\uto-ongeluk te Santpoort Raadsperikelen. HEEMSKERK RAADSVERGADERING Woensdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. Bij de vaststelling der notulen vond de heer Henneman de in de vorige vergadering gemaakte opmerkingen over het verleenen van dansvergunningen niet juist in de notulen weergegeven. Ook miste spreker daarin de voorgelezen motie. Spr. wilde deze thans op nieuw aan de orde gesteld zien, omdat in deze aangelegenheid de voorzitter zijn bevoegdheid te buiten is gegaan door daarover het woord niet te verleenen. De voorzitter heeft volgens den wethouder den raad bij den neus genomen en vergeet schijnbaar, dat de raadsleden namens de ge meentenaren het woord voeren. De voorzitter bleef van oordeel, dat het verleenen van dansvergunningen een zaak van het hoofd der politie is. Spr. is zijn be voegdheid in geen enkel opzicht te buiten ge gaan, want deze aangelegenheid hoort in den raad niet thuis. Wethouder Van Duivenvoorde gaf den voorzitter in overweging den raad uit spraak te laten doen. Indien de voorzitter daaraan geen gevolg geeft is spr. niet bereid de agendapunten te behandelen. Deze kwestie moet eerst uit de wereld. De voorzitter handhaafde zijn stand punt, maar verklaarde zich bereid de motie van afkeuring van zijn beleid inzake het ver leenen van dansvergunningen aan de orde te stellen. Nadat deze motie was voorgelezen zei spr., deze zeer overdreven te achten. Er wor den niet te pas en te onpas dansvergunnin gen verleend. Dat ook op den eersten Pink sterdag gedanst mocht worden is weliswaar een afwijking van de gewoonte, maar toen golden ook buitengewone omstandigheden (Bloemententoonstelling „Marquette") Spr. verklaarde wel degelijk rekening te houden met de gevoelens van de burgerij. Het verzoek om op den eersten Pinksterdag te mogen dansen was uit de ingezetenen zelf voortgekomen. De heer M u y e n kon zich begrijpen, dat de katholieken zoo over het dansen dachten, maar hij vond dat toch geen reden, om den burgemeester aan te vallen. In deze veel te scherp gestelde motie staan dingen, die ab soluut geen doel hebben. De motie werd hierna in stemming gebracht en aangenomen. Alleen de heer Muyen stemde tegen. Aangeboden werden de rekeningen van de gemeente, het Algemeen Armbestuur en van de bedrijven, dienst 1936. Zij werden ter onderzoek in handen gesteld van een commissie, waarin werden gekozen de heeren Muyen, Klaasse en Kuhne. B. en W. stelden hierna voor te besluiten tot aankoop van een perceel grond ten be hoeve van de uitmonding van den Ooster- streng ter grootte van 147 c.A. voor den prijs van 745. De heer v. d. Outenaar was van meening. dat het Rijk beter het perceel van Castricum kon aankoopen. Eerst dan zou er een goede verbetering tot stand komen. Besloten werd het voorstel aan te houden. Besloten werd voorts tot verdracht van grond ten behoeve van de verbetering van den Rijksweg. Als gevolg van een „kadastrale blunder' zooals de voorzitter het noemde, was een deel van den Rijksweg op naam der gemeente ge- gekomen. De Raad besloot dezen weg maar weer aan het Rijk over te dragen, waarmede de fout hersteld werd. De heer Muyen drong hierbij nog aan op een goeden afvoer van water. De Raad besloot tevens driemaal per jaar schouw te houden, namelijk in April, Juni en September. Vastgesteld werden de gemeenschappelijke verordeningen -betreffende den vleeschkeu- nngsdienst met de gemeenten Beverwijk en Uitgeest. Bij de rondvraag drong de heer Klaasse er op aan met het werk aan de beken voor den waterafvoer te beginnen. De voorzitter antwoordde dat het ge meentebestuur bij uitzondering dit werk in werkverschaffing mag uitvoeren in den tijd, dat overal de werkverschaffingen moeten worden stopgezet. De uitvoering ondervindt evenwel vertraging door ziekte van den ge meenteopzichter en door een tekort aan ge schikte arbeidskrachten. Zoo spoedig moge lijk zal met de uitvoering een begin worden gemaakt. De vergadering werd hierna ge sloten. BEVERWIJK De nieuwe bioscooppro<rraiuma's. Luxor Theater. Het Luxor Theater vertoont deze week als hoofdnummer „De duivel van O 69". In dit filmwerk, dat zich afspeelt op een duikboot basis, spelen Gary Cooper, Charles Laughton en Tallulah Bankhead de hoofdrollen. Goedgehumeurd, vriendelijk en beleefd in het publiek, een brute, jaloersche echtgenoot achter de muren van zijn weelderige villa: dat is commander Sturm, gezagvoerder over een kleine duikboot-basis in een havenstad van Noord-Afrika. Slechts zijn vrouw, Diana, is op de hoogte van de afwijkingen in zijn karakter, die het leven met hem tot een hel maken. Als Sturm een van de luitenants laat over plaatsen wegens onbekwaamheid, weet Diana dat zijn jaloezie de werkelijke reden van deze degradatie is, en zij doet pogingen om den lui tenant te helpen. Sturm krijgt een aanval van dolle woede en in haar angst vlucht Diana het huis uit en dwaalt de straat op. De inlandsche bevolking viert een gods dienstig feest en Diana dreigt in de dansende, dringende menigte het bewustzijn te ver' '/.en. Een sterke hand helpt haar overeind, een rus tige jonge man duwt haar een winkeltje bu - nen. Om den winkelier tevreden te stellen, die er op aandringt, dat zijn bezoekers iets bij hem koopen, neemt de man een flacon par fum mee. Sturm is al weer jaloersch, en zijn verden king wordt nog grooter wanneer hij het par fum ruikt. Doch wanener zijn nieuwe luite nant, Sempter, zich bij hem aanmeldt, is hij weer goedgehumeurd, totdat Sturm hetzelfde parfum ruikt. Diana treedt het vertrek bin nen en ontdekt tot haar ontsteltenis, dat de nieuwe luitenant niemand anders is dan haar redder van den vorigen nacht. Sempter gaat aan boord van de duikboot, maar Diana snelt hem na om hem te waar schuwen voor de wraak van haar echtgenoot. Intuschen komt Sturm aan bood en wanneer hij verneemt dat zijn vrouw aan boord is geeft hij bevel te vertrekken en te duiken. Na een hevige woordenwisseling met zijn vrouw in tegenwoordigheid van Sempter, waarbij zij hem bekent dat- zij den luitenant lief heeft, stuurt Sturm de boot op een vrachtschip aan. Dan geeft hij het commando over aan Sempter op het oogenblik, dat de botsing plaats heeft. De boot zinkt en de bemanning volgt de be velen van Sempter en allen slagen erin vei lig de oppervlakte van het water te bereiken, waar zij door de speurende reddingsbooten worden opgepikt. Slechts Sturm komt om in de golven. Weken later, als de Krijgsraad hem onschul dig heeft bevonden aan het ongeluk, vinden Sempter en Diana elkander terug, ditmaal voor goed. Het tweede hoofdnummer is „Chu Chin Chow". Alle medewerkenden leveren in deze grootsch opgezette, romantische operette-rol prent voortreffelijk spel, inzonderheid Anna May Wong als slavin en Fritz Kortner als roo- verhoofdman. SCHOOLREISJE VAN SCHOOL 2. De leerlingen van de vierde klasse van de o. 1. school 2 hebben een uitstapje gemaakt, waarbij een bezoek werd gebracht aan het vliegveld Schiphol ter bezichtiging van de K. L. M.-vloot. Daarna werd naar Hilversum ge reden, waar de jeugdige reizigers de A.V.R.O.- studio bezichtigden. Tevens was het gezel schap getuige van het optreden van het orkest van Kovacs Lajos voor de microfoon. De dag werd besloten met een bezoek aan Oud-Valkenveen. De kinderen hebben zich eenige uren in den speeltuin uitstekend ver maakt. Opgetogen over het prettige uitstapje arri veerde het gezelschap des avonds tegen 8 uur weer in Beverwijk. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Dins dag aangevoerd 110.275 K.G. aardbeien tegen een gemiddelden prijs van f 19,89 per 100 K.G. Aan de B. E. T.-veiling was de aanvoer 62.275 K.G. met een doorsneeprijs van f22,25 per 100 K.G EXAMENS HANDENARBEID. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaag den voor het examen handenarbeid de heeren A. J. A. Akkermans, H. C. J. Bleekemolen, P. Doedens. J. G. Havekes, C. J. van Houten, N. Th. v. d. Lee, J. H. Modderman, Th. M. A. Ostendorf en P. J. Wijte. CASTRICUM RAADSVERGADERING Nieuw raadslid gcinstalleerd. Heffing van precariorechten. f 15000 voor nieuwe ovens in de gasfabriek. Ophaaldienst van vuilnis in eigen beheer. Woensdagmiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemees ter Sloet. De raad was voltalilg. Na opening der vergadering werd de heer C. J. Brouwer (V. D.) als raadslid geïnstal leerd, als opvolger van den heer Aukes. De heer Brouwer legde de bij de wet ver- eischte beloften af en werd daarna als raads lid door den voorzitter verwelkomd. Spr. ver heugde zich erover, dat de plaats van den heer Aukes, wiens werk zoozeer werd ge waardeerd, door een jonge, flinke kracht wordt ingenomen. De voorzitter uitte den wensch, dat de heer Brouwer de belangen der gemeente steeds voor oogen zou houden en naar beste krachten zou behartigen. De heer Brouwer vond' op zijn plaats een tuiltje fraaie anjers, die het nieuwe raadslid met een hoffelijk gebaar voor mevr. Bakker- Pieters plaatste. De heer De Wi 1 dt miste in de notulen het gesprokene in de vorige vergadering over een afwijkende beslissing ten aanzien van de rooilijn van het perceel der Gez. Kuys. Spr. was van oordeel dat de voorzitter heeft toege zegd bij den Rijkswaterstaat te zullen infor- meeren waarom dit was geschied. De voorzitter ontkende deze toezeg ging, omdat de betrokkenen dat zelf moeten doen. Deze aanvulling kan dus niet aan de notulen worden toegevoegd. De notulen werden hierna vastgesteld. Ingekomen waren missives van Ged. Staten betreffende goedkeuring van genomen raads besluiten, o.m. van de verhuring van de ambtswoning van den burgemeester. Ook was ingekomen de goedkeuring van de uit breidingsplannen 1 en 2. Deze stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stelden voor het pad, dat toegang verleent tot de perceelen Duin en Boschweg 4, 6, 8 en 10 den naam „De Fuik" te geven. De heer Brouwer vond dit een minder gunstige benaming. „In de fuik loopen" is geen prettig gehoor, meende spr. De raad koos den naam „Radiopad", omdat de centrales aan dit pad staan. Aangenomen werden de voorstellen van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling inzake het gebruik van een destructor, tot wijziging en aanvulling van de Algemeene Politieverordening en tot het vaststellen van een slaapstedenverordening. De heer Berlée had bezwaar tegen het hef fen van belasting van 't bedrag, dat de ver- eenigingen als belasting op den entreeprijs innen. De voorzitter deelde mede, dat door den Hoogen Raad deze heffing is goedge keurd. De belasting wordt geheven van den bruto-entreeprijs. In antwoord op een vraag van den heer D e W i 1 d t deelde spr. mede, dat de bedragen gelijk zijn aan de vorige verordening. Alleen voor bals is de belasting 50 ets. per keer hooger. De verordening werd daarna goedgekeurd. Dit geschiedde eveneens met de verordening op de heffing en invordering van begraaf- rechten. Mevr. Bakker had er bezwaar tegen, dat reeds vóór de begrafenis de begraafrech- ten moeten worden betaald. Voor velen levert dit bezwaren op, want als regel betalen ook de verzekeringen eerst na de begrafenis uit. De voorzitter zei, dat B. en W. in zulke gevallen zeker soepel willen optreden. De heer Brouwe r kon zich niet vereeni gen met het heffen van rechten voor het ge sloten houden van een graf. De heer Hellinga vond de geheven bedragen nogal aan den hoogen kant. De voorzitter zag daarin niets onbil lijks. Men wil toch gaarne, dat de begraaf plaats er behoorlijk uitziet. Tot nu toe is er niets aan gedaan. Dat onderhoud brengt voor de gemeente kosten mee en het is billijk dat daarvoor dus wordt betaald. Op voorstel van den heer Brouwer wordt aan artikel 10 de bepaling toegevoegd, dat B. en W. de bevoegdheid hebben verminde ring of vrijstelling van rechten te verleenen. Een voorstel van Mevr. Bakker en den heer Brouwer om de onderhoudskosten progressief te heffen werd niet voldoende ondersteund. Daarna kwam aan de orde de verordening op de heffing en invordering van precario rechten. De voorzitter deelde mede, dat B. en W het onder letter o bepaalde terugnamen, om dat zij het radio-vraagstuk nog eens nader willen bestudeeren. B. en W. hoopten dat de toepassing der ver ordening aan het aanzien der gemeente ten goede zal komen. De heer Brouwer vond de vergoeding van f 2.50 voor een spionspiegel veel te hoog. Hulpbehoevenden en menschen, die slecht ter been zijn, houden zich door deze spiegels op de hoogte van hetgeen er op straat ge beurt. Spr. stelde voor het bedrag op f 0.50 per jaar te stellen. De voorzitter voelde niets voor spion- spiegels. Dit zijn leelijke dingen en men kijkt er in, om te zien wat er op straat voorvalt, zonder zelf gezien te worden. De heer Hellinga was het eens met den heer Brouwer. Spr. stelde voor de spionspie- gels geheel vrij te laten. Het voorstel van den heer Brouwer om 50 ets. te heffen werd verworpen met 3 tegen 8 stemmen. Het voorstel van den heer Hellinga werd eveneens met 3 tegen 8 stemmen verworpen. De heer Hellinga vond het niet j'uist, dat van woonwagens nog staangeld werd ge heven. Deze menschen moet men volgens spr. tegemoet komen. De voorzitter zei, dat de gemeente deze menschen reeds tegemoet komt, want zij kun nen 14 dagen gratis standplaats houden. Deze bepaling is slechts bedoeld om de zaak in de hand te houden. Degenen, die 14 dagen in het woonwagenkamp gratis stand plaats hebben genoten, moeten dan maar weer eens plaats maken voor anderen. Wethouder H e m m e r vestigde er de aan dacht op, dat de gemeente met deze verorde ning niet bedoelt een nieuwe bron van in komsten aan te boren. De overheid moet evenwel kunnen optreden en dat kan zij al leen aan de hand van een verordening. De heer D e N ij s wilde het eerst een jaar aanzien. De voorzitter en wethouder Hem- mer wezen er op, dat de raad de verorde ning te allen tijde weer kan intrekken of wij zigen wanneer zou blijken, dat het een on ding zou blijken te zijn. De heer Brouwer meende, dat de raad het „onding", zooals de wethouder zei, arti- kelsgewijze moest behandelen. De voorzitter en de wethouder protesteer den daartegen. „Ondingen worden niet in den raad gebracht" zei de voorzitter. De verordening werd ten slotte met 8 te gen 3 stemmen aangenomen, nadat een voor stel van den heer Hellinga, om de verorde ning artikelsgewijze te behandelen met de zelfde stemverhouding was verworpen. Hierna werden de besprekingen voortgezet inzake het ophalen en vervoeren van haard- asch en vuilnis. B'. en W. stelden voor dit in eigen beheer te houden. De heer D e W i 1 d t handhaafde zijn stand punt, dat uitbesteding onder particulieren belangrijk voordeeliger zal zijn, zooals ook bij de inschrijving is gebleken. Wethouder He mm er zei, dat inderdaad dit verschil bestaat, maar hij achtte dit niet zoo groot, dat dit opweegt tegen de voordee- len van eigen beheer. B. en w. hebben erva ren, hoeveel moeite en last het ophalen door particulieren oplevert. In verband met de uitbreiding der ge meente en van het meerdere vervoer moet aan een eigen dienst verre de voorkeur wor den gegeven. Van een particulieren dienst heeft spr. nog niet anders dan ellende on dervonden. De heer B. Res heeft er bezwaar tegen, dat B. en W. zoo licht over de financieele voordeelen van den particulieren dienst heen stappen. De voorzitter achtte dit verschil niet zoo groot. Voor alles moet de dienst goed functioneeren. Spr. denkt er bijv. niet aan den auto der gemeente weg te doen, want het particuliere vervoer zou schatten geld kosten. En dit voordeel elimineert de hoogere onkosten van den eigen ophaaldienst. De heer Brouwer maakte van de ge legenheid gebruik, om toezicht te vragen voor het leeghalen der vuilnisbakken door onbevoegden. De voorzitter zei, dat de politie daar voor reeds opdracht heeft gekregen. De heer G. R e s vondt een particulieren dienst voordeeliger, omdat de gemeente dan ook geen verbrandingsoven behoeft aan te schaffen. De heer De Wildt is het er niet mee eens, dat particulieren het niet zullen kunnen. Spr. begreep niet, dat B. en W. dan een op roep hebben gedaan voor gegadigden. De uitvoering in eigen beheer zal toch nof f 1500 meer kosten. De voorzitter merkte nog op, dat een enqute onder vier gemeenten heeft uitge wezen, dat aan een dienst in eigen beheer de voorkeur moet worden gegeven. Boven dien is dit ook in het belang van de uitbrei ding der gemeente. Wethouder H e m m e r zei, dat B. en W. geen „zwaai" hebben genomen, maar dat de oproep is geplaatst op aandringen van de commissie van openbare werken. Het voorstel van B. en W. werd met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. (Tegen de heeren G. Res, B. Res en P. de Wildt). De heer C. J. Brouwer werd benoemd als lid van de gascommissie in de plaats van den heer Aukes. De heer G. Res verklaarde zich tegen het voorstel om B. en W. een crediet van f 15000 te verleenen voor ovenibouw in de gasfabriek omdat naar zijn meening centralisatie van het bedrijf noodzakelijk is. De voorzitter zei, dat de gasafgifte belangrijk is gestegen. Thans is reeds de hoeveelheid bereikt, die men eerst in 1940 verwachtte. De heer De Wildt wilde zijn stem niet aan het voorstel geven, omdat hij nog altijd aan distributie de voorheur blijft geven. Het voorstel van B. en W. werd met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. (Tegen de heeren G. Res en P. de Wildt). Tot plaatsvervangend lid van de com missie van georganiseerd overleg werd de heer Th. Berlee benoemd in de plaats van den heer F. Aukes. Vastgesteld werden een supplementaire be grooting 1936 en een suppletoir kohier hon denbelasting 1936. B. en W. ontvingen machtiging om geld- leeningen te converteeren, wanneer de ge legenheid daarvoor gunstig is. B. en W. stelden tenslotte nog voor Dr. Engelman te Heiloo te benoemen tot contro leerend geneesheer op de verpleging van krankzinnigen. De controle zal slechts plaats hebben, in dien B. en W. dat ten aanzien van bepaalde gevallen noodig achten. De kosten van deze controle zullen slechts f 150 per jaar be dragen. De heer Brouwer had bezwaren tegen dit voorstel, omdat hij het onjuist vond een patiënt uit een inrichting te ontslaan zoo lang hij niet genezen is. De heer Berlee achtte deze controle een (Van den gemeenteraad te Dreu- mel kwamen op 25 Juni drie der zeven leden ter vergaderingna verdaging op 26 Juni weer drie en op 28 Juni slechts één lid, dat toen met den voorzitter wettige beslui ten nemendede agenda zeer vlot afwerkte.) Als men Dreumel's vroede vaadren Tegenwoordig convoceert, Dat het tijd is tot vergaadren, Wordt die oproep genegeerd, Door de meerderheid der zeven, Drie slechts hebben zich gemeld Maar die bleven ook maar even. Want het feest moest uitgesteld. Men besloot opnieuw te pogen. Met de leus: komt tijd komt raad, Naar 'k veronderstel, voor oogen Maar ook dit bracht nog geen baat. Want, volhardend in het kwade, Bleef de meerderheid er weg. Ging eenvoudig niet „te rade" En vermeed elk overleg. Er kwam weder een verdaging Tot een nieuwen dag en uur Dat bracht weliswaar vertraging. Tja, maar goede raad is duur. Op de driemaal-scheepsrecht zitting Meldde zich één lid present, Het debat bracht geen verhitting Voor hem en den president. Deze soort van plichtverzaking Heeft voor mij ook dezen kant. Hier is de sit-n o t-down staking Als primeur van Nederland. Het mag geen gewoonte worden, Want zoo'n houding heeft niets „vroeds" En bedreigt de goede orde, Maar het heeft toch ook iets goeds. Doordat hij zich steeds verkleinde, Was daar zonder veel gepraat, Wel heel gauw de raad ten einde En toch niet ten einde raad. P. GASUS. uitvloeisel van de practijk. Het komt voor, dat een familie weigert een patiënt wiens toestand toelaat de inrichtiig te verlaten, thuis te halen. De wet op krankzinnigen ver toond hierin een leemte. In vele gevallen kan de geneesheer verklaren dat de toestand van een patiënt terugkeer in de maatschappij mogelijk maakt, maar de familie weigert soms den patiënt terug te halen. De heer Hellinga merkte op, dat dus deze maatregel in het belang der gemeente is genomen. Spr. vroeg of men een bepaalde reden had om een medicus van buiten de gemeente te benoemen. De voorzitter antwoordde, dat B. en W. daaraan wel de voorkeur gaven. Dr. Engelman verricht reeds dit werk. Het voorstel van B. en W. werd met- 8 tegen 3 stemmen aangenomen. (Tegen mevr. Bak ker en de heeren Hellinga en Brouwer.) Tenslotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan den aanleg van een straat van den Breedeweg naar den Cieweg door Gebr Die naar te IJmuiden-Oost, die het bouwterrein zullen exploiteeren. Tenslotte waren nog vragen ingekomen van de heeren Berlee en De Nijs over een eventueele stopzetting van de steunver- leening en uitzending van 30 werklooze arbei ders naar de werkverschaffing in de Wie- ringermeer. De interpellanten hadden ook gevraagd naar de mogelijkheid deze men schen te werk te stellen bij de werkverschaf fing te Castricum. B. en W. antwoordden, dat in de periode van 15 Juni tot 25 Sept. slechts 70 arbeiders in de steunverleening opgenomen mogen blijven. Daarvan zullen 30 menschen in de Wieringermeer te werk worden gesteld. Plaatsing in de werkverschaffing te Cas tricum was niet meer mogelijk. B. en W. zullen zich wenden tot den minister van sociale zaken. De vergadering werd hierna gesloten. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is op den Rijksweg nabij Rozenstein, vermoede- I lijk tengevolge van de gladheid van den weg, een luxe-auto geslipt en over den kop ge- slagen. De inzittenden kregen eenige lichte verwondingen en kwamen overigens met den schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd. SANTPOORT BOUW KLEUTERSCHOOL EN ZUSTERHUIS. Het bouwen van een kleuterschool en zus terhuis op een terrein aan de Wolverderlaan bij de R.K. kerk voor de Vereeniging „Doch ters van O. L. Vrouw van het H. Hart" te Waalwijk is opgedragen aan den aannemer W. Thunnissen te Haarlem. PERSONALIA. Ds. R. J. v. d. Meulen, predikant der Geref. Kerk (West.) alhier komt voor op een twee tal voor beroep naar Leiden. HOLLAND—AMERIKALIJN. Statendam, 29 v. N,-York n. Rott. Rotterdam, 29 v. New-York n. Noordkaap. Spaarndam, 29 v. Rott. te Philadelphia. Leerdam, Rott. n. N.-Orleans 28 v. Galveston Binnendijk, 28 v. New-Orleans te Houston. Edam, 30 v. N.-York te Rott. Bilderdijk, 30 v. Rott. n. Newport News. Damsterlijk, Rotterdam n. Vancouver 28 van Veendam, Rott. n. N.-York 28 (4.14 n.m.) 260 mijl W.Z.èW. van Valencia. HALCYON LIJN Stad Schiedam, 30 v. Vlaardingen n. Lulea. HOLLAND AFRIKA LIJN Jagersfontein (thuisr.) 29 van Tanger. Springfontein (uitr.) 30 v. Antwerpen. Meliskerk (uitr.) 29 van Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 29 te Montevideo. Salland, 30 v. Amst. n. Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 29 van Catania n. Venetië. Barneveld, Amst n. Chili 28 van Curacao. Berenice, 29 van Tunis n. Marseille. Colombia, 29 van Barbados te Curasao. Fauna, Hamburg n. Stettin p. 29 Holtenau. Hercules, Bourgas n. Amst. 29 v. Lissabon. Juno, 29 van Patras n. Amst. Perseus, 29 van Barcelona te Tarragona. Stella, 29 van Pyli n. Lefkandi. Oranje Nassau, 28 v. W.-Indië te N.-York. Ariadne, 30 van Salonika te Stamboul. Alkmaar, Chili n. Amst. 30 te Liverpool. Hermes, 30 van Stamboul te Bourgas. Ulysses, 30 van Tripoli (Syrië) n. Malta v.o. Odysseus, 30 van Grimsby te Amst. Merope, 30 van Danzig te Kopenhagen. Telamon, Susa n. Rott. 30 (12 midd.) 135 mijl Z.W. van Ouessant. Trajanus, 30 v. Amst. n. Hamburg. Orpheus, 30 v. Amst. n. Kopenhagen. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Dempo (thuisr.) p. 29 Perim. Indrapoera (uitr.) p. 29 Suez. Garoet (thuisr.) p. 29 Guardaful. Kota Agoeng (thuisr.) p. 29 Kaap del Armi. Buitenzorg (thuisr.) pass. 30 Algiers. S^OOMV A ART MIJ NEDERLAND Tarakan (uitr.) pass. 29 Dungeness. Johan van Oldenbarnevelt, 30 v. Batavia n. Amst. J. P. Coen (uitr.) 29 te Sabang. Chr. Huygens (thuisr.) 30 te Genua. Marnix van St. Aldegonde, 30 van Amst. n. Batavia. Salabangka (thuisr.) 30 te Marseille. HOLLAND BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 29 te Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, Amst. n. Macassar 30 te Port Said. AANGEKOMEN. 29 Juni: Euterpe s.s. Bordeaux Tom (Zw.) s.s. Uleaborg Orlanda s.s. Antwerpen 30 Juni: Pioner m.s. Leningrad Delta m.s. Rochester Nore s.s. Londen VERTROKKEN 29 Juni: Omberg s.s. Holmsund Jeanne d'Arc kruiser Cherbourg Ransdorp m.s. Gothenburg Bowling s.s. Leith Poelau Tello m.s. Hamburg Henca m.s. Exmouth Merel s.s. Londen Amstelstroom m.s. Huil 30 Juni: Tunisia s.s. Rotterdam Mount Dirfys s.s. Rotterdam M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia. Orlanda s.s. Abö IJzerverscheping. Om een lading ijzer in te nemen voor een Oostzeehaven kwam gisteren het Duitsche stoomschip „Orlanda" van Antwerpen aan het Hoogovenbedrijf. Het schip is inmiddels naar Abö vertrokken. Kruiser vertrokken. De Fransche kruiser „Jeanne d' Are", welke ongeveer een week geleden hier binnenkwam om een bezoek te brengen aan de hoofdstad, is gisteren weer in zee gestoken met bestemming Cherbourg. Verbouwd en onder nieuwe vlag. Het Britsche tank-stoomschip „Invergarry" arriveerde 23 December van het vorige jaar te Amsterdam. Het schip werd verkocht aan een Grieksche reederij, n.l. Rethymnis Kulukun- dis te Piraeus, welke het liet verbouwen tot vrachtschip, waarmede maanden gemoeid zijn geweest. Het schip is thans klaargekomen met de reparatie werkzaamheden en vertrok gis termorgen onder nieuwe vlag met den naam „Mount Dirfys" van hier naar Rotterdam, waar het kolen zal laden voor Zuid Amerika. Aanvoer papierhout. Het Zweedsche stoomschip „Tom" kwam gisteren met een lading papierhout van Ulea borg aan de Papierfabriek te Velsen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 30 Juni. Ondertrouwd 30 Juni: G. E. P. Metselaar en Chr. M. Leveld; L. W. van Poppelen en Th. Gabriel; J. G. van Heerden en A. Verweij; N. N Out en P. Korzelius; J. W. Meerveld en A. van Delfsen; F. A. Geensen en E. de Haas; J. T. de Zwart en M. C. W. Zonneveld; M. R. Hahn en E. Schuller; J. H. van der Meij en G. E. Dörfler; W. G. L. van der Schaar en M. C. van Eskert; M. van Stee en J. Hofman; G. C. Termaat en C. van Duuren; J. A. Oost- dam en E. Arons. Getrouwd 30 Juni: H. J. Westerhoven en J. C. Schouten; J. C. Griffioen en W. C. M. Belt; G. Willemse en F. J. Reinerie; H. Woerde en W. E. J. van Duyn; W. A. Jorna en C. J. Homringhausen; P. Smits en A. Domin; C. Boei en A. Zeegers; A. van der Linden en A. J. Hammer; A. Booij en A. M. Moerkerk; A. C. L. Kaan en H. J. van Dansik; R. Laadstra en M. W. Kruize; K. H. Bos en H. A. Spiering; W. P. C. Zuurendonk en L. Th. Meijer; C. van der Leek en G. A. Weresteijn. Bevallen 27 Juni: P. Rademaker—Noten boom, d.; 29 Juni: H. M. P. de Lang—Roest, d.; 30 Juni: M. C. J. SneekNoordermeer, z.; W. E. van Bergen—Kraak, d.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5