BEVERWIJK Uit het Vereenigmgsleven in Kennemerland. CASTRICUM Het Beverwijksch Gemengd Zangkoor Tot een van de jongste vereenigingen. die ln Beverwijk de vocale kunst beoefenen, be hoort het Beverwijksche Gemengd Zangkoor. Ondanks het luttele aantal jaren, dat dit koor bestaat, is het er in geslaagd zich in de zangerswereld reeds een goede reputatie te werven. Ongeveer een vijftal jaren geleden werd de vereeniging opgericht door een aan tal beoefenaren van de schoone zangkunst. Zij waren van oordeel, dat er in Beverwijk plaats was voor een gemengde zangvereeni- ging, gebaseerd op neutralen grondslag. Het was vooral de heer O. Swanten. die zich des tijds zeer heeft beijverd om dit plan te ver wezenlijken. Hij wist een flink aantal zan geressen en zangers voor de idee te winnen zoo kon tot de oprichting worden overge gaan. De heer Louis Stiens, pianoleeraar te Be verwijk, werd uitgenoodigd van het nieuwe Beverwijksche koor de muzikale leiding op zich te nemen. Aan dit verzoek heeft de heer Stiens voldaan. Met de studie werd onmid dellijk een aanvang gemaakt. Was de kwan titeit van de leden nog niet voldoende, de kwaliteit was zooveel te beter. Onder de zan gers en zangeressen, die zich bij het Bever wijksch Gemengd Zangkoor hadden aange sloten, schuilden zeer goede 'krachten, die ook min of meer geschoold waren. Dat werkte voor den dirigent natuurlijk zeer prettig. De repetities werden gehouden in het vereni gingsgebouw der Ned, Herv. Gemeente aan de Verlengde Groenelaan, thans Populieren laan genaamd. De heer Stiens constateerde ongetwijfeld met groote voldoening, dat hij in zeer korten tijd reeds goede resultaten bereikt had. Vrij spoedig had hij een aardig programma inge studeerd en toen het koor zich voor de eer ste maal in het openbaar liet hooren heeft de beschaafde en goed verzorgde uitvoering van de gekozen composities zeer dé aan dacht getroffen. Het'bestuur legde ondèr aanvoering van den heer Swanten groote activiteit aan den dag. Voor alles beijverde het zich echter om de goede, kamerraadschappelijke verhoudin gen onder de leden te bevorderen. Geen moeite was den bestuursleden daarvoor te groot, maar zij smaakte dan ook de voldoe ning, dat op de repttities steeds een prettige sfeer heerschte. Langzaam maar zeker groeide ook het aan tal leden. Dit was trouwens ook wel noodza kelijk, want vooral het register van de man nenstemmen was nog onvoldoende bezet. Ook hier vond het bestuur een taak, waaraan het zich met grooten ijver heeft gegeven. Door persoonlijk bezoek wisten de bestuursleden die er vooral in den eersten tijd avond aan avond op uit trokken, vele zangeressen en zangers te bewegen, zich bij het Beverwijksch Gemengd Zangkoor aan te sluiten, om onder leiding van den heer Stiens de schoone zang kunst te beoefenen. Een kring van vaste donateurs werd lang zamerhand gevormd en mede met hun fi- nancieelen steun slaagde de vereeniging er in, de zoo moeilijke eerste jaren van haar bestaan te doorworstelen. Regelmatig werden des winters twee con certen gegeven. Dikwijls werd daaraan mede werking verleend door goede solisten. Soms geschiedde dit optreden in het publiek in samenwerking met de Kennemer Orkest Vereeniging, waarvan de heer Stiens even eens dirigent is. Met dit plaatselijke sympho- nie-orkest werden steeds zeer nauwe relaties onderhouden en daardoor konden ook eenige keeren composities voor koor met orkestbe geleiding worden ingestudeerd en met suc ces tot uitvoering worden gebracht. Dat heeft altijd wel een voornaam stempel op het werk van het Beverwijksch Gemengd Zangkoor gedrukt: de groote zorg voor de concerten. Die getuigden altijd van een gedegen voor bereiding. Aan „concoursjagen", zooals dat in de zan gerswereld heet, heeft de vereeniging zich nimmer schuldig gemaakt en zij volgde daar mede het goede voorbeeld van haar Bever wijksche zustervereenigingen. Maar toen het er dan ook van kwam en het koor vorig jaar uitkwam op het jubileumconcours van het Mannenkoor „Zanglust" is er geducht gestu deerd om eervol uit den vreedzamen strijd te komen. De resultaten van dezen intensieven arbeid bleven niet onbeloond, want met 336 punten werd in de derde afdeeling gemeng de koren op fraaie wijze een eerste prijs be haald. Tevens beteekende deze overwinning de bekroning van het hoogste aantal in deze afdeeling behaalde punten. Daarin mocht derhalve het bewijs worden gezien, dat het Beverwijksch Gemengd Zang koor den weg naar het succes had weten te vinden. Men mag hopen, dat deze betrkkelijk nog jeugdige vereeniging dezen moeilijken weg zal weten blijven te volgen. INTERNATINALE VEREENIGING „BELLAMY". De plaatselijke afdeeling van de Internatio nale Vereeniging „Bellamy" zal in samenwer king met de zuster af deeling Velsen op Zondag 27 Juni deelnemen aan den te Apeldoorn te houden landdag. UITZENDING NAAR HET STRAND. De Christelijke vereeniging „Vacantiebezig- heden voor schoolkinderen zal van Maandag 26 Juni tot Zaterdag 14 Augustus kinderen naar Wijk aan Zee uitzenden. Evenals vorig jaar is de leiding weer aan den heer H. C. Buter toevertrouwd. Vergadering van Bloembollen cultuur. Het saneeringsvraagstuk besproken. Woensdagavond hield de plaatselijke afdee ling van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur in hotel „Ter Burg" een ledenvergadering ter bespreking van de sa neering. De voorzitter, de heer P. A. Koster, opende de vergadering, waarna de secretaris, de heer Meijer, de notulen las, die ongewijzigd werden vastgesteld. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Daarbij kwam de vraag aan de orde of de vergadering het gewenscht achtte, dat de bedrijfsmaatre- gelen voor het bloembollenvak in 1937-1938 worden gehandhaafd. Van de minderheid van het hoofdbestuur was een schrijven ingekomen, waarin er op werd aangedrongen de vraag ontkennend te be antwoorden. De heer Murrick uit Hillegom, die als gast de vergadering bijwoonde, werd voor de stemming in de gelegenheid gesteld het standpunt van de anti-saneerders uiteen te zetten. De saneering, aldus spr., rust op het stelsel van de minimumprijzen en van de teelt regeling. In het geheele vak wordt nu inge zien, dat het stelsel van minimumprijzen fu neste gevolgen heeft. Een teeltregeling zonder meer noemde spreker onverstandig. De oogst blijft dit jaar reeds beneden het middelmatige. Spr. durfde zelfs voorspellen, dat de oogst van de vroege tulpen een derde van het normale zal zijn. Het recht van teeltregeling is aan een hoo- gere macht, zoo vervolgde spr. en niet aan de menschen. De natuur regelt dit in de eerste plaats. De teeltregeling noemde spr. ook onrecht vaardig. In Engeland wordt de cultuur uitge breid, door het plaatsen van orders in Ne derland. De gevolgen daarvan zullen naar spreker's vaste overtuiging funest worden voor de teelt en den handel in ons land. De heer Murrick vestigde tenslotte de aan dacht op de groote beteekenis van de te ne men beslissing en deed een beroep op de ver gadering om zich tegen de saneeringsmaatre- gelen te verklaren. De heer Hagen verklaarde het met dit be toog eens te zijn. Wanneer de ethische gron den van het vak weggenomen worden, zal het vak ten onder gaan. De saneering heeft vooral ook in het buitenland corruptie en fraude in de hand gewerkt. De heer Seignette wilde gaarne van den heer Murrick weten, wat de opbrengst was per roe tijdens de saneering, inclusief de handelswinst. Waarom beschermt Engeland zijn teelt van aardbeien en tomaten? De heer Murrick kon deze vraag niet beantwoorden, maar wel wist spr., dat ten gevolge van de maatregelen reeds 3000 on schuldige slachtoffers zijn gevallen. Dat wa ren voornamelijk de kleine kweekers, die pre cies hetzelfde verantwoordelijkheidsgevoel hadden tegenover hun bedrijven, hun vrou wen en kinderen, als de groote kweekers. De Engelsche regeering zal zeer zeker de teelt van bloembollen gaan beschermen. De heer Seig nette merkte op, dat de bollenkweekers van 1933 nog bollenkweekers zijn gebleven. In deze streek behooren velen tot de 3000 „weggesaneerde" kweekers. Zij teelden slechts voor een deel bloembollen, maar zij moesten deze-bollen verdiscontee- ren, omdat de andere producten te weinig op leverden. Wel was spr. er van overtuigd, dat Engeland zeer zeker de teelt zal beschermen. De heer Murrick vestigde er de aandacht op, dat inderdaad de 3000 slachtoffers bona-fide kweekers waren. Voorts was spr. er van over tuigd, dat de saneering in Nederland een sti mulans is geweest voor andere landen, in het bijzonder Engeland om de teelt uit te brei den. Een zeer sterke Vereeniging voor Bloembol lencultuur zal volgens spr. slechts het ter rein, dat door de saneering verloren is ge gaan, langzamerhand kunnen herwinnen, wanneer de saneeringsmaatregelen eenmaal zullen verdwijnen. Hierna werd over de vraag voor of tegen de saneering gestemd. De saneeringsmaatrege len wtrden voor 1937-1938 met 35 stemmen verworpen. Slechts 5 leden stemden voor de saneering. Tot afgevaardigden naar de op 21 Juni te Haarlem te houden algemeene vergadering werden benoemd de heeren P. A. Koster en J. Meijer. De vergadering werd hierna gesloten. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN T. B. C. PATIëNTEN. De afdeeling Beverwijk van de Vereeniging tot bevordering der belangen van T. B. C.- patiënten in Nederland zal op Donderdag 24 Juni in het gebouw „Odeon" aan de Baan- straat een ledenvergadering houden. In deze spoedeischende vergadering zal een belangrijk besluit genomen worden. POSTDUIVENSPORT. Zondag zullen de postduivenverenigingen „De Reisduif" en „De Stormvogel" deelnemen aan een wedvlucht van Salbries uit. De af te leggen afstand is 595 KM. UITBREIDING VAN HET POLITIEKORPS. Tot agent van politie 2e klasse is benoemd de heer L. H. M. van der Hoorn, thans ma- rechaussée te Wormerveer. Deze benoeming is een gevolg van het besluit tot uitbreiding van het politiekorps, in verband met de sa menvoeging, van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk 16 van Rotterdam n. N.-Yorrk Lochgoil, Vancouver naar Rotterdam 18 te Liverpool verwacht. Lochkatrine, Vancouver naar Rotterdam 13 van Los Angeles. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 13 van Portland (O.) HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 16 te Adelaide. Aludra (thuisr.) 15 van Belfast. HOLLAND—OOST-AZIë. LIJN. Grootekerk (uitr.) 14 te Shanghai. Serooskerk (thisr.) 15 van Port Said. HOLLAND BRITSCH INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 16 te Antwerpen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein, 15 van Antwerpen te Ham burg. Meliskerk 16 van Rotterdam naar Kaap stad HALCYON LIJN. Maasburg, 16 v. vlaardingen n. Narvik. Rozenburg. Lissabon n. p. 15 Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Trajanus, Venetië naar Amsterdam pass. 16 Ouessant. Boskoop, Chili naar Amsterdam 16 van Li verpool via Antwerpen. Ganymedes, 16 v. Patras te Lissabon. Hercules, 15 v. Piraeus n. Mutzuna. Mars 15 v. Piraeus n. Salonika, Berenice, 16 van Venetië te Triest. Baarn 15 v. Puerto Chieama n. Guayaquil. Berenice, 15 van Venetië n. Triest. Fauna, 15 v. Algiers n. Amsterdam. Hermes, 15 van Algier n. Tunis. Saturnus 16 v. Amst. te Rott. Trajanus, Venetië naar Amsterdam 15 (12 midd.) 125 mijl ZW. van Ouessant. Alwine Russ, 15 v. Aarhuus te Stettin. Barneveld, Amsterdam naar Chili 14 (5.41 n.m.) 160 mijl W.Z.W. van Land's End. Amazone, 14 v. W.-Indië te New-York. Crijnssen, 12 van Barbados n. Port Limon. Pluto, 16 van Amsterdam n. Hamburg. Theseus, 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen Titus, Piraeus n. Amsterdam 16 (12 uur) 98 mijl Z.W. van Ouessant. Hercules, Bourgas n. Amst. 16 te Mutzuna. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Johan de Witt (uitr.) 15 van Algiers. Enggans (uitr.) 15 van Sabang. Eurymedon, Amsterdam n. Java 16 van Suez. De nieuwe bioscoopjVrogramma's. Luxor Theater. Luxor Theater vertoont in het nieuwe pro gramma als hoofdnummer „Het proces tegen mevrouw Ames". In deze spannende film, die gedeeltelijk in de rechtszaal speelt, vertolken Madeleine Car roll en George Brent de hoofdrollen. Madeleine Carroll en George Brent in „Het proces tegen mevr. Ames". (Luxor Theater, Beverwijk)'. Voor een groot deel van het publiek is de rechtszaal een domein, waarover men slechts in de kranten leest. De publieke tribune heeft haar vaste bezoekers uit een speciale categorie van het volk. En er zijn duizenden, voor wie de wereld van rechters en beklaagden, van advocaten en aanklagers ombekend is. De film: „Het proces tegen mevrouw Ames" is grootendeels in de rechtszaal opgenomen. Dat is één punt, waarom er groote belang stelling voor dit nieuwe Paramount-product zal bestaan. Er wordt den toeschouwers een kijkje gegund achter de schermen van het rechtsapparaat, dat in Amerika eenigszins anders werkt dan hier en dat daarom een verfilming des te interessanter maakt. Een rechtszitting in de V.S. wordt geken merkt door tal van kleurrijke facetten, die men in ons land mist. In het land van den dollar zijn aanklagers en advocaten minder aan vormen gebonden, er wordt feller ge- sj roken en het instituut „jury" is iets, dat in ons land niet voorkomtt. Niet alleen deze deelen van de film maken herinneren. De zich ontwikkelende compli catie, doordat de haatdragende schoonmoeder haar tot een rolprent, die men zich .lang zal van mevrouw Ames tracht, haar zoontje te ontnemen en de onverwachte wending, die het moordproces neemt, zullen niet nalaten, indruk op de kijkers te maken. Zoowel liefhebbers van een goede detective- story als bewonderaars van diep-menschelijk spel geeft deze film het hunne. Het tweede hoofdnummer is „Een vrouw in boeien", met Dorothea Wieck en Gustav Fröhlich in de hoofdrollen. Deze film brengt in beeld den grooten strijd tussehen de leiding van een wereldbe- drijf qn de liefde.. Deze strijd is in de film uitgewerkt tot een aangrijpend, menschelijk drama in een om geving, waarin romantiek en absolute zake lijkheid afwisselend den boventoon voeren. Kennemer Theater. Van Vrijdag af vertoont het Kennemer Theater als hoofdfilm „Buiten de Wet" met Dick Foran, de zingende cowboy, in de hoofd- rol. Chip Douglas (Dick Foran) staat niet al te gunstig bekend. Dit heeft hij te danken aan zijn wat al te nauw contact met de Circle Barboys, een stelletje ruwe, onbe- heersehte mannen, die zich zelfs niet ontzien een moord te begaan. Dick Foran, de zingende cowboy, in „Buiten de Wet". (Kennemer Theater, Beverwijk). Menestheus, Japan n. Rotterdam, 15 te Hongkong. Euryades, Rotterdam naar Japan 16 te Pe- nang. Glenshiel, Dairen naar Rotterdam 14 te Singapore. Myrmidon, Liverpool naar Batavia 14 van Singapore. Calchas, Japan naar Rotterdam 15 van Kobe. City of Wellington, Dairen naar Rott. 15 van Hongkong. Benrinnes, Japan naar Rotterdam 15 te Havre. Ajax (Eng.) Japan n. Rotterdam 15 te Mar seille vertr. 17. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisreis) 16 v. Colombo. Moena (uitreis) n. 15 Gibraltar. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Mirza, 9 v. Aruba naar Rotterdam. Agatha, 14 v. Singapore n. Pladjoe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, 16 v. Rotterdam n. Bataviaa Sibajak (thuisr.) 16 te Marseille. Garset (thuisr.) 16 v. Singapore. Soekaboemi (uitr.) 15 van Padang Slamat (uitreis) 16 te. Soerabaja. Dempo 16 v. Batavia n. Rott. Chip Douglas' vriend met de boys, uit zich echter meer in brutale waaghalzerijen en ruwe grappen. Henaberry is de baas van de ranch. Zijn bende is ruw en gevaarlijk. Een der ergste is hun leider, Tascosa, die zich met Mason en Klrby liefst onledig houdt met veedieverij. Chip Douglas en zijn kameraden zijn echter onkundig van deze praktijken. Wanneer generaal Lew Wallace benoemd wordt tot gouverneur van deze beruchte streek van New-Mexico, tracht hij zooveel mogelijk hulp te krijgen uit de omgeving, om de kleine boeren voor deze diefstallen te vrijwaren. Daar die hulp moeilijk te krijgen is, zoekt hij een hoelbloedigen dapperen sheriff. Bitter Creek, zal dus spoedig een nieuwen sheriff krijgen. „Cowboy Kate", zoo luidt de bijnaam van een caféhoudster, maakt iixtus- schen eenigszins moeilijke tijden door. Haar achttienjarige dochter Louise (Linda Perry), die een uitmuntende opvoeding op een kost school krijgt, zal haar een bezoek komen bren gen. Louise denkt, dat haar moeder er een rustig respectabel hotel op na houdt, geen bar of kroeg, en nu besluit Kate in gezamen lijk overleg, haar zaak 'n wat meer fatsoenlijk cachet te verleenen. Tegen het uur dat de jongedame zal verschijnen, zit het heele ge zelschap achter een kopje thee. Chip Douglas gaat de postwagen tegemoet, maar Louise is een zelfbewust meisje, dat geen onnoodige hofmakerijen op prijs stelt. Zij gaat echter toch van den comiboy houden. Chip's vader is een stoere oude rancher en het leven dat zijn zoon leidt, bevalt hem niet. Hij vertrouwt Henaberry's bende niet en hij heeft blijkbaar gelijk, want een doodelijk schot treft hem op het oogenblik, dat bij bezig is zijn vee weg te drijven. Chip is door zijn vaders dood diep getroffen en deze doet hem inzien, dat er iets niet in den haak is met die Circle Bar-vrienden. Hij heeft een gevoelige les gehad en neemt zich voor te strijden voor orde en gezag. Op aanbeveling van de caféhoudster wordt hij door generaal Wallace benoemd tot sheriff van Bitter-Creek. Het tweede hoofdnummer „De Hemel op Aarde" met Hermann Thimlg en Heinz Rüh- mann in de hoofdrollen. DE VERRICHTINGEN VAN DE TENNISCLUB. Beverwijk 1 heeft inderdaad kans gezien de beide gemengde dubbelspelen te winnen en dus nog een gelijk spel te behalen. Het punt, dat dit gelijke spel opleverde, was zeer belangrijk, daar Heemstede 1 nu geen kans meer heeft op het puntenversch.il vol doende in te loopen, om voor degradatie ge vrijwaard te zijn. T. C. H. 2 won met 53 van Heemstede 1, zoodat èn deze nederlaag èn het gelijke spel van Beverwijk het lot van het eerste team van Heemstede bezegelden. De eerste gemengde dubbelpartij werd ge speeld door mej. Sprayt en Van der Ploeg te gen Mevr. Goldstein en Roelvink. Hoewel in het begin alles voor Beverwijk van een leien dakje ging, zoodat al spoedig een 52 voor sprong in de eerste set werd bereikt, ver anderde dit, toen de Amsterdamsche spelers beter op dreef raakten en zooveel mogelijk v. d. Ploeg buiten het spel hielden. Het werd toen zelfs nog 65 voor Amsterdam! Maai de Beverwijk-spelers hielden het hoofd koel en wisten de eerste set met 8—6 te veroveren. In de tweede ging het gelijk op, totdat weel de Sharp-spelers met één game voorstonden, namelijk bij 54. Toen werden de Beverwij- kers zich blijkbaar bewust, wat er op het spel stond en zij speelden de laatste drie games zonder een fout te maken. Wonnen dus de pai-tij. Hierna speelden mejHenneman en Deege naar de beslissende partij tegen'den heer en mevrouw Henke. De Amsterdamsche dubbel was zich het belang van de£e partij terdege bewust, wat vooral in het spel van den heer Henke, die voor een sterkere speler moest invallen, tot uiting kwam. Beverwijk had het geluk, dat mej. Henne man bijzonder goed op dreef was; zoodat er aan het net niet veel was, dat niet behoorlijk door haar werd afgemaakt. Daardoor kreeg de Amsterdamsche mixed weinig gelegenheid zich rustig in te spelen en was het pleit zeer spoedig ten gunste van Beverwijk beslecht. Mej. Sprayt en Van der Ploeg sl, mevr. Goldstein en Roelvink met 8i6; 75; Hen neman en Deegenaar sl. mevr. en den heer Henke met 64; 64. Jaarvergadering Ziekenhuis- en Operatieverzekering. De Burgemeester tot voorzitter benoemd. De onderlinge Ziekenhuis- en Operatiever zekering hield in de Rustende Jager haar jaarlijkiche algemeene vergadering ter af handeling van een zeer belangrijke agenda. De waarnemende voorzitter, de heer G. de Louter heeft n zijn openingswoord in gevoel volle woorden burgemeester Lommen her dacht, wiens heengaan voor het fonds een groot verlies beteekende. Hij toch was van af de oprichting de groote stuwkracht van de O. Z. O. V. Hij heeft de vereeniging vele malen stoffelijk gesteund en stond haar voorts bij met zijn adviezen. Op verzoek van den voorzitter werd een minuut van stille herdenking aan den over leden burgemeester gewijd. De heer N. A. van Lunen bracht hierna als secretaris-penningmeester de beide jaarver slagen uit, die als gewoonlijk weer uitste kend verzorgd waren. Het fonds telt ruim 4000 leden zoodat de omvangrijke administra tie van den heer v. Lunen heel wat arbeid vraagt. Op keurige wijze had hij zich van die DONDERDAG 17 JUNI 1937 zware taak gekweten en hij had daarvoor een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Aan het verslag ontleenen wij het volgende: De ontvangsten aan contributie en andere bijdragen waren in 1936 totaal f 7078.60. De uitgaven hadden f 8153.24 bedragen, zoodat het nadeelig saldo f 1074.64 was. Dit werd voornamelijk veroorzaakt door het groote aantal verpleegdagen van leden in ziekenhui zen. Met inbegx-ip van de operatiekosten werd daaraan een bedrag van f 7208,50 uitgegeven. Voor 1937 waren de vooruitzichten iets gun stiger omdat op ongeveer f 600 meer aan ontvangsten valt te i-ekenen. Vergoed werden de kosten van 2340 ver pleegdagen en 19 operaties. Daarna werd in het reglement op voorstel van het bestuur eenige wijziging gebracht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende heeren Hemmer en Woudenberg her kozen. Bij de verkiezing van een voorzitter, stelde een der leden voor den burgemeester in deze functie bij acclamatie te benoemen. Onder groote hilariteit merkte de burge meester op, dat hij dan toch eerst lid moest zijn. Deze formaliteit was gauw vervuld en onder applaus volgde daarna de benoeming van burgemeester Sloet tot voorzitter der vereeniging. Hij nam vanaf dat oogenblik deel aan de discussies en verstrekte menig maal een juridisch-deskundig advies. 1-Iet voorstel van het bestuur om de contri butie met een halven cent per lid per week te vei-hoogen werd door de heeren Dr. Leenarts en N. van Lunen met klem verde digd. De voorzitter betoogde, dat verlaging van de uitkeeringen of vermindering van het aantal verpleegdagen allerminst de oplossing zou zijn om tot een sluitend budget te komen. Het voorstel van het bestuur werd met 32 tegen 7 stemmen aangenomen. De heer Van Lunen deelde voorts nog mede, dat de leden, die van de lijst moesten worden afgevoerd, juist onder de beter gesitueerden gevonden worden en niet onder de zooge naamde stempelaars. Ook de inschrijving in het Ziekenfonds had afschrijving tot gevolg bij de onderlinge verzekering. Er worden bo vendien helaas menschen gevonden, die wel kunnen maar niet willen betalen. De heer Hemmer beaamde dit volkomen. Hij zette nogmaals de bedoeling van de on derlinge verzekering uiteen. Nu het reglement is gewijzigd stelde de heer Van Lunen in uitzicht, dat spoedig de reglementen gedrukt zullen worden, waarin ook de adressen voor inschrijving vermeld zullen worden, vooral ten behoeve van de forensen. Nadat bij de rondvraag nog eenige interne zaken waren behandeld werden de kosten van vervoer naar het ziekenhuis op f 2.50 vastgesteld. Het wachten is voor rekening van den verzekerde. Tenslotte werden nog besprekingen gevoerd over de 4 wachtweken na de eerste zes weken der ziekenhuisverpleging. Er gingen stemmen op, om den verpleegduur op negen achter eenvolgende weken te bepalen. Na bestrijding' van deze meening door het bestuur en Dr, Leenaerts werd besloten geen wijzging in deze bepalingen te bi'engen. De vergadering werd hierna gesloten. OUDERAVOND VAN DE CENTRALE SCHOOL. Onder leiding van den heer D. L. Zinkweg werd een druk bezochte ouderavond gehouden van de Centrale openbai'e lagere school. Bur gemeester Sloet behoorde tot de belangstel lenden. Na een kort openingswoord van het hoofS der school bracht een meisjeskoortje, ge naamd „De Vinkjes".onder leiding, van den. heer Schïlp op keurige wijze een vijftal liedjes ten .gehoore, die met een daverend applaus werden beloond. De heer Schilp declameerde vervolgens eenige gedichtjes. De heer Zinkweg hield hierna een excursie over het voortgezet onderwijs. Na te hebben herinnerd aan de eischen, die vroeger gesteld werden aan de leerlingen voor het volgen van voortgezet ondei-wijs wees spreker op het gi*oote nadeel van de overbevolkte klassen, welk nadeel zich vooral op het platteland doet gelden. Het verlangt van den onderwijzer zeer veel tijd en tact om leerlingen bij te werken, die achter blijven. Dit euvel doet zich volgens spr. ook gelden op H. B. S. en Gymnasia waar van vele leerlingen van exti-a-lessen gebruik moeten maken. Verschillende gemeentebestu ren streven thans naar het vinden van een oplossing om het succes van het voortgezet on derwijs grooter te maken. Met een beroep op de ouders om de leeraren in de vervulling van hun moeilijke taak bij te staan door toezicht te houden op het huiswerk van hun kinderen besloot spr. zijn betoog Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Hoo- gerhout gekozen in de plaats van mevr. Mie- dema, die wegens een haar overkomen onge val genoodzaakt was te bedanken. De voorzitter dankte haar voor alles, wat zij voor de oudercommissie heeft gedaan. De heer Zinkweg deelde tenslotte nog mede, dat de vacantie zal duren van 18 Juli tot 16 Augustus. Na de rondvraag, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt, sloot de heer Zinkweg met een woord van dank de vergadering. HENGELEN. VISCHCLUB BACA. Voor de tweede maal werd door bovenge noemde vischclub een wedstrijd georgani seerd tussehen Haarlem en Amsterdam. Haarlem won met 16 tegen 15 stuks. Over de twee wedstrijden werd de totaal uitslag: Haarlem 40 stuks en Amsterdam 21 stuks. Haarlem won hierdoor een mooie medaille. De grootste visch werd gevangen door den heer Koot, Amsterdam, de meeste visch door den heer Bellaart, Haarlem en het eerste visch je door den heer Stenijs, Amsterdam. Aangekomen: 15 Juni: Sirius, m.s. Immingham. 16 Juni. Nottingham, m.s. New Castle. Stornest s.s. West-Afrika Emily s.s. Skutskar. Clanwood s.s. Gdynia. Vertrokken Lowestoft Trader s.s. Kings Lynn. Saturnus s.s. Midd. Zee. Amstelstroom m.s. Huil. Merel s.s, Londen 16 Juni. Depa m.s. Kings Lynn. Pan Aruba m.s. Aruba. Katwijk s.s. Leningrad. Ulrik Holm s.s. Granton. Absalon s.s. Blyth. Skauts s.s. Onega. Nottingham m.s. Seaham. Spar s.s. Rotterdam. Groote diepgang. Het met passagiers en stukgoederen van Batavia aangekomen motorschip, Marnix van St.-Aldegonde passeerde het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van 8,1 meter. Opgehouden door storm. Door den vrij plotseling opgekomen storm van Dinsdagavond moesten verschillende van Amsterdam en Zaandag komende stoom schepen in de Binnenhaven vastmaken. In den loop van Woensdag zijn ze evenwel, toen het weer beter werd, naar zee vertrokken. Om te bunkeren. Na de lading hout in Velsen gelost te heb ben verhaalde het Russische stoomschip Petrofsky naar de Hoogovenhaven om aldaar te bunkeren. BLOEMBOLLENCULTUUR Dinsdagavond vergaderde onder voorzitter schap van den heer J. M. C. Hoog in Café Brinkman alhier de afdeeling Haarlem der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur. In de eerste plaats werden enkele wijzi gingen aangebracht in het Huishoudelijk Reglement der Afdeeling, noodig na die aangenomen in de vorige algemeene vergade ring der Vereeniging. Daarop maakte een onderwerp van drukke bespreking uit het voorstel van het hoofdbe stuur voor de op 21 dezer te houden algemee ne vergadering omtrent het vraagstuk der saneeringsmaatregelen. Met 13 tegen 12 stemmen en 2 stemmen blanco sprak de vergadering zich uit tegen handhaving dier maatregelen. Als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werden aangewezen de heeren Th. Hoog en dr. ir. M. D. Dijt en als plaatsver vangers de heeren J. Mooy Jr. en J. van Zadel.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5