HEEMSKERK Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN GRAFSTEENEN PREDIKBEURTEN IJMUIDEN T eraardebestelling G. J. Schoonhoven. Groote belangstelling op den doodenakker. Onder groote belangstelling vond gister middag op de bijzondere begraafplaats alhier de teraardebesteflliing plaats van wijlen den heer G. J. Schoonhoven in leven assistent bij den stationsdienst aan het station IJmuiden die dezer dagen bij een noodlottig verkeers ongeval in de J. P. Coenstraat op zulk een tra gische wijze om het leven kwam. Bij zijn laatsten tocht was nagenoeg het ge heele stationspersoneel aanwezig. Langs de lijkkoets schreed een aantal leden van het spoorwegpersoneel. In den stoet merkten wij o.a. op den stationschef den heer J. Boon. Op de begraafplaats was een groote menigte aanwezig. De lijkbaar, die met vele bloemen was gedekt, werd door spoorwegmannen graf waarts gedragen. Toen de kist in de groeve was neergeflaten las Ds. A. A. Wildschut een gedeelte van Ps. 103. Hierna trad de heer J. Boon naar voren, die er aan herinnerde, dat de overledene 5 jaar alhier dienst had gedaan. Snel is dit jonge leven, dat nog zoo'n toekomst voor zich had, afgesneden. Schoonhoven heeft zich vele vrien den weten te verwerven; de Spoorwegmaat schappij verliest in hem een trouwen beambte. IJmuiden's spoorwegpersoneel zal hem zeer missen. Ten slotte richtte de heer Boon woor den van troost tot de familie en sprak hij een woord van afscheid namens de afdeeling „Ver voer" der N.S. De heer I. Kuijper uit Bilthoven, die daarna het woord voerde, roemde den overledene alls een getrouwe getuige van Christus, die trots den moeite en den strijd, die hij in het leven heef t gehad, altijd opgewekt en blijmoedig het hoofd omhoog wist te houden. Ds. Wildschut zeide, dat het hem onmogelijk was aan dit graf veel te zeggen, waarbij spre ker zinspeelde op het hem onlangs overkomen ongeval. Ds. Wildschut wijdde eenige treffende woorden aan de nagedachtenis van den ovei*- ledene en richtte woorden van troost tot de familie. Op zijn verzoek werd gezongen het lied, dat de overledene gaarne zong: „Ik ben reizend naar die stad Waar Christus het licht zal zijn." waarna de predikant de plechtigheid beëindig- (•e met het bidden van het Onze Vader. De plechtigheid heeft op de aanwezigen een diepen indruk gemaakt. SHEFFIELD WEDNESDAY wordt ERIN IJM. 12 Naar wij vernemen zal de door de Vem aan gekochte stoomtrawler Sheffield Wednesday onder den naam Erin en het merk UM. 12 in de vaart worden gebracht. IJM. 12 is het merk van de oude Johanna. Een stoomtrawler Erin (d.i. de oud-Keltische naam voor Ierland) voer reeds eerder van IJmuiden uit. De reederij Shamrock, directie Perquin en de Vries bezat indertijd een traw ler van dien naam. De oude Erin was een der eerste IJmuidensche trawflers, die in den oorlog bleef. In 1916 voer het schip uit om nooit meer terug te keeren. STATISTIEK POLITIE. ue jaarlijksche statistiek betreffende de politie geeft over 1936 aan, dat gedurende dat jaar in deze gemeente zijn opgemaakt 515 processen-verbaal, waarvan er 488 behooren tot de rubriek overtredingen en 27 tot die der misdrijven, waaronder strooperij. Van deze 488 overtredingen behooren die van loopen op verboden grond tot de grootste categorie n.l. 198; dan volgen de overtredin gen ingevolge de Motor- en Rijwielwet, zooals rijden zonder licht enz., met 158 en vervol gens die van de politieverordening met 71. een gulden, alsmede een jonge SCHOOLREISJE INSINGERSCHOOL. Een prettig schoolreisje heeft gisteren een aantal leerlingen der hoogste klassen van de Insingerschool gemaakt. Om 6.30 uur 's mor gens werd de tocht aanvaard en was de eerste pleisterplaats de pyramide van Austerlitz. Van hier werd de tocht voortgezet naar Rhenen en zoo over den Grebbeberg via Wageningen, Oosterbeek naar Arnhem. Hier werd o.a. een bezoek gebracht aan Burger's dierenpark ei aan het aquarium van de Ned. Heide Maat schappij. Op den terugweg werd een bezoek gebracht aan den bekenden speeltuin te Soest. Omstreeks half negen arriveerden de kinderen, wel eenigszins vermoeid, maar toch uiterst vol daan weer voor het schoolgebouw. DS. J. B. G. CROES. Ds. J. B. G. Croes, Chr. Geref predikant te Steenwijk( voorheen alhier, die sinds Januari j.l. door ongesteldheid verhinderd is zijn ambtsbezigheden te verrichten, heeft zich thans onder behandeling gesteld van een specialist te Arnhem. Ds. Croes die loopend patient is, moet alle emoties vermijden en zich zeer in acht nemen NAAR AMSTERDAM GEBRACHT. De stoomtrawler Uiver IJM 384 is naar Amsterdam gebracht om aldaar te worden schoongemaakt en van een nieuwe schroef te worden voorzien. GEBAKKEN VISCH VOOR DE JAMBOREE. Naar wij vernemen is de levering van ge bakken visch voor de Jamboree opgedragen aan de firma D. Drukker te Amsterdam. OPDRACHT. Het verbouwen van de perceelen Burge meester Weertsstraat 34—36 voor de Coöp. Verbruikers- en Productievereeniging „De Eendracht U.A., onder architectuur van den heer A. ten Broeke te Umuiden is opgedra gen aan edn heer Chr. J. van Heyst alhier voor f 1758. LIJK OPGEHAALD. Gistermiddag is tusschen de pieren een in verren staat van ontbinding verkeerend lijk van een man opgevischt, dat naar het lijkenhuisje op de begraafplaats werd over gebracht. Vermoedelijk is het afkomstig van een der opvarenden van den voor Umuiden veronge lukten Scheveningschen logger. Groote diepgang. Het Noorsche tank-stoomschip „Sydis" pas seerde het Noordzeekanaal, komende van Aruba met een lading stookolie, met een diep gang van 9,2 Meter. De laatste ijzeren bark. De Finsche bark Pestalozzi van de bekende reederij Gustav Erikson te Mariehamn is voor den sloop naar Letland verkocht. Dit schip werd in 1884 te Hamburg gebouwd van ijzer platen, die 3/4 duim dik waren, voor Italiaan- sche rekening. De reederij verkocht het schip later naar Denemarken, waar het een anderen naam kreeg. Toen Eriksson het schip kocht gaf hij het den oorspronkelijken naam terug. Als bijzonderheid kan worden gemeld, dat dit het laatste van ijzer gebouwde zeilschip is. Birgit (Deen) Bacchus (Ned.) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Chr. Huygens (Ned.) x Clarissa Radcliffe (Eng Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Cottica (Ned.) x) Costa Rica (Ned.) x) Eurybates (Eng.) x) Evros (Gr.) Eemland (Ned.) x) Euterpe (Ned.) Euggano (Ned.) x) Freiburg (Du.) Filefjell (Noor) Flora (Ned.) Gevonden hond. Verloren: een zwempak. Inlichtingen ter secretarie. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: G. Tromp, te Uitgeest en A. Corn. Pekel, alhier (onlangs te Beverwijk). BEVOLKING. Ingekomen personen: W. van Schutterhoef en echtg. letterzetter, van Coevenhovenstr. 10, van Amsterdam. Mej. A. van der Kolk, dienstbode, G. v. Assendelftstr. 31 van Be verwijk. E. A. Oudolf, zonder beroep, Hoog- dorperweg 6, van Haarlem. Mej. A. van Luijt, zonder beroep, Hoogdorpërweg 4, van Krom menie. Vertrokken personen: Wilh. Bakker, arbei der, van Zeelaan 20 naar Beverwijk. Mej. M. C. van Duivenvoorde, dienstbode, van Luttik Cie 14 naar Beverwijk. Mej. G. Doekes, zon der beroep, van Kerkweg 26 naar Velsen. E. H. B. O. DEMONSTRATIE Nadat de E. H. B. O. vereeniging „Cito" uit Castricum een bezoek had gebracht bij de vereeniging ,P. I. M." alhier, werd thans een tegenbezoek gebracht in Castricum. Evenals vorige week in Heemskerk werd ook nu weer een goedgeslaagde demonstratie ge houden van „Eerste hulp bij ongelukken" welke onder leiding stond van de oktoren IJpma en Leenaers. Daar er op een open ter rein geoefend werd waren er vele kijklusti- gen. EXAMEN. Onze plaatsgenoot de heer Sjoerd van Tuinen slaagde Vrijdag te Amsterdam voor Staatsexamen lager onderwijs. RADIOMISSHESPELDJES. Zondag zullen bij den uitgang der R.K. kerk het radiomissiespeldje worden aangeboden. R.K. V.V. „ADO". Voor de 2e ronde der „Gouden Kruis" wed strijden speelt A.D.O. 2 Zondag a.s. in Wormer tegen W.S.V. 2 's middags 2.30 uur. EXAMEN. Mej. C. A. Reïnders alhier slaagde te Haar lem aan de Rijkskweekschool voor de akte handenarbeid. BEVERWIJK DE CHRISTELIJKE JONGEMANNENVER— EENIGING „EXCELSIOR". De Christelijke Jonge Mannen Vereeniging „Excelsior" behoort niet tot de grootste plaat selijke organisaties, maar wel tot de meest in tensief werkende. Zij werd op 23 April 1915 opgericht met krachtige medewerking van Ds. J. C. van Bemmel, den toenmaligen predi kant der Ned. Herv. Gemeente. In vrijwel iedere gemeente treft men tegenwoordig deze vereenigingen van jongemannen aan. Het arbeidsveld is zeer uitgebreid en in den beperkten kring, die „Excelsior" daarvan be strijkt, heeft zij uitstekend werk verricht. De geestelijke beteekenis van den arbeid staat voorop, want de drijfveer van het werk is, jon ge menschen te herinneren aan hun geestelijk leven en hun voedsel voor hun ziel te ver strekken. Vandaar dat in de C. J. M. V. een groote plaats wordt ingeruimd aan Bijbelle zen en Bijbelstudie en dat onder de liederen, die gezongen worden, het geestelijke lied een plaats van beteekenis heeft. Al het andere: het lichamelijke, het verstandelijke en maat schappelijke, hoe belangrijk overigens, wordt secundair geacht bij het eene hoofddoel van den arbeid. De C. J. M. V. wil een frisch en breed-ontwikkeld jongemannenleven, maar het wil dat in Christelijken geest. De organi satie schenkt evenwel geenszins uitsluitend aandacht aan de jonge ziel, maar ze heeft ook een open oog voor de behoeften van het jeugdige lichaam. Daarom doen vele leden aan sport of ver toeven in de zomerkampen of laten op de zoo genaamde buiten-dagen een frisschen, ge zonden wind door hun arbeid waaien. „Excelsior" heeft ook dit deel van haar taak geenszins verwaarloosd. Uit haar mid den werd in 1927 de Christelijke Gymnas- tilekvereeniging „Hercules" opgericht en zij is tot 1936 een onder af deeling van de jonge- mannen-vereeniging gebleven. Ook voor de verstandelijke vorming van haar leden doet de C. J. M. V. verdienstelijk Schip Achilles (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Aug. Cords (Du.) Alcor (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Hafnia (Noor) Itauri (Duitsch) Jaarstroom (Nëd.) Jagersfontein (Ned.) x. Jutland (Eng.) Juno (Ned.) Joh.v. Oldebamev. (Nd.) Kurmark (Du.) Luneburg Liberian (Eng) Laertes (Ned.) Mars (Ned.) Maaskerk (Ned.) Meriones Eng.) x) Montferland (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) Meerkerk (Ned.) x) Merope (Ned.) Mimer (Noor) Neleus (Br.) x) Nereus (Ned.) Notung (Noor) Odysseus (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Poelau Tello (Ned.) x) Palatia (Du.) Prometheus (Ned.) x) Poseidon (Ned.) Polykarp (Noor) x) Rozenburg (Ned.) Rhea (Ned.) Reggestroom (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Roanoke (Am.) SCHOUW. Vanwege den polder „De Uitgeester- en Heemskerkerbroek" zal op Donderdag, 8 Juli onder deze gemeente een schouw worden ge houden over de vaarten, wateringen, tocht en notslooten- INENTDÏG Evenals vorig jaar wordt ook dit jaar de ge legenheid opengesteld voor active onvatbaar- making tegen roodvonk en diphtheric. De al hier gevestigde geneesheeren Ypma en Meijer zullen a.s. Dinsdagmorgen om 10 uur in een der lokalen der R,K. Meisjesschool met de eerste der 3 inspuitingen een aanvang maken. Soemba (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Salabangka (Ned.) Sveti Vlaho (J. SI.) Sarmatia (Finsch) Sirrah (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Stelling (Deen) Alexandrië Chili. Buenos Aires Ostende Archangel Archangel Manzanillo Chili Chili Midd Zee. Chili Batavia Ned. Indië Pto Barrios Chili West Indië Hamburg Batavia Port Natal (v. IJm.) Hamburg Bordeaux Batavia Ned. Indië Houston West Indië Verm, aankomst Laatste bericht Tajandoen (Ned.) x) Theseus (Ned.) Trajanus (Ned.) Titus (Ned.) Telamon (Ned.) Venus (Ned.) Viktor (Du.) Woodbury (Br.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zeester (Ned.) Ned. Indië Midd. Zee Chili Onega Japan West Afrika Z. Afrika Buenos Aires Bourgas. Batavia Ned. Indië Ned.-Indië. West Afrika Batavia Stamboul W. Afrika Batavia Buenos Aires Ned. Indië Batavia Hamburg Danzig Borga Japan Danzig Hamina Cadix (via Grimsby) Batavia Batavia. Tampico Batavia Hamburg New Orleans Les Falaises (v. IJm.) Midd. Zee West Afrika Z. Afrika Port Arthur Ned. Indië Batavia Japan Ned. Indië Rosario Archangel Archangel West Indië Gdynia Ned. Indië Stettin Hamburg Hamburg Susa Midd. Zee Kalix Bona (v IJm.) Japan Hernösand 23 Juli 26 Juni 5 Juli 28 Juni 28 Juni 7 Juli 16 Juli 9 Juli 30 Juni 4 Juli 27 Juni 30 Juni 8 Juli 26 Juni 21 Juli 5 Juli 7 Juli 25 Juli 12 Juli 28 Juli 7 Juli 10 Juli 1 Juli 27 Juni 9 Juli 3 Aug. 27 Juni 27 Juni 26 Juni heden 29 Juni 20 Juli 27 Juni 12 Juli 28 Juni 30 Juni 27 Juni 7 Juli heden 18 Juli 10 Juli 8 Juli 30 Juni 2 Juli 26 Juni 29 Juni 27 Juni 27 Juni 8 Juli 27 Juni 28 Juni 25 Juni van Beyrouth. 14 Juni van Curacao. 24 Juni vertrokken. 25 Juni vertrokken. 24 Juni vertrokken. 22 Juni van Lodingen. 25 Juni te Londen. 24 Juni te Hamburg. 23 Juni van Cuea?ao. 24 Juni te Livorno. 18 Juni van Callao. 16 Juni van Colombo. 15 Juni van Macassar. 21 Juni van Cristobal. 23 Juni van Cristobal. 16 Juni van Paramaribo, vertrekt 3 Juli. 18 Juni van Pt. Said. 10 Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken. 25 Juni vertrokken, in lading. 25 Juni van Port Said. 24 Juni van Lizard. 24 Juni van San Domingo. 22 Juni te Moji. 22 Juni van Colombo. 20 Juni van Candia. 14 Juni te Valparaiso. 16 Juni Archangel gepass. 4 Juni van Yokohama. 24 Juni te Kp Palmas. 24 Juni te Genua. 18 Juni van La Plata. Juni te Cavalla. vertrekt 30 Juni. 21 Juni van Port Said. 18 Juni van Oran. 23 Juni van Lands End. 8 Juni van Padang. 24 Juni te Limmi. vertr. 30 Juni van Hamburg "6 Juni v. Londen. Juni van Bahia. 16 Juni te Soerabaja. Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken, in lading. in lading. 17 Juni van Yokohama. 24 Juni van Kopenhagen. 19 Juni vertrokken. 24 Juni te Grimsby. in lading. 25 Juni van Londen. 15 Juni van Port of Spain. Juni van Colombo. Juni vertrokken. 24 Juni vertrokken. pass. 22 Juni Gibraltar. 23 Juni van Lipari. 26 Juni van Hamburg 22 Juni van Dakar. 3 Juni vertrokken. 13 Juni van Padang. 24 Juni van Aden 25 Juni van Gibraltar. 24 Juni van Port Said. 5 Juni van Buenos Aires. 20 Juni vertrokken. 25 Juni v. d. Noordkaap. 22 Juni van Barbados. 23 Juni vertrokken. 24 Juni van Port Soedan. 26 Juni vertrokken. Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken 22 Juni vertrokken. Juni van Sfax. 21 Juni vertrokken. in lading, 23 Juni van Penang. 22 Juni vertrokken. werk, o.a. In het gewone vereenigingsleven, in het vergaderen, waarbij telkens een aan zienlijk deel van den tijd wordt besteed aan de behandeling van allerlei onderwerpen: his torische, economische, technische, religieuze enz. Ze organiseert lezingen of cursussen, kortom ze probeert langs allerlei wegen jonge mannen, die binnen haar kring staan en van wie de meesten de schooljaren achter den rug hebben, in hun vrije uren gelegenheid te geven zich te ontwikkelen, en daarbij dik wijls een aanvulling te vinden voor wat hun dagelijksche arbeid mist. De bijeenkomsten van „Excelsior" worden regelmatig eenmaal per week gehouden, met uitzondering van de zomermaanden, die vele leden voor den seizoen-arbeid opeiseht. In deze bijeeenkomsten wordt een deel van den beschikbaren tijd gewijd aan Bijbel-bespre king en vervolgens wordt door een van de le den volgens rooster een of ander onderwerp gehandeld. Zoo voeden de leden elkander op, zij werken met elkander en dat heeft maat schappelijke teekenis, want over enkele jaren zullen de jonge menschen van thans in de groote maatschappij tot allerlei arbeid worden geroepen. Zij zullen leiding moeten geven, samenwerken, wellicht velerlei functies ver vullen. Zij leeren alzoó in kleinen kring en op kleine schaal, wat straks grooter kan wor den toegepast. Bovendien is de C. J. M. V. „Excelsior" voor zeer vele jonge mannen een vriendenkring. Bijna elk jong leven heeft be hoefte aan vriendschap en echte vriendschap kan in dezen kring worden gezocht en gevon den. „Excelsior" is, evenals alle zusterafdeelingen aangesloten bij het Nederlandsch Jongelings Verbond. Bekend zijn de kampen van dit Verbond, waarvan iedere C. J. M. V. gebruik kan maken. Dan zijn er ook nog de conferenties en weekends, die regelmatig worden georgani seerd. Ook de Bondsdagen behooren tot de mid delen, om het zoo gewenschte contact tus schen de jongeren tot stand te brengen. En juist om dat geestelijk contact is 't het allermeest te doen, namelijk het brengen van het Evangelie in jonge levens. WIJK AAN ZEE VERLOREN VOORWERPEN. Een zilveren oorhanger, een damestaschje met Inhoud, een stel leidsels, een ring met drie sleutels, een kwitantie en een broche. PERSONALIA. Te Delft slaagde voor het examen werktuig kundig ingenieur, de heer A. Delfos alhier. SANTPOORT AANBESTEDING. Op Donderdag 15 Juli zal door den hoofd ingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat worden aanbesteed het bouwen van een Zusterhuis eerste gedeelte met bijkomende werken op het terrein van het Provinciaal Ziekenhuis alhier. ZENDINGSDAG CHR. GEREF. KERK. Op den Woensdag a.s. 30 Juni op Het Ter ras alhier te houden zendingsdag der Chr. Geref. kerk zullen de volgende sprekers op treden: Ds. W. Bijleveld te Haarlem, bij wien de leiding van den dag berust, openingsrede; Ds. W. Heerma van Aalsmeer, over: „Alle einden der aarde"; de Toradja-goeroe Gustaaf van Celebes over: „De zegepraal van het licht over de duisternis"; Ds. I. de Bruyse van Sassenheim over: „Een bede uit verre landen"; Ds. J. Kampman van Opper does over: „Een typische voorstelling"Ds. M. Geleinse, zendeling onder de Toradja's op Celebes, over: „Wandelen in eigen wegen"; Ds. J. Tijimes van Nunspeet, over: „De blij- mare der verzoening"; Ds. D. Henstra van Haarlem-Noord, over „Een heerlijke roeping'' en Ds. W. Meynhout van Amsterdam-Noord., slotrede. Het zangkoor der gemeente van Haarlem- Noord zal liederen zingen. Een consumptie tent zal op het terrein aanwezig zijn. Geschenk voor Prinses Juliana en Prins Bernhard. Groote vaandelhulde. Zooals gemeld zullen door „De Princevlag" aan Prinses Juliana en Prins Bernhard auto- paleisstandaards worden aangeboden welke vergezeld zullen gaan van een fraai album, hetwelk gecalligrapheerd is door den Amersfoortschen kunstschilder Dick Meester. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling van ,De Princevlag" dit geschenk op den verjaar- lag van Prins Bernhard a.s. Dinsdag ten pa- leize Soestdijk aan te bieden. Nu evenwel de standaards van den Prins nog niet gereed zijn op dien dag zal de aanbieding eenigen tijd moeten worden uitgesteld en zal deze geschieden in begin Juli, zoo meldt het Han delsblad. Men deelt voorts aan het blad mede, dat een groote vaandelhulde van alle afdeelingen van „De Princevlag" in Nederland hieraan ver bonden zal worden. Melkprijsverhooging. Met ingang van Zondag a.s Naar wij vernemen zal de Haarlemsche melkhandel met ingang van Zondag a.s. het voorbeeld van Amsterdam volgen en den melkprijs verhoogen met 1 cent. EXTRA K. N. I. L. M.-VLUCHT NAAR MANILLA. Morgen te 9 uur zal een vliegtuig van de K, N. I. L. M. vertrekken van Soerabaja voor een extra vlucht met den heer Marsman en drie andere heeren, eveneens in dienst van het Marsman-concern. Men verwacht te zes uur 's avonds te Manilla aan te komen. Op 27 Juni keert het vlieg tuig via Cebu naar Tarakan terug, vanwaar het toestel 29 Juni in den gewonen lijndienst naar Batavia terugkeert. ZATERDAG 26 JUNI 1937 HET VOORZITTERSCHAP VAN DEN RADIORAAD. Het Handelsblad deelt mede te hebben ver nomen, dat prof. mr. P. C. Gerbrandy te Amsterdam ernstig in aanmerking komt om te worden benoemd tot opvolger van den heer H. van Bceijen (die minister van Bin- nenlandsche Zaken is geworden), als voor zitter van den Radioraad, voorzitter van den Raad van Beheer van de Nozema en voorzitter van verschillende Radio-controle commissies. Naar de Msb. ter oore is gekomen, wordt voor deze functie ook ernstig gedacht aan oud-minister, mr. T. J. Verschuur, die oud lid is van den Radioraad. BURGERLIJKE STAND. VELSEN. Bevallen: J. Kooijmanvan der Does, d. Zeeweg 411, IJmuiden; J. J. W. Lomansvan Doorn d. Spilbergenstraat 23, IJmuiden; J. A, C. Hazenberg—Muijs z., Zeeweg 227, Umui den; A. DekkeriSmit, z„ Dennenstraat 2, Umuiden; C. J. GroenlandWarmerdam, z. P. J. Troelstraweg 16, IJmuiden. G. v. d. KnijssenBakker, z., Zandersstraat 30, IJmui den; M. Dudinkvan der Kolk, d., Ruijs- daelstraat 33, IJmuiden; B. Alderliefste Naberman, z., Ruijsdaelstraat 28, Umuiden; M. H. Buijckr—Belien, z., Fr. Naerelboutstraat 23, IJmuiden; T. C. van Hamelsveld Brouwer, d., Cremerlaan 33, Santpoort. Overleden: G. J. Schoonhoven 43 jaar, echtgen. van E. A. Weinrieh, Eksterlaan 19, Umuiden; A. Vierstra, 00 j., Bloemstraat 20, Umuiden; M. van der Kraan, 78 j., weduwe van J. de Niet, Pr. Krugerstraat 63, IJmuiden. E. Veldman, 76 j., weduwnaar van A. Ger- dessen, Zeeweg 71, Umuiden. Ondertrouwden: F. Meier en J. M. van 't Hoff, Essen; R. F. Verhoeven en J. W. J. E. Wulfers, Bilthoven; W. A. v. Ackeren en S. E. Martinieau, Groeneweg 30, Schoonoortstr. 18 Velsen N.; W. van Doesburg en G. Boontjes, Melklaan 38 Velsen-N. Kanaalkade 13, Vel- sen-N. H. Deiman en A. E. van Straaten, Sparrenstraat 7, Umuiden, Iepenstraat 25, IJmuiden; H. Wagter en A. E. van Deijck, Stationsweg 219, IJmuiden; C. J. Verzijl- bergh en J. J. Heere, Velserduinweg 127 Umuiden, Nw. Schulpweg 261, Velsen-N.; J. J. C. Emans en G. A. A. Th. Immers, Haar lem; P. Beugeling en G. van Brederode, Haarlem; M. Bruning en P. Kint, Lumeij- straat 19 Umuiden, Schoonoortstraat 30 Velsen-N.; D. den Hollander en W. Mars, Heidestraat 8, Umuiden; J. C. F. Hoger- heijde en C. M. van Bakel, Noorderdorpstr. 4, Santpoort; G. M. Visser en J. Kiekens, Mei doornstraat 15, Vlierstraat 12 Umuiden. Gehuwden: A. van Polanen en T. de Ronde Visseringstraat 18 Umuiden; A. Smit en C. Kohn, Kanaalstraat 108, Umuiden; D. Sloot en A. Nieuwenhuizen, W. Beukelszn.str. 27 IJmuiden; J. H. Kroonsberg en E. Wensink, Duinvlietstraat 127 Velsen-N. G. E. Zeeuw en H. J. Dijkstra, Elzenstraat 9, Umuiden. HAARLEM, 24 Juni Ondertrouwd 24 Juni: E. Steenborg en W. de Haas. Bevallen 23 Juni: E. Reinders—Brand, d.; 24 Juni: H. J. A. Paap—Driessen, d.; M. A. GrootenboerWesseling, d.: A.' M. J. Bosma— de Kleijn, d.; A. C. Rosendahl—Blom, d. Overleden 23 Juni: M. W. de Vos—Hamers, 85 j., Kamperstraat. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton. VRIJWILLIGE BURGERWACHT HAARLEM. Met ingang van 1 Juli zijn bevorderd tot Burgerwachter le klasse de Vrijwilligers P. J. van Keulen, G. C. Paap en P. J. Winkel. C A. SWAALF FEL. 23165 SANTPOORT Hagelingerweg 173 A (Adv. ingez. Med.) SANTPOORT. NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. R. H. Ol- deman. NED. HERV. EVANGELISATIE. V.m. 10: H. W. Hofmeester, Hilversum. IJMUIDEN. LEGER DES HEIL3. V.m 10: Heiligingsdienst Nam. 8: Openbare Verlossingssamenkomst. Deze samenk. staan onder leiding van secr. Bos. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. V.m. 10 en nam. 5: Leesdienst. GEREF KERK, Wilhelminakade. V.m 10: Ds. S. E. Wesbonk; nam. 5: Ds. R. J. v. d. Meulen. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10: Ds. R. J. van der Meulen; nam. 5: Ds. Wesbonk. CHR GEREF. K3ERK. V.m. 10: Ds. A. Zwiep; nam. 5: Dezelfde. DOOPSGEZ. en AFD. NED. PROT. BOND,, Helmstraat 9. V.m. 10.30: Ds Milatz. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10: Mgr. H. Th. J. van Vlijmen, bisschop van Haarlem. Bed. H. Sacrament der Vormsels. IJMUIDEN-OOST. VER. VAN VRIJZ. HERV., Vereenigingsgeb., Groeneweg. Geen dienst. GER. KERK, Velserduinweg. V.m. 10: Ds. v. Teylingen. Nam. 5: Dezelfde. BAPTISTEN GEMEvang. gebouw, J. P. Coen straat. Vrijd. nam. 8: Ds. A. P. Barendregt pred. te Haarlem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Willebrord- straat 10. V.m 10.15: Godsdienstoef. Nam. geen dienst. VERGADERING VAN GELOOVIGEN, Leeu weriklaan 1: V.m. 10 u.: Dienst. BEVERWIJK. VER. v. VRIJZ. HERV., Parklaan. V.m. 10: Ds. J. Hanneman, Uitgeest. DOOPSGEZ. GEMEENTE, Meerstraat. V.m. 10 Ds. H. H. Gaikema, Dantumawoude. EVANG. LUTH. GEM., Koningstr. V.m 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen. GER. KERK, C. H. Moensplein. V.m. 10: Ds. H. Holtrop. Nam. 5: Dezelfde. EVANG. „MARANATHA" Dr. Schuitstr. 31. V.m. 10: C. Hooikaas, Dinsd. nam. 7.30: Naai krans onder leiding van mevr. Kok. Donderd. nam. 8: Bijbelonderzoek door W. C. F. de Wijs, van Velsen. LEGER DES HEILS, Zeestraat 26. V.m. 10: I-Ieiligingsdienst; 3.30: Openluchtsamenk. Nam. 8: Verlossingssamenk. Woensd. nam. 8: Openluchtsamenk. in de Kerkstraat. Alle samenkomsten staan onder leiding van Lt. v. d. Velden. HEEMSKERK. NED HERV. KERK. v.m. 10: Ds. IJzerman. CASTRICUM. NED HERV. KERK V.m 10: Ds v. Poelgeest GER KERK. Beverwijkerstraatweg 32. V.m. 10 en nam. 5: Ds. J. Krüger Maand. nam. 8: Meisjesvereen. 16 jaar en ouder. Woensd. nam. 6: Meisjesver. ben. 16 j. Nam. 8: Vrou- wenvereeniging.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6