Lawn- tennis Zeilen Schermen KORFBAL ZWEMMEN DAMMEN HONKBAL MAANDAG 28 JUNI 1937 'Tournament „Eindenhout" In de afgeloopen week is op het nieuwe banencomplex „Eindenhout" aan den Wagen weg het eerste tournament gespeeld. De laatste uitslagen, luiden: Heerenenkelspel. Halve eindstrijd: Herz slaat C. Borgerding 63, 86. C. Melse slaat M. Borgerding 46. 64, 61. Finale: Herz slaat Melse 6—3, 62, 62. Damesenkelspel. Halve eindstrijd: Mej. N. de Roos slaat mej. Uitenhage de Mist 64, 75. Mej. Timmers slaat mej. Veendorp 6—2, 2—6, 64. Finale: Mej. de Roos slaat mej. Timmers 6—2, 64. Gemengd dubbelspel. Halve eindstrijd: Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mej. v. Berg en Meyer 64, 46, 64. Mevr. Renesse en Renesse slaatn mevr. v. d. Goelst en van Goelst 6—1, 6—2. Finale: Mevr. v. d. Klashorst en Lazet slaan mevr. Renesse en Renesse 64, 46, 63. Heerendubbelspel. Halve eindstrijd: De Clercq en Herz slaan Aerts en Lazet 6—2, 6—1. C. Borgerding en v. Waveren slaan Melse en de Ruiter 61, 61. Finale: C. Borgerding en v. Waveren slaan de Clercq en Herz 3—6, 2—6, 6—1, 7—5, 6—4. Damesdubbelspel. Halve eindstrijd: Mevr. Kramer en mej. Blikslager slaan mevr. Scholten en mej. v. Essen 64, 6—2. Mevr. Alofs en mej. T. Leeuwenberg slaan mej. Mos en mej. Josso 6—2, 6—2. Finale: Mevr. Alofs en mej. Leeuwenberg slaan mevr. Kramer en mej. Blikslager 6—3, 4—6, 6—2. Troosttournooi heerenenkelspel. Halve eind strijd Schöntaler slaat Weit 4—6, 6—2, 6—4. Saarberg slaat Bettink 6—6, 6—2. Finale: Schönthaler slaat Saarberg 6—2, 7—5. Troosttournooi damesenkelspel. Halve eind strijd: Mej. de Groot slaat mevr. Vos 63, 62. Mej. M. v. Beeck Vollenhove slaat mevr. v. Kampen 6—2, 6—4. Finale: Mej. M. v. Beeck Vollenhove slaat mej. de Groot 3—6, 6—3, 7—5. HET INTERN. TOURNOOI TE WIMBLEDON. Mej. Rollin Couquerque wint van Mevr. Haylock. gevechten. Het puntenverschil wijst dat wel uit, want in de 12-voetjollenklasse b.v., waar R. Venema (H.J.C.) kampioen werd, was het verschil tusschen de kampioen (met 55 pun ten) en de tweede, slechts 1 punt. In de Shar- pieklasse werd G. Nolles (H.N.D.) kampioen, (64 punten), met 2 punten voorsprong, een mooie prestatie voor zijn eerste wedstrijd van dit jaar. Met een groot puntenverschil werd R. Scholtens (De Koenen) in de BM. klasse kampioen. De Noord-Hollandsche kampioenschappen zijn dit jaar weer zeer goed geslaagd. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de onderstaande uitslagen. Ochtendwedstrijden. 12 M2 klasse: 1. Water geus, st. G. Goedegebuure (De Watergeuzen) 2. Aloha, st. G. Nolles (H.N.D.)3. Rakker, st. A. Honig (H.N.D.)4. Koh-I-Noor, st. Ted Rol (De Schinkel). B.M. klasse: 1. Beneventum II, st. R. Schol tens (De Koenen); 2. Joop, st. J. C. C. Bolle- meijer (EN.D.); 3. Ivar, st. J. Havekotte (De Schinkel); 4. Baukje, st. R. van der Schaaf („Amsterdam"). 12-Voetsjollenklasse: 1. Marionet, st. R. Venema (H.J.C.)2. Windekind, st. H. Evers (H.J.C.)3. Duimelot, st. H. v. Suylekom (H. J.C.)4. Juffer, st. F. A. Kröger (De Koenen). Middagwedstrij den 12 M2 klasse: 1. Watergeus, st. G. Goedege- buuren(De Watergeuzen)2. Hiphaan, st. H. v. Werkhoven (H.J.C.)3. Aloha, st. G. Nolles (H.D.N.) 4. Koh-I-Noor, st. Ted. Rol (De Rin kel). B.M. klasse: 1. Ivar, st. J. Havekotte (De Schinkel); 2. Beneventum II, st. R. Scholtens (De Koenen)3. Kemphaan, St. Joh. Spang- berg (De Watergeuzen)4. Joop, st. J. C. C. Bollemeyer (H.N.D.). 12-Voetjollenklasse: 1. Tierelier, st. R. J. van Ginkel (Nieuwe Meer), 2. Marionet, st. R. Venema (H.J.C.)3. Windekind, st. H. Evers (H.J.C.); 4. Duimelot, st. H. van Suylekom (H.J.C.) De Kieler Woclie. Zaterdag kwam mej. Rollin Couquerque in het damesenkelspel uit tegen de Engelsche mevr. Haylock, een vrij sterke speelster. Onze landgenoote speelde evenwel een uitstekende party en hoewel haar overwinning geens zins gemakkelijk mag worden genoemd, ver diend was zij zeker. Met 6—4, 6—4, plaatste mej. Rollin Couquerque zich in de volgende ronde. Dat mej. Terwindt het tegen de geplaatste Engelsche speelster Dorothy Round niet zou kunnen bolwerken, stond bij voorbaat vast. De Engelsche speelster verrichtte prachtig werk. onze nationale kampioene kon hierte gen niet veel doen en vrij gemakkelijk zorgde mej. Round er met 6—2, 6—0 voor, dat zij niet ontijdig werd uitgeschakeld. In het heerendubbelspel kwamen onze land- genooten Hughan en Van Swol uit tegen de sterke Oostenrijksch-Fransche combinatie von Metaxa en Jamain. De Nederlandsche dubbel had zeer weinig- tegen het geraffineer spel van zijn tegenstanders in te brengen, die dan ook met 63, 62, 62 in de meerderheid bleven. Tenslotte verloor mej. Rollin Couquerque met haar Duitsche partner mej. Horn met 6—4, 16, 16, van de Engelsche dames, mej. Mac Ostrich en mej. Saunders, een zeer sterke combinatie. Na een zwak begin her stelden de Engelsche speelsters zich in de tweeden set en toen was het snel afgeloopen. Verrassingen kwamen Zaterdag weer niet voor. In het heerenenkelespel had het er al len schijn van, dat Henkei van den En- gelschman Hare zou verliezen, maar de Duit- scher kwam zijn inzinking te boven. Hij won met 6—4, 3—6, 3—6, 62, 63, Von Cramm (Duitschland) won van Mako (Ver- eenigde Staten) met 60, 62, 63, Austin (Engeland) won van Lacroix (België) met 6—2, 61, 60. Crawford (Australië) won met 64, 63, 86 van Shaffi (Engeland). De volgende spelers hebben zich in deze volgorde voor de kwart-eindstrijden ge plaatst: Von Cramm (Duitschland), Crawford (Australië), Austin (Engeland), Grant Ver- eenigde Staten), Parker (Ver. Staten), Hen kei (Duitschland), Mac Grath (Australië) en Budge (Vereenigde Staten). Zateddag kwam mej. Rollin Couquerque in De Noord-Holl. Kampioen schappen. R, Venema (H.J.C.) kampioen 12-Voets- jollenkampioen. De tweede dag van de Noord-Hollandsche Kampioenschappen op de Westeinderplassen te Aalsmeer was beter geslaagd, wat den wind betreft, dan de eerste. Even voor den start n.l. kwam er een Z.W. briesje, dat aanwakkerde, zoodat er 's mid dags een flinke N.W. bries stond. Er startten maar 3 klassen: Sharpies, B.M.'s en 12-voets- jollen, alle goed bezet. Er was een mooi kruisrak van Kudelstaart naar de Blauwe Beugel. In de Sharpies en 12- voetjollen werd zwaar om den kampioenstitel Stap wint bij de sharpies. Uit Kiel; Zaterdag is de Kieler Woche onder prachtig z-omersch weer geëindigd. Bij de shar pies viel de beslissing ten gunste van onzen landgenoot Jac. Stap met zijn „All Weather". Met flinken voorsprong kwam hij als eerste binnen vóór zijn rivaal „Racker 3". Onze land genoot, die in totaal 720 punten behaalde, heeft hierdoor beslag weten te leggen op den prijs der stad Breslau, een zeer fraaie prestatie van den Amsterdammer. Zondag werd de eerste race gezeild van de wedstrijden om het Europeesche kampioen schap in de startklasse, waaraan ook wordt deelgenomen door onzen landgenoot Bob Maas met de „Bern 2". Deze werd No. 3. De uitslag luidde: 1 „Denebola" (luit. Salata, Italië) 1 uur 57 min. 22' sec., 15 punten, 2 „Sirah" (G. Postiglio- ne, Italië)1 uur 58 min. 41 sec., 14 punten, 3 „Bem 2" (Bob Maas, Nederland) 1' uur 59 min. 12 sec., 13 punten. Wedstrijden in het Noorderbad te Zandvoort. 2—0 3—6 3—1 1—1 1—1 0—3 HAARL. KORFBALBOND Oosterkwartier op de T. H. B.- series. De eerste wedstrijd was tegen T.H.B. Ooster- kwartier won met 20. OosterkwartierLuto 2 eindigde met 31 voor Oosterkwartier. De laatste, strijd voor Oosterkwartier ging tegen D.D.V. Uitslag: 22, Oosterkwartier eindigde alzoo deze prettige Series op de eerste plaats met een eersten prijs, een prachtigen beker. De seriewedstrijden van T. H. B, Begunstigd door mooi zomerweer hield de afdeeling korfbal van T.H.B. haar serie-wed strijden voor 12-tallen uit de tweede en derde klasse N.K.B. op haar terreinen te Aerden- hout. Er werd van het begin af met veel animo gestreden. Toen de twaalf wedstrijden in de beste verstandhouding waren gespeeld was het resultaat als volgt: Afd. 1: Oosterkwartier le prijs; D.D.V. 2e prijs; afd. 2: District V le prijs; Flora 2e prijs. Zoowel de gasten als T.H.B. kunnen met genoegen op dezen prettigen sportdag terug zien. De organisatie was volkomen in orde. De uitslagen waren als volgt: Afdeeling 1: OosterkwartierT.H.B. LutoD.D.V. Oosterkwartier—Luto T.H.B.—D.D.V. OosterkwartierDD.V, T.H.B.—Luto Afdeeling 2: K.Z.District V 22 WatervlietFlora l2 K.Z.Watervliet ii District V—Flora 3—0 K.Z.Flora o2 District V—Watervliet 2—0 T. H. B. Secretaris: P. UI jee, Amsterdamstraat 76. Gespeeld seriewedstrijden N.K.B. OosterkwartierT.H.B. 20 Luto—DiD.V. 3—6 OosterkwartierLuto 3i T.H.B.D.D.V. l—l Oosterkwartier—D.D.V. z2 T.H.B.Luto o3 K.Z.—District V 22 WatervlietFlora i2 K.Z.Watervliet 1i District VFlora 30 K.Z.Flora 02 District V—Watervliet 20 Afd. 1: Oosterkwartier le prijs; D.D.V. 2e prijs; afd. 2: District V le prijs; Flora 2e prijs. De seriewedstrijden van twaalftallen uit de erkende bonden moesten uitgesteld worden. Deze zijn thans vastgesteld op Zondag 11 Juli a.s. Het programma zal dan opnieuw worden vastgesteld. Opgegeven als nieuw lid: mej. W. van Dron- gelen, Amsterdamschevaart 78 rood; mej. M. Trommelen, Zomervaart le; Henk Kuil, Rijn straat 19, Haarlem. D S. V. Secretariaat: Romolenstraat 11. Gespeeld: Alw. Ready—D.S.V. 31. Een vriendschappelijke wedstrijd is aange vraagd. Bestuursvergadering: Vrijdag 2 Juli. Leden vergadering: Maandag 5 of Vrijdag 9 Juli. Convocaties worden toegezonden. Oefentijden: Dins- en Donderdag. Voor de adspiranten Zaterdag. Ballotage: nieuwe leden mej. N. Smit en de heer P. van Galen. Op één der volgende Zondagen zal eeni fietstocht worden gehouden. De jaarlijks terugkeerende schenmwed- strijden in het Noorderbad zijn een evene ment in de schermwereld geworden. Het schermen in de openlucht is altijd een ge noegen en het weer werkte ditmaal ook mede, hoewel de lucht Zaterdag wat te scherp was voor hen, die niet gewend zijn aan de zee te schermen. De personeele sabelwedstrijden om den Noorderbad-wisselibeker, begonnen Zaterdag middag 2 uur. Door deelneming van vijf Duitsche schermers van de Sport Gemein- schaft uit Berlijn hadden deze wedstrijden een internationaal karakter. Het waren de heeren: S. Rossner, H. Hainke, R. Lieb- scher, R. Heydich en J. Hettmer onder leiding van Dr. Hoops. De Belgen die ingeschreven hadden, stuur den een telegram van verhindering. De 18 opgekomen schermers werden ver deeld in twee poules, zoodat op twee loopers jelijk geschermd werd. Doordat er een finale verschermd werd van 10 sabreurs, duur de het tot half acht voordat de wedstrijd geëindigd was. De eerste partijen werden wat beneden peil getrokken omdat afstand bepalen in de zeer scherpe lucht onder het masker zeer moei lijk was, doch geleidelijk wenden de scher mers er aan.. In poule I weet v. d. Berg al zijn partijen te winnen en een keurige match te scher men. De sterkste Duitsoher is hier Hettmer, die slechts verliest van v. d. Berg, dus 7 over winningen boekt; hij wordt gevolgd door zijn landgenoot Rossner, die nog verloor van Kuypers. In poule II schermen de beide Hollandsche sterke schermers Van Wieringen en Schrieven een zeer vlugge partij, welke door Van Wie- ringen met 51 wordt gewonnen. F. van Wieringen is er goed in; hij weet zijn par tijen te winnen. Bijzonder opvallend zijn de snelle arrêts op den arm van de Duitsehers; daarmede wordt menige Hollander verrast. Liebicher is hier de man met 7 overwinnin- ningen, terwijl Van Wierirugen met 8 aan het hoofd komt te staan. Schrieven boekt 3 nederlagen.- De 10 finalisten zetten na een zeer korte pauze den wedstrijd voort. Overgegaan zijn uit poule I v. d. Berg, met 8, Hettmer met 7, Rosener met'5, van Zuylen met 4, Hainke met 3 overwinningen, Uit poule II komen in de finale Van Wieringen met 8, Liebscher met 7, Schrieven met 5 Klerk met 4 en Heydroch ook met 4 ge wonnen partijen. Alle vijf de Duitsehers hebben zich dus weten te plaatsen; zij trekken de onderlinge partijen het eerst. Bijzonder valt op de partij RossnerHettmer, die na een stand 44 wat gelukkig door Hettmer wordt gewonnen. De partij RossnerSchiever bracht span ning. Vier gelijke aanvallen van Rossner ga ven vier treffers, daarna maakt Schrieven van 40 achterstand 43, om tenslotte toch te verliezen. De verrassing komt als van Zuylen, die reeds 7 partijen heeft verloren, Hettmer ver slaat. Van Wieringen, Schrieven en v. d. Berg zijn de sterkste schermers, zij blijven hun partijen winnen. Als v. d. Berg verliest van Liebscher, Heydrich en Van Wieringen, wordt hij van zijn plaats verdrongen; no. 7 R. Hey drich blijft Van Wieringen de baas en weet ongeslagen no. 1 te worden en dus beslag te leggen op den Noorderibad-beker met 9 gewonnen partijen. Daarop volgen met 6 overwinningen als 2 en 3 R. Liebscher en J. Schrieven, terwijl no. 4 wordt W. v. d. Berg, .no 5 J. Hettmer, no. 6. H. Hainke, no. 7 R. Heydrich, no. 8. S. Rossner, no. 9. H. van Zuylen en no. 10 J. Klerk. De tweede dag. Zondagmorgen werden de schermwed- strijden voortgezet met den équipe-wedstrijd saJbel, waaraan ook deelgenomen werd door een Duitsche équipe om den Zandvoort- beker. Gelijktijdig had een dames floretwedstrijd plaats om den Noorderbad-ibeker. Door den gering deelneming was deze wed strijd spoedig geëindigd, slechts vier dames waren opgekomen, n.l. mevr. Hessink en mej. Rosenbach uit Amsterdam en de dames Dek kers en van Es, uit Rotterdam. Ongeslagen kwamen deze dames haar poule niet door. Mej. Dekkers verliest van mevr. Hessink en deze laatste verliest van mej. Dekkers in de 2e poule, want de dames zouden elkaar twee maal ontmoeten, zoo dat de wedstrijd daardoor uitgebreid werd. Mej. Rosenbach kon alleen een overwinning op mej. v. Es behalen. Tenslotte was nog een barrage-partij noodzakelijk tusschen de dames Hessink en Dekkers, welke door eerst genoemde met 51 werd gewonnen. Zij kwam daardoor in het bezit van den mooien wis- selprijs. No. 2 was mej. Dekkers en de 3e prijs werd gewonnen door mej. Rosenbach met 1 treffer verschil op mej. v. Es. De geheele uitslag is: le ronde: A.S.C.A.S.B. 10—6. I.S.U.—Rotterdam 6—10. 2e ronde: DuitschlandA.S.B. 106. A.S.C.Rotterdam 106. 3e ronde: RotterdamA.S.B. 12—4. Duitschland—I.S.U. 13—3. 4e ronde: DuitschlandRotterdam 124. A.S.C.I.S.U. 14—2. 5e ronde: A.S.B.I.S.U. 10—6. DuitschlandA.S.C. 97. I. Duitschland. II. A.S.OV., III Rotterdam. De prijsuitreiking geschiedde door den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, die met kernachtige woorden de schermsport propagandeerde. De leider der Duitsche équipe, de heer Hainke, dankte. /Ci. Voor den équipe-wedstrijd bestond meer belangstelling; er waren 5 équipes ingeschrev ven n.l. de Duitsche „S.S.", de Amsterdam- sche Schermcluib, de Amsterdamsche Scherm- bond, Sehermvereen. „Rotterdam" en een Studentenafd. welke Nederland zal vertegen woordigen op de Studentenwedstrijden te Parijs. De Duitsche Hettmer is ook een student en zal Duitschland te Parijs ver tegenwoordigen Begonnen wordt op looper I de Studenten (I.S.U.) en de Rott. S. B. Een mooie partij gaf van Wieringen, die Zaterdag de Noor- derbad-ibeker won tegen Westpalm van Hoom, welke met voorsprong de eerste helft van zijn partij verschermde om ten slotte met 53 te verliezen, op looper II schermde de A.S.C. tegen de AJ3.B. Vooral de A.S.C. bracht goede schermers op den looper n.l. mr. W. B. Dullemond,F. Mos man, W. Driebergen en Steenbeek. Deze équipe won met 10-6. De Duitsche équipe bestond uit de zelfde schermers, die Zaterdag aan den personeelen wedstrijd hadden deelgenomen. Zeer goede partijen wei-den te zien gegeven, o.a. Van Wieringen—Rossner en Munnik—Liebscher. Driebergen en Hettmer. Het vlugge aanvallen van de Duitsche schermers, wier beenwerk vlug en af was, is een goede oefening voor onze schermers geweest. De Duitsche équipe slaagde er in, na feilen tegen stand van de A. S. C. beslag te leggen op de Zandvoort-beker met een klein verschil van 1 matchpunt. Nieuw wereldrecord Jopie Waalberg op de 200 M. schoolslag Een tijd van 2 min. 58 sec. in open water. Tijdens de door de zwemclub „Nereus" te Zaandijk gehouden nationale zwemwedstrij dei is Jopie Waalberg er Zondag in ge slaagd, het wereldrecord op de 200 meter schoolslag te verbeteren en te brengen op 2 min. 58 sec., een phenomenale prestatie, vooral, als men bedenkt dat dit record in open water is gemaakt. De eerste 100 Meter legde zij af in 1 min. 24 1/5 sec.; toen was het duidelijk, dat een recordverbetering te verwachten was. Het keeren geschiedde uitstekend en toen zij aan haar achtste baan begon, waren alle mogelijkheden aanwezig om onder de drie mi nuten te blijven, een prestatie, die nog nim mer door een zwemster ter wereld was ver richt. Zij tikte aan in 2 min. 58 sec, precies, waardoor zij haar eigen wereld-, Europeesch- en Nederlandsch record, gevestigd op 11 Mei van dit jaar te Amsterdam, met niet minder dan 2 1/5 sec. verbeterde. Aan de uitslagen ontleenen we de volgen de 100 Meter borstcrawl dames: 1. Tini Wag ner (Het IJ) 1 min. 10,8 sec. 2. Ali Stijl (A. D. Z.) 1 min. 11,4 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Jansen, 1 mm. 12,6 sec.; 2. J. C. Scheffer (D.JJK.) 1 min. 12,8 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. Jopie Waal berg (A.D.Z.) 2 min. 58 sec., (nieuw wereld record); 2. Jopie Stroomberg (Het IJ), 3 min. 2,8 sec. 200 Meter schoolslag heeren: 1. H. Smits- huysen (A.Z.) 2 min. 49 sec., 2. L. Lewis Jr. (Dolfijn), 2 min. 57,8 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Nida S-enff (A. D. Z.) 1 min. 15.6 sec.; 2. Ida van Feggelen ,(Het IJ) 1 min. 17,2 sec. 200 Meter borstcrawl heeren: 1. J. C. Schei- fer (D.J.K. 2 min. 22,2 sec.; 2. Jansen 2 min. 27,4 sec., 3. A. ten Hacken (H.P.O.) 2 331m. 315Sx5'o meter vrije slag estafette heeren: 1. Het IJ, 2 min. 27,4 sec.; 2. Haarlem, 2 min. 29,2 sec.; 3. H. P. C)., 2 min. 34,6 sec. 2—0 0—2 2—0 2—0 Damclub „Oosterkwartier'. De uitslagen van de gespeelde partijen luiden: J. P. v. EykK. M. Beek 2—0 A. de Jong—J. Balk 1—1 Y. de Jong—W. Bel 20 A. Vos—W. v. Pelt 0—2 H. v. Duin—H. Beek 2—0 J. P. v. Eyk—A. Vos j. v. d. Kodde—P. v. Putten J. Poppen—P. v. Putten J. PoppenW. Bel De stand van den onderlingen wedstrijd in Groep A is: A. de Jong J. P. v. Eyk Y. de Jong W. v. d. Pelt P. v. Putten J. Balk H. Beek J. Poppen H. v. Duyn J. v. d. Kodde C. M. Beek W. Bel De match Springer—Raichenbach. Zaterdagavond werd in Den Haag de negen tiend^ partij van bovengenoemde match ge speeld. Deze partij was wel zeer interessant, maar leverde geen grooten strijd; het bleek duidelijk, dat Raichenbach, die een mooie kans op de eindoverwinning maakt, geen risico wilde nemen. Het resultaat was remise. De twintigste partij werd Zondag in het Victoria-hotel te Amsterdam gespeeld. De 20ste partij, die Zondag te Amsterdam gespeeld werd, is door Springer met wit ge wonnen, zoodat nu de stand is: Raichenbach 21 en Springer 19 punten. De 21ste partij wordt Dinsdag in het Victoria-hotel te Amsterdam Hel intern, tournooi te Kemeri. De resultaten van de Zaterdag gespeelde ne gende ronde van het tournooi te Kemeri zijn: Feigin wint van Rellstab. FlohrLandau afgebroken. Reshevsky wint van Mikenas. TartakowerAlj echin afgebroken. Oseis verliest van Apschenek. StahlbergSteiner afgebroken. Böök wint van Berg. Petrow wint van Fine. Keres wint van Hasenfuss. De afgebroken partij uit de zevende ronde tusschen Stahlberg en Fine eindigde in re mise. De uitslagen van de partijen in de tiende ronde luidden: RellstabHasenfuss afgebroken FineKeres VzVz BergPetrov afgebroken SteinerBoeoek 10 ApschenekStahlberg VzVz AljechmOsols 10 MikenasTarkakower afgebroken LandauReshevski 01 FeiginFlohr 0—1 De partij uit de negende ronde tusschen Flohr en Landau werd door Flohr gewonnen. De stand na de tiende ronde luidt: partij. 1. Reshevski 8J/2 punt. 2. Flohr 7 punten. 3. 4. en 5. Alj echin, Petrov en Steiner, allen 6V2 punt plus een afgebroken partij. 6 en 7. Apschenek en Keres, beiden 6 punten. 8. Tar takower 5 punten plus twee afgebroken par tijen. 9. Fine 5 punten. 10. Stahlberg 4Vz punt plus een afgebroken partij. 11. Berg 4 punten. 12. Mikenas 3V2 punt plus een afgebroken partij. 13. Boeoek 3y2 punt. 14. Rellstab 3 pun ten plus een afgebroken partij. 15. Osols 3 punten. 16. en 17. Landau en Feigin 2y2 punt. 18. Hasenfuss iy2 punt plus een afgebroken partij. gesp. 8 gew. rem. verl. pnt 6 2 0 14 8 5 3 0 13 8 5 2 1 12 8 3 4 1 10 10 4 2 4 10 9 3 3 3 9 9 3 3 3 9 5 4 0 1 8 6 3 1 2 7 8 1 5 2 7 9 0 2 7 2 9 0 2 7 2 Het jubileum der Haarl. Damclub. Woensdagavond 30 Juni zal zooals men weet, bovengenoemde vereeniging in verband met haar 30-jarig bestaan met haar leden en do nateurs en hun dames een gezelligen oude jaarsavond vieren in café-restaurant „Lido". Aan dezen avond zullen o.m. medewerken de „Lido"-band onder leiding van Polconi en de humorist Gerard de Vos. Deze avond zal zooals wij reeds hebben gemeld worden bijgewoond door den wereldkampioen Maurice Raichenbach. Damvereeniging D. O. S. Hieronder publiceeren wij de eindstanden van de wedstrijden om de clubkampioen schappen 1936-1937 van bovengenoemde ver eeniging. Deze luiden als volgt: Eerste klasse: gesp. gew. rem. verl. pnt. G. A. Ottolini 12 10 0 2 20 H. J. van Berk 12 7 1 4 15 H. Cassé 12 6 3 3 15 C. Vrolijk 12 5 1 6 11 J. Spijker 12 3 2 7 8 P. Heidweiller 12 3 2 7 8 W. Dijkhof 12 3 1 8 7 Tweede klas >se: H. J. Oudhof 12 8 2 2 18 W. J. Pel 12 7 2 3 16 J. Schalenkamp 12 6 2 4 14 E. F. W. Borger 12 6 2 4 14 S. Vermeer 12 4 1 7 9 H. Kol 12 2 3 7 7 H. le Noble 12 3 0 9 6 H. H. C. verliest van Ajax. Het is H. H. C. ook Zaterdagmiddag niet mogen gelukken de punten op Ajax te ver overen. Zoo zijn de roodwitten dus na vier wedstrijden nog zonder punten en 't begint er dan ook voor de kampioenen van verleden jaar slecht uit te zien. Dezen keer zat de zwakte voornamelijk in het werpen. Eerst stond Van Dijk op de werp- plaat. In die eene beurt kwamen negen Ajaxie- den aan slag, waarvan er twee een vrijen loop kregen en' drie een honkslag produceerden. Die beurt bracht Ajax vijf runs op. De tweede beurt stond Pijnakker op de werpplaat. Die beurt duurde maar kort. J. Baas had succes met een worp naar het tweede honk, een keu rige vang van den korten stop zorgde voor den tweeden nul en Pijnakker gaf den derden man drie slag. In de volgende beurt was Pijnakker echter ook de richting kwijt en daarna is het sukkelen gebleven. Van den Heuvel heeft nog gebowld, daarna weer Van Dijk. Na hem weer Pijnakker en ten laatste nog J. Baas. Mede door vele fouten in het veldwerk bleef succes vrijwel geheel uit. In totaal kregen vijftien Ajaxieden een vrijen loop, terwijl in het veld werk tien fouten werden gemaakt. Van de vijftig spelers die de Haarlemsche werpers te genover zich zagen, kregen er slechts zeven een nul door drie slag. Hoewel Blom vliet, de Amsterdamsche werper, niet bijzonder op dreef, was, kwamen in zeven innings slechts negen en dertig H. H. C.'ers aan slag. Elf van hen wisten het tot een honkslag te brengen. Van den Heuvel, Van Dijk en Mulder gaven tweehonkslagen. Van den Heuvel later zelfs nog een van drie honken. Het veldwerk van Ajax was echter goed. Pijnakker werd twee maal uitgevangen, Jan Hartog éénmaal. Van Dijk bracht het door een goeden tik tot het tweede honk, maar sneuvelde even later op het derde. In de zesde beurt leek H. H. C. nog weer kans te zullen maken. Er vielen liefst zes honkslagen, terwijl nog twee spelers vier wijd kregen. Zeven spelers brachten het tot een punt. Daar Ajax het een beurt vroeger tot acht runs had gebracht hielp ook dit niet veel. H. H. C. speelde ook nog een zevende beurt, maar toen Ajax goed en wel weer bezig was, was de tijd verstreken. Aan Ajaxzijde was nog maar één nul gevallen toen de wedstrijd ge staakt werd. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 0 1 1 0 1 7 0 totaal 10 Ajax: 5 0 2 4 8 0 x totaal 19 E. D. O. wint van Quick. E.D.O. heeft, zooals ook verwacht werd, zonder veel moeite van Quick gewonnen. Bij E.D.O. ontbrak Van den Born, zoodat Schijvenaar den heelen wedstrijd wierp. In de eerste beurt leek Quick nog wel iets van plan te zijn. Vonk begon met een tweehonk- slag en later kwam Van Beek zelfs met één van drie honken. In de acht hierop nog vol gende beurten heeft Quick echter nog maar vier éénhonkslagen aan de twee genoemde toegevoegd. In verschillende beurten kwamen niet meer dan drie spelers aan slag. Niet allen sneuvelden door toedoen van den werper, want het veldwerk van E.D.O. was goed en soms vielen twee van de drie nullen door een vang. Zes van de negen beurten eindigden dan ook zonder runs. E.D.O. had daarentegen met het werpen van Postma heelemaal geen moeite. De acht ge speelde innings wemelen van honkslagen. Al leen Augustinus heeft er geen op zijn naam, Van der Putten daarentegen vijf, C. Zandstra en H. Schijvenaar elk vier. En als we dan nog vertellen dat er zeven maal een E.D.O.'er is uitgevangen, waarvan verschillende in het verre veld, is duidelijk genoeg gezegd hoe er geslagen is. De cijfers der innings zijn: Quick: 300110000 totaal 5 E.D.O.: 35652404x totaal 29 Overige uitslagen. V.V.G.A. I: 012000021 totaal 6 BI. Wit I: 1 1 2 5 3 0 7 3 1 totaal 23 D.E.V.: 3 5 1 0 3 2 totaal 14 R.C.H. I: 4 2 3 7 10 8 totaal 34 Z.R.C.: 2 0 0 0 1 1 2 totaal 6 Haarlem II: 485490X totaal 30 E.D.O. n: 8 8 5 0 4 8 totaal 33 Shell: I I 1 4 0 2 totaal 9 The Catchers: 3 2 0 2 2 3 1 totaal 13 A.P.C.: 2 1 4 3 1 0 2 totaal 13 BX).0. III: 8 3 3 1 1 1 0 totaal 17 Schoten II: 1 6 5 5 0 2 7 totaal 26 Schoten I 23435203 totaal 21 H.H.C. Hl 20234005 totaal IS E.D.O. Hl 8331110 totaal IT Schoten II 1655027 totaal 26 Door deze uitslagen bezet Schoten I met R.C.H. II en ED.O. IV de bovenste plaatsen met ieder 2 verhespunten. Schoten n heeft uit 6 wedstrijden het maxi mum aantal punten en heeft 4 punten voor sprong op haar naasten concurrent

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6