WEK DE GAL IN UW LEVER OR Rijksmiddelen gunstige cijfers. DONDERDAG 17JUNT 1937 Directeur van zwendelbank staat terecht. Twee jaar gevangenisstraf geëischt. Groot aantal slachtoffers. De Amsterdamsche rechtbank, gepre sideerd door mr. Thöne, behandelde Woensdag na een zeer uitvoerige in structie, de strafzaak tegen den di recteur van de Hollandsche Escornpto- bank, den 36-jarigen koopman S. M. E. I. T., die verdacht wordt door zwen- delpraktijken een groot aantal cliën ten van de bank te hebben benadeeld. CJit de groote reeks feiten zijn er slechts twee in de dagvaarding ten laste gelegd. Dr. Maurice Godart te Sainte Menehould (Frank rijk) en Henri Sévérac te Namen gaven, na op de bekende wijze door remisiers te zijn be werkt, hun waardepapieren aan de Escompto- bank af, waardoor het geld verloren ging. Een reeks deskundigen en getuigen zijn door den officier mr. Wassenbergli opgeroepen. Als ver dedigers treden op mr. J. Hartog de Vries en mr. W. Loeb. Den verdachte is ten laste gelegd, dat hij in September, November en December 1934 en in April en Mei 1935 te Amsterdam en in Frank rijk, als directeur der N.V. Handelsmaatschap pij „Amstelodamum" en als directeur van de N.V. Hollandsche Escomptobank Henri Sévérac en dr. M. Dodart, beiden wonende in het bui tenland, door een samenweefsel van verdicht sels heeft bewogen tot afgifte van fondsen en waardepapieren. Hij deed o.a. voorkomen of de Holl. Escomptobank een sinds lange jaren ge vestigd groot bankbedrijf was, dat voortreffe lijke verbindingen zou hebben met Londen, Weenen en Parijs. De werkelijkheid In werkelijkheid aldus de dagvaarding kon de Hollandsche Escompto-bank ter beur ze geen zaken doen omdat noch de bank noch verdachte noch een der geëmployeerden lid was van de Vereeniging voor den Effectenhan del. Het bedrijfskapitaal der bank bedroeg slechts enkele honderden guldens. Voorts was verdachte er volkomen mee bekend, dat noch „Amstelodamum" noch de H. E. B. over een effectenportefeuille beschikte en de kasgelden nauwelijks voldoende waren tot het dekken van de noodzakelijke bedrijfsonkosten. Het personeel bestond slechts uit één correspon dent, één boekhouder en één klerk. De dagvaarding bevat voorts een aantal door verd. aan zijn cliënten, verzonden brieven, waarin hij aanmoedigt tot verschillende beurs transacties en waarin hij o.a. schrijft: „Voor zichtigheid is het parool van den dag" en: „de groote financier Rothschild had tot lijfspreuk; „Ik ben rijk geworden door te koopen a'ls alle anderen verkoopen"." De brief bevatte verder o.a. den raad zich te bedienen van het informatiebureau van de bank, datniet bestond! Door verdachte aldus vervolgt de dagvaar ding werd bij Sévérac en Godart opzettelijk listig en bedriegelijk de indruk gewekt, dat de Hollandsche Escomptobank haar tusschen- komst verleende bij het uitvoeren van hun opdrachten en het doen van premiezaken, ter wijl verd. wist, dat de N.V. de opdrachten tot aan- en verkoop niet uitvoerde, doch deze opdrachten z.g. in zichzelf afsloot, derhalve als t e g e n p a r t ij optrad en belangen had tegenstrijdig met die der cliënten. Op deze wijze zijn Henri sévérac en dr. Godart bewogen tot afgifte van een groot aan tal aandeelen. Subsidiair is de verduistering van deze stukken ten laste gelegd. Ten tweede is aan T. ten 'laste gelegd het onjuist bijhouden van de boeken ter bedriege- lijke verkorting van de rechten van de schuld- eischers in het faillissement, dat op 22 April 1936 werd uitgesproken. Ten derde is hem ten laste gelegd, dat hij als directeur van Amstelodamum premiezaken heeft afgesloten, welke zaken uiteindelijk een g^oot verlies opleverden, terwijl in de acte van opricnting als uitsluitend doel der N.V im porteeren en exporteeren van en handel'drij ven in goederen en waren stond opgegeven. De Officier van Justitie hield een scherp requisitoir en zeide, dat het slechts de bedoe ling van verd. is geweest de menschen van zoo veel mogelijk geld te berooven. Het aantal slachtoffers van deze bank is legio: een oude dame raakte f 70.000 kwijt, een geestelijke zijn geheele bezit. De Officier requireerde tegen verdachte twee jaar gevangenisstraf. VAN STARKENBORGH. Wie hem kennen zeggen „wacht maar eens, die zal het best klaar spelen." De Groningers zeggen ,/t is 'n beste, 't is 'n Grönneger". En zij zullen gelijk krijgen. Hij zal het klaarspelen. En het i s een beste. Een man die weet wat hij wil. Rustig. Integer. Sterk. Beminnelijk. Een voudig. En knap. Ik heb óók in de Oude Boteringestraat gewoond. Schuin tegenover hem. Kwam hem altijd tegen wanneer hij naar het Provinziehoes ging. Maar ik herinner mij dat beter dan hij. Een van die democratische aristocraten waaraan Nederland zijn grootheid te danken heeft. Drager van een sterke naam en van sterke tradities in dienst van het gemeenebest. Iemand die alles wat hij doet goed doet. Maar hij zal Maleisch spreken met een Groningsche n. En zijn hart zal in Paterswolde zijn. De heer S. J. H. Wesselink jubileert. KLOOSTERZUSTER OVERREDEN EN GEDOOD. BOEKEL, 16 Juni. Vanochtend is te Boekei een doodelijk ongeluk gebeurd. De eerwaarde zuster Jacobina, van het klooster van de Zusters van Liefde, stak vanochtend voor het raadhuis te Boekei den weg over. Zij liet-eerst een autobus passeeren, doch be merkte niet, dat daarachter nog een auto bus volgde. Zij werd door laatstgenoemd voertuig gegrepen. Met kracht sloeg zij met het hoofd tegen het spatbord, waar door de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Het stoffelijk overschot is naar het klooster overgebracht. Bij een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat den chauffeur van de autobus geen schuld treft. Naar verbetering der veestallen. Bij beschikking van de ministers van Bin- nenlandsche Zaken, van Landbouw on Vis- scherij, en van Sociale Zaken is een commis sie ingesteld aan welke is opgedragen: 1. te onderzoeken, of het wenschelijk en mogelijk is, dat van overheidswege "voor nieuw- of verbouw van gebouwen, bestemd voor het onderbrengen van vee, voorschrif ten worden gegeven, welke beoogen: a. beperking van brandgevaar; b. beperking van gevaar van verbranding der daarin gehuisveste dieren; c. waarborgen te geven voor een hygiëni sche huisvesting der dieren; d. bevordering van een hygiënische melk- winning, een en ander met inachtneming van het economisch mogelijke. 2. te onderzoeken, in hoever het wensche lijk en mogelijk is, dat ook reeds bestaande gebouwen, die voor de eerste maal voor on derbrenging van vee in gebruik worden ge nomen, aan de overheid de bevoegdheid wordt gegeven, die gebouwen aan een keu ring te onderwerpen en eventueel ongeschikt te verklaren, of de ingebruikneming afhan kelijk te stellen van aan te brengen verbe teringen. 3. de noodige voorstellen te doen en voor schriften te ontwerpen, indien en voor zoo ver de wenschelijkheid en mogelijkheid bij het onder 1 en 2 bedoelde onderzoek is ge bleken. 40 jaren bij de P. T. T. in dienst. Maandag 21 Juni a.s. herdenkt de heer S. J. H. Wesselink, directeur van den postcheque- en girodienst, den dag, waarop hij 40 jaar ge leden zijn loopbaan als telegraafambtenaar bij het staatsbedrijf der P. T. T. aanving. Na in 1906 in de hoogere rangen van het bedrijf te zijn benoemd, heeft de heer Wesse link achtereenvolgens de functies van direc teur van de P. T. T.-kantoren te Balk, Geer- truidenberg en Boskoop bekleed. Hij heeft daarnaast zitting gehad in talrijke dienstcom missies (classificatie-commissie, commissie van beroep, commissie van overleg, examen commissies) en gedurende vele jaren als lid en voorzitter deel uitgemaakt van het be stuur van de vereeniging van hoogere ambte naren bij het staatsbedrijf der P. T. T. 16 Mei 1924 werd de heer Wesselink be noemd tot inspecteur bij den postcheque- en girodienst en eenige jaren daarna tot onder directeur. Met ingang van 1 November 1935 volgde zijn benoeming tot directeur van dien dienst. De heer Wesselink heeft in de donkere da gen van de geschiedenis van den postcheque- en girodienst zijn intrede in het girogebouw aan het Spaarneplein gedaan. Bij zijn komst was de dienst door de aanvankelijk mislukte poging tot centralisatie reeds vrij geruimen tijd gesloten en omtrent den weg, welke tot heropening zou moeten leiden stond nog niets vast. Nadat was beslist, dat de oorspronke lijke plannen, welke practisch onuitvoerbaar waren gebleken, moesten worden losgelaten, moest een geheel nieuwe organisatie worden voorbereid en opgebouwd. Onder leiding van den heer Wesselink en dank zij diens onver moeibare stuwkracht is dit omvangrijke werk in enkele maanden tot stand gebracht en op 1 October 1924 kon de dienst zijn tijdelijk af gebroken taak hervatten. DE VERDUISTERING BIJ DE POSTERIJEN TE BEDUM. In verband met de verduistering door den kantoorhouder der posterijen, den 52-jarigen D. L., vernemen wij nader, dat het verduister de bedrag ongeveer tweeduizend gulden be draagt. De man zal na zijn ontslag uit het Acade misch Ziekenhuis te Groningen ter beschikking- van den Officier van Justitie worden gesteld. Jongen tegen trein opgereden. Ongeluk op onbewaakten overweg. Woensdagmiddag is de dertienjarige Ste ven Dekkgr uit Heer de, door onoplettendheid, met zijn fiets op den onbewaakten overweg op den Eeyerdijk bij Hattem, tegen een pas- seerenden trein opgereden. De jongen .bleef bewusteloos liggen en is, nadat hij ter plaatse voorloopig behandeld was, iin zorgwekkenden toestand naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Prins Bernliard bezoekt de A. M. V. J. Woensdagmiddag heeft Prins Bernhard volkomen officieus een bezoek gebracht aan het gebouw der A. M. V. J. aan de Stadhou derskade te Amsterdam. Bij zijn vertrek werd de Prins door het pu bliek hartelijk toegejuicht. Geheele bemanning van een schip in arrest. Wegens diefstal van zink. De Rotterdamsche rivierpolitie heeft de hand gelegd op vijf personen, die in totaal 750 kilogram zink hadden igestolen of clan destien wilden verhandelen. De zaak heeft zich als volgt toegedragen: Ongeveer drie weken geleden werd het bij de rivierpolitie bekend, dat te Delft door le den van de bemanning van een te Rotterdam thuishoorend motorscheepje tin te koop werd aangeboden. Het motorscheepje is klein on geveer :250 ton groot, kustboot je, dat ook re gelmatig op Engeland vaart. Toen het voor gaande ter kennis van de rivierpolitie kwam, kon men evenwel geen onderzoek instellen, omdat Ihet scheepje inmiddels weer op zee zat, op weg naar Engeland. Zaterdag jl. nu keerde het scheepje in de Rotterdamsche haven terug en bij een on middellijk aan boord ingesteld onderzoek trof de politie onder de ijzeren vloerplaten in de machinekamer aan acht en twintig blokken zink a 25 kilogram elk. De beman ning verkeerde steeds in de veronderstelling, dat het blokken tin waren. Een deskundige te Rotterdam heeft evenwel vastgesteld, dat het zink zou zijn. Momenteel wordt nog on derzocht of men te doen heeft met een of andere alliage, maar tot op heden neemt men aan, dat het blokken zink zijn geweest. Op grond van deze vondst heeft men de bemanning van het scheepje, te weten den 26-jarigen stuurman-machinist A. O. een Duitscher, gedomicilieerd te Brunsbuttelkoog, den 24-jarigen matroos S. R. uit Schevenin- gen, en den 26-jarigen kok K. L. uit Gro ningen, aangehouden. Het drietal bekende, dat zij, toen het schip ongeveer vier a vijf weken geleden een la ding blokken „tin" van Londen vervoerde naar Newcastle en Tyne was aangekomen, dertig blokken hadden ontvreemd en voor loopig hadden opgeslagen in het logies. Zij werden in bewaring gesteld. Hierdoor is de kapitein van het motorbootje ten zeerste ge dupeerd geweest, want dit drietal maakte zijn geheele bemanning uit. Hij moest boven dien Zaterdagmiddag weer uitvaren naar Engeland, maar aangezien hij er niet in is geslaagd om op Zaterdagmiddag nieuwe be manning aan te werven, is hij niet kunnen vertrekken. Voorts zijn in verband met deze zaak twee mannen gearresteerd, verdacht van heling. Kon. Holl. Lloyd hoeft geen pensioen toe te kennen. Uitspraak van Amsterdamschen Kantonrechter. De Amsterdamsche kantonrechter mr. L. S. G. de Hartog heeft schriftelijk vonnis gewezen in het civiel geding tusschen een van de bij de surseance van betaling der Kon. Holl. Lloyd ontslagen leden van het personeel en de Kon. Holl. Lloyd. De ontslagen employé eischte uitbetaling van het pensioen, waarop hij meende ingevolge de pensioenregeling recht te hebben. De Lloyd beriep zich op de schriftelijke regeling, het personeelslid op het feit, dat hiervan in de practijk herhaaldelijk werd afgeweken. De kantonrechter verklaarde den eisch niet ontvankelijk. Hij overwoog o.m., dat, al mocht de Lloyd ook vroeger afgeweken zijn van de schriftelijke regeling, dit nog niet inhoudt, dat zij deze regeling niet tegenover anderen zou mogen toepassen wanneer zij dit noodig oor deelde. Immers de billijkheid kan niet meebrengen, dat een debiteur tot meer is gebonden dan waartoe hij zich uitdrukkelijk heeft verbon den. Dat de Lloyd indertijd tegenover een perso neelslid heeft erkend, dat dit lid recht had op pensioen volgens de „nieuwe" regeling, heeft slechts tegenover dit personeelslid rechtskracht en niet tegenover iemand anders. Er bestaat n.l. tusschen de Lloyd en ieder lid van het personeel een afzonderlijke over eenkomst, waarop de houding van de Lloyd tegenover anderen geen invloed heeft. De kantonrechter acht de teleurstelling van eischer, dat de Lloyd niet zoo royaal tegenover hem is geweest begrijpelijk, doch meent de houding van de Lloyd te kunnen verklaren uit de moeilijke financieels omstandigheden. Naar wij vernemen zal het personeelslid van deze beslissing van den kantonrechter in appèl gaan bij de rechtbank. Vrouw weifelde bij oversteken. Haar aarzeling kost haar het leven. Op de brug van de Jan Evertsen- straat over de Admiralengracht te Amsterdam is Woensdagmiddag een ruim zestigjarige vrouw, die weifelde bij het oversteken, door een personen auto aangereden. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij' eenige oogenblikken later overleed. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. De Statenvertaling 300 jaar. Herdenkingsbijeenkomst in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, In de Nieuwe Kerk te Amsterdam is Woens dagavond een herdenkingssamenkomst ter gelegenheid van het driehonderdjarig bestaan der Statenvertaling gehouden. Onder de aanwezigen bevonden zich de mi nisters dr. H. Colijn en dr. J. R. Slotemaker de Bruine, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, vice-president van den Raad van State, ver tegenwoordigers van de koninklijke acade mie van wetenschappen, van universiteiten en van tal van wetenschappelijke en gods dienstige vereenigingen. Na opening door ds. W. van Limburgh, voorzitter der afdeeling Amsterdam van het Nederlandsehe Bijbelgenootschap en lezing van fragmenten uit de Statenvertaling kreeg prof. mi'. P. Scholten, voorzitter van, het ge nootschap, het woord. Deze herdenking aldus spr. vindt haar rechtvaardiging in de beteekenis van de Sta tenvertaling voor volk en kerk. Spr. wees erop, dat het Nederlandsehe Bij belgenootschap den Bijbel verspreidt, doch ter verspreiding moet het dien doen verta len. Lag het niet voor de hand, dat het Bij belgenootschap, dat den Bijbel thans in 35 talen brengt aan de volken van Nederlandsch Indië, waarbij dan nog komt de vertaling in het papiamento van Curacao, en dat het ge nootschap zich geroepen achtte de Neder landsehe vertaling te herdenken, die nu sinds drie eeuwen van zoo onschatbare beteekenis is geweest voor ons volk? Hierna sprak prof. mr. A. Anerna over de „Statenvertaling en het volk". Wanneer wij thans hier bijeen zijn geko men, aldus spr. om te getuigen van de groote dankbaarheid, die wij gevoelen voor den arbeid der mannen, die ons deze verta ling schonken, dan komt als vanzelf de be hoefte bij ons op, om ons samen nader te be zinnen over aard en grond der gevoelens, die bij ons allen dezelfde zijn. Waarom is hun arbeid voor heel ons leven en voor de ge slachten, die ons vooraf gingen, van zoo groote beteekenis geweest? Hoe komt het, dat wij aan hun werk zoo hooge waarde toeken nen? Waarin schuilt nu eigenlijk, afgezien van bijkomstige verdiensten, de kern dier waarde? En dan zou ik op die vragen aldus willen antwoorden: wij zien' tot die mannen op, omdat zij ons religieus leven hebben ver rijkt met een drievoudigen schat. Vooreerst hebben zij onze kennis van God en van Zijn werk gezuiverd en uitgebreid. Voorts hebben zij ook aan het volk een verrijking en verfijning van zijn religieus le ven gebracht, waarvan door een slechte ver taling zoo veel verloren gaat. Tenslotte hebben de vertalers van den grondtekst een vertolking gegeven, waarin datgene, wat aan alle waaraehtig-gelooven- den in God en Zijn Zoon Jezus Christus, ge meen is, zoozeer de overhand had boven wat dogmatisch verdeelt, dat die vertaling de liefde kon winnen en dan ook gewonnen heeft van heel ons vrome Christenvolk. Prof. dr. W. J. Aalders, sprak vervolgens over „De Statenvertaling en de Kerk". Spr. begint met zijn hand te leggen op den Bijbel, den Statenbijbel, die voor hem ligt. als de stille getuige van hetgeen hier plaats vindt. Want het is deze Bijbel, waaraan de man, elke man, die hier vóór en na gestaan heeft, door drie eeuwen heen, zijn gezag heeft ont leend en ter wille waarvan de gemeente, elke gemeente, die hier vóór en na gezeten heeft, door drie eeuwen heen, met ontzag naar dezen man heeft geluisterd. Die Bijbel is niet slechts een stuk van den kansel, dat zich in den stijl daarvan voegt. Hij is ook niet de lessenaar die de preek draagt. Hij is het middelpunt van den kerke- dienst en van de kerk zelve. Aan het einde van zijn beschouwingen ge komen, noodigde spr. allen uit hem te mach tigen in naam van allen, die, van verre of nabij, op de golven van het geluid met hem verbonden zijn, de hand op dezen Bijbel te leggen, en eenparig in Gods huis en voor Zijn aangezicht in een mengeling van dankbaar heid en verantwoordelijkheidsbesef nu wij het driehonderdjarig bestaan der Staten-ver- taling herdenken, trouw te beloven aan den Bijbel, waaraan deze vertaling zoo klassieken vorm heeft gegeven. Eert halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1887 17 Juni: De houders van het Hollandsch Bijen park te Santpoort, de heeren De Bruyn en Kelting, hebben namens de Belgische regeering de opdracht ontvangen, om een volledig stel korven en verdere be- noodigdheden, zooals die in het Hol landsch Bijenpark voor het honinggewin worden aangewend, te leveren. Ook ko ning Leopold heeft het verlangen te kennen gegeven om op zijn landgoede ren in de Ardennen het stelsel van de heeren De Bruyn en Kelting toegepast te zien, en Z.M. onze Koning heeft be volen, dat het systeem ook op Bron beek zal worden toegepast, waartoe dezer dagen het benoodigd materieel uit het Hollandsch Bijenpark derwaarts is vervoerd. toonen Omzetbelasting brengt meer op. Overige Middelen f 23 millioen boven 1936. De opbrengst van de omzetbelas ting toont duidelijk, dat er een be langrijke economische opleving in ons land is. In April bracht deze belas ting f 1.190.000 meer op dan in 1936 en voor de maand Mei bedraagt het verschil f 1.421.000. Maar de op brengst is ook grooter dan de raming, want in April vloeide er, dank zij de omzetbelasting, f 306.000 en in Mei f 1.780.000 meer in de schatkist dan de raming voor deze maanden was. Over de eerste vijf maanden van dit jaar is reeds f 4.400.000 meer aan omzetbelasting ontvangen dan in 1936, terwijl de raming voor 1937 tot nu toe met f 3.410.000 is overtroffen. De opbrengst der Overige Midde len blijft zich over het geheel ook in stijgende lijn bewegen. De totale op brengst was over Mei 1937 f 4.290.000 meer dan over Mei 1936. De op brengst over de eerste vijf maanden van dit jaar is f 168.704.650.57 tegen f 145.726.328.32 in 1936. Dat is dus bijna 23 millioen meer. Voor de directe belastingen is tot nu toe f 44.191.681.74 op kohier gebracht tegen" f 45.103.110.39 in 1936. De opbrengst der mo torrijtuigenbelasting beweegt zich in stij gende lijn. In Mei 1937 werd f 100.000 meer ontvangen dan in Mei 1936 en de opbrengst over de eerste vijf maanden van beide jaren is resp. f 11.527.000 en f 11.257.000. Koele, droge voeten. Indien Uw voeten transpireere nof pijnlijk zijn en spoedig stukloopen, behandelt ze dan met Purolpoeder, dan blijven zé koel en droog, worden niet branderig en loopen niet stuk. In bussen 40 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten, (Adv. Ingez. Med.) en U zult 's morgens „kiplekker'* uit bed springen. Ellcen dag moet Uw lever een liter gal in de inge. wanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding on voldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het be derft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen: een geforceerde stoelgang neemt de oorzaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zorgen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onovertroffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bü apo thekers en drogisten in flacons van f 0.75. (Adv. Ingez. Med.) N.V. Kromhout Motoren Fabriek* gaat afschrijven. Een bedrag van ƒ950.000. In het jaarverslag over het zestiende boek jaar deelde de directie der N.V. Kromhout Motorenfabriek O. Goedkoop Jr. mede van meening te zijn, dat het tijdstip gekomen is, om door aantrekking van nieuw kapitaal na herwaardeering van de waarde der activa den te zwaren rentelast op te Iheffen. Om te komen tot saneering der foalanscij- mers, zullen de navolgende afschrijvingen moeten plaats vinden: Op den post „gebouwen, machines, inrich ting fabriek" op de balans per 31 December 1936 voorkomende met een bedrag ad f 1.472.759 af te schrijven een bedrag groot f 482.879. Op den post „gereedschappen enz." op ge zegde balans voorkomende met een bedrag van f 122.802 af te schrijven f 76.550. Op den post „grondstoffen en halffabrika ten" op gezegde ibalans voorkomende met een bedrag van f 1.220.893.58, af te schrijven f 67.074.27. Terwijl de post „verlies" geheel afgeschre ven behoort te worden f 324.487^il. Totaal van het af te schrijven bedrag f 950.990.48. Na het tot stand komen van de beoogde reorganisatie zal de balans weder volkomen gezond en de winst- en verliesrekening ont last zijn van vrijwel het geheele rentebedrag, dat er de laatste jaren op gedrukt heeft, ter wijl ook de uit de wereldcrisis voortgevloeide verliezen op „debiteuren" en op de „buiten- landsche filialen" geliquideerd zijn. De exploitatierekening, welke, buiten af schrijvingen en interest, in 1933 nog een ver lies aanwees, sloot in de daarop volgende jaren met steeds belangrijke betere resul taten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2