Burgemeester van Haarlem De internationale Kamer Koophandel bijeen. van ARROND. RECHTBANK Inbreker verdacht van diefstal van f 2000.—. Donderdag diende voor de Rechtbank de zaak tegen den 42-jarigen F. B., een bekende figuur in de Amsterdamsche onderwereld. Hij stond terecht voor het feit, dat hij zich in den avond van 23 Augustus 1936 te Bever verwijk alleen of in vereeniging met anderen, schuldig zou hebben gemaakt aan diefstal van ongeveer f 2Q00 uit een kermistent. In deze zaak waren 13 getuigen a charge en 4 a décharge gedagvaard. De heer Lahnstein, eigenaar van de tent, verklaarde, dat hij een citybag met ongeveer f 2000 hard geld op Zondag 23 Aug. 's avonds omstreeks 6 uur uit zijn woonwagen naar zijn tent heeft gebracht, die op het Lunapark te Beverwijk stond en overgedragen aan een juffrouw, die in die tent bediende. Dit was gebruikelijk en het heele personeel wist, dat de tasch met geld daar gewoonlijk stond. Na sluiting te middernacht vernam hij van de juffrouw, dat de tasch weg was en toen bleek hem, dat er een snede was in het tentzeil aan de achterzijde, juist boven een plank en op een afstand van ruim een meter van de plaats, waar de city bag gezet was. Deze stond aan de voorzijde der ondiepe tent, achter een gordijntje, waar ook speelgoederen stonden. De juffrouw, die de tasch in ontvangst had genomen, verklaarde vervolgens, dat zij niet uit de tent was geweest en dat zij de tasch dien avond omstreeks 10 uur nog had gezien, waar ze was neergezet. Een vreemde was, volgens haar, niet in de tent geweest, maar wel waren daar een knecht en een neef van den eigenaar werk zaam geweest. Die neef werkte in een andere afdeeling der tent, maar tusschen die afdee- lingen was geen voldoende afscheiding, zoo dat iemand in de afdeeling ernaast de tasch had kunnen pakken. Ook zou; volgens de juf frouw, de mogelijkheid hebben bestaan, dooi de snede in het achterzeil door middel van een stok de tasch te grijpen. De juffrouw heeft het heel druk gehad en zoodoende kan er iets in haar onmiddellijke nabijheid gebeurd zijn, zonder dat zij het zag. Een 14-jarig neefje van den eigenaar, dat Zaterdags in de tent van zijn oom had gehol pen, zei, dat verdachte, dien hij kende, aan de tent is geweest en er zijn geluk heeft be proefd 't was een tent met vermakelijk heden, waar men prijzen kon winnen. Een dienstmeisje van den eigenaar, die Za terdags in de tent had geholpen, zei, ver dachte in gesprek te hebben gezien met den neef van den eigenaar, waar zij het neefje, dat er toen ook was, op attent gemaakt Lad. De jongen kon het zich thans niet herinne ren. Wel wist hij, dat verdachte ook Zondags 23 Aug. na 5 uur op het kermisterrein was gezien. Een juffrouw uit een andere kermisverma- kelijkheid zei, dat, toen zij na 12 uur 's nachts uit haar tent naar haar woonwagen zou gaan, zij achter haar tent bijna onderstboven ge- loopen werd door een man, die een handtasch droeg, welke blijkbaar nogal zwaar was en uit de richting kwam van Lahnstein's tent. Zij kan niet zeggen of die man verdachte was en weet alleen, dat hij een pofbroek droeg, geruite kousen, een overjas en een pet. Zij heeft verdachte wel eerder gezien, maar kan niet zeggen, of hij al dan niet de man was, die de tasch droeg. Het neefje van Lahnstein, verklaarde dat verdachte, toen hij hem op het kermisterrein zag, een pofbroek en een overjas droeg. De neef van Lahnstein, die gehuwd is ge weest met een zuster van verdachte en de persoon zou 'zijn, die op Zaterdag, toen hij behulpzaam was in de tent van zijn oom, met verdachte had gesproken, verklaarde thans, dat hij verdachte niet had gezien. Wel erkent hij, dat verdachte Vrijdags te voren te Am sterdam bij hem thuis op bezoek is geweest en verdachte had hem een scheerapparaat gebracht. De vrouw van dezen getuige zei, dat ver dachte in haar woning is geweest, maar wist overigens zoo weinig over dat bezoek, terwijl haar verklaring zoozeer afwijkt van vroeger door haar afgelegde verklaringen, dat de of ficier het noodig vindt haar te doen afzon deren. Daarna komen eenige getuigen uit 'n zeker Amsterdamsch milieu, waartoe ook verdachte behoort en van hen waren indertijd bezwa rende verklaringen gekregen tegen verdachte. Zekere juffr. S. toch zou gezegd hebben, dat verdachte te haren huize den buit uit Bever wijk met een man, met wien zij leefde, had gedeeld en ze had er bijgevoegd, dat het geld verpakt was in rolletjes met bruin papier. Ook had die juffrouw een brief aan de jus titie geschreven, maar nu komt zij op haar verklaring terug en zegt, dat er niets van waar was. Zij had het slechts uit haat tegen beide mannen gezegd, die veel kwaad van haar verteld zouden hebben. Ook deze getuige wordt in afzondering ge plaatst. En zoo weten ook de andere „dames en heeren" niet anders, dan dat zij wel gehoord hebben, dat verdachte in arrest is geweest voor een diefstal op de kermis te Beverwijk, maar voor de rest weten zij niets bijzonders. Een viertal komt a decharge. Die weten nu nog precies, dat zij op 23 Augustus 's avonds bij verdachte op het Rembrandtplein in een café hebben gezeten en dat er een gouden ring was verhandeld. Die koop zou genoteerd zijn, maar het boekje was eerst niet te vinden, nu was het present. Ten slotte komen de twee dames, die afzon derlijk zijn gezet. Nu verklaarde juffr. S. anders en wel, dat zij verdachte met haar vriend geld heeft zien tel len en rollen geld in grauw papier zag. Ook de leeren Citybag van verdachte was te harer huize geweest. Indertijd had zij de politie ingelicht, maar nadat zij met Brummer had gesproken had zij een brief aan den officier geschreven om haar verklaring te herroepen. Thans kwam zij er dus weer op terug, wat den verdediger mr. Van Haastert doet opmerken, dat het heel moeilijk is om te zeggen, welke verklaring ten slotte de juiste is. De juffrouw houdt vol, dat wat zij nu heeft verklaard, de waarheid is en zij dus het ge stolen geld door verdachte heeft zien deelen. De officier van justitie, requisitoir nemende, sprak als zijn meening uit, dat het wettig en overtuigend bewijs geleverd was, dat B. den diefstal heeft gepleegd en grondde dit op het navolgende: B. is op 23 Augustus op de kermis te Bever wijk gezien, evenals op andere dagen, maar daar hij gewoonlijk bij de tent van Lahnstein kwam, deed hij dit op Zondag 23 Augustus niet. Men heeft B. met den neef van Lahn stein zien praten, wat deze neef wel ontkent, maar wat toch vaststaat. Voorts heeft een juffrouw een persoon, ge lijkende op en in een costuum als verdachte droeg, uit de richting van Lahnstein's tent zien komen en ten slotte heeft de getuige, juffrouw S. verklaard, dat zij B. en haar vriend geld heeft zien deelen. Verder meent de Offi cier, dat overduidelijk is gebleken, dat getui gen zijn bewerkt en aan het alibi der getuigen a décharge hecht de Officier geen waarde, aangezien men niet na zooveel maanden met een alibi komt. Niet onwaarschijlijk acht de Officier het, voorts, dat iemand den verdachte behulpzaam is geweest en in dit verband is het van belang, dat de verdachte heel kort vóór den diefstal bij den neef van Lahnstein is geweest. De Officier vroeg dan ook veroordeeling voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden. De verdediger mr. W. K. S. van Haastert was van oordeel, dat het bewijs niet was ge leverd. Hij achtte het technisch onmogelijk, dat verdachte, hetzij van binnen, hetzij van buiten den diefstal kon plegen; de mogelijk heid, iemand van binnen hem de tasch heeft aangegeven, bestaat wel, maar dan is ver dachte heler en kan niet voor diefstal worden veroordeeld. Neem aan, zei de verdediger verder, dat juf frouw S. werkelijke zilvergeld heeft zien dee len, dan nog is het bewijs niet geleverd, dat dit het gestolen geld was. Bovendien, welke waarde kan men aan verklaringen van per sonen als juffrouw S. hechten? Niet de minste zegt pleiter. Op grond van gebrek aan bewijs vroeg de verdediger vrijspraak met ontslag uit het voorarrest. De rechtbank besliste, na in raadkamer geweest te zijn, dat de invrijheidstelling van verdacht wordt geweigerd. Uitspraak 8 Juli. VEILINGEN. HAARLEM Vrijdag. Donderdagavond zijn in het Notarishuis geveild: No. 1 Woon- en winkelhuis Zijlstraat 33. Kooper C. M. v. d. Veer q.q. f 5100. No. '2 Woon- en winkelhuis KI. Houtstraat 18. Kooper J. S. Kemp f 6000. No. 3 Twee beneden- en drie bovenhuizen, Vosmaerstraat 23 25, 27, 29 en 31. No. 4 Twee beneden- en drie bovenhuizen Vosmaerstraat 33, 35, 37, 39 en 41. No. 5 Een beneden- en een bovenhuis Vos maerstraat 43 zwart en rood. Kooper van deze complexen werd de N.V. „Bouwmaat schappij Dellewal I voor f 43000. No. 6 Huis Koolsteeg 5. Kooper G. A. Hoo- gendijk f 590. No. 7 Woonhuis met werkplaats en schuur tje Raadhuisstraat 7 te Heemstede. Kooper M. Th. Hessels f 5425. No. 8 Woon- en winkelhuis Anegang 29. Op gehouden. No. 9 Huis Wagenweg 48. No. 10 Huis Wagenweg 50. Kooper van beide perceelen J. Feilzer f 1(6110. No. 11 Huis Brouwersstraat 131. Kooper Th. Bijman f 2205. No. 12 Werkplaats met bovenwoning Blee- kenbergstraat 2. Kooper I. Jonk q.q. f 2075. No. 13 Heerenhuis Wagenweg 94. Kooper G. Beun f 8930. No. 14. Heerenhuis v. Hogendorpstraat 8. Kooper ,G. Meyer f 6060. No. 15. Villa „Rust roest" met koetshuis te Vogelenzang. Opgehouden f 9000. No. 16. Huis Lakenkooperstraat O. Kooper A. Th. Joosten q.q. f 6300. No. 17. Huis Eindenhoutstraat 16. Kooper A. Th. Joosten q.q. ,f 6750. No. 18 Woonhuis met bovenwoning Leid- scheplein 41 zw. en rood. Kooper J. J. Beeke laar f 3600. Mr. A. Bruch genoemd Met betrekking tot de voorziening in het vacante burgemeesterschap van Haarlem wordt de naam van Mr. A. Bruch, Gedeputeer de van Noordholland, vroeger gedurende lan ge jaren wethouder van Onderwijs dezer ge meente, met bijzondere belangstelling ge noemd. Wij hebben den indruk dat zeer velen in deze stad, behoorend tot velerlei richtin gen, deze keuze met instemming en groote voldoening zouden begroeten. Luitenant Aalders in vrijheid. Res.-luitenant Aalders. De Nederlandsche reserve-luitenant-vlie ger G. H. Aalders, die in September 1935 in Duitschland werd gearresteerd verdacht van verraden van militaire geheimen en com munistische propaganda, is door het Volksge recht te Essen veroordeeld tot een jaar en ne gen maanden gevangenisstraf, met aftrek van dezelfden tijd voorarrest,, zoodat hij na de uitspraak op'vrije voeten werd gesteld. Hij werd veroordeeld wegens het verleenen van hulp bij een poging tot landverraad onder ernstige omstandigheden. De bijeenkomst te Berlijn. Van 28 Juni tot 3 Juli 1937 zal te Ber lijn het IXe Congres der Interna tionale Kamer van Koophandel wor den gehouden onder leiding van Dr. F. H. Fentener van Vlissingen. Onze landgenoot heeft gedurende een vierjarige periode met onverflauwden ijver voor deze wereldorganisatie gewerkt.. Hij is de eerste president, wien de eer is te beurt gevallen zijn „normale" periode van twee jaren voorzitter schap met nog eens twee Jaren verlengd te zien. Tijdens de Berlijnsche samenkomst zal bekend gemaakt worden, wie de opvolger van den heer Fentener van Vlissingen zal zijn. Wel is reeds bekend, waar de volgende conferentie bijeen zal komen. Ditmaal zal dat in Tokio zijn, in 1939. Het is duidelijk dat deze keuze veel discussies heeft uitgelokt. De vrees, dat de Europeesche delegaties klein zouden zijn, of wellicht ten aanzien van enkele landen ge heel zouden ontbreken, was begrijpelijk. Na een gehouden enquête onder de deelnemende landen en na den door Japan uitgeoefenden aandrang, is ten slotte de keuze toch op Tokio gevallen. Het Berlijnsche congres belooft van grooten omvang te worden. Niet minder dan duizend buitenlandsche deelnemers waaronder de dames zullen aanwezig zijn, terwijl van Duitsche zijde ten minste op 'n groep van vijf honderd deelnemenden gerekend mag worden. Het aantal Nederlandsche gedelegeerden be draagt zestig. Voorzitter der Nederlandsche delegatie is mr. R. Mees. Iets over de agenda. In een groote reeks vergaderingen van in ternationale studiecommissies zijn tusschen Januari en Mei verschillende technische on derwerpen behandeld, welke thans in Berlijn aan de orde gesteld worden. Niet minder dan 42 concept-resoluties liggen gereed. Bijkans onder papieren bedolven wordt naar Berlijn op getrokken. Daar staan de congressisten nieuwe awines te wachten. Het is uitgesloten aan al de aan de orde komende projecten aandacht te besteden, zoodat alleen het belangrijkste medegedeeld kan worden. Het „distributie- probleem" vraagt de belangstelling van één der plenaire zittingen en van drie groeps- zittingen. In behandeling komt o.m. de concurrentie, welke detaillisten en grossiers ondervinden van het groot-winkelbedrijf. Ook van Neder landsche zijde wordt een rapport uitgebracht over de werking van het z.g. vrijwillige filiaal systeem. Het ligt niet in het voornemen, dat het congres een uitspraak zal doen, doch men hoopt materiaal ter beschikking te krijgen voor de Internationale Distributie-Commissie. Voor de eerste maal zal het congres zich bezig houden met het reclame- en publici- teitswezen. In behandeling komt een z.g. Code van eerlijke reclamemethoden, waartoe Duitschland het initiatief nam ten tijde van het Parijsche Congres in 1935. Men hoopt deze code langs zuiver organisatorischen weg te kunnen invoeren en niet via een wet of of een tractaat, al zijn er reeds verschillende landen waar wettelijke maatregelen op dit gebied bestaan. Of dit experiment zal sla gen is bij voorbaat niet te zeggen. Ook de douane-techniek wordt weder aan de orde gesteld in Berlijn. Alle beginselvragen ten aanzien van de handelspolitiek blijven daar- 1 bij buiten beschouwing. Het gaat uitsluitend om de moeilijkheden, welke voortvloeien uit de practische toepassing en uitvoering van douanetarieven, contingenteeringen enz. Aan bevelingen zijn opgesteld omtrent de waarde bepalingen van goederen voor de heffing van ad-valorem-rechten,, de douanebehandeling van monsterzendingen, speciaal in verband met de clearingverdragen, het vraagstuk van de nationaliteit van goederen, wanneer deze in meer dan één land een bewerking hebben ondergaan, enz. In een afzonderlijke sectie komen de pro blemen van transport en verkeer aan de orde. Daaronder vallen de vraagstukken van het wegverkeer, het internationale verkeer met bedrijfsauto's de binnenscheepvaart, het spoorwegverkeer- en luchtvaartverkeer, de luchtpost, de internationale telegrafie en telefonie, enz. Bijzondere aandacht zal wor den besteed aan de samenwerking tusschen spoorweg en luchtvaart. Ten aanzien van de luchtvaart komt o.m. in behandeling het probleem der z.g. vrije zones in luchthavens en de opneming van het luchtvaartrisico in polissen van levens- en ongevallenverzekering zonder extra premie. Ook de afschaffing van het extra luchtrecht zal in bespreking komen, waarbij Nederland dank zij de recente maat regelen, een belangrijke rol zal spelen. De Nederlandsche Organisatie der Interna tionale Kamer heeft voorts een concept-reso lutie ingediend betreffende de wenschelijkheid van een uniformen ingangsdatum voor den zomertijd in alle landen. Het Berlijnsche Congres zal zich voorts bezig houden met het onderwerp der dubbele belasting, de rechtspositie van buitenlandsche vennootschappen, de tewerkstelling van bui- tenlandsch personeel, het faillissementsrecht, de internationale arbitrage, de internationale bescherming van den industrieelen eigendom enz. De plenaire zittingen. In de vier plenaire zittingen zullen worden behandeld: het grondstoffenprobleem, de ordening van het bedrijfsleven, het monetaire vraagstuk en het economische nationalisme. Deze vraagstukken hebben ook bij vroegere gelegenheden de aandacht der Internationale Kamer gehad, doch de zich sterk wijzigende omstandigheden en de veranderingen op mo netair gebied hebben weder nieuwe aspecten geopend. Ongetwijfeld zal in Berlijn wederom een lans gebroken worden voor ruimer han delsverkeer. Tal van moeilijkheden zullen daarbij overwonnen moeten worden. Want al bestaat de geneigdheid de handelsbarrières te slechten, toch zal rekening gehouden moe ten worden met het feit, dat deze geneigdheid zich wel te Berlijn zal openbaren, maar dat deze in bepaalde gevallen sterk getemperd wordt, zoodra een gedeelte der congressisten in eigen „home" is teruggekeerd. Dan krijgen helaas maar al te dikwijls tegenwerkende factoren de overhand. Met groote voorzichtig heid zal de leiding te werk moeten gaan. Ook hier zal men zijn kracht ten slotte moeten zoeken in compromissen. De internationale industrie- en handelswereld zal met groote be langstelling de gevoerde discussies volgen van dit economisch wereld-parlement. Het is zeker dat het onder gunstiger omstandigheden bijeenkomt dan de beide vorige malen. MOLLERUS. Belangrijke opdrachten. Voor de N.V. Carrosseriefabriek te Waddinxveen. De N.V. Carrosseriefabriek te Waddinxveen heeft deze week de volgende groote opdrach ten gekregen: 20 stuks trambus-carrosserieën voor 48 per sonen voor de Haagsche Tramweg Mij., Den Haag, 10 trambus-carrosserieën voor 40 per sonen voor de Geldersche Tramwegen te Doetinchem, 8 stuks voor 50 personen voor de gemeentetram Amsterdam, Het totaal der thans nog af te leveren wa gens is hiervoor tot 102 gestegen, waaronder 16 stuks voor de Rotterdamsche Electrische tram, 10 stuks voor den Stadsdienst te Haarlem, en 34 voor de Haagsche Tramweg Mij. KON. NED. VEREEN. „ONZE VLOOT". In de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden heeft de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" haar jaarlijksche algemeene vergadering gehouden De voorzitter, de heer N. van Zaiinge heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer Van Bemmelen en den burgemeester van Rotterdam, mr. Droog- leever Fortuyn. Uitvoerig behandelde spr. de propaganda van de vereeniging. Z. i. zijn stroom en tij thans mee om de marine op peil te brengen. Men is gaan inzien, dat een krach tige defensiepolitiek noodig is om onze zelf standigheid te behouden en onze overzeesche gewesten te beschermen. Het ledental bedroeg eind 1936 totaal 5988, wat neerkomt op een vermeerdering van 1119. Deze stijging komt voor het grootste deel op rekening van de Indische afdeelingen. De rekening sluit met een eindcijfer van f 9996 en een kassaldo van f 1036. Tot leden van het hoofdbestuur werden her kozen de heeren L. C. M. van Eendenburg, dr. J. C. Eringaard, E. baron Van Heerdt tot Eversberg, J. C. E. baron van Lynden, G. J. W. Putman Cramer en R. Zuyderhoff. Tot le den van het hoofdbestuur werden gekozen de heeren P. C. van 't Haaff en J. M. de Booy. Tot lid van den Algemeenen Raad werd be noemd prof. dr. F. A. Vening Meinesz. Besloten werd de volgende algemeene verga dering te IJmuiden te houden, zoo mogelijk tegelijk met een vlootdag. - PffGERAMMA ZONDAG 27 JUNI. HILVERSUM I 1875 M. 8.30 NCRV., 9.30—5.00 KRO, 5.05 NCRV, 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.25 Pontificale Hoogmis. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 Het KRO-orkest. 1.20 KRO- Wereldprogramma voor Azië. 1.45 Gramofoon muziek. 2.00 De KRO-Melodisten en solist. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Het KRO-orkest. 4.40 De Missie Verkeersmiddelen Actie. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.05 Christ. Mannenkoor „Water graafsmeer" en Orgelspel. 6.00 Nederd. Hei- vormde Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek (Gr.pl.). 7.45 Sportnieuws. 7.50 Gramofoon muziek. 8.10 Berichten ANP. Mededeelrngen. 8,25 De KRO-Melodisten en solist. 8.55 Het KRO-orkest. 9.15 Radio-Missie-Wedstrijd. 9.35 Gramofoonmuziek. 9.45 Causerie „Humoristi sche voorvallen uit het Missionarisleven". 10.00 Gramofoonmuziek. 10.10 Causerie „De Katho lieke Student en zijn Missieplicht". 10.20 Gra mofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.0011.30 Esperantolezing. HILVERSUM II 301 M. 8.55 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA, 6.30 VPRO, 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gramofoonmuziek. 9.00 Postduiven- nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje. 9.30 Gramofoon muziek. 9.45 Lezing „Van Staat en maatschap pij". 10.00 Melody Circle. 10.45 Declamatie. 11.00 Fantasia. 11.20 Orgelspel. 11.40 Vervolg „Fantasia". 12.00 Orgelconcert. 12.10 Het Om roeporkest en Gramofoonmuziek. 1.30 Cause rie. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekbespre king. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Residentie orkest en solist. In de pauze: Orgelspel. 4.30 AVRO-Dansorkest. (Om 4.45 Sportnieuws ANP.) 5.00 Mandoline-orkest „Ons Streven". 5.20 Gramofoonmuziek. 5.40 Vervolg Mando line-orkest. 6.00 Sportnieuws ANP. en sport- praatje. 6.20 Damnieuws. 6.30 Causerie „V.C J.B.-ers weer op reis". 6.45 Nederd. Hervormde Kerkdienst. 8.00 Berichten ANP. Mededeelrn gen. 8.15 Residentie-orkest en solist. 9.15 Radiojournaal. 9.30 Causerie. 9.40 Kovacs Lajos' orkest. 10.10 Radiohoorkrant. 11.00 Be richten ANP. Hierna Kovacs Lajos' orkest. 11.4012.00 AVRO-Dansorkest. DROITWICH 1500 M. 12.50 Het Rich. Creen-orkest. 1.50 Het Cele brity Trio. 2.20 Declamatie. 2.45 Reportage in spectie oud-strijders door Z.M. Koning George. 3.20 Het Morris Motors orkest en solist. 4.20 Religieuze causerie. 4.40 Walter Collins en zijn orkest. 5.20 Boekbespreking. 5.40 Het Walker Octet. 6.20 Filmpraatje. 6.35 BBC-Midland- orkest. 7.10 Reportage en Radiotooneel. 8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheildsoproep 9.10 Berichten. 9.25 „The Enchanted Island", ope rette. 10.05 Leslie Jeffries en zijn orkest. 10.50 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orgelconcert. 12.40 Gramofoonmuziek. 12.50 Goldy-orkest en soliste. 3.20 Zang. 3.35 Parijsch Mandoline-orkest. 6.20 Caussade-orkest. 8.50 Radiotooneel. 11.20—1.20 Jo Bouillon's dans- nvlrAcf KEULEN 456 M. 6.20 Havenconcert. 8.35 Omroepkwintet. 9.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Omroeporkest 3.20 Eschweiler Liederkranz, en solisten. 4.20 West duitsch Kamerorkest en Vliegeniers-orkest. 6.20 Trioconcert. 7.20 Omroepschrammel-ensemble 8.20 Omroepkleinorkest. 11.00—12.20 Hans Bund's dansorkest en solisten BRUSSEL 322 M. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.20 A. Felleman's orkest. 11.05 Orgelspel. 11.35 Kleinorkest. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. 1.30 Om roeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 2.35 L. Darcy's orkest. 3.20 Gramofoonmuziek. 4.20 Accordeonorkest. 5.20 L. Hirsch's dansorkest. 6-20 Gramofoonmuziek. 7.20 Pianoduetten. 8.20 Omroeporkest en solisten. 10.30 Gramo foonmuziek. 11.35—12.20 Omroepdansorkest. BRUSSEL 484 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.20 A. Felleman's orkest. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. I.50—2.35 Gramofoonmuziek. 2.50 Zang. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.35 L. Darcy's orkest. 4.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 7.35 dito. 8.20 Om- roepsymphonieorkest. 10.30 Omroepdansorkest. II.2012.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.20 Landes-orkest Gouw Berlijn. 10.20 Be richten. Sportnieuws. 11.05 Weerbericht. 11.20 1.15 Hans Bund's dansorkest en Gramofoon muziek. ONS KNIPPATROON. Zomerensemble. Zeer gewild voor koelere dagen zijn tegen woordig de costuums, die bestaan uit een, japon of rok, gecompleteerd door een drie kwart-lange mantel. De japon op de afbeel ding' No. 823b, is vervaardigd van effen mate riaal. De garneering bestaat uit tressen in een donkerder tint. De rok heeft plooien in den zijnaad. De mantel no. 823a, vormt met de japon een zeer elegant geheel. Indien men er dan een corsage bij kiest in een helle kleur, bereikt men een heel aardig resultaat. Voor de mantel heeft men 2 M. van 130 c.M. breedte noodig. Voor de japon 2.50 M. van 130 c.M. Het patroon is gemaakt op maat 44: bovenwijdte: 102 c.M.; taille wijdte:, 86 cMo en heupwijdte: 110 c.M. Door het al of niet - aanknippen van naden, kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Knippa tronen zijn zonder naden; wanneer de maten van het patroon dus overeenstemmen met de eigen mate, moeten de naden in ieder geval aangeknipt worden. Is het patroon grooter, dan is dit niet noodig; is het kleiner, dan dienen extra breede naden aangeknipt te wor den. Deze patronen zijn elk afzonderlijk (823a en 823 b) te verkrijgen tegen den prijs van 26 cent per stuk van Maandag af gedurende een week aan het bureau van dit blad: Kenne- merlaan 42, IJmuiden en Breestraat 29, Bever wijk. MAANDAG 28 JUNI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. NCRV.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing, meditatie gewijo .u- ziek (gr.pl.); 8.30 Gramofoonmuziek; 9.30 Gelukwenschen; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.00 Christ, lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Berichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 De Gooilan- ders; 2.00 Gramofoonmuziek.3.00 Wenken voor de keuken; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Amsterdamsch Salonorkest, 6.30 Vragenuur; 7.00 Berichten; 7.15 Vragen uur; 7.45 Reportage; 8.00 Berichten A.N.P. Herhaling SOS-berichten; 8.15 Koninklijke Mannenzangvereeniging „Apollo" en de Staf- muziek der Koninklijke Marine. Om 10.00 Berichten A.N.P.) 10.30 Gramofoonmuziek; 10.45 Gymnastiekles; 1,1.00 Gramofoonmu ziek. Hierna: Schriftlezing. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Ensem ble Jetty Cantor; 11.45 Kovacs Lajos' orkest; 12.30 Orgel, zang en viool; 2.00 Gramofoon muziek; 2.10 Omroeporkest m.m.v. solist. In de pauze: Reportage en Pianovoordracht; 4.30 Meesterwerken van de Fransche toon kunst, causerie; 5.30 Kovacs Lajos' orkest; 6.30 Gramofoonmuziek; 6.45 AVRO-Dansor kest; 7.30 De romantiek van de duivensport, causerie; 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelin- gen; 8.15 Gramofoonmuziek; 8.30 Het Con certgebouw-orkest; 9.30 Concert door Pad vinderskoor; 10.00 De Twilight Serenaders; 10.40 Studenten-orkest „Sweelinck"; 11.00 Be richten A.NJP. Hierna AVRO-Dansorkest; 11.40. Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel; 1:1.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Bijbelsche causerie; 12.45 BBC-Welsch orkest en soliste; 1.35 Cricketreportage; 1.50 Orgelconcert; 3.20 Gramofoonmuziek; 4.Ö5 E. Colombo's orkest; 4.50 Gramofoonmuziek* 5.20 Cricketreportage; 5.35 Fred Hartley's Sextet en solist; 6.20 Berichten; 6.40 Land- bouw-dialoog; 8.20 Towards National Health, causerie; 8.40 BBC-Dansorkest; 9.20 Berich ten; 9.40 Buitenlandsch overzicht; 9.55 In leiding volgende uitzending; 10.00 3de en 4e acte van de opera „Don Juan de Manara". (Om 10.45 Declamatie)11.30 Jaca Jackson's Band; 11.50 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIJS, 1645 M. 7.10 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek; 12.20 Porée-orkest en zang; 2.50 Gramofoonmuziek 4.05 Zang; 5.20 Orkestconcert; 7.30 Viool voordracht; 7.45 Zang; 8.35 Opera-uitzending KEULEN, 456 M. 6.50 Franz Hauck's orkest; 8.50 Gramo foonmuziek; 12.20 Politiebuziekkorps2.35 Gevarieerd concert; 4.20 Orkestconcert; 5.30 Alt en bariton; 6.20 Westduitsch Kameror kest, vocaal sextet en het Omroepschrammel ensemble; 8.30 Westduitsch weekoverzicht; 9.20 Stedelijk orkest Gelsenkirchen; 10.50 Omroeporkest en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest; 1.50 Gramofoonmuziek; 5.20 Omroeporkest en gramofoonmuziek; 6.50 en 7.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroepsympho- nie-orkest en Gramofoonmuziek; 10.30 Om roepdansorkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2