w I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN BEVERWIJK Het klachtenboek over het havenwater. Wat baten de klaagliederen? Een Meerstraatbewoner aan het woord. De heer Jac. J. Duyn, bewoner van de Meerstraat verzocht ons opneming van onder staande ernstige klacht over de meer dan 'ergerlijke verontreiniging van het water in de haven, een toestand, die al jaren voort duurt doch die nu, nadat zich een geval van de ziekte van Weil heeft voorgedaan, op den voorgrond komt. In uw blad van 22 dezer trof ik een ar tikeltje aan over het havenwater en met voldoening zullen uw lezers ervan kennis nemen, dat u het euvel van de verontreini ging krachtig blijft bestrijden. Niettemin zal Ihet vele uwer lezers vergaan als mijzelf en zij zullen verzuchten: „Wat baat het? Reeds tientallen jaren hooren wij steeds dezelfde klachten, reeds tientallen jaren toont het gemeentebestuur zich onmachtig Om een dergelijken toestand een einde te maken. Een enkele maal een opmerking' door een of ander raadslid, een nietszeggend antwoord van het College, en wij gaan weer over tot de orde van den dag. „Wat baat het?" De beurtschippers besteden hun laatste cent aan reparatie's en niettemin zien zij hun schepen vergaan, eenvoudig wegrotten in de Beverwijksche beerput. Jaar in, jaar uit, komen zij bij het ge meentebestuur vragen om hulp en verbete ring, doch er gebeurt niets en ook zij vra gen tenslotte „Wat baat het?" De omwonenden, waarbij wij zeker den kring niet al te eng behoeven te trekken en waarbij wij ook de Breestraat-lbewoners mo gen rekenen, klagen, dat zij des nachts geen raam kunnen openzetten en dat zij overdag gedwongen zijn, steeds weer die giftige dam pen van het havenmoeras te moeten inade men, doch ook zij hebben opgehouden hun klaagschriften te sturen naar het Gemeente huis, immers „Wat baat het?" Vreemde schippers, die gewend zijn te varen op onze mooie binnenwateren, weigeren zeer vaak te bevrachten naar Beverwijk. Liever' hongerlijden, liever armoede, dan de gezondheid van vrouw en kinderen bloot stellen aan de ziekte- en stankverspreidend< veroorzaakte vroegtijdige reparaties. komend verschijnsel. Onlangs vertelde mij plaatsen - in Nederland geweest. Ik heb bij de Gist- en Spiritusfabriek in Delft gelegen, ik ben geweest in de Baarsjes in Amster dam. ik hob gevaren in het water van de aardappelmeelfabrieken in Groningen Drente, maar zulk water, zulk een walgelijke stank als in Beverwijk heb ik nog nergens aangetroffen". En op mijn vraag, waarom hij dan niet eens klaagde bij zijn organisatie, kreeg ik ten antwoord, dat .Bchuttevaer" al zoo vaak daarover had geschreven en hij haalde maar eens zijn schouders op„Wat baat het?" Voorheen was de gemeente Wijk aan Zee en Duin de schuldige. Wijk aan Duin, dat niet wilde medewerken en Beverwijk alle kosten alleen wilde laten dragen. Maar wacht maar!, alle plannen liggen klaar en als Wijk aan Duin en Beverwijk een zijn geworden, zaL de zaak direct ter hand worden genomen! En thans? Thans geldt als excuus, dat andere autoriteiten niet mede willen wer ken. En de goe-gemeente berust en dut weer in. „Wat baat het?" „Wat baat het?" Er is misschien een licht punt. De ziekte van Weil is in Beverwijk ge constateerd! De familie Nieuwenhuizen zal mij excuseeren, en ik wensch de zieke een spoedig, algemeen herstel, maar niettemin, vaak wordt uit het kwade het goede ge boren en daarom noem ik het geconsteteerae ziektegeval een lichtpunt. De Inspecteur van de Volksgezondheid in de provincie Noord-Holland, Dr. J. J. Th. Doyer, heeft het Beverwijksche water bezich tigd en geroken, hij heeft zich in hoogst on- gunstigen zin uitgelaten over den toestand van het water. Het vermoeden wint veld, dat het meisje de ziekte heeft opgeloopen tengevolge van infectie door water uit de Pijp. Nu nog slechts een enkele stap verder. Zal er nu onderzocht worden door genoemden autoriteit, of het havenwater werkelijk de schuld draagt? Of zal het vermoeden een vermoeden blij ven en het verdere onderzoek worden uitge steld tot zich weer een geval voordoet? En als het vermoeden werkelijk bevestigd wordt, zal het Gemeentebestuur dan nog verder de verantwoordelijkheid durven dra gen tot langer uitstel? In dat geval zou het tijd worden, dat er uit de Beverwijksche Burgerij een comité wordt gevormd, dat zelf de zaak ter hand neemt en bij de bevoegde autoriteiten, zoo noodig bij de hoogste autoriteiten, aandringt op afdoende verbetering tot heil van ons overigens zoo mooie Beverwijk en tot ge zondheid van haar inwoners. Tot zoover de heer Duyn, wiens klacht wij tenvolle onderschrijven. Dat doet ook het gemeentebestuur. Wij hebben voor de zooveelste maal nog eens geïnformeerd hoe de zaak er nu eigenlijk voor staat. Het antwoord gaf nog geen uitzicht, althans geen nader uitzicht op verbetering. Men gaf ons de verzekering, dat er schier dagelijks aan gewerkt wordt. Wij kregen wel den in druk, dat er reeds aan het rioleeringsplan begonnen zou zijn, wanneer Den Haag ten aanzien van Beverwijk even toeschietelijk was geweest als voor Velsen. Dan schijnt de afvoer een probleem te zijn, waarvoor moei lijk een oplossing kan worden gevonden. Hoe het ook zij, de zaak moet op het oogenblik in zoodanig stadium verkeeren, dat er een oplossing in uitzicht is. Maar eenige positieve mededeeling kon ons daaromtrent nog niet worden verstrekt. Uit hetgeen ons bekend is geworden, rust de verantwoordelijkheid bij nog langer uitstel niet bij het gemeentebestuur. Misschien zou het goed zijn, wanneer de nieuwe minister zijn neus eens aan de beproeving kwam on derwerpen en zich persoonlijk eens op de hoogte kwam stellen van den walgelijken toestand, waarin onze haven is komen te verkeeren, nadat zij tot openbaar riool is ge degradeerd. HUISHOUDELIJK PERSONEEL NAAR ENGELAND. Zooals wij reeds berichtten zijn twee alhier Wonende meisjes in aanmerking gekomen voor het aanvaarden van een huishoudelijke be- -.v. 't f% II- JL f •V. 'X v ,,-V - De oogst van „Looft den Heer" te Oldenzaal. trekking in Engeland. Zij zijn de eenigsten, die in ons land na 1 Juni nog mochten worden uitgezonden. De ondernemende vrouwelijke plaatsgenoo- ten zullen op Woensdag 30 Juni met de Har wich-boot naar Engeland vertrekken, om op 1 Juli haar betrekking in Woodbridge (Suffolk) te aanvaarden. De gemeentelijke arbeidsbeurs heeft in deze zaak waaraan heel wat administratief werk verbonden was, haar bemiddeling verleend. VEREENIGING VOOR INWENDIGE ZENDING Op het zendingsfeest van de vereeniging voor inwendige zending, dat op Woensdag 14 Juli te Heiloo zal worden gehouden, spreken o.m. Ds. Bronsgeest uit Velsen en Ds. C. M. Krijger uit Beverwijk. Ds. Krijger zal spreken over het onderwerp: Jezus zien". INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Voor het a.s. Zondag op het landgoed „Beeckensteyn" in Velsen te houden zomer feest van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling blijkt flinke belangstelling te be staan. De deelnemers uit Beverwijk vertrekken Zondagmorgen te half tien van het tionsplein. Zij die per fiets gaan, zullen een kwartier later vertrekken. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Donderdagavond hield de Vereeniging van Jong Hervormden in het Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een vergadering. Na opening van de vergadering met gebed er lezing van 1 Korinthe 15 129 heeft de voor- Schip van Verm, aankomst Laatste bericht Achilles (Ned.) Alexandrië 23 Juni van Jaffa. Alkmaar (Ned.) x) Chih. 14 Juni van Curasao. Amstelland (Ned.) x) Buenos Aires 23 Juli 24 Juni vertrokken. Aug. Cords (Du.) Ostende 26 Juni 25 Juni vertrokken. Birgit (Deen) Archangel 28 Juni 22 Juni van Lodingen. Bacchus (Ned.) Manzanillo 28 Juni 20 Juni van Valentia. Breda (Ned.) x) Chili 23 Juni 22 Juni van Antwerpen. Boskoop (Ned.) Chili 24 Juni te Hamburg. Baarn (Ned.) x) Chili 10 Juli 20 Juni van Cristobal. Berenice (Ned.) Midd Zee. 19 Juni van Susak. Bodegraven (Ned.) x) Chili 18 Juni van Callao. Chr. Huygens (Ned.) x Batavia 7 Juli 16 Juni van Colombo. Clarissa Radcliffe (Eng Ned. Indië 16 Juli 15 Juni van Macassar. Cordillera (Du.) x) Pto Barrios 9 Juli 21 Juni van Cristobal. Chili 23 Juni van Cristobal. Cottica (Ned.) x) West Indië 30 Juni 16 Juni van Paramaribo. Costa Rica (Ned.) x) Hamburg 4 Juli vertrekt 3 Juli. Eurybates (Eng.) x) Batavia 4 Juli 18 Juni van Pt. Said. Evros (Gr.) Port Natal (v. IJm.) 10 Juni vertrokken. Eemland (Ned.) x) Hamburg 27 Juni vertrekt 26 Juili. Euterpe (Ned.) Bordeaux 30 Juni vertrekt 26 Juni. Freiburg (Du.) Ned. Indië 8 Juli 18 Juni van Aden. Filefjell (Noor) Houston 26 Juni 22 Juni te Avonmouth. Grootekerk (Ned.) x) Japan 22 Juni te Moji. Hamm (Du.) Ned. Indië 21 Juli 22 Juni van Colombo. Midd. Zee 5 Juli 20 Juni van Candia. Chili 14 Juni te Valparaiso. Hafnia (Noor) Onega 26 Juni 16 Juni Archangel gepass. Itauri (Duitsch) Japan 4 Juni van Yokohama. Jaarstroom (Ned.) West Afrika 24 Juni te Kp Palmas. Jagersfontein (Ned.) x Z. Afrika 7 Juli 24 Juni te Genua. Jutland (Eng.) Buenos Aires 25 Juli 18 Juni van La Plata. Juno (Ned.) Bourgas. 12 Juli 23 Juni van Stamboul. Joh.v. Oldebarnev. (Nd.) Batavia 28 Juli vertrekt 30 Juni. Kurcnark (Du.) Ned. Indië 7 Juli 21 Juni van Port Said. Ned.-Indië. 24 Juni 18 Juni van Oran. West Afrika 10 Juli 23 Juni van Lands End. Batavia 8 Juni van Padang. Mars (Ned.) Stamboul 22 Juni te Jerakini. Maaskerk (Ned.) W. Afrika 1 Juli vertr. 30 Juni van Hamburg Meriones (Eng.) x) Batavia 27 Juni vertrekt 26 Juni v. Londen. Montferland (Ned.) x) Buenos Aires 9 Juli 22 Juni van Bahia. Menes (Du.) Ned. Indië 16 Juni te Soerabaja. Melampus (Ned.) Batavia 3 Aug. vertrekt 26 Juni. Meerkerk (Ned.) x) Hamburg 27 Juni vertrekt 26 Juni. Merope (Ned.) Danzig in lading. Neleus (Br.) x) Japan 27 Juni 17 Juni van Yokohama. Nereus (Ned.) Danzig 22 Juni vertrokken. Notung (Noor) Hamina 26 Juni 19 Juni vertrokken. Odysseus (Ned.) Cadix (via Grimsby) 30 Juni 23 Juni van Dungeness. Poelau Roebiah (Nd.)x) Batavia in lading. Poelau Tello (Ned.) x) Batavia. 25 Juni 23 Juni van Ouessant. Palatia (Du.) Tampico 29 Juni 15 Juni van Port of Spain. Prometheus (Ned.) x) Batavia 20 Juli 22 Juni van Colombo. Poseidon (Ned.) Hamburg in lading. Rozenburg (Ned.) Les Falaises (v. IJm.) 28 Juni pass. 22 Juni Gibraltar. Rhea (Ned.) Midd. Zee 30 Juni 22 Juni van Palermo. Reggestroom (Ned.) West Afrika 27 Juni vertr. 26 Juni van Hamburg. Randfontein (Ned.) x) Z. Afrika 7 Juli 22 Juni van Dakar. Roanoke (Am.) Port Arthur heden 3 Juni vertrokken. Soemba (Ned.) xJ Ned. Indië 25 Juni 23 Juni van Padang. Salland (Ned.) x) Buenos Aires 16 Juni van Dakar. Simaioer (Ned.) x) Batavia 18 Juli 13 Juni van Colombo. Serooskerk (Ned.) x) Japan 22 Juni van Marseille. Salabangka (Ned.) Ned. Indië 10 Juli 24 Juni van Port Said. Sveti Vlaho (J. SI.) Rosario 8 Juli 5 Juni van Buenos Aires. Soesterberg (Ned) Kemi. heden 24 Juni van Holtenau. Springfontein (Ned.) x] Hamburg- 25 Juni 24 Juni vertrokken. Sarmatia (Finsch) Archangel 30 Juni 20 Juni vertrokken. Sirrah (Ned.) Archangel 2 Juli 22 Juni vertrokken. Simon Bolivar (Ned.) x West Indië 22 Juni van Barbados. Stelling (Deen) Gdynia 26 Juni 23 Juni vertrokken. Taj andoen (Ned.) x) Ned. Indië 21 Juni van Aden. Stettin 29 Juni vertrekt 26 Juni. Trajanus (Ned.) Hamburg 27 Juni vertrekt 26 Juni. Titus (Ned.) Hamburg 27 Juni vertrekt 26 Juni. Telamon (Ned.) Susa 22 Juni vertrokken. Vulcanus (Ned.) Aarhuus heden 23 Juni van Hamburg. Venus (Ned.) Midd. Zee 8 Juli 20 Juni van Sfax. Woodbury (Br.) Bona (v. IJm.) in lading. Zuiderkerk (Ned.) x) Japan 23 Juni van Penang. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Britsch s.s. Tunisia La Goulette izltter de taak van leder lid der vereeniging nader omschreven. Vervolgens wérden mededeelingen gedaan door het bestuur over de excursies, georgani seerd door de zustervereeniging IJmuiden- Noord. De voorzitter heeft hierna het doel uiteen gezet van de onlangs opgerichte Zendings commissie, uitgaande van den Kerkeraad van de Ned. Herv. kerk. Na de pauze werden zes nieuwe leden ge ïnstalleerd. Ze werden met een hartelijk woord door den voorzitter verwelkomd. Ds. C. M. Krij ger heeft hierna een causerie gehouden over de Staten-vertaling. De predikant herinnerde er aan, dat 300 jaar geleden de vertaling van den Bijbel met medewerking van de Staten van Holland, gereed kwam. Spr. noemde ook verscheidene andere vertalingen, o.a. die van prof. Obbink Brouwer. Het resultaat van de bemoeiingen van de Staten was, dat er einde lijk een Bijbel verscheen. Na deze causerie, die met aandacht werd gevolgd, kwam de rond vraag aan de orde, waarna Ds. Krijger met gebed de bijeenkomst sloot. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden giste ren aangevoerd 76.066 K.G. tegen een gemid delden prijs van f 15.69 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 48.267 K.G. met een gemiddelden prijs van f 16,66 per 100 K.G. CASTRICUM AANVULLING VOOR DE RAADSAGENDA Aan de agenda voor de vergadering van den gemeenteraad o-p Woensdag 30 Juni is nog toegevoegd punt 18: Voorstel inzake con troleerend geneesheer. GENEESKUNDIG TOEZICHT. e De hooge uitgaven die jaarlijks van de ge meente worden gevorderd voor krankzinnigen- zorg, hebben de bezorgdheid van het college van B. en w. gewekt. B. en W. zijn van meening, dat hier scherp moet worden toegezien, dat geen noodelooze kosten worden gemaakt, zoodat geen ge- stichtsverpleging plaats heeft, indien niet noodzakelijk; en bij noodzakelijke gestichts- verpleging de juiste keuze valt op het ge sticht, waar de patiënt dient te zijn of te wor den opgenomen, zoowel ten aanzien van zijn toestand als van zijn maatschappelijke wel stand. Een dergelijk toezicht kan slechts worden toevertrouwd aan een terzake deskundige, en wel een psychiater. De keuze van B. en W. is gevallen op Dr. Engelman te Heiloo, die zich bereid verklaard heeft een toezicht als boven bedoeld op zich te nemen. Controle zal slechts plaats hebben, indien Burgemeester en Wethouders zulks voor een bepaalden patiënt noodig achten. Per onderzoek zal aan Dr. Engelman ver schuldigd zijn f 5 plus de noodzakelijke reis- en verblijfkosten. De kosten, aan bovenstaande regeling ver bonden, zullen waarschijnlijk per jaar de f 150 niet te boven gaan, waartegenover B. en W. een besparing voor de gemeente verwach ten. Nadrukkelijk willen B. en W. er nog op wijzen, dat aan de verzorging der patiënten niets mag ontbreken. Te dezen aanzien blijft het college steeds diligent. Behalve ten aanzien van krankzinnigenzorg achten B. en W. de mogelijkheid van con trole ook voor andere gevallen gewenscht, ib.v. waar ziekenhuisverpleging ten laste van de gemeente zou' komen. Naar aanleiding van het bovenstaande stel len B. en W. den Raad voor hem te machti gen een controle als boven is omschreven te doen uitoefenen en voor de kosten een crediet te verleenen van f 150. EXCURSIE VAN DEN R.-K. VROUWEN BOND. De leden van de plaatselijke afdeeling van den R.-K. Vrouwenbond hebben een uit stapje gemaakt naar Rotterdam, waar zij de Blue Band-fabrieken hebben bezichtigd. Na een rondgang door het groote bedrijf, heb ben de dames aangezeten aan een koffieta fel, die door de directie was aangeboden. Vervolgens hebben de leden een schitteren den boottocht gemaakt door de Rotterdam- sche haven. Over Scheveningen en Den Haag werd de reis naar huis aanvaard. Te gen 10 uur arriveerde het gezelschap, zeer dankbaar over den genotvollen dag, in Cas- tricum OVENBOUW IN DE GASFABRIEK. B. en W. hebben aan den Raad voorgesteld, een crediet van f 15.000 te verleenen voor de uitbreiding van de oveninstallatie aan de gasfabriek. Deze uitbreiding omvat den aan bouw van twee .kamers met een reserve ge nerator en schoorsteen. De totale kosten zullen bedragen f 17.785, waarvoor slechts f 15.000 behoeft te worden geleend. Het res- teerende bedrag kan worden gevonden uit de gewone middelen van de eerstkomende ja ren. De uitbreiding is noodzakelijk in ver band met de belangrijke toeneming van de gaslevering, die over de jaren 19331937 meer dan 60 pet. heeft bedragen. Met de voorgestelde uitbreiding kan voor- loopig worden volstaan. Naar de verwachting van de commissie zal deze voor een aantal jaren voldoende zijn. Het voorstel kwam belangrijk vroeger dan was te voorzien, daar bij de uitbreidings plannen in 1934 een jaarlijksche aflevering- van 900.000 K.M.3 eerst tegen het jaar 1040 werd verwacht. Naar het zich laat aanzien, zal dit kwantum reeds in 1037 niet onbelang rijk worden overschreden. Indien de uitbreiding niet tot stand zal worden gebracht, wordt de reserve-capaciteit bij verdere toeneming van een gasaflevering onvoldoende. Voorgesteld wordt, de kapi taalsuitgave af te lossen in 15 jaar, met een j aarlij ksch bedrag van 1000 te beginnen een jaar na de verstrekking van het crediet. IJMUIDEN ijzererts In timecharter. Het in Cardiff thuisbehoorende Britsche stoomschip „Clarissa Radcliffe" is voor een reis van Nederl. Indië naar Amsterdam dooi de Hamburg-Amerika Lyn afgehuurd en wordt 3 Augustus a.s. alhier binnen verwacht. Groote diepgang. Het Woensdagmiddag j.l. naar de Noorsche Fjorden vertrokken motorschip „Marnix van St. Aldegonde" vertrok van Amsterdam met een diepgang van 83 d.M. Naar men weet maakt het schip een toeristenreis. IN KISTJES VERPAKTE SCHELVISCH De Silvain nam deze laatste reis weer eens een proef met het aan boord verpakken van visch. Van den laatsten trek had het schip 22 kistjes schelvisch verpakt met ongeveer 20 pond inhoud. De kwaliteit was natuurlijk uitstekend en er werd heel veel geld voor be taald n.l. f 4.per kistje, De gewone klein- middelschelvisch bracht dien dag per 100 pond f 10.— op. VRIJDAG 25 JUNI 1937 De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen, in het Noorden Noordwestelijken tot Westelijken, in het Zuiden Noordoostelijken tot Noordwes telijken wind, aanvankelijk licht bewolkt, later toenemende bewolking, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 766.5 m.M. te Valentia. Laagste 731.0 m.M. te Jan Mayen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 60 F, Laagste hedennacht 50 F. Hoogste heden 55 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 761 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 4.26 uur; n.m. 4.49 uur. Zondag v.m. 5.02 uur; n.m. 5.25 uur. Maandag v.m. 5.37 uur; n.m. 6.00 uur. VELSER ZWEMINRICHTING: Temperatuur lucht 64 F. Temperatuur water 63 F. GESLAAGD. Bij de examens van de Ver. van Leeraren slaagden voor het diploma Boekhouden de heeren M. Brandwijk te IJmuiden-Oost en M. v. Ikelen te IJmuiden. Beiden werden op geleid door den heer A. Wiedemeijer, alhier. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.78—f 0.68. Griet per 50 K.G. f 25—f 16. Tongen per K.G. f 1.40—f 0.74. Kleine schol per 50 K.G. f 16.50—f 3.40. Schar per 50 K.G. f 90—f 50. Kleine poon per 50 K.G. f 4.50. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 13. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 11f 6.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 31f 25. Groote gullen per 50 K.G. f 10. Kleine gullen per 50 K.G. f 10f 4.30. Wijting per 50 K.G. f 5.40f 2.40. Leng per stuk 1. BESOMMINGEN, Trawler: Bruinvisch IJM. 97 90 m. f 1020. Loggers: Scheveningen 130 f 1230, KW 74 f 1000, KW 70 f 220. SANTPOORT GESLAAGD. Voor het voorloopig diploma voor machi nist zijn te 's Gravenhage geslaagd de heeren P. J. A. Kramer en S. H. J. Harkamp, beiden te Santpoort. SCHAKEN. Het Int. Tournooi te Kemeri. o—i Landau wint van Feigin. Uit Kemeri: Donderdag is de achtste ronde van hei internationale schaaktournooi te Kemeri gespeeld. De uitslagen hiervan luidden: RellstabKeres HasenfussPetrov FineBoevek BergStahlberg SteinerOsols ApschenekTartakower Al j echinReshevski Mikenas—Flohr LandauFeigin De stand luidt thans: 1. Reshevski 5V2 pnt. plus een afgebroken partij; 2 en 3. Flohr en Tartakower 5 pnt.; 4, 5, 6, 7 en 8. Apschenek, Aljechin, Petrov, Ke res en Steiner, ider 4V2 pnt., plus een afgebr. partij; 9. Berg' 4 pnt.; 10. Mikenas 3Y2 pnt. pl. een afgebr. partij; 11. Fine 3 pnt. pl. twee af gebroken partijen; 12. Osols 3 pnt. pl. een afgebr. partij; 13. Stahlberg 2'/2 pnt. pl. twee afgebr. partijen; 14. Boevek 2V2 pnt. pl. een afgebr. partij; 15. Landau 2V2 pnt. 16. Rellstab 2 pnt. pl. een afgebr. partij; 17 en 18. Feigin en Hasenfuss, beiden IV2 pnt. pl. een afgebr. partij. afgebr. Vz—Vz afgebr. 0—1 1—0 V2-V2 1—0 DAMMEN. SPRINGER—RAICHENBACH. De te Dordrecht gespeelde 18de partij tus- schen Springer en Raichenbach is in remise geëindigd. De stand luidt thans: Raichenbach 20 p. Springer 16 punten. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 25 JUNI Luxor Theater, Breestraat; „Een meisje uit duizend" en „Bloedgeld", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het ge heimzinnige eiland" en „Een Egyptische idylle", 8 uur. ZATERDAG 26 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Een meisje uit duizend" en „Bloedgeld", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het ge heimzinnige eiland" en „Een Egyptische idylle", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 25 JUNI Palace Filmac: 115 uur; Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Muiterij op de Bounty, met Clark Gable, Francis Tone en Charles Laugh ton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema PalaceDe Romantische Senorita, met, Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij Kunsthandel ,,/Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. ZATERDAG 26 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictuxa", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. 1 lljks van 10—19 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6