Noodlottig auto-ongeluk in Duitschland. Auto van den heer Maarschalk tegen boom gebotst en geheel vernield. Mevr. Maarschalk en chauffeur om het leven gekomen. /CUEEP/ T'JMNCEN: BEVERWIJK Expierement. Uit het Vereenigingsleveri in Kennemerland. De oud-burgemeester van Haarlem hoogst ernstig gewond. Zaterdagmiddag heeft in de nabijheid van Wesel, het Duitsche garnizoensstadje aan den Rijn, een auto-ongeval plaats gehad, waarbij de heer C. Maarschalk, oud-burge meester van Haarlem, zeer ernstig is gewond, en zijn echtgenoote, mevrouw J. Maarschalk—Coppenaal en de chauffeur C. Roskam om het leven kwamen, doordat de auto van den heer Maarschalk, door tot nu toe onbekende oorzaak, tegen een boom botste, waarbij de wagen geheel werd vernield. Het echtpaar Maarschalk was met den chauffeur Zaterdagmorgen reeds vroeg uit Haarlem naar Dresden vertrokken om een vacantie-reisje door Duitschland te gaan ma ken. Tot de Duitsche grens heeft de chauffeur van den heer Maarschalk, de 56-jarige C. Ros kam den wagen bestuurd. Voorbij Emmerik heeft de heer Maarschalk evenwel het stuur overgenomen, en in snelle vaart werd de tocht voortgezet. Om ongeveer twaalf uur (Duitsche tijd) had men het Tiersordter Wald, nabij Tiersordt, een voorstadje van Wesel, bereikt, waar het nood lottige ongeval plaats vond. Volgens de eerste berichten moet de auto een zeer groote snel heid gehad hebben. Bij het passeeren van een tegenligger schijnt de heer Maar-schalk de macht over het stuur kwijt te zijn geraakt, met het noodlottige gevolg, dat de auto eerst langs een der langs den weg staande boomen schampte, om vervolgens met onverminderde snelheid tegen den volgenden boom te botsen. De gevolgen van deze botsing waren ontzettend. De auto, een fraaie nieuwe acht-cylinder wagen, werd vrijwel ge heel vernield. De motor werd in elkaar gedrukt de ruiten werden verbrijzeld en de carrosserie werd geheel verwron gen. Doch vooral de inzittenden waren er zeer ernstig aan toe. De heer Maar schalk was beklemd geraakt tusschen de stuurinrichting en de zitplaats, ter wijl zijn echtgenoote met het hoofd tegen het plafond van de auto werd geslingerd. De chauffeur die achter in den wagen zat, raakte eveneens be klemd tusschen de resten van de ge heel vernielde carrosserie. Het duurde eenigentijd, alvorens genees kundige hulp aanwezig was. De chauffeur bleek een dubbele beenbreuk en ernstige verwondin gen aan beide armen te hebben opgeloqpen, zoodat men zijn toestand onmiddellijk vrijwel hopeloos achtte. Voor mevrouw Maarschalk, die een dubbele beenbreuk en zware inwendige kneuzingen had opgeloopen, mocht geneeskundige hulp helaas niet meer baten. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is zij ongeveer vijftig minuten na het ongeval overleden. Doch ook de heer Maarschalk zelf bleek er zeer ernstig aan toe te zijn. Men constateerde een schedelbasisfractuur, terwijl bovendien zijn linkerbeen op twee plaatsen gebroken is, de borstkas vermoedelijk eenigszins beschadigd is en verschillende vleeschwonden waren opge loopen. De beide mannen werden in bewus- teloozen toestand naar het Stedelijk Zieken huis te Wesel vervoerd, waarheen ook het stof felijk overschot van mevrouw Maarschalk is overgebracht. De oorzaak van het ongeval. Omtrent de oorzaak van het ongeval tast men nog vrijwel in het duister. De heer Maar schalk heeft, zoodra hij tot bewustzijn kwam, verklaard dat de stuurinrichting terwijl de auto in de bocht was, plotseling onklaar is ge raakt waardoor het hem niet mogelijk was den wagen door de bocht te krijgen. Van andere zijde wordt evenwel medegedeeld, dat de be stuurder bij het passeeren van een tegenligger de macht over het stuur kwijt is geraakt. Ook de snelheid, waarmede op het oogenblik van het ongeval werd gereden, schijnt niet ge heel vast te staan. Een Nederlandsche medicus, die kort voor de botsing door den verongeluk ten wagen werd ingehaald en voorbij gereden, verklaarde zelf met een snelheid van ongeveer negentig kilometer te hebben gereden zoodat de snelheid van den anderen wagen dus boven de honderd kilometer zou moeten hebben ge legen. Daartegenover staat evenwel de verklaring van een ooggetuige die vertelde dat de auto op het moment van de botsing met een zeer matige snelheid „ein sehr massiges Tempo" heeft gereden. Doordat de auto vrijwel geheel is vernield was het onmogelijk na te gaan of de HOLLAND—AMERIKALIJN. Volendam, 26 v. N.-York n. Rott. Rotterdam, 25 v. W.-Indië te New-York. Veendam 26 v. Rott. n. New-York. Delftdijk, 26 v. Vancouver te Rott. Lochgoil, Vancouver n. Rott. p. 26 Dunge- ness.. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 24 te Houston. Nebraska, 26 v. Rott. n. Vancouver via Lon den. HOLLAND AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 25 van Marseille. Bloemfontein, 27 van Beira n. Aott, Springfontein, 26 v. Amsterdam n. Beira. Heemskerk (uitr.) 26 van Mombassa. Springfontein, 26 van Amst.. naar Beira via Antwerpen HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom, 27 v, Hamburg n. Amst. Jaarstroom (thuisr.) 26 te Liberia. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 26 te Sydney. Almkerk. 26 v. Rott. n. Hamburg HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (uitr. 26 van Singapore. stuurinrichting voor het ongeval inderdaad niet normaal gewerkt heeft. Ook een onderzoek van den snelheidsmeter leverde geen resultaat op aangezien deze door de botsing eveneens werd vernield. De resten van de fraaie acht-cylinder reis wagen zijn naar een garage in Wesel gesleept, j waar zij door de politie nog nader zullen wor den onderzocht. Ook de chauffeur overleden. Zoowel de toestand van den heer Maarschalk als van den chauffeur leken aanvankelijk ho peloos. Terwijl de heer Maarschalk korten tijd na het ongeval weer tot het bewustzijn terug keerde en enkele verklaringen kon afleggen, is de chauffeur niet meer uit zijn bewusteloos heid ontwaakt. In den avond verergerde de toestand van de beide slachtoffers echter nog aanzienlijk, zoodat van een verder verhoor moest worden afgezien In den loop van den Zondagmorgen is de chauffeur aan zijn zware verwon dingen bezweken. Deze, de 56-jarige Haarlemmer C. Roskam, was ongeveer een jaar bij den heer Maarschalk als chauffeur in dienst, en stond bekend als een uiterst bekwaam en voorzichtig chauffeur, die reeds voor den oorlog zijn rijbewijs haalde, en nog nimmer een ongeluk had gehad. De heer Ros kam was gehuwd en vader van drie kinderen. Een ooggetuige vertelt: Enkele uren na het noodlottig ongeval pas seerde een Nederlandsche auto waarin ook onze stadgenoot, de heer A. R. de Koek was gezeten, de plaats van de botsing. Uiteraard trok de geheel vernielde en verwrongen wagen de aan dacht van de beide heeren, die tot hun schrik ontdekten, dat het hier een Nederlandsche auto betrof, tewijl de letter G. op het nummer bord er op wees, dat de eigenaar uit Noord- Holland afkomstig moest zijn. De heer De Kook heeft hierop onmiddellijk informaties in gewonnen, waarbij hij vernam, dat dehem. uiteraard welbekende oud-burgemeester, de heer C. Maarschalk het slachtoffer was ge worden van dit ongeval. Volgens de inlichtingen, die de heer de Koek ter plaatse inwon, zou de auto een snelheid van 120 K.M. hebben gehad. De weg is welis waar niet breed, aldus de heer de Koek, doch er is toch voldoende ruimte dat twee auto's elkaar zonder eenig gevaar kunnen passeeren. Doch doordat men op een verlaten weg nimmer geheel rechts rijdt, moest de heer Maarschalk bij het naderen van een tegenligger even naar rechts uitwijken, waarbij hij de macht over het stuur schijnt verloren te hebben. De heer de Koek voegde hier nog aan toe, dat de auto vrijwel geheel vernield was. De motorkap was in elkaar geschoven, de wielen waren onder den wagen weggerukt, de portie ren waren geheel ingedeukt, de stuurstang was ontzet en de geheele carrosserie was verwron gen. Zoo hevig was de botsing geweest, aldus onze zegsman, dat de kussens van de banken uit den wagen werden geslingerd. De toestand van den heer Maarschalk. Hoewel de toestand van den heer Maarschalk Zaterdagavond scheen te verergeren trad in de morgenuren een lichte verbetering in. Het slachtoffer was opnieuw tot bewustzijn geko men en was naar men ons in den vroegen mor gen mededeelde „ganz klar". Gedurende den Zondag werden de berichten nog iets gun stiger, en Zondagavond omstreeks half zes ontvingen wij van het ziekenhuis te Wesel de mededeeling, dat er geen onmiddellijk levensgevaar meer bestond. Natuurlijk is even wel de mogelijkheid op complicaties, vooral met het oog op den betrekkelijk hoogen leef tijd van den heer Maarschalk nog geenszins uitgesloten. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisr.) 26 van Port Said. Bengkalis, 25 v. Batavia n. Amst. HALCYON LIJN. Stad Arnhem, 26 v. Oxelosund te Lulea, voor Rotterdam-Vlaard. Stad Vlaardingen, Wabana n. Rott.-Vlaard. 25 (2.1 v.m.) 540 mijl W. van Land's End. KON. PAKETVAART MIJ. Sipora, 25 van Rangoon te Belawan KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 25 v. S. Domingo n. Queenst vo. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool 25 (12 midd.) 420 mijl Noord v. Azoren. Aurora, 25 van Genua n. Palermo. Rerenice, 26 van Livorno te Genua. Deucalion, 25 van Lissabon n. Olhao. Euterpe, Bordeaux n. Amst. 26 v. La Pallice Hercules, 25 van Algiers n. Lissabon. Juno, 25 van Cavalla naar Luxiri. Mars, 24 van Limni n. Izmir. Orpheus, 25 v. Gothenburg n. Aarhuis. Perseus, 25 van Napels n. Barcelona. Venus, Sfax n. Plymouth pass. 25 Gibraltar. Poseidon, 26 v. Hamburg te Amst. Orion, 26 van Rott. n. Tanger. Ajax, 26 v. Rott. n. Gibraltar. Oberon, 26 v. Rott. n. Oran. Fauna, 26 v. Amst. n. Hamburg. Hebe, 26 v. Amst. n- Kopenhagen Breda, 26 v. Amst. n. Chili. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 26 v. Rott. te Buenos-Ayres. De Aardbeienmarsch van de K. W. C. Een mooie sportdag. Zondag is de jaarlijksche zoogenaamde Aardbeienmarsch gehouden van de Kennemer Wandel Club. Het aantal deelnemers was weer groot en daaruit kon tevens afgeleid, dat deze aardbeienmarsch nog altijd aan popula riteit wint. De tocht had ook nu weer een schitterend,verloop, dank zij de organisatie, die als gewoonlijk weer keurig in orde wa§. Het was ideaal wandelweer, niet te warm"en een windje, dat vooral op de buitenwegen een verkwikking was. Aan deze gunstige omstan digheden is het zeker ook te danken, dat de 315 deelnemers, die Zondagmorgen te 10 uur bij het Kennemer Hotel startten allen den marsch volbrachten. Er was geen enkele uit valler! Zelfs de kranig marcheerende jeugd groepen van de Gymnastiekvereeniging „Uit geest" en van „De Voortrekkers" kwamen zonder uitvallers binnen. Het parcours, dat zeer duidelijk was aan gegeven leidde door het mooie Kennemer- land en bood den wandelaars volop gelegen heid van het natuurschoon te genieten. Bij de controleposten had alles een vlot ver loop, zoodat zich nergens stagnaties voorde den. Ook de politie verdient een woord van hulde voor de medewerking, die zij aan de wandelaars op de drukke kruispunten ver leende. De Transportcolonne van het Roode Kruis was natuurlijk trouw op haar post en volgde den geheelen tocht, om hulp te verleenen, waar dit noodig mocht zijn. Een drukke dag hebben de dames en heeren niet gehad, ook al door het prachtige weer. Maar hun aanwezig heid geeft den wandelaars altijd zoo'n veilig gevoel en zoo is de Transportcolonne een gaarne geziene gast bij de wandeltochten. De groote rust werd in het Kennemer Ho tel gehouden. Tijdens de rust werden de deel nemers op aardbeien onthaald en het be hoeft geen betoog, dat de wandelaars zich de heerlijke, frissche vruchten uitstekend hebben laten smaken. Na afloop van den marsch heeft de voor zitter van de K. W. C., de heer W. M. Ragut dank gebracht aan de Transportcolonne, aan de schenkers van de prijzen en tenslotte aan alle medewerkers. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens heeft vervolgens de prijzen uitgereikt. Alle deelnemers ontvingen de uitgeloofde beloo- ninig, een fraai uitgevoerd eereteeken in den vorm van een aardbei. De groepsprijzen vielen ten deel aan de Zilvermeeuw, Den Helder; de „Haarlemsche Vierdaagsche" te Haarlem; „Veribus Unitis" Santpoort; „Rex", Amstelveen; de Voortrek kers, Beverwijk; Gymnastiekvereeniging „Uitgeest" te Uitgeest; Padvinders „Die Wijekers" te Beverwijk; Kennemer Wandel club te Beverwijk. De ploegcommandant van de Transport colonne van het Roode Kruis ontving een her- inneringstak. Eereprijzen: 1. Padvinders „Die Wijekers", Beverwijk; wisselbeker, zilveren herinneringsmedaille en slof aardbeien voor den leider, benevens den prijs voor den besten indruk 2. De Zilvermeeuw, Den Helder, beker. 3. „Rex", Amstelveen, wandelaar op voet stuk. Prijs voor de verstkomende vereeniging: 1. De zilvermeeuw, Den Helder, eiken krans. 2. „Rex", Amstelveen, zilveren medaille. Prijs voor de grootste vereeniging: 1. De Voortrekkers, Beverwijk, lauwerkrans. 2. Gymnastiekvereeniging „Uitgeest", kleine krans met aardbei. De Zilvermeeuw, Den Helder, bronzen wan delaar. Prijs voor de verstkomende heeren: 1. Pij nenburg, Zeist, aardbeispeld. 2. Weys, Rotterdam, idem. Dames: mej. Bouchier, Hoorn, slof aard- ROTTERDAMS OHE LLOYD. Sitoebondo (thuisr.) 25 van Sabang. Weltevreden (uitr.) pass. 26 Dover. Kota Agoeng (thuisr.) 25 v. Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Flintshire, Japan n. Rott._25 v. Shanghai. Benarty, Japan n. Rott. 25 v. Kohsichang. Euryades, Rott. n. Japan 25 v. Hongkong. Menestheus, Japan n. Rott. 26 v. Penang. Aeneas, Japan n. Rott. 26 v. Shanghai. Glenshiel, Dairen n. Rott. 24 v. Colombo. Glengarry, Dairen n. Rott. 25 v. Taku Bar. AANGEKOMEN. 25 Juni: Poelau Tello m.s. Batavia Mari Elvira s.s. Bilbao Patria s.s. Rotterdam 26 Juni: Queensworth s.s. Sunderland Filefjell m.s. Houston Robur VI s.s. Gdynia Confid m.s. Fowey August Cords s.s. Oostende Nottingham m.s. Grangemouth Vienna s.s. Harwich Liberian s.s. West Afrika Embla s.s. Söderhamn Stelling s.s. Gdynia Midsland s.s. Newcastle Ransdorp m.s. Hamburg Poseidon s.s. Hamburg (De burgemeester van Amsterdam heeft besloten, dat straatorgels uit de binnenstad zullen worden ge weerd.) De stad aan Amstel en aan IJ Zal een attractie moeten missen, Doordat het hoofd der burgerij, Zich thans genoopt zag te beslissen, Dat in de binnenstad voortaan, Het pierement niet meer mag spelen, Zooals het altijd heeft gedaan, Tot vreugde en vermaak van velen. Het orgel had er lang zijn „draai", Dien heeft het nu opeens verloren, Omdat zijn „liederlijk" lawaai Te storend was voor de kantoren. Terwijl de motor „knal" verkeert Trammen gieren door de bochten, Een stroom van auto's küaxonneert, Wordt slechts het orgel aangevochten. Ik stel me voor, dat Mengelberg Het pierement niet kan waardeeren, Maar is het heusch nu wel zoo erg Voor zenuwen van handelsheeren? Zoo heb ik bij mezelf gedacht, Tot ik het anders heb bekeken, Misschien mag dit ook wel geacht, Als een bijzonder gunstig teeken. Kan d' oorzaak zijn van de critiek, Waardoor het orgel is verdreven, Er is nu wel genoeg muziek, In 't Amsterdamsche handelsleven? P. GASUS. beien; mej. Brouwer, Laren, flesch eau-de- cologne. Prijzen grootste deelnemende jeugdgroe pen: Gymnastievereeniging „Uitgeest", kleine lauwertak; troostprijs jeugdgroep „Voor trekkers" slof aardbeien. EEN SUCCES VOOR DE MARECHAUSSéE. Zaterdag heeft het dictrict Amsterdam van de Koninklijke Nederlandsche Marechaus see onder leiding van onzen plaatsgenoot, wachtmeester Brandwijk deelgenomen aan een marsch, uitgeschreven door de politie- sportvereeniging te Bussum. De machechaussees verwierven een groeps- prijs, benevens den tweeden prijs voor den besten indruk. VACANTIETOCHT R.-K. VOLKSBOND. De vacantietocht voor de kinderen van leden van den R.-K. Volksbond is vastgesteld op Maandag 10 Augustus. Met toestemming van B. en W. zal in den loop van de maand Juli een geldinzameling worden gehouden. Wanneer de resultaten van deze geldinza meling dat mogelijk maken, zal een bezoek worden gebracht aan Ouwehand's Dierenpark te Rhenen. Indien dit niet mogelijk is zal een tocht worden gemaakt naar Arnhem, DE UITBETALING AAN ARMLASTIGEN. Met ingang van 1 Juli a.s. zal de uitbe taling van armlastigen van de voormalige ge meente Wijk aan Zee en Duin des Vrijdags middags van 314 uur ten kantore van den dienst voor sociale zaken, Zeestraat 159, ge schieden. Voor het betalen van de rekeningen zal de kas van den dienst vanaf 1 Juli slechts geopend zijn op Dinsdag en Woensdag van 1012 uur. Met ingang van denzelfden da tum zal de directeur van sociale zaken op Dinsdag en Donderdag van 1112 uur spreek uur houden. Het verdient aanbeveling de re den van een bezoek te voren schriftelijk mede te deelen, VERLOTING VAN HET TRAININGSFONDS. Dezer dagen werd in het clublokaal van de Kennemers de trekking gehouden van de ver loting, welke werd georganiseerd ten bate van het trainingsfonds voor adspiranten. De tien voornaamste prijzen vielen op de volgende nummers; 3021, 1965, 231, 244, 2535, 3793, 2880, 3412, 3922, 2624. 27 Juni: Gees m.s. Huil Merinos s.s. Batavia Amstelstroom m.s. Leith Merel s.s. Londen Eemland s.s. Hamburg Trajanus s.s. Hamburg VERTROKKEN. 25 Juni: Haulerwijk s.s. Archangel Naaldwijk s.s. Leningrad Carabia (Ned.) m.s. Goole Varhaug s.s. Otterbacken Polydorus s.s. Liverpool Lothar s.s. Pitea Themis s.s. Rotterdam Ajax s.s. Rotterdam Akershus s.s. Oslo Ask s.s. Malmö Masuren s.s. Nordenham Dalarö s.s. Newcastle 26 Juni: Duurswold m.s. Rotterdam Kyle Bute s.s. Hamburg Gateshead s.s. Newcastle Manö s.s. Methil Fauna s.s. Stettin Hebe s.s. Kopenhagen Breda s.s. Chili Baden s.s. Hamburg Emily s.s. Gefle I I. L. Blumenthal s.s. Rotterdam De Schaakclub „De Pion'\ De Schaakclub „De Pion" is eenCastricum- sche vereeniging, die op 1 November 1926 door een twaalftal schakers werd opgericht, om het schaken leiding te geven en te bevor deren. Hoewel zij in de eerste jaren vriend schappelijke wedstrijden speelde tegen Lim- men, Uitgeest, V.V.V. enz. en daarin goede resultaten behaalde, bleek de vereeniging toch wat men noemt een „teer kasplantje" te zijn, dat alleen door het energieke werk van het bestuur, de heeren Springer en Ravenzwaai en later de heeren Nijsen en Ravenzwaai en •met de hulp van een kern van trouwe leden in het leven kon worden gehouden. Toen kwam in 1935 de match EuweAlje- chin. De „Pion" kreeg haar kans en liet deze niet voorbijgaan. Een goede propaganda bracht het aantal leden van 13 op 23 en 4 adspiranten. Met dezen groei ging gelukkig het intieme en gezellige karakter van de vereeniging niet verloren. Weliswaar wakkerde de grootere concurrentie de strijdlust aan, maar dit gaf. allerminst aanleiding tot ontevreden gezich ten. Er heerschte alzoo een hooge opvatting van de sportiviteit, die van grooten invloed was op den bloei der vereeniging. Van de oprichters zijn nog altijd trouwe leden de heeren Nijsen, voorzitter, J. A. van Ravenzwaai, penningmeester, L. van Leeuwen, G. W. Koch en J. Zaal. In den afgeloopen winter werd een compe-, titie gespeeld van 2 groepen van 12 spelers, waarvan de 3 winnaars streden om het kam pioenschap. Daarbij was het verheugende in deze competitie, dat zooveel jongeren als het ware een stormloop ondernamen naar de bo venste plaatsen van de ranglijst. Daaruit mocht worden afgeleid, dat de „Pion" behoor lijk reserve-materiaaal bezit, zoodat zij wat dit betreft de toekomst zonder knellende zor gen omtrent het spelersmateriaal kan ingaan. Ook werd met 2 tientallen met redelijk succes deelgenomen aan de competitie van den Noordhollandschen Schaakbond. Het Bestuur en de propagandaeommissie van de „Pion" werken met onvermoeiden ijver voort, om Castricum een schaakclub te geven, die meetelt. Zij hebben de zomermaanden be stemd voor propaganda en reeds met succes, want de vereeniging groeide intusschen al weer uit tot 26 leden en 3 adspiranten. Op 1 Juli zullen twee cursussen een aanvang ne men, waaraan ook niet-leden kunnen deel nemen. Daar is in de eerste plaats de cursus voor beginners, die het schaken geheel kosteloos kunnen leeren en vervolgens de cursus voor gevorderden, die weliswaar een bedrag van een gulden moeten storten, maar die dit geld zelfs nog terugontvangen, wanneer zij als lid van de „Pion" toetreden. Verder zijn nog plannen in voorbereiding om in deze zomeraanden een gongwedstrijd, een simultaan-seance en een groepswedstrijd te houden voor leden, badgasten en forensen. 'Voor het komende winterseizoen staan dan weer op het programma de competitie wed strijden en de wedstrijden van de tientallen in den Bond. Tenslotte houdt het bestuur zich reeds nu bezig met den komenden grooten strijd tusschen Euwe en Aljechin. Wanneer het plan, dat het bestuur thans in voorberei ding heeft, slaagt zullen de ingezetenen den strijd beter kunnen volgen en dus ook inten ser meeleven, dan uit de berichten in de nieuwsbladen alleen. Voor Castricummers, die nog niet kunnen schaken, is dus nu de tijd aangebroken om ■deze edele denksport te gaan beoefenen, wil len zij straks het groote gebeuren ook werke lijk partij voor partij en zet na zet goed kun nen volgen. De „Pion" vraagt van haar leden slechts een geringe contributie, namelijk zestig cent per maand, waarvoor zij dan bovendien nog het tijdschrift van den Koninklijken Nederland- schen Schaakbond ontvangen. De oefenavonden van de Schaakclub „De Pion" zijn Donderdags te 8 uur in Hotel Bakker. VERPACHTING. B. en W. zullen op Dinsdag 6 Juli bij pu blieke inschrijving verpachten de concumptie- •gelegenheid en fietsstalling van het Gemeen telijk Sportpark. JOURNALISTEN OP EXCURSIE. Zaterdagmiddag heeft een aantal leden van den Haarlemsehen Journalistenkring met hun dames een bezoek gebracht aan onze gemeen te, teneinde kennis te maken met de drukte van den aardbeienoogst. Allereerst werd een bezoek gebracht aan den tuin van den heer F. Pleeging aan de Creutz- berglaan, waar het gezelschap kennis maakte met de verschillende aardbeiensoorten, luis terde naar de deskundige uiteenzettingen van den gastheer en zich middelerwijl te goed deed aan de heerlijke vruchten, die „zoo van de struik" nog fijner van smaak en aroma tischer zijn. Vervolgens werd een kijkje genomen in de B. E. T.-veiling, die juist volop in bedrijf was. De dames en heeren werden hier van techni sche voorlichting gediend door den heer N. Tervoort, directeur van de veiling en voorts door de kooplieden, die zoo welwillend waren de theorie ook in practijk om te zetten. Tenslotte werd een wandeling ondernomen naar den polder, waar in de fabriek van de firma Docter het conserveeren van de aard beien, bestemd voor de jamfabrieken, veel be langstelling trok. Het gezelschap had alzoo een goeden kijk gekregen op de aardbeienoogst, die in deze weken in Beverwijk en omgeving zoovelen handen werk geeft. Een „aardbeienfuif" in Hotel Ter Burg was het slot van deze interessante excursie. Springfontein s.s. Zuid Afrika Oise m.s. Parijs Patria s.s. Gothenburg Wilbo m.s. Londen IJstroom m.s. Leith Taberg s.s. Trangsund Enid Mary s.s. Goole Queenworth s.s. Newcastle Hontestroom s.s. Londen Pia m.s. Southampton Vechtstroom s.s. Huil 27 Juni: Kallipi-S s.s. Durban (Z. Afr.) Bims s.s. Haugesund Ganymedes s.s. Hamburg- Vienna s.s. Hoek v. Holland Nottingham m.s. Newcastle Tuko m.s. Londen Aanvoer Spaansch ijzererts. Het Spaansche stoomschip „Mari Elvira" ar riveerde Vrijdag van Bilbao aan de Hoogovens met een lading ijzererts. Dit schip heeft na een paar maanden in de laadhaven gelegen te hebben (het kwam 16 Februari j.l. te Bilbao aan) ten slotte toch nog kans gezien weg te komen. Dit zal zal wel het laatste schip met erts uit Bilbao zijn nu Franco de stad in han den heeft. Celluloseaanvoer. Het Zweedsche stoomschip „Embla" kwam gisteren van Söderhamn met een lading cel lulose aan de Papierfabriek te Velsen, van waar het later naar Amsterdam is opgevaren ten einde de lading stukgoed te lossen. De Kennemer Wandelclub te Beverwijk hield Zondag- haar traditioneelen Aardbeienmarsch. Een groep deelnemers passeert de „Dependance" te Wijk aan Zee.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5