Uit het Vereenigingsleven in KennemerlandL BEVERWIJK De Toon eel- en Revue- vereeniging Amicitia De tooneelvereeniging „Amicitia" is in Be verwijk een vereeniging met een reputatie, die wortelt op een roemrijk verleden. Zij werd in November 1897 opgericht en zal aan het einde van dit jaar dus haar 40-jarig be staan herdenken. Zij nam in dat jaar eigen lijk de taak over van de zang- en tooneel vereeniging „Caecilia", die een rol van be- teekenis heeft gespeeld in het Katholieke leven. Haar leden vormden ook het zangkoor van de R.-K. kerk in de Peperstraat en over de prestaties van dit ensemble hoort men oude Beverwijkers nog altijd met trotsch spreken. Er kwam een einde aan het bestaan dezer vereeniging en in de plaats daarvan werd de Aloysiusvereeniging gesteld, die haar tooneelavonden placht te geven in de voor malige bewaarschool in de Hobbestraat. Dit kon zeker „Caecilia" niet doen vergeten en nadat de oud-leden van die vereeniging op eenige bruiloften nog eens hun hart hadden opgehaald aan de kunst besloten zij een ver eeniging op te richten. In de archieven troffen wij bekende Be verwij ksche namen aan van de menschen, die daaraan hun medewerking verleenden. Dat waren Chr. Braun, W. Blom, D. Does, G. van 't Hoff, J. L. Langendijk, B. J. W. Lan- gendijk, H. Monné, L. Beuk. E. Koelman, B. Jansen, Th. Numan, P. v. d. Wijst en J. Ruurda. De oprichtingsvergadering werd in het café van den heer W. Blom op den hoek van de Peperstraat en de Breestraat gehouden. Het eerste dagelijksch bestuur werd als volgt samengesteld: W. Blom, voorzitter, B. Jan sen, secretaris en j. L. Langendijk, secretaris. De netelige kwestie van het kiezen van stuk ken en het verdeelen van rollen, een bron van veel ongenoegen in tallooze tooneelver- eenigingen, losten de iheeren heel handig op, door voor dit belangrijke werk eenvoudig r een commissie samen te stellen van perso nen, die buiten de vereeniigng stonden. In deze keuze-commissie" namen zitting de heeren J. Bissohop, C. Bleeker Lzn. en P. P. Langendijk. De belangstelling voor de vereeniging, die „Amicitia" was gedoopt, was reeds direct zeer groot en vele malen werd de vraag gesteld: „Wat spelen jullie?" waarop dan het ant woord luidde: „Dat weten wij niet zoo pre cies". En toen Amicitia" haar eerste schrede zette op het moeilijke pad der kunst was haar eerste creatie getiteld: „Dat weten wij niet zoo precies". Het eerste programma vermeldde dan nog de tooneel- en zangstukjes: „Deftige lui", „Terug uit de Congo", „Landverhuizers", „Een uurtje in de kiesvereeniging" en „Hans worst in verhoor". De bezoekers kregen dus waar voor hun geld. Met haar eerste uitvoe ring had zij het pleit reeds gewonnen en dat was voor het bestuur zeer prettig, want de opbrengst was bestemd voor het St. Jozefge sticht. Deze inrichting zag haar inventaris verrijkt met een prachtig nieuw fornuis. Na dezen eersten keer heeft „Amicitia" nog tal looze uitvoeringen voor het St. Jozef gesticht gegeven en steeds kon een belangrijk bedrag voor de ouden van dagen en de weesjes, die In deze inrichting een goed tehuis vonden, worden afgedragen. Tot de later toegetreden leden behoorden ook de heeren De Wildt, G. Spanjaard, J. Poel. W. de Ruiter e.a., die vele jaren hun beste krachten aan de vereeniging gaven. Een van de grootste sucessen, welke de vereeniging ooit heeft behaald, is de opvoe ring geweest van de revue „De Stoompont" in 1902. Deze nieuwe oeververbinding te Vel- sen. die in de plaats was gekomen voor de voetbrug, was een bron van heftige critiek en „Amicitia" vond daarin prachtige stof voor een revue. Het succes was zoo groot, dat acht opvoeringen moesten worden gegeven. De vereeniging heeft daarvan natuurlijk geprofiteerd en gedurende een lange reeks van jaren heeft zij in bloeienden toestand verkeerd. Haar vastenavonduitvoering was langen tijd voor Beverwijk „de" avond van het seizoen. Men toog er met vrienden en kennissen heen en er heerschte een sfeer van kameraadschap, die wij ons in den tegen- woordigen tijd nauwelijks kunnen voorstel len, al is er dan van die aparte sfeer zelfs nu nog bij „Amicitia" iets te bespeuren. De jaarlij ksche revue, waarin natuurlijk plaatselijke toestanden en misstanden op vroolijke wijze onder de loupe werden geno men, ontbrak nooit op het programma, en deze voorstellingen bezorgden „Amicitia" groote vermaardheid. Het uitbreken van den wereldoorlog maak te aan dezen glorietijd een einde. Men kan wel zeggen, dat toen het mooiste hoofdstuk van de historie dezer vereeniging werd afge sloten. Na den oorlog brak een nieuwe periode aan. maar een periode, die zeer veel van de eerste verschilde. De liefhebberij van de menschen zocht andere wegen om bevredi ging te vinden, de eischen van het publiek werden grooter, kortom de heele sfeer ver anderde. Toch heeft „Amicitia" daarmede wel gelijken tred kunnen houden. Zij heeft ook in de laatste tien jaren met veel succes haar revue's voor het voetlicht gebracht. Nu speelden ook dames mee, want ook de tijd der travesti's was voorbij. Toen het oude Hotel „De Zon" in de Bree straat, waar „Amicitia" ware triomfen vier de, door brand werd verwoest, z^.ht zij een onderkomen in het K.S.A.-gebouw. En ook hier trokken haar vastenavonduitvoeringen groote belangstelling. Het vorig jaar waagde de vereeniging zich aan een experiment. Zij bracht toen een uitstekend verzorgde op voering van de opera-comique „De dragon ders van Villars". Toen bleek, dat het publiek van „Amicitia" blijkbaar de jaarlij,ksche re vue slechts noode miste, want hoe welver zorgd deze voorstellingen ook waren, zij trokken niet de belangstelling, zooals „Ami citia" deze al zoovele jaren had gekend. In het komende najaar zal de vereeniging haar veer tig-jarig jubileum vieren. Hoe zij dit doen zal is nog niet bekend, maar reeds nu wordt gehoopt, dat zij dit zal doen met een jubileum-revue en ials extra attractie in het programma, het optreden van de vete ranen in fragmenten uit de beroemde revue „De Stoompont". GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: 1 sleutel, 1 badpak, 1 hoed, 1 colbertjasje, 1 rijwieltasch. Verloren: 1 bril, 1 beursje, 1 rijwielmerk. De autotocht voor ouden van Jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden heeft Zaterdag afscheid genomen van zijn gemeente Pannerden, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Hillegom. Tijdens de afscheidsrede van den scheidenden burgemeester in den gemeenteraad. dage Op 1 Juli naar Valkenveen. Maandagavond werd in Hotel „Ter Burg" een vergadering gehouden van het Comité voor het organiseeren van autotochten voor ouden van dagen met de H.H. autobezitters. De heer N. van Leeuwen, voorzitter, deelde in zijn openingswoord mede, dat dit jaar voor de tiende maal een autotocht met de ouden van dagen wordt gehouden. De tocht zal wor den gehouden op Donderdag 1 Juli naar Val keveen. Omdat het hier dus een jubileumtocht geldt, waar men aanvankelijk voornemens een tocht van een geheelen dag te maken. Hiervan is het bestuur evenwel teruggeko men, omdat dit plan op bezwaren van tijd en geld stuit. Wel zal het bestuur trachten een uur vroeger te vertrekken. Als plaats van ontspanning is weer Oud- Valkeveen gekozen, omdat de tocht daarheen vorig jaar als gevolg van het noodweer vrijwel mislukte. In verband met het jubileum wilde het bestuur de autobezitters ditmaal in de gelegenheid stellen hun dames mede te nemen op den tocht. De heer Schaap had daartegen ernstige bezwaren. De dag is bedoeld als een prettige ontspanning voor de oudjes. Wanneer er ook nog 80 dames mee zullen gaan, zullen misschien weer meer bussen gehuurd moeten worden. De voorzitter antwoordde, dat ook in het bestuur deze bezwaren in overweging zijn genomen. Het voorstel is evenwel gedaan, om dat er al negen jaren om gevraagd is. De heer Schaap gaf nog in overweging de oudjes in de gelegenheid te stellen wat meer van het mooie Gooi te zien. Het bestuur was gaarne bereid de mogelijk heid te onderzoeken. Na langdurige bespreking besloot het be stuur het voorstel om de dames van de auto bestuurders den tocht te laten meemaken terug te nemen. De meening van de vergade ring, dat de tocht toch in de eerste plaats bedoeld is voor de ouden van dagen deelde het bestuur volkomen. Ook finaneieele over wegingen en de aandrang die daartoe door de vergadering werd uitgeoefend brachten het bestuur daartoe. Het plan om de reis ook nu weer naar Valkenveen te maken verwierf de goedkeuring der vergadering. Dezer dagen zullen de eollectrices hun jaar lij ksche geldinzameling voor de oudjes hou den. Negen tochten zijn reeds met succes ge maakt en het bestuur vertrouwd er op, dat de ingezetenen zich ook nu weer niet onbe tuigd zullen laten. Het moet voor de ouden van dagen weer een feestdag worden, zoo mogelijk nog vreugdevoller dan ooit te voren, want daarvoor is het een jubileum. Deze tien tochten waren: 1928 Zandvoort; 1 1929 Schiphol; 1930 Bergen; 1931 De Vink; 1932 Bergen; 1933 Muiderberg; 1934 Den Haag; 1935 Bergen; 1936 Valkenveen; 1937 Valken veen. Het bestuur rekent ook nu weer op de mede werking van de autobezitters. De ouden van dagen, die aan den tocht willen deelnemen kunnen zich tot Maandag 21 Juni aanmelden bij de heeren D. M. G. Botterop, N. van Leeuwen of C. F. Kochx, allen wonende in de Breestraat, alhier. MARKTBERICHTEN. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 14 Juni 1937. Waschpeen per kist 6. Spinazie per kist 3570 cent. Sla per kist 2050 cent. Postelein per kist 1420 cent. Uien per bos 3—4 cent. Wortelen per bos 610 cent. Rabarber per bos 5—6 cent. Peterselie per bos 3—4 cent. Selderie per bos 25 cent. Bloemkool le soort per stuk 810 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 4—5 cent. Tomaten per K.G. 2432 cent. Peulen per K.G. 1624 cent. Doppers per K.G. 7J/29 cent. Raspers per K.G. 28 cent. Snijboonen per K.G. 40—44 cent. Dikke boonen per K.G. 48—50 cent. Tuinboonen per K.G. 7V2—8 cent. Asperges le soort wit per bos 2228 cent. Id. 2e soort wit per bos 813 cent. ld. le soort blauw per bos 1217 cent. Id. 2e soort blauw per bos 610 cent. Komkommers per stuk 3—7 cent. Aardbeien per slof 3570 cent. Aardbeien per doosje 610 cent. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petronella Johanna Cornelia, doch ter van P. de Vries en M. Schipper; Johannes Jacobus, zoon van N. H. A. Bakker en M. C. Bloothoofd; Reinier Joannes Nicolaas, zoon van R. Stet en M. Steeman; Else, dochter van P. Cortel en Henriette van der Putten; Theodo ras, zoon van A. Groot en M. C. Leek. Overleden: Jan Johannes Klein, 80 jaar, wo nende te Amsterdam; Engelina Wilhelmina Anna Stadman, 70 jaar, wonende te Castricum, Hendricus Johannes Kuenen, 74 jaar, wonende te Castricum; Jacobus Opmeer, 79 jaar, wonen de te Castricum. ONDERWIJZERSEXAMENS. Haarlem, 12 Juni 1987. Eindexamen „Da-Costa Kweekschool". Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd mej. M. van der Horst te Santpoort en de heeren A. van Arkel te Nieuw Vennep, G. van den Berg te Santpoort. C. H. Wille te Haarlem. Voor het eindexamen L.O. Rijkskweekschool voor onderwijzers (essen) te Haarlem zijn ge ëxamineerd 4 dames en 2 heeren. Geslaagd de dames K. Plantinga, Haarlem, C. Rijnders, Heemskerk, E. Ph. Wacha, E. A. de Wit, Haarlem; de heeren H. de Bruin, IJmuiden, G. Wiertz, Haarlem. LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: M. C. Zonneveld van België; Wed. B. van Haagen van Oegstgeest; W. Stien- stra van Alkmaar; J. A. Zoomer van R'dam; A. G. Heurmink van Laren; J. Ronk van A'dam; J. F. van Huijstee van Amsterdam; H. Heida van Amsterdam; J. P. Bos van Amster dam; P. H. J. Sikkink van Amsterdam; G. van Wieringen van Den Bosch; E. Haak van Bus- sum; A. van der Linden van Amsterdam; M. van Wijk van A'dam; W. van Doorn van Wijm- britseradeel; Wed. A. M. Hofmann van Amster dam; F. C. Anderson van Amsterdam; C. A. S. Strootman van Egmond-Binnen; J. Louter van SchoorlA. Kreiling van Maastricht. Vertrokken: J H. Hassels naar Amsterdam; B. Bijlsma naar Lemmer; A. J. Stuifbergen van Heiloo; G. Laxaris van Heilob. LEZING OVER JOOST VAN DEN VONDEL. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en omstreken van de Nederlandsche Vereeni ging van Huisvrouwen hield de heer A. van Gessel, Maandagavond in het Kennemer Hotel een lezing over Vondels leven en werken. Na door de presidente, mevrouw A. A. Moens- van der Veen te zijn ingeleid, gaf de heer Van Gessel allereerst een overzicht van de jeugd van den dichter, die reeds door zijn eerste werken de aandacht op zich vestigde.Het eerste ■drama, dat hij schreef was „De verlossing der kinderen Israels" Na de onthoofding van Ol- denbarneveld zag zijn „Palamedes" het licht Aangezien de dichter toen aan een vervolging was blootgesteld, vond hij een schuilplaats bij den koopmn Lourens Joost Beck, die het bui ten „Scheybeeck" te Beverwijk bewoonde. Daarna herinnerde spreker aan het ver schijnen van de Gijsbrecht in 1637, aan den overgang van Vondel naar de Roomsch- Katholieke kerk in 1639 en aan het drama „Lucifer", dat in 1654 het licht zag. Tenslotte herinnerde de heer Van Gessel aan den zorgvollen ouden dag van den groot sten dichter, dien de Nederlandsche historie ooit gekend heeft. Na de pauze heeft spr. enkele deelen uit „Lucifer" voorgedragen. Mevr. Moens sloot met een dankwoord aan den spreker den welgeslaagden avond. AFLOSSING ÖBLIGATIELEENING. Naar wij vernemen is van B. en w. een be kendmaking te verwachten, dat het restant van de obligatieleening 1932 op 1 October a.s. geheel zal worden afgelost. DE EERSTE AARDBEIENVEILING. Maandagmiddag heeft de B.E.T.-veiling haar eerste speciale aardbeienveiling gehou den. Hoewel de aanvoeren natuurlijk nog niet bijster groot waren passeerden toch talrijke wagens de veilingklok. De kwaliteit van de vruchten liep nog al uiteen en dat demonstreerde zich onmiddel lijk in de noteeringen. Voor de minder mooie aardbeien werd 30 40 ct. per slof betaald, maar zoodra de kwa liteit beter was liep de prijs tot 6070 per slof op. Er werd op deze eerste veiling reeds voor de fabriek gekocht. Heden-, Dinsdagmiddag houden de Ver- eenigde Veilingen de eerste speciale aard beienveiling. R.K. BOND VAN TECHNICI. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Technici zal op Donderdag 24 Juni ir hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering hou den. De agenda vermeldt o.m. een bestuurs verkiezing. DINSDAG 15 JUNI 1937 Van Klaveren bokst tegen Eder. Uit Rotterdam: Na langdurige onderhande lingen staat het thans vast, dat een bokswed strijd zal worden gehouden tusschen onzen landgenoot Bep van Klaveren en den Duit- schen kampioen Gustav Eder. Gistermiddag is het contract tusschen de managers van beide boksers geteekend. Het geyecht zal plaats hebben in de Nenijto- hal te Rotterdam op Zondag 11 Juli a.s. 'des middags 2 uur. BOKSEN. De match Braddock—Louis. Jim Braddock, en Joe Louis zijn Zondag hun laatste training begonnen voor de match om het wereldkampioenschap, welke 22 Juni in Comiskey Park te Chicago wordt georga niseerd. In voorverkoop was Zaterdagavond een bedrag van 600.000 dollar ontvangen, terwijl men de totale recette op een millioen dollar schat In Beverwijk werd- Maandag de eerste veiling van aardbeien gehouden. De afslager aan het werk in het nieuwe gebouw van de B. E. T.-veiling. WIELRIJDEN. ALKEMA TE CHEMNITZ. De Nederlandsche stayerkampioen Alkema heeft te Chemnitz tegen een aantal Duitsche renners gereden. In een wedstrijd over 40 K.M. werd Schind- ler eerste met een tijd van 33 min. 39 sec.; Umbenhauer volgde op 465 M., Lohman op 640 M., Alkema op 840 M., Stach op 900 M. en Lorenz op 1750 M. Een rit over 60 K.M., ter nagedachtenis van den zoo tragisch om het leven gekomen we reldkampioen Raynaud, werd gewonnen door Lohman in 58 min. 55 sec., voor Schindler op 20 M., Stach op 300 M., Umberhauer op 375 M., Alkema op 750 M. en Lorenz op 3240 Meter. H. R. C. „Excelsior". J. van Dokkum wint den wisselbeker. Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd over 60 K.M- voor A, B en C-kl. Er werd sterk gedemarreerd, maar het lukte niemand weg te komen, zoodat de beslissing in de eind spurt viel. De uitslag werd 1. J. v. Dokkum, 2. T. Handgraaf, 3. H. Kleef, 4. J. Lasschuit, 5. F. de Nijs en 6. H. v. Dijk. De juniores reden voor den „Excelsior"- wisselbeker over 37Vs K.M. Er werd hard ge reden en Kleinhout wist op keurige wijze te winnen. Uitslag 1. Kleinhout, 2. G. v. Dijk, 3. De Nijs, 4. V. Sinderen, 5. Nodelijk. WATERPOLO. V.Z.V. ZET HET SEIZOEN GOED IN. Verleden week zijn V.Z.V. n en V.Z.V. adsp. A goed gestart. Het tweede zevental heeft 2 wedstrijden gespeeld. De uitslagen hiervan zijn V.Z.V. IID.A.W. H 3—1 en de Ham II—V.Z.V. n 25, terwijl het adsp. A zevental een 31 overwinning wist te behalen op H.P.C.-adsp. Voorwaar geen slecht begin. Deze week worden er weer verschillende polo-wedstrijden gespeeld. Het programma ziet er als volgt uit: Woensdag 16 Juni: A.Z. 1870—V.Z.V. I. V.Z.V.-adsp. A—Haarlem-adsp. 8 uur. V.Z.V.-adsp. BVelserend-asp. 7.30 uur. Dames V.Z.V.D.WJR. II 8.15 uur. Zondag 20 Juni: V.Z.V. INereus I. 430 uur. V.Z.V. II—Nereus Hl 4 uur. HENGELEN. VISSCHCOLLEGE DE RUISCHVOORN. Bovengenoemd college hield Zondag een onderlmgen wedstrijd op witvisch in Heer- hugowaard. De uitslag was als volgt: 1. Boe- zer 67 stugs; 2. Mozeman, gi'ootste)3. Stef- fens, 22 st.; 4. Koster, 16 st.; 5. Burgers 14st.; 6. Roos 14 st.; 7. Verhoeven; 8. Hoogkamer; 9. Van Tienen; 10. Chr. Koster; 11. Jansen; 12 v. d. Mei. ZEILEN. DE ZEILWEEK TE KIEL. Nederlandsche inschrijvingen. Uit Amsterdam; De jaarlijksche zeilweek te Kiel is ditmaal bepaald op de data van 20 tot 27 Juni a.s. Meer dan 200 inschrijvingen zijn binnenge komen, van zes verschillende landen, n.l. uit Italië, Denemarken, Noorwegen.' Zweden, Duitschland en Nederland. Naar wij vernemen zal mej. C. de Visser uit Bloemendaal met haar „M.C." starten in de in ternationale Starklasse. Niet minder dan ze ventien Duitsche booten zijn voor deze klasse ingeschreven en verder de Italiaansche star boot „Fergio Laghi" en de Zweedsche „Bridge". In de sharpieklasse nemen twee Nederland sche zeilers deel, n.l. J. F. Stap met „AU Weather" en B. E. Ott met „Geusje". Beide zeilers zijn lid van de watersport vereeniging „Amsterdam". Onze beide landgexiooten heb ben hier te strijden tegen zestien Duitsche booten. In de overige klassen zijn geen Nederland sche inschrijvingen ontvangen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rott. n. Vancouver 12 te Cristobal. Bilderdijk, Philadelphia n. Rott. 11 v. New port News. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver p. 13 Dun- gexiess. Volendam, Rott. n. N.-York p. 13 Lxzard. Burgerdijk, N.-Orleans xi. Rott. 13 te Londexi. Statendam, 12 v. N.-York te Rott. Blommersdijk, 11 v. Rott. te N.-Orleans. Delftdijk, Vancouver n. Rott. via Lxverpool 12 (7.44 n.m.) 290 mijl WZW v. Fastnet. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk, 13 v. Haxnburg te Rott. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN Zuiderltex'k (thuisr.) 11 v. Hongkong. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfonteixi (uitr.) 14 v. Kaapstad. Boschfontein, 14 (n.m.) van Antwerpen n. Hamburg. Meliskerk, 14 (n.m.) v. Hamburg n. Rott. Jagersfontein (thu'sr.)12 v. Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) p. 12 Las Palmas J7 te Havre verwacht. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen. Rott. n. Wabana p. 11 Lizard. Maasburg, 14 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Schiedam, Lulea n. Vlaardingen p. 14 Brunsbuttel 15 verwacht. Stad Arnhem, Lulea n. Vlaardingen p. 13 Brunsbuttel 14 (5 n.m.) verw. Stad Zaandam, 13 v. Vaertan n. Rott. Stad Arnhem, 14 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Amsterdam, 14 van Lissabon te Gent. Rozenburg, 6 van Rott. te Lissabon KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 13 v. B. Ayres te Amst. Zaanland, 14 v. Hamburg te Amst. Montferland, 12 v. B. Ayres n. Amst KON NED STOOMBOOT MIJ Aurora, Rott. xi. Oran 13 (1.57 n.m.) 50 mijl ZZO v. Land's End. Achilles, Lissabon n. Alexaxidrië p. 13 Gi braltar. Ajax, Malaga n, Setubal p. 13 Gibraltar. Bax-neveld, Amst. n. Chili p. 13 Dungeness. Bennekom, Amst. n. Chili 2 te Curasao. Boskoop, Chili n. Amst. 13 te Liverpool. Clio, 12 v. Cristobal n. Buenaventura. Colombia, Amst. n. Barbados p. 13 Ouessant. Fauna, 12 van Malta te Algiers. Iris, 13 van Belize n. Pto. Barrios. Merope, 13 v. Kopenhagen te Amst. Oberon, 13 v. Amst. te Hamburg. Oranje Nassau, 12 v. Amst. te Paramaribo. Orpheus, 14 van Aarhuus te Amsterdam. Plxito, Stettin n. Amst. p. 14 Brunsbuttel. Simon Bolivar. 13 v. Cristobal n. Cartagena Titus, Palermo xi. Amst. p. 12 Gibraltar. Venus, 13 v. Livorno te Civita Vecchia. Baarn, Chili n. Amst. 11 van Callao. Ulysses, Rott. n. Malta p. 14 Gibraltar. Odysseus, 14 van Lissabon te Cadix. Euterpe, Bord. n. Amst. p. 14 (3.45 n.m.) Lydd. Nereus, 14 v. Amst. te Kopexihagen. Perseus, 14 van Gibraltar n. Genua Alwine Russ (charter) 14 van Aarhuus n. Stettin. Vulcanus, 4 van Calais te Amst. Venezuela, 13 v. Amst. te Hamburg. Juno, 14 van Izmir te Stamboul. Stella, 12 van Alexaxidrië xiaar Jaffa. Mars, 13 van Malta te Piraeus. Poseidon, Mars n. Antw. p. 14 (11 v.m.) B.- Head. Orestes, 14 van Hamburg te Amsterdma. Orion, 14 van Morphoubaai te Antwerpen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki, 13 v. Rott. te Hamburg. Alphacca (thuisr.) 11 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD Sibajak (uitr.) 16 (7 v.m.) te Marseille verw. Blitar (uitr.) 13 v. Suez. Brastagi (uitr.) p. Kaap del Ax-mi Kex*tosono, 13 v. Batavia te Rott,. Kedoe (uitr.) p. 14 Ouessant Weltevreden, 13 v. Rott. te Hamburg. Garoet, 12 v. Batavia n. Rott. MOTORRIJDER GESLIPT. Zaterdagavond om half negen is een motor rijwiel nabij de Doornslagbrug te Jutphaas geslopt. De duo-passagier, de 25-jarige Hooge- doorn uit IJselsteyn werd tegen den grond gesmakt. Hij liep een ernstige hersenschud ding en andere wonden op, zoodat hij in het ziekenhuis te Utrecht moest worden opgeno men^ zijn toestand is ernstig. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) 13 v. Port Said. J. P. Coen (xxitr.) 13 v. Port Said. Tarakan 14 v. Hamburg te Amst. Simaloer (thuisr.) 13 v. Colombo. Poelau Laut (uitr.) 13 van Genua. Marnix v. St. Aldegonde (thuisr.) 15 (10 v. m.) te IJmudien en (2 n.m.) te Amst. verw. Poelau Roebiah (uitr.) 12 v. Singapore. Chr. Huygens (thuisr.) 12 v. Belawan. Tawali (uitr.) pass. 12 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bengloe, Japan n. Rott. 13 v. Colombo. City of Derby, Saigon n. Rott. 12 te Londen. Polydorus, Batavia n. Amst. p. 13 Gibraltar. Clytoneus, 13 v. Batavia te Amst. Myrmidon, Liverpool n. Java, 11 te Penang. Demodocus, 12 v. Tsingtao n. Macassar en Amst. Calchas, 11 v. Yokohama n. Rott. Polyphemus, 13 v. Liverpool n. Glasgow. Peisander, 12 v. Vlaardingen te Liverpool. Vlootuitbreiding. De voor de Koninlijke Shell bij de Neder- laxxdsche Scheepsbouw Mij te Amsterdam ge bouwde motortankschepen Rosaux;a en Rufina zijn met goed gevolg te water gelaten. Als bij zonderheid kan hierbij worden opgexnerkt, dat deze schepen op één helling gebouwd waren en direct na elkaar van stapel liepen. Gezonken. De xn Frasenburg thuisbehoorende stoom- drifter Bydand is in de Pentland Firth lekge- sprongen en direct gezonken. De bexnanning kon worden gered door den stoomdrifter Alert, welke haar te Wiek aanbracht. 13 Juni: AANGEKOMEN. Depa m.s. Londen Merope s.s. Danzig Irma s.s. Hudiksvall Amstelstroom m.s. Huil Buccinum s.s. Houston Orpheus s.s. Aarhuus 14 Juni: Magne m.s. Smögen Kalliopi S. s.s. Gent Queenworth s.s. Sunderland Tarakan m.s. Hamburg Bjönn s.s. Londen Suderöy s.s. Haugesund Zaanland s.s. Hamburg Ek s.s. Oslo Rhein s.s. Hamburg IJrsa s.s. Björneborg Naaldwijk s.s. Leningrad Witte Zee sl.bt. (met kraan) Rottex-dam VERTROKKEN. 14 Juni: Mudo m.s. Lyme Regis

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5