Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN GRAFSTEENEN PREDIKBEURTEN BEVERWIJK Bond voor Staatspensionneering. De plaatselijke afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering Is ook een van de plaatselijke organisaties, welke gedurende een lange reeks van jaren op de bres heeft gestaan voor de verwezenlijking van het döor haar nagestreefde ideaal. Dat ideaal is, zooals wel algemeen bekend mag worden geacht, het verkrijgen van een premievrij staatspensioen voor ouden van dagen, of, zooals de bond het populair gezegd ook wel propageerde: „Oud en arm de wereld uit". Duizenden in den lande hebben zich in den loop der jaren voor dit nog altijd niet bereikte doel geïnteresseerd en ook Beverwijk heeft zich wat dit betreft niet onbetuigd ge laten. Toen de afdeeling in het jaar 1(902 werd opgericht, nadat de zusterafdeeling van Uitgeest daaraan krachtige medewerking had verleend, traden onmiddellijk talrijke inwoners als leden toe. Het eerste bestuur, dat gevormd werd door de heeren K. Tol, voorzitter, L. Verhagen Pz„ secretaris en W. Cadovius, penningmeester, was zeer actief en organiseerde een groot aantal propaganda- vergaderingen. In deze bijeenkomsten werd het doel en streven van den bond uiteengezet en dikwijls werd dit geïllustreerd met de opvoering van tooneelstukjes, die een propagandistische strekking hadden. Ook de plaatsen in de omgeving werden bewerkt en zoo verleende de afdeeling Be verwijk haar medewerking aan de oprichting van zusterafdeelingen in Wijk aan Bee, Eg- mond en Wormerveer. In de badplaats is de afdeeling opgeheven, omdat zij niet over voldoende werkkrachten beschikte. In Beverwijk bleef de belangstelling altijd zeer groot. Er is zelfs een tijd geweest, dat onze plaatselijke afdeeling met ongeveer 800 leden de grootste was van het geheele land. Natuurlijk hebben de crisisjaren hun in vloed doen gelden. Vele leden waren genood zaakt voor het lidmaatschap te bedanken. Toch bleef de afdeeling Beverwijk tot de grootste behooren, omdat de tijdsomstandig heden ook andere afdeelingen niet onge moeid lieten. In 1910 werd de heer Tol door den heer K. Steijn als voorzitter opgevolgd. Hij heeft zich voor de belangen van Staatspensioen altijd zeer beijverd en in den geheelen bond werd hij een zeer bekende figuur. Trouw werd hij bijgestaan door zijn mede-bestuurs leden, van wie sommigen ook al heel wat ja ren hun krachten aan de belangen van de afdeeling geven. De heer G. Joor is nu al vele jaren secretaris en de heer Ohr. van Wingerden penningmeester. Verder noemen wij de namen van de heeren Bos en Sluis, die zich voor de afdeeling verdiensten heb ben verworven. Een reeds jarenlange gevestigde en gun stige reputatie genieten de propaganda- feestvergaderingen, welke de afdeeling ieder jaar organiseerd. Zou men aan een van de bestuursleden de vraag stellen, of er dan aanleiding is om feest te vieren, dan zou daarop zeer zeker een ontkennend antwoord volgen. Integendeel, het doel, waar de bond nu al zooveel jaren naar streeft, is onder geen enkel kabinet, dat na 1902 aan het be wind kwam bereikt. Wat als gevolg van een betere sociale wetgeving voor de ouden van dagen is gedaan, wordt zeer onvoldoende ge acht en het streven blijft dan ook nog on verzwakt: premievrij staatspensioen voor al len. Welnu, dit streven is nu al op zooveel verschillende manieren gepropageerd in de afgeloopen 35 jaren, dat de afdeeling er iets op moest vinden, om haar leden toch ten minste eenmaal per jaar eens ibij elkaar te krijgen. Daarom werd aan die avonden een feestelijk karakter gegeven door de opvoe ring van een tooneelstuk. Dat wekte belang stelling en deze avonden zijn dan ook altijd uitstekend bezocht. Onze plaatselijke tooneelvereenigingen „Kennemerland" en „Nieuw Leven" zijn al ontelbare malen voor Staatspensioen opge treden. Ook de Beverwijksche Dilettantenclub trad eenige malen op en uit de „grijze oudheid" herinneren wij ons voortreffelijke opvoerin gen van „De Pinksterblom", een realistisch spel van Inte Onsman, dat destijds grooten opgang maakte. Maar ondanks dit min of meer feestelijke karakter van deze avonden, werd de propaganda niet verwaarloosd. Al tijd vond de voorzitter nog wel even gelegen heid, om de belangstelling voor het doel van den bond nog weer eens even aan te wakke ren. Soms werd hij daarbij geassisteerd dooi den on vermoeiden, in den dienst voor het ideaal vergrijsden propagandist van den bond, den heer De Bruin uit Alkmaar. Zoo heeft de afdeeling van den Bond voor AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 19 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Het proces tégen mevrouw Ames" en „Een vrouw in boeien", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Een hemel op aarde" en ,3uitep de Wet", 8 uur. ZONDAG 20 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Het proces tegen mevrouw Ames" en „Een vrouw in boeien," 2.30 tot 7 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Een hemel op aarde" en „Buiten de Wet", doorloopende matinée's en 8 uur. MAANDAG 21 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Het proces tegen mevrouw Ames" en „Een vrouw in boeien", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Een hemel op aarde" en „Buiten de Wet", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 19 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: „Het gaat om mijn leven", met Carl Ludwig Diehl. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: Lil Dagover in: 16 jaar. 1 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Golddiggers 1937. Joan Blondell, Dick Powell, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound' Theater: His brother's Wife met Robert Taylor en Barbara Stanwyck. 2.30 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZONDAG 20 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 21 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Staatspensionneering de belangstelling we ten levendig te houden. Zij zal dit ongetwij feld blijven doen ook al heeft de verwezen lijking van het ideaal 35 jaren op zich laten wachten. MARKTBERICHTEN. BEVERWIJK, 18 Juni 1937. Postelein, per kist 3545 cent. Andijvie, per kist 3565 cent. Wortelen, per K.G, 912 cent. Komkommers, per 100 stuks 24. 18 cent, alles per bos. Asperges, wit 3545 ct., blauw 30 cent, dun Aardappelen, klei, per K.G. 2Va—51/* cent. Idem, nieuwe, per K.G. 69 cent. Peulen, 4048 cent per K.G. Doppers, per K.G. 1824 cent. Tuinboonen, per K.G. 14 cent. Snijboonen, per K.G. 32 cent. Heerenboonen, per K.G. 42 cent. Bloemkool, per 100 stuks 11ƒ20. Uien, per bos 3 cent. Sla, per 100 krop ƒ0.80f2. Rabarber, per 100 bos 4Vï6V2 cent. Pieterselie, per bos 3 cent. Selderie, per bos 3 cent. Aardbeien, per slof 45—90 cent. UITBREIDING VAN HET AUTOMATISCH TELEFOONVERKEER. Met ingang van Maandag 21 Juni des na middags te 1 uur, wordt voor de telefoon- abonnés in de netten Beverwijk, IJmuiden en Wijk a. Zee de mogelijkheid geopend, om de aangeslotenen aan de onderstaande netten rechtstreeks automatisch op te bellen. Deze netten zijn: Amsterdam (K 900) Aalsmeer (K 977) Amstelveen (K 970) Baarn (K 954) Bussum (K 950) Hollandsche Rading (K 957) Huizen (K952) Lage Vuursche (K 966) Landsmeer 908) Loosdrecht K 958) Nes a. d. Amstel (K 974) Oudekerk (K 973) Soest (K 955) Sloten (K 978) Uithoorn (K 975) en Zaandam (K 980) VERWIJDERING VAN VERKIEZENGS - RECLAME. De politie verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat zich op verscheidene gebouwen in de gemeente verkiezingsbiljet ten en andere reclamemiddelen bevinden, waardoor het aanzien der gemeente wordt geschaad. Dit is in strijd met de politie-ver- ordening en den gebruikers van deze percee- len wordt in overweging gegeven, de biljetten grondig te verwijderen. De politie heeft op dracht gekregen alle perceelen die daarvoor in aanmerking komen te controleeren en te gen deze nalatigen op te treden. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG". Noteering van Vrijdag. Aardbeien (vroege) 2555 ct. per slof. Aardbeien (amazone) 5575 ct. per slof. Aardbeien ((Moulin Rouge) 4575 ct per slof. Aardbeien 512 ct. per doosje. Peulen 1215 ct. p. pond. Doperwten 68 ct. p. pond. Sla 1236 ct. per kist. Rabarber 46 ct. per bos. Bloemkool le soort 10-15 ct. per stuk. Bloemkool 2e soort 48 ct. per stuk. Raspers 10 ct. per pond. SANTPOORT BELASTINGPLAATJES-CONTROLE EN WEDERSPANNTGHEID. Gisteren werd door een tweetal belasting ambtenaren controle op de rijwielplaatjes uitgeoefend. Zooals altijd vielen er ook nu weer slachtoffers. Onder dezen bevond zich ook een Haarlemmer. Deze verkeerde blijk baar in een opstandige stemming, want niet alleen weigerde hij de boete te betalen, doch hij wenschte ook zijn fiets niet af te geven. Toen de belastingambtenaar daarop zijn fiets in beslag wilde nemen, verzette hij zich daar tegen. Zelfs werd men een oogenblik hand gemeen, waaraan een einde kwam, toen de alhier gestationneerde rijksveldwachter zich met het geval ging bemoeien. Vermoedelijk zal de wederspannige Haar lemmer toen wel spijt van zijn daad gehad hebben, want nu werd niet alleen zijn rijwiel In beslag genomen, doch hij kreeg ook nog een ,ybon" voor wederspanningheid. WIJK AAN ZEE GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden voorwerpen: een bril, twee bad- Schip Ajax (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alwine Russ (Du.) Boschfontein (Ned.) x) Bacchus (Ned.) Breda (Ned.) x) Boskoop (Ned.) Baden (Du.) x) Baarn (Ned.) x) Berenice (Ned.) Caribia (Du.) x) Chr. Huygens (Ned.) x Costa Rica (Ned.) Clarissa Radcliffe (Eng Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Cottica (Ned.) x) Circé (Fr.) Dalarö (Zw.) Eurybates (Eng.) x) Evros (Gr.) Freiburg (Du.) Fauna (Ned.) Filefjell (Noor) Ganymedes (Ned). Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Hebe (Ned.) Henrica (Ned.) Hafnia (Noor) Jagersfontein (Ned.) x. Jutland (Eng.) Juno (Ned.) Kurmark (Du.) Kreta (Du.) Luneburg Liberian (Eng) Laertes (Ned.) Lothar (Du.) Mirach (Ned.) Maaskerk (Ned.) Meriones (Eng.) x) Montferland (Ned.) x) Menes (Du.) Nereus (Ned.) Omfoerg (Zw.) J.v.Oldenbarnevelt (Nd. Odysseus (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Poelau Tello (Ned.) x) Polydorus (Ned.) x) Palatia (Du.) Prometheus (Ned.) x) Pluto (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Rosa Luxemburg (Rus) Runmarö (Zw.) Roanoke (Am.) Salland (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Salabangka (Ned.) Sveti Vlaho (J. SI.) Soesterberg (Ned Tajandoen (Ned.) x) Tiberius (Ned.) Titus (Ned.) Tovaristch Stalin (Rus Trompenberg (Ned.) Tunisia (Britsch) Thesée (Fr.) Venezuela (Ned.) x) Venus (Ned.) Woodbury (Br.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zuid-Beijerland (Ned.) Malaga (via Calais) Chili. Buenos Aires Stettin. Hamburg Manzanillo Chili (via Antw.) Chili Ned. Indië Chili Midd Zee. Hamburg (v. IJm.) Batavia West Indië Ned. Indië Pto Barrios Chili West Indië Caen (v. IJm.) Lulea (v. IJm.) Batavia Port Natal (v. IJm.) Ned. Indië Stamboul Houston Constantza Ned. Indië Midd. Zee Chili Danzig Swansea Onega Z. Afrika Buenos Aires Bourgas. Ned. Indië West Indië Ned.-Indië. West Afrika Batavia Holmsund Archangel W. Afrika (via R'dam) Batavia Buenos Aires Ned. Indië Danzig Trangsund. Batavia Cadix Batavia Batavia. Ned. Indië Tampieo Batavia Hamburg Midd. Zee W. Afrika (via R'dam) Z. Afrika Archangel Oxelösund (v. IJm.) Port Arthur Buenos Aires Batavia Japan Ned. Indië Rosario Kemi. Ned. Indië Alexandië Midd. Zee Leningrad Koivisto. La Goulette (v. IJm.) Caen (v. IJm.) Hamburg Midd. Zee Bona (v. IJm.) Japan Danzig Verm, aankomst 22 Juni 23 Juli 19 Juni. 28 Juni 23 Juni 24 Juni 20 Juni 7 Juli 19 Juni 16 Juli 9 Juli 19 Juni 21 Juni 4 Juli 8 Juli 28 Juni 21 Juni 21 Juli 5 Juli 22 Juni 21 Juni 26 Juni 7 Juli 25 Juli 7 Juli 23 Juni 10 Juli 21 Juni 20 Juni 27 Juni 9 Juli Juni I Juli 24 Juni 21 Juni 29 Juni 20 Juli 8 Juli 20 Juni 21 Juni 25 Juni 15 Juli 10 Juli 8 Juli 20 Juni 18 Juni 23 Juni 19 Juni 20 Juni 5 Juli 22 Juni Laatste bericht 15 Juni van Setubal 14 Juni van Curacao, vertrekt 24 Juni. in lading. 18 Juni 7 Juni 19 Juni 18 Juni 16 Juni 15 Juni 17 Juni 19 Juni 16 Juni 14 Juni 15 Juni 19 Juni 16 Juni 16 Juni 17 Juni vertrokken, vertrokken, van Hamburg, te Antwerpen, van Oran. van Pto Chicama, van Triëst. vertrokken, van Colombo, de Azoren gepass. van Macassar, van Pt. Limon. van Chünbote. van Paramaribo, vertrokken. 15 Juni vertrokken. Tun3 van Belawan. 10 Juni vertrokken. 8 Juni van Colombo. 17 Juni van Gibraltar. 5 Juni vertrokken. 17 Juni van Lissabon. 16 Juni van Padang, 16 Juni te Mutzuna 14 Juni te Valparaiso. 18 Juni van Kopenhagen 18 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken. 12 Juni van Mombassa. 15 Juni vertrokken, in lading. 15 Juni van Perïm. 31 Mei v. Cristobal. 15 Juni 11 Juni 8 Juni 15 Juni 17 Juni 18 Juni 12 Juni 15 Juni 16 Juni van Marseille, van Freetown, van Padang. vertrokken. van Utsire. van Havre, van Pt. Said, te Santos, te Soerabaja. 19 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken, vertrekt 30 Juni. 17 Juni vertrokken. in lading. 18 Juni van Marseille. 17 Juni te Londen 14 Juni van Trinidad. 16 Juni van Belawan. in lading. 16 Juni van Bari. 14 Juni van Madeira. 8 Juni van Kaapstad. 15 Juni v. Lodingen. 17 Juni van Elseneur. 3 Juni vertrokken. 16 Juni van Dakar. 13 Juni van Colombo. 15 Juni van Pt. Said. 4 Juni van Sabang. 5 Juni van Buenos Aires. 15 Juni te Pateniemi. 10 Juni 19 Juni 16 Juni 15 Juni 18 Juni 17 Juni 17 Juni 19 Juni 16 Juni van Sabang. te Rotterdam, van Ouessant. v. Elseneur. van Trangsund. van Gibraltar, vertrokken. vertrokken van Napels. in lading. 15 Juni van Manilla. 17 Juni vertrokken. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Nederl. m.s. Velocitas Londen costumes, een heeren armbandhorloge, een broodzak met band. Verloren voorwerpen: een zwarte portemonnaie inhoud ongeveer f 1.50, een bankbiljet van f 10, een blauw gummi kindercape, een jongensjasje. AFSCHEIDSPREDICATIE VAN Ds. C. AALDERS. De hulpprediker der Ned. Herv. gemeente Ds. C. Aalders, die te Oudega is beroepen als predikant, zal Zondag 27 Juni in het Kerkge bouw te Wijk aan Zee zijn afscheidspredifca- tie houden. TZATERDAG 19 JUNI 1937 HEEMSKERK BURGERLIJKE STAND Geboren: Lodewijk Jacob, z. v. P. Grapen- daal en K. van Ham; Wilhelmus Petrus Jo hannes, z. v. Ger. Adriehem en Ant. de Wit. Overleden: Adr. Henneman, wedr. van G. Gijsberts, 92 j. M. J. Kleijn, 18 j. ongeh. (over leden te Beverwijk). Ondertrouwd: P. Rol, alhier en M. van Velthuijsen, te Beverwijk- Nic. Schouten, al hier en A. Zentveld, te Egmondbinnen. Gehuwd: Joh. G. Nijman, 32 j. en H. W. van den Bos, 32 j., beiden alhier, B. Beentjes, 30 j. alhier en Chr. M. Kram, 28 j., te Uitgeest. BEVOLKING. Ingekomen personen: Mej. Corn. Hoogka mer, kloosterlinge, A. Verherentstraat 6, van Muiden; J. A. D. van Zuidam, tuindersknecht, Marquettelaan 20, van Nijmegen; Mej. M. J. Priester, zonder beroep, Rijksstraatweg 69, van Beverwijk. Vertrokken personen: Mej. J. J. van den Outenaar, zonder beroep, van Rijksstraatweg 14 naar Amsterdam; Mej, A. de Ruijter, zon der beroep, van Voorweg 19 naar Beverwijk; Mej. A. M. Admiraal, zonder beroep, van Geil- weg 6 naar Alkemade. Ger. J. Schellevis, op perman, van Voorweg 12 naar Beverwijk. J. Slinger, fabrieksarbeider, van Rijksstraatweg 11 naar Beverwijk. BOUWVERGUNNING. Aan J. Sinnige, alhier is vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis met winkel aan den Rijksstraatweg. POLITIE. Tot onbezoldigd gemeenteveldwachter is benoemd H. Bleijendaal te Castricum, die belast is met het politietoezicht in de provin ciale duinterreinen onder deze gemeente. IJMUIDEN Opnieuw vertrokken. Het Engelsche stoomschip Jutland, dat met aanvaringschade naar Buenos Ayres terug keerde, heeft voorloopig gerepareerd en is gisteren opnieuw naar Amsterdam vertrokken. Aanvoer oud ijzer. Het Nederlandsche motorschip Velocitas is van Londen in de binnenhaven van het Hoog- ovenbedrijf aangekomen met een lading oud ijzer. Groote diepgang. Het met benzine van Port Arthur naar Am sterdam opgevaren Noorsche motortankschip Langanger passeerde het Noordzeekanaal in komend met een diepgang van 8,8 Meter. Iersche vrijwilligers verlaten Spanje. LISSABON, 10 Juni. (Reuter.) Een contin gent Iersche vrijwilligers, bestaande uit 633 officieren en manschappen onder bevel van O'Duffy, is hier per trein uit Caceres in Noord-Spanje aangekomen. Aan boord van het Portugeesche schip „Mozambique" zullen zij naar Dublin terugkeeren. De vrijwilligers schenen vermoeid, hun kleeding zag er ver sleten uit. Hoewel zij eigenlijk niet met jour nalisten mochten spreken, deelden vele strij ders den correspondent van Reuter mede, dat zij zich over het vertrek uit Spanje ver heugden. Jeugdig fietser door zenuwachtig heid om het leven gekomen. Voor een vrachtauto gevallen. Vrijdagmiddag is in de Piusstraat te Tilburg het tienjarig knaapje J. van der B. uit Goirle, dat daar op zijn fiets reed, door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het ongeluk ge beurde toen de vrachtauto, die den jongen achterop reed, moest uitwijken voor een tegen ligger. Het ventje werd, doordat de wagen hem dicht naderde, zenuwachtig en kwam te vallen. Een der wielen ging hem over het hoofd. Zijn zusje, dat op den bagagedrager zat, viel naar de andere zijde en bleef ongedeerd. Ijzer Per autobus naar de Wereld tentoonstelling. Verschillende bepalingen door Fransche autoriteiten uitgevaardigd. De K.N.A.C. deelt ons de bepalingen mede, waarmede de organisatoren van reizen per autobus naar de Wereldtentoonstelling reke ning moeten houden, teneinde in Frankrijk geen moeilijkheden te ondervinden. Nederlandsche autobushouders mogen op hun reizen naar Parijs uitsluitend in Neder land thuis behoorende personen vervoeren. Deze bepaling geldt zoowel voor de heen- als voor de terugreis. De reizen moeten ook inder daad de Wereldtentoonstelling tot doel heb ben en elk der inzittenden moet voorzien zijn van een carte de legitimation. De autocars mogen voor niets anders dienst doen, dan voor het vervoer van de toeristen. Te dien einde moet de chauffeur van de autobus in het bezit zijn van een volledige lijst, bevattende de na men van de reizigers met de aanduiding van het nummer van hun legitimatiekaart. De rei zigers zijn verplicht op aanvraag hun kaarten aan de autoriteiten te toonen. Zoodra bij de douane blijkt, dat een der toeristen niet in het bezit is van een legiti matiekaart wordt door de douane de autobus aangehouden en de gendarmerie gewaar schuwd die nader regelend zal optreden. Bij het verlaten van Frankrijk moet de chauffeur aan de douane een copie kunnen toonen van de hierboven vermelde naamlijst, welke door de grensbeambten bij de binnen komst in Frankrijk is geviseerd, zoodat kan worden aangetoond, dat in de autocar dezelf de personen zijn gezeten die op de heenreis deel van het gezelschap uitmaakten. Bovenstaande regeling is niet van toepassing op besloten gezelschappen, als sportgezelschap- pen en dergelijke, doch deze zijn teneinde mis bruik te voorkomen gehouden zich van te vo ren in verbinding te stellen met den prefect van het arrondissement, waar zij Frankrijk denken binnen te komen. Men moet dan nauw keurig opgeven wanneer de reis wordt ge maakt, waar de grens zal worden gepasseerd, het doel van de reis, het aantal passagiers en de naam en het adres van het gezelschap. De leider hiervan moet bij de Fransche douane een door den prefect geteekende verklaring kun nen overleggen. AANBESTEDINGEN. Rijksioeg AmsterdamSassenheim HAARLEM Vrijdag. Hedenmorgen werd ten bureele van den Rijkswaterstaat aan de Jansstraat aanbesteed het maken van wegverhardingen op den Rijks weg AmsterdamSassenheim, tusschen den Venneper- en den Lisserdwarsweg en op de opritten naar de viaduct over den Venneper dwarsweg met bijkomende werken. De raming was f 264.000. Laagste inschrijf ster was de N.V. Geruisch- looze Weg te Heemstede, voor f 257.865, hoog ste was de N.V. Asphalt en Wegenbouwbedrijf „Neuchatel" te Amsterdam, voor f 282.000. Bouw van een villa. De architect F. Wijsman heeft hedenmorgen te Santpoort aanbesteed den bouw van een villa aan den Duin-en-Kruidbergerweg te Santpoort. Hoogste inschrijver was de firma Meyer te IJmuiden, voor f 13.700, laagste was de firma Koeman, Huizen (N.-H.), voor f 9300. De gunning is aangehouden. BURGERLIJKE STAND. VELSEN BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. J. Spanjaardv. d. Pieterman, d., Lorentzstraat 18, IJmuiden; C. Rasvan. der Pijl, d., D. Hartoghstraat 64, IJmuiden; A. HaanElema, d., Voorplaats 7, Santpoort; A. SehongZwart, z„ Pres. Krugerstraat 30, IJmuiden; L. T. RozemeijerJorritsma, d., Duinvlietstraat 14, Velsen (N.); C. van Urk Bijtjes, dr., Bloemstraat 39, IJmuiden. Overleden: Wilhelmina Fr. J. Woning, 5 j., Berkenstraat 15, IJmuiden. OndertrouwdenA. M. Tol en A. Vis, Heide- straat 34, IJmuiden, Westerwijkstraat 3; J. Hamaker en M. C. Verhaaren, Amsterdam; L. A. J. Winnubst en M. C. Oudendijk, Am sterdam. Getrouwd: F. J. Demmers en M. A. Winkel- huijzen, v. d. Helststraat 4, IJmuiden; L. van Dam en T. Brantsma, Heggenroosstraat 26, Eindhoven; L. Darphorn en T. Schuur, Bik en Arnoldkade 15a rood, IJmuiden; C. B. Spoel- stra en A. Bank, Corverslaan 61, Velsen (N.); J. Bonn en R. Oldenburg, P. Vermeulenstr. 13, IJmuiden; G. de Graaf en J. van Schoor Frogerstraat 24, IJmuiden; B. P. M. Brink en R. J. Nieuwenhuis, Mr. Cornelisstraat 30rd., Haarlem; J. de Groot en M. E. G. Planken, J. Luijkenstraat 48, Haarlem. HAARLEM, 18 Juni. Getrouwd 18 Juni: Th. M. S. L. Schneemann en M. G. Nieuwenhuijs. Bevallen 16 Juni: C. C. H. SnijdersSchro der, z.; 17 Juni: F. F. v. DijkJageman, d.; A. C. van ZalingeKoomen, d.; T. AartsPan, M. T. GeelsToeset, z.; C. J. Breed— Komen, z.; 18 Juni: J. C. KolHendrikse, z. Overleden 17 Juni: R., 9 j., z. v. B. Blokker, Kamperlaan. C A. SWAALF TEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. Ingez. Med.) SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Ol- deman. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10:j Dr. P. A. Klap, Haarlem. GEREF. KERK (H.V.) Gebouw Bethel, Wüs- telaan. V.m. 10: F. H. Geuzebroek. IJMUIDEN. LEGER DIES HEELS. V.m. 10: Heiligingsdïenst Nam. 7.30: Openbare Verlossingssamenk. Deze samenk. staan onder leiding van kap. Souverein. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. Vrijd. nam. 7.30: Ds. Koster, Montfoort. GEREF KERK, Wilhelminakade. V.m 10;] Ds. S. E, Wesbonk; nam. 5: Ds. R. J. v. d. Meulen. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10: Ds. R. J. van der Meulen; nam. 5: Ds. Wesbonk. CHR GEREF. KERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND,, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds. v. d. Veen, Rijswijk. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: Pastoor L. Rinkel. Nam. 3: Dezelfde. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Groeneweg. V.m. 10.30: Ds H. Faber. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10: Ds. v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTEN GEMEvang. gebouw, J. P. Coen- straat. Vrijd. nam. 8: Ds. A. P. Barendregt pred. te Haarlem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Willebrord- straat 10. V.m 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Leeu- weriklaan 1: V.m. 10 u.: Dienst. BEVERWIJK. VER. v. VRIJZ. HERV., Parklaan. Geen diénst DOOPEGEZ. GEM., Meerstraat. V.m. 10: Ds. J. D. van Calcar. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. V.m, 10.30; Ds. J. Ph. Haumersen. GER. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10: Ds. H. Holtrop. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA" Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10: Vaarwelsamenkomst J. Peereboom, van Sassenheim. Deze bekende evangelist uit Sassenheim, gaat de kring te Beverwijk eenigen tijd verlaten, om zijn arbeid in Amerika voort te zetten. Dinsdag nam. 7.30 Naaikrans o.l.v. mevr. Kok. Donderd. nam. 8: Bijbelonderzoek door F. de Weijs, van Velsen. LEGER DES HETLS, Zeestraat 26. V.m. 10; Heiligingsdienst; 3.30: Openluchtsamenk. Kerkstraat. Nam, 8: Verlossingssamenk. Al deze samenkomsten staan o.l.v. Maj. Brouwer. Woensd. nam. 8: Heilsb ij eenkomst o.l.v. Lt. v. d. Velden. HEEMSKERK. NED. HERV, KERK. V,m. 10: Ds. Swaan, te IJmuiden. CASTRICUM. NED HERV, KERK. V.m. 10: Ds, v. Poelgeest GER KERK, Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 6: Ds. J. Krüger. Maand, nam. 8: Meisjesvereen. 16 jaar en ouder. Woensd. nam. 6: Meisjesver. ben. 16 jaar. Donderd. nam. 7: Catechisatie beneden 16 jaar.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6