n Ongelukken door het water. Het verkeer blijft offers eischen. C. H. de Jonge, LUIDSPREKERS 1 Personeel gevraagd „COFO"- HAARL. VOETBALBOND. Hel jaarverslag 1936/'37. Verschenen is het verslag over het honds jaar 19361937 van den Haarl. Voetbalbond, samengesteld door den secretaris, den heer B. Kludt. We ontleenen er het volgende aan „Om verschillende redenen zal het seizoen 1936—1937 ons nog lang in herinnering blij ven, omdat wij dit jaar met het H.V.B.-elftal het grootste succes hebben bereikt dat voor dit elftal bereikbaar is; wij zegevierden in het Fedei'atie-tournooi en onze naam zal daardoor gegrift worden op den Moorman beker! Dat dit succes werd verkregen ligt, behalve aan het inzicht van de Elftal commissie, aan den onverzettelijken wil van een 15-tal jongelui die, eenmaal geroepen de eer van het Haarlemsche Voetbal hoog te houden, zich toen ook ten volle hebben gegeven. Na E.D.O. en H.F.C. heeft thans ook R.C.H. haar positie van le klasser niet kunnen handhaven; de Racing, die eens het Kam pioenschap van Nederland binnen onze mu ren bracht, zal in de 2e klasse opnieuw moe ten probeeren het verloren terrein te her winnen. Doch met de degradatie van R.C.H. is de lijdensbeker nog niet vol. „Bloemendaal" ziet zijn jarenlang verblijf in de 2e klasse, waarin het dikwijls zoo'n kranig figuur sloeg, ge- enidigd en volgt Kinheim naar de 3e klasse terwijl ook Halfweg zich in de 3e klasse niet heeft kunnen handhaven en teruggedrongen werd naar de 4e klasse. Dat de resultaten over het algemeen ge nomen niet gunstig zijn mag, niet aan den H.V.B. worden geweten, die niets onbe proefd heeft gelaten het spelpeil op te voe ren. In dit verband wijzen wij op de training die met steun van den K. N. V. B. onder leiding van den Bondsoefenmeester K. Kauf man op 8 September op het E.D.O.-terrein begon en later op het Haarlem-terrein met behulp van de daar aanwezige verlichting werd voortgezet. Herinnerd wordt aan de door het Haar lemsche elftal gespeelde wedstijden. Met het Junioren tournooi om den Aart-beker werd ook thans het seizoen op 13 Sept. geopend. Onder de bekwame leiding van den heer van Gemerden werd het pro gramma van 30 wedstrijden vlot verwerkt. De V.S.V.-Juniores legden ditmaal beslag op den beker door een 21 overwinning op de Kinheim-jeugd. Als nieuwe vereenigingen in ons verband kwamen uit Nieuw Vennep in de 2e klasse overgekomen van den L.V.B., terwijl Kemp haan en S.V. 34 als nieuw opgerichte ver- eenigingen in de 4e klasse'werden geplaatst. In de Zaterdagmiddagcompetitie kwam V. G. S. dit seizoen voor het eerst uit. De ver eenigingen Ulysses en Zwanenburg werden ontbonden. Bij de gewone competities werd dit jaar voor het eerst een Middenweek-competitie georganiseerd welke ten doel heeft aan werklooze leden van aangesloten vereenigin gen eenige ontspanning te brengen, zonder dat dit voetbal nadeel brengt aan den goeden gang van zaken in de vereenigingen. Het kamipoensehap van Haarlem werd dit jaar voor het eerst door Haarlem gewonnen. Het was dit seizoen voor de 10e maal dat door onzen bond de Sehoolvoetbal-wedstrïj- den werden georganiseerd. Dit steeds in om vang toenemende tournooi werd wederom op uitstekende wijze door de heeren Dr. C. Spoel den W. P. J. Ente, J. Spoelder Jr. en. B. Serphos voor het district Haarlem geregeld. Voor den Stads Editie-Beker werd door 41 vereenigingen ingeschreven. Als wij ten slotte nog vermelden dat de Kennemerland-Beker weder naar IJmuiden ging door de verdiende 30 zege van V.V.IJ., dan hebben wij gememoreerd, wat op de groene velden werd bereikt, Van de 56 vereenigingen, welke in den bond zijn georganiseerd, kwamen uit: in de le klasse 2 afdeelingen met 20 elftal len (vorig seizoen) 20; in de 2e klasse 4 afdeelingen met 42 elf tallen (vorig seizoen 38). in de 3e klasse 8 afdeelingen met 65 elf tallen (vorig seizoen 103) in de 4e klasse 4 afdeelingen met 38 elf tallen. in de Junioren-comp. 5 afdeelingen met 46 elftallen (vorig seizoen 51) in de adspirant.-comp. 10 afdeelingen met 81 elftallen (vorig seizoen 76); in de Zaterd.-comp. 3 afdeelingen met 23 elftallen (vorig seizoen 25); in de middenw.-comp. 1 afdeeling met 11 elftallen. In competitie-verband werden door den H.V.B. gespeeld: in de le klasse )Kamp.seh. H.V.B. inbe grepen) 183 wedstrijden; in de 2e klasse Cbeslissingswedstr. inbegre pen) 402. in de 3e klasse (promotiewedstr, inbegre pen) 479; in de 4e klasse 325; in de Juniores-competitie 382; in de adspiranten-comp. Haarlem 370; in de adspiranten-comp. Noord 137 (v.s. 507). in de Zaterd.eomp. 152; in de Mid-denweek eomp. 84. Totaal competitie-wedstrijden 2514 wedstr. Beker-wedstrijden: Kampioenscha pvan Haarlem 9 wedstrijden H.V.B.-beker 11: Stads Editie-Beker 41; Kennemerland-Beker 9; Juniors-tournooi v. d. Aart-Beker 30. Totaal 100 wedstrijden. Totaal comeptitie-wedstrijden 2514. Totaal 2614 wedstrijden. Ook in dit verslag zijn alle ranglijsten opgenomen. Uit deze beschouwing zal den lezer wel zijn gebleken, dat heel wat werk verzet moet worden om een organisatie als den H.' V. B. normaal te doen functioneeren en dat is ook het afgelopen seizoen, dank zij veler mede werking, weder het geval geweest. Verschillende jubilea vroegen ook in dit seizoen onze aandacht. E.D.-O. vierde het 40- jarig bestaan met een tournooi waaraan Ajax H.B.S., Haarlem en de jubileerende vereeni- ging deelnamen. V.S.V. en Stormvogels herdachten het 25- jarig bestaan en Eli.S. met een druk be zochten feestavond en seriewedstrijden het 20-jarig bestaan. Het bondsbestuurslid C. H. Vrugt herdacht op 8 October zijn 25-jarige scheidsrechters loopbaan onder gorote belangstelling. Hoewel geen jubileum, mogen wij toch het zeldzaam vorokomende feit wel vastleggen, dat de heer Oh. Boeree in Januari van dit jaar op de lijst werd geplaatst van interna tionale scheidsrechters, een onderscheiding die maar aan weinig arbiters te beurt valt. Een jaar van vruchtdragende arbeid ligt achter ons. Dit was mogelijk door de mede werking van velen, dien wij, hier nog gaarne dank zeggen voor die steun ons verleend. Met opgewektheid kunnen wij voor een nieuw seizoen de grondslagen leggen. Steeds meer nadert het tijdstip dat wij het 40-jarig bestan kunnen gaan herdenken. Moge de al- gemeene welvaratstoestand dan zoover zijn verbeterd dat de velen, die thans door werk loosheid nog onder zorg en kommer gebukt gaan, productieven arbeid hebben gevonden dan zullen ook de verenigingsbesturen, iets ontlast worden van de thans zoo zw^iar druk kende zorgen! In dit uitvoerig jaarverslag zijn verder de verslagen van de verschillende vcommissie: opgenomen. De penningmeester, de heer Ch. Boeree deelt mede, dat in dit seizoen een winst geboekt is van f 830.94. De verlies- en winstrekening sluit met een eindcijfer van f 6255.96 en de balans met f 10.627.29. MIJ. „HET NED. SPORTPARK' 25 JAAR. Haarlem klopt Blauw Wit met 5—2 Athletick- en wielerwedstrijden. Zaterdagavond werd in het Olympisch stadion te Amsterdam het 25-jarig bestaan van de Maatschappij „Het Nederlandsch 'Sportpark" herdacht met voetbal-, athletiek- en wielerwedstrijden en de onthulling van de Stadionklok. Te 8 uur werd de feestavond ingeleid met een huldigingsintocht van drie muziekcorp sen, aldus de N.R.Ct. Blauw Wit Haarlem. Toen de elftallen van Blauw Wit en Haar lem zich met scheidsrechter Boekman voor de eere-tribune hadden opgesteld, zullen er naar schatting ongeveer 15000 personen aan wezig geweest zijn. Dat men voor den voetbalwedstrijd Blauw Wit en Haarlem uitverkoren had, was begrijpe lijk: Blauw Wit. de club van het stadion, Haarlem de club van de stadion-directeur, den heer v. d. Berg. Dat bij zoo'n hooge temperatuur door twee ongeoefende ploegen geen fraaie partij ge demonstreerd zou worden was te voorzien. Deze ongunstige omstandigheden in aanmer king nemende, viel er nog wel het een en ander te waardeeren, vooral van den Haar lemsehen international Smit en den goed schietenden links-binnen der Haarlemmers van der Hulst, die voor de rust twee keurige doelpunten voor zijn club maakte, afgewisseld met een eveneens aannemelijk doelpunt van Van Nol voor Blauw Wit. De ruststand was dus 21 voor Haarlem. Atletiekwedstrijden In de pauze van den voetbal-wedstrijd traden de athleten, die hun medewerking aan dezen feestavond verleenden voor de eere-tribune aan en weldra knalde het pistool schot voor de eerste start der athleten. De voornaamste uitslagen waren: 100 meter (Osendarp startte niet): 1. van Beveren in 10.9 sec.; 2. de Haas 11.1; 3. en 4. Kok en Geenhuizen (gelijk). 100 meter voor coming-men: 1. Baumgar- ten in 11 sec:; 2. v. d. Berg 11.2; 3. Grijsseels 11.2; 4. Balham. 300 meter: 1. Buhrmann in 36.1 sec. 2. Martini 36.3; 3. Eikema; 4. Essenberg. Hierop volgde Wielerwedstrijd StormLinart. Achter groote motoren, Linart achter Kaeser, Storm achter Wiersma. Zij startten tegenover elkaar met dus 250 m. afstand tus- sehen beiden. St-orm had even eerder contact met den motor, doch het ging daarna gelijk op en duidelijk bleek, hoe deze twee oud kampioenen de stayerskunst nog lang niet verleerd waren. Eerst leidde Linart met een tiental meters doch toen kwam Storm meer en meer op zetten en nam onder hartelijk gejuich een voorsprong. Wie op een veteranenshow ge rekend had, vergiste zich want deze twee cracks uit het grijs verleden, die in het oude stadion het rijden achter motoren zoo populair gemaakt hebben, zaten nog prachtig o pde fiets en volgden den motor nog su bliem. Storm bleek nog het meest van zijn oude kracht over gehouden te hebben en bijna was hij erin geslaagd den Belg in te halen. Nu won de Nederlander, die 245 meter ingeloopen had. Er volgde nu een lange pauze en daarna het was inmiddels 10 uur geworden wa ren de vier groote zoeklichten aangestoken, die het middenterrein fel belichtten. Eerst volgde nog 't laatste nummer athle tiek, het nummer 4 x 100 meter estafette- Het resultaat van dit aardige nummer was: 1. V. en L. in 1 min. 43.7 sec. 2. Trekvogels 2.43.8; 3. Nationale Jeugdploeg; 4. A.A.C. Tweede helft voetbalwedstrijd. De reerste helft van den voetbalwedstrijd had maar 35 minuten geduurd; 't bleek dat ook in de tweede helft niet langer ge speeld werd en de wedstrijd dus in totaal maar 70 minuten duurde. Achtereenvolgens wisten binnen de mi nuut) Van Nol en Van der Hulst nogmaals te doelpunten en even voor het einde hielp de spil Kammeijer Haarlem aan een vierden goal, waarna ook Smit kans zag Ferwerda te passeeren. Zeer verdiend won Harlem met 5 tegen 2. Stadionklok onthuld. Met het slot van den voetbalwedstrijd was het sportieve gedeelte van den avond ge ëindigd. Toen verscheen een feestcommissie voor de microfoon om het pubuiek van het bovenste deel der eere-tribune naar de nieuwe tribune te dirigeeren, waar zij het uurwerk beter zien konden. De heer B. van Vleimen heeft met een vriendelijke rede de klok aangeboden, die reeds aangebracht was boven het scoring- bord. De president van de jubileerende stadion-maatschappij, de heer J. H. Schel- tema, sprak een dankwoord en daarop hebben 10C0 zangers onder leiding van den heer. Theo "van der Bijl twee liederen gezongen. Daarop werd op de tribune een fraai vuur werk ontstoken. Na afloop van dit vuurwerk verplaatste het feest zich naar de zijterreinen waar tenten gebouwd waren, een dansvloer, biertenten poffertjeskramen en wat dies meer zij en waar een talrijk publiek zich nog uren vermaakt heeft in den heerlijken zomer nacht. „EIGEN TUIN" TE HAARLEM. Op de dezer dagen te Bilthoven gehouden nationale lathyruskeuring, georganiseerd dooi de Nederlandsche Lathyrusverëeniging in sa menwerking met de Koninklijke Nederland sche Maatschappij voor tuinbouw en plant kunde, behaalde de Coöperatieve tuinbouw- vereeniging „Eigen Tuin" aan den Zomerweg te Haarlem, een kleine gouden medaille, be schikbaar gesteld door de Nederlandsche La- thyrusvereeniging. Deze volkstuin oogstte dit jaar reeds eerder succes met de op dien tuin gekweekte Lathyrus. Op een ledenvergadering van de afd, Haarlem van de genoemde Maat schappij voor tuinbouw en plantkunde ver wierf een collectieve inzending lathyrus van dien tuin het hoogste aantal punten, dat aan inzendingen op deze vergaderingen pleegt te worden toegekend. Tram van N. Z. II. T. M. in botsing niet touringcar. Paniek in de autobus. Engelsche dame licht gewond. Naar de Tel. meldt is Zaterdag middag in Broek en Waterland, bij het smalle bruggetje, een motorwa gen van de N. Z. H. T. M. op een tou ringcar met vreemdelingen gebotst; in de autobus ontstond een paniek en een Engelsche dame werd vrij ernstig gewond. De materïeele schade aan beide wagens was vrij belangrijk. Een vijftal touring-cars van de V. I. O. S. was met vreemdelingen op weg naar Volen- dam Reeds waren eenige bussen over de brug. De derde bus met ongeveer dertig passa giers draaide heel langzaam de brug op en bevond zich dwars over den rijweg en de rails, toen de tram met vrij groote snelheid, om streeks 40 K.M. uit de Broeker Meer na derde. De wagenbestuurder die de bus direct zag, en het gevaar onmiddellijk begreep, remde uit alle kracht maar kon niet meer voorko men, dat de motorwagen de bus met groote kracht in de flank trof. De zware bus kreeg zulk een schok, dat zij eenige meters op zij werd gezet. Door den schok sprongen de ruiten van de toeringear en onder de passagiers ontstond een ware paniek. Gillend drongen zij naar den uitgang en probeerden allen tegelijk uit den geram d-en wagen te komen. Dit liep gelukkig nogal goed af. Een Engelsche dame was door een glas scherf onder het oog getroffen en verloor het bewustzijn. Dr. Parree uit Broek in Water land was direct ter plaatse en behandelde de dame die een bloeduitstorting had gekregen. Van de tram waren de koplampen vernield en er was een flinke deuk in de voorzijde ge komen. Ook de bus had vrij belangrijke schade gekregen. De passagiers uit de bus werden over de andere touringscars verdeeld en konden toen de reis naar Volendam voort zetten. De gemeenteveldwachter, de heer Middel- hoek, stelde onmiddellijk een onderzoek in en nam remproeven met den tramwagen, waarbij bleek dat de tram bij de geringe snel heid van 15 K.M. nog dertig meter noodig had om geheel tot stilstand te komen. (Zooals bekend, zijn er plannen in bewer king voor een betere en aan de eischen van het groote verkeer voldoende brug). ALGEMEENE BESTUURSVERGADERING VOLKSUNIVERSITEIT HAARLEM Maandag. Vrijdag 9 Juli houdt de Volksuniversiteit voor Haarlem en Omstreken des avonds te 7.30 uur in het gebouw van de le H. B. S„ Zijlvest, een algemeene bestuursvergadering. O.m. zullen mededeelingen worden gedaan omtrent het Onderwijsprogramma 1937/'38 PERSONALIA. Mej. I. A. Straatsma, te Haarlem, Utrecht geslaagd voor tandarts. is te Eén oogenblik van onvoorzichtigheid of roekeloosheid heeft noodlottige gevolgen. Het noodlot van het snelverkeer is, dat elke onachtzaamheid menschen levens kan kosten. Men kan de prach tigste wettelijke bepalingen maken, maar zij zullen nooit kunnen weg nemen, dat een bestuurder even niet oplet, of dat een wandelaar roekeloos oversteektHoe vaak dit nog ge beurt, blijkt uit onderstaande lijst. Zaterdagavond omstreeks kwart over negen is onder Voorhout een ernstig ongeluk gebeurd, dat zijn oor zaak vond in het feit, dat de be stuurder op de verkeerde pedaal trapte en in plaats van te remmen, gas gaf. Een vierpersoons Citroen, thuisbehoorende te Amsterdam, bezet met zes personen, kwam op dat oogenblik van Sassenheim in de rich ting Noordwijk gereden. Bij den driesprong- in de Teylingerlaan beging de autobestuur der zijn noodlottige vergissing, met het ge volg, dat de wagen kantelde en aan de over zijde tegen den betonnen kadewand botste. Een der inzittend enslaagde erin uit de auto te komen. Toegesnelde voorbijgangers brachten de vijf overige inzittenden op het droge; zij waren deerlijk toegetakeld. Bloed en modder hadden hun gezichten geheel on herkenbaar gemaakt. Vier van de veronge lukten waren bewusteloos. Per particuliere auto heeft men hen ijlings naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Nader wordt gemeld, dat bij onderzoek van de vier dames en twee heeren, in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden is gebleken, dat het ongeluk vrij goed is afgeloopen. De ge neesheer verklaarde, dat drie of vier leden van' het gezelschap Zondag het Ziekenhuis zouden kunnen verlaten, de overigen moeten nog in observatie blijven. De bestuurder F. P. uit Amsterdam, is vermoedelijk door de in zittenden afgeleid, waardoor hem het waar schuwingsbord op 200 meter voor den drie sprong is ontgaan. Motorrijder gedood. Zaterdagmiddag reed op den provincialen weg Meyelasten bij het gehucht Heusden een onderofficier van de militaire politie uit Hel mond met zijn motor in de richting Asten. Zijn echtgenoote zat op de duo. Plotseling kwam een vrachtauto, bestuurd door van E. uit St. Oedenrode, uit een linkerzijweg. Ver moedelijk heeft de motorrijder de auto te laat opgemerkt. In volle vaart reed hij tegen de voorzijde van den vrachtwagen aan. De gevolgen waren ontzettend. De motorrijder werd op slag gedood. De duorijdster vloog door de voorruit van de vrachtauto. Zij is in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis in Helmond vervoerd. Motor en fiets in botsing. Een wielrijdster, mej. van T. uit Hillegom, is Zaterdagavond op den rijksweg te Sas senheim, ter hoogte van de Wasbekerlaan, Heden overleed tot onze diepe droefheid onze bes te Man en Vader, de Heer Cornelis van Nieuwenhoven in den ouderdom van 57 jaar. Beverwijk: G.VAN NIEUWENHOVEN- LODEWIJKS Leiden J. DONKER— VAN NIEUWENHOVEN J. DONKER en kind Beverwijk, 4 Juli 1937 Breestraat 25 De begrafenis zal plaats hebben a-s. Donderdag 8 Juli op de Begraafplaats „Duinrust" te 3 uur. Ver trek van het sterfhuis te 2.30 uur. •i arts Dinsdag, Woensdag en Donder dag AFWEZIG. OPKLAPBEDDENPALEIS Grootste sort, in opklapbedden, ombouwen m. boven- en zijkas- ten, ook verticaal en buiten- maatsche, 30 modellen. Bedstel- len, dekens, alles prima, 1ste klas, 15 jaar garantie. ORIONWEG 8 (gesloten huis) Telefoon 23932 HAARLEM-NOORD uit Kennemerland 1 3 Regels 25 cent Elke regel meer 10 dL ontsluitend bij voorraittoetaUng) LnJ(Ife-prekeratja 9 imp oda» tends aangeboden, knnnem nie£ 051 den zelfden dag worden geptnatsg. Eiken N A AIM ACH. - TAEELTJE 3. Eiken kapstok 1. Linden- straat 28, IJm. Oost TE HUUR GEVR. schrijfmach. v. pl.m. 10 weken, oud geen bezw. Leeuweriklaan 15, IJm. O. TE KOOP prima Philips radio- toest. m. luidspr. 17.50. Kinder- w. 5. Tasmanpl. 7, IJm. Voor huishouding Gevraagd voor direet NET MEIS JE, niet beneden 1G jaar, van 8.30 tot 2 uur v. g. g. v. Aanmelden J. Haringstraat 53, Haarlem NAAISTER gevr., met smaak en goed inzicht v. het veranderen en maken v. japonnen. Adr. Pauw laan 15, Heemstede OUDERS! Indien Uw kinderen met tegenzin hun melk drinken, doe er dan O F O" door. Ze drinken het graag, ja, vragen zelfs naar meer. „COFO" is voed zaam en versterkend, daarbij van de BESTE KWALITEIT. Zie naar het DROSTE VERPLEEGSTERTJE. Wanneer bij Uw winkelier niet verkrijgbaar, dan bij Handelsvennootschap C.V. TELEFOON 28750 een e*s IDEAAL VAN- DEN WIELRIJDER Leden Ziekenfonds „IJuiuiden" zijn „Brillenliuis"-klanten, want ieder weet: van oogarts of van 't ziekenhuis regelrecht naar „BRILLENHUIS". Speciaal adres voor het uitvoeren van Uw recept. KANAALSTRAAT 83 TELEFOON 54é0 IJMUIDEN Voor direcl WERKMEISJES gevraagd door HOTEL GROOT BADHUIS te ZANDVOORT. Salaris 35.— per maand, intern. Weer enkele menschenlevens te betreuren. Weddenschap liep noodlottig uit. Het water, één van de schoonheden van ons land, maar ook één van de grootste gevaren voor hen die de zwemkunst niet voldoende machtig zijn, heeft weer verschillende slacht offers geëïscht. Zaterdagmiddag is omstreeks drie uur- een jongetje van zeven jaar, wonende in de Albert met een motorrijder in botsing gekomen. De bestuurder van het motorrijwiel werd ernstig gewond; zijn echtgenoote, die op de duo zat, brak een sleutelbeen, terwijl de f ietsrijdster vrij ernstige huid- en schaafwonden opliep. Tegen auto geloopen. In het gehucht Ingen (gem. Echt) is Zater dag het driejarig zoontje van den heer Van Buggenum, toen hét spelende de weg over stak, tegen de passeerende auto van dr. W. uit Echt opgeloopen. Met een zware hersen schudding is het kind in het St. Laurentius- ziekenhuis te Roermond opgenomen, waar het is overleden. Meisje zeer zwaar gewond. Te Capelle aan, den IJsel is Zaterdagmiddag de achttienjarige M. Bolsen uit Rotterdam door een auto overreden. Met een schedel breuk en een gebroken sleutelbeen is het meisje naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel in haar woonplaats vervoerd. Zij verkeert in zorgwekkenden toestand. Vrouw onder de tram. Te Gouda wilde de 57-jarige T. van der Bijlvan Swi-enen voor een naderende tram trein de overweg aan de Kamemelksloot over steken. De vrouw is doof en de overwegwach ter, die met een vlag het publiek waarschuwt, beduidde haar nog de overweg niet over te steken, maar zij dacht blijkbaar wel vóór de tramtrein te kunnen passeeren. Hoewel het treintje ter plaatse langzaam reed, liep zij toch niet vlug genoeg. Met een hersenschud ding en bloedende wonden werd zij opgeno nomen en naar het Van Iterson-ziekenhuls te Gouda overgebracht, waar-zij kort na aan komst is overleden. Cuypstraat te Amsterdam, bij het spelen in den Amstel gevallen. Het kind verdween ter stond in de diepte. Het lijkje is door de politie na tien minuten dreggen opgehaald. In een zweminrichting verdronken. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Blikkenberglaan te Zeist waren' Zaterdag middag de gebroeders Van de W., terwijl het in de inrichting zeer druk was, gaan zwem men. De oudste van hen keerde na korten tijd huiswaarts, de jongere, 15-jarige broer wilde nog eenigen tijd in de inrichting blijven. Toen hij echter na verloop van tijd nog niet thuis kwam, ging men een onderzoek instel len in de zweminrichting. De kleeren van den vermiste bleken in het kleedhokje te hangen. Terstond ging men dreggen en weldra had men het lijk van den jeugdigen J. B. van de W. boven gebracht. Noodlottige weddenschap. Om half zeven Zaterdagavond waren eenige jongens in de eerste Katendrechtsehe haven te Rotterdam aan het zwemmen. Zij wilden zich reeds weer aankleeden, toen een der kna pen met eenige kameraadjes een weddenschap aanging-, wie het langst onder water kon blij ven. Dit is den 12-jarigen A. Koster noodlottig geworden. De jongen bleef zoolang onder wa ter, dat zijn kameraadjes opgerust werden. Hun vermoeden bleek bewaarheid, geworden: Koster is niet meer boven gekoróèn. Men is ter plaatse aan het dreggen gegaan. Het stoffelijk overschot is tot heden niet gevonden. Van een schuit gevallen. Zaterdagmiddag was het 14-jarige zoontje van de familie Hermans in Den Helder aan het spelen op een met steenen beladen schuit in het Noord-Hollandsch Kanaal nabij Fort Oost-Oever. Plotseling viel hij overboord in het kanaal en verdween onmiddellijk onder water. De jongen kon niet zwemmen en of schoon enkele personen te water gingen om hem te redden, mochten hun energieke po gingen helaas niet baten. In een wiel weggezakt. Te Herpen had zich Zaterdagmiddag de 22- jarige landbouwer Dappers in de Wetering te water begeven, om daar te baden. Hij zakte, echter plotseling in een wiel weg. Na eenige uren dreggen heeft men het lijk van het slachtoffer opgehaald. D. was kostwinner van een talrijk gezin, daar zijn vader invalide is.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4