VERWACHT WORDENDE SCHEPEN VELSEN Zeldzaam jubileum bij het Velser Ziekenfonds. De heer J. van Gameren veertig jaar voorzitter. Volgens de Statuten van het Velser Zieken fonds moeten de bestuursleden om de twee jaar aftreden. Dit geldt ook den voorzitter den heer J van Gameren, die 3 Juli 1897 tot voor zitter werd gekozen. En daar hij deze functie sindsdien onafgebroken heeft vervuld betee- kent dit, dat hij zich zoo'n twintig keer her kozen zag. En wij vermoeden, dat de heer van Gameren nog wel eenige jaartjes deze functie, die hem zoo na aan het hart ligt, zal blijven vervullen. Want de heer van Gameren is met hart en ziel verknocht aan het Velser Ziekenfonds, waarvan hij een dergenen is, die van de op richting op 18 December 1896 af lid is geweest en dat hij zag groeien van een fondsje met 18 leden tot een instelling met 7000 leden, een instelling, die zulk een belangrijke plaats in het maatschappelijk leven onzer gemeente in neemt. De heer van Gameren heeft twee hobbies: het ziekenfonds en paarden. Vooral over het eerstgenoemde onderwerp raakt hij niet gauw uitgepraat. ..Een tweede fonds, dat zooveel geeft als het onze bestaat er niet" zeide de heer van Game ren ons, toen we gistermiddag bij hem waren, niet om over paarden, maar om over zijn jubileum een praatje met hem te houden. „En, zoo vervolgde hij, „dat kan omdat door de be stuursleden zooveel werk gedaan wordt, alleen uit liefde voor het fonds. Het is juist omdat het fonds zooveel goed doet. dat de heer van Gameren steeds weer bereid is geweest, zich een herbenoeming als voorzitter te laten welgevallen. „Onze contributie is lager dan die van de andere ziekenfondsen. Wij vergoeden aan onze leden ziekenhuiskosten voor onbepaalden tijd, tandartshulp enz. Ën nog redden we het, en nog is er een aardig reservefonds. „Het is wel gebeurd, dat eèn der leden in Brussel ziek werd. Alle kosten zijn door het fonds betaald. Al bij na 3j/2 jaar lang betalen de werklooze leden de halve contributie, met behoud van de volle rechten. En nog veel meer doet het Velser Ziekenfonds, dat andere fondsen niet doen als het verleenen van uitkeeringen bij geboorte en overlijden. De heer van Gameren is zoo zoetjes aan grijs geworden: maar als hij vertelt over het zieken fonds doet hij dat met een jeugdig vuur, dat ons de overtuiging gaf. dat hij, ondanks zijn leeftijd, nog wel weer eens door het fonds zal worden ingehuurd. Wij wenschen hem dat van ganscher harte toe, ook in het belang van het fonds, dat zeer zeker nog vruchten van zijn arbeid kan weg dragen. CREMATIE G. A. VAN WILLIGEN. De crematie van het stoffelijk overschot van wijlen den heer G. A. van Willigen vond gistermiddag onder groote belangstelling plaats. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heeren W. F. Visser, wethouder voor Sociale Aangelegenheden en P. J. Ver- waijen, directeur der Visscherijschool; verder de leermeesters, tal van cursisten van de Centrale Werkplaats, alsmede bestuursleden van de Federatie van Arbeiders Esperantis ten. De heer Visser zeide, 'als voorzitter dei- commissie voor jeugdige werkloozen, mede namens leermeesters en leerlingen behoefte te gevoelen bij het verscheiden van den heer Willigen eenige woorden te spreken. Het is aldus spreker, ongeveer ly3 jaar geleden dat- besloten werd, van Willigen als leider van den cursus aan te stellen, met de opdracht, in den min of meer chaotischen toestand, waarin de Centrale Werkplaats verkeerde, verbetering te brengen. Het moest iemand zijn met vakbekwaamheid. Van de keuze heeft men nimmer berouw gehad; de Centrale Werkplaats heeft in Van Willigen iemand gevonden, die met alle krachten waarover hij beschikte zijn taak vervulde. Daarom kon men de leiding gerust aan hem toevertrouwen Daarnaast heeft hij zich doen kennen als iemand, die gevoelde voor de jeugd en waar voor de jeugd respect had. Daarvoor een woord van dank. Persoonlijk heeft spreker leeren kennen als een zeer hoogstaand mensch veel met Van Willigen samengewerkt en hem Als men iets met hem afsprak, gebeurde het. Spreker zeide, zeer getroffen te zijn door het bericht van het overlijden. Zijn plaats zal niet gemakkelijk te vervullen zijn. Daarna sprak een broer van den over ledene eenige gevoelvolle woorden, waarna hij de aanwezigen bedankte voor hun be- langsteling. GEMEENTELIJKE GENEESKUNDIGE- EN GEZONDHEIDSDIENST. De Directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst is van Vrijdag 2 Juli tot en met Zondag' 18 Juli a.s. afwezig en gedurende dien tijd niet voor be langhebbenden te spreken. IJMUIDEN VEREENIGING VEILIG VERKEER Gisteravond heeft in het RK. gebouw de jaarvergadering plaats gehad van de ver eeniging „Veilig Verkeer". De vergadering werd bijgewoond door burgemeester M. Kwint. De vergadering werd, wegens afwezig heid van den voorzitter, geopend door den heer J. W. van Oosterom, die in het bijzonder een woord van welkom richtte tot den bur gemeester, wiens tegenwoordigheid ten zeer ste op prijs werd gesteld. Tevens sprak de heer van Oosterom zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Vervolgens wees spreker op het doel der vereeniging waarbij hij een opwekkend woord tot de aanwezigen richtte om door eendrachtig werken het doel der vereeniging „Veiligheid voor alles" in alles doorgevoerd te krijgen. Na vaststelling der notulen werden de jaar verslagen door secretaris en penningmeester uitgebracht. Uit het eerste verslag bleek dat ofschoon het ledenaantal stationair is geble ven de vereeniging niet stil heeft gezeten. Hierna werd overgegaan tot het verkiezen van drie bestuursleden. Aan de beurt van af treding waren de heeren P. Bakker, Roelofs en Boerema, waarvan de eerste twee zich wegens drukke werkzaamheden niet herkies baar stelden. Om dezelfde reden wenschte de vice-voorzitter Dr. de Weerdt te bedanken, terwijl de voorzitter zijn functie gaarne wilde ruilen met die van vice-voorzitter. Als drie nieuwe bestuursleden zijn gekozen de heeren Dr. Rutten, A, Kool, en H. Medik. Nadat door den heer Van Oosterom den schei denden bestuursleden een woord van dank was toegesproken, richtte hij een woord van welkom tot de nieuw gekozen bestuursleden. Als voorzitter is gekozen Dr. R. Rutten. Na behandeling van de ingekomen stukken en rondvraag was het officieele gedeelte van öe vergadering afgeloopen en werd overge gaan tot het projecteeren van de Fordfilm, bezoek aan Amerika en aan de Fordfabrieken. Deze film, die aantoonde dat stroomlijn de hoofdlijn van de fabrieken is. gaf een duide lijk beeld weer van den arbeid in de Ford fabrieken, waar alles nauwkeurig, toch in snel tempo vericht wordt. Hierna werd nog vertoond een natuuropname van het Yellow- stonepark, een natuurreservaat in N.-Ame- rika en nog een aardig filmpje van de Inter landwedstrijd HollandBelgië waarbij de ra dioverslaggever Hollander, ofschoon hij den trein miste om tijdig in Rotterdam te zijn, dank zij de Fordauto nog tijdig aanwezig kon zijn. De Ford-vertegenwoordiger de heer P Priem, die bij al het vertoonde de noodige toelichting gaf heeft niet weinig bijgedragen- tot het welslagen van den avond. VERGADERING I.A.M.V. De afdeeling IJmuiden der I.A.M.V. belegt Zondagmiddag 2 uur een meeting op het land van den heer W. van Heyst achter de R.K. Kerk te Driehuis. Als sprekers treden op de heer Ds. Mispel blom Beijer uit Leiden over „Anti-Militarisme, Juist Nu" en de heer Jo de Haas uit Amster dam over „Anti Militarisme, hoog boven alle verwarring uit". NED. CHR. VROUWEN BOND. De afdeelingen IJmuiden en IJmuiden- Oost van den Christen Vrouwenbond namen onder leiding van haar dagelijksch bestuur deel aan den Provincialen toogdag die ditmaal werd gehouden in Enkhuizen. De dames die aan dezen toogdag deelnamen werden of ficieel door het gemeentebestuur van Enk huizen ontvangen waarna in een gehouden ver gadering verschillende spreeksters en spre kers optraden. Zeer voldaan keerden de dames van deze reis die per touringcars werd ge maakt. huiswaarts. AANHOUDING. Woensdagavond is de bestuurder van een luxe auto, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, op het Sluisplein alhier, waar hij tegen een lichtpaal en een hek was gereden, aangehouden en ter ontnuchtering naar het hoofdbureau van politie overge bracht. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0,72f 0,58 Griet per 50 K.G. f 26 Tongen per K.G. f 1,40—f0,85 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 6,10 Bot per 50 K.G. 1' 14—f 5,50 Schar per 50 K.G. f4,60f3 Wijting per 50 K.G. f 2,40f 1,70 BESOMMINGEN Heden slechts aanvoer van schuitjes. SANTPOORT Bewogen vergadering van „Volksonderwijs". Het ontslag aan de Kleuterschool. Tot dusver kenmerkten de vergaderingen van de afdeeling Santpoort van „Volksonder wijs" zich door twee dingen: ze werden slecht bezocht en de sfeer was gemoedelijk. De voorlaatste vergadering maakte op den regel van slecht bezocht zijn al een uitzonde ring, doch de laatste vergadering onderscheidde zich in beide opzichten van andere. Ze was zoo druk bezocht, dat de kleine zaal van „Spaarn- berg" niet in staat bleek alle belangstellenden te bevatten, zoodat naar de groote zaal ver huisd moest worden. De reden van een en ander was gelegen in een geschil aan de kleuterschool tusschen beide leerkrachten. Hierover deelde de voor zitter, de heer W. Landeweert, in zijn ope ningswoord het volgende mede: Begin Februari ontving het bestuur een ano- niemen brief, waarin gewezen werd op ver schillende verkeerde toestanden, welke aan de kleuterschool zouden heerschen. Het bestuur riep per advertentie den anonymus op zijn naam te noemen, doch deze gaf hieraan geen gehoor. Desondanks meende het bestuur deze zaak te moeten onderzoeken. Het stelde den brief in handen van de Commissie van Toezicht, welke een onderzoek instelde en tot de con clusie kwam, dat de onderwijzeres een waar schuwing moest hebben. Geëindigd was de kwestie hiermede niet. De ouders gingen zich met het geval bemoeien, de Schip Achilles (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Alcor (Ned.) Agamemnon (Ned.) Bacchus (Ned.) Boskoop (Ned.) Baarn (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Bengkalis (Ned.) x) Berta Chr. Huygens (Ned.) x Clarissa Radcliffe (Eng Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Cottica (Ned.) x) Costa Rica (Ned.) x) Eurybates (Eng.) x) Evros (Gr.) Enggano (Ned.) x) Everalda (Letl.) Freiburg (Du.) Flora (Ned.) Fauna (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) V. N. Goulandris (Gr.) Ganymedes (Ned.) Hamm (Du.) Hercules (Ned.) Helder (Ned.) Ilafnia (Noor) Harmonic (Br.) Hermes (Ned.) Verm, aankomst Laatste bericht Itauri (Duitsch) I. M. Embriricos (Gr.) Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Jutland (Eng.) Juno (Ned.) Joh.v.Oldebarneveldt x Kurmark (Du.) Katwijk (Ned.) Laertes (Ned.) Mars (Ned.) Montferland (Ned.) x) Menes (Du.) Melampus (Ned.) Merope (Ned.) Mimer (Noor) Myrmidon (Br.) x) Neleus (Br.) x) Oscar (Zw.) Orestes (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Prometheus (Ned.) x) Polykarp (Noor) x) Phoenicia (Du.) Perseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Rhea (Ned.) Randfontein (Ned.) x) Soemba (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Serooskerk (Ned.) x) Salabangka (Ned.) x) Sveti Vlaho (J. SI.) Sarmatia (Finsch) Sirrah (Ned.) Simon Bolivar (Ned.) x Salland (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Telamon (Ned.) Trajanus (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Viktor (Du.) Vesta (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Varhaug (Noor) Woodbury (Br.) Weichsel (Danz.) Zuiderkerk (Ned.) x) Zeester (Ned.) Alexandrië Chili. Buenos Aires Archangel West Indië 23 Juli 5 Juli Manzanillo Chili Chili Midd Zee. Chili Z. Afrika Ned. Indië heden 10 Juli Batavia Ned. Indië Pto Barrios Chili West Indië Hamburg 7 Juli 3 Aug. 9 Juli 2 Juli 4 Juli Batavia Port Natal (v. IJm.) Batavia Onega 4 Juli 3 Juli Ned. Indië West Indië Stettin 8 Juli 6 Juli Japan Onega Hamburg 3 Juli 1 Juli Ned. Indië Zw. Zee Chili Onega Buenos Aires Zwarte Zee 21 Juli 4 Juli heden Japan Buenos Aires 28 Juli West Afrika Z. Afrika Buenos Aires Bourgas. Batavia 7 Juli 19 Juli 15 Juli 28 Juli Ned. Indië Leningrad 7 Juli heden Batavia 10 Juli Stamboul Buenos Aires Ned. Indië Batavia Danzig Borga Batavia 18 Juli 9 Juli 13 Aug. 3 Aug. 4 Juli 7 Aug. Japan 29 Aug. Trangsund Alexandrië heden Batavia Batavia New Orleans Tampico Midd. Zee Hamburg 20 Juli 12 Juli 3 Aug. 15 Juli Midd. Zee Z. Afrika 5 Juli 9 Juli Ned. Indië Batavia Japan Ned. Indië Rosario Archangel Archangel West Indië Hamburg 18 Juli 10 Juli 8 Juli 30 Juni 2 Juli 5 Juli 11 JuU Ned. Indië Susa Hamburg Tripoli 20 Juli Midd. Zee Kalix Midd. Zee West Indië Otterbacken (v. IJm.) 8 Juli heden 20 Juli 14 Juli 5 Juli Bona (v. IJm.) Ornsköldsvik 4 Juli Japan Hernösand heden 30 Juni van Limni. 30 Juni te Liverpool. 29 Juni te Santos. 28 Juni van Lodingen. 25 Juni van San Domingo. 29 Juni 24 Juni 23 Juni 29 Juni 26 Juni 27 Juni 30 Juni 26 Juni te Rotterdam, te Hamburg, van Cucagao. te Tunis, te Valparaiso, van Beira. van Belawan. vertrokken. 30 Juni van Genua. 25 Juni van Sabang. 28 Juni van Barbados. 26 Juni van Curacao. 27 Juni van Madeira, vertrekt 3 Juli. 28 Juni van Gibraltar. 10 Juni vertrokken. in lading. 24 Juni vertrokken. 25 Juni van Port Said. 24 Juni van San Domingo, vertr. 3 Juli. 27 Juni van Yokohama. 23 Juni vertrokken. 30 Juni vertrokken. 22 Juni van Colombo. 30 Juni van Finisterre. 14 Juni te Valparaiso. 16 Juni Archangel gepass. in lading. 30 Juni te Bourgas. 4 Juni van Yokohama. 16 Juni te Rosario. 26 Juni te Liberia. 30 Juni van Lissabon. 18 Juni van La Plata. 29 Juni van Patras. 30 Juni vertrokken. 28 Juni van Marseille. 1 Juli van Brunsbuttel. 27 Juni van Port Said. 26 Juni te Izmir. 22 Juni van Bahia. 28 Juni van Batavia. 30 Juni van Belawan. 1 Juli van Kopenhagen, in lading, vertr. 3 Juli. 17 Juni van Yokohama. 26 Juni vertrokken, in lading. in lading. 22 Juni van Colombo. 24 Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken. 29 Juni te Tarragona, in lading. 29 Juni van Gibraltar. 22 Juni van Dakar. ;9 Juni van Colombo. 1 J uli van Pt. Said. 9 Juni te Rotterdam. 30 Juni van Marseille. 24 Juni van Dakar. 20 Juni vertrokken. 30 Juni van Utsire. 30 Juni van Madeira, vertrekt 10 Juli. Juni van Port Said. 30 Juni van Ouessant. in lading, Juni vertrokken. „j Juni van Gibraltar. 21 Juni vertrokken. 28 Juni van Susa. 29 Juni van Paramaribo. 2 Juli vertrokken, in lading. 28 Juni vertrokken. 28 Juni van Colombo. 30 Juni te Bremen. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, nevelig tot half of zwaar be wolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 768.0 m.M. te München. Laagste 747.0 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 66 F. Laagste hedennacht 60 F. Hoogste Rieden 64 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLEN HUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag ?.m. 9.50 uur; n.m. 10.23 uur. Zondag V.m. 11.02 uur; n.m. 11.39 uur. Maandag v.m. 12.19 uur; n.m. uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN V.Z.I.: lucht 62 F., water 64 F. De Heerenduinen: lucht 64 F., water 68 F. x) Schepen voorzien van een x zijn groeier dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN bemiddeling van het hoofdbestuur van „Volks onderwijs" werd ingeroepen, waarna de heer Van Dijke een onderzoek instelde. Getracht werd, de dames tot elkaar te brengen. Dit alles mocht echter niet baten en ten slotte nam het bestuur der afdeeling het be sluit een der onderwijzeressen op staanden voet te ontslaan met behoud van haar salaris tot 1 September a.s. Na deze mededeelingen van het bestuur waren de aanwezigen in de gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Tot kwart over elf duurde de vergadering, doch veel wijzer werd men niet. Beschuldigingen werden over en weer geuit doch men kwam niet veel verder. In zeer opgewonden stemming ging men ten slotte uiteen. Tenslotte zij nog vermeld, dat de ontslagen onderwijzeres te haren huize een kleuterklas heeft gevormd. Vergadering „Koninginnedag". Wordt de vereeniging opgeheven? De ledenvergadering van de vereeniging „Koninginnedag" was èn van de bestuurszijde en van den kant der leden niet best bezocht. Daar, zooals bekend werd gemaakt, de voor zitter der vereeniging, de G. de Jonge, wegens drukke werkzaamheden heeft bedankt, be rustte de leiding bij den secretaris, den heer Verkruyssen. Deze deelde mede, dat ook de heer Schoorl als bestuurslid had bedankt. Verder wees hij op den minder gunstigen toestand, waarin de financiën verkeeren, als gevolg van het bedanken van een groot aantal leden. Dit gevoegd bij het feit, dat de belang stelling van hen, die nog wel lid zijn veel te wenschen overliet, was oorzaak, dat de aan wezige bestuursleden hun mandaat en bloc ter beschikking stelden. Tenslotte werd besloten de leden nog één kans te geven de vereeniging te doen voortbe staan, door Woensdag in „Zomerlust" opnieuw een vergadering uit te schrijven. Mocht er dan niet meer enthousiasme getoond worden, dan zal de vereeniging worden opgeheven. CASTRICUM VEILING „ONS BELANG" Aardbeien Amazone 21—17 per kg. Aardbeien vroege 3540 per mand. Doperwten per kg. 1218 Capucijners per kg. 1822 Peulen per pond 1822. Sla per kist 1635 Bloemkool le soort per stuk l'O13 Bloemkool 2e soort per stuk 510 Postelein per kg. 65 Waschpeen per kg. 7 Bospeen per bos 710 Tuinboonen per kg. 710 Aardappelen le soort per 100 kg. 4004.10 Aardapp. 2e soort per 100 kg. f 2.50—2.70 BEVERWIJK UIT EEN RAAM GEVALLEN. In een onbewaakt oogenblik is een 3-jarig kind uit het raam van de 1ste verdieping van een perceel aan de Alkmaarsche weg gevallen. Het ongeval liep goed af, want behoudens een bult op het hoofd kon Dr. Ruys v. d. Moer geen ernstig letsel constateeren. ONGEVAL IN DE KONINGSTRAAT. In de Koningstraat is een 12-jarig meisje, dat zonder op het verkeer te letten, den weg overstak, door een transportfiets aangereden. Het kind bleek vrij ernstig gewond te zijn. Dr. Duterloo, wiens hulp werd ingeroepen, con stateerde een gecompliceerde breuk van het rechter onderbeen. Na verbonden te zijn werd het meisje naar het St. Antonius Ziekenhuis te IJmuiden -Oost overgebracht. De bestuur der van de transportfiets had aan het ongeval geen schuld. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de vereenigde veilingen werden Don derdag aangevoerd 104.380 K.G. „tegen een gem. prijs van 14.25 per 100 K.G. Aan de B.E.T. veiling was de aanvoer 61.786 K.G. tegen een gemid, prijs van 15.— per 100 K.G. JONGEN TEGEN AUTO OPGELOOPEN. Een jongen, die bij het spel niet op het ver keer lette, is tegen een passeerende vracht auto opgeloopen. De hulp van dr. De Ruyter werd ingeroepen die het slachtoffer verbond. De jongen had alleen een gat in het hoofd op geloopen en kwam verder met den schrik vrij. Hij kon naar zijn woning worden over gebracht. Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Zweedsch Duitsch Nederl. Embla Taube Progress Amsterdam Antwerpen Goole laden laden laden CRICKET IN ENGELAND. Yorkshire 440 sloeg te Ilford Essex 152 en i (Verity 610!) met innings. De stand van de overige wedstrijden is: M.C.C. 484 en 235-6 tegen Oxford University 233 (H. G. Owen Smit h5-33) en 54-2. Surrey 480 tegen Cam bridge University 219 (Gover 6-49) en 129-5. Worcester 163 en 210-9 tegen Gloucester 154. Goddard (Glouc.) is de eerste bowler die in dit seizoen 100 wickets neemt). Lancs 292 (Washbrook 145, zijn derde achtereenvolgende century) tegen Sussex 73—3. Glamorgan 137 en 60 tegen Notts 307-7 (ges.l). Somerset 224 en 126-2 tegen Nieuw Zeeland 404 (M. W. Wallace 115). Kent 209 en 2376 tegen Lei- cester 242 (Watt 8—100). VRIJDAG 2 JULI 1937 VOETBAL. STORMVOGELS—DE KENNEMERS. Zondagavond 7 uur speelt Stormvogels met het volgende elftal tegen De Kennemers: Hollenberg. Haak Sr., Haak Jr. Braveboer, Wilderom, Tol. Van der Steen. Schoorl, Prins, Woudenberg, Van Heuven. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. De zware twee étappe door Arehambaud gewonnen. Mathias Clemens doet een leelijken val. Uitstekend rijden van de beide Van Schendels en van Van der Ruit.. Uit Charleville: Zooals wij reeds voorspeld hadden is het ook uitgekomen: De tweede étappe is een zeer zware geworden, welke veel van de renners eischte. In de eerste plaats was daar de onderlinge concurrentie tusschen de diverse landenploegen en de renners in dividueel. Frankrijk deed Donderdag een poging om de leiding te veroveren, welke voor een deel geslaagd mag worden genoemd. Ar ehambaud, die voortdurend in de voorste ge lederen had gereden, deed op de laatste 30 K.M. een geslaagde uitlooppoging; alleen ge volgd door den Franschen renner Godard be reikte hij met ruim een minuut voorsprong op een groote groep renners de finish te Charle ville. In stroomenden regen had de aankomst plaats. Wie de vele slechte weggedeelten tus schen Rijssel en Charleville kent, zal begrijpen hoe moeilijk de deelnemers het ditmaal heb ben gehad. Niet alleen was er dus een zware onderlinge concurrentie, doch daar kwam nog de strijd bij tegen de weersomstandigheden en de natte glibberige keien van Noord-Frank rijk. Ook ditmaal vielen er slachtoffers. Vier K.M. van Rijssel hadden Cloarec, Egli en Mathias Clemens het ongeluk to vallen. De Fransch- man brak zijn stuur, Egli zijn pedaal; de Luxemburger kwam er heel wat minder goed af. Hij brak zijn sleutelbeen. Men achtte het noodzakelijk hem naar het ziekenhuis over te brengen. Daarmede werd een der sterkste renners van Luxemburg uitgeschakeld. De Nederlandsche renners hebben zich ook in deze twee étappe goed geweerd. Of was het geen verdienstelijke prestatie van de beide Van Schendels en Gerrit van der Ruit om met slechts anderhalve minuut achterstand op den winnaar Arehambaud te Charleville aan te komen in een groep, welke gezamenlijk op de zevende plaats werd geklasseerd? Maar een groote teleurstelling heeft de ploeg reeds moeten ervaren: Piet van Nek werd ge ëlimineerd. Hij kwam in den tijd van 6 uur 9 min. 15 sec. te Charleville aan, had dus ruim 50 minuten achterstand op den winnaar dezer étappe. Oorspronkelijk werd hij als 89e bin nenkomende geklasseerd, doch later op den avond beslisten de verantwoordelijke instan ties, dat zijn achterstand te groot was geweest en dat hij van verdere deelneming was uitge schakeld. In de reglementen is bepaald, dat renners, die meer dan 10% van den tijd van den winnaar later aan de controle komen, uitgeschakeld kunnen worden. Deze limiet heeft Van Nek inderdaad overschreden. De jongste deelnemer is dus na twee étappes gedwongen, naar huis terug te keeren. Arehambaud heeft zich, dank zij zijn voor sprong in déze étappe en de anderhalve mi nuut extra vergoeding voor zijn overwinning in het algemeen klassement, van de 13e naar de tweede plaats opgewerkt. Majerus heeft nog steeds de leiding, al bedraagt zijn voor sprong nog geen 2 minuten. Het feit, dat de beide Van Schendels en Van der Ruit in de voorste gelederen eindigden, is ook om een andere reden zeer belangrijk. Immers, Albert van Schendel klom in het algemeen klassement van de 42e naar de 31e plaats en Anton van Schendel steeg van de 65e naar de 51e plaats. Van der Ruit, die te Rijssel nog 71e was, kwam nu, dank zij zijn uitstekende verrichtingen, in de tweede étappe vele plaatsen naar voren en bezette de 53e plaats in het algemeen klassement. Natuur lijk is Braspenning, in verband met zijn tijd in de tweede étappe, teruggevallen, even als Middelkamp. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 1 Juli. Ondertrouwd 1 Juni: J. C. de Ruiter en L. Veerman; C. P. J. Pronk en P. de Boer; A. Tam en C. Tiebie; A. Th. Misset en E. Chr. van Andel; J. Stuart en J. C. van Emmerik; F. F. J. Nieuwenhof en J. Velthuis. Getrouwd 1 Juli: H. Cornet en M. H. C. Cassee; J. C. Chr. Slot en C. A. P. Hankel; P. J. van Daalen en Chr. Knies; M. W. Need E. W. L. Bauer. Bevallen 29 Juni: A. M. de Vriesv. Gelder, d.; L. C. LeveringMesman, z.; 30 Juni: A. v. d. BergVerheul, d.; C. G. Homoetv. d. Poll, d.; J. L. v. d. Eijnde—Polfliet, d.; 1 Juli: C. E. de BruinKroner, z.; H. Hulshofvan Looijengoed, d. Overleden 30 Juni: A. Koster, 82 j., Jans straat; C. Pieren, 40 j., Hazepaterslaan. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 2 JUU Groote Kerk: Concert Zang en Vriend schap. Solisten Jo Vincent en George Robert. Aanvang 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Nieuw programma. Luxor Sound Theater: „De humane bruut" 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Texas Rangers", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Menschen met maskers" 7.en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Lloyds of London", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 15 Juni t/m. 9 Juli. Dage lijks van 1019 uur. ZATERDAG 3 JUU Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. Kunsthandel „Pictura", Gierstraat 31: Tentoonstelling van 19 Juni t/m 9 Juli. Dage lijks van 10,-9 uur.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6