Flohr's strijd tegen Hasenfuss. Dr. M. Euwe De Tsjech in goeden vorm. illlllllIllllllllBIl WANDELSPORT. De Vierdaagsche. Inschrijving sluit 1 Juli. *->e leider der internationale vierdaagsche afstandsmarschen van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding vestigt er de aan dacht op, dat Donderdag 1 Juli, te 12 uur, de inschrijving voor genoemde marschen sluit. Inschrijvingen, waarvoor het inleggeld op dien dag niet is ontvangen, worden ter zijde gelegd. Bij inschrijvingen na 1 Juli kan niet wor den gerekend op huisvesting en voeding door den zorg van genoemden bond. Dan moet het inleggeld worden verhoogd zooals is aangegeven in het reglement voor de marschen; tevens moet dan in huisvesting en voeding worden voorzien. ATHLETIEK. DUAL-MEET GRONINGEN—H.A.V. „HAARLEM". Ter gelegenheid van de Groningsche Sport week heeft de H.A.V. „Haarlem" de vereerende uitnoodiging ontvangen, als tegenpartij te fungeeren voor het district Groningen op Zondag 27 Juni De Haarlemmers zullen den steun moeten missen van Lamoree en W. Kaan, die op denzelfden dag met de Neder- landsche ploeg tegen Hongarije moeten kam pen in Boedapest. Niettemin zal de ploeg der H.A.V. zich tot het uiterste inspannen, om een zoo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. De ploeg is als volgt samengesteld: 100 M.: Van Geenhuizen en Van Lier. 200 M.: Van Geenhuizen en Van Lier 400 M.: Figee en Helfst. 800 M.: Figee en Helfst. 3000 M.: Paap en Schulz. Verspringen: Mans en Spoor. Hoogspringen: v. d. Klinkenberg en Spoor. Hink-stap-sprong: Van Musscher en v. d. Klinkenberg. Kogelstooten: Kluft en Mulder. Discuswerpen: Kluft en Oberink. Speerwerpen: Mans en Kluft. 4 X 100 M. estafette: v. d. Klinkenberg, v. Lier, Rinkel, v. Geenhuizen. Olympische estafette: Mans (800 M.) Herfst (400 M.), Rinkel (200 M.) Van Lier (200 M.). WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Binnenkort zal weer in de vroege morgen uren een ongewone stoet door de straten en langs de boulevards van Parijs trekken, een stoet, die door de politie begeleid wordt. De Tour de France is wel de wegwedstrijd-, die het meest tot de verbeelding van het groote publiek spreekt. 4.400 K.M. in twin tig ritten rondom het land van Frankrijk, beklimming van Alpen en Pyreneeëntoppen, ritten over de hobbelige „kinderkoppen" van het Noorden, door de droge, gloeiend-heete vlakten van het Zuiden, ritten in stroomen den regen, tegen gierenden wind, onder bla kerende zon, al naar gelang de natuur het grillig decreteert! Zijn deze natuurlijke moeilijkheden op zichzelf reeds voldoende om de belangstel ling van alle wielerliefhebbers in den Tour de France öp te wekken, die belangstelling is nog veel grooter geworden sinds deze mon sterwedstrijd verreden wordt volgèns de for mule der landenploegen. Nu immers speelt het nationaal chauvinisme een rol; het is. niet meer de prestatie alleen van dezen of genen renner, die den geestdrift opwekt, maar de eendrachtige strijd van de lands- ploeg om één van de kameraden overwinnend Parijs te doen bereiken. Meer nog dan anders zal ook in ons land dit jaar met belangstelling de Tour de France gevolgd worden, want voor het eerst zal ditmaal een Nederlandsche ploeg in vol komen gelijkwaardige condities aan dien grooten wielerwedstrijd deelnemen. Verleden jaar verschenen voor het eerst sinds het be staan der Ronde van Frankrijk vier Neder landsche renners aan den start, doch zij wa ren nog niet waardig geoordeeld in de groote categorie der „azen" mede te rijden en met nog enkele kleine landen tot een afzonder lijke groep samengesteld. Die vier Holland- sche jongens echter vielen zoo op en werden soms zulke lastige concurrenten voor de meer geroutineerde Belgen en Franschen, dat dit jaar hun aantal tot zes ïs uitgebreid en zij opgenomen zijn in de gelederen der groote landen op wegrengebied: Frankrijk, België en Italië. Wat hen dit voor voordeel brengt? Zeer veel, want per slot van zaken rijden die Hollandsche jongens evenmin als de anderen voor hun plezier mee, maar om ■behalve roem en grooten naam een aardige duit te verdienen. En dat kunnen zij nu vol op, daar zij gelijkelijk met de anderen dee- len in de bijna 800.000 francs aan prijzen en premies! De Tour de France-1937 is heel wat zwaar der dan die van het vorige jaar, omdat in de eerste plaats in het parcours een aanzien lijke verandering is gebracht en vervolgens omdat er heel wat meer ernstige mededin gers zijn. Die verandering in het parcours betreft de weder-instelling van de vroeger zoo beruchte Pyreneeën-étappe, waarin in één ruk al de hooge toppen van deze zware bergketen overgetrokken moeten worden. Een verschrikkelijk zware étappe van 325 K.M., die om drie uur in den nacht begint en pas dertien en een half uur later, om half vijf, eindigtvolgens de officieele bereke ning, want praktisch zullen er heel wat zijn, die ver na dien tijd zullen binnen komen. Doch nog heel wat zwaarder zal de strijd worden door het grooter aantal ernstige con currenten. Verleden jaar immers ontbraken de Italianen op het appèl, doch dit jaar zul len zij weer met een volledige équipe van tien nian verschijnen en onder die tien vindt men knapen, die, zooals Martano, hun sporen als internationaal wegrenner ruimschoots verdiend hebben. Eén is er, die ongetwijfeld Frankrijk op meer dan waardige wijze had vertegenwoor digd, nl. Antonin Magne, maar deze heeft verleden jaar reeds besloten niet meer aan den Tour de France deel te nemen en dit be sluit is hij niettegenstaande velerlei ver lokkelijke aanbiedingen getrouw gebleven. Een tweede reden, waarom wij niet aan een Fransche overwinning gelooven, ligt in het feit, dat de Franschen uiterst individualis tisch zijn en maar moeilijk elkaar ondersteu nen met opoffering van eigen kans. Wat zullen onze Hollandsche jongens te gen deze grootmogendheden kunnen pres- teeren, die bovendien nog aangevuld zijn met ploegen uit Luxemburg, Spanje en Zwit serland en een dertigtal individueelen? De gebroeders Van Schendel en Middelkamp hebben verleden jaar bewezen, dat zij er zijn mogen. We kunnen slechts hopen, dat Van der Ruit, Braspenninx Jr., en Van Nek tot dezelfde en zoo mogelijk nog betere presta ties in staat zijn. Of zij kans hebben te win nen? Wat van hen gevraagd wordt, is een eervolle prestatie en een plaatsje in het al gemeen lïlassement, dat dichter bij No. 1 dan bij No. laatst staat. En dat kunnen ze! Dusdat moeten ze' PAARDENSPORT. Het int. concours-hippique te Amsterdam. Eerste dag. Donderdagavond is het vijfde internatio nale concours hippique van Amsterdam in het Olympisch Stadion begonnen waarvoor redelijke belangstelling bestond. Begonnen werd met het springconcours om den Olympischen Stadlonprijs a, voor paarden, die noch twee eerste prijzen, noch f 500 hebben gewonnen in binnen- en buitenland. Het aantal hindernissen bedroeg 16, terwijl de maximumhoogte ongeveer 1.35 meter was. Het parcours was 640 meter lang en moest binnen een tijd van 1 minuut 50 sec. worden afgelegd. Bij gelijk aantal fou ten besliste de snelste tijd. Het zag er ge- ruimen tijd naar uit, dat geen der deel nemers dit parcours zonder fouten zou af leggen, tot het eindelijk luitenant Kloppen burg met „Juno" van de Rijschool te Amers foort gelukte, een foutloos parcours te ma ken in den tijd van 1 minuut 24 4/5 sec. Een van de laatste ruiters, baron H. Braun (Bel gië) slaagde er met „Milady" eveneens in, alle hindernissen, waaronder een vrij moei lijke sloot, welke de meeste paarden voor zware, puzzles stelde, zonder fouten te ne men en in een snelleren tijd, dan luitenant Kloppenburg, zoodat de Belgische vlag in dit nummer omhoog ging aan de eeremast. De uitslag was: 1 Baron H. Braun (België) met „Milady" 0 fouten 1 min. 20 2/5 sec.; 2 Luitenant Klop penburg met „Juno" 0 fouten 1 min. 24 4/5 sec.; 3 Ritmeester Pahud de Mortanges met „Maedel wie du", 4 fouten 1 minuut 18 3/5 sec.; 4 Baron H. Braun (België) met „De- ■bucher" 4 fouten 1 minuut 19 1/5 sec.; 5 E. Kahn met „Present" 4 fouten 1 min. 19 3/5 sec.; 6 Luitenant Oe Bruine met „Forward", 4 fouten 1 minuut 21 1/5; 7 Lt. Neylon (Ier land) met „Salmon Leap" 4 fouten 1 min. 21 2/5 sec.; 8 Lt. Van Strydonck (België) met „Fataki" 4 fouten 1 min. 22 sec.; 9 Rit meester Pahud de Mortanges met „Icarus" 4 fouten, 1 min. 22 2/5 sec.; 10 Lt. Tonnet met „Kantaka" 4 fouten 1 min. 24 2/5 sec.; 11 Lt. Fabius met „Jumpy" 4 fouten 1 min. 29 sec. Tusschen het eerste en het tweede spring concours werden ter afwisseling twee con coursen een- en tweespannen gehouden open klasse. De uitslagen waren: Eenspannen: 1 Gebr. Van der Haar (Zeist) met „Dainty Lady"; 2 Gottfr. H. Crone (Amsterdam) met „Har- brough Knight"; 3 R. K. Veldstra Marssum met ,yGelria". Tweespannen open klasse: 1 R. K. Veldstra Marssum met „Piet en „Lucas"; 2 H. F. Bult man (Heemstede) met „Bingley Victor" en „Tudor Emperor", 3 Gebr. Van der Haar (Zeist) met „N.N." en „N.N." ZWEMMEN. zwemsterren komen bij de waterratten. De Haarlemsche Zwem en Polo club „De Wa terratten" organiseert Zondagmiddag 18 Juli in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Delft een nationaal zwemfeest, waarop uitslui tend bekende zwemsters en zwemmers uit ons land zullen uitkomen. Verder zal het programma bevatten den officieelen landen wedstrijd waterpolo Neder land—Duitschland. Ben middag van goede sport is dus te verwachten. Het bestuur van D.W.R. is reeds druk in de weer aan de voor- berijdende werkzaamheden. HONKBAL. het programma Doordat Zondag twee bondsnegentallen een wedstrijd spelen in Hengelo, ter eere van den door de Commissie voor de Lich. Opvoe ding georganiseerden sportdag, zijn voor Zondag geen eerste klasse wedstrijden vast gesteld. Verdere veranderingen zijn echter niet aangebracht. Zoo vermeldt het programma o.a.: Eerste klasse: Zaterdag: Ajax IH.H.C. I Quick IE.D.O. I V.V.GA, I—Blauw Wit I Tweede klasse: Zaterdag: D.W.S. I—H.H.C. n Zondag: D.E.V.—R.C.H. I E.D.O. II—Shell Haarlem IIZ.R.C. Derde klasse: Zaterdag: R.C.H. Hl—Haarlem IH E.D.O. IH—Schoten Hl Zondag: H.H.C. III—Schoten I R.C.H. IV—E.D.O. IV T.H.B. IL-Swastika Dinsdag: T.H.B. I—R.C.H. H JUNIORES. Zaterdag: KinheimSchoten b SwastikaE.D.O. a H.H.C. I en E.D.O. I trekken dus Zaterdag middag naar Amsterdam. De voornaamste wedstrijden in Haarlem zijn dus Haarlem IIZ.R.C. en E.D.O. HShell, die beide Zon dagmorgen in het Noorder Sportpark plaats vinden. Verder DE.V.—R.C.H. I, die Zondagmid dag op het terrein van E.H.S. aan den Ver- gierdenweg gespeeld wordt. Competitiestanden. Eerste klasse: gesp. gew. verl. pnt. Blauw Wit 3 3 0 6 Haarlem 3 3 0 6 E.D.O. 4 3 16 Ajax 2 112 V. V. G. a. 5 2 3 4 Quick 6 15 2 H. H. C. 3 0 3 0 Tweede klasse A: gesp. gew. verl. pnt. R. C. H. I 5 4 1 8 H. H. C. H 4 3 1 6 The Catchers I 4 3 1 6 A. F. C. I 3 1 2 2 D.E.V. 4 1 3 2 D. W. S. 4 0 4 0 Tweede klasse B: gesp. gew. verl. pnt. Haarlem n 6 6 0 12 E. D. O. II 5 4 1 8 Z. R. C. 5 3 2 6 Zeeburgia I 4 2 2 4 A. M. V. J. 4 1 3 2 D. E. C. 6" 1 5 2 Shell 1 5 2 E aandacht van de schaakwereld is ge vestigd op het tournooi te Kemeri, waarvan reeds de eerste uitslagen een spannend verloop voorspellen. Drie dei- beste deelnemers hebben al verliespunten ge ïncasseerd, n.l. Aljechin, Fine en Keres. De kampioen van de Vereenigde Staten, Reschewsky, startte uitstekend zij het ook niet zonder geluk en schijnt een van de ernstigste pretendenten voor de eerste plaats te worden. Intusschen komt het mij voor, dat Flohr nog betere kansen heeft. De Tsjechische kampioen bevindt zich momenteel in goeden vorm, zooals ook uit onderstaande partij uit de eerste ronde blijkt. Wit: Dr. W. Hasenfuss. Zwart: S. Flohr. Caro-Kann-verdediging. 1. e2e2 c7c6 2. d2—d4 d7—d5 3. e4xd5 c6xd5 4. c2c4 Een oude voortzetting, die echter in den laat- sten tijd opnieuw in de mode is gekomen, en wel dank zij eenige successen van Flohr, Alje chin en den Russischen meester Panow. De tekstzet leidt meestal met verwisseling van zetten tot het aangenomen dame-gambiet. 4Pg8f6 5. Pblc3 Pb8c6 6. Lelg5 e7e6 Op 6dc4: volgt 7. d5, de z.g. Panow- variant, welke wit een kansrijk systeem ver schaft. 7. Pgl—f3 Consequent was 7. c5. De bedoeling van de hier gebezigde opstelling de Caro-Kann-ope ning bestaat hierin, dat wit öf tot den Panow- variant komt (zie vorige aanteekening) öf tot den opmarsch c4c5, waarmee hij zich op den damevleugel een gevaarlijke meerderheid van pionnen verschaft. Toch is de tekstzet nog niet ongunstig voor wit. 7d5xc4 7. Lflxc4 Lf8e7 9. 0—9 0—0 10. Tal—cl a7a6 11. a2a3 b7—b5 12. Lc4a2 Lc8b7 13. Ddl—d3 Meer voor de hand liggend was Tel, maar wit wil een directen aanval ondernemen. 1 3Pf6d5 14. Pc3—e4? Een fout, welke door den zwartspeler op fraaie wijze weerlegd wordt. Juist was 14. Ld5:, Lg5 15. Pg5:, Dg5: 16. Le4 en wit staat goed. 1 4Pc 6b4! Een z.g. overbelastingscombinatiede witte dame moet zoowel La2 als Pe4 dekken. 15. Dd3—bl De eenige mogelijkheid om materieel verlies te vermijden. Na 15. ab4:, Pb4: verliest wit een belangrrken pion, daar La2 of Pe4 verloren gaat. Men merke op, dat ook wit's volgende zetten practisch gedwongen zijn. 1 5Pb4xa2 16. Dblxa2 Le7xg5 17. Pe4xg5 h7h6 18. Pg5e4 Op 18. Ph3 zou zeer sterk 18g5, dreigend g4 volgen. 1 8Pd5—f4 19. Tel—el Opnieuw de eenige zet. Er dreigde zoowel Le4: als Pe2t, terwijl 19. Tfel op Pd3 zou falen. 1 9Lb7d5 20. b2b3 Anders volgt 20Lc4 met verovering van de kwaliteit. VOETBAL. De indeeling der tweede-klassers. Wij vernemen, dat de kans bestaat, dat de competitie-indeeling voor de tweede-klassers in het a.s. seizoen als volgt zal zijn: Tweede klasse A: D.W.V., O.S.V., H.R.C., W.F.C., Z.F.C., West-Frisia, De Kennemers, Z.V.V., Alcm. Victrix en De Spartaan. Tweede klasse B: Zeeburgia, A.F.C., Velox, Hilversum, D.O.S., B.F.C., R.C.H., H.F.C., E.D.O. en H.V.C. ZEILEN. de kieler woche. De weersomstandigheden op de Kieler Woche vervallen van het eene uiterste in het andere. Nauwelijks is storm- en regenperiode voorbij, of het heerlijksehe zomerweer biedt den zeilers een ideale gelegenheid hun kunde te toonen. In de sharpieklasse schijnt onze landgenoot Stap met zijn „All Weather" maar niet op de hoogte van zijn eerste race te kunnen komen. Na een fraaie zege, welke de Duitsche kam pioen Koeser met zijn „Racker 3" in deze klasse bevocht en waarbij onze landgenoot zich niet wist te plaatsen, moest Stap zich gisteren met de tweede plaats tevreden stellen. De Hamburgsche zeiler Lenzrnann wist met „Klar Kimming" thans de eerste plaats te be zetten, terwijl Koeser de derde plaats innam. In deze klasse gaat het nu tusschen Stap en Koeser, zoodat een spannende strijd tusschen ;e twee, vrijwel gelijkwaardige tegenstan ders mag worden tegemoet gezien. In de zesmeterklasse won de Duitsche zeiler Brinckmann met Marianna nadat hij een zwaren strijd geleverd had met de Deensche boot Do Do. Vlak voor het eindpunt zag de Deen zich nog de tweede plaats ontgaan, door dat Lubinus met zijn Irma door een handige monoeuvre voorbij wist te komen. In de beslissingsrace gelukte het Lubinus ten slotte als de eerste binnen te komen en daarmede den beschikbaar gestelden prijs te winnen. In de Olympia jollenklas zegevierde Boehler met zijn Fledermaus voor Hein Tuut van Leh- feld. Bij de starbooten werd de Italiaan luit. Sa- lata met Denebola eerste, en zijn landgenooten luit. Straulino met Gemma en dr. Marsi met Sagio Taghi resp. derde en vijfde ZATERDAG 26 JUNI 1937 kampioenschap 1936'37 van de Damclub Haarlem luidt thans: Hoofdklasse gesp. gew. rem. verl. pnt. 2 0f7—f5 21. Pe4—d2 Dit is de laatste van de reeks der voor wit gedwongen zetten. 2 1Dd8—f6 Zwart staat overwegend, in het bijzonder door de voortreffelijke opstelling van zijn loo- per en paard. Daarbij komt nog, dat de witte stukken bijzonder ongunstig geplaatst zijn. 22. Kgl—hl Hier staat de koning niet beter dan op gl. De eenige doelmatige voortzetting was 22. Te3. 2 2Ta8—c8 23. Da2—bl Leidt onmiddellijk tot verlies. Wit had ook hier nog Te3 moeten probeeren. 2 3Pf4xg2! Stelling na 23Pf4xg2! Zwart, diagram Wit. Deze combinatie hing al lang in de lucht. Zoolang echter Pd2 dubbel gedekt was, ging het offer feitelijk een schij'noffer niet op. 24. Khlxg2 Df6g5t 25. Kg2—hl Dg5xd2 Men begrijpt nu hoe noodzakelijk vroeger Te3 was: het ging in de eerste plaats om de beveiliging van Pd2. 26. Tel—e3 Dd2xd4 Wit geeft het op, hij geeft twee pionnen min der bij zeer ongunstige positie. CRICKET. Het programma voor Zondag. Voor Zondag zijn o.a. de volgende wedstrij den vastgesteld: Eerste klasse: H. C. C. I—Hermes-DVS V. R. A.—H. C. C. 2 Rood en Wit—Haarlem V. O. C.—V. V. V. Overgangsklasse A. C. C-r-P. W. Excelsior—H. B. S. H. C. C. 3—Sparta Quick (N.)—S. C. H. C. Tweede klasse A: Haarlem 2Rood en Wit 2 b S. C. H. C. 2Rood en Wit 2 a V. V. V. 2—Hercules U. V. V.Kampong R. I. O.—V. R. A. 2 De ranglijst van de eerste klas is nu als volgt: to to H. C. O. I V. R. A. V. O. c. H. C. C. II V. V. V. Hermes-DVS Rood en Wit Haarlem Morgen krijgen we dus den eersten plaat selijken wedstrijd Rood en WitHaarlem. Er zijn heel wat seizoenen geweest, dat deze twee oude tegenstanders een betere plaats op de ranglijst innamen, dan nu het geval is. Toch kan, omdat het een plaatselijke ontmoeting geldt, een interessante strijd verwacht wor den. We vernemen tenminste, dat beide elf tallen zoo volledig mogelijk zullen opkomen We herinneren er aan, dat in de laatste twee seizoenenen Haarlem in de meerderheid wist te blijven, zoodat Rood en Wit er wel alles op zetten zal om revanche te nemen, maar Haar lem wil natuurlijk graag de laatste verlaten. De uitslag van den wedstrijd H. C. C. I— Hermes-DVS is weinig twijfelachtig; de Ha genaars zullen him fraaie positie wel ver stevigen. Anders staat het met de ontmoeting V. R. A.H. C. C. 2. Het zal waarschijnlijk een overwinning voor de Amsterdammers wor den, want de Haagsche reserves bijten dit maal niet zoo weinig van zich af, als we ge wend zijn. Toch lijkt ons hier een draw het meest waarschijnlijk. Tenslotte de strijd V. O. C.V, V. V.; deze twee partijen, die wel in de middenmoot zul len blijven, ontloopen elkaar al bijzonder weinig. We zijn echter geneigd, aan een over winning voor de Rotterdammers te denken. KORFBAL. seriewedstrijden t. h. b. De tweede seriewedstrijden voor twaalftallen uit de 2e en 3e klasse N.K.B. wordep Zondag gespeeld op het T.H.B.-terrein te Aerdenhout. m de le af deeling komen uit: Oosterkwar tier—T.H.B., Luto—D.D.V., Oosterkwartier— Luto, T.H/B.D.D.V., Oosterkwartier—D.D.V. en T.H.B.Luto. In afdeeling 2 worden gespeeld: K.Z.Dis trict 5, Watervliet—Flora, K.Z.—Watervhet, Dnstrict 5Flora, K.Z. Flora en District 5 Watervliet. DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. Woensdagavond werden de wedstrijden om het clubkampioenschap 1936—'37 van de Dam club Haarlem voortgezet. De resultaten luiden Hoofdklasse: F. A. BerkemeierH. A. van Abs 2—0 H. W. ZitmanP. Mollema Jr. 20 A. P. de ZwartF. A. Befkemeier 20 P. Mollema Sr.-^-C. Dikkeboom 2—0 P. van WamelH. W. Zitman 02 C. P. RoetP. Mollema Sr. 11 A. P. de Zwart—P. Mollema Jr. 20 Tweede klasse: H. W. de MolF. H. Verpoorten 1—1 D. SibieR. Groos 11 De stand van de wedstrijden om het club- 1. H. W. Zitman 11 9 2 0 20 2. C. P. Roet 14 6 7 1 19 3. A. p. de Zwart 14 7 3 4 17 4. F. Mollema 12 5 6 1 16 5. F. A. Berkemeier 12 6 3 3 15 6. G. P. Heek 11 5 4 2 14 7. C. F. Visse 9 5 2 2 12 8. P. Mollema Sr. 12 4 4 4 12 9. J. J. P. Kraaijer 14 1 9 4 11 10. P. van Wamel 14 1 9 4 11 11. C. Dikkeboom 14 2 6 6 10 12. H. A. van Abs 14 1 7 6 9 13. Th. van Wameil 12 i 6 5 8 14. P. Mollema Jr. 12 2 3 7 7 15. C. v. d. Werff 13 1 5 7 7 Tweede klasse: .1. G. Eising 12 8 4 0 20 2. J. Hartel 11 5 5 1 15 3. H. W. de Mol 12 5 5 2 15 4. F. H. Verpoorten 12 4 4 4 12 5. A. Russ 10 3 5 2 11 6. B. Gabriël 11 2 7 2 11 7. A. Eising 11 4 2 5 10 8. L. P. Hughes 12 1 8 3 10 9. H. J. Rozijn 10 3 3 4 9 10. R. Groos 11 2 5 4 9 11. A. Burghout 10 3 2 .5 8 12. D. Sibie 11 2 3 6 7 13. J. H. Burghout 11 0 7 4 7 Autobus met schoolkinderen rijdt op melkauto. Twee kinderen ernstig gewond. DEN HELDER, 25 Juni. Hedenmorgen half negen heeft op den Rijksweg nabij den Helder een ernstige aanrijding plaats gehad tus schen een autobus en een melkwagen, tenge volge waarvan acht kinderen gewond wer den, van wie twee ernstig. Een autobus van de firma Naastepad uit Anna-Paulowna reed in de richting Den Hel der. In de bus zaten 23 schoolkinderen, Door tot dusver nog niet opgehelderde oorzaak is de chauffeur van de bus, die als een bekwaam rijder bekend staat, tegen een stilstaanden melkauto gereden. Deze wagen sloeg over den kop en werd totaal vernield. De bestuurder P. Nuyens uit Julianadorp, die tusschen het stuur en de zitplaats bekneld raakte, kon eerst na vijf minuten bevrijd worden. Hij bleek slechts lichte schaafwonden te hebben ge kregen. De autobus werd aan de rechterzijde geheel opengescheurd. Twee kinderen, het veertienjarige meisje Dirks uit Breezand en de 1-6-jarige jongen A. Braaf uit Anna-Pau lowna werden ernstig gewond. Vooral het meisje, dat bekneld geraakt was, is er slecht aan toe. Beiden zijn per ziekenauto naar het Marine-Hospitaal te Den Helder vervoerd. Zes kinderen, die licht gewond werden, zijn, na op het Vliegkamp „De Kooy" te zijn ver bonden, met een autobus naar huis vervoerd. De bestuurder van de bus bleef ongedeerd. plaatsvervangend kantonrechter. Tot Kantorechter-plaatsvervanger in het Kanton Haarlem is benoemd mr. W. G. J. Veenhoven. alhier DE IJMUIDER STOOM WASCH- EN STRIJKINRICHTING is HET aangewezen ADRES voor de be handeling van Uw wasch. Wascht uit sluitend met duinwater. SNELLIUSSTRAAT 39 TELEFOON 4371 (Adv; ingez. Med agenda voor velsen en ijmuiden. ZATERDAG 26 JUNI Theater de Pont: Swing Time, 8 uur. ZONDAG 27 JUNI Theater de Pont: Swing Time, 8 uur. Matinée 3 uur: Swing Time. agenda voor beverwijk ZATERDAG 26 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Een meisje uit duizend" en „Bloedgeld", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het ge heimzinnige eiland" en „Een Egyptische idylle", 8 uur. ZONDAG 27 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Een meisje uit duizend" en „Bloedgeld", 2.307 uur en 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Een Egyp tische Idylle", 2,30 en 5 uur. „Het Geheimzinnige Eiland", 4 uur. „Een Egyptische Idylle" en „Het Geheim zinnige Eiland", 8 uur. MAANDAG 28 JUNI Luxor Theater, Breestraat: „Een meisje uit duizend" en „Bloedgeld", 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het ge heimzinnige eiland" en „Een Egyptische idylle", 8 uur. agenda te haarlem Heden: ZATERDAG 26 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Muiterij op de Bounty, met Clark Gable, Francis Tone en Charles Laughton. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita, met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni tlm. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. ZONDAG 27 JUNI Palace Filmac: 11—5 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni tlm. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. MAANDAG 28 JUNI Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 9