Duitschlands Koloniale Eischen. Thijs IJs en de Brullende Berg Ir™—"j PROGRAMMA Duitschland en Italië uit het controlestelsel. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT RADIO DONDER D A G 24 J U NI 1937 Beide landen blijven echter deel uitmaken van de non-interventie-commissie. De besluiten, die Duitschland als ge volg van het incident met de „Leip zig" heeft genomen, zijn, naar Ha- vas meldt, gistermiddag door Von Neurath aan de gezanten van Frank rijk en Engeland te Berlijn medege deeld. Francois-Poncet en Henderson brachten afzonderlijk een bezoek aan den rijksminister van Buitenlandsche Zaken en men had goede reden om aan te nemen, dat deze bezoeken verband hielden met de ontwikke ling van de Spaansche situatie. Von Neurath heeft den ambassa deurs medegedeeld, dat Berlijn wel is waar zijn controle-schepen zal terug trekken, maar wèl deel zal blijven uitmaken van de non-interventie commissie. Voorts meldt Havas uit Rome, dat In een officieel communiqué medege deeld wordt, dat de Italiaansche re geering, het gebrek aan samenwer king tusschen de mogendheden die deel uitmaken van de Londensche niet-inmengingscommissie na de jongste gebeurtenissen constateerend, haar ambassadeur te Londen opdracht heeft gegeven de door de fascistische regeering genomen beslissing zich „definitief" terug te trekken uit het controlestelsel, mede te deelen, In het Lagerhuis heeft minister Eden gistermiddag medegedeeld, dat de Duitsche minister van Buitenlandsche Zaken, Von Neurath, den Britsehen ambassadeur des morgens heeft medegedeeld, dat aangezien geen overeenkomst tot stand is gekomen, de Duitsche regeering zich genoodzaakt zag al haar schepen uit het systeem der controle te- rug te trekken. Von Neurath voegde hieraan toe, dat deze maatregel was genomen met de bedoeling te voorkomen, dat de toestand nog ernstiger wordt en dat de Duitsche regeering zich tot deze actie zou beperken. (Applaus) Eden verklaarde verder, dat de Britsche re geering verheugd is over de bedoelingen van de Duitsche actie. Hij geloofde niet, dat Duitschland voornemens was zich terug te trekken uit de niet-inmengingscommissie. Ook de Italiaansche ambassadeur, zoo ver volgde Eden heeft medegedeeld, dat zijn re geering besloten had haar schepen terug te trékken uit het controle-systeem. Naar' Reuter voorts uit Londen meldt, be schouwt men in diplomatieke kringen al daar het besluit van Duitschland als een welkome oplossing om uit de ontstane impasse te geraken. Men voelt zich opgelucht, nu er nimmer sprake van represailles geweest blijkt te zijn. Men gelooft, dat toch nog eenige Duitsche oorlogsschepen voor de' Spaansche kusten ge- stationheerd zullen blijven ter bescherming van de Duitsche koopvaardijschepen. De Ita liaansche regeering volgt een soortgelijke ge dragslijn. Duitschland zal bereid zijn, weder aan de controle ter zee mede te werken, indien het voldoende waarborgen ontvangt, dat zich geen nieuwe incidenten zullen voordoen en volgens de Duitsche meening berust de ver antwoordelijkheid voor het verkrijgen van dergelijke garanties bij Groot Brittannië. Duitschland en Italië zullen niet slechts aan de werkzaamheden der niet-inmengings commissie blijven medewerken, doch ook aan de controle anders dan ter zee. Intusschen zal men het vraagstuk bestudee- ren, hoe de leemte in de controle ter zee kan worden opgevuld. Men zal wellicht aan En geland en Frankrijk vragen, zich hiermede te belasten, of het misschien beter oordeelen, andere landen, die in de commissie vertegen woordigd zijn uit te noodigen, er aan deel te nemen. Duitsche vloot in de baai van Lagos. Het grootste deel van de in de Spaansche wateren dienstdoende Duitsche vloot is aan gekomen. in de baai van Lagos. Het zijn de pantserkruiser „Admiral Scheer", de kruisers „Niirnberg", „Karsruhe" en drie torpedoja gers met een petroleumtankschip. Deze een heden liggen thans, voor anker op grooten afstand van de kust. De commandant van het eskader heeft begroetingen uitgewisseld met de autoriteiten van Lagos. Bekend ge maakt werd dat het eskader gisteravond nog naar de Middellandsche Zee zou vertrek ken met uitzondering van de „Admiral Scheer", die vanmorgen vertrekken zou. Italiaansche vloot blijft in Spaansche wateren. De commandant van de Italiaansche vloot, welke aan de controle voor de Spaansche kust deelneemt, heeft instructies ontvangen, dat deze vloot niet meer aan de controle deel neemt. In welingelichte kringen te Rome rs men van meening, dat het logisch is, dat deze oorlogsbodems in Spaansche wateren ge handhaafd blijven, ter bescherming van de Italiaansche belangen. Vermoedelijk zullen Italië en Duitschland goedkeuren, dat Fransche en Britsche sche pen de controle uitoefenen in die sectoren, waar te voren hun schepen patrouilleerden. De Gordon Bennett-ballon- wedstrijd. „Belgica" heeft totnogtoe den versten afstand afgelegd. De voorloopige uitslag van den Gordon- Bennett ballonwedstrijd luidt volgens het D. N. B.: 1. „Belgica" (Demuyter-Hofmann)België, ca 1400 K.M. 2. „Polonia" Janusz-Brenk) Polen, ca. 1400 K.M. 3. „Zuerich" (Tïlgen- kampf-Michel), Zwitserland, ca. 870 KM. De Belgische ballonvaarder Demuyter, heeft de Aeroclub van België telegrafisch doen weten, dat hij Dinsdagmiddag om vier uur in de buurt van Tukumsques bij Riga is gedaald. Het schijnt evenwel, dat de Italiaansche re geering zich het recht voorbehoudt, schepen, welke de Spaansche regeering van voorraden voorzien, aan te houden. Men weet niet of Italië deel zal nemen aan repressailles in dien Duitschland hiertoe over zou gaan, doch men vestigt de aandacht op de hechte as Rome—Berlijn. Ten slotte merkt men op, dat Italië de niet-inmenging zal handhaven op dezelfde wijze als dit door de overige mogend heden geschiedt. Von Ribbentrop naar Berlijn vertrokken. De Duitsche ambassadeur te Londen, Von Ribbentrop, is gistermiddag per vlieg tuig naar Berlijn vertrokken. Naar verluidt zal hij zijn regeering verslag uitbrengen van den diplomatieken toestand en wil hij in structies vragen inzake de houding, die hij in de toekomst moet aannemen, vooral ten aanzien van het terugroepen van de vrijwil ligers uit Spanje. Conflict tusschen de regeering en den bisschop van Krakau Een ernstig conflict is ontstaan tus schen de Poolsche regeering en den aartsbisschop van Krakau mgr. Sa- pieha, hetgeen voor generaal Sklad- kowski, den minister-president, aanlei ding is geweest om zijn ontslag in te dienen. De president van de republiek, Moscicki, heeft dit ontslag niet aan genomen. Mgr. Sapieha, aldus Havas, had gelast, dat het stoffelijk overschot van maarschalk Pilsoedski van de crypte van Sint Leonard zou worden overgebracht naar de crypte onder den klokketoren, doch de president der republiek verzocht den bisschop hiermede te wachten tot de werkzaamheden aan den toren geëin digd zouden zijn. De aartsbisschop weigerde. Hierop de diende de minister-president zijn ontslag in, omdat hij „niet had kunnen voor^ komen, dat een onderdaan gehoorzaamheid weigerde aan het staatshoofd op het gebied van den nationalen eeredienst". De bisschop motiveerde zijn beslissing met erop te wijzen, dat binnenkort de orthodox- katholieke koning Carol van Roemenië naar Krakau zou komen, zoodat hij hem als Roomsch-Katholiëk bisschop met alle eer zou moeten ontvangen bij zijn bezoek aan het graf van Pilsoedski. De crypte van Sint Leonard bevindt zich binnen de kathedraal,' terwijl de klokketoren hier buiten ligt. De kabinetsraad is gisteravond bijeengeko men en heeft met algemeene stemmen de hou ding, die de minister-president had aangeno men, goedgekeurd. In regeeringskringen spreekt men formeel de lezing tegen, volgens welke de houding van den aartsbisschop zou zijn ingegeven door den wensch in de kathedraal geen bezoek te ont vangen van den orthodoxen koning Carol, die op 30 Juni hulde zal komen betuigen aan de nagedachtenis van maarschalk Pilsoedski. Er worden pogingen in het werk gesteld het conflict tusschen de regeering en den aarts bisschop te regelen door tusschenkomst van den Poolschen primaat, mgr. Hlond en ook. naar men zegt, door tusschenkomst van het Vaticaan. België Nieuwe betoogingen tegen de Amnestiewet. Gistermiddag hebben te Brussel groepen oudstrijders tegen de amnestiewet betoogd. In plaats van den voorgeschreven weg te volgen trachtten de betoogers de politie-afzetting bij de departementen te verbreken. Bereden gen darmerie moest tusschenbeide komen. Een aantal betoogers slaagde er in door de eerste politie-afzetting te komen en door te dringen tot de neutrale zóne van de regeerings- gebouwen. Op dit oogenblik zette de reserve van de gendarmerie zich in beweging om de betoogers weer terug te drijven. Hierbij werd een betooger door een slag met een sabel ge wond. Omstreeks vier uur in den middag verzamel den de oudstrijders zich in het park voor de regeeringsgebouwen en rukten het hek uit zijn voegen. De brandweer, die door de politie te hulp was geroepen, richtte haar stralen op de betoogers, die uiteen werden gedreven. Op ver zoek van de leiders van de demonstranten rolde de brandweer haar slangen weer op en het scheen, dat de politie de situatie meester was. Later wisten de betoogende oudstrijders toch door te dringen in de neutrale zóne en zij kwamen zelfs dicht bij het ministerie van bin- nenlandsche zaken. Bij pogingen van de gen- dar—.erie om hen te verdrijven, werden enkele personen gewond, de politie verrichtte eenige arrestaties. Men stemde er in toe, dat een delegatie van de oudstrijders zich naar het koninklijk paleis begaf, waar zij zou worden ontvangen door den opperhofmaarschalk. Eenige groepen betoogers zijn doorgedron gen tot het paleisplein, waar zij op den grond gingen zitten toen de politie versterking kreeg om hen te verjagen. Een. der leden van de delegatie verliet hierop het paleis en verzocht zijn kameraden heen te gaan, omdat de dele gatie vermoedelijk door den koning ontvangen zou worden Frankrijk Bonnet over zijn financiëele taak. De nieuwe Fransche minister van finan ciën, Bonnet, heeft tegenover journalisten bij zij inscheping aan boord van de „Queen Mary" waarmede hij naar Frankrijk terug keert, verklaard, dat hij gehoopt had, dat de gToote afstand, die hem van Parijs scheidde, hem voor elk aanbod tot deelneming aan het ministerie zou vrijwaren en hem in staat zou stellen, zijn groote taak te Washington voort te zetten. Hij voegde hieraan toe het minis terie van financiën te hebben aanvaard, ge volg gevend aan den op hem door zijn vriend Chautemps geoefenden drang. „Gij begrijpt," aldus Bonnet, „dat zoo ik erin toe gestemd heb Amerika te verlaten en naar Frankrijk terug te keeren en een zoo zware taak te aanvaarden ik dit gedaan heb om mijn plicht te doen en met den wil de Fran sche financiën te herstellen. Ik zal mij daar aan met al mijn krachten wijden, overtuigd dat Frankrijk de gebiedende noodzakelijkheid RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD, TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen. Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Met garantie). BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 Uur, Zaterd. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Dpnderd. v. 7—9 u. (Adv, Jngez. Med.) zal begrijpen voor de democratie en gezonde financiën te hebben". Bonnet besloot zijn verklaringen met de mededeeling, dat het hem. verheugde tijdens de besprekingen, die hij met Roosevelt en Van Zeeland heeft gevoerd, te' hebben kunnen constateeren met welk een vertrouwen deze beide staatslieden de toekomst van Frank rijk tegemoet zagen. Doodstraf tegen Albaneesche opstandelingen geëischt De procureur-generaal heeft tegen zes be trokkenen bij de poging- tot opstand van 16 Mei j.l. de doodstraf en tegen de andere be klaagden gevangenisstraffen geëischt. DE ZAAK-BORCHGRAVE VOOR HET HAAGSCHE HOF. Uit BRUSSEL De zaak-Borchgrave is voorgelegd aan het Permanente Hof van Internationale Justitie te 's-Gravenhage. Zooals men zich zal her inneren werd de Belg De Borchgrave, zoon van een diplomaat, vermoord in de omgeving van Madrid gevonden. De Belgische regeering heeft 15 Mei haar aanklacht ingediend, de Spaansche regeering moet hierop op het laatst 30 Juni antwoor den. De re- en dupl'iek van België en Spanje moeten dan respectievelijk 15 Augustus en 30 September worden ingediend, zoodat de pleidooien in October of November gehouden zullen kunnen worden. ITALIAANSCHE STUDENTEN IN DE BERGEN OMGEKOMEN. Uit Turijn: Vier Turijnsche studenten, die een poging hadden ondernomen een berg wand van den berggroep „Groot Paradijs" te beklimmen, zijn omlaag gestort en te plet ter gevallen. De lijken zijn nog niet geborgen. De Spaansche burgeroorlog. Slecht weer belemmert de krijgsverrichtingen in het Noorden. Uit SALAMANCA, 23 Juni. Het officiëele communiqué van het groote rechtsche hoofdkwartier meldt, dat het slechte weer de krijgsverrichtingen aan het front van Biskaje heèft belemmerd. Des ondanks hebben de opstandelingen hun positie in de eerste linies verbeterd. Aan alle fronten werd gevuurd. Het officiëele communiqué van het ministe rie van defensie te Madrid meldt, dat de re- geeringstroepen een aanval der opstandelin gen aan het front van Jarama hebben afge slagen. De rechtschen leden zware verliezen. Aan het front van Santander heeft het geschut der regeeringsttoepen een rechtsche batterij bij Colloto vernield en groote schade toegebracht aan de verschansingen van het dorp Barreuelo, dat de opstandelingen begin nen te ontruimen. Aan het front van Asturië is een rechtsche aanval bij Oviedo gemakkelijk afgeslagen. Verscheidene nieuwe stellingen werden bezet. Italiaansche troepen ontscheept. Uit Gibraltar, 23 Juni: Uit Malaga wordt ge meld, dat aan het einde der vorige week te Malaga tienduizend Italiaansche soldaten zou den zijn ontscheept, en dat binnenkort een nieuw contingent zou worden verwacht. Uit Rome; In gezaghebbende 'kringen noemt men het in het buitenland gepubliceerde be richt, dat uit Civita Vecchi 50.000 Italiaansche vrijwilligers maar Spanje zijn vertrokken, be lachelijk. In dezelfde kringen weet men niets van een bericht, dat een divisie van 15.000 man gemo biliseerd; zou zijn om naar Spanje te worden gezonden. Doel van Von Neurath's reis naar Engeland. (Van onzen Berlijnschen correspondent). BERLIJN, 23 Juni. aron von Neurath, de Rijksminister van Buitenlandsche Zaken heeft zijn bezoek aan Londen moeten uitstellen, omdat naar- -het heet „de toe stand, die door de herhaalde Rood-Spaan- sche aanslagen op Duitsche oorlogssche pen is geschapen, zijn afwezigheid van Ber lijn niet toelaat". Hoewel dit reeds Zondag middag den Engelschen ambassadeur in Ber lijn werd meegedeeld, is het aftreden van het Fransche kabinet-Blum in den vroegen Maan dagmorgen dat te voorzien was van groo ten invloed geweest op dit besluit. Bij Spaan sche en andere problemen, die ook Duitsch land aangaan, stelt zich de Engelsche regee ring gewoonlijk allereerst in verbinding met de Fransche, om met déze tot overeenstemming te komen. Met spanning wordt hier het resul taat tegemoet gezien van de huidige confe rentie der vier mogendheden in Londen over de laatste Spaansch-Duitsche quaestie, waar door, naar Duitsche meening, zal moeten blij ken „wat collectieve overeenkomsten waard zijn, als het een voorval betreft waarbij Duitschland de gedupeerde is." Door de Fran sche regeerings-crisis zal een resultaat van daag of morgen kwalijk verwacht kunnen worden. Een andere toestand, die van invloed kan zijn geweest op het uitgestelde bezoek van v. Neurath, is het gevolg van de inneming van Bilbao door Franco's troepen, die voor Duitsch land perspectieven opent, die het vierjaren plan belangrijk verlichten. Er is nog een andere belangrijke quaestie, die Duitschland wenscht opgelost te zien, be langrijker voor Duitschland dan alles, waar over volgens het officieele bericht von Neurath met -de Engelsche regeering zou gaan conferee- ren. Duitschland wenscht zijn koloniën terug! Die wensch is herhaalde malen in „Duitsche groote redevoeringen voor een geestdriftige menigte" onomwonden uitgesproken als een onafwijsbare eisch. In quaesties als deze heeft de regeering het heele volk achter zich, al zou nauwelijks tien procent instemmen met al het andere wat des leiders is. De verwachting, dat, deze eisch zal worden ingewilligd, is steeds hooger gespannen. In reeksen artikelen, die in de dagbladen ver schijnen, wordt „de wereld Duitsehland's tegenrekening aangeboden". Mentracht historisch te bewijzen, dat de koloniale wereld door de Westersche volken is veroverd, gekoloniseerd en ontwikkeld met hulp van Duitscher en dat Duitschland daar voor niet minder gedaan heeft dan de naties, wier vlaggen heden waaien over koloniën, do minions en mandaatsgebieden. De Hollanders, Engelschen, Franschen. Spanjaarden en Portugeezen hebben de wereld kunnen veroveren en onder elkaar verdeelen. terwijl de Duitsche volken Europa beschermden tegen de voortdurende aanvallen van Aziaten. Hunnen, Magyaren, Mongolen, Tartaren en Turken, door de eeuwen heen, ten koste van stroomen van bloed. Onder beschutting van Duitsche volken konden de West-Europeesche staten zich vestigen en versterken en rukten voorwaarts over de zeeën. ■Millioenen Duitschers hielpende ontdekte wereld winnen, kolóniseerèn en ontwikkelen. Er worden Duitsche namen genoemd, als die van Jacob Leister uit Frankfort, die einde der zeventiende eeuw aan het hoofd stond van de kolonie New-York, Hendrik Christan- sen uit Cleve, die in elf vaarten den loop der Hudsonrivier heeft uitgevorscht. Zoo groot moet het' aandeel der Duitschers zijn geweest in het pionier- en kolonisatiewerk in Noord- Amerika, dat na het einde van den strijd tusschen de Noord- en Zuid-Staten in het Congres gestemd werd over Duitsch of En- gelsch als de wettelijke'taal. Met slechts een een enkele stem meer zou het congres zich voor het Engelsch hebben uitgesproken. Tot aan den wereldoorlog was het Duitsch land mogelijk, deel te nemen aan de ontwik keling en den vooruitgang der koloniale we reld van den blanken man. En nu willen zoo wordt geklaagd de anderen er alleen profijt van trekken en Duitschland uitslui ten. Duitschland kwam officieel in het bezit van zijn Afrikaansche koloniën door een een verdrag, dat in 1886 tusschen Duitsch land en Engeland in Londen werd afgeslo ten, De Afri-kareiziger Karl Peters had het in 1881 verworven door een handeltje met een paar machtige zwarte opperhoofden. Een overeenkomst tusschen de koloniale mogend heden „de Kongo-acte", verbood uitbreiding van eiken Europeasehen oorlog op Afri- kaansch gebied. Duitschland beweert, dat aanvalsbewe- gingen, die den wereldoorlog op Afrikaan- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Zoo was -Thijs dus plotseling in een heel nieuw avontuur gestoken. Maar een brullende berg, jullie begrijpt wel, dat dat Thijs nieuws gierig maakte. Daarom liep hij vlug door, want hij wilde voor donker nog bij de Zeven Bergen zijn. Hij knoopte de waarschuwing van Baardenspons goed in het oor, nou, hij zou voorzichtig zijn. De reis door het land der.' Zeven Bergen was vermoeiend en daarom deed Thijs het nu weer een beetje kalm aan. Kijk, daarginds was een soort trapje, dat naar beneden voerde. Kom, hij zou dat maar eens af- loopen. Hij wilde niet graag verdwalen. schen bodem voorbereidden, van zijn tegen standers zijn uitgegaan. De geallieerden en geassocieerden beschuldigden Duitschland van breuk der internationale overeenkomst in de Kongo-Acte en achtten zich daardoor gerechtigd, het zijn koloniën af te nemen en ze onder hun mandaat te brengen. Er wordt hier gewezen op de ontwikkeling van een wereldpolitiek, die in haar consequenties kan uitloopen op een ernstige bedreiging van den vrede tusschen blanken en zwarten en gevraagd wordt of op den duur de invloed en de moreele steun van het groote Middel- Europeesche rijk met zijn 65 millioen inwo ners ontbeerd kunnen worden, om bij de ontwikkeling der toekomst van Afrika mee te werken. Men wijst op het belangrijke werk der Duitsche wetenschap in het belang der volks gezondheid in koloniale gebieden en tracht de -buitenwereld te overtuigen van Duitseh land's recht op het bezit van zijn oude ko loniën en van het practische nut hiervan voor de -blanke wereld. Het Duitsche volk wordt voorgehouden, dat het een eere-zaak voor Duitschland is, zijn koloniën weer te •bezitten, maar ook. dat koloniën voor zijn welvaart onontbeerlijk zijn. Van zijn leiders, die dit het volk dagelijks voorhouden door pers en radio en in hun daverende redevoe ringen, verwacht het een oplossing van het koloniale vraagstuk. De diplomaat von Neu rath, die in Engeland hoog aanzien geniet en een persoonlijk vriend van den overleden koning was, zal de onderhandelingen inlei den. Zal het gelukken langs dezen weg tot een oplossing te komen, die Duitschland be vredigt, dan zal een der gevaren voor den wereldvrede weggenomen zijn. H. L. Staking in de suikerfabrieken van Trinidad. Dooden en gewonden bij de onlusten. Uit LONDEN. 23 Juni: Uit Port of Spain (Trinidad) wordt gemeld, dat thans in alle suikerfabrieken gestaakt wordt. Bij de ongeregeldheden der laatste dagen zijn in totaal veertien personen gedood en 44 gewond. Men neemt echter aan, dat een groot aantal gewonde, stakers geheim gehou den wordt. Gisteren heeft de Britsche kruiser „Ajax" een aantal matrozen aan land gezet. Binnenkort zal nog een Britsch oorlogsschip aankomen. (d. N. B.). VRIJDAG 25 JUNI HILVERSUM I, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 x 10:— Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.Berichten 12.15 De KRO-Melodisten en solist. 12.50 Causerie over de training voor de T. T.-Races. 1.10 Gramo foonmuziek. Postduiven-berichten. 1.15 K!RO- ork-est 2.— Orgelconcert 3.Gr amofo on mu ziek. 4.De KRO-Melodisten en solist. 4.45 Gramofoonmuziek 5.15 KRO-Kamerorkest. 6.— Land- en tuinbouwcauserie 6.20 KRO- orkest 7.Berichten 7.15 Geschiedenis en ontwikkeling van de politie in ons land, cau serie 7.35 Musica catholica. 8.Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Revue-programma. 9.45 De KRO-Melodisten en Solisten 10.30 Be richten ANP 10.40 P. Godwin's orkest 11.30 12.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. 9.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.15 Vervolg declamatie 1130 Gramofoonmuziek 12.Klovacs Lajos' orkest en orgelspel 2. Gramofoonmuziek 2.30 Lyra-Tri-o 3.15 AVRO- Dansorkest 4.— Orgel en saxofoon 4.20 Piano recital 4.40 Orgel en saxofoon 5.— Voor de kinderen 5.30 „Fantasia" 6.30 Politiek radio journaal. 6.50 Gramofoonmuziek 7.— De Smg- Sin-g gevangenis, causerie. 7.20 Gramofoon muziek 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 Lezen in den Bijbel. 8.Zang en piano 8.30 Kerk, Volik Staat, causerie 9.00 VARA-Orkest en soliste 9.45 Declamatie 10.— Vervolg concert 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.00 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05—11.20 Medische causerie. 11.50—11.50 Pianosoli. 12.10 Orgelconcert 12.50 BB-C- Dansorkest 1.352.20 Birminghamsch Phil- harmonisch Strijkorkest 3.55 Gramofoonmu ziek. 4.20 Het Carlton Hotel orkest. 5.05 Gra mofoonmuziek 5.35 John Reynder's orkest 6.20 Berichten 6.55 Tweede acte van de ope ra „Die Entführung a-us dem Serail". 7.50 Voor tuinliefhébbers 8.1-0 Viool en piano. 8.50 Oscar Rabin en zijn Band. 9.20 Berichten 9.40 Responsibilities of Empire, causerie. 9.55 Weenseh Philharmonisch Orkest. 11.10 Lew Stone en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.5-0 Het Visciano-orkest 1.35 Zang 2.05 Vervolg orkestconcert 2.50 Radiotooneel 4.20 Het (Pa- rijsch blaaskwintet 7.20 Harprecital 7.35 Gra mofoonmuziek 7.50 en 8.50 Zang 9.20 Geva rieerd programma. 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 Orkestconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Militair concert 7.3-0 Gramofoonmu ziek 12.20 Orkest van Spoorwegpersoneel 1.35 Omroepkleinorkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Omroep-Amusements-orkest. 5.20 Radio tooneel met muziek 6.20 Het Donath-orkest en solisten 8.30 Voor oud-strijder-s 8.50 Om roeporkest en solisten 10.5012.20 Dansmu ziek en populair concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepor kest 1.30 Omroepdansorkest. 1.50—2.20 Gra mofoonmuziek 5.20 Viooirecital 5.50 Vocaal kwartet. 6.20 Omroepdansorkest 7.20 Gramo foonmuziek 8.20 Kleinorkest 9.Radiotoo neel, 9.20 Kleinorkest 1-0.3011.20 Gramofoon muziek. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroepdans- BRUSSEL, 484 M. orkest 1.05 Gramofoonmuziek 1.30 Omroep orkest. 1.50 Zang 2.002.20 Gramofoonmuziek 5.20 Kleinorkest 6Pianosoli 6.20 Gramo foonmuziek 6.50 Pianorecital 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders 9.40 „L'Au-mónier du Régi ment", opera. 10.3011.20 Gramofoonmuziek

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3