BERICHT Kabinetwerk. BEVERWIJK De nieuwe bioscoopprogramma's. Sonja Henie in het Luxor-Theater. Het Luxor-Theater vertoont deze week als hoofdnummer „Een meisje uit duizend!" Sonja Henie, de Olympische kampioene schaatsenrijden, Adolphe Men jou en Jean Hersholt spelen in deze film de hoofdrollen. Het leven is heusch niet altijd makkelijk voor een rondreizenden variététroep. Wie toevallig met hen in den trein zit en hen vroolijk hoort musiceeren, komt niet op het idee, dat zij zich warm blazen, dat zij ver langen, om in een hotel te kunnen binnen trekken, maar dat zij niet weten, hoe zij dat verblijf zouden moeten betalen. Sonja Henie in „Een meisje uit duizend". Zoo'n troep heeft Tad Spencer, een Ame- rikaansche revue-directeur, wien het niet voor den wind gaat. Als hij nu nog maar bijzondere krachten zou kunnen engageeren. En ziet, als de nood het hoogst is Doordat het Grand Hotel afgebrand is, moet het gezelschap zijn intrek nemen in een eenvoudige dorpsherberg, en de waard heeft een aardig dochtertje. Deze Greta Müller blijkt een geweldig schaatsenrijdster te zijn, een wereldwonder op het ijs en Tad Spencer heeft onmiddellijk een prachtig plan. Hij wil een voorstelling geven te St. Moritz op de ijsbaan en dan deze Greta als voornaamste attractie engageeren. En Greta stemt daarin toe. Het ijsfeest vindt plaats en het succes is geweldig. Tad Spencer komt er weer heele- maal bovenop. Maar haar vader verneemt er niets van en laat Greta mededingen in het ijstournooi der Olympische Spelen waar zij ook inderdaad wereldkampioene wordt. Op dat oogenblik der glorie hoort Müller van het feest. Als Greta daar voor geld is opgetreden, is zij professional geworden en zal zij dus gediskwalificeerd worden. Hij zal dit oogenblik niet afwachten. Liever meldt hij zich bij de jury aan en vermeldt, dat hij onschuldig aan deze geschiedenis is geweest. Inmiddels heeft Greta niet zoo heel veel aandacht voor haar victorie. Want een Ame- rikaansch journalist, die uitgezonden was, om de verdachte omstandigheden van den brand van het Grand Hotel en den brand stichter na te speuren, heeft haar hart ge wonnen en zij het zijne. Tad Spencer weet aan te toonen, dat Greta Müller niet gediskwalificeerd behoeft te wor den. wijl zij persoonlijk geen honorarium ge had heeft voor haar optreden en dus wordt haar alsnog de prijs toegekend. Na dezen triomf verbindt Greta zich aan het gezelschap en anderzijds geeft zij het jawoord aan den journalist. Het tweede hoofdnummer is „Bloedgeld" met Richard Dix in de hoofdrol. Kennemer-Theater. Het Kennemer-Theater vertoont als hoofd nummer de spannende avonturenfilm „Het geheimzinnige eiland", vervaardigd naar den roman van Somerset Maugham. Het verhaal speelt zich af op een eiland, waarvan de bewoners hun brood verdienen met parelvisschen. Val Stevens staat aan het hoofd van de parelvisscherij. De visschers weigeren er op uit te gaan, omdat twee vis schers in de diepte zijn verdwenen zonder terug te keeren. Wanneer Val dat verneemt besluit hij er zelf op uit te gaan en ondanks het protest van zijn jonge vrouw Lucille Gordon en zijn vriend Eric Blake, steekt hij zich in duikerkleeren en geeft zijn mannen bevel hem omlaag te laten in het drabbige, water. Hij komt in den greep van een inkt- visch en zou stellig een wissen dood gevon den hebben, wanneer Eric er niet in ge slaagd was het monster te dooden. Val biedt zijn redder als blijk van zijn dankbaarheid een aandeel aan in de parel visscherij, mits hij voor goed op het eiland blijft. Eric weigert echter en neemt afscheid van Lucille. Hij zegt haar. dat hij meer dan vriendschap voor haar voelt, maar dat zijn kameraadschap met Val hem noodzaakt het eiland te verlaten. Kapitein Deever, is op het eiland gekomen om den losprijs, die op het hoofd van Val is gesteld te verdienen. Zijn collega Eric, even eens dienaar van het gerecht, is destijds ook op het eiland gekomen als politieman, maar hij is ten volle overtuigd van Vals onschuld. Hii weet, dat Val destijds slechts uit zelf verdediging heeft gehandeld. Als trouwe vriend verlaat hij het drietal en op het geheimzinnige eiland keert de rust terug. Voor de pauze wordt vertoond de boeiende film ..Een Egyptische Idylle" met Ivan Pe- trovich in de hoofdrol. In 't woordenboek heb ik eens nageslagen, Wat is nu wel precies een kabinet, En, zooals altijd op mijn vele vragen. Werd hier ook 't antwoord op uiteengezet. Een kabinet is, heb ik dan gelezen, Een fijn en kostbaar stukje meubilair, Dat reeds vanouds bewaarplaats pleegt te wezen Voor zeldzaamheden, zegt mijn dictionnair. Ik lees zooveel van kabinetsformeering, In Frankrijk en ook in ons eigen land, Zoo hier als daar een „zaak van de regeering", In Frankrijk kwam ze al heel gauw tot stand. Daar knutselt men er van vandaag tot morgen Een in elkaar, met waren Franschen slag, Bij ons maakt men zich vele zware zorgen En timmert het niet klaar in éénen dag. Men weet wel, in de stormen dezer tijden, Heeft menig meubel, ook een kabinet, Van slagen en van nattigheid te lijden, Dus het moet hecht zijn in elkaar gezet. Men wil bij ons de zeldzaamheden sparen. Waarvoor men er een plaats in heeft gedacht, Hier streeft men naar een duurzaamheid voor jaren. En Frankrijk heeft het nooit zoo ver gebracht. Wij hopen dat het onze, klaargekomen, Het in ons huisje goed en rustig „doet", Het Fransche heeft zijn plaats al ingenomen, Daar gaat Chautemps een „chaud temps" tegemoet. P. GASUS. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN D. O. K. Nadat de Krachtsportvereeniging „De Hal ter" voor de tweede maal niet was opgekomen heeft het bestuur van D. O. K. besloten het nederlaagtournooi als geëindigd te beschou wen. De twee andere deelnemers, de H. K. S. V. uit Haarlem en S. S. S., Alkmaar zijn er niet in geslaagd D. O. K. een nederlaag toe te brengen, zoodat de uitgeloofde beker in het bezit bleef van de organiseerende vereeniging. BEZOEK AAN DE CONSERVENFABRIEK. Woensdagmiddag heeft een gezelschap uit Den Haag een bezoek gebracht aan de Bever wij ksche Conservenfabriek. Na ontvangen te zijn door de directie werden de bezoekers rondgeleid in de fabriek. De aandacht was vooral gericht op het automatisch verwerken van de doperwten. Eveneens trok de tot in de kleinste onderdeelen streng doorgevoerde hy giëne dë belangstelling. Nadat in de excursiezaal een kopje thee was gebruikt werd de tocht naar Wijk aan Zee voortgezet. In de badplaats heeft de directie haar gasten een diner aangeboden. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 23 Juni 1937. Waschpeen per kist 89 ct. Spinazie per kist f 1.05f 1.20. Sla 100 stuks per kist f 1.00f 3.00 Postelein per kist 5064 ct. Andijvie per kist 2026 ct. Wortelen per bos 510 ct. Rabarber per bos 46 ct. Peterselie per bos 23 ct. Selderie per bos iy24 ct. Uien per kilo 2j45 ct. Bloemkool le per stuk 1217 ct. Idem 2e per stuk 47 ct. Tomaten per kilo 1220ct. Aardappelen per Hl. f 4.40f6.00 Peulen per kilo 2742 ct. Doppers per kilo 1420 ct. Capucijnders per kilo 2528 ct. Raspers per kilo 2430 ct. Dikke bóofien per kilo 4146 ct. Tulnboonen per kilo 810 ct. Asperges le wit per bos 2632 ct. Idem le bl. per bos 1522 et. Idem 2e bl. per bos 1214 ct. Komkommers per stuk 35 ct. Aardbeien per slof 3356 ct. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. De vereeniging van Jong Hervormden houdt heden, Donderdagavond in het ver- eenigingsgebouw in de Oostei*wijkstraat een ledenvergadering. Ds. C. M. Krijger spreekt over het onderwerp: „De statenvertaling". Verder worden besprekingen over het zo- berprogramma eghouden. VERGADERING R.K. METAAL BEWERKERS. De plaatselijke af deeling van den RX. Metaalbewerkersbond hield in het gebouw der K.S.A. een ledenvergadering. Uit het verslag van de gehouden bonds vergadering bleek, dat het hoofdbestuur zich op het standpunt stelt, dat leden van de or ganisatie op straffe van royement geen lid mogen zijn van de Katholieke Democratische Partij of van de N.SJB. De heer v. d. Hulst, lid van het hoofdbe stuur besprak daarna de onderhandelingen, welke met het Hoogovenibedrijf zijn gevoerd en die tot gevolg hebben gehad, dat voor de arbeiders in den dagdienst de vacantie van 4 dagen is verlengd tot een week, terwijl voor de arbeiders in de continu-dienst een extra vacantiedag is toegezegd. Over de actie bij de N.V. Plaatwellerij werd medegedeeld, dat het minimum-uurloon is verhoogd van 56 tot 58 ct. De loonsver- hooging, variëerend van 1 tot 6 ct. per uur is in een jaarcontract jvastgelegd. Op een aan de directie van de Kennemer- Machinefabriek gezonden verzoek om loons- verhooging is afwijzend beschikt. Een tweede brief, die werd verzonden, bleef tot nu toe onbeantwoord. SANTPOORT CONCERT „WILHELMINA". Huldiging van dirigent en korps. Gisteravond gaf het fanfarekorps „Wilhel- mina" onder leiding van den heer J. Groot voor een talrijk gehoor een concert in de muzieknis. De talrijke aanwezigen genoten op dezen fraaien avond van de mooie muziek van het muziekkorps en liet dit -door een krachtig applaus herhaaldelijk blijken. In de pauze vond een huldiging van korps en dirigent plaats. Allereerst trad de voor zitter van het korps, de heer Jac. Strijder, naar voren om den dirigent te huldigen. Spr. zeide, dat de leden na het fraaie succes te Baam, hadden gemeend dit niet onopge merkt te mogen laten voorbijgaan. „Het stemt ons tot vreugde", aldus spr., „dat die dag voor u persoonlijk ook zoo'n groot succes is geweest, daar u den directeursprijs werd toegekend. Namens de leden bood spr. den dirigent voor de vele werkzaamheden, die deze in 't belang van de vereeniging heeft verricht een vulpen met inscriptie aan. Namens een aantal dames-bewonderaar sters, die streng „incognito" wilden blijven, sprak de heer G. J. Bremerkamp. „Met vreugde heb ik de successen gevolgd", aldus spr., „welke het korps destijds behaal de onder leiding van den heer Polderman, met weemoed constateerde ik de periode van inzinking, met trots constateerde ik, hoe de kern, als Napoleons garde, liever stierf dan zich over gaf en wederom met vreugde maak ik thans uw opleving mee. Zich tot den dirigent wendend vervolgde spr.: Gij hebt u een goeden gids getoond en daarvoor komt u alle hulde toe. Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. Een scène uit de avonturenfilm „Het geheimzinnige eiland". (Kennemer Theater. Beverwijk.) Maar ook u, leden, komt een woord van lof toe. De dames hebben gemeend het niet bij woorden te moeten laten en daarom bied ik u, namens haar, deze enveloppe aan. De inhoud zal ,u. hopen zij, zoo zulks nog noodig is, herinneren, dat het tijd is voor „Wilhel- mina" om aan 't werk te gaan. Namens „Santpoorts Bloei" voerde de heer Joh. van Beem het woord. Ook deze spr. bracht korps en dirigent hulde. Als bewijs, dat ook de vereeniging „Sant poorts Bloei" trotsch op „Wilhelmina" is, zegde de heer Van Beem „Wilhelmina" een herinneringsmedaille met inscriptie toe. De heer Strijder dankte de spreker voor hun hartelijke woorden. CASTRICUM LEV1ENSMIDDELENDISTRIBUTIE. Met ingang van Zaterdag a.s. zal een aan vang worden gemaakt met de distributie over de 26e week. Boter en vet zullen ver krijgbaar zijn bij den heer Langeveld aan de Dorpsstraat; gehakt in blik bij Mej. de Wed. Jenster te Bakkum, le Groenelaan. Den vanwege Maatschappelijk Hulpbetoon gesteunden, voor wie deze steun de vorige week een einde nam, wordt medegedeeld, dat zij ook geen recht meer hebben op de ver strekking van goedkoope levensmiddelen, als hierboven aangegeven. DE STEUNVERLEENING. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat gedurende de zomer maanden. slechts een bepaald aantal werk- loozen in zorg mag worden gehouden en dan slechts uitsluitend in een centrale werk verschaffing buiten de gemeente gelegen (bijv. de Wieringermeer) UIT DE PERS. HET NIEUWE MINISTERIE. Naar aanleiding van het optreden van een nieuw kabinet schrijft de N-R.Ct. o.a.: Het staat dus nu vast, dat men weer is teruggevallen tot een kerkelijk Kabinet, zoo als het laatst is opgetreden onder leiding van wijlen jhr. mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck van 19291933, zij het, dat de mede werking van de drie groote kerkelijke par tijen bij de toenmalige formatie op grond van een vast omlijnd program niet verkregen is, een partijen-Kabinet dientengevolge onmo gelijk was geworden, en daarom aan het Kabinet ten onrechte de qualificatie „extra-parlementair" werd toegekend. Het zal geen verwondering wekken ,dat wij het betreuren, dat het nieuwe Kabinet op de zelfde verouderde basis is opgetrokken. Verouderd, omdat er na de totstandkoming van de onderwij s-pacificatie geen reden meer voor was. Eenige staatkundigen menhang van noemenswaardige kracht bood, gelijk nadien gebleken is, de oude Coalitie-gedachte niet meer. Integendeel, de meeningsverschillen tusschen de drie groote èn de kleine kerkelijke partijen traden nergens zoo duidelijk aan den adg alsjuist op. wat men het Christelijke terrein zou kunnen noemen; zelfs had een dergelijke kwestie van opzichzelf onibelangTijken aard het gezantschap bij het Vaticaan tot de Ka binetscrisis van 19251926 onder het eerste- Ministerie-Colijn geleid. Ontbreken die meeningsverschillen en ook de zuiver staat kundige tegenstellingen vanzelfsprekend ook bij een Kabinet op breede basis niet ge geven nu eenmaal het onstaatkundige cri terium voor de kerkelijke partijgroepeeringen zoo werd, gelijk in het afgeloopen vier jarige tijdvak gebleken is, de gelegenheid voor samenwerking op zuiver staatkundig gebied, onder vermijding van kerkelijke tegenstellingen, gunstiger. In stede daarvan krijgen wij nu weer met een irrëelen grond slag van Kabinet en meerderheid in het parlement te doen. Onder het opschrift .Liberaal kabinet zon der liberalen", schrijft Het Volk: Het nieuwe ministerie-Colijn is ten langen leste gereedgekomen. Het resultaat van vier weken onderhandelingen is zoo poover, dat men zich verwondert over de vrijmoedigheid van den heer Colijn, die zonder aan een ander de kans te laten, een sterk kabinet samen te stellen met dit gezelschap durft verschijnen voor het verblufte publiek. Negen van de tien ministers behooren tot de par tijen van de rechterzijde; de heeren hebben dus hun coalitie-kabinet. Doch zelfs uit deze partijen ware een regeeringsploeg te vormen geweest, die krachtiger was en meer figuren telde, die openstaan voor de elschen van onzen veelbewogen tijd. Toen de heer Colijn zag aankomen, dat hij tusschen de twee stoelen terechtkwam, heeft hij zich op het laatste oogenblik met zijn rechterhand vastgeklampt aan de oude, wrakke coalitie fauteuil. En daar zit hij nu, met een pijn lijk-vertrokken gezicht, want van het groote gezag, dat de figuur-Colijn nog in verkie zingsdagen ongetwijfeld bij een belangrijk deel van ons volk bezat, is na deze luttele weken niets overgebleven. In de Tel. lazen we oa.: Het nieuwe Kabinet had veel beter, maar ook veel slechter kunnen zijn. Ons land heeft weer een parlementair ministerie, dat wel is waar geen groote, maar toch een solide meerderheid achter zich heeft. Tegenover deze regeerimg staat een oppositie, die alles zins bekwaam is controle uit te oefenen. Als men bedenkt, hoe sterk in andere landen het parlementaire regime is afgetakeld, dan moet men dankbaar erkennen, dat het bij ons normaal functionneert en een bolwerk voor onze voksvrijheden blijft vormen. Na tuurlijk zullen velen, die op dr. Colijn niet als op den partijman, maar als op een na tionale figuur hebben gestemd, zich teleur gesteld gevoelen. Naar onze meening niet ten onrechte. Zij kunnen zich troosten met de gedachte, dat het aan hun stem is te dan ken, dat wij hem en niet de een of andere meer of minder bekwame politieke figuur, als minister-president aan het hoofd van 'slands zaken zien staan. Dat is een waar borg voor een redelijken gang van zaken in de komende jaren. En tenslotte zegt het blad: Wij zijn overtuigd, dat de zaken niet zijn geloopen, zooals dr. Colijn en andere mach tigen in den lande het gaarne hadden ge wild. Nakaarten heeft echter geen zin. Wij kunnen slechts de hoop uitspreken, dat dit nieuwe partij-ministerie 's lands zaken met evenveel succes zal behartigen, als het af getreden kabinet dit heeft gedaan. De Maasbode toont zich zeer ingenomen met den uitslag der pogingen van dr. Colijn: Dat het gekomen is tot de formatie van een parlementair rechtsch kabinet, is wel van zeer bijzonder belang. Immers ons parlementaire leven wordt hiermede wederom geplaatst op den juisten parlementair-constitutioneelen grondslag en op de basis van het beginsel, die ons poli tieke leven steeds heeft beheerscht en die het ewrkelijk reëele fundament daarvan vormen moet. Dat de anti-revolutionnaire leider een rechtsch ministerie vormde zal er ook sterk toe bijdragen, om uit ons politieke leven een enkel onzuiver element te weren, dat juist bij de laatste verkiezingen was inge slopen. Dr. Colijn heeft de consequenties getrok ken uit het feit, dat „rechtsch een zeer be hoorlijke meerderheid haalde van 56 zetels en zich niet van de wijs laten brengen, door het betoog, dat een aantal kiezers hun stem niet op hem als anti-revolutionnair hebben uitegbracht. Als anti-revolutionnair leider heeft dr. Colijn de verkiezingscampagne gevoerd, en ieder, die op hem stemde wist, dat hij zijn stem gaf aan de anti-revolutionnaire lijst. Dr. Colijn is er de man niet naar, om de op zijn lijst uitgebrachte stemmen te gaan keuren en ziften; 17 zetels voor zijn lijst be- teekejiden zeventien anti-revolutionnaire kamerleden en dat beduidde, met de zetel- winst der katholieken, ondanks den terug gang van de Christelijk-Historischen. een stevige versterking van de rechterzijde. Dat wees van zelf aan, in welke richting de kabi netsformatie gezocht moest worden". Het Handelsblad spreekt van een „smalle" oplossing en gaat dan voort: Wie mét ons. in dezen tijd van voortdurende internationaal-politieke en economische span ningen een regeeren op breede basis als een landsbelang bij uitnemendheid beschouwt, kan met de samenstelling van dit Kabinet kwalijk tevreden zijn. Loyale groepen, die in de afge loopen reegerings-periode noodzakelijke offers hebben gebracht, worden zonder aanwijsbare reden thans buitengesloten. Blijkbaar heeft men een nadrukkelijker indeeling in politieke hokjes dan noodig en wenschelijk was, met twijfelachtig succes opnieuw toegepast. De eenige reden om thans, in tegenstelling tot 1933, de breede samenwerking den rug toe te keeren. kan gelegen zijn in het feit, dat men met een meerderheid van 56 zetels in de Ka mer, de macht in handen heeft. Maar al is het uitentreuren herhaald, het blijft niet minder waar: een groot aantal kiezers heeft op dr. Colijn gestemd, omdat zij in hem de breede nationale samenwerking zagen gepersoni fieerd. Het blad sluit zijn beschouwing aldus: Voor ons blijft het dan ook zeer de vraag of dr. Colijn als nationale figuur in het natio- nuaal belang niet beter zou hebben gedaan, de eens getrokken lijn geen coalitie-kabinet en geen noodeloos afstooten van goedwillende krachten vast te houden door van het vormen van een rechtsch ministerie af te zien en de opdracht terug te geven. De verantwoor delijkheid voor het mislukken van een breede- ren nationalen opzet zou dan duidelijk en ten volle zijn gevallen waar zij behoort. Het beste dat thans gehoopt kan worden is dat dr. Co lijn, thans staande aan het hoofd van een vrij wel zuiver rechtsch kabinet, tegen het scherp toespitsen van tegenstellingen welke de volks kracht zouden kunnen verslappen, naar ver mogen zal waken. En tevens, dat aan de ordening-die-hards en al te eenzijdige voor standers eener klemmend gebonden economie een zekere matiging zal worden opgelegd. TRINITEITS LYCEUM TE HAARLEM Eindexamen H. B. S. A 1923 Juni Geëxamineerd 14 candidaten. Geslaagd: J. C. M. Bosman, L. J. M Bütot. F. J. Th. M. Fil- bry, A. H. W. Haazevoet, P. J. Klitsie, J. M. Meeuwes, D. C. P. van de Pavoordt, A. M. A. H van Tetering. L Tollenaar. J. G. A. van der Veldt. J. C. Yland. Afgewezen: 3 candidaten. AANRIJDING OP DEN KORTEN ZIJLWEG. HAARLEM Woensdag. .Heden Woensdag had op den Korten Zijlweg hoek Ramplaan een aanrijding plaats. De be stuurder van een bakfiets van de Sierkan, de 40-jarige R. K. uit Haarlem kwam van Over- veen, wilde links de Ramplaan op, en stak tijdig zijn linkerhand uit. Een achteroprij- dende auto (afkomstig uit Beverwijk) ver leende echter geen voorrang en raad de bak fiets aan. Deze kantelde, veel flesscchen vielen kapot en de melk stroomde over de straat. Eveneens ging een groote partij eieren ver loren. /CHEEP/ 1 T'JUNCENI HALCYON LIJN. Vredenburg, 23 v. Vlaardingen te Rott. Stad Schiedam, 22 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Zwolle, 22 v. Vlaard. n. Malta. Stad Vlaardingen, Wabana n. Rott.-Vlaar- dingen 22 (3.29 v.m.) 1150 mijl W. van Va- Stad Maassluis, 23 v. Narvik te Vlaard. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rott. n. N. Orleans p. 22 Dunge- Delftdijk, Vancouver n. Rott. 22 te Londen. Bilderdijk, 23 v. Philadelphia te Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 22 van Lagos. Maaskerk, 22 v. Rott. te Hamburg. Jaarstroom (uitr.) 24 te Kaap Palmas verw. Reggestroom (thuisr.) 22 van Havre via Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Saleier (uitr.) p. 22 Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. SaUand (thuisr.) 25 (2 n.m. te Umuiden Verw. HOLLANDOOST-AZIë LIJN. Helen Möller (chart.) 23 v. Rott. te Hong kong. Meerkerk, Antwerpen n. Hamburg p. 22 Vlis- singen. Serooskerk (thuisr.) 22 van Marseille. Zuiderkerk (thuisr.) 23 van Penang. KON. NED.STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 22 van Malta n. Piraeus. Aurora, 22 van Oran te Genua. Baralt, 19 van Curacao n. Bovenwindsche Eilanden. Boskoop, Antwerpen n. Hamburg p. 22 (11.50 n.m.) Vlissingen. Breda, 23 van Chili te Amsterdam. Euterpe, 22 v. Amst. te Bordeaux. Fauna, 23 van Stamboul te Amst. Nereus, 23 van Danzig n. Kopenhagen. Oberon, 23 van Amst. te Rott. Perseus, 22 van Genua n. Livorno. Simon Bolivar, 22 v. Barbados n. Amst. Theseus, 22 van Odense te Stettin. Vulcanus, 23 van Aarhuus te Hamburg. Alwine Russ (chart.) 23 v. Stettin te Amst. Rhea, 22 v. Palermo n. Lipari. Odysseus, Cadix n. Amst. via Grimsby p. 23 Lydd. Costa Rica, 23 v. Amst. te Hamburg. Achilles, 23 v" Jaffa n. Tel. Aviv. Trajanus, 23 v. Amst. n. Hamburg. Pluto, 23 v. Amst. n. Oporto. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (uitr.) p. 22 Ouessant. Springfontein, vertr. 24 v. Hamburg n. Amst. Randfontein (thuisr.) 22 v. Dakar via Duin kerken. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Brastagi (uitr.) p. 22 Guardafui. Dempo (thuisr.) 23 van Colombo. Sibajak, 23 van Batavia te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisr.) 21 van Montevideo. Alcyone, 22 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alwaki, 23 van Hamburg n. Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 23 van Suez. Tarakan (uitr.) 23 te Antwerpen. Marnlx van St. Aldegonde, 23 v. Amst. naar Oslo. STOOMVAART MIJ OCEAAN.. Ajax, Japan n. Rott. via Londen p. 23 Beachy Head. Menestheus, Japan n. Rott. 22 v. Singapore. Glenapp, Dairen n. Rott. via Londen p. 22 Start Point. Meriones, Batavia n. Amst. 22 te Londen. Agamemnon, Japan n. Rott. 19 te Osaka. Benarty, Japan n. Rott. 23 te Kohsichang. Hector (Eng.) Japan n. Rott. 23 v. Aden. Toeristenreizen. Het Nederlandsche stoomschip „Costa Rica" vertrok Dinsdag van flier voor een toeristen- reis naar Kopenhagen. Het schip doet uitgaand Hamburg aan en komt ook via Hamburg weer terug, vanwaar het 3 Juli zal vertrekken naar Amsterdam. Het motorschip „Marnix van St. Aldegonde" vertrok gistermiddag van hier naar de Noor- sche Fjorden eveneens voor het maken van een toeristenreis. Het schip komt echter spoe dig weer terug om op den vastgestelden datum, 30 Juni a.s., naar Batavia te vertrekken. IJzerverscheping. Het Noorsche stoomschip „Varhaug" arri veerde gisteren van Rotterdam aan het Hoog- ovenbedrijf teneinde een lading ijzer in te ne men, bestemd voor een Oostzeehaven. Groote diepgang. Het Duitsche stoomschip „Baden" passeer de het Noordzeekanaal, komende van Neder- landsch Indië, met een diepgang van 8,2 Meter. Reis voortgezet. Het Nederlandsche motorschip „Truida", hetwelk in de Binnenhaven alhier vastgele gen heeft wegens stormweer, heeft thans de reis weer voortgezet en vertrok Dinsdagavond naar Scheveningen. In afwachting van orders. Het Spaansche stoomschip „Sendeja", het welk aan het Hoogovenbedrijf een lading ijzer erts heeft gelost, ligt thans in het Spuikanaal in afwachting van nadere orders. AANGEKOMEN. 22 Juni: Ajax s.s. Midd. Zee Atlas m.s. Londen Pia m.s. King's Lynn Hanna Cords s.s. Archangel Henca m.s. Kramfors 23 Juni: Alwine Russ s.s. Stettin Varhaug s.s. Rotterdam Breda s.s. Hamburg Fauna s.s. Midd. Zee Baden s.s. Nederl. Indië Birmingham m.s. Grangemouth Usedom s.s. VERTROKKEN. 22 Juni: Jaba m.s. Sunderland Colwith Force s.s. Antwerpen Ransdorp m.s. Hamburg Costa Rica s.s. Hamburg Tarakan m.s. Nederl. Indië Borthwick s.s. Leith Patria s.s. Rotterdam Depa m.s. Aberdeen Oberon s.s. Midd. Zee Amstelstroom m.s. Huil Merel s.s. Londen Truida m.s. Scheveningen Apollinaris V. m.s. Gr. Yarmouth 23 Juni: M. v. St. Aldegonde m.s. Fjorden Herman Sauber s.s. Archangel

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5