Bonnet's financieele voorstellen. Thijs IJs en de Brullende Berg PROGRAMMA WOENSDAG 30 JUNI 1937 Opheffing van de minimum-limiet voor den franc. Vertrouwensvotum voor Chautemps. Socialisten en Communisten zullen vóór de volmachten stemmen. Uit Parijs 29 Juni In de Kamercom missie van Financiën zou Bonnet o.m. de vol gende bijzonderheden hebben medegedeeld: Het deficit op de gewone begrooting zou zes a tien mil lard bedragen en dat op de buitengewone begrooting 8lA milliard. De schatkist.zou het hoofd moeten bieden aan verschillende belangrijke vervallende ter mijnen: 700 a 800 millioen bons in Juli (Auriol), 5.400 millioen Al/z bons (vervallen de per 1 October) en 4.400 millioen voor de terugbetaling der Engelsche leening in De cember. Ten aanzien van de verdediging van de munt zou de minister hebben aangegeven, dat van 1 tot 22 Juni 5.200 millioen goud zou zijn verzonden en vai 23 tot 28 Juni 2.500 mil lioen. Bonnet zou de volgende maatregelen hebben bepleit Verhooginge van de limiet der door de bank van Frankrijk aan den staat te verstrekken voorschotten tot tien milliard, herziening van het stelsel der heffingen en belastingen, intrekking van de in de financieele wet vastge legde minimumgrens van den wissel koers. Deze uiterste grens zou moeilijkhe den kunnen opleveren in geval van «en druk op de Fransche valuta. Georges Bonnet» Op de vraag of ter zake met Engeland en de Vereenigde Staten een lijn zou worden gevolgd gaf Bonnet te kennen, dat Cham berlain en Morgenthau daarover een verkla ring zouden moeten afleggen. De minister zeide voorts, dat hij vastbeslo ten was iedere verplichting tot nieuwe uit gaven te weigeren en tegen misbruik-te zul len strijden, De belastingherziening zal zoo wel de directe als de indirecte belastingen betreffen. Ook de maatregelen tegen be lasting ontduiking zullen worden verscherpt. De minister verklaarde tegen de verplichte conversie van staatspapieren te zijn. Hij hoopt evenwel 'n vernieuwing van vervallende bons te bereiken, dank zij geschikte crediet- maatregelen en later een verlichting van de schuldenlast te krijgen door een ernstige her stelpoging. Drie socialisten hadden zich in de Kamer commissie aanvankelijk van stemming ont houden, doch na de stemming deelden zij mede,, dat zij hun stem wilden verbeteren. Een ander lid, dat tegen had gestemd, verklaarde, dat hij zich had willen onthouden. Het vol machten-ontwerp is derhalve aangenomen met 20 tegen 25 stemmen en zes onthoudin gen (vijf van de communisten en een van de democratische linkerzijde.) Alle socialisten en radicaal-socialisten hebben vóór gestemd. De tekst van het volmachten-ontwerp. Het volmachten-ontwerp, dat in de Kamer is ingediend, bestaat uit één artikel, dat als volgt luidt: „De regeering wordt tot 31 Augus tus 1937 gemachtigd, bij decreeten, waarover in den ministerraad beraad slaagd wordt, alle maatregelen te ne men, die ten doel hebben de onder drukking van de benadeeling van het staatscrediet, den strijd tegen de speculatie, het economisch herstel, toezicht op de prijsvorming, het in evenwicht brengen van de begrooting en de schatkist en de verdediging van den goudvoorraad van de bank van Frankrijk zonder valutacontrole. Deze decreten zullen ter ratificatie aan de Kamers worden voorgelegd binnen drie maanden na afkondiging van deze wet en in ieder geval op de eer ste bijeenkomst van de buitengewone zitting van 1937". In de motiveering van het ontwerp wordt gezegd, dat de toestand van begrooting, schatkist en valuta onmiddellijk herstel maatregelen noodzakelijk maken. De schat kist moet tot het eind, van het jaar lasten onder het oog zien, die zij niet kan dekken door een beroep op de geldmarkt. De munt is het voorwerp van speculatieven druk, die den goudvoorraad van de centrale bank in ge vaar zou kunnen brengen. Een dergelijke toestand kan niet voortduren zonder dat de financieel onafhankelijkheid, de militaire veiligheid, de sociale vooruitgang en het economisch herstel in gevaar komen. De re geering besluit tot het onverwijld ten uitvoer leggen van een herstelplan, dat verdediging- van den goudvoorraad, onverbiddellijke strijd tegen de speculatie, in evenwicht brengen van de schatkist omvat. Het programma vormt een samenhangend geheel, geen der voorge stelde maatregelen is op zichzelf voldoende. Zij moeten alle gelijktijdig worden toege past en daarom is een buitengewoon snelle procedure noodig. Met het oog hierop vraagt de regeering het parlement toe te stemmen in de verleening der volmachten. De regeeringsverklaring. De regeeringsverklaring van het nieuwe ka binet is in de Kamer gistermiddag door Chautemps en in den Senaat door Sarraut voorgelezen. Er wordt o.a. in gezegd: De regeeringscrisis die de omstandigheden zekerlijk delicaat maakten, heeft men snel kunnen oplossen in een kalmte, die getuigt van het verstand van het Fransche volk, en van de- politieke rijpheid onzer democratie. Twee fundamenteele gedachten hebben sinds een jaar de gemeenschappelijke zorgen der republikeinen beheerscht: de vrede en de sociale vooruitgang. De regeering zal al haar energie wijden aan de eene, zoowel als de andere gedachte." „Wij zullen trouw blijven aan de bijzon dere vriendschappen van Frankrijk en aan den Volkenbond en trachten onophoudelijk het terrein van internationale samenwerking te verbreeden. Frankrijk is eensgezind in zijn vaderlandslievende gevoelens, zeker van zich- zelve evenals van zijn vrienden. Het is even zeer vastbesloten zich te onthouden van iedere bedreiging als geen enkele bedrei ging te dulden." De regeering geeft uiting aan haar wil geen enkel nadeel van belang te laten toebren gen aan de nieuwe sociale wetgeving. Zij zal er naar streven deze wetgeving tot ontwikke ling te brengen en haar geleidelijk op te ne men in het normale economische leven van de natie. Om hiertoe te geraken rekent zij op het heldere inzicht van alle belanghebben den, werklieden en werkgevers. Voortgaande wijst de regeeringsverklaring op de noodzakelijkheid van een pauze, „het geen noch een terugtreden, noch een stagna tie kan beteekenen." Het arbeidsplan der regeering behelst ver schillende étappes, allereerst zal de regee ring de Kamers verzoeken op haar agenda te plaatsen zekere dringende wetten, die on ontbeerlijk zijn voor een goed bestuur van het land, o.m. betreffende vernieuwing van collectieve arbeidsovereenkomsten. Vervolgens wijst de verklaring op„het streven naar economisch en financieel her stel, dat met klem en urgentie door het heil des lands geëischt wordt en dat moet voorgaan voor de andere edelmoedige en billijke eischen van solidariteit en bijstand, die zware lasten voor de begrooting met zich mede zul len brengen". De dringendste plicht en de be staansreden van de regeering is derhalve zonder verwijl energieke maatregelen te nemen, strekkende tot het onderdrukken van de onduldbare misbruiken der speculatie en tot red ding van de goudreserves van Frank rijk, voorts tot dekking van de be hoeften der schatkist, tot streven naar evenwicht der begrooting tot controle over de prijzen en tot het doen opleven van de nationale economie. Het is der halve plicht der regeering bij het par lement een uitgebreid „totaalplan" in te dienen dat in staat is een duur zaam herstel van den financieelen en economischen toestand te verzekeren en het onmisbare vertrouwen van het land in zichzelve en zijn toekomst te versterken. In de wandelgangen van den Senaat geeft men de volgende verklaring van het feit, dat de regeeringsverklaring niet door Blum is voorgelezen: Toen Blum bij het Senaatsge bouw aankwam, werd hij ontvangen door een functionaris van het presidium, die hem mededeelde, dat Jeanneney het plan had een verklaring af te leggen in verband met een rede van minister Lebas. Blum zou toen ge zegd hebben, dat zijn waardigheid hem belet te een openbare loochening van een zijner politieke vrienden te aanvaarden. Hij vertrok daarna weer en Sarraut las de verklaring voor. Socialisten en communisten vóór de volmachten. Na een bespreking van een uur heeft de Socialistische fractie van de Kamer eenstemming besloten voor het ontwerp van de volmachten te stemmen, ook indien de communisten zich van stemming zouden onthou den. Later hebben deze laatsten bekend gemaakt eveneens voor de volmachten te stemmen. Een in de Kamer ingediende motie van ver trouwen in de regeering werd met 393 tegen 142 stemmen aangenomen. Wat Roosevelt en Yan Zeeland bespraken. Japan Regeering eischt ontruiming van door de Russen bezette eilanden. De Japansche pers deelt mede, dat de Japansche ambassadeur te Mos kou, Sjigemitsoe een ultimatum heeft overhandigd aan de Sovjet-regeering, waarin 24 uur worden toegestaan om te antwoorden op den eisch om de eilanden Bolohoi en Senufa in de Amoer te ontruimen. Deze eilanden zijn op 19 Juni door Sovjet-Bussen bezet. In welingelichte kringen te Tokio wordt daarentegen verklaard, dat de eisch de eilan den te ontruimen geen limiet voor een ant woord bevat, hoewel de eisch in krachtige bewoordigen is opgesteld. De woordvoerder van het Japan sche leger deelde aan den correspon dent van Havas mede, dat de berich ten in de pers, volgens welke Japan de eilanden gewapender hand zou hernemen, in ieder geval voor het oogenblik op een misverstand berus ten. Evenwel zou dit toch morgen een feit kunnen worden. „Het ontrui men van deze eilanden is voor ons een prestige-kwestie", zoo zeide de woordvoerder, „we kunnen geen Rus- sischen inval dulden." De woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche zaken heeft op zijn beurt ver klaard, dat het Kwantoenleger groot belang hecht aan de ontruiming van de eilanden door de Sovjets, doch het is er zich wel van bewust, dat het met geweld hernemen van de eilanden een zeer ernstige zaak zou zijn. „Wij zijn ervan overtuigd, zeide hij dat wij het incident langs diplomatieken weg zullen oplossen, hoewel de ondervinding ons heeft geleerd, dat besprekingen met de Sovjets steeds van langen duur zijn. PORTUGEESCH VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een lesvliegtuig van het militaire lucht station Sintra is nabij de kust in zee gestort. Het kon tot dusverre nog niet geborgen wor den. De bestuurder, een onderofficier, ver dronk. Gemeenschappelijke verklaring gepubliceerd. Uit Washington, 29 Juni. President Roose velt en de Belgische minister-president Van Zeeland hebben een gemeenschappelijke ver klaring gepubliceerd. Deze luidt als volgt: „De president van de Vereenigde Staten en de Belgische minister-president hebben de gelegenheid gehad te spreken over het func- tionneeren van het handelsverdrag tusschen beide mogendheden en de maatregelen tot samenwerking en stabiliteit op monetair ge bied. Het resultaat van deze besprekingen was bevredigend. Het toonde duidelijk aan, dat beide landen hun handel wederkeerig kun nen uitbreiden en den levensstandaard in beide landen kunnen verbeteren zonder de organisatie van hun productie in gevaar te brengen. Dit is het voorbeeld, dat men kan geven, terwijl geen vrees voor een conflict of agressieve bedoelingen bestaat. Dergelijke overeenkomsten zijn en blijven het leidend beginsel in monetaire systemen, niet alleen van de zes landen, die lid zijn van het ac coord, doch ook voor de rest van de wereld. Be halve de betrekkingen tusschen beide landen, bespraken de staatslieden ook de economische moeilijkheden en den voortgaanden bewape ningswedloop, welke vrees brengen in de har ten van alle volken. Uit de besprekingen bleek, dat in het ka_der van de traditioneele politiek van de Vereenigde Staten, deze mede willen werken aan het herstel van den inter nationalen handel, aan de oplossing van de monetaire vraagstukken en het zoeken naar een overeenkomst, waardoor de last en de ge varen van de bewapening verminderd kunnen worden, of naar een methode waardoor haar gebruik zou kunnen worden gereglementeerd. Onder de grondbeginselen van het pro gramma, dat de Amerikaansche Staten heb ben aangenomen worden de volgende onder streept: „De noodzakelijkheid de volken op te voe den in den geest van den vrede en voor de regeeringen om de volken te leiden naar den vrede, uitbreiding en trouwe naleving van de vreedzame verdragen, het zoeken naar een handelspolitiek, welke vreedzame handelsbe trekkingen schept tusschen de mogendhe den". GRENSGESCHIL TUSSCHEN IRAN EN IRAK GEREGELD. Tusschen Iran en Irak is een accoord tot stand gekomen, dat een einde maakt aan het grensgeschil dat langen tijd de betrek- langen tusschen de beide landen heeft ver troebeld. Het accoord is hier Dinsdag gepara feerd en zal te Teheran worden onder teekend AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 30 JUNI Groote Kerk: Beiaardconcert door Willem Créman, 8.30—9.30 uur. Palace Filmae: 115 uur:Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Luxor Sound Theater Clark Gable en Clau- dette Colbert in „H happened one night". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Oké, Don Juan" met George Brent en Beverly Roberts. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Première, met Zarah Leander. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Romantische Senorita met Ida Lupino. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli, Dage lijks van 1019 uur. DONDERDAG 1 JULI Gern. Concertzaal: Volksconcert van de H. O. V. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Luxor Sound Theater: Clark Gable en Clau- dette Colbert in „II happened one night", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Filmae: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 10—19 uur. Vonnissen tegen Ordebroeders in Dnitschland. 53 vonnissen geveld. Naar het D. N. B. uit Bonn meldt zijn drie- en-vijf tig leden van de Orde der Alexianen te KeulenLindental wegens vergrijpen te gen de zeden veroordeeld tot gevangenisstraf fen, varieerende tusschen zes maanden en een jaar en vier maanden. MATTERN ZAL BINNENKORT NAAR MOSKOU VLIEGEN. De Amerikaansche vlieger Mattern heeft zijn voornemen uitgesproken van San Fran cisco naar Moskou te vliegen. Ravitailleering zal in de lucht geschieden boven Fairbank (Alaska) Bij zijn vliegtocht in 1933 ver dwaalde Mattern in Siberië. Hij werd toen door Russische vliegers teruggevonden. EEN VLIEGTOCHT NEW-YORK—ROME? De vliegers Merill en Lambie hebben te Los Angeles medegedeeld, dat, indien zij verlof zullen ontvangen van het Amerikaansche de partement van handel, zij zonder tusschen- landing van New York naar Rome zullen vliegen. Het plan is einde Juli te vertrekken. Ver volgens zouden zij deelnemen aan den vlieg wedstrijd Marseille-Damascus-iParijs. Ook Engeland door rupsen geteisterd. Duitschc en Italiaansche bezwaren tegen een uitsluitend door Frankrijk en Engeland uit te oefenen controle. In het communiqué, dat over de vergade ring van het subcomité voor de niet-inmen- ging is uitgegeven, wordt o.m. gezegd, dat Lord Plymouth een overzicht heeft gegeven van zekere voorstellen betreffende het reor- ganiseeren van het plan tot controle ter zee. De Engelsche en Fransche regeering zijn vol gens dit overzicht bereid de verantwoorde lijkheid op zich te nemen voor de function- neering van het plan tot controle ter zee ten opzichte van de geheele Spaansche kust en gaan er in beginsel mede accoord, dat neu trale waarnemers aan boord van de patrouil- leerende schepen worden geplaatst. De vertegenwoordigers van België, Tsjecho- Slowakije, Zweden en Rusland aanvaardden namens hun regeeringen de Britsch-Fransche voorstellen. De Italiaansche en Duitsche ver tegenwoordigers verklaarden, dat zij aan hun resp. regeeringen de voorstellen wel wil den overbrengen, maar deelden tevens mede, dat er in beginsel krachtige bezwaren bestaan tegen ieder voorstel, dat niet gebaseerd is op het evenwicht, dat noodig is om een vol strekte onpartijdigheid van de controle te waarborgen. Voorts gaven deze vertegenwoor digers te kennen, dat hun resp. regeeringen besloten hadden hun onderdanen, die thans werkzaam zijn als waarnemende officieren krachtens het controleplan, als zoodanig te doen aftreden. De vertegenwoordiger der Sovjet-Unie keurde het voorstel goed. Groote oppervlakten worden kaalgevreten. Het A.N.P. meldt uit Londen. Uitge strekte gebieden in Schotland, voornamelijk in Fife en in mindere mate in de westelijke graafschappen worden geteisterd door een rupsenplaag. Duizenden acres weideland wor den kaalgevreten. Horden rupsen, zoo meldt de Times, krui pen over de Ochil heuvels met een snelheid van een mijl per dag. Waar zij voorbijgetrok ken zijn, blijft het land volkomen kaal ach ter en het maakt den indruk, alsof alle groen door een brand weggevaagd is. Duizenden rupsen worden door den zwaren regen weg gespoeld in de Glendevon, de Grenquey en de Frandy reservoirs,e die Dunfermline en een groot deel van West Fifeshlre van water voor zien. Honderden meeuwen komen op deze weggespoelde rupsen af, die een bijzondere lekkernij voor hen schijnen te vormen. De vernieling die door het ongedierte op de weideplaatsen wordt aangericht is zoo groot, dat het op vele plaatsen noodig is ge worden de kudden schapen naar de lager gelegen hellingen te brengen, die gewoonlijk gereserveerd worden voor winterweideplaat- sen. Men overweegt thans de mogelijkheid de geteisterde landerijen af te branden, doch schikt voorloopig nog terug voor het gevaar dat het eenmaal aanugestoken vuur aan de controle zou kunnen ontsnappen, te meer waar het land door langdurige droogte in brandbaren toestand verkeert. MASSAVERGIFTIGING IN ITALIAANSCHE INRICHTING. ROME, 29 Juni (Havas)In een instituut voor geesteszieken te Lorette heeft zich een geval van massavergiftiging voorgedaan. Twee envijftig zieken moesten in allerijl naar een ziekenhuis worden vervoerd, waar twee per sonen inmiddels zijn overleden. De vergifti ging vindt zijn oorzaak in het nuttigen van spijzen, die in slecht vertinde pannen zijn be reid. Splitsing van Palestina? Commissierapport zou heden door het Engelsche kabinet besproken worden. Men vermoedt te Londen dat het Britsche kabinet vandaag het rapport van de konink lijke commissie inzake Palestina zal bespre ken. In welingelichte kringen verluidt, dat dit rapport voorstelt Palestina te verdeelen in een autonoom Joodschen staat en een Ara- bischen staat, gehecht aan Transjordanië. De beslissing hiertoe zal evenwel niet ge nomen worden dan met toestemming van de mandaatscommissie van den Volkenbond en den Volkenbondsraad. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Nadat de Koboldenhoofdman Vuilgezicht had uitgesproken, begreep Thijs thans alles. Ze hadden den bergreus opgesloten in een berg, omdat hij niet wilde, dat zij maar voortdurend stalen. En nu was de reus natuurlijk zeer kwaad en zoodoende duwde hij den berg maar heen en weer. Maar terwijl Thijs zoo lag te denken over dit alles, hoorde hij plotseling door een van de Kobolden roepen „Kijk eens, daar zit er een ons af te luisteren, hij heeft natuurlijk alles gehoord, wat wij hier hebben zitten te vertellen." Vuilgezicht was opgesprongen en riep met krakende stem „Vooruit, pakt hem, vlug!" Maar Thijs wilde natuurlijk liever niet ook gevangen worden en zoodoende sprong hii od en rende weg. Maar de Kobolden hem achterna! De conlróle der Spaansclie kusten. EEN DER ORGANISATOREN VAN DE AMERIKAANSCHE STAALSTAKING GEARRESTEERD. WARREN, 29 Juni (Havas) Tegen Gus Hall, een der organisatoren van de staking in de staalindustrie, is een bevel tot inhechtenisne ming uitgevaardigd. Dit bericht heeft in Ohio en Pennsylvania groote beroering gewekt. België voldaan over de beslissing van liet Permanente Hof van Internationale Justitie. BRUSSEL, 28 Juni (Belga) De beslissing van het Permanente Hof van Internationale Justitie te s-Gravenhage heeft in bevoegde Belgische kringen zeer groote voldoening ge wekt. Men twijfelde er niet aan het goede recht van België. De beslissing van het Hof, welke een erken ning van het Belgische standpunt in deze aangelegenheid beteekent, werd met begrijpe lijk ongeduld afgewacht. De uitspraak werd op de belanghebbende ministeries ontvangen met een ontroering, welke verklaard wordt door de beteekenis der op het spel staande belangen, zoowel in poli tiek als in economisch en financieel opzicht. DONDERDAG 1 JULI. HILVERSUM I, 1875 M. AVRO-uitzending 7.00—7.30 R.V.U. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gromofoonmuziek. 10.30 Ensemble Rent meester. I. d. pauze: Declamatie, 12.30 Kovacs Lajos' orkest, en gramofoonmuziek. 2.00 Piano voordracht. 2.30 De Palladians en declamatie. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gra mofoonmuziek. 4.50 Voor de Jeugd. 5.30 Kovacs Lajos' Orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Lezing „De intelligentie van den m-ensch (foutenana lyse)" 7.30 Orgelconcert. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Omroeporkest en solisten. 9.00 Muzikale causerie (met gr. pl.) 9.30 Ver volg concert. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.45 Damnieuws. 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 Benny Carter en ziin Band. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest, en gramofoonmuziek. 2.00 Hand werkles 2.55 Gramofoonmuziek. 3.00 Voor de vrouw. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbel lezing. 4.45 Handenarbeid v. d. Jeugd. 5.15 The Harmony Seven. 7.00 Berichten. 7.15 Journa listiek weekoverzocht. 7.45 Reportage. 8.00 Be richten A.N.P. Meededeelingen 8.15 Gramofoon platen. 8.25 Het Gereformeerd Gemengd Kooi en solist. 9.00 De Grieksche democratie, cau serie. 9.30 Vervolg concert. 9.45 Berichten ANP. 9.50 Het Hekster-Trio. 10.45 Gymnastiek les. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Hierna schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Dansmuziek (Gr. pl.) 12.05 BBC-Welsch orkest en soliste. 1.05 Mezzosopraan en tenor. 1.35 2.20 De Windsor Singers en solist. 3.10 Gramofoonmuziek. 3.50 Het Buxton Spa-orkest 4.50 Gramofoonmuziek. 5.35 BBC-Dansorkest. 6.20 Berichten. 6.40 „This and that", causerie. 7.00 BBC-Theaterorkest en solist. 7.50 Kutcher strijkkwartet en solisten. 8.20 Revue-program ma. 9.20 Berichten. 9.40 Pianovoordracht. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest, en solisten. 11.35 Joe Loss' Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Poltronieri-kwartet, en solist. 12.50 Orkest concert. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 7.23 Gramofoonmuziek. 8.05 Zang. 9.20 Piano duetten. 10.20 Orkestconcert. 10.50 Gramofoon muziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Plietzsch-Marko-orkest. 8.50 E. Börschel orkest 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Volkslle- derenconcert. 12.20 Politiemuziekkorps. 1.35 W. Rehmy's dansorkest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Omroep-Amusementsorkest. 5.35 Viool en piano. 6.20 S.A.-orkest. 7.30 Solistenconcert. 8.30 Omroeporkest, R. Gaden's orkest en so listen. 10.5012.20 Landesorkest Gouw Baden, vroolijk kwintet en solist. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Omroepdansorkest. 6.50 Gramofoonmu ziek. 7.23 dito. 8.20 Omroeporkest en gramo- foonplaten. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Salonorkest. I.30 Kleinorkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Nationaal orkest en gramofoonmuziek. 10.30 II.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30Emil Roosz' orkest. 9.20 Gevarieerd pro gramma. 10.20 Berichten. 10.50 Trioconcert. 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Gramofoonmu ziek,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3