HET NIEUWE AVONDBLAD Het Wantrouwen. 22e JAARGANG No. 201 WOENSDAG 30 JUNI 1937 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Teleï. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels J 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnês. Levenslange ongeschiktheid 1 2000.— overlijden 400.—, verlies van hand, voet of oog 200.—, belde leden duim f 100.—, één lid duim 50.—, alle leden wijsvinger 60.—, één of twee leden wijsvinger ƒ25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.—, één of twee leden anderen vinger f5—, arm- of beenbreuk 30.—enkelbreuk ƒ15.—, polsbreuk ƒ15.—. Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van ƒ2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Een Parijsch dagblad, „1' Oeuvre" heeft in vier-en-een-halven vetgedrukten regel in den „kop" een treffende weergave van de kern van het internationale vraagstuk ge geven. Evenals sommige andere Fransche (en andere buitenlandsche) bladen geeft 1' Oeuvre geregeld op deze plaats de een of andere com mentaar-van-den-dag ten beste. Zooiets heet in de Fransche pers „une manchette". Het is wel de bondigste vorm van beïnvloeding van de openbare meening, die bestaat, maar zij schijnt nadeelig voor menschen die niet ge wend zijn zelf /na te denken. Hun „inzichten" worden hun wat al te kort gedicteerd en zij kunnen er vaak verkeerde of eenzijdige slot sommen uit trekken. Maar in dit geval, als zij althans maar even nadenken moet hun toch wel een licht opgaan. Want er staat in deze manchette: „Wij hebben het reebt te twijfelen", zegt Hitier, „aan de waarde van zekere beloften en waarborgen." En wij dan! Hier hebt u inderdaad het internationale vraagstuk in een notedop. Het is in een der wonderen van de menschelijke natuur dat de volken zóó lijdelijk zijn, dat zij dit geschil maar laten voortduren zonder er hun geduld bij te verliezen. Duitschland zegt: Wij wan trouwen de internationale beloften en waar borgen. Frankrijk antwoord: Wij niet min der. En straks zouden alle leden van het Euro- peesche gezelschap, dat in vroeger tijden „Europeesch concert" genoemd werd maar deze muzikale noot is kwijtgeraakt, met de groot ste overtuiging precies hetzelfde kunnen ver klaren! Het is misschien niet de bedoeling van P Oeuvre geweest dit zoo scherp in het licht te stellen. Het wou zich vermoedelijk beperken tot een soort straatjongensrepliek, merkwaar dig overeenstemmend met: „Jij liegt" in ant woord op precies dezelfde beschuldiging. Maar intusschen heeft het meer gezegd, dat door velen begrepen moet zijn. Vele verwijten wor den door het buitenland tot het Fransche volkskarakter gericht, maar gebrek aan schranderheid heeft daar nooit toe behoord. Op dit internationale gedoe moet vroeger of later wel eens een reactie intreden. Men kan zoo niet eeuwig blijven doorgaan. De belang stelling voor het onderhandelen over verdra gen, die gewantrouwd worden zoodra zij ge sloten zijn, is langzamerhand bij de volken al tot het nulpunt gezakt. Zij zien het eindelooze gehannes met onverschilligheid aan. Jaren lang hebben zij gemeend dat de inbreuken op verdragen telkens weer oorlogsgevaar ople verden, maar steeds duidelijker is het gewor den dat dat er eigenlijk ook niet inzat. Want men zet wel vele onaangenaamheden tot elkaar en houdt fraaie redevoeringen om eigen gelijk te betoogen, maar tot geluk van de menigte voelt men zich niet sterk en niet „veilig" genoeg voor het ondernemen van een Europeeschen oorlog. Alle groote mogendheden zien daar kennelijk tegenop. Nu gebiedt de logica om te zeggen: als zij niet vechten willen, zouden zij het toch beter met elkaar eens kunnen worden. Maar tot zulk een hoogte kunnen zij zich niet opwer ken. Het internationaal gedoe is geworden tot een sleepend proces, waarin een heele reeks advocaten min-of-meer overtuigende plei dooien staat te houden en waarin men niet tot een resultaat kan komen omdat de rech ters ontbreken. Alleen het publiek zit er bij, verveelt zich, luistert wel eens even maar slaapt spoedig weer in. En de economische herleving kan zich niet doorzetten omdat het Wan trouwen heerscht, de welvaart kan niet terug- keeren omdat het Wantrouwen zoo veel be- geerenswaardiger schijnt te zijn. De Historie zal later van dezen tijd moeten getuigen dat er in het kleine Europa geen groote staatslieden waren Want het herstel lag voor het grijpen en er werd alleen maar geredekaveld en gewan trouwd. R. P. IJMUIDEN VERKOOPING. Bij de door notaris J. D. Boerlage gehouden verkooping werd een woonhuis aan den IJmui- derstraatweg 53 gekocht door W. Duys alhier voor f 2550 en een woonhuis aan de De Ruy- terstraat 100 door E. Loendersloot alhier voor f1450. LEDENVERGADERING HARDDRAVERIJ- VEREENIGING De Harddraverij Vereeniging „IJmuiden" houdt morgenavond in de zaal van den heer W Snijders een ledenvergadering, waarin van het bestuur eenige belangrijke mededeelingen vrewacht kunnen worden inzake het al of niet doorgaan der harddraverij. Eerste stap op den weg naar een nieuwe ontwikkeling. Sïemens-Martinoven over Vli jaar gereed. Door de Hoogovens alhier is een dezer dagen het besluit genomen, het bedrijf uit te breiden met een Siemens Martin staaloven. Met den bouw daar van zal zoo spoedig mogelijk worden begonnen, zoodat over ongevaar an derhalf jaar het eerste staal zal kun nen worden gemaakt. Het bedrijf vervaardigt tot nu toe uitsluitend ruwijzer, waarvan sedert Januari van dit jaar een gedeelte in de aan het bedrijf verbonden bui zengieterij wordt verwerkt. Voor het overige wordt het ruwijzer op de bin- nenlandsche markt geplaatst en naar het buitenland geëxporteerd. Met het besluit om tot de vervaardi ging van staal over te gaan, zet het bedrijf den eersten stap op den weg naar een nieuwe ontwikkeling. Aldus luidt de belangrijke mededeeling, die ons door de directie van het bedrijf werd ver strekt; een belangrijke mededeeling, in de eerste plaats voor het bedrijf zelve, dat door dit besluit een belangrijke uitbreiding zal on dergaan; in de tweede plaats voor het land, dat hierdoor een industrie binnen zijn gren zen krijgt welke van groote economische be- teekenis is. En in de derde plaats voor onze gemeente, omdat verwacht mag worden, dat er werkgelegenheid komt voor vele arbeiders en anderen. Toen wij Vrijdag en Zaterdag in ons blad het artikel overnamen uit het Hoogoven maandblad „Samen" over het maken van staal, hadden wij niet kunnen denken, dat wij reeds eenige dagen later zouden mogen vermelden, dat het bedrijf zijn Siemens-Mar- tinoven zou krijgen. Velen zullen thans, nu zij weten dat spoedig met den bouw wordt be gonnen en dat over anderhalf jaar zeer waar schijnlijk het eerste staal uit den oven zal vloeien, het artikel nog eens kalm en met bij zondere aandacht gaan overlezen. Ook voor een leek is het interessant te weten, hoe men van ijzer staal maakt en de wijze waarop de gang van zaken bij het Siemens-Martin pro cédé is beschreven, is voor iedereen begrijpe lijk. Uit de beschrijving en de teekening van den Siemens-Martinoven blijkt duidelijk, dat het bouwen van zulk een oven een groot kar wei is. Telkenjare blijkt, van welk een groote be- teekenis het hoogovenbedrijf voor deze streek is. Deze beteekenis neemt toe, naarmate het bedrijf zich verder gaat ontwikkelen. En de mogelijkheden daartoe hebben de uiterste grens nog lang niet bereikt. Hoogovens - Mekog - Cemy - Buizenfabriek staalfabriek. En hierna walswerken, spoor staven, ketels, kranen enkanonnen? MET MACHINESCHADE BINNENGEKOMEN. De stoomtrawler Clasina Luther kreeg op zijn laatste reis schade aan de machine en moet dientengevolge eenige dagen binnen blijven. DE MAKREEL KOMT. De Noordbooten en ook die van de Westkust brengen al weer tamelijk veel makreel aan waarvoor goede prijzen betaald worden. De massa-vangsten van eenige honderden manden per boot moeten echter nog komen. UIT AMSTERDAM TERUG. De Ewald, die geruimen tijd voor reparatie in Amsterdam heeft gelegen, is weer in de Visschershaven teruggekeerd. Ook de Bergen, die voorzien is van nieuwe vuren, is weer uit Amsterdam terug. WORDEN WEER KLAAR GEMAAKT. De Martha en de Maria R. Ommering wor den voor de visscherij klaar gemaakt. Ook dë Hercules gaat binnenkort weer naar zee. MEER WERK BIJ „DE BALLAST" In verband met eenige belangrijke aan haar verleende opdrachten zal er weer meer werk komen voor het bedrijf der Amsterdamsche Ballast Mij. alhier. Reeds zijn schuiten met materiaal aangekomen, terwijl j.l. Maandag een 20-tal arbeiders is aangenomen. GENERALE SYNODE CHR, GEREF. KERK. Tot afgevaardigde naar de Gen. Synode der Chr. Geref. Kerk is door de Classis Amster dam benoemd de heer Ant. ten Broeke le ouderling der Chr. Geref. Kerk aldaar. V. V. V. V. V. en O. Dit zijn de initialen van de Vereeniging voor Veilig Verkeer Velsen en Omstreken, die op 1 2 en 3 Juli haar „verkeersdagen" houdt. De jaarvergadering vindt plaats Donderdag Juli a.s. in de voormalige Witte Bioscoop, Mahustraat 1 waar de jaarverslagen zullen worden uitgebracht en de verkiezing plaats vindt van drie bestuursleden wegens periodieke aftreding van de hee'ren Bakker, Roelofs en Boerema en bedanken van dr. de Weerdt. Na afloop der vergadering wordt vertoond de film „Bezoek aan Twente en aan de Ford fabriek". NUTTIG EN AANGENAAM UITSTAPJE. De oudste leerlingen van de Groen van Prin- stererschool maakten een uitstapje naar Lei den, Boskoop en Gouda, waar verschillende industrieën enz. werden bezocht, zoodat men het nuttige met het aangename verbond. De leerlingen der lagere klassen bezochten eenigedagen geleden Ouwehands Dierenpark te Rhenen. Minister-president Goering opent in tegenwoordigheid van Hitier het negende congres van de Internationale Handelskamer. DE VISSCHERIJ OP DE WESTKUST. De trawlers, die tot nu toe van de Westkust zijn teruggekeerd, hebben zeer bevredigende reizen gemaakt. Wel brengt de hake, het be langrijkste product dezer visscherij, lang niet zooveel op als andere jaren, maar de hoeveel heid maakt dit weer goed. De trawlers vangen 400 a 500 manden van deze visch, benevens de noodige bij visch en dan komt men gauw aan 4000 a 5000 gld., welke besomming ook voor een reis van 18 dagen nog wel loonend is. Thans wordt nog de Utrecht van de West kust verwacht. OPENBARE VERGADERING V. V. S. U. De Vereeniging van Vrienden der Sovjet Unie houdt Maandagavond 5 Juli een open bare vergadering in de Griffioen. Als spreker treedt op Ir. A. Struik van Am sterdam, die behandelen zal de onderwerpen: „Fascistische spionnen ontmaskerd" en „De Sovjet Unie op de bres voor den vrede". VELSEN Gemeenteraad slaat alle records. Agenda afgehandeld in twee minuten. Willy den Ouden, Rie Mastenbroek, Nida Senff, Osendarp en andere zwem- en loop sterren hebben de wereld menigmaal ver baasd doen staan door hun snelheden. Maar de raad van Velsen, dien nooit iemand in staat heeft geacht een record, althans geen snelheidsrecord te breken, heeft gisteravond een bezondere prestatie verricht door de agenda in slechts twee minuten af te han delen. Prompt 7 uur ging het bekende belletje, hetgeen beteekent, dat publiek en pers bo ven mochten komen. Voordat de pers (publiek was er niet) boven was, was de vergadering al geopend en toen de afgezanten van de Ko ningin der Aarde op hun zetels haden plaats genomen, viel weer de voorzittershamer en was de vergadering gesloten. Jammer dat er geen bfficieele tijdopnemers aanwezig waren. En in deze korte spanne tijds was mr. dr. van der Flier, na door zijn collega mr. To- nino te zijn binnengeleid, als raadslid geïn stalleerd, waarvoor hij, zooals dat het, in handen van den voorzitter, de voorgeschre ven beloften had afgelegd, was ook aangeno men het voorstel van B. en W., bij de minis ters van Financiën en van Binnenlandsche Zaken in beroep te gaan tegen door Gedepu teerde Staten genomen besluiten, verband houdende met het Financieele verhoudings- besluit, alsmede het aan de agenda toege voegde voorstel tot wijziging van de verorde ning voor den Gemeentelijken Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon, waaromtrent B. en W. het volgende hadden medegedeeld: In verband met een door ons ontvangen schrijven van Gedeputeerde Staten, stellen wij U voor, in de door U op 26 Januari 1937 vastgestelde „Verordening voor den Gemeen telijken Dienst van maatschappelijk hulpbe toon" de volgende wijzigingen aan te brengen: Artikel 1. Het eerste lid wordt gelezen als volgt: „In de gemeente Velsen is een gemeente lijke dienst van maatschappelijk hulpbe toon." Artikel 3. Hieraan wordt toegevoegd: Hij Is verplicht ten genoegen van Burge meester en Wethouders, zekerheid te stellen ten behoeve van de gemeente, tot een bedrag van f 10.000, tenzij de gemeente een verzeke ring heeft gesloten voor ten minste dit be drag. De kosten der zekerheidsstelling komen ten laste van den dienst. Achter artikel 15 wordt opgenomen een nieuw artikel 16, luidende als volgt: De inrichting der administratie geschiedt volgens door Burgemeester en Wethouders te jeven voorschriften. De bestaande artikelen 16 t/m. 26 worden ernummerd in 17 t/m. 27. Aan artikel 21 wordt toegevoegd: „Wanneer de kas van den Directeur een be drag van f 8000 overschrijdt, stort hij het meerdere, tegen kwitantie, bij den gemeente ontvanger." Dit alles geschiedde in twee minuten. Hierna bleef men nog wat napraten. Welk een contrast met de vorige vergade ring. Die duurde maar liefst zes uur. Dat was een ander record. BURGERLIJKE STAND Bevallen: C. de LaleijneStals, z„ Melk- laan 87. Velsen N.; J. RutteFortuin, z., Rijks weg 347, Santpoort; H. J. DuinOudendijk, d., Corverslaan 57, Velsen N.; E. Schilke Wesseling, z., Lindenstr. 19, IJmuiden; M. J. Willemsen—van Stuivenberg, Wulverder- laan 5, Santpoort; G. Moleman—van Leeu wen, z„ Bloemstr. 89, IJmuiden; P. Mooijde Vries, z., Engelmundusweg 101, IJmuiden; G. Huttingaten Hof, z., Zeeweg 37, IJmuiden. Overleden: L. W. R. Wenckebach, 77 j. echtgen. v. A. G, Voorthuijsen, Bloemend.str.- weg 13A, Santpoort; P. Minderhoud, 75 j„ weduwnaar van A. M. Becude, Hagelingerweg 18, Santpoort, G. Fennema, 6 j., z. van J Fennema, Acaciastraat 40, IJmuiden; Th. Hamelink, 74 j. echtgenoote van J. Porck, de Ruijterstraat 109, LJmuiden; P. Kuiper, 28 j. ongeh., 's Gravenhage; C. E. Langendijk, 37 j„ echtgenoote van A. Ales, Meervlietstr. 14, IJmuiden; J. P. Appel, 20 j. ongeh., Willems- beekweg 61, IJmuiden. terlocaal verkeer een gesprek ten hoogste 9 minuten duren. Tien seconden voordat de eerste termijn van 3 minuten is verstreken wordt automatisch een waarschuwingstoon ge geven. Dit signaal wordt eveneens vernomen tien seconden voordat de termijn van 6 res- lectievelijk 9 minuten is verstreken. Nadat iet gesprek 9 minuten heeft geduurd wordt het automatisch verbroken. Desgewenscht kan men dan weer opnieuw kiezen. Evenals voor het reeds bestaande automa tische interlocale verkeer gebruikelijk is, wor den de verschuldigde gesprekkosten in ge sprekseenheden van 2 cent op de gesprekken- teller van den oproependen aangeslotene ge registreerd. Voor een gesprek van 3 minuten met b.v. Amsterdam worden dus 10 gespreks eenheden van 2 cent in rekening gebracht. Daar de locale gesprekken eveneens door dezen teller worden aangegeven, kan specificatie van op automatische wijze tot stand gekomen interlocale gesprekken niet plaats vinden. Geen kosten zijn verschuldigd als de bezet- toon wordt gehoord of als de opgeroepene niet antwoord. In -het geval van het krijgen van verkeerde aansluiting legge men zoo spoedig mogelijk weer neer. Men vermijdt dan, dat in terlocale gesprekkosten worden berekend. Voor het opgeven van gesprekken met voor- of oproepbericht of indien men in bepaalde gevallen de tusschenkomst van de telefoniste noodig heeft kieze men K 00. Uitdrukkelijk wordt er voorts de aandacht op gevestigd dat de mogelijkheid om automa tische gesprekken tot stand te brengen slechts geldt voor de gesprekken bestemd voor Am sterdam, Aalsmeer enz. Gesprekken in omgekeerde richting, dus uit gaande van Amsterdam, Aalsmeer enz., moe ten voorloopig nog door tusschenkomst van de telefoniste te Amsterdam worden afge wikkeld. Uitbreiding automatisch telef oonverkeer. In Haarlem en Santpoort zijn na 1 Juli ver schillende interlocale netten op te bellen. Met ingang van Donderdag 1 Juli 1937 te 13 uur wordt voor de aangeslotenen aan de tele foonnetten Haarlem en Santpoort de mogelijk heid geopend de aangeslotenen aan de nage- noemde netten rechtstreeks automatisch op te bellen. Deze netten zijn: Amsterdam, Aals meer, Amstelveen, Baarn, Bussum, Hilversum, Hollandsehe Rading, Huizen, Lage Vuursche, Landsmeer, Loosdrecht, Nes a/d. Amstel, Ouderkerk, Soest, Sloten, Uithoorn en Zaan dam. De tusschenkomst van de telefoniste is hier bij dus niet meer noodig. Hoe te handelen De gesprekken worden op dezelfde wijze tot stand gebracht als nu reeds voor het auto matisch interlocaal verkeer gebruikelijk is. Na de telefoon van den haak te hebben genomen wordt dus, na het vernemen van den zoem toon, het kengetal van het gewenschte net ge kozen. Vervolgens wordt weder de zoemtoon afgewacht waarna het abonnénummer gekozen kan worden. Hoort men tijdens of na het kie zen de bezettoon, dan legt men de telefoon weer op den haak en kiest na eenigen tijd op nieuw; hoort men na het kiezen van het vol ledige abonnénummer elke 5 seconden een toon, dan wordt de opgeroepene gebeld. De kengetallen zijn: Amsterdam K 900 Aalsmeer K 977 Amstelveen K 970 Baarn K 954 Bussum K 959 Hilversum K 950 Hollandsehe Rading K 957 Huizen K 952 Lage Vuursche K 956 Landsmeer K 908 Loosdrecht K 958 Nas aan de Amstel K 974 Ouderkerk K 973 Soest K 955 Sloten K 978 Uithoorn K 975 Zaandam K 980 Deze kengetallen staan eveneens vermeld in de Interlocale Naamlijst. Het gesprek vangt aan als de telefoon van het opgeroepen nummer van de haak wordt genomene en eindigt wanneer de aanvrager de telefoon op den haak legt. Zooals bekend kan bij het automatisch in- De Nederlandsche Spoorwegen in 1936. Eindresultaat: een tekort van ƒ31.851.183.07. Aan het thans verschenen verslag over het jaar 1936 van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Staatsspoorwegen en N.V. Holl. IJzeren Spoorweg Mij. te Utrecht is het volgende ontleend: Voor de zevende achtereenvolgende maal zijn de opbrengsten van het verslagjaar lager dan die van het onmiddellijk voorafgaande jaar en zijn de exploitatiekosten wel even eens verminderd, doch niet in voldoende mate om den achteruitgang der opbrengsten ten volle op te vangen, zoodat het batig saldo dei- exploitatierekening opnieuw kleiner is. Daarmee schijnt echter het diepste punt bereikt te zijn. De opbrengsten liepen in de eerste negen maanden van 1936 6.8 procent terug, namen in de beide volgende maanden nog slechts 4 procent af en stegen in de laatste maand van het jaar 4.5 procent. In dit verloop teekent zich af de lichte verbetering in de economische toestand des lands, welke in het tweede gedeelte van het jaar intrad en door het loslaten van den gouden standaard bevorderd werd. Be staat er dus uitzicht, dat ééén der voor het bedrijf zoo schadelijke factoren, die de op brengsten in zeven jaren met ongeveer f 85.000.000 d.i. met 47 procent, deden dalen, geleidelijk zijn kracht zal verliezen, in de andere kwam nog geenerlei wijziging. De belemmeringen van den internationalen han del bleven gehandhaafd; van eenigen maat regel tot het scheppen van orde in den chaötischen verkeerstoestand bleek niets en de bekende nieuwe kanalen noopten ander maal tot het brengen van nieuwe offers in den vorm van vrachtverlaging, teneinde nog overgebleven vervoer voor den spoorweg te behouden. In totaal verminderde de opbrengst met ruim f 5.5000.000. Hiervan komt bijna f 2.400.000 ten laste van het personen- en ruim f 2.800.000 ten laste van het goederen vervoer. Door voort te gaan met vereenvoudiging, bezuiniging en opheffing van verliesgevende lijnen werd een vermindering van de exploi tatiekosten met ruim 3 3/4 millioen gulden bereikt.. Wij zijn hiermede, alsdus de directie nog niet aan het einde, doch wij vreezen, dat de mede als gevolg van het loslaten van den gouden standaard ingetreden stijging van prijzen, die zich in het bijzonder voor mate rialen en brandstoffen thans reeds sterk doet gevoelen, verder belangrijk resultaat op dit gebied niet mogelijk zal maken. Het eindresultaat van het bedrijf in zijn geheelen omvang is een tekort van f 31.851.183.07. De directie geeft de volgende toelichting: Wij teekenen hierbij aan, dat het naar onze schatting rond f 10.000.000 lager zou zijn, indien Julianakanaal en Twenthekanaal niet waren aangelegd. Ten behoeve van een tweetal „kostelooze" waterwegen draagt de gemeenschap dus jaarlijks behalve rente en aflossing van de aanlegkosten, en de kosten van onderhoud en bediening dier kanalen een last van tien millioen gulden, voorkgfpig in den vorm van een zooveel grooter spoor wegtekort, en alss het mocht lukken dit te doen verdwijnen, in den vorm van hoogere spoorwegtarieven, dan anders verlangd zou den behoeven te worden. Bij Koninklijke Boodschap van 8 Juni 1936 werd een wetsontwerp tot reorganisatie van het spoorwegbedrijf bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal aanhangig gemaakt, Het beoogt o.m. verlichting van de vaste lasten, die op het bedrijf rusten, overdracht van den eigendom en de exploitatie van alle aan den Staat en S.S. en HB. toebehoorende spoorwegen aan een nieuwe maatschappij en de liquidatie van S.S. en HB.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1