Een nieuw bewind in Catalonië. Twaalf jaar televisie-historie. Thijs IJs en de Brullende Berg WRIGLEY r™i Sluiting der hotels in Frankrijk. T MAANDAG 28 JUNI 1937 De Spaansche burgeroorlog. Rechtsche troepen vervolgen hun opmarsch in het Noorden. De president van de Catalaansche genera liteit, Companys, heeft aan journalisten me degedeeld, dat hij, na het vertrouwen, dat de generaliteitsraad van Catalonië in hem heeft uitgesproken, de ministerieele crisis officieel voor geopend heeft verklaard. Deze maal, zoo zeide hij, zal de crisis niet slechts in het volle licht, maar ook zeer snel worden opgelost. Van welingelichte zijde wordt te Barcelona vernomen, dat de nieuwe regeering gelijk zal zijn aan de vorige, doch dat de U. G. T. zal weigeren deel te nemen. Companys zal aan het hoofd van de regeering blijven staan en tevens president van Catalonië worden. De samenstellers zouden bekend worden gemaakt. Companys. heeft een radiorede gehouden, waarin hij met nadruk uiteenzette, dat de nieuwe Catalaansche regeering eten oorlogs- regeerlng moet zijn met den oorlog als voor naamste doelstelling. „Het oogenblik eischt een maximum aan offers", aldus Companys, „en daarom zal ik aan mijn functie van president van Catalonië, die van president der regeering toevoegen". Van allen vroeg spreker discipline en een heid van actie en op allen deed hij een be roep zich te mobiliseeren om de noodzakelijke versterkingswerken ten uitvoer te leggen en de productie in alle takken van industrie te intensifeeren.. Een speciale Havas-correspondent. meldt uit Bilbao: Een groote stroom van uitgewekenen komt naar Bilbao, hetgeen ernstige moeilijkheden met zich medebrengt ten aanzien van ravi- tailleëring- en huisvesting. Het opperbevel heeft een beroep gedaan op de organisatie achter het front om hulp te zenden voor deze vluchtelingen. Zaterdag hebben de opstandelingen zich meester gemaakt van de kruitfabriek te Magdalena de San Fuentes, ten noordwesten van San Pedro de Galdames. Veël minutie en oorlogsmateriaal is buit gemaakt. De rechtsche troepen worden thans gevolgd door genietroepen, die tot taak hebben de we gen en bruggen te herstellen, die de regee- ringstroepen vernielen op hun terugtocht om den opmarsch der rechtschen te vertragen. Het stadje Valmageda, een industriecen trum, dat bovendien strategische waarde heeft, doordat het een verkeersknooppunt vormt, schijnt thans het doel der rechtsche troepen te vormen. Het terrein is hier nogal heuvelachtig. Men verwacht, dat de opstan delingen omsingelende bewegingen zullen maken, Baskïsch minister gefusilleerd? In officieele kringen te Santander wordt medegedeeld, dat de Baskische minister van gezondheid, die in handen van de troepen van Franco is gevallen door een noodlanding van zijn vliegtuig, is gefusilleerd te zamen met d!e beide andere passagiers in zijn toestel. De Fifansche piloot en mecanicien bevinden zich hog in gevangenschap. Men gelooft verder dat een aantal dood vonnissen is geveld tegen Basken, die door de rechtschen te Bilbao gevangen zijn genomen. Vluchtelingen uit de omgeving van Bilbao hebben medegedeeld, dat zij lijken van een veertigtal personen, die in het geheim terechtgesteld werden, hebben gezien. Ook zouden de leden van de Spaansche Phalanx in den nacht waarin zij Bilbao binnendron gen, 23 personen hebben gedood. Spaansch vrachtschip getorpedeerd. Uit Valencia meldt Reuter: Het vrachtschip der Spaansche re geering „Cabo Palos", dat van Ali cante naar Valencia was uitgevaren met een lading voedingsmiddelen aan boord, is op 26 Juni j.l. op 28 mijl van Alicante door een torpedo van een niet geïdentificeerde duikboot tot zinken gebracht. Vijf leden van de- uit 49 koppen bestaande bemanning verdronken. De andere 44, benemens een aan boord zijnde verpleegster werden gered. Het ministerie van defensie te Valencia be vestigt, dat in den ochtend van 26 Juni ter hoogte van Kaap Irach benoorden Alicante, het Spaansche vrachtschip „Cabo Palos': door een onbekenden onderzeeër is getorpe deerd. Het ministerie deelt verder mede, dat giste ren vliegtuigen, welke verkenningsvluchten uitvoerden ten zuiden van de plaats waar de „Cabo Palos" werd getorpedeerd, vijf Duit- sche oorlogsschepen hebben waargenomen. Arrestaties in de Duitsche kerken duren voort. Mededeelingen van ds. Niemoeller. Zondag hebben, naar Reuter uit Berlijn verneemt, de Evangelische predikanten in de volle kerken de gebeurtenissen van de afge- ioopen week besproken. Dominé Niemoeller zeide van den preek stoel af te Dahlem „Woensdag j.l .zijn vijf tien of twintig man van de geheime politie de Friedrich Wilhelmkerk binnengedrongen en hebben hier acht leden van den Kerkeraad, zes vrouwen en een mannelijke geloovige ge arresteerd .De preekstoel van de Sankt Annen Kirche staat leeg, aangezien dominé Mueller met 47 broeders en zusters is gearresteerd. Vlucht Madagascar—Frankrijk mislukt. Beide piloten om het leven gekomen? Haves verneemt uit Nairobi: Het Fransche vliegtuig, bestuurd door Tréchot en Monteil, dat Donderdag van Tanarive (Madagascar) was opgestegen naar Parijs om de luchtver- binding tusschen Madagascar en Frankrijk tot stand te brengen in 48 uur, is in de omgeving- van Zanzibar neergestort. Nader verneemt Reuter, dat het wrak van het vliegtuig Zaterdagmiddag aan de kust ten zuiden van Zanzibar is gevonden. De beide vliegers zijn nog niet gevonden. Inboorlingen hebben medegedeeld, dat zij des ochtends omstreeks vier uur het geluid van een vliegtuig op groote hoogte hoorden. Kort daarop hoorden zij enkele ontploffingen, gevolgd door een zeer harden knal. Heeft Radek Toechatsjefski verraden? De „Paris Soir" verneemt uit Riga, dat te Moskou in welingelichte kringen verluidt, dat Karl Radek, oud-redacteur van de „Izwestia" die bij het groote Troskisten-proces in Januari j.l. tot dwangarbeid werd veroordeeld, zou zijn vrijgelaten op last van het politieke bureau van de partij. Men vermoedt dat dit zijn reden vindt in het optreden van Radek in de kwes- tie-Toechatsjefski. Bij zijn veroordeeling te Moskou, men zeide dat hij zijn leven dankte aan het feit, dat hij een belangrijk stuk, dat betrekking had op Stalin, naar Parijs had gezonden. Thans wordt vernomen, dat zich tusschen zijn papie ren bewijzen bevonden dat maarschalk Toe- chatsjeski in verbinding stond met buiten- landsche spionnen. Radek zou herhaalde ma len aan Toechatsjefski gevraagd hebben hem vrij te laten, aangezien hij anders deze stuk ken zou publiceeren. Toechatsjefski weigerde, aangezien hij volledig vertrouwen stelde in Worosjilof. Door bemiddeling van den procu reur Vichinski zou Radek daarna deze com- promitteerende stukken aan Stalin hebben aangeboden en Stalin zou dit hebben aan vaard. Nieuwe vonnissen. De rechtbank van het district Moskou heeft zeven vroegere ambtenaren van het departe- men van financien van het bestuursgebied Koentsjef wegens verkwisting van staatsgel den veroordeeld tot gevangenisstraffen van twee tot acht jaren. De twee voornaamste beschuldigden hadden belangrijke sommen verduisted. De vroegere ontvanger der industrieele groep had 65.000 roebel met zijn collega's gedeeld. Volgens berichten uit Khabarovsk is in het Verre Oosten een aantal spionnen gearres teerd. Dnitsclalandl NOODLOTTIGE BOTSING TUSSCHEN AUTO EN TREIN. De „Paris Soir" publiceert een telegram uit Niort (dep. Doux—Sèvres) volgens hetwelk een auto op een overweg gegrepen is door een trein, waarbij vier personen om het leven zijn gekomen en drie ernstig gewond werden. Hitler over de jongste internatio nale gebeurtenissen. Op den gouwdag Main-Frankenland te Würzburg- heeft Adolf Hitler een groote rede gehouden. In antwoord op het verwijt, dat Duitschland zich uit den wereldhandel zou willen terug trekken zei de Führer, dat Duitschland inte gendeel meer dan ooit met het buitenland handel wil drijven. Duitschland heeft slechts één wensch, met het geheele buitenland in vrede leven, met erkenning evenwel van eigen recht. Duitschland heeft een gegronden twij fel aan de internationale beloften. In verband hiermede behandelde spreker de kwesties van „Leipzig" en „Deutschland". Na het bombar dement op de „Deutschland" keerde Duitsch land in de controlecommissie terug, in de op rechte hoop, dat collectieve veiligheidsmaat regelen zouden worden genomen. Na den aan val op de „Leipzig" moesten evenwel commis sies worden benoemd. Dit verlangde Duitschland niet, het wenschte op zijn minst een gemeen schappelijke vlootdemonstratie voor Valencia, doch dit bleek niet uit voerbaar. Duitschland neemt thans liever de vrijheid in dergelijke geval len zichzelf te beschermen en hiertoe is het ook sterk genoeg. Deze zaak is voor Duitschland een waarschuwing indien iets nog ergers mocht gebeu ren. De nationaal-socialisten aldus besloot Hitier gelooven, naast God in den hemel, in de eerste plaats aan het Duitsche volk. God heeft de volken niet geschapen, opdat zij lichtzinnig zichzelf vernielen, doch opdat zij behouden blijven en door het volk te behou den zooals God het heeft gewild, gelooft Hitier te handelen volgens den wil van God. r-ze rede van den Führer werd door meer dan 200.000 personen aangehoord en herhaal delijk door luide toejuichingen onderbroken. De Duitsche vloot in de Spaansche wateren. Bijna alle moderne oorlogsschepen ver tegenwoordig d Op het oogenblik kruisen negentien Duit sche oorlogsschepen in de Spaansche wate ren. Bijna allemoderne Duitsche eenheden be vinden zich daar: de twee pantserschepen van 10.000 ton „Admiral Scheer" en „Admiral Graf Spee" de „Deutschland" is in repara tie" vier van de vijf lichte kruisers van 6000 ton, negen van de 12 moderne torpedo booten en vier onderzeeërs van het meest moderne type. Brand aan boord van Engelsch schip. Bemanning in veiligheid. Aan boord van het Engelsche vaartuig „Sand- jate Castle", dat zich op weg bevond van New York naar Kaapstad, is Zaterdag brand uit gebroken. Het Amerikaansche schip „President Pierce" heeft draadloos medegedeeld, dat de beman ning van het Britsche schip „Sandgate Castle", bestaande uit zestig personen, het schip heeft verlaten. De „Sandgate Castle" bevond zich op ongeveer 3500 mijl ten noordoosten van de Bermuda-eilanden. Als protest tegen de 40-urige werkweek. Uit PARIJS De Commissie van werkgevers in het hotelbedrijf heeft besloten, als protest tegen het invoeren van de veertigurige werkweek, in geheel Frankrijk het bedrijf stil te leggen met ingang van Zaterdag 3 Juli a.s. De Bond van het Personeel van Hotel-, Café- en Restaurantbedrijf heeft een com muniqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de veertigurige werkweek in het hotel- bedrijf door rouleering moet worden toe gepast, zoodat er geen reden is de bedrijven te sluiten. De Bond spoort het hotelpersoneel aan de invoering van de veertigurige werk week met ingang van heden te eischen. Arbeidshervatting in de Ameri kaansche staalindustrie. Staalondernemingen weigeren met Lewis te onderhandelen. Het D. N. B. meldt uit New York 27 Juni: Uit alle deelen der groote industriecentra van Ohio en Pennsylvanië worden berichten ont vangen over werkharvatting in de staalfabrie ken, waar vier weken lang gestaakt is. De directie der Sheet and Tube Co te Youngstown deelde mede, dat gisteren 13.000 arbeiders weer aan het werk zijn gegaan. Men verwacht, dat het bedrijf de komende week weer geheel op gang zal zijn. In de staalfabrieken van Bethlehem Steel te Johnstown (Penns.) hebben. 5000 man, een derde van het geheele personeel, het werk her vat. Men veronderstelt, dat de staking ten einde loopt. De groote staalondernemingen hebben ge weigerd in onderhandeling te treden met Lewis. De 32e Spaarbankdag te Nijmegen. Ingelegd kapitaal neemt steeds toe. De 32ste Spaarbankdag van den Nederland- schen Spaarbankbond is dezer dagen in het Concertgebouw de Vereeniging te Nijmegen ge houden. 's Ochtends werd de vergadering geopend met een rede van den voorzitetr, mr. Jac. Du- tilh uit Amsterdam. Spr. wenschte alle leden geluk met het feit, dat de Bond 30 jaar gele den werd opgericht. De depreciatie van den gulden heeft niet veel invloed gehad op de geestesgesteldheid van de spaarders, aldus het verslag in de N. Rott. Crt. De inleggelden werden niet op groo te schaal opgevraagd, zooals in andere landen waar gedeprecieerd of gedevalueerd werd. Het vertrouwen van de spaarders in de spaarban ken werd in ons land niet geschokt. Na Sep tember 1936 viel een geleidelijke toeneming van het inleggerskapitaal waar te nemen en de laatste maanden heeft die toeneming zelfs in versneld tempo plaats gehad. Heeft men hier nu, zoo vroeg spr. zich af, met opleving te doen? Als dat zoo is en als de opleving zal voort duren, dan zal dit zich moeten demonstreeren door een verdere toeneming van het inleg- Aan het eind van zijn rede wees spr. op de crisis in Frankrijk. Wat daar gebeurt, heeft een tweeledige bedoeling: bestrijding van de specu lanten, bescherming van de spaarders, dus zoekt men naar een regeering, die een gevoel van veiligheid geeft. Laten wij ons gelukkig prijzen, dat dit gevoel in Nederland bestaat, wat aan het spaarwezen ten goede komt en daarom tracht men nu dit gevoel te versterken Waarom brengt men daarbij de spaarders naar voren? De grond hiervoor is gelegen in de omstandigheid, dat sparen een noodzake lijk element vormt voor de hechtheid van het gezinsverband en voor de kracht van het leven. Sparen zoo besloot spr. is een prachtige reserve van kracht voor ons geheele volk in moeilijke jaren. Als plaats voor den volgenden Spaarbank dag werd Beverwijk aangewezen. De heer M. C. Schikker uit Ginniken hield vervolgens een voordracht over „Sparen dooi de jeugd", waarmede het over het algemeen nog traag gaat in ons land. Er moet voort durend contact zijn tusschen spaarbank en onderwijzer. Belangrijke vooruitgang in de laatste jaren. De ontdekking van het selenium. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Op uitnoodiging van het bestuur van het Museum voor Wetenschappen in Londen heb ben wij een bezoek gebracht aan de Histori sche Televisie Tentoonstelling, die in dat museum binnen een paar dagen wordt ge opend. Men zou zeggen, dat men een ten toonstelling over televisie moeilijk historisch zou kunnen maken. Maar er is meer ge schiedenis in de televisie dan men zou ver moeden, indien men alleen maar dacht aan de korte periode, waarin ze zich ontwikkel de om in de openbaarheid te treden. Die pe riode is inderdaad nauwelijks een dozijn ja ren oud. Ze begon hier met de proefnemin gen van Baird in 1925. Het toestel, waarmede deze uitvinder werkte en dat men nu in het museum kan zien, ziet er overigens historisch genoeg uit. Het heeft alle kenmerken van een waar museumstuk en het verschilt in zijn primitieve materialen en mechaniek even zeer van de moderne zendtoestellen in Aleandra Palace als een stoommachine in een prent van Heath Robinson verschilt van de turbines in een moderne electrische cen trale of een nieuw stoomschip. Het illustreert in zijn achterlijke gedaante teven hoe bui tengewoon snel men in televisie vooruit is gegaan. De tentoonstelling leert echter, dat men voor het begin van televisie feitelijk te rug mag igaan naar het begin van de negen tiende eeuw, toen het element selenium werd ontdekt. De bijzondere eigenschappen van dit element die zijn electrischen weer stand veranderen met de verandering van het licht, waaraan het is blootgesteld kre gen echter pas beteekenis met den groei der electrische wetenschap, die de toepassing van electriciteit als dienaar en krachtbron in vele takken van menschelijke werkzaam heid ipogelijk had gemaakt. Een deskundige op de tentoonstelling vertelde ons, dat deze electische lichtgevoeligheid van selenium pas in het groote proefstation der wereld- practijk werd ontdekt, en toevallig ontdekt door een telegraafbeambte, die waarnam dat zijn toestellen in hun werking den invloed ondergingen van het licht. Dat was in 1873. En Baird, de pionier, die enkele jaren na den grooten oorlog zijn televisie-droomen in televisie-daden begon om te zetten, had al een pionier-voorganger gehad in 1911 toen een zekere dr. Campbell-Swindon voor het eerst aangaf, hoe beelden op een afstand langs electrischen weg dichtbij kunnen wor den gebracht. Een apparaat, dat de tastbare vrucht was van zijn gedachtegang, is nu op deze tentoonstelling en in zijn essentieele functie, die van de cathode-straal-buis, is het gelijk aan den nieuwsten televisie-zen der. Zooveel historie is er dus al wel in de te levisie. De belangrijke vooruitgang is van de laatste twee of drie jaren, Voordat de British Broadcasting Corporation den Londenschen televisie-zender had gebouwd op de helling van den Muswell Hill ten noorden van de stad had de onderneming, die zich Baird en zijn uitvinding had aangetrokken, televisie uit gezonden. De zender en ontvanger van 1939'32 verschaften beelden die aan dui delijkheid alles te wenschen overlieten en ze waren bovendien zeer rusteloos als gevolg van de toen nog onvermijdelijke trilling. Het wa ren beelden van zoogenaamd lage definitie, 39 lijnen. In de modernste toestellen is de definitie verachtvoudigd. Men krijgt het zelfde verschil als er bestaat tusschen de il lustraties in de pers, gedrukt van clichés met wijde en met dichte rasters. Op de tentoon stelling heeft men gelegenheid de televisie beelden van nauwelijks drie jaar geleden te vergelijken met de nieuwste. En het verschil is verbazingwekkend. Belangwekkend ook zijn de toestellen, die de televisie van den kroningsoptocht, van een waamemingspunt op de poort aan den zuidoostelijken hoek van Hyde Park, moge lijk hebben gemaakt. In die inzending is be grepen een sectie van den kabel, die voor dit doel moest worden gelegd van deze poort naar het Alexandra Palace, een afstand van ongeveer 12 K.M, Men heeft hier te doen met een electrischen kabel van bijzondere constructie en bijzondere electrische draag kracht. Het is een buitengewoon duur ding, hetgeen er de B.B.C. niet van heeft weerhou den hem aanmerkelijk te verlengen en voor permanentie in den Londenschen ^rond te stoppen. De kabel loopt langs de meeste be langrijke punten van de stad waar gebeur tenissen van algemeen belang kunnen wor ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELLINC Toen Thijs zijn eerste verbazing had overwonnen, trad hij wat naderbij, want hij bemerkte, dat de Kobolden zich niets van het brullen van den berg aantrokken. Hij vond het erg vreemd, dat die kabouters zoo hard werktenen bovenal, wat deden ze daar toch met die steenen en die touwen? Nu was hij vlak achter de kabouters gekomen, zonder dat dezen hem gezien hadden. En hij luisterde scherp, misschien dat hij iets van de plannen van de Kobolden zou te weten kunnen komen. Een van de kabouters scheen erg veel praats te hebben. Thijs dacht, dat het de aanvoerder van de kolonie was. „Vooruit, één, twee, drie, hup!" schreeuwde het kleine manneke en de anderen trokken zoo hard ze konden aan het groote touw. Maar Thijs begreep er nog niets van. den verwacht en waar staat en stad op ge zette tijden de gemeenschap vergasten op den luister van officieele plechtigheden en feesten. Op deze wijze is de vereischte ver binding tusschen de televisie-camera's en andere ambulante uitrusting op de plaats van het gebeuren en den zender in het hoo- ge Londensche noorden blijvend verzekerd. Toen wij een half jaar geleden voor het eerst voor een televisie-ontvanger zaten om van verre ooggetuige te zijn van de officieele opening van den zender in het Alexandra Palace spatte de eerwaardige figuur van den Postmaster General, die een rede hield, in fragmentjes uiteen. Het had er allen schijn van dat het hemelvuur de kortst mogelijke metten had gemaakt met zijn anatomie. Men vertelde ons toen, dat dit het gevolg was van electrische stoornissen waaraan het ontvang toestel part noch deel had. Deze en derge lijke ontsteltenissen ondergingen wij op nieuw op de tentoonstelling. Blijkbaar moet de schuld worden gezocht in de ontstekings systemen van de auto's. Het zal noodig zijn er een middel voor te vinden, indien men streeft naar popularisatie van televisie. Daar toe zal ook noodig zijn, dat de ontvangers goedkooper worden. Ze kosten nu nog van 79 pd.st. tot 99 pd.st. Engeland is met televi sie waarschijnlijk verder dan alle andere landen. Het is ook het eenige land, waar ge regeld televisieprogramma's worden uitge zonden. Maar het aantal van hen, die er van kunnen genieten, moet uiterst klein zijn. Niet alleen is er tot heden slechts een zender in het land (en zenders reiken nog niet verder dan in een straal van hoogstens 40 K.M. om zich heen)maar de aanschaffingskosten van een ontvanger kunnen ook alleen worden gedragen door de meest welgestelde burgers. Een bezwaar is ook het kleine formaat van het scherm, waarop de beelden verschijnen. De tentoonstelling getuigt echter, dat men op dit punt naar verbetering zoekt. Eenige inzenders laten televisie zien op schermen van bijna een vierkanten meter. De scher men van de ontvangers, die in den handel zijn hebben een oppervlakte van minder dan 5 dM2. jNA ELKEN MAALTIJDV PER PAKJE 5 CT. DE VOLMAAKTE KAUWGOM HR-24 (Adv. Ingez. Med.) EADN, PROERAMMA DINSDAG JUNI 1937. HILVERSUM I 1875 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 Carillonconcert. 1:2.45 Gramofoonplaten. 1 KRO-Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2. Voor de vrouw. 3.— KRO-Orkest en de Ko ninklijke Militaire Kapel. 4.45 Gramofoon- muziek. 5.KRO-Melodisten, en solist. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.— Gramofoonmuziek. 6.15 Zwemcursus. 6.30 De KRO-Melodisten. 7.— Berichten. 7.15 Causerie over de luchtbe scherming in kleine landsgemeenten. 7.35 Sporthalfuur. 8.Berichten A. N. P. Mede deelingen. 8.15 Carillonconcert en de Konink lijke Marinekapel. 8.45 Gevarieerd programma 9.45 Stedelijk orkest Maastricht. 10.30 Be richten AHR. 10.40 Joe Fuhs en Don Chiquito met hun orkest, de Jungle-Serenaders, en soliste. 113012.— Gramofoonplaten, HILVERSUM II, 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 Orkestconcert 8.45 Gramofoonmuziek, 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Gra mofoonmuziek. 2.15 Omroeporkest. 3.Lyra Trio, pianospel en gramofoonplaten. 4.30 Radiokinderkoorzang. 5.00 Kinder halfuur. 5.30 Het Omroeporkest. 6— Reportage uit Soestdijk en eventueel gramofoonmuziek. 6.30 Optreden van de Schwalenibergsche Volks dansers en -zangers. 7.Aivro-Dansorkest. 7.30 Gramofoonplaten. 8.Berichten A. N. P. Hierna stafmuziek 5e R.I. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. (In de pauze: Prijsvraag) 10.15 Actualiteitsflitsen. 10.30 Gramofoon muziek. 10.50 Damnieuwss. 11.Berichten A.N.P. Hierna tot 12.00 Avro-Dansorkest. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel 12.10 Gramofoonmu ziek. 12.35 BBC -N o r the r n - or kest1.35 Sport- reportage's. 2.002.20 en 3.50 Gramofoonu muziek. 4.40 Het Hungaria Zigeunerorkest 5.05 Sportre portage's. 5.35 Reg. King en zijn orkest. 6.2Ó Berichten. 6.45 Bariton en piano 7.20 Orgelspel. 7.50 Natuurhistorische causerie 8.10 BBC-orkest en solist. 9.20 Berichten. 9.40 Economische causerie. 10.— BBC-Theater- orkest en solist, 11.Declamatie. 11.20 Syd ney Kyte's Band. 11.5012,20 Dansmuziek (Gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Orkestconcert en Zang. 2.20 en 4.05 Gramo foonmuziek. 4.20 Vocaal- en Instrumentaal concert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Pianovoor dracht. 7.35 Zang. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.05 Zang. 8.50 „Le marin du Bolivar", ope rette. Hierna: ,JLa poule noire" operette. 10.50 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 8.50 Westduitsch Ka merorkest. 12.20 Politiemuziekkorps. 1.35 Lan- desorkest Gouw Baden en militair orkest. 4.20 Stedelijk Orkest. Osnaforüok, 11.1012.20 H. Heinemann's dansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest I.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gra mofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Kleinorkest 10.3011 Gramofoonziek. BRUSSEL, 484 ML 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdans orkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramo foonmuziek. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramo foonmuziek. 7.35 Religieuze uitzending. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Hans Bund en Georg Freundorfer met hun orkesten. 10.20 Berichten. 10.50 Het Sohachtebeck-strijkkwartet. 11.05 Weerbe richt. 11,2012/20 Bm, Ramfbour en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3