Thijs Us en de Brullende Berg M" Fransche parlement aanvaardt de volmachtenwet. De franc los van het goud. Ernstig incident in het Verre Oosten. Val van Santander over veertien dagen? DuitschlancTs aandeel in een nieuwe wereldeconomie. PROGRAMMA DONDERDAG 1 JULI 1937 Ontwerp in Kamer en Senaat aangenomen. De volmachtenwet is gisteren door de Fransche Kamer aangenomen met 380 tegen 228 stemmen. De Senaat aanvaardde het ontwerp eveneens en wel met 167 tegen 82 stemmen. De zitting werd gistermiddag geopend onder voorzitterschap van Jeanneny. In de regeeringsbank hadden Chau- temps, Sarraut, Bonnet, Auriol en Chapsal plaats genomen. De debatten hadden een groot aan tal belangstellenden naar het Luxem bourg gelokt. In de diplomatenloge had de Britsche ambassadeur plaats genomen. Onmiddellijk werd begonnen met de behan deling va n het volmachtenontwerp. De rap porteur van de financieele Senaatscommissie, Abel Gardey, gaf een uiteenzetting van het ontwerp, waarbij hij wees op de urgentie van een oplossing voor het financieele probleem. De lasten van de Schatkist zullen dit jaar tweemaal zoo groot zijn als de ontvangsten, nl. 40 milliard. De senaatscommissie voor financiën, aldus Gardey verder, eischte sinds lang een even wicht tusschen uitgaven en ontvangsten. De senaat wil de sociale hervormingen hier niet in betrekken, maar zij moeten uitgevoerd wor den met zorgdragen voor het belang des lands en voor het onmisbare evenwicht. De senaat heeft de volmachten aan de vorige regeering geweigerd, niet, zooals men geïnsinueerd heeft, om de speculanten'te helpen, maar om dat de regeering hem toescheen minder ge oriënteerd te zijn naar financieel herstel dan naar een politiek van nationalisatie. De mi nister van financiën heeft een moedig over zicht gegeven van den financieelen toestand. Spr. prijst zich gelukkig, dat de regeering de begrooting in evenwicht wil brengen. Gardey eindigde zijn inleiding met den se naat te verzoeken het ontwerp te aanvaarden. De regeering heeft verantwoordelijkheid dur ven aanvaarden. Nadat Gardey verslag had uitgebracht vroeg een groot aantal senatoren openbare bekend making van zijn rede door aanplakking. Met overgroote meerderheid werd daartoe beslo ten: slechts eenige leden van uiterst links stemden tegen. Dit besluit het aanplakken van een rede, waarin critiek werd geoefend op het financieele beleid van het kabinet-Blum verwekte bij de regeering een zekere ver rassing en teleurstelling. Auriol en Monet, die in de regeeringsbank hadden plaats genomen, gingen Blum waarschuwen, die de bijeenkomst niet bijwoonde. Even later verscheen Blum en inmiddels had Caillaux schorsing van de vergadering gevraagd. Besloten werd tenslotte, dat Gardey's rede niet zal worden aangeplakt Na Gardey besteeg de minister van finan ciën, Bonnet, het spreekgestoelte. De maat regelen, die de regeering zal hebben te nemen, aldus Bonnet, zijn de ernstigste sedert twin tig jaar. Het zou een illusie zijn de financiën te willen restaureeren in een bloedarm econo misch leven of het economische leven te wil len stimuleeren zonder gezonde financiën. Er kan slechts genezing komen, als het land ar beidt en als men erkent, dat de uitgaven een wettelijke grens moeten hebben. Bonnet gaf vervolgens weer een opsomming van de cijfers, die hij gisteren in de Kamer had genoemd. Ongezonde financiën, aldus zeide hij, zijn on- vereenigbaar met de handhaving der democra- Besluiten van den Franschen Ministerraad. De Fransche ministerraad kwam gisteravond om zeven uur onder voorzitterschap van president Lebrun bijeen. De raad heeft een de creet aangenomen, waarbij de wet gevende maatregelen, bij welke het goudgehalte van den franc werd vastgesteld, zijn ingetrokken. Nader meldt Havas uit Parijs: Tijdens de vergadering van den minister raad heeft minister Bonnet president Lebrun het decreet ter onderteekening voorgelegd, dat artikel 2 en paragraaf 1 van de monetaire wet van 1 October 1936 moet vervangen. Hier bij werd het goudgehalte van den franc vast gesteld tusschen 43 en 49 milligram. Het nieuwe goudgehalte van den franc, de Fransche munteenheid, zal bij later decreet, genomen in den ministerraad worden vast gesteld. Ook de voorwaarden voor het inwisse len van Fransche bankbiljetten tegen goud zullen later bij door den ministerraad geno men decreet worden vastgesteld. Zoolang het eerste genoemde decreet nog niet zal zijn uitgevaardigd, zal het wissel- stabilisatiefonds tot taak hebben de betrek kingen tusschen den frank en de buitenland- sche wissels te regelen. Het tweede artikel van het decreet keurt de overeenkomst welke tusschen den minister van financiën en den gouverneur van de Bank van Frankrijk werd gesloten goed. Het derde artikel van het decreet maakt een einde aan het decreet van 28 Juni, waarbij het uitbetalen van handelsovereenkomsten in goud of buitenlandsche munt wordt opge schort. Het egalisatiefonds van tien milliard franc zal verder opereeren. Uit de debatten in de Kamer is gebleken, dat het fonds niet meer over deze tien milliard beschikt, doch volgens de wet kan het fonds goud afstaan aan de Bank van Frankrijk. Hierdoor zal het mogelijk zijn, dat het fonds weer wordt vergroot, het geen tot uiting zal komen op de volgende bankstaat van de Bank van Frankrijk. Verder zal de Bank voor het oogenblik goud blijven koopen tegen den koers van de wereldmarkt. De Bank van Frankrijk is gemachtigd den staat vijftien milliard franc nieuwe voor schotten te verleenen. Het sluiten van de beurzen, zal, in tegenstelling met hetgeen eerst werd vermeld, alléén betrekking hebben op de effectenbeurzen. tische vrijheid. Zij brengen ook den vrede in gevaar. Na een schorsing der bijeenkomst nam Blum in de regeeringsbank plaats. Gardey verklaar de, dat hij zeer geroerd was door de ontvangst, die zijn verslag in den senaat genoten had. Hij meende echter, dat het algemeen aanplak ken van zijn rede den verzoeningsarbeid tus schen de beide Kamers zou kunnen hinderen en verzocht den senaat dan ook van zijn be sluit terug te komen. ZooaLs gemeld werd al dus besloten. Vervolgens nam Chautemps het woord. Hij zeide, dat hij als lid van het kabinet-Blum in ernstige vraagstukken, zooals van den Spaanschen oorlog en die der sociale conflic ten, nooit van meening had verschild met Blum, wiens helder inzicht en vaderlandsliefde hij prees. De voorgestelde maatregelen worden doorhet nieuwe kabinet eendrachtig gesteund. Na de toespraak van Chautemps ging men over tot stemming, waarbij het regeerings- ontwerp werd aangenomen. Wilde Toechatsjefski oorlog met Japan? Volgens zekere te Londen ontvangen in lichtingen heeft Toechatsjefski met zijn le ven moeten boeten voor zijn verzet tegen de vredespolitiek van Stalin, die door Worosjilof gesteund werd, aldus meldt Havas. Men meent te weten, dat Toechatsjefski oorlog met Japan wilde: Hij zou bij herhaling verklaard hebben, dat het Russische leger Japan binnen twee maanden zou kunnen „liquideeren". Dit standpunt zou Stalin een gevaarlijke dwaasheid hebben geacht en hij zou zonder aarzelen besloten hebben Toechatsjefski en zijn aanhangers te doen verdwijnen, omdat hij van meening was, dat de vrede onmisbaar is voor den binnenlandschen opbouw van Rusland. Deze verklaring van den dood van den maarschalk sluit overigens niet de mogelijk heid van een samenzwering, met het doel het bewind van Stalin gedurende een oorlog om ver te werpen, uit. Zonder dat men avonturen zoekt, aldus deze inlichtingen, schijnt het, dat de Russen voor al aan de Japansche grens zooveel mogelijk voorzorgsmaatregelen treffen. Geheel Siberië is een uitgestrekt kamp: reizigers verklaarden overal langs de spoor wegen reusachtige werken gezien te hebben. Rusland is gereed om een Japanschen aanval te beantwoorden. Te Moskou zou het gerucht de ronde doen, dat Worosjilof binnenkort zou aftreden en vervangen zou worden door Blücher, com mandant van het Roode Leger in het Verre Oosten. Men herinnert er overigens aan, dat kortgeleden de arrestatie van Blücher werd voorspeld. Volgens andere geruchten zou de vlieger Levanefski in hechtenis zijn genomen en Mironof, adjunct-directeur van den pers dienst van het ministerie van buitenlandsche zaken, zou in een andere functie benoemd zijn. Britsdh' Slag in Waziristan eischt vele dooden. Havas meldt uit Bomibay 30 Juni: Bij gevechten in Waziristan werden den Sjerali Mahsoed-krijgers ernstige verliezen toegebracht. Zij zouden 26 dooden op het slagveld hebben ach tergelaten. Aan Engelsche zijde zouden twee Goerka's zijn gesneuveld en vijf ge wond. Doriot's opvolger te St. Denis. De gemeenteraad van St. Denis heeft in de plaats van Doriot Marcel Marschall met 36 tegen 28 stemmen tot burgemeester ge kozen. Na afloop van de vergadering werd een betooging gehouden door ongeveer drie honderd personen, die „aftreden" riepen. Zij werden door de politie verspreid. Russische kanonneerboot door Japansche troepen tot zinken gebracht. Japansche troepen hebben naar Havas meldt ten Zuiden van het in de Amoer, de grensrivier tusschen Siberië en Mandsjoekwo, gelegen eilandje Sennoefa een Russische ka nonneerboot tot zinken gebracht. De voordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft naar aanleiding van dit nieuwe incident ver klaard, dat de Russen, ondanks de belofte van Litwinof, een aanvallende houding heb ben aangenomen, doordat drie kanonneer- booten de wateren van Mandsjoekwo bin nenvoeren en het vuur openden op de Ja- pansch-Mandsjoerijsche soldaten. Hij voeg de hieraan toe, dat de regeeringen van Japan en Mandsjoekwo oprecht wenschen, dat de toestand in geen enkel opzicht ernstiger wordt. Dit kan bereikt worden, wanneer de Russen hun woord houden, afgezien van hun aanvallende houding en hun troepen van de eilanden in kwestie terugtrekken. Het ministerie heeft den Jaapnschen am bassadeur te Moskou opdracht gegeven, krachtig tegen de aanvallende actie van Rusland te protesteeren. In officieele kringen te Hsinking gelooft men, dat de regeering van Mandsjoekwo vastbesloten is een krachtige houding aan te nemen en dat zij zal aandringen op het verkrijgen van vrije vaart op de interna tionale Amoer. In zekere Japansche kringen wordt het in cident beschouwd als een tegenmaatregel tegen de talrijke grensincidenten van den laatsten tijd. Men vergelijkt deze maatregel met het bombardement van Almeria. Franco's voortgezette opmarsch in het Noorden. Havas meldt uit Bilbao, 30 Juni: In den loop van den middag hebben de troepen van Franco Castro Urdiales bezet. Hiermede zijn de rechtschen 36 kilometer opgerukt langs den weg van Bilbao naar Santander. Men verwacht dat, wanneer het weer goed blijft, Santander over een dag of veertien zal zijn gevallen. Onbekende oorlogsschepen demonstree- ren voor Lamona. De Raad van verdiging te Valencia deelt mede, dat de chef van de vlootbasis te Mahon (Balearen) het volgende heeft bericht: „Dinsdag hebben zeven oorlogsschepen van onbekende nationaliteit een demonstra tie uitgevoerd tegenover de vesting Lamona. Een der schepen is op 12 mijl uit de kust gestationneerd, vier andere begaven zich naar het Noordwesten, terwijl twee zich in de richting van de kust verwijderen." Zes doodvonnissen te Lerida. Zes personen zijn te Lerida ter dood ver oordeeld, omdat zij de regeeringsvliegers trachtten over te halen met hun toestellen over te gaan naar de rechtschen. DE ZOON VAN ROOSEVELT GEHUWD. De zoon van president Roosevelt is gisteren in het huwelijk getreden. Drie compagnieën van het Amerikaansche leger waren op het landgoed van Dupont te Wilmington aangekomen, teneinde mede te helpen aan de bescherming van president Roosevelt, die het huwelijk van zijn zoon Franklin Delano Roosevelt met Ethel Dupont, de dochter van Eugene Dupont, zal bijwo nen. Eugene Dupont is een van de rijkste man nen uit de Vereenigde Staten en een voor aanstaande persoonlijkheid in de chemi sche industrie. Tijdens den verkiezingsstrijd voor de presi dentsverkiezingen heeft hij Roosevelt fel be streden. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs liep wat hij loopen kon, maar de Kobolden bleven hem hard nekkig achtervolgen. Thijs dacht wel, dat ze hem zouden inhalen, want zoo hard als de kleine kabouters kon hij toch nooit loopen. Zoo dravend was hij weer in de buurt van de Zeven Bergen ge komen en toen hij omkeek, zag hij, dat de Kobolden reeds zeer dicht genaderd waren. Maar toen hij in de bergen kwam, staakten ze plots de achtervolging. Thijs keek verbaasd op, dat had hij niet verwacht. Hijgend bleef hij stilstaan, maar zijn hart klopte als een stoom hamer van het harde loopen. Maar toen hij zag, dat de kabouters nu heelemaal verdwenen, begreep hij alles. Ze durfden natuurlijk niet, omdat ze bang waren voor de reuzen! Goering spreekt voor de Internationale Kamer van Koophandel. i. BERLIJN, 28 Juni 1937. (Van onzen correspondent.) et groote plechtigheid in tegenwoor digheid van den Führer is zoo juist in de groote zaal van de Duitsche Opera het congres geopend van de Internationale Kamer van Koophandel, waar toe uit 40 staten 1600 deelnemers naar Berlijn waren gekomen. In verband met het vierjaren plan en haar handelspolitiek een gebeurtenis van belang voor de Duitsche regeering, wier leden zich gelukkig achten, als gulle gast- heeren en „explicateurs" hunner politiek in persoonlijk contact te kunnen treden met de prominenten der handelswereld. Een zonnige dag in Berlijn met veel vrien delijke belangstelling voor de congressisten, die op hun weg door de groene parkstraten naar het operagebouw zich gevoeld moeten hebben als feestgangers. In de strenge koele kunsthal brachten ze een feestelijke atmosfeer, die ook weldadig werkte op de persvertegen woordigers aller talen en rassen. We konden met een rijtje portretten in de hand de groo- ten van het congres met hun markante kop pen niet moeilijk tusschen de twee duizend en zooveel aanwezigen er uitvinden en hebben nog even gelegenheid gehad, met den presi dent der Internationale Kamer een paar ge vleugelde Hollandsche woorden te wisselen. Toen kwam het plechtige oogenblik der be groeting. Ministerpresident „generaloverste' Goering sprak. Velen, die zich de grooten der partij slechts hebben kunnen voorstellen uit hun donderreden, zullen zich verwonderd heb ben over het aangenaam, zelfs ongedwongen joviaal optreden van dezen leider van het vier jarenplan. Er spraken nog rijksbankpresident en minister voor economische zaken dr. Schacht, de president der Internationale Ka mer, onze landgenoot dr. Fentener van Vlis- singen en de president van het congres Fro- wein. Woorden ter begroeting, woorden van dank voor de vriendelijke verwelkoming, woor den over den goeden wil, om tot een overeen stemming te komen, die voor den internatio nalen handel bevorderlijk zal zijn. Woorden al zoovele malen gesproken op dergelijke inter nationale congressen, zonder eenige uitwerking van practisch nut voor vrede, handel en wel vaart. De besprekingen en overeenstemmin gen op deze congressen zullen pas dan ook over de grenzen van invloed kunnen zijn als de deelnemers hun congresstemming bij hun re geeringen weten over te brengen. Zal dit congres daartoe een inleiding zijn, dan beantwoordt het aan de hoogste verwach ting, die we ervan kunnen koesteren. De Duitsche regeering neemt intusschen gretig de gelegenheid waar, te trachten het groot aantal vooraanstaande buitenlanders uit het handelsleven door persoonlijk onder houd en aanschouwelijke voorstelling ter plaatse tot een andere meening te brengen over haar economische politiek dan over 't al gemeen in het buitenland heerschende is. In zijn rede schreef Goering het congres groote beteekenis toe, in dezen tijd van internatio nale politiek en economische spanningen. Dat het in Berlijn wordt gehouden verhoogt, naar zijn meening de internationale belangstelling in deze conferentie, wier verhandelingen tot het herstel van den wereldhandel zullen bij dragen. De Duitsche economische politiek is in het buitenland aan een critiek onderworpen, die hij niet als gerechtigd kan erkennen. De behandeling der belangrijke nationale en in ternationaal economische organisatie-proble men en van internationale productie- en han delsvraagstukken zal den heeren van het bui tenland, die als graag geziene gasten in Ber lijn vertoeven, ook den inhoud der Duitsche economische politiek aantoonen. Vooral ver heugt hij er zich over, dat den leden der Duit sche regeering en den mannen van Duitsch- land's handel en nijverheid gelegenheid wordt gegeven, in persoonlijk onderhoud, de leiden de mannen op hetzelfde gebied in het buiten land nader te leeren kennen en daarbij te trachten tot gemeenschappelijken intematio nalen arbeid te komen. Hij zegt, te gelooven aan positieve resultaten van het congres in het belang eener nieuwe vorming der internatio nale betrekkingen. Hij ziet het economische wereldvraagstuk niet alleen in betrekking tot particulier-economisch nut, maar vooral van nationaalpolitiek standpunt. Duitschland's streven naar internationale economie heeft naar hij zegt den diepe ren zin, door uitvoer van Duitsche producten, goederen te kunnen invoeren, die de natuur Duitschland en daarmee den „Duitschen mensch" in het eigen land heeft onthouden. Nu vraagt hij zich af of andere landen dan een ander standpunt kunnen innemen. Is er een land. dat alle gaven der natuur geschon ken is? Het antwoord ligt voor de hand. en in verband met de bewering in binnen- en buitenland, dat de Duitsche regeering autar kische plannen beraamt zegt hij, van mee ning te zijn, dat er ook geen land kan zijn, dat pricipieel aan den wereldhandel niet wil deelnemen, tenzij het zijn bevolking dwingt, afstand te doen van het bezit en het genot van goederen, die alle andere menschen kunnen bezitten en genieten. Hij acht het vierjaren plan geen hindernis voor den opbouw eener nieuwe wereldeconomie, integendeel, een waardevol actief zou er haar door ten goede komen. De uitvindingen en technische verbeterin gen in de laboratoria en bureaux van een in dustrieland en de industriën en productie systemen, die zich daaruit hebben ontwikkeld, zouden niet alleen voor het eigen land. maar ook internationaal van groot gewicht zijn. Het doel van het vierjarenplan geeft hij aan door de verklaring, dat, hoe ook een land econo mische politiek moet voeren, het zich dit van buitenaf niet kan laten voorschrijven, wat in- en wat moet worden uitgevoerd. Tot eiken prijs invoeren of zich uitvoermogelijkheden te ver schaffen door politieke verbintenissen, die nationaal onbestaanbaar zijn, daarvan kan voor Duitschland geen sprake zijn. Zoo is voor hem dit plan het „zekerheidscoëfficiënt", dat Duitschland vrijheid van handelen verzekert. De heeren van het congres hebben 't alles direct in hun eigen taal kunnen hooren en schenen zeer ingenomen met het vernuftig vertaalapparaat en ook met het gesprokene en de vriendelijke woorden, die er nog op volgden. H. L. MARKT WOERDEN. Aanvoer 413 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 23f 25.50. Met rijksmerk 2e kw. f 2022. Handel matig. COÖP. CENTRALE EIERVEILING PURMEREND G.A. Aanvoer 80.000 Eendeneieren ƒ2.60 a f 2.75 per 100 stuks; 90.000 Kippeneieren. 65/66 K.G. .f3.30 a ƒ3.40; 63/64 K.G. ƒ3.20 a 3.3060/62 K.G. 3.Ó5 a 3.20 58/59 K.G. 3 a ƒ3.10; 56/57 K.G. ƒ2.90 a ƒ3.-; 53/55 K.G. ƒ2.70 a ƒ2.90. MARKTBERICHT. PURMEREND29 Juni 1937. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 66.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs ƒ22.—. Aangevoerd 15 partijen kleine boerenkaas, per 100 K.G. met Rijksmerk ƒ21.50; Goudsche, per 100 K.G. met Rijksmerk ƒ21.50; 1 stapel volvette, per 100 K.G. met Rijksmerk 22. Boter, aanvoer 1159 K.G., laagste prijs f 1.39, hoogste prijs ƒ1.47 per Kilo; Weiboter, ƒ1.38 tot 1.40 per K.G. Runderen, aanvoer totaal 490 stuks. Vette koeien, aanvoer 200 stuks, laagste prijs 62 ct., hoogste prijs 78 ct., per Kilo. 192 Gelde koeien, laagste prijs 160, hoogste prijs 225 per stuk; 60 Melkkoeien, laagste prijs f 150, hoogste prijs .f275 per stuk; 38 Stieren, laagste prijs 52 ct., hoogste prijs 62 ct. per Kilo 9 paarden, laagste prijs ƒ120, hoogste prijs ƒ190 per stuk; 62 vette kalveren, laagste prijs 190, per stuk.Handel matig. 370 nuchtere kalveren voor de slacht, laagste prijs f 5-, hoogste prijs 13.- per stuk. Handel vlug. Nuchtere kalveren voor de fok, laagste prijs 10.-. hoogste prijs f 15.- per stuk. 171 Vette varkens voor de slacht, laagste prijs f49, hoogste prijs ƒ51 per stuk. Handel vlug. 57 magere varkens, laagste prijs 18, hoog ste prijs 32 per stuk. Handel matig. 245 big gen, laagste prijs ƒ12, hoogste prijs 17 per stuk. Handel matig. 436 schapen, laagste pr. 15, hoogste prijs f 29. Handel matig. 35 bok ken. laagste prijs ƒ4, hoogste prijs ƒ13. Han del matig. 511 lammeren, laagste prijs ƒ12, hoogste prijs 15. Handel matig. Kipeieren, laagste prijs ƒ2.90, hoogste prijs ƒ3.40 per 100 stuks. Eendeneieren, laagste prijs 2.40 per 100 stuks. Piepkuikens, laagste prijs 85 ct., hoogste prijs 95 ct. p. Kilo. Oude kip pen en hanen, laagste prijs 35 ct., hoogste prijs 40 ct., per Kilo. Konijnen, laagste prijs 30 ct., hoogste prijs ƒ1.40 per stuk. Eenden, laagste prijs 20 ct.. hoogste prijs 60 ct. p. stuk Duiven 40 cent per paar. 75 Eendeneieren A ƒ2.50; 1033 Kippeneieren A 3.10 a 3.40 per 100 stuks. VRIJDAG 2 JULI HILVERSUM I, 1875 M. 8.— VARA 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.— VARA 8.Gramofoonmuziek 10— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.15 Vervolg declamatie 11.30 Orgelspel 12.Ko- vacs Lajos' orkest en gramofoonmuziek. 2. Gramofoonmuziek 3.15 AVRO-Dansorkest 4. „Fantasia" en gramofoonmuziek. 5.Voor de kinderen 5.30 VARA-Orkest 6.30 Politiek radiojournaal 6.50 Gramofoonmuziek 7.— Causerie over de bouw van den Maastunnel 7.20 Gramofoonmuziek 7.30 Berichten VGP 7.35 Lezen in den Bijbel 8.Zang en piano 8.30 Kerk, Volk, Staat, causerie, 9.— Vroolijke voordracht 9.30 Zang met twee vleugels 9.50 VARA-Orkest 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwijding 11.— Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30 12.Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de NCRV. 8.— Schriftlezing,: meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Ge- lukwenschen 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst 11.— Friesch programma 12.— Berichten 12.15 Gramofoonmuziek 12.30 En semble Van der Horst 2.— Gramofoonmuziek 2.30 Christ, lectuur 3.— Pianovoordracht 4.— Gramofoonmuziek 4.30 Stichtsch Salon-or kest. 6.30 Causerie over dahlia's. 7.Berich ten. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Gramofoonmu ziek 8.Berichten ANP. Herhaling SOS-Be- richten. 8.15 Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap", sopraan en orgel. 9.40 Op de fiets door Mooi Nederland, causerie. 10.10 Be richten ANP. 10.15 Gramofoonmuziek 10.45 Causerie over kampeeren 11.0012.Gramo foonmuziek. Hierna: Schriftlezing. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Causerie over babyverzorging 11.40— 11.50 Pianosoli 12.10 Orgelconcert 12.50 BBC- Dansorkest 1.352.20 Piano en sopraan 3.55 Gramofoonmuziek 4.20 Stedelijk Orkest Har rogate 5.35 Yascha Krein's Zigeunerorkest. 6.20 Berichten 6.45 Het Bridgewater-kwintet 7.30 Voor tuinliefhebbers. 7.50 Peter Yorke en zijn Band. 8.20 BBC-Schotsch orkest. 9.— Orgelspel 9.20 Berichten 9.40 Cabaret 10.20 Kutcher strijkkwartet 10.45 Het Olof Sextet en soliste 11.35 Herman Darewski en zijn Band. 11.50—12.20 Dansmuziek (gr.pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10 35 Gramofoonmuziek 12.50 F. Gras-orkest en zang. 4.20 Moyse-Trio en zang. 5.50 Pianovoordracht 6.05 Zang. 7.20 Zang. 7 35 Vioolvoordracht 7.50 Duetten. 8.05 Cellovoordracht 8.50 Zang 9.20 Gevarieerd programma 10.50 Gramofoonmuziek 11.20 1.05 Parijsch Philharmonisch orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Politiemuziekkops. 7.30 Gramofoomu- ziek. 8.50 Omroepsehrammelensemble en so listen 9.50 Gramofoonmuziek 12.20 West- Duitsch Kamerorkest 2.35 Gevarieerd concert 4.20 E. Börschel's orkest. 5.50 PianovooTdracht 7.10 R. Gaden's orkest 8.30 Omroepkwintet 9.35 Programma voor soldaten 10.50 Omroep koor en solisten 11.30—12.20 H. Kalbes' orkest en solisten BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest 1.30 Salonorkest 1.50—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Guetta Milano's orkest. 6.20 Belgisch Pianokwartet 7.20 Gramofoonmuziek 8.20 Kleinorkest 8.50 Radiotooneel 9.30 Caecilia- koor. 10.40—11.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 1.05 Salonorkest 1.30 Kleinorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Accordeonmuziek. 6.Cello en piano 6.35 Gramofoonmuziek 6.50 Pianovoordracht 7.35 Zang 8.20 Symphonie-orkest 10.3011.20 Gramofoonmuziek. DEÜTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 30 „Komm mit zum Tanz", vroolijke avond 10.20 Berichten 10.5012.20 Hanns Kal bes' orkest en sobsten. Om 11.05 Weerbericht,

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3