komt- BEVERWIJK Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. De aardbeienoogst in Kennemerland Langste Dag. CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT De Lawntennisclub „Beverwijk". Tot de sporten, die tegenwoordig' gaarne door de jongere generatie wordt beoefend, be hoort zeker ook het tennisspel, dat zich ook in onze omgeving reeds lang burgerrecht heeft verworven. Het heeft in Beverwijk alleen wat lang geduurd, alvorens de beoefenaren van deze sport over behoorlijke banen konden be schikken. Hiervan kon eigenlijk eerst sprake zijn, toen op „Duinwijk" een tweetal goed in gerichte banen kon worden geopend. De jongelui, die de tennissport in clubver band wilden beoefenen, zochten aansluiting bij clubs in de omgeving, die o.a. in Velser- beek haar baan hadden. De Beverwijksche tennisspelers en speelsters traden toe tot de destijds bestaande vereenigingen „Velserbeek", T. O. P. of „Animo", waarvan de beide eerst genoemden al eenige jaren in de competitie uitkwamen. Intusschen zocht men naar een op lossing, om al deze verspreide krachten in een groote, sterke vereeniging onder te brengen. Dit middel meende men te kunnen vinden in een samenvoeging van de drie reeds genoemde clubs. Het plan daartoe nam steeds vastere vormen aan en in het einde van het jaar 1935 werd in een groote, gecombineerde vergade ring tot een fusie van de clubs „Velserbeek", T. O. P. en „Animo" besloten. De aldus ont stane groote vereeniging ontving den naam van Beverwijksche Lawn-tennisclub „Bever wijk". Deze samenvoeging bleek een groot suc ces te zijn. In den loop van het jaar 1936 steeg het aantal leden tot 130. De vereeniging trad toe tot den Nederlandschen Lawntennis Bond. Met vier teams kon in dat jaar aan de competitie van dien bond worden deelgeno men. Reeds in deze eerste competitie bereikte „Beverwijk" een zeer mooi resultaat. Twee teams behaalden niet alleen het kampioen schap, maar promoveerden ook naar een hoo- gere afdeeling. Het was zeer jammer, dat eenige van de sterkste spelers aan het begin van het jongste tennis-seizoen door vertrek naar elders ge noodzaakt wareh de vereeniging te verlaten Toch kon met vier teams aan de competitie worden deelgenomen en al kon er onder deze omstandigheden geen kampioenschap worden behaald, het was al een heele prestatie, dat de verzwakte teams dank zij hun geestdrift zich in hun afdeelingen wisten te handhaven en voor degradatie gespaard bleven. Het is tevens gebleken, dat de vereeniging zich voor de toe komst geen zorgen behoeft te maken, want zij beschikt over een groot aantal reservespelers, waaronder veelbelovende krachten schuilen. Jongere leden en beginnelingen zijn zelfs in de gelegenheid onder deskundige leiding te trainen. De spelers van „Beverwijk" waren ook op de tournamenten, die de clubs na afloop van de competitie organis-eeren, gaarne geziene hoewel ook gevreesde tegenstanders. Dat de vereeniging trouwens over goed spelersmate riaal beschikt blijkt ook wel uit de verkiezing van Beverwijksche spelers in het districts team van Noord-Holland. De B. L. T. C. Beverwijk" organiseert ook jaarlijks een tournament op de Duinwijkba- nen. Vorig jaar was deze sportieve gebeurte nis een groot succes en ook dit jaar zal het daarvoor wel weer niet aan animo voor deze gezellige wedstrijden ontbreken. Het tourna ment zal dit jaar in het einde van de maand Juni en in het begin van de maand Augustus op de „Duinwijk"-banen aan de Zeestraat worden gehouden. De vereeniging telt thans 150 leden. De goe de geest zoo wel in het bestuur als onder de leden laat niets te wenschen over. Daarvan getuigen ook wel de daverende feestavonden, die de cub in de wintermaanden houdt. Be halve tennissen weten de dames en heeren ook uitstekend feest te vieren. Eenige keeren werd ook een gemaskerd bal georganiseerd, dat voortreffelijk slaagde. In de wintermaan den, wanneer de rackets dus werkloos in de persen blijven, weet het bestuur er toch wel voor te zorgen, dat het contact tusschen de leden niet verloren gaat, maar integendeel ,op velerlei wijzen in stand wordt gehouden. Het bestuur telt op dit gebied verscheidene zeer vindingrijke leden en feestarrangeurs van er kende reputatie. Na de fusie bestond het dagelij ksch bestuur uit de heeren F. Moerel, voorzitter, J. Deege naar, secretaris en P. Langendijk, penning meester en het is niet in het minst aan hun organisatorische talenten te danken, dat de groote vereeniging in zoo'n korten tijd een vooraanstaande plaats in de wereld van de mooie tennissport is gaan innemen. DE COMPETITIE-INDEELING VAN DE DERDE KLASSERS. In de te Amsterdam gehouden vergadering van de vereeniging van 2e, 3e en 4e klassers is ten aanzien van de clubs uit de derde klasse de volgende indeeling voor het nieuwe voet bal-seizoen voorgesteld: Ahrends V. C., Amsterdam. A. P. G. S., Amsterdam. Beverwijk, Beverwijk. Bloemendaal, Bloemendaal. D. E. C., Amsterdam. Kinheim, Velsen. S. D. Z-, Amsterdam. Schoten, Haarlem W. M. S., Amsterdam. Zeemeeuwen, Zandvoort. Men acht het waarschijnlijk, dat de K. N. V. B. aan deze indeeling haar goedkeuring zal- hechten. In dit geval zouden de voetballief hebbers reeds nu een reeks spannende en in teressante ontmoetingen in het nieuwe seizoen tegemoet kunnen zien. Inzet is teleurstellend. In de veilinggebouwen van Beverwijk draait weer de wijzer van het electrische afmijn- toestel in rusteloozen gang boven de aard- beienkarren, die in monotone opeenvolging de hallen binnenschuiven. Dit is de wijzer, die beslist over het loon, dat de tuinders voor hun moeizamen arbeid zullen ontvan gen. Het is ook de wijzer, die beslist over het wel en wee van de tuindersgezinnen. Zij we ten nooit op welk getal de wijzer zijn cirkel gang voor een wijle zal onderbreken, om den prijs aan te geven, dien een van de koopers in de banken voor een of ander product willen betalen. Het is het rad van avontuur, dat draait, maar in tegenstelling met zijn broer op de kermis, die uitsluitend het le ven van den vroolijken kant beziet, gaat het op de veiling om ernstige dingen. En het is niet in strijd met de loterij wet, al speelt het geluk op een goeden prijs een rol. Invloed er op uitoefenen kan de tuinder niet. Hij kan er niets aan doen, of de wijzer op een hoog of een laag cijfer tot stilstand zal komen.' Hij kan alleen maar kijken en wachten. Het rad van avontuur draaitAls een lange slang met een roode huid slingert de lange rij wagens zich door de Beverwijksche straten. Van den kop wordt in de veilingen regelmatig een stuk geamputeerd, maar in de volle seizoendrukte helpt dit niet veel, want aan den staart groeit het er weer aan. Maar de groote deuren van de veilingen blij ven geopend tot de laatste wagen, die na eenige uren toch komen moet, de klok is ge passeerd. De vroege soorten. De aardbeien veilingen zijn nog maar in de periode van het voorseizoen. Het izijn de vroege aardbeien, die tot nu toe het groot ste deel van de uitvoeren uitmaakten. De oogst is, de gunstige vooruitzichten ten spijt, niet meegevallen. Vooral de kwaliteit van de Dutch Evern, die gewoonlijk door de fabrie ken nogal gezocht is, omdat deze aardbei heel blijft in de vaten, was zeer slecht. Deze soort heeft rijk gebloeid en wekte dan ook groote verwachtingen. Het weer is evenwel tijdens het ontwikkelingsproces en het rijpen voor deze soort ongunstig geweest. Vooral de regen, die vorige week tijdens onweersbuien neerplaste en die als „donderwater" onder de tuinders geen gunstige reputatie geniet, heeft zeer veel schade aangericht. De „Dutch Evern" is tegen dezen overvloedigen regenval al heel slecht bestand. Onder de vruchten trad onmiddellijk rotting op, waardoor niet alleen de rijpe, maar ook de nog onrijpe aardbeien werden aangetast. Ondanks den veelbelovenden bloei is er dus van het beschot van den oogst van de vroege aardbeien niet veel terecht gekomen. Wat van de vruchten nog gaaf in de manden kwam was buitengewoon zwak, zoodat ook de fabrieken-er niet veel heil in zagen. Als gevolg daarvan was ook de prijs zeer teleur stellend, ongeveer 35 ct. per slof van onge veer 5 pond. De „Beverwijksche Export", een soort, die nog slechts een klein aantal jaren geleden op den proeftuin stond, bracht het er beter af en kon het soms tot 60 ct. per mand bren gen. Voor de consumptie is de Moulin Rouge zeer in trek. Het is een forsche, mooi ge kleurde aardbei, waarvan ook de smaak deli cieus is. Haar grootte doet denken aan de oude, beproefde exportsoort „Amazone" of „Jacunda'" genaamd. Het is wel zéér te be treuren, dat deze aardbei, van voortreffelijke eigenschappen overigens, langzaam maar zeker degenereert als gevolg van inteelt. Dit probleem heeft ook wat de vroege soorten betreft destijds om een oplossing gevraagd. Daarbij is wel gebleken hoe moeilijk het is een nieuwe soort te kweeken, die aan alle eischen voor de fabrieken en voor de ex port kan voldoen. De Beverwijksche Export veiling heeft een tiental jaren geleden daar mede interessante proeven genomen. Van de uitgezette soorten hebben de „Beverwijk sche Export" en de „Moulin Rouge" zich een blijvende plaats weten te veroveren. Voor de fabrieken moeten de aardbeien niet alleen voldoen aan de eischen van kwa liteit en kleur, maar ook aamden eisch van gaaf te blijven in het vat. Dé aardbeien, die voor de jamfabricage bestemd zijn, worden na gewasschen te zijn in vaten gedaan. Er wordt een chemisch praeparaat aan toege voegd, dat de vruchten conserveert. De va ten worden dan verzonden naar de Engel- sche jamfabrieken, die echter heele vruch ten willen ontvangen. Wanneer de vrucht dus zwak van constitutie is, leent zij zich niet voor dit proces. Met dit euvel nu hebben de vroege aardbeien dit jaar in ernstige mate te kampen gehad. Vandaar dan ook, dat de oogst ver beneden de verwachtingen bleef. De hoop is nu gevestigd op den oogst van de late soort, de Amazone of Jacunda. Deze aardbeien hebben om zich „te zetten" wel gunstig weer gehad. Het rijpingsproces ver langt nu echter zomerwarmte en vooral zoele zomernachten. Ook deze aarbeiensoort heeft in den bloei, die zeer overvloedig was, hooge verwachtingen gewekt. Wat tot nu toe van deze latere aardbeien werd aangevoerd, was van goede kwaliteit en ook de prijs was vrij bevredigend, in ieder geval loonend. Het is nu maar te hopen, dat deze verwachting in vervulling zal gaan. Wanneer het „rad van avontuur" den tuinders dan maar goed ge zind wil zijn, kan de tegenvaller van den oogst der vroege soorten nog wat worden goed gemaakt. ZELDZAME GEBEURTENIS IN DE DIEREN WERELD. Een konijn van den heer Maenhout, wo nende aan den Bolweg, alhier bracht 20 Is- vende jongen ter wereld. Deze blijde gebeur tenis is als een zeldzaam feit in de dieren wereld te beschouwen. COLLECTE VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. In de R.K. kerken is Zondag onder de H.H. Missen gecollecteerd voor de werkkampen voor jeugdige R.K. werkloozen. In de kerk van de H. Agatha was de op brengst 51.57, in die van O.L. Vrouw van Goeden Raad 64.41, terwijl in de parochie kerk van de H. Laurentius te Heemskerk een bedrag van 25.93 werd ingezameld. De langste dag dit is een punt, Dat je, al naar je kijk en aard, Met stille vreugd begroeten kunt, Of slechts met droefenis aanvaardt. In 't dagen van den langsten dag Ligt voor den pessimist het kwaad, Dat het, hoe langzaam 't wezen mag, Nu steeds weer korter worden gaat. Vandaag een tikje, morgen weer, 't Mag telkens maar een beetje zijn, Dag in dag uit, gestadig meer, Verliest het daglicht aan terrein. Wanneer de pessimist zoo zegt: We gaan weer naar den winter toe, Is er geen mensch, die het weerlegt, Het is een waarheid als een koe. Maar d' optimist bezit een troef. Waarmee hij d' ander kan verslaan, 'k Weet niet of ik het zeggen hoef, Maar 'k sluit mij bij zijn standpunt aan. Hij zegt: wat hebben wij al niet Gehad aan warmen zonneschijn. Ook ik weet niet, wat in 't verschiet Op dit gebied ons deel zal zijn. Maar wat ik wel weet, pessimist, De langste dag, mijn brave vrind, Is die, wanneer je 't soms niet wist, Waarop de zomer pas begint P. GASUS. Op de internationale marine-bekerzeilwedstrijden te Kiel won het Nederlandsche jacht „Algenib" met luitenant Poortman aan het roer. Op de boeg liggend zijn medezeiler Van Duim. (Adv. Ingez. Med.) DE ZIEKTE VAN WEIL EN HET ZWEMBAD. Zooals wij reeds berichtten kon de inrich ting van de Heemskerksche Zwemclub, na in verband met een geval van de ziekte van Weil bij een Beverwij ksch meisje een dag gesloten te zijn geweest, reeds Zaterdagmiddag weer worden opgesteld, nadat de inspecteur der Volksgezondheid, dr. Doyer zich persoonlijk van de situatie op de hoogte had gesteld. Het bestuur van de Zwemclub dat na het bekend worden van het ziektegeval als een verstandige voorzorgsmaatregel, de inrichting onmiddellijk geheel vrijwillig sloot, heeft ook niet geaarzeld een onderzoek naar het water te laten instellen. Een monster water werd ter onderzoek opgezonden naar het be kende laboratorium van Dr. van der Sleen te Haarlem. Aan het rapport van dit zuiver bacteorolo- gisch onderzoek bleek onder meer, dat het aantal kiemen op gelatine voor een openbaar zwembad aan den lagen kant is. Het aantal kiemen op agar wijst evenmin op verontreini ging. Wat het onderzoek op den verwekker van de ziekte van Weil betreft, kan het rap port weliswaar niets positiefs mededeelen, maar wordt opgemerkt, dat het, gezien de in richting van het zwembad en de kiemcijfers, niet zeer waarschijnlijk lijkt, dat er een ver ontreiniging van het water door ratten zou hebben plaats gehad. Intusschen wordt van de inrichting al weer een druk gebruik gemaakt, zoodat het pu bliek het vertrouwen in de inrichting geens zins heeft verloren. Het meisje, dat aan de ziekte van Weil lij dende was, maak het uitstekend. Meer en meer wint de overtuiging veld, dat het kind door het zeer verontreinigde water van de Pijp is geïnfecteerd. Een spotvogel had Maandag in het troebele havenwater een bordje „Verboden te zwem men" geplaatst. Geen sterveling zal het ove rigens in zijn hoofd halen in deze inktzwarte, drabbige substantie een duikje te maken. Het is een openbaar riool, dat den bewoners van de Meer en van de Breestraat veel hinder veroor zaakt en dat het gemeentebestuur veel zor gen baart. Een rioleeringsplan en een verkeerstunnel en nog vele andere belangrijke zaken hou den met dit probleem ten nauwste verband, waardoor de belangrijkste zaak, de volksge zondheid in het gedrang dreigt te komen.En dan speelt de financieele kwestie een belang rijke rol, want het gaat toch wel met een paar millioen gulden gepaard. Wij hebben reeds eenige malen gehoord, dat het gemeentebestuur zich voortdurend met deze belangrijke zaak bezig houdt en men kan zich er wel van verzekerd houden, dat de zaak ter hand wordt genomen, zoodra de mogelijkheid er is. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 21 Juni 1937. Waschpeen per kist 10—11 cent. Spinazie per kist f 1.10f 1.50. Sla (100 stuks) f 0.80—f 2. Postelein per kist 4056 cent. Wortelen per bos 1x/z11 cent. Rabarber per bos 46 cent. Peterselie per bos 26 cent. Selderie per bos IV23 cent. Uien per bos 3—4 cent. Bloemkool le soort per stuk 15—21 cent. Bloemkool 2e soort per stuk 7—9 cent. Tomaten per K.G. 1227 cent. Peulen per K.G. 3342 cent. Doppers per K.G. 20<22 cent. Capucijners per K.G. 25 cent. Raspers per K.G. 2628 cent. Snijboonen per K.G. 3046 cent. Dikke boonen per K.G. 5053 cent. Tuinboonen per K.G. IVz11 cent. Asperges le soort wit per bos 25—34 cent. Asperges 2e soort wit per bos 1217 cent. Asperges le soort blauw per bos 16—24 cent. Asperges 2e soort blauw per bos 8—12 cent. Komkommers per stuk 35 cent. Aardbeien per slof 3350 cent. Frambozen per doosje 58 cent. Ernstig ongeluk in het kamp. Meisje breekt ruggewervel. Zondagmiddag heeft zich in het kamp te Bakkum een érnstig ongeval voorgedaan. Tijdens een stoeipartij kwam een 19-jarige jongedame, wonende te Amsterdam te vallen. Zij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat een van de ruggewervels brak. Dr. Chr. Versluis, wiens hulp was ingeroepen en die spoedig ter plaatse was, gaf onmiddel lijk order het slachtoffer van het vroolijke spel, dat zoo'n noodlottigen afloop had, naar een ziekenhuis over te brengen. Dit geschiedde later met een auto van den Geneeskundigen Dienst van Amsterdam. DE OUDSTE INWOONSTER. Op Zaterdag 3 Juli hoopt Mevr. Arends Hilderink, wonende Rijksstraatweg 12, haar 96sten geboortedag te herdenken. GESLAAGD. Mej. N. E. v. d. Velde, alhier slaagde voor de akte nuttige handwerken. WATERPOLO. Deze week worden de volgende wedstrijden gespeeld: 22 Juni: Dames: Zignea—Nereus Heeren: Haarlem—Het Y H. V. G. B.—Neptunus H. V. G. B. 2—Neptunus 2 De Zijl 2—H. V- G. B. 3 23 Juni: Dames: D. W. R.Nereus 2 Heeren: D. W. R—Zian H. z. en P. C.—Maas H. P. C. 2—Dolfijn 2 H. P. C. 3—Nereus 2 24 Juni: Dames: D. A. W—Zignea H. P. C.—Nereus I Heeren: Het Y 3—H. P. C. 2 H. Z. en P. C. 3—Haarlem 2 L. Z. C. 2—H. P. C. 4 27 Juni: Heeren: Zian—Het Y ZwemlustMaas V. Z. V.—H. V. G. B. HONKBAL. UITSLAGEN: E.D.O. II: 0—1—1—0—1—2—1—4—1 11. Zeeburgia: 0—0—3—0—3—2—0-2—0 10. D.E.V.: 11000411 8. The Catchers: 133—0—0—3C0 10. E.D.O. a: Kinheim* 3—0—7—0—1-0—2 13. 5—5—3—1—0—1—4 19. POSTDUIVEN. DE ZWALUW. De Zwaluw hield een wedvlucht van Dour- dan, afstand 466 K.M. De prijzen werden als volgt gewonnen k J. Lasschuit Jr. 1P. Smit 2 4 5; W. Bakker 3 6 7; H. v. d. Eijkhof 8 9. Wedvlucht van Salbris, 595 K.M.: Lasschuit Jr. 1; W. Bakker 2; Welt 3. Wedvlucht van Orleans 534 K.M.: W. Bak ker 1 2, P. Smit 3 4 5; J. Lasschuit Jr. 6 7. DAMMEN. DAMVEREENIGING D.O.S. In het clublokaal der Damvereeniging D.O.S, werden de volgende wedstrijden voortgezet: Clubkampioenschappen 1936-1937: Promo tie-degradatie: W. Dijkhof wint van W. J. Pel. Zomerwedstrijd: afd. 1: G. A. Ottolini wint van J. Spijker; afd. 2: W. F. Miedema wint van P. Heidweilier; W. J. Pel wint van J. Schalen kamp; W. F. Miedema wint van J. Schalen- kamp; afd. 3. S. Vermeer remise met E. F. Borger. Medaillewedstrijd: W. Dijkhof wint van H. Kol; S. Vermeer wint van P. Heidweiller. Finale persoonlijke kampioenschappen van Haarlem en omstreken: 2de klasse: H. J. van Berk wint van A. Smit; N. Broertjes wint van C. Vroolijk; J. H. MeureH. Berghuis afge broken. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. J. A. E. Elstgeest derde klasse kampioen. De finale van den wedstrijd om het derde klasse kampioenschap van Haarlem en om streken is geëindigd. z De kampioenstitel werd behaald door J. A. Elstgeest (lid der Haarlemsche Damclub), De eindstand van deze finale luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. J. A. E. Elstgeest 5 3 2 0 8 J. J. Koren 5 3 0 2 6 J. M. Rutgers 5 3 0 2 6 A. S. van 't Schip 5 2 2 1 6 F. H. Verpoorten 5 0 2 3 2 C. Bouwens 5 10 4 2 - I HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, New-Orleans n. Rott. 19 te Ant werpen. Delftdijk, Vancouver 11. Rott. 19 v. Glasgow. Boschdijk, New-Orleans n. Rott. via Londen p. 20 Dungeness. Veendam, New-York 11. Rott. 20 v. Plymouth. Statendam, Rott. n. Nefw-York p. 20 Lizard. Spaarndam, 19 v. New-York n. Norfolk. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (uitr.) 20 van Dover. Jagersfontein (thuisr.) 21 van Port Said. Meliskerk (uitr.) 20 v. Antwerpen en pass. 21 (v.m.) Vlissingen. Springfontein, 20 v. Amst. te Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom (thuisr.) 19 te Havre, vertrekt 22 n. Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 20 te Genua. Helen Möller (charter) (uitr.) 19 v. Shang hai. Grootekerk, 20 van Dairen n. Rott. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. j Hoogkerk, 21 van Calcutta 11. Rott. HALCYON LIJN. Stad Vlaai-dingen, 19 van Wabana n. Rott.- Vlaardingen. Flensburg, 21 van Narvik te Vlaardingen. Stad Arnhem, 21 v. Vlaardingen te Oxelo- sund voor Lulea. Stad Zaandam, 20 v. Rótt. te Gothenburg voor Oxelosund. Rosenburg, 19 v. Les Falaises n. Velsen. Stad Maassluis, 18 v. Narvik n. Rott.-Vlaard. Vredenburg, 21 v. Narvik te Vlaardingen. Stad Dordrecht, Lissabon n. Midd. Zee p. 20 Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (thuisr.) 18 v. Rio de Janeiro. Zaanland (uitr.) p. 19 Ouessant. KON. NED.STOOMBOOT MIJ. Achilles, 20, van Lissabon te Alexandrië. Ajax, 20 van Setubal te Calais. Aurora, 19 van Oran naar Genua. Baarn, Chili n. Amst. 20 v. Cristobal. Berenice, 19 van Susak naar Bari. Breda, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Costa Rica, 20 van Barbados te Amst.. Ganymedes, Bourgas n. Amst. p. 20 Ouessant Hebe, 20 v. Kopenhagen te Amst. Hercules, 20 van Candia n. Algiers. Ino, 19 van Cristobal n. Buenaventura. Juno, 20 van Varna te Constantza. Mars, 20 v. Stamboul n. Yerakinl. Merope ,Amst. n. Kopenhagen p. 21 Holte- nau. Orestes, 19 v. Rott n. Alexandrië. Orpheus, Amst 11. Kopenhagen p. 20 Holte- nau. Perseus, 19 van Gibraltar te Genua. Pluto, 21 v. Hamburg te Amst. Poseidon, 20 v. Amst. te Hamburg. Rhea, 20 v. Messina te Palermo. Telamon, 20 van Tunis naar Susa. Theseus, 20 v. Kopenhagen te Odense. Venezuela, 20 van Hamburg te Amst. Venus, 20 van Sfax n. Plymouth. Vesta, 18 v. Catania te Syracuse. Alwine Russ, Stettin n. Amst p. 21 Bruns- b uttel. Bodegraven Amst n. Chili 18 v. Callao. Midas, 18 van Kingston (Ja) n. Jeremie. Hermes, 20 van Tunis te Piraeus. Orpheus, 21 v. Amst. te Kopenhagen. Ganymedes, Bourgas n. Amst. paas. 21 (12.50 n.m.) Lydd. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang (uitr.) pass. 21 Sagres. IJselhaven (thuisr.) p. 21 Perim. Weltevreden, 20 van Bremen te Rott. Baloeran (uitr.) 21 te Belawan. Dempo (thuisr.) 20 van Sabang. Indrapoera (uitr.) p. 20 Finisterre. Sibajak (thuisr.) p. 21 Finisterre, 22 (5 n.m.) te Southampton en 23 (10 v.m.) te Rott. verw. Kedoe (uitr.) p. 20 Kaap Bon. Kertosono 20 van Hamburg te Rott. Kota Agoeng (thuisr.) p. 19 Perim. Palembang (uitr.) p. 20 Finisterre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tawali (uitr.) 19 van Suez. Enggano (uitr.) 19 van Singapore. Bin tang, 21 v. Amsterdam te Banjoewangi. Soemba, 19 van Batavia n. Amst. STOOMVAART MIL OCEAAN.. Glenapp, Dairen n. Rott. p. 18 Gibraltar. Glengarry, 20 te Dairen, voor Rott. Menestheus, Japan n. Rott. 20 te Singapore. Calchas, Japan n. Rott. 20 te Manilla. Ajax, Japan en Rott. 19 v. Casablanca. Meriones, Batavia n. Amst. vertr. 26 v. Londen. Nereus, 17 v. Yokohama n. Batavia en Am sterdam. Glenshiel, Dairen n. Rott. 18 te Penang. Euryades, Rott. n. Otaru, 19 v. Singapore. Beemsterdijk, Rott. n. N.-York 19 (5.50 n.m.) 225 mijl Z.W. van Valencia. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 17 van San Francisco. Veendam, 21 v. N.-York te Rott. Stad Dordrecht, 21 v. Rott. te Benisaf. Perseus, Japan n. Rott. 20 te Suez. Stad Amsterdam, Vlaardingen n. Lissabon p. 20 Dungeness. Boschfontijn (uitr.) p. 20 Dungeness. Maaskerk 21 v. Rott. n. Hamburg. Streefkerk (uitr.) p. 19 Dungeness. Stuyvesant, Amst. n. W.-Indië p. 19 Dun geness. Euterpe, Amst. n. Bordeaux p. 20 Dun- Triton, Rott. n. Algiers p. 20 Dungeness. Orestes, Rott. n. Alexandrië, p. 20 Dungeness Deucalion, Rott. n. Lissabon p. 20 Dunge ness. Bacchus, Manzanillo n. Queenstown 20 (1.22 v.m.) 700 mijl Z.W. van Valencia. Saturnus, Rott. n. La Goulette p. 19 Niton. Juno, 21 v. Constantza n. Stamboul. Fauna, Stamboul n. Amst. p. 21 Ouessant. Theseus, 21 v. Odense n. Stettin. Tiberius, 21 v. Rott. n. Amst. Indrapoera (uitr.) 21 v. Lissabon. Alcinous, Amst. n. Batavia p. 20 Dungeness. Polyphemus, 20 v. Clyde te Swansea. Meriones, Batavia n. Amst. via Londen 20 (10.55 v.m.) 330 Z.W. van Land's End. IJzerverscheping. In de Hoogovenhaven is in ballast van Hart lepool aangekomen het Zweedsche stoomschip Manfred, dat een lading ijzel zal innemen. Bijlegger. Het Nederl. m.s. „Truida" liep hier wegens slecht weer binnen van Aalborg met bestem ming naar Scheveningen. Stukgoederen gelost. Het van West Indië komend Duitsche stoomschip Kreta heeft de voor Amsterdam bestemde lading stukgoederen in de Buiten haven in een lichter overgegeven en daarna de reis naar Bremen en Hamburg voortgezet.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5