftrap lag de bal reeds achter Grapendaal, die in het Kennemersdoel Van Ur.k verving. Toen de Kennemers van den schrik waren bekomen ontwikkelde zich een gelijk op gaande strijd met wisselende kansen. Bij het politie-elftal viel het spel van Jan Halle op, die het geheele middenveld be- heerschte. De Kennemers probeerden het met ver rassende aanvallen, maar voorloopig liet Pe tersen, die zijn doel goed verdedigde, zich niet passeeren. Dit gebeurde eerst toen Veen- stra na een ware belegering van het doel der politiemensohen, den bal in het net plaat ste. (1—1). In de tweede helft daalde het spelpeil en vooral de Kennemers schenen zeer veel hin der van de warmte te hebben. De aanvallen van de politie waren beter afgewerkt. Twee doelpunten waren daarvan het resultaat. Tenslotte wist Boom den achterstand nog tot 23 terug te brengen. Na afloop heeft de burgemeester aan den aanvoerder van het politie-elftal de bron zen medaille van Prinses Juliana overhan digd. De Kennemers ontvingen als tweeden prijs eveneens een medaille en ook scheids rechter N. J. Twisterling kwam.in het be zit van een aandenken aan den door hem geleiden strijd. De heer P. Vellekoop, voorzitter van de schietvereeniging heeft woorden van dank gesproken tot den burgemeester en tot de beide elftallen. Namens den Politie-Sportbond sprak de secretaris een dankwoord en voor de Kenne mers voegde aanvoerder Horeman daaraan eenige woorden toe. Daarna trok men met de muziek voorop weer naar Hotel „Ter Burg", waar de po litiemensohen nog eenigen tijd bijeen ble ven. OEFENWEDSTRIJD IN HET SPORTPARK. Zondagmiddag werd in het Gemeentelijk Sportpark een oefenwedstrijd gespeeld tus schen het R.K. Nederlandsch elftal en een elftal, samen gesteld uit spelers van het dis trict Noord-Holland. In dichte rijen omzoomde het publiek het speelveld in afwachting van de groote ge beurtenis, waaraan een wedstrijd voorafging tusschen elftallen uit de dekenaten Bever wijk en Haarlem. De Haarlemsche voetballers bleven met 54 in de meerderheid. Burgemeester mr. H. J. J. Scholtens bracht daarna den bal voor het Federatie-elftal aan het rollen. Terstond bleek, dat de Noord- Hollanders zich door de R.K. internationalen niet zouden laten overrompelen. Zij onder namen eenige stormloopen op het R.K.F.-doel, waaruit Noom doelpuntte. Het districtselftal was zelfs eenigen tijd in de meerderheid. De achterhoede van het federatie-elftal, waarin vooral Giegengak een geducht struikelblok was, liet zich niet passeeren. Uit een hoek schop werden de partijen op gelijken voet gebracht. De Oranje-elf namen nu het spel geheel in handen en hoewel de districtsspelers kranig partij bleven geven, konden zij niet verhinde ren, dat hun keeper voor de rust nog een drietal keeren gepasseerd werd. 41. Na de rust bracht Koning den achterstand tot 42 terug, maar toen bleek het districts elftal zijn kruit te hebben verschoten. De federatie-spelers gaven blijk over meer uit houdingsvermogen te beschikken. Bovendien was het ploegverband beter en de heeren behoefden zich niet bijster in te spannen om de overwinning te consolideeren. Het werd een spel van „kat en muis" en veel was er voor het publiek niet meer te genieten. Met een 8—2-overwmning voor R.K. Neder land kwam het einde. De St.-Jozef-Harmonie heeft den wedstrijd met muziek opgeluisterd. CASTRICUM De bouw van de Cinema Corso. De vestiging van forensen. Naar aanleiding van den bouw van de Cine ma Corso, waarvoor thans het gemeentebe stuur vergunning heeft verleend, hebben wij den gemeentearchitect, den heer Van Diepen nadere inlichtiingen gevraagd. Zooals opze lezers weten is er over deze bioscoopkwestie nogal een en ander te doen geweest. De toe stemming van B. en W. liet langen tijd op zich wachten en men heeft dit o.m. geweten aan den gemeente-architect. De heer Van Diepen zeide ons, dat het misschien wel den schijn heeft gewekt, als zou hij de vergunning min of meer vertraagd hebben. In zijn verantwoordelijke functie had hij evenwel niets te maken met persoonlijke belangen of regeling van financieele kwesties, maar uitsluitend met de belangen der ge meente. Het is dus heel gewoon, aldus de architect, dat. er verschil van inzicht is ge weest, maar er is nu toch geheele overeen stemming bereikt. Zoowel de aanvrager, de heer Wefers Bettink, als de bouwer Joh, Res deelen mijn standpunt en de samenwerking laat dan ookliiets te wenschen over. Het bioscooptheater zal een aanwinst voor de gemeente zijn, want in Castricum komen zich steeds meer forensen vestigen en deze menschen stellen ook hun eischen aan de ont spanning, die het dorp kan bieden. Castricum moet als gevolg van een en ander de bakens verzetten en naar middelen zoeken om deze nieuwe inwoners ook des winters aan het dorp te binden. Ook het gemeentebestuur is er van overtuigd, dat Castricum de stadsmenschen kan blijven trekken, door ondernemende inge zetenen als de heeren Wefers Bettink, Joh. Res, Kortekaas en Turkstra in de uitvoering van hun plannen te steunen. Gebouwen zooals de Corso-bioscoop en de nieuwe straten, die de firma Kortekaas en Turkstra aanlegt zijn als een aanwinst voor de gemeente te beschouwen. De architect wees er vervolgens op, dat ook onze nieuwe burge meester in den korten tijd van zijn ambtsver vulling, reeds blijken heeft gegeven, dat hij de richting, waarin Castricum zich ontwikkelt, volkomen heeft aangevoeld. Door gelegenheid te bieden voor gepast amusement worden de zakenmenschen gesteund en de gemeentekas vaart er wel bij. Daardoor kunnen weer andere belangrijke zaken tot stand komen. De heer Van Diepen dacht daarbij b.v. aan den aanleg van voetpaden in de Burgemeester Mooystraat, de Mient en de Vinkebaan. Het gemeentebe stuur heeft reeds toezegging ontvangen vah eenige bewoners van de Mient om hun grond af te staan gelegen voor hun percealen, waardoor de aanleg van trottoirs mogelijk wordt. Wij hebben reeds op den levensgevaar lijken toestand gewezen op dezen drukken verkeersweg, waar voor de voetgangers geen, plaats is door het ontbreken van trottoirs. De weigerachtige eigenaren mogen bedenken, al dus de heer van Diepen, dat het gemeente bestuur genoodzaakt zal zijn het verkeer naar zee om te leggen, wanneer het er niet in kan slagen zich de noodige medewerking te ver zekeren. Dat heeft tot gevolg waardevermin dering van de perceelen en schade voor de zakenmenschen. Hier staat een algemeen be lang op het spel, dat zoo spoedig mogelijk op afdoende wijze gediend moet worden, omdat MAANDAG 14 JUNI 1937 de gevaarlijke situatie op de Mient niet langer te handhaven is. Het verkeersvraagstuk heeft trouwens voor de geheele gemeente de onverflauwde aan dacht van het gemeentebestuur en het is wel in het bijzonder onze burgemeester, die zich daarvoor in sterke mate interesseert. Nu de Dorpstraat zoo'n prachtige verbete ring ondergaat, hebben wij ook eens geïnfor meerd naar de opruiming van eenige oude gebouwen, die de hoofdstraat ontsieren. De architect verwachtte, dat ook daarvoor binnenkort een oplossing gevonden wordt. De eigenaar kan den grond productief maken en de aanblik van het centrum, waarin de oud- Hollandsche gevel van de Rustende Jager do mineert zal er heel wat fraaier op worden. Tot zoover de mededeelingen van den heer Van Diepen, die de uitbreiding onzer gemeen te met groote nauwkeurigheid volgt en aan de hand daarvan zijn maatregelen neemt. Het toekomstbeeld staat nog wel niet vast omlijnd, maar wij kunnen ons bijvoorbeeld indenken, dat ook de fraaie, eeuwenoude kerk met zijn prachtigen toren nog eens volkomen vrij van de omliggende bebouwing zal komen. Dan zou in het centrum een ruim plein ont staan waaraan men den naam van onzen vo- rigen burgemeester zou kunnen verbinden. Ten aanzien van den dorpstoren vernemen wij, dat eerstdaags een onderzoek zal worden ingesteld naar de noodzakelijke restauraties. Het gemeentebestuur hoopt voor deze restau ratie op den financieelen steun van Monu mentenzorg. I-Iet R.K. Jeugdhuis, dat nu voor de bios coop gesloopt wordt, werd in 1861 gebouwd door den heer Johannes Frederik Rommel. Het is later overgegaan aan de familie Goes, daar na werd het bestemd als tehuis voor de R.K. Jeugdbeweging. Twee jeugdige en later zeer bekende Castricummers, J. W. en Joh. Jac. Rommel hebben in Juni 1861 den eersten steen gelegd van dit gebouw. DE FIETSENSTALLING BIJ DE CINEMA. In het bericht over den bouw van de Cinema Corso, dat wij j.l. Zaterdag plaatsten, stond o.m. vermeld, dat aan den voorkant van het gebouw een fietsenstalling zou worden inge richt. De fraaie voorgevel zal evenwel niet worden ontsierd, want deze fietsenstalling komt aan den Noordkant, dus langs den zij gevel. COLLECTE VOOR DE RECLASSEERING. De alhier gehouden collecte ten bate van het reclasseeringswerk heeft een bedrag van f 78,79 opgeleverd; SANTPOORT R.K. SPORTVEREENIGING. Op 14 Juli bestaat de R.K. Sportvereeni- ging „Santpoort" 15 jaar. Het ligt wel in de bedoeling dit feit op feestelijke wijze te her denken, doch in verband met den tijd, waarin dit jubileum valt de zomermaanden leenen zich minder goed tot een feestavond wordt een en ander tot September uitgesteld. WIJK AAN ZEE ARION NAAR HET CONCOURS. Zondag nam het muziekgezelschap „Arion" onder leiding van den dirigent den heer D. Schellevis deel aan het concours uitgeschre ven door het muziekcorps van Verkadè' to Zaandam. Met de Haarlemsche Postharmonie en D. W. S. van Venhuizen kwam Arion uit in de eerste af deeling. De jury, bestaande uit de heeren E. van Beinum, Walther L, Boer en Marc. L. Poot, kende aan Arion een, derden prijs toe met 83 punten. De le prijs in deze afd. werd niet uitgereikt. De uitslag van den marschwedstrijd wordt nader bekend gemaakt. NOG EEN VERBETERING BIJ HET JULIANAPLEIN. Aansluitend aan de verbetering van v. Og- tropwegHoogeweg wordt thans het gedeel te van den Julianaweg tusschen de Gasthuis straat en Hoogeweg van een trottoir voor zien. Voorts is een gedeelte van het hekwerk van de z.g. schapenhokken langs het perron bij de autobushalte verwijderd, terwijl het blij vende zoodanig geschilderd zal worden, dat het minder in het oog valt. DE VIERDE MOOIE ZONDAG. De vierde mooie Zondag in dit seizoen heeft voor de badplaats niet zoo'n druk bezoek op geleverd als de voorafgaande; de oorzaak ligt voor de hand. 't Weer van de voorafgaan de dagen heeft niet mee gewerkt tot het ma ken van plannen. Toch zullen zij die het „er op gewaagd" hebben ruimschoots hebben kunnen genieten, te meer nu op het z.g, vrije strand van de gemeente Velsen ten N. van de Noorderpier het weer als voorheen toegestaan is tenten te plaatsen en vrij te baden. Ech ter moet des avonds 8 uur alles weer opge ruimd zijn. E^rnstig ongeluk op het Tobameer. 26 passagiers verdronken. MEDAN, 12 Juni. (Aneta-A.N.P.) Naar de Deli-Courant uit Balige ver neemt, is een groote prauw met vier en dertig Bataksche pasargangers ten gevolge van een plotselingen windval op het Tobameer omgeslagen Hierbij zijn zes en twintig inzittenden verdronken. Tot besluit van het schieteoncours van de Politieschietvereeniging „Wester hout," te Beverwijk, speelden de Kennemers tegen het elftal van den Politie- Sportbond. Onder toezicht van scheidsrechter N. J. Twisterling deed burge meester Mr. H. J. J. Scholtens den aftrap. K. L. M.-avonddienst op Londen en Parijs. Voorbereiding voor nachtelijk luchtverkeer. Heden opent de K. L. M. haar avonddienst op Parijs,. Deze later verbinding met en van de Fransche hoofdstad is speciaal met het oog op de Parijsche wereldtentoonstelling in gelegd. Uitgaande vertrekt het Douglas vlieg tuig om half negen 's avonds van Amsterdam en om negen uur van de Maasstad. Vandaar vliegt men in anderhalf uur naar Parijs, met een facultatieve tusschenlanding voor passagiers op Haren, het vliegveld van Brussel. Het thuiskomende lijntoestel verlaat Parijs eveneens om half negen en vliegt over Brus sel en Rotterdam (aankomst 22.55) naar Schiphol, waar het volgens dienstschema vijf minuten voor half twaalf landt, tijdig dus voor de laatste treinverbinding van Am sterdam, terwijl inwoners van de hoofdstad nog vóór middernacht thuis kunnen zijn. De ochtenddienst naar Parijs.welke om 9.15 uur van Schiphol vertrekt en een half uur later van Waalhaven, brengt de passagiers om half twaalf 's ochtends in Parijs, zoodat voor een ééndaagsch bezoek aan de wereld tentoonstelling juist door den laten avond dienst ruimschoots gelegenheid is. Het is niet alleen uit Frankrijk, dat de K. L. M. vliegtuigen laat in den avond terugkee- ren, ook Londen heeft een avonddienst, welke om 21.30 uur te Rotterdam aankomt en om tien uur op Schiphol en tien minuten na aankomst van dit laatste lijnvliagtuig uit Londen vertrekt alweer een ander douglas- 22.45 uur) precies om twaalf uur op Croydon te landen. Dit is voor het eerst in de geschiedenis van het Europeesche luchtverkeer, dat een lijn-, vliegtuig in geregeld dienstverband te mid dernacht op Croydon aankomt. Met deze late avonddiensten bereidt de K. L. M. het nachtelijk luchtverkeer voor. Haringreeder zonder vergunning uitgevaren. Boete opgelegd. De. Haagsche kantonrechter heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den Sclievening- schen reeder J. J. v. d. T., tegen wien een vervolging was ingesteld, omdat hij een vis- schersvaartuig had laten uitvaren, terwijl hij niet beschikte over het vereischte, door de Nederlandsche Visscherii -Centrale verstrekte uitvaarcertificaat. Conform den eisch veroordeelde de kan tonrechter den reeder wegens overtreding van het crisis-zeevisch besluit 1936, tot beta ling van een boete van f 250, subs 25 dagen hechtenis. Vier reizen had de reeder gemaakt zonder uitvaarcertificaat. Amtenaren van de Crisis- tuchtrechtspraak hadden hem al herhaalde lijk gewaarschuwd,De tuchtrechtcommissie veroordeelde hem reeds eerder tot f 60 boete (de eisch was f 2500). Van dit vonnis ging de ambtenaar in beroep bij de Centrale com missie, welk beroep echter nog niet in be handeling is gekomen. ZESTIG JAART INDEPENDENT ORDER OF ODD FELLOWS. Zondag heeft de Independent Order of Odd Fellows, te Apeldoorn haar zestigjarige be staan herdacht. Uit alle deelen des lands waren de leden opgekomen, zoodat toen de begroetingsbijeenkomst, welke in de gemeen telijke eierhal werd gehouden, om kwart over elf geopend werd, meer dan 1100 personen aanwezig waren. Allereerst werd het woord gevoerd door den heer B. Zeckendarf, voorzitter-meester van de oudste loge der I O. O. F„ de Paradijsloge 1 te Amsterdam. De heer J. Boelen van de Coneordia-loge te Amsterdam sprak een feestrede uit, ter wijl dr. P. IJssel de Schepper uit den Haag, Groot-Sire der orde eveneens het woord heeft gevoerd, 's Middags is in het Openluchtthea ter een ethisch spel opgevoerd. C. A. VAN DEN BRIEL, DIRECTEUR VAN HET TELEGRAAFKANTOOR TE AMSTER DAM, OVERLEDEN Zondagmiddag is op ruim zestigjarigen leeftijd overleden, de heer C. A. van den Briel, directeur van het rijkstelegraaf kan to cur te Amsterdam. Ontsporing door te groote snelheid? Het onderzoek, dat is ingesteld naar de oorzaak van de ontsporing van den trein j.l. Maandag bij Geldermalsen, heeft volgens de Tel. uitgewezen, dat het ongeluk is ontstaan, doordat de machinist met een snelheid van 90 K.M. p. u. door de bocht is gereden, hoewel de snelheid voor het geheele emplacement op 45 K.M. per uur is vastgesteld. De zware locomotief van het type 3.700 ont spoorde dientengevolge het eerst, waarna ook alle volgende rijtuigen uit de rails liepen. De machinist zal voor zijn ernstige over treding van de reglementen disciplinair wor den gestraft, afgezien nog van een eventueele strafrechterlijke vervolging. Kostganger wondt zijn kostbaas ernstig. Drie slagen met een bijl op het hoofd Dader meldt zichzelf. In den nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half drie, kwam aan het Politiepost huis in Stratum bij Eindhoven, de 22-jarige arbeider J„ ademloos aanloopen met de mede deeling, dat hij zijn kostbaas vermoord had. De politie ging aanstonds met den man mede naar het bewuste huis, een arbeiderswoning in de tweede Lavendelstraat, waar de 26-jarige opperman P. J. van Tiggelen bloedend gewond in een hoek lag. Een ontboden geneesheer con stateerde drie ernstige hoofdwonden. V. deelde mede, dat hij en van Tiggelen nog laat hadden zitten praten, waarbij ruzie ont stond. De kostganger wond zich zoo op, dat hij naar de keuken liep en met een bijl ge wapend terug kwam. Daarmede bracht hij van Tiggelen eenige slagen op het hoofd toe en toen zijn slachtoffer bloedend ineen zakte, vreesde hij hem vermoord te hebben. V. is op transport gesteld naar Den Bosch waar hij ter beschikking van de justitie zal worden gesteld.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5