WIELRIJDEN SCHERMEN LAWNTENNIS KON. NED. VOETBALBOND Kampioenschap van Nederland. HANDBAL WANDELSPORT MAANDAG 14 JUNI 1937 Wedstrijden te Valkenburg. Bij deze wegkampioenschappen van Neder land, die Zaterdag verreden werden, is wel duidelijk bewezen, dat het circuit van Valken burg voldoet aan de hoogste eischen, welke aan dergelijk soort wedstrijden gesteld mogen worden. Sterke hellingen en dalingen hebben het allerbeste van de renners gevraagd. Al leen voor ervaren wegrenners waren in dezen wedstrijd titels te verdienen en dat het ten slotte bij de profs Braspenning Jr. is geworden, zal niemand verwonderen, als men de vorige prestaties van dezen renner in aanmerking neemt. Het is voor de renners een uitermate zware wedstrijd geworden, van de ongeveer 50 pro fessionals, onafhankelijken en amateurs, die gestart waren, heeft slechts een 15-tal den wedstrijd uitgereden, Onder hen, die uitvielen, bevonden zich prominente renners, die allen in den loop van de koers van het tooneel ver dwenen, hetzij door ketting- en bandenpech of andere oorzaken. Om twee uur werd aan ongeveer 50 renners het vertreksein gegeven over een afstand van 183.016 K.M. De koers had aanvankelijk een opwindend karakter. De laatste tien kilometer ging in met de volgende remiers: Verveer, Middelkamp, Seyen, Overweel, Kees Valentijn, Jolinie Braspenninx en Saarloos. Doch in deze laatste kilometers werd ook Valentijn nog door kettingdefect uit geschakeld. In den beslissenden sprint klopte Braspen ninx Verveer. De uitslag werd als volgt: 1. J. Braspenninx 5 uur 31 min. 57 sec., kampioen van Nederland der professionals; 2. Verveer, op twee lengten; 3. Theuns, 5 uur 32 min. 36 sec., kampioen der onaf hankelij ken: 4. H. Seyen; 5. Saarloos; 6. Overweel. Eerste der amateurs werd H. de Hoog en daarmede kampioen van Nederland, in den tijd van 5 uur 41 minuten 52 sec.; 2. Heeren; 3. Banken; 4. Van Tichelt; 5. N. Jansen; 6. Van Oosterbosch. Kampioen van de veteranen werd Bras penninx, over een afstand van 60.672 K.M. in 1 uur 40 min. 10 sec.; 2. J. J. Willemsen, 1 uur 44 min. 21 sec.; 3. Koppen. De Ronde van Duitscliland. STUTTGART, 12 Juni. (A. N. P.) Zaterdag werd de zesde étappe van de ronde van Duitschland, n.l. van München naar Stutt gart, over een afstand van 269 K.M. verreden. Deze étappe is de étappe van Sieronski ge worden, die in de wegrensport der wereld een prestatie leverde, die haar weerga wellicht niet heeft. Op het moment, dat te München het vertreksignaal werd gegeven, ging een renner er tusschen uit, Sieronski, die zich in de staid reeds van de anderen los maakte. Hij reed zoo snel, dat hij spoedig uit het gezicht verdwenen was, terwijl het nüoton zich nog niet haastte de vluchteling te achtervolgen. Opmerkelijk is dat Sieronski de géheele étap pe alleen heeft gereden. Op een zeker oogen- blik had hij zelfs een. kwartier voorsprong op het peloton De finish te Stuttgart bereikte Sieronski tenslotte met 5 min. voorsprong. Slechts 42 renners vertrokken Zondagmor gen voor de zevende étappe, welke leidde van Stuttgart naar Frankfort a. d. Main. Voor de eerste maal heeft een buitenlan der een overwinning in een étappe behaald. Het was de Galuwe, die met-25 seconden voor sprong, voor Geyer en den Deen Petersen als- eerste te "Frankfort aankwam. Algemeen klassement: 1. Weckerling, 56 uur 42 min. 22 sec.; 2. Geyer, 56 uur 50 min. 34 sec.; 3. Diederichs, 56 uur, 50 min. 48 sec.; 4. Roth 56 uur 53 min, 19 sec. Wedstrijden te Heemstede. Gistermiddag hadden voor een fl'ink aantal bezoekers wedstrijden plaats op de Heem- steedsehe Wielerbaan, die vrij laat waren af- geloopen. Het was een ontmoeting tusschen vier sterke wielerclubs uit ons land, n.l. de Haarlemsche R.K. W. V. „Achilles", de Half- wegsche R. C. „De Bataaf", de Amsterdamsche R. V. „Excelsior" en de R. V. „De Rotterdam- sdhe Leeuw". Al spoedig bleek, dat de clubs hun sterkste rijders hadden afgevaardigd om den fraaien beschikbaar gestelden beker te bemachtigen. In de sprint toonde H. Ooms (De Bataaf) zich superieur door alle ritten te winnen. Het nieuwelingennummer bracht een zege voor den Achilles-man. H. Koelemij, die zich in de le rit ook al eerste had geplaatst. De Achilles- achtervolgingsploeg toonde zich voorts tot tweemaal toe op gedecideerde wijze de sterk ste. Tot slot had een koppelwedstrijd plaats over 60 K.M., 300 ronden. Hierin werd fel ge kampt. Bovendien werd de strijd levendiger, doordat er om verschillende premies kon wor den gereden, daar een collecte voor dit doel onder het publiek bijna twintig gulden had op gebracht. Met twee ronden voorsprong op de overige koppels eindigden de Amsterdammers HiddesFavejée als eersten. De uitslag van de club-ontmoeting bracht een overwinning voor het Haarlemsche „Achil les", dat dit succes voor een groot deel te dan ken heeft aan zijn wakkeren voorzitter, den heer H. J. A. van Duynen, die de renners voortdurend aanspoort de trainingsuren bij te wonen, wat hun slechts ten goede kan komen. De uitslagen luiden: Sprint voor amateurs en onafhank^lijken. le serie: 1. H. Ooms, 2. H. Smit. 2e serie. 1. N. Kemp, 2. J. Homma. Demi-finale, le rit: 1. H. Ooms (13 sec.), 2. J. Homma. 2e rit: 1. H. Smit (12.8 sec.), 2. N. Kemp. Finale. 1. H. Ooms (13 sec.), 2. H. Smit, 3. N. Kemp, 4. J. Homma. Ploegachtervolging over max. 25 ronden. le rit „Achilles haalt „De Bataaf" in na 18 ronden, 4 min. 33.8 sec. 2e rit: „De Rotterdamsche Leeuw" haalt „Excelsior" in na 13 ronden 3 min. 7.2 sec. Filiale: „Achilles" haalt „De Rotterdamsche Leeuw" in na 8 ronden, 2 min, 0.2 sec. Wedstrijd voor nieuwelingen. le rit: 1. H. Koelemij, 2. B. Hofland, 3. A. van Sprundel, 4. J. Koppens, 5. G. Smit. 2e rit: J. Weber, 2. G. Schell, 3. Gerlach, 4. A. van Straten, 5. F. Janssen. Finale: 1. H. Koelemij, 2. J. Weber, 3. F. Janssen, 4. Gerlach, 5. B. Hofland. Koppelwedstrijd over 60 K.M. met 4 klasse menten. le klassement: 1. M, Peetoom, 2. B. Schild, 3. Maagdenburg, 4. J. v. d. Moot, 5. A. Buys. 2e klassement: 1. R. Lodewijks, 2. T. Ooms. 3. Maagdenburg, 4. J. Spijker4, 5. A. Buys. 3e klassement: 1. R. Lodewijks, 2. T. Ooms, 3. Maagdenburg, 4. M. Peetoom, 5. P. Favejée. 4e klassement: 1. J. Rijneveld, 2. J. v. d. Moot, 3. T. Ooms, 4. Hellemans, 5. J. Hiddes. Einduitslag: 1. J. HiddesP. Favejée 3 pt. Op 2 ronden 2. J. v. d. MootR. Lodewijks, 3. T. Ooms—B. Schild 18 pt., 4. M. Peetoom—J. Rijneveld 17 pt., 5. HellemansMaagdenburg, 13 pt. 6. en 7. J. v. Tilburg—J. Spijker en A. Buys—P. Gruyters, 2 pt., 8. G. Wilderom—C. Vis 0 pt. Totaal uitslag van de clubontmoeting: 1. R.K. W. V. „Achilles" 17 pt. A. R. C. „Excelsior" 16 pt. 3. H. R. C. „'De Bataaf" 13 pt. 4. R. V. „Rotterdamsche Leeuw" 5 pt. De Jonge Kampioen. Vrijdag liet bovengenoemde vereeniging clubwedstrijden verrijden op de Halfwegsche Wielerbaan. Juniores 10 ronden: 1. Gerritsen tijd 3 min. 25 sec.; 2. de Groot; 3. K. Meier; 4. K. Neef. C-klasse. Sprint le serie: 1. Bijster; 2. Ti chelaar; 3. Weijers. 2de serie: 1. Bijster; 2. Tichelaar; 3. Weijers. 3de serie: 1. Bijster; 2. Weijers; 3. Tiche laar. Totaal uitslag sprint: 1. Bijster 3 p.; 2. Tiche laar 7 p.; 3. Weijers 8 p. Sprint Junioren: 1. Gerritsen; 2. K. Meijer; 3. K. Neeft; 4. de Groot. Australische achtervolging: 1. Gerritsen; 2. K.. Meijer; 3. de Groot; 4. K. Neeft. Omnium A-klasse: Sprint. Tijdrace. Klasse mentswedstrijd. Totaal uitslag: 1. H. Veerman: 2. J. Munk; 3. G. Peters. 40 ronden wedstrijd C-klasse: 1. C. Bijster: 2. Weijers; 3. Tichelaar. Stand der competitie: Junioren: Gerritsen 9 p.; K. Meijer 5 p.; de Groot 3 p.; K. Neeft lp. C-klasse: C. Bijster 6 p.; Tichelaar 4 p.: Weijers 3 p. A. Klasse: H. Veerman 3 p.; J. Munk 2 p.; G. Peters lp. De Jonge Kampioen. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar derde rit in de voorjaars-competitie. De A_ en B-klasse reden 82,5 K.M., de C- klasse en junioren 37^ K.M. De uitslag van de A- en B-klasse luidde: 1. J. Smit 1 uur 35 min. 20 sec.; 2. J. Munk 1 uur 35 min. 21 sec.; 3. H. Tichelaar 1 uur 40 min. 45 sec. C-klasse 37V2 .M.: Wijes 1 uur 17 min. 15 seconden. Juniores 37y2 K.M.: 1. Groot 1 uur 16 min. 7 sec.; 2. K. Neef 1 uur 16 min. 36 sec.; 3. Ger ritsen 1 uur 10 min. 20 sec. Donderdagavond 7 u. wordt op de Halfwegsche Wielerbaan een achtervolgingsrit en een kop pelwedstrijd gehouden. Hedenavond vergadering in clubgebouw Kockman. De Kampioen. Zondag werd een wedstrijd verreden over 50 KM. voor A, B en C klasse en juniores. De uitslag was: A klasse: 1. v. Rooyen, 2. Kinket. B klasse: 1. Kroon, 2. J. Bos, 3! Schenk 4. Terburg. c klasse: 1. p. Bakker, 2. Keizers- waard, 3. Laan, 4. Feye. Juniores: 1. Keizer, 2. Veen, 3. Eldik, 4. An ker, 5. Sipma. Het juniorlid Laan startte bij de C kla-sse en heeft daar uitstekend zijn eer verdedigd, door als 3 e over de streep te komen. De amateur Rudi Groot wist den naam van de vereeniging hoog te houden, door Zondag op de Olympiabaan te BadChoevedorp fraaie resultaten te bereiken. In zijn serie werd hij 2e, achter Herbershof in den tijd van 124/5 sec. Hierna won hij de herkansingsritten in 12 3/5 sec. De halve beslissing werd door hem gewon nen in 121/5 sec. wat de snelste tijd van den dag was. Hierna won hij de finale van Herbershof in 13 sec, waardoor hij als overwinnaar uit den strijd kwam. Acliilles. Dinsdagavond vindt de 4de clubwedstrijd op de Heemsteedsche Baan plaats. Ook Kemp en Beuger zijn weer zoover hersteld, dat zij hieraan kunnen deelnemen. Maandagavond 8.30 uur vergadering in het clubgebouw, Ged. Oudegracht 124. NATIONAAL DEGEN- KAMPIOENSCHAP. Driebergen wint den titel. De bloem der Nederlandsche degen- schermers was Zondagmorgen op het Scheveningsche Kurhaus-terras aan wezig, om onder de meest ideale weersomstandigheden voor een out- door-wedstrijd te kampen om het na tionale degenkampioenschap. Aan dezen wedstrijd werd door 15 scher mers uit de hoofdklasse van den Kon. Ama teur Schermbond deelgenomen, die allen in een poule werden ondergebracht met een di recte beslissing. Er werd geschermd met het elctrische appa raat voor het noteeren der treffers, waardoor de zuiverst mogelijke beslissing wordt ver kregen. Hoofdsecondanten waren de heeren Mr. Tels uit Rotterdam en Schrurs uit Den Haag. Hoewel degen bij lange na niet het sterkste wapen der Hollanders is, mag toch met vol doening worden geconstateerd, dat er een vooruitgang in het degenschermen te bespeu ren valt, en dat vooral de stijl een belang rijk onderdeel bij dit wapen, bij verschillende schermers merkbaar beter wordt. Na het verwerken der eerste ronde, had in de eene helft van de poule Götz de leiding met 5 gewonnen partijen en 1 verliespartij, voor Jole met 4, Kunze en Mayer ieder met 3 en Hessink, Swaan en Van Hulssen ieder met 2 gew. partijen. In de tweede helft was de situatie als volgt: Driebergen 6 gew. part. en 1 verl., de Leeuw 5, van Hoorn, van Wieringen en Weber elk 4, v. d. Horst en Los elk 2 en v. d. Voodt 1 gew. partij. Het zag er dus reeds naar uit, dat de strijd zich in hoofdzaak zou beperken tusschen Driebergen, Götz en de Leeuw. De kampioen 1936, Driebergen, begon in de tweede ronde echter niet te best, met een nederlaag en een match nul. Ook de Leeuw begon in de tweede ronde met een nederlaag, en daar Götz zijn beide eerste partijen won, wist deze de leiding te krijgen. Hij moest ech ter toen 'zijn kwaadste tegenstanders nog ontmoeten. Bij deze tweede ronde fungeeren als hoofd secondanten de heeren: lt.-gen. b. d. G. A. Scheffer, voorzitter van den K. N. A. S. B. en Montfoort. Door de sterk wisselende resulta ten, veranderde in de tweede ronde de positie voortdurend, waardoor de spanning er tot het laatste toe in bleef. Vooral de overwinning van Driebergen op Götz werkte hiertoe niet weinig mede. Toch komt Götz als een der jongeren de eer toe van een zeer goede verrichting in dezen wedstrijd. Alleen zijn voetenwerk be hoeft nog eenige verbetering. Voor de rest verwijzen wij naar den hier volgenden uitslag 1. en kampioen: W. Driebergen met 11 gew. partijen., 23 punten, 17 ontv. en 37 gege ven treffers; 2. Weber met 10-20-20-34; 3. Kunze met 9-18-24-35; 4. Van Wieringen met 9-18-25-33; 5. Van Hoorn met 8-16-27-34; 6. Mayer met 7-15-28-31; 7. Götz met 7-14-30-23; 8. de Leeuw met 7-14-31-25. De tien best geplaatste schermers kwalifi ceerden zich voor de hoofdklasse. Wedstrijden te Zandvoort. Voor de wedstrijden op het Noorderbad te Zandvoort op 26 en 27 Juni hebben reeds een Duitsche en een Belgische équipe ingeschreven, terwijl van de Franschen en Engelschen nog geen bericht is ontvangen. OM DEN DAVIS CUP. DuitschlandBelgië 41. Door een overwinning in het dubbelspel wist Duitschland zich Zaterdag te Berlijn in den eindstrijd der Europeesche zóne te plaat sen. Slechts in de eerste set ging het gelijk op doch na 44 won Von Cramm zijn service en spoedig daarna werd de set door Duitsch land gewonnen. In de tweede set ondervonden Von Cramm en Henkei weinig tegenstand van Lacroix en de Borman, terwijl in de derde sert na een 30 voorsprong de Belgen nog tot 33 kon den ophalen, doch in straight sets werden zij tenslotte geslagen. De uitslag was: Von Cramm en Henkei (Duitschland) sloe gen Lacroix en de Borman (België) 64, 63, 6—4. De uitslagen van de beide laatste enkel spelen waren: Kenkel (Duitschland) sloeg Nayaert (België) 6—3, 6—2, 6—2. Lacroix (België) sloeg Dettmer (Duitsch land) 6—4, 3—6, 6—2, 8—6. De eindstand werd dus 4—1 voor Diutsch- land. Voor de Europeesche zóne komen Duitsch land en Tsjecho-Slowakije in den eindstrijd tegen elkaar uit, waarvoor als data bepaald zijn, 9, 10 en 11 Juli te Berlijn. Ts jecho- SlowakijeJoegoslavië. Bij de wedstrijden te Praag moest het dub belspel tusschen Hecht en Mewzel e enerzijds en PuncecPallada, anderzijds bij den stand 26, 6I, 60, 7—6 ten gunste van de Tsjechen worden afgebroken in verband met den zwaren regenval. Gedurende den ge- heelen middag hadden buien het spel her haaldelijk onderbroken en tenslotte moest in bovenstaanden stand de ontmoeting voorgoed gestaakt worden. Zondag werd het dubbel spel voortgezet. De Competitie. De wedstrijd T. C. H.Festina is zonder eenige spanning verloopen. Alle partijen wer den in twee korte sets beslist; zelfs ook de beide door T. C. H. gewonnen partijen; het heerenenkelspel van Erdman en het heeren dubbelspel van Erdman en v. Driesum. Het derde winstpunt kreeg T. C. H. cadeau, daar Festina geen tijd meer had het damesdub belspel te spelen. De gedetailleerde uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Knoop verliest van Leem bruggen 26, 26'; v. Driesum verliest van Nauta 3—6, 0r—6; Erdman slaat Lewis 61, 6—2. DamesenkeLspel: mej. Renses verlies van mevr. Reydon 16, 26; mej. de Roos ver liest van mej. Bahlman 36, 26. Gemengd dubbelspel: miss Webster en Knoop verliezen van mevr. Reydon en Nauta 26, 3—6; mej. Renses en Blom verliezen van mej. Bahlman en Leembruggen 16, 3—6. Heerendubbelspel: Knoop en B'lom verlie zen van Nauta en Leembruggen 16, 26, v. Driesum en Erdman slaan N. N. en Lewis 6—1, 6—4. Damesdubbelspel: miss Webster en mej. de Jong w. o. mevr. Reydon en mej. Bahlman. UITSLAGEN Eerste klasse: T. C. H.—Festina 3—7 D. D. V. 2Haarlem 82 Tweede klasse A. N. W. Heemstede—T. C. H. 2 3—5 Haarlem 2D. D. V. 3 44 Tweede klasse B N. W. Heemstede 3Score 2 17 Derde klasse A N. W. Heemstede 4—Groen Wit 3 17 Promotie derde klasse B N. W. T. C. G. 5Rhynauwen 4 uitgesteld. Derde klasse B N.W. T. C. G. 4—V. V. G. A. 2 6—2 HAARL. KORFBALBOND D S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Zondag 20 Juni nemen twee twaalftallen van D.S.V. deel aan de T.H.B.-series. Dinsdagavond wordt niet getraind. Inplaats daarvan gewoon oefenen op Woensdag, Don derdag en Zaterdag. Voorgesteld als lid: de heer P. v. d. Meulen Meerlebosch. Wedstrijdsecretaris: P. de Liefde, Nachtegaal straat. Zaterdag 12 Juni adspiranten: le prijs Meer lebosch b, 2e Haarlem, 3e Meerlebosch e, 4e Sport Vereent b. Zondag 13 Juni adspiranten: le pr. Meerle bosch, 2e Sport Vereent, 3e. Oosterkwartier. OpluisteringswedstrijdMeerlebosch I Always Ready 74. Zondag 20 Juni gaan het le en 2e twaalf tal naar de seriewedstrijden TJIB. Vertrek 8 uur van den speeltuin, daar er reeds om 9 uur wordt De Uitslagen. OM DEN STADS-EDITIE-BEKER. De uitslagen van Zondagen luiden: T.H.B. 2Oosterkwartier 3 03 Aurora I—T.H.B. 2 3—0 Sport Vereent 2T.H.B. 2 31 PalvuT.H.B 1—2 T. H. B. Zondag 20 Juni beginnen de seriewedstrij den. Hieraan nemen 17 vereenigingen deel, met 31 twaalftallen. Zoodat er 58 wedstrijden gespeeld moeten worden. T.H.B. neemt zelf met de eerste en derde twaalftallen deel. Ieder lid dat niet moet spelen wordt verzocht zich ter beschikking' van het bestuur te stel len. Dus alle T.H.B.'ers zijn Zondag a.s. om 8.30 op het terrein, en komen in den loop van de week op het terrein helpen. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. FeijenoordBe Quick 60 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse. Miranda—Willem II 0—2 MiddelburgM.V.V. 54 Willem II promoveert, Promotie derde klasse. AxelR. C. S. 1—2 GudokE. S. V. 1—2 Tivoli—T. O. P. 1—4 Heerlen'Willem I 24 OM DEN NEDERLANDSCHEN 'VOETBALBEKER. (Eindstrijd). SpartaanEindhoven 01 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 8 7 0 1 14 20—10 1.75 Feijenoord 8 5 0 3 10 21—9 1.25 Be Quick 8 3 0 5 6 12—21 0.75 P. S. V. 8 3 0 5 6 15—22 0.75 Go ahead 8 2 0 6 4 8—14 0.50 AFDEELING IV. PROMOTIE TWEEDE KLASSE: Willem II 5 4 1 0 9 14r—5 1.80 M. V. V. 5 2 1 2 5 10—12 1.— Miranda 5 2 0 3 4 13—12 0.80 Middelburg 5 1 0 4 2 8—16 0.40 Feijenoord—Be Quick (6—0) De kampioenswedstrijd van Feijenoord tegen Be Quick trok, daar de strijd om den nationa- len titel reeds ten gunste van Ajax beslist is, natuurlijk geen dichtbezet stadion, maar toch waren er wel zes a zevenduizend toe schouwers aanwezig. Veel reden, om over het spel in vervoering te raken, hebben zij niet gehad, daar Be Quick er al bitter weinig van terecht heeft gebracht en Feijenoord, ziende dat de tegenpartij zwak was, het ook heel kal-mpjes aan deed. Desondanks was het verschil in spelkwali- teit zeker wel een klasse. Be Quick moet in den aanvang der kampioenscompetitie toch wel belangrijk beter gespeeld hebben dan nu te Rotterdam, daar het anders niet te begrij pen is, hoe de noordelijke club er te Gro ningen in geslaagd is, Feijenoord een neder laag toe te brengen. Het is waar, dat Be- Quick het in de voorhoede zonder haar gewO' nen linkervleugel moest stellen, maar zelfs wanneer we dat in aanmerking nemen kan toch de indruk, welken de Groningers ge maakt hebben, niet meer dan uiterst slap ge noemd worden. Wanneer doelman Wachters en de achter speler Pienter zich in de verdediging niet zoo kranig van hun taak gekweten hadden, dan zou het voor de Groningers een nederlaag met dubbele cijfers zijn geworden, daar de rest van de ploeg bepaald onvoldoende was. Feijenoord behoefde'zich niet overmatig in te spannen, om dezen wedstrijd met groote cijfers te winnen. In het veld was het vaak een spel van kat en muis en als Vente wat beter op den buitenspelregel had gelet en hij en zijn huurlieden nog wat scherper geschoten had den, zou het voor Be Quick op een nog groo- tere débacle zijn uitge- loopen. Reeds na vijf minu ten zeg Vente kans om uit een voorzet van Smits met een fraaien kopbal de thuisclub de lei ding te geven. Nog voor de rust bracht Feijenoord den stand op 3—0, resp. door een hard schot van Kantebeen uit een pass van Linssen en door een kopbal van denzelfden speler uit een voorzet van Smits. Na de rust duurde het geruimen tijd, voor dat Feijenoord haar voorsprong vergrootte. Dit gebeurde eerst toen, in verband met de in vallende duisternis een witte bal in het veld kwam. Binnen weinige minuten hadden toen Vente met een kopbal, Smits eveneens met een kopbal en vrauwdeunt er 60 van ge maakt, met welken stand het einde kwam. Vente. Bondshandbalvergadering K. N. G. V. Zondag werd te Utrecht de K.N.G.V.-bonds- handbalvergadering gehouden. De vergade ring, waar de Nederlandsche handballers voor de tweede maal in hun nieuwe organisatie bijeen kwamen, had een zeer vlot verloop. Een van de belangrijkste besluiten was de bepaling, dat de wedstrijden om het kampioen schap van Nederland voortaan gehouden zul len worden volgens een halve competitie. De hoofdklasse werd afgeschaft en omge doopt in eerste klasse. De Bondshandbal-commissie werd als volgt samengesteld: H. Drenth (Groningen), R. van der Ley (Rotterdam), J. Krijgsman (Amsterdam), G. Versteeg (Utrecht), en P. H. Theeboom. Jan Passtoors. Deze vereeniging heeft Zondag deelgeno men aan een marsch van ruim 31 K.M. uit geschreven door de W.S.V. Olvmpia te Zaan dam. Daar alle deelnemers den marsch op tijd volbrachten, kwam de vereeniging in het bezit van een fraaien groepsprijs, De heeren d.ie naar de 4-daagsche gaan. hebben naar Zaandam geloopen, zoodat zü ruim 51 K.M hebben afgelegd. Daar de da mes Zaterdag 35 K.M. hadden getraind, kan het resultaat, gezien ook het warme weer, alleszins bevredigend genoemd worden. NEDERL. CRICKETBOND. Haarlem—H. C. C. 2. Geheel volgens de verwachtingen heeft Haarlem tegen het tweede elftal van de Haag- sche een flinke nederlaag geleden. Ook nu weer was de hoofdoorzaak de zwakke aanval der Haarlemmers, want niet alleen dat de tegen partij vrijwel niet uit te krijgen is, doch ook de batsmen ondervinden er de last van, daar zij niets mogen riskeeren om tenminste de tegen- party geen kans te geven met innings te win nen. In dezen wedstrijd bleek die angst duidelijk, en. geen kans te geven met innings te winnen. In dezen wedstrijd bleek die angst duidelijk, en aangezien Haarlem toch al geen snel scorende batsmen bezit, is dit feit wel zeer te betreuren. Hopenlijk zullen Maas en de Ruig na dezen rustdag (zij waren beiden verhinderd te spe len) hun vroegeren vorm weer eens terug vin den. Mocht dit niet het geval zijn dan gaat Haarlem een moeilijken tijd tegemoet. Captain Neuerburg won voor H.C.C. den toss en tot ieders verwondering besloot hij Haar lem eerst te laten batten, een fout die hem in zooverre duur te staan kwam, dat hij door de Haarlemmers, die het zeer kalm aan deden, bijna 4 uur in het veld werd gehouden. De ope- nigsbatsmen van Haarlem de Lugt en Kleef- stra boezemden al dadelijk veel vertrouwen in. Vooral de Lugt toonde wederom het bowlen zeer gemakkelijk te kunnen bespelen, zij het dan ook alleen verdedigend. Hij doet het echter met een keurig recht bat, zoodat het voor hem mogelijk moet zijn eenige scoringstrokes aan te leeren. Kleefstra bracht het tot 12 alvorens De Beus een prachtige vang aan de legside deed op het bowlen van Gallois, die inmiddels was aangezet door K. Neuerbrug. Met De la Mar Jr. op de mat kwamen 'de runs wat snel ler. Toen Sodderland echter af werd gezet kreeg Sillevis den jongsten De la Mar al spoedig voor een goede 18 gevangen. Allart en de Lugt hielden hierna tot de lunch stand. Na de lunch was het met Allart echter spoedig gedaan, want nadat Sodderland reeds eenige keeren op een haar zijn palen had gemist en tweemaal zonder succes voor l.b.w. had geappelleerd, bleek toch voor 'den derden keer het iippel wel juist te zijn en kon Allart voor 11 runs vertrekken. Direct hierna was het ook de beurt van de Lugt om naar de kleedkamer terug te keeren voor een zeer geduldige 15, waarover hij bijna twee en een half uur had gedaan Voogd was de eer ste die er direct flink op los begon te slaan, doch veel succes had hij er toch niet mee, daar hij na 13 runs gescoord te hebben prachtig door Ernst Neuerburg in de gully werd gevangen. Met De la Mar en Wessel op de mat duurde het weer geruimen tijd alvorens de bowlers weer een succes konden boeken, en in die pe riode bleek duidelijk, dat het fielden en aan gooien der Hagenaars bepaald slecht was. Ge noemde batsmen maakten hiervan door uiterst scherp runnen een dankbaar gebruik, zoodat het totaal ook al dank zij de vele overthrows, flink werd opgevoerd. Eerst op 122 viel het wicket van De la Mar, zeer fraai door de Beus, die weer zeer actief was, achter het wicket ge vangen. Zijn 33 bevatte een 6 en 3 vieren. Hierna kregen de bowlers 'de overhand en Sod derland die steeds zeer goed en zuiver had ge bowld (van de 28 over bowlde hij 18 maidens) nam de laatste 4 wickets voor zijn rekening Het totaal werd tenslotte 139. Gallois en Henny openden hierna voor de Haagsche de innings op het bowlen van Allart en De la Mar Jr. Gallois begon er al dadelijk flink op los te slaan, zoodat tie score omhoog vloog en er met de thee reeds 40 runs waren zonder wicketverlies, Na de thee werd de Lugt voor J. de la Mar aangezet en met succes, want Henny miste een goed gepitchten bal to taal en werd voor 10 runs gecleand. Gallois en Stoetwegen zetten een grooten stand op voor het tweede wicket, waarbij vooral Stoetwegen zeer goed en hard batten liet zien. Het batten van Gallois was wat eenzijdig, daar hij vrijwel alle runs met denzelfden slag maakte, de hook, die hij overigens zeer goed beheerscht en waarvoor hij, dank zij het vele korte bowlen ook wel de gelegenheid kreeg. Op 127 viel eerst het wicket van Stoetwegen voor een zeer goede 43, door H, de la Mar op cover-polnt gevangen gekregen, terwijl de zelfde bowler.4 runs later 09k de Beus cleande. Ook Gallois voor 67 en Sillevis voor 3 moesten nog vertrekken alvo rens Kien de winninghit kon slaan, waarna onmiddellijk werd gestopt. Vermelding ver dient nog het feit, dat Voogd achter de palen vandaan werd gehaald om te bowlen, hetgeen hij zeer goed deed. Hij nam zelfs het wicket van Gallois. H.C.C. 2 won dus met 3 runs en nog 5 wickets in handen. De volledige scores waren: lste Innings van Haarlem- P. de Lugt, bowled L. W. Sillevis 15. B. Kleef stra, c. A. M. J. de Beus. b. W. Gallois 12, J de la Mar, c. P. Kien, b. L. W. Sillevis 18, J. Allart, l.b.w. L. J. Sodderland 11, H. de la Mar, c. de Beus, b. K. Neuerburg 33, J. Voogd c. E. Neuer burg, b. L. W. Sillevis 13, D. Wessel. c. and b. L. J. Sodderland 8, H. Healey, l.b.w. idem 7, K. Rijpma, c. De Beus, b. idem 2, A. v. d. Bergh, c. and b. idem 2, V. J. v. d. Lijke not out 1, Extra's 17. Totaal 139. Bowlingcijfers: O. M. R. W. L. J. Sodderland 28 18 36 5 K. Neuerburg 12 4 23 1 W. H. Gallois 8 1 16 1 W. A. Edersheim 10 4 16 L. W. Sillevis 12 6 31 3 lste Innings van H.C.C. II: W. H. Gallois bowled J. J. Voogd 67. M. Henny bowled P. de Lugt 10. Jhr. Stoetwegen c. K. Rijpma b. H. de Mar 43. A. M. J. de Beus bowled H. de la Mar 4, L. W. Sillevis bowled H. de la Mar 3, E. Neuerburg not out 3 P. Kien not out 8, K, Neuerburg, L. J. Sodderland, A. J. Dankelman, W. H. Edersheim, did not bat, Extra's 4. Totaal 142. Bowlingcijfers: O. M. R. W. J. Allart 10 0 39 J. J. de la Mar 3 0 18 P. de Lugt 8 1 21 1 A. v. d. Bergh 3 0 25 H. de la Mar 6 1 16 3 J. J. Voogd 5 0 19 1 HAARL CRICKETBOND. Bloemendaal wint van R. C. H. 2. Bloemendaal is er zoo waar in geslaagd, zonder steun van J. Beijk en L. van der Meij, van R. C. H. 2 te winnen. R. C. H. 56, waarvan Van Musscher 17 en J. Paape 18. G. Strik bowlde 4 v. 15, G. Kesting 3 v. 28 en Jac. Bosse 3 v. 2. Bloemendaal 57. G. Kesting 22, G. Strik 10. H. Zonneveld 4 v. 17, G. Kamoen 4 v. 33. A. van Roon, die nog geblesseerd was, werd in den aanval wel gemist. R. C. H. scoorde in de tweede inn. 71 voor 5. Van Mus scher 34 n.o. H. Zonneveld 17, G. Kesting 2 v. 27. Bloemendaal 2de inn. 28 voor 2. Jac. Bosse 10, H. Zonneveld 111. Rood en Wit 4—Haarlem 4. Rood en Wit 4 won van Haarlem 4 met 15 runs. Rood en Wit 4 96 runs. Hackenitz 38, H. Thon 16. J. Berendsen 15. Han Boeree 2 v. 21, Hetem 1 v. 19, C. Dekker 2 v. 22, R. Kam- meijer 4 v. 30. Buissink stumpte 3 batsmen. Haarlem 4 scoorde 81 punten. Kammeijer 40, Hetem 19, Han Boeree 10. De Jong 4 v. 33. Kleintjens 4 v. 28, H. Thon 1 v. 10.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7