Amsterdamsche Honkballers winnen Budge de held van Wimbledon WÏELRIJDEN ZWEMMEN VOETBAL In den stedenwedstrijd tegen Haarlem Zeilen SCHAKEN Drievoudig kampioen DE TOUR DE FRANCE. Uit Belfort: De vierde étappe leverde weer een nieuwe verrassing op, Niet alleen is deze étappe, die van Metz naar Belfort over 200 K.M. leidde, Zaterdag door den Duitscher Bautz gewonnen, doch deze behaalde toen zooveel voorsprong, dal hij tegelijkertijd ook leider in het algemeen klassement werd, Wij constateerden reeds, dat de Dnitsche deelnemers veel beter reden dan in vorige jaren, en dat wel degelijk met hen rekening zou moeten worden gehouden. Deze voor spelling is Zaterdag sneller uitgekomen, dan wij zelf gedacht hadden. Voerde eerst Luxemburg den boventoon, daarna was het Frankijk, die de leiding overnam. Vervolgens was het België, dat naar voren kwam en Za terdag is het Duitschland geworden. Natuurlijk stond de beklimming van de Ballon d'Alsace in het middelpunt der be langstelling, Het was eigenlijk de eerste berg rit; deze beklimming telde mee voor het bergklassement. Van Metz, waar te ongeveer tien uur vertrokken werd, ging het op Nancy aan, 56 K.M. verder gelegen. De Fransche individueel Carini ging er al vroeg tusschen uit, nam een aanzienlijken voorsprong doch halverwege, in de buurt van Epinal, was de vluchteling ingehaald. Op dat moment on derscheidde zich de Duitscher Bautz, door Carini te jpasseeren. De twee Nederlanders, op wie onze hoop nu nog" gevestigd is. Links Albert en rechts Anton van Schendel. Ruim 30 Kilometer voorbij Remiremont deze plaats is op 150 K.M. van Metz gelegen ibegon de bestijging van de Ballon id'Al- sace, die ongeveer 10 Kilometer duurde en die tot een hoogte van 1200 meter reikte. Bautz slaagde er in. den top het eerst te bereiken met 3 minuten voorsprong op den Belg Lowie, anderhalve minuut later gevolgd door Archambaud en Bartali. De laatste reed op het toen volgend afgaand traject naar Belfort schitterend. Hij haalde Bautz In, doch de laatste wist weer te ontsnappen en bereikte Belfort als eerste in den tijd van 6 uur 28 min. 56 sec.: Bartali ging als twee de door de finish mét iets meer dan 3 min. achterstand, Am,berg, Archambaud en Egli kwamen ver volgens gezamenlijk te Belfort aan in den tijd van 6 uur 33 minuten 25 sec. In dezen zwaren rit plaatste Albert van Schendel zich 68e in den tijd van 6 uur 49 minuten 11 sec., waardoor hij verscheidene plaatsen in het al gemeen klassement terug viel. Anton van Schendel was ditmaal de snelste. Met een tijd van 6 uur 41 min. 42 sec., dus met ongeveer 13 min. achterstand op den winnaar Bautz, kwam hij als 41e binnen. Braspenning was 56e, Van der Ruit 78e en Middelkamp 80e. Anton van Schendel schoof in het alge meen klassement enkele plaatsen naar bo ven, Braspenning kwam van de 52e pp de 51e plaats, doch Van der Ruit en Middel kamp zakten verschelde plaatsen af. Voor Nederland had deze vierde étappe dus niet zoo'n goed verloop gehad. Doch hoofdzaak blijft, dat de Nederlanders in den strijd blij ven en als het kan, dat zij "de ronde uitrij den. Braspenning, Middelkamp en Van der Ruit staakten den strijd. Bautz blijft leider in het alge meen klassement. Uit Genève: Een zware slag voor de Neder- landsche wegrensport: Braspenning, Van dei- Ruit en Middelkamp hebben den strijd moeten staken. Na Van Nek zijn er dus spoediger dan wij dachten nog drie Hollandsche renners uit den Tour de France verdwenen, waarin alleen nog Albert en Anton van Schendel de Hollandsche kleuren blijven verdedigen. De kwetsuren die Braspenning, Van der Ruit en Middelkamp in de voorgaande étappes tij dens valpartijen hebben opgeloopen zijn van dien aard geewest, dat verder rijden voor deze renners onmogelijk geweest was. Met goede hoop op behoorlijke resultaten heeft Nederland voor de eerste maal een ploeg in de ronde zijn vertrekken. Na vijf etappes is er van een ploeg niets meer over; zijn nog slechts twee deelnemers overgebleven, die tezamen geen ploeg kunnen vormen. Nederland is dus tegelijkertijd met het uit vallen van deze renners uit'het landenklasse- ment verdwenen, Deze vijfde étappe, van Belfort naar Genève, was misschien wel de moeilijkste, welke er tot nu toe werd verreden, die bovendien nog een gedeelte, n.l. tusschen Lons le Saunier en Champagnole, tegen het horloge moesten rijden. Toen wij Zondagavond Middelkamp in zijn kamer in Hotel Elite te Genève opzochten, vertelde hij ons, dat hij wel heeft moeten op geven, daar zijn hand sterk was opgezwollen. Hij liet ons zijn hand zien, waarbij we de op merking niet konden weerhouden, hoe het mogelijk is geweest, dat hij daarmede nog zijn stuur heeft kunnen vasthouden. Van der Ruit is in de eerste étappe, Parijs Rijssel en in de derde étappe, Charleville Metz gevallen en heeft daarbij mijn knie be zeerd. Niet alleen voor onze landgenooten is het een zware étappe geweest. Talrijke andere deelnemers hebben met moeilijkheden te kampen gehad. In de vroege morgenuren had de gewone massale start te Belfort plaats naar het 175 K.M. verder gelegen Lons le Saunier. In groepjes kwam men in het kleine plaatsje, waar de rit tegen het horloge zou beginnen. Winnaar werd de Fransche individueel Pup- po in 5 uur 36 min. 15 sec. Van der Ruit werd op de elfde plaats geklasseerd. Albert, Anton van Schendel, alsmede Middelkamp en Bras penning op de dertiende plaats, allen in den zelfden tijd van 5 uur 38 min. 1 sec. In het al gemeen klassement wijzigde zich niets. Het tweede gedeelte tusschen Lons le Sau nier en Champagnole over 34 K.M. werd door de Belgen gewonnen, die allen een tijd van 55 min. 33 sec. noteerden, S. Maes vooraan. Tenslotte werd het derde gedeelte verreden, van Champagnole naar Genève. De uitslag- van deze étappe was: 1. Amberg (Zwitserland) tijd 2 uur 28 min. 29 sec.; 2. Zimmerman (Zwitserland) 22 uur 30 min. 14 sec.; 3. Speichcr (Frankrijk) 2 uur 30 min. 30 sec.; 4. Bautz (Duitschland). 33e Albert van Schendel 2 uur 37 min. 39 sec.; 34e Anton van Schendel zelfden tijd. Het algemeen klassement ziet er thans als volgt uit: 1. Bautz (Duitschland) 32 uur 8 min. 44 sec.; 2. Archambaud (Frankrijk) 32 uur 16 min. 56 sec.; 3. Amberg (Zwitserland) 32 uur 19 min. 41 sec.; 4. Bartali (Italië) 32 uur 20 min. 47 sec.; 5. Braeckeveldt (België) individueel 32 uur 21 min. 59 sec.; 6. Vissers (België) indivi dueel 32 uur 22 min. 50 sec,; 7. Marcel Kint (België) 32 uur 23 min. 32 sec.; 8. Speicher (Frankrijk) 32 uur 23 min. 41 sec.; 9. Sylver Maes (België) 32 uur 25 min. 28 sec.; 10. Lape bie (Frankrijk) 32 uur 25 min. 56 sec.; 11. Disseaux (België) 32 uur 27 min. 41 sec.; 32ste Albert van Schendel 32 uur 47 min. 17 sec.; 45e Anton van Schendel 32 uur 57 min. 7 sec. Het landenklassement is als volgt: 1. Frankrijk 97 uur 6 min. 32 sec.; 2. Duitsch land 97 uur 9 min. 14 sec.; 3. België 97 uur 11 min. 11 sec.; 4. Italië 97 uur 36 min. 18 sec.. Zwitserland 97 uur 41 min. 2 sec.; 6. Luxem burg 98 uur 46 min. 22 sec. Heden Maandag is een rustdag. Wedstrijden van V. Z. V. Frisschc Morgen Combinatie 14. (den Helder)—V.Z.V. - V. Z. V. trok verleden week met een zeven tal naar den Helder om daar ter eere van Prins Bernhards verjaardag een friendly game te spelen. Er werd begonnen met een estafette nummer 3 x 50 M. vrije slag. De V. Z. V.-ploeg bestaande uit A. Koningstem, N. Sehoone en P. Swier werd eerste voor F. M., die er onge veer 20 sec. langer over noodig had. Het gol vend water deed aan het zwemmen wel af breuk. Hierna werd de polowedstrijd gespeeld. V. V. speelde eerst tegen wind in, maar wist desondanks de eerste aanvallen te onderne men. Tot scoren kwam het echter niet. Dooi den straffen wind konden de ballen niet goed geplaatst worden. Bij een aanval van F. M. gaf de midvoor een hard schot, dat keeper Wevers met zijn hoofd uit het doel wist te houden. Dit bleek uitstel van executie, want even later bleek een hard schot hem te mach tig. Stand 1-0 voor F. M. Hierna ging de rust in. Na de rust bleek het spel in de V. Z. V.- ploeg beter te vlotten. Dit kwam door een om zetting in de ploeg en mede doordat met wind in den rug gespeeld werd. N. Sehoone zorgde voor den gelijkmaker, 1—l. Hierna was V.Z.V. voortdurend in den aanval. Keeper Wevers was zoo vol vuur, dat hij er totaal geen erg in had dat de wind hem pl.m. 2 M. naast zijn doel had gedreven. P. Swier besloot een rush met een doelpunt, en even later was het de zelfde speler die den stand op 1-3 wist brengen. F. M. kwam nu nog maar zelden aan een aanval toen. A. Koningstem doelpuntte nog éénmaal en met een 14-overwinnini. kwam het einde. In het kleedlokaal stond de thee reeds klaar, en nadat de spelers zich aan gekleed hadden, werden met hartelijke woor den twee fraaie medailles uitgereikt aan V. Z. V. De heer Janus bedankte F. M. namens de V. Z. V. en hoopte dat door dezen wed strijd voorgoed een band was gelegd tusschen de F. M. en V. Z. V. De V. Z. V.-ploeg bestond uit de volgende spelers: J. Wevers, J. de Mayer, P. Swier, Clir. Visman, N. Sehoone, A. Koningstem, H. Geels. S Neptunus—V.Z.V. 1-6 Vrijdagavond speelde V. Z. V. haar 3den competitiewedstrijd tegen Neptunus in Zaan dam. Onder leiding van scheidsrechter A. J. B. Huissteden gaan beide zeventallen om 8.30 uur te water. Beide zeventallen hebben 1 in valler. Bij den ingooi is C. Visman het eerst bij den bal; hij plaatst naar een medespeler, die den bal aan de tegenpartij moet laten. Di rect hierop een aanval van Neptunus, welke besloten wordt met een hard schot op v. d. Broek's heiligdom. Deze weet den bal keurig te stoppen. Na den uitgooi komt de bal via eenige V. Z. V.-spelers tenslotte bij G. Janus. Deze zwemt keurig op en besluit zijn rush met een doelpunt, o—1. Dit geeft den V. Z. V.'ers moed. Door het sneller zwemmen is V. Z. V. voortdurend in den aanval. Het volgende doel punt laat niet lang op zich wachten. Wanneer A. Koningstem is vrij gezwommen, krijgt hij den bal toegespeeld. Na snel opzwemmen lost hij een vliegend schot dat doel treft (0—2). Neptunus strijdt fel om een tegenpunt, maar het wil niet lukken. Door tactisch opstellen en door snel opzwemmen weet V. Z. V. haar voorsprong voor de rust nog te vergrooten door toedoen van G. Janus en N. Sehoone. 0—4. Wanneer de scheidsrechter weer laat beginnen zet Neptunus er een flink tempo in, terwijl V. Z. V. het rustig aan doet. Wanneer bij een aanval van V. Z. V. C. Visman een overtreding begaat, wordt hij het water uit gezonden. V. Z. V. speelt nu met 6 man ver der. Nadat v. d. Broek een schot van den mid voor van Nept. heeft gestopt, geeft hij den bal aan P. Visman. Deze kan den bal niet weg werken en geeft terug aan v. d. Broek, die den bal wel opvangt, maar hem in eigen doel laat vallen. 1—4. C. Visman komt nu de V. Z. V. gelederen weer versterken. Nu wordt door Neptunus alles op alles gezet om het verloren terrein te herwinnen. Het mocht echter niet baten, de 'achterhoede van V.Z.V. weet steeds hun aanvallen te onderscheppen. Door rustig verder te spelen vergroot V. Z. V. haar voor sprong door A. Koningstem en N. Sehoone 1—6, met welken stand het einde komt. V.Z.V. verscheen als volgt: T. v. d. Broek, G. Janus, H. Kluyver, P. Visman, A. Koningstem, C. Visman, N. Sehoone. De uitslagen van de vorige week luiden: Dames. V. Z. V—H. Z. V. 0—2 V. Z. V. 3—H. Z. V. 2 6—0 Neptunus-W. Z. V. 1—6 Voor deze week staan op het programma: Maandag: De Ham 1—V. Z. V. comb. 8 uur. Donderdag: Dames V. Z. V—H. P. C. 2 8.15 uur V. Z. V. adsp. A—PI. V. G. B. 8 uur. Zondag: V. Z. V. 2—de Ham 2 3 uur. V. Z. V. 1—H. V. G. B. 3.30 uur. Stormvogels—Kenuemers (1-0) De elftallen: De Kenuemers: Grapendaai Versluys Bos Steeman, Vessies, v. d. Wal Ten Wolde, Rekveld, Hooreman, Groot Brethouwer Stormvogels Van Heuven, Woudenberg, Prins Geyteman, Kuyper Tol, Wilder om, Bravenboer Jongsma, Van den Boogaarde Hollenberg Met den wind in den rug zaten De Kenne mers aanstonds voor het IJmuider-doel. Al spoedig verkeerde Hollenberg's doel in gevaar, doordat Tol voor vermeend buitenspel stopte. De scheidsrechter liet- echter doorspelen en toen loste Groot een hard schot, dat de IJmui- der doelman echter keurig stopte. Nog geruimen tijd oefenden de Wijkers een stevigen druk op de IJmuider veste uit, doch de beide reserve-backs weerden zich zoo goed, dat- Hooreman en Groot slechts zelden gelegenheid kregen een lastig schot te lossen. Na een kwartier werkte Stormvogels zich wat los. 't Was vooral Van Heuven, die met zijn voorzetten gevaar opleverde voor De Kenue mers, doch Prins en Geyteman accepteerden de geboden kansen niet. Ook Woudenberg had met zijn zuivere passes aandeel in het ge vaarlijke van deze IJmuider aanvallen. Over het geheel echter bleven de Kennemers in de meerderheid. Doordat echter geen vol doende rekening met den wind gehouden werd, werd de taak der IJmuider defensie aanzien lijk vergemakkelijkt. Alleen een prachtig schot van Groot, dat Hollenberg niet minder mooi stopte, verdient vermelding. Tegen de rust raakte het spel wat meer ver deeld. Ook in deze periode toonde Wouden berg weer, hoe tegen den stevigen wind in ge speeld moest worden, maar zijn medespelers moesten steeds de meerderheid van Versluys en Bos erkennen. Nadat Brethouwer een mooie kans om te scoren had laten voorbijgaan en De Kenne- mers een vijftal corners onbenut hadden ge laten, was het rust. Na de rust domineerde Stormvogels aan stonds, doch het was Hollenberg, die het eerst voor een moeilijk probleem werd geplaatst, toen eerst Rekveld alleen op hem afkwam en even later Horeman. Beide malen bleef hij echter op kranige wijze de situatie meester. Hierna moest ook Grapendaai meer dan eens in actie komen. Het waren echter meest vleu- gelschoten, welke hij onschadelijk moest maken Prins en Geyteman kwamen al. zeer weinig aan schieten toe en dit bleek hem wel toevertrouwd. Over 't geheel bleef de wedstrijd een een zijdig karakter dragen. Bijna voortdurend moest De Kennemers-defensie in actie komen, waarbij een der backs eens het genoegen smaakte na een vrijen trap van Tol een zeker doelpunt te voorkomen. En ook Grapendaai 'bleef zich kranig weren. Een door Kuyper genomen penalty was' hem echter te mach tig (1—0). Met dezen stand kwam het einde. In de laatste innings viel de beslissing Onderlinge wedstrijden Haarl. Jachtclub. De Onderlinge Zeilwedstrijden der Haarl Jachtclub werden door een krachtigen wind begunstigd, zoodat de wedstrijden een zeer vlot verloop haddena Wel kregen enkele jollen averij, terwijl een jol door een onhandige manoeuvre bij de start kapseisde. De 16 M2. klasse leverde een zeer felle en interessante strijd tusschen de Framingo en de Swalker. Van de drie gezeilde wedstrijden wisten beide er één te winnen, Bij de A-jollen zeilde de nog jonge P. Schoen een goeden wedstrijd. A. Janssen brak in den eersten wedstrijd zijn gaffel en verspeelde daarmede zijn kans op de eerste prijs. De B- jollen werden gewonnen door Hofstede, die in derdaad veel sterker dan izijn tegenstanders was. De uitslagen luiden: 16 M2. klasse: 1. Flamingo, D. Flemming 39 p., 2. Swalker, R. Mees 31 p. Jollen A: 1. P. Schoen 28 p., 2. A. Jansen 20 p., 3. Mej. W. de Voogt 17 p. Jollen B; 1. H. M. Hofstede 36 p., 2. H. Waller 23 p., 3. Van Vessem 15 p. De drie onfortuinlijke Nederlanders, die helaas den strijd moesten staken. Van links naar rechts: Van der Ruit, Middelkamp en Braspenning Jr. (De vorige week was Van Nek Jr. reeds uitgevallen. Het intern, tournooi te Kemeri. Uit KemeriDe afgebroken partij uit de dertiende honden tusschen Reshevski en Rellstab is door den Duitschen meester ge wonnen. De uitslagen van de partijen in de veer tiende ronde waren: RellstabBerg afgebroken. SteinerFine afgebroken. Apschenek—Hasenfuss l/2V2. AljechinKeres V2Vz. MikenasPetrow 10. LandauBoeoek 10. FeiginStahlberg afgebroken. Flohr—Osols afgebroken. ReshevskiTartakower afgebroken. Keres won met zwart spelend zijn afgebro ken partij uit de twaalfde ronde van Steiner. Verder won Rellstab, eveneens met zwart spelend, de afgebroken partij uit de dertiende ronde van Reshevski. De stand na de veertiende ronde luidt: 1. Reshevski 10 p. plus 1 afgebroken partij, 2. Petrow 9y2 p., 3. Flohr 9 pnt. plus 1 afgebr. partij, 4 en 5. Aljechin en Keres, ieder 9 p., 6 en 7. Fine en Tartakower ieder 7*/2 P- plus 1 afgebr. partij, 8 en 9 Apschek en Mikenas, ieder V/2 P-, 10 Steiner 7 pnt. plus 2 afgebr. partijen, 11. Stahlberg 7 pnt. plus - afgebr. partij, 12. Rellstab 5y2 pnt. plus 1 afgebr. par tij, 13. Boeoek 5!/2 pnt, 14. Berg 5 pnt. plus 1 afgebr. partij, 15 Landau 4J/2 pnt, 16. Feigin 4 pnt plus 1 afgebroken partij, 17 Osols 3 pnt. plus 1 afgebr. partij, 18. Hasenfuss 2 pnt. plus 1 afgebr. partij. De vertegenwoordigende negentallen van Amsterdam en Haarlem hebben Zaterdagmid dag op het terrein van Ajax een mooien wed- strjjk gespeeld, die door een talrijk publiek werd bijgewoond. In het begin behaalden de Haarlemmers aan slag nog geen succes. Van den Heuvel Reinders bofte wel dat de door hem gegeven vangkans in het verre veld niet werd geaccep teerd, maar na hem gingen C. Hunik, Van der Putten en Jac Hartog op drie slag uit. Dat was dus wel een groot succes voor den Am- sterdamschen werper Lammers. In de tweede beurt wist alleen J. Baas den bal goed te raken. Hij kwam echter niet ver der dan het derde honk, daar Schijvenaar en Wulfhorst sneuvelden door een keurigen aan gooi van Bakker naar het eerste honk en Kloos door een idem van den korten stop Meenhorsl. Veenhof, die voor Haarlem op de werpplaat stond, boekte in twee beurten slechts éénmaal succes met drie slag. Daartegenover werd hij door Lammers, Bakker en Schaling geslagen. Door Lammers zelfs voor drie honken. Het veldwerk der Haarlemmers was echter zeer goed en Amsterdam kreeg dan ook in elk van die twee beurten maar één speler binnen. In de derde beurt loopt het den Haarlem mers wat mee. Wel sneuvelt Hunik aan drie slag, evenals Jac Hartog en nog wat later Wulfhorst, maar Van den Heuvel, Van der Putten en Baas geven honkslagen. Schijve- naar haalt bovendien het eerste honk doordat de achtervanger Damman den derden bal niet heeft en bij het loopen van Baas gooit Dam man ver over het derde honk heen. Ondanks een tweehonkslag van den voetbal en honkbal-internationaal Wilders en een werkelijk schitterenden stootslag van Bakker komt van Amsterdam maar weer één speler over de thuisplaat. Zoo heeft Haarlem plotse ling een voorsprong van 5—3 verkregen. Die voorsprong gaat echter in de volgende beurt al weer verloren. Kloos sneuvelt op het derde, Veenhof en Van den Heuvel op het eer ste. Veenhof daarentegen wordt geducht ge slagen. Meenhorst en Wilders en Van Heeswijk slaan hem voor twee honken, Lammers voor één. De tik van Wilders brengt twee man bin nen, maar tactisch spel van Veenhof doet Wil ders zelf op het derde honk uitgaan. De beurt brengt Amsterdam drie punten op en daar mee is. de voorsprong weer voor de hoofdstad, 6—5. Nadat deze stand bereikt was heeft Haar lem.nog vijf beurten geslagen. Succes met drie slag heeft Lammers nog maar eenmaal ge boekt. Het veldwerk der Amsterdammers was echter zoo prima dat het den Haarlemmers de grootste moeite kostte naar het volgende honk te komen. Speciaal de korte stop Meen horst was bijzonder in vorm en deze heeft dan ook menig speler een nul bezorgd. Wulf horst produceerde nog twee honkslagen, Baas en Van den Heuvel elk nog één. Door een fout van achtervanger Bouman Damman was wegens een geblesseerden pink uitgevallen kwam Heuvel zelfs op het derde. In totaal wer den nog drie punten behaald, zoodat de Haarlemsche score acht bedroeg. Van de vier innings, die Amsterdam nog sloeg, eindigden er liefst drie met nul. Eén bestond uit niets anders dan drie vangballen. In een andere had eerst Baas succes met een worp naar Kloos op het tweede honk en vlak er op forceerde Kloos een prachtig staaltje dubbelspel, waardoor Wilders en Bouman sneuvelden. Alleen in de zesde beurt werden drie punten behaald. Toen gaf Schijvenaar, die al in de vijfde beurt Veenhof vervangen had, tweemaal achtereen vier wijd, waarna Wilders met een driehonkslag volgde. Toen de Haarlemmers negen maal geslagen hadden was de stand nog 9—8 voor Amster dam, zoodat de hoofdstedelingen niet meer behoefden te slaan. Jammer was dat een al gemeen dubieus geachte beslissing vap den scheidsrechter op het derde honk een ontijdig einde aan de laatste beurt der Haarlemmers maakte. Zonder die beslissing zou de stand ongetwijfeld 99 geworden zijn en zou Am sterdam nog in de laatste beurt de overwin ning hebben moeten bevechten. De cijfers der innings zijn: Haarlem: Amsterdam: 0 0 5002010 totaal 8 1 1 1 3 0 3 0 0x totaal 9 Na afloop van den wedstrijd reikte de voor zitter van den N. H. B., de heer E. Bleesing uit Zandvoort, den beker over aan aanvoerder v. Heeswijk, waarbij hij uiting gaf aan zijn waar deering voor hèt spelpeil van beide partijen. H. H. C. behaalt haar eerste overwinning. H. H. C. is er Zondagmiddag in geslaagd haar eerste overwinning te behalen. Op hoog peil stond de wedstrijd niet, hij was rijk aan sensatie en aan fouten, maar zonder twijfel speelde H. H. C. beter dan de G. A. Voor H. H. C. stond den geheelen wedstrijd Pijnakker op de plaat. Hij heeft in totaal vijf tig man tegenover zich gehad, waarvan er acht drie slag en zeven vier wijd kregen. Op zijn werpen werden dertien honkslagen gege ven. Daar de slagman den wind mee had ging de bal al gauw ver. Drie maal was de tik twee honken waard en de tik van Meenhorst werd zelfs een home run. Die kwam, toen er twee honken bezet waren, zoodat hij drie pun ten opbracht. Voor V. V. G. A. wierp eerst Besanger vijf innings. Hij kreeg negen en twintig spelers tegenover zich. Slechts vier hiervan sneuvelden op drie slag en één kreeg vier vijf. Tien maal werd hij echter raak ge slagen. Jac Hartog, die als tweede man aan slag kwam, maakte er meteen al een home run van. Mulder deed het hem een paar beur ten later na. Toen H. H. C. in één beurt zes runs had gemaakt vond Besanger het welletjes en liet hij zich vervangen door Meenhorst. Die had meer succes, want hij gaf vijf maal drie slag aan vijftien spelers. Hij werd zes maal gesla gen, doch nooit voor meer dan één honk. Vooral het veldwerk van V.V.G.A. was zeer zwak. Het gebeurde maar weinig keeren dat de bal meteen in den handschoen bleef. Meest al stuitte hij er eerst weer uit en moest nog weer van den grond worden opgeraapt. Ook de aangooien naar de honken, zelfs van den achtervanger, waren gebrekkig. Van den Heu vel Reynders liep in de vijfde innings zelfs een homerun, dank zij een heele serie fouten. Vooral door dit gebrekkige spel is de voor sprong van H.H.C. geen enkele maal meer in gevaar gekomen. De cijfers der innings zijn: V. V. G. A.: H. H. C. 200020421 totaal 11 24006004X totaal 16 De overige uitslagen. T.H.B. I: H. H. C. III: Schoten I: E. D. O. IV: R. C. H. II: R. C. H. TV: E. D. o. V: Schoten I: Haarlem III: Swastika: Kinheim: E.D.O. b: Swastika Schoten a: 121242511 totaal 19 051061540 totaal 22 6 9 12 2 2 4 x totaal 35 0 4 2 3 3 3 1 totaal 16 1 0 4 2 2 17 2 totaal 28 4 0 5 1 0 2 0 totaal 12 105001010 totaa 8 902001047 totaal 23 11434024 totaal 19 00012000 totaal 3 JUNIORES 4 6 3 4 totaal 17 112 9 totaal 13 4 2 5 2 x totaal 13 0 13 4 0 totaal 8 Vriendschappelijke wedstrijd in Utrecht. Zondag speelden een vrijwel volledig Haar lem en een met invallers wat verzwakt E.D.O. een vriendschappelijken wedstrijd op het ter rein van p.O.S. in Utrecht. Dank zij een goede eerste beurt, waarin b.v. Schijvenaar en Vaoi der Putten elk een home run sloegen, bezat E.D.O. eenigen tijd een voor sprong. In de vierde beurt wist Haarlem echter voor te komen en vooral dank zij een door E.D.O. slecht gespeelden zevende innings kon Haarlem den verkregen voorsprong behouden Door de omringende schutting waren home runs dezen keer goedkoop. Behalve de reeds genoemde spelers sloegen ook C. Kloos en C. Hunik den bal over de schutting. Schijvenaar deed het voor E.D.O. zelfs ook nog een tweede maal. Het talrijke publiek heeft genoten van alles wat een honkbal wedstrijd te genieten kan geven en het lijdt dan ook geen twijfel of de pas opgerichte honkbalclub D.O.S. heeft door dezen wedstrijd grooten steun genoten. De cijfers der innings zijn: Haarlem: 1—2—2- E.D.O.: 6—1—0- -4—2—2—6—1 20. ■1—1—0—4—5 18. Dorothy Round klopt HedwiJ^ Jedrzejowska Uit Londen: Zaterdag zijn de internatnio- nale kampioenschappen van Wimbledon on der begunstiging van fraai weer geëindigd. De overwinning van Dorothy Round, reeds eenmaal Wimbledon-kampioene, is niet zoo gemakkelijk behaald als werd verwacht. De Poolsche speelster verdedigde zich, na een matige eerste set, uitmuntend, wist enkele servicegames van haar tegenstandster in de tweede set te winnen en met 62 won mej. Jedrzejowska de tweede set, nadat zij de eer met dezelfde cijfers verloren had. In de final-set werd fel gestreden, doch het betere plaatsen, de sterkere forehand en het goede spelinzicht waren factoren, die het resultaat ten gunste van de Engelsehe deden door slaan. Budge is wel de held van Wimbledon 1937. Aan zijn overwinning in het enkelspel op Von Cramm, voegde hij Zaterdag nog twee titels toe. In het heerendubbelspel sloegen hij en Mako met 60, 64, 86, 61 de Wimble don titelhouders Hughes en Tuckey, terwijl Budge met Alice Marble tot partner ook het gemengd dubbelspel won. De overwinning van Mako en Budge in het heeren dubbelspel is ook daarom van groot be lang, omdat het dubbelspel in den vermoe- delijken eindstrijd om den Davisbeker tus schen Amerika en Engeland wel eens den doorslag zou kunnen geven. De kansen van de Amerikaansche Davisbekerploeg op het veroveren van de cup zijn in ieder geval na het spel van Budge en Mako te Wimbledon, danig gestegen. Vrijdag is dat in het enkel spel tegen Von Cramm en in het dubbelspel tegen Henkei en Von Cramm tot uiting geko men, Zaterdag spreekt de duidelijke nederlaag van Hughes en Tuckey, pas gekozen om Al bion te vertegenwoordigen in de challenge - round, voor zich zelf. Overigens gaven de andere eindstrijden geen verrassende resultaten te zien. De uitslagen waren: Eindwedstrijden Damesdubbelspel: Mevr. Mathieu (Frank rijk) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mevr. King en mevr. Pittman (Engeland) 6—3, 6—3. Damesenkelspel: Dorothy Round (Enge land) sloeg Panna Jedrzejowska (Polen) 62, 2—6, 7—5. Heerendubbelspel: Mako en Budge <Ver- eenigde Staten) sloegen Hughes eiï Tuckey (Engeland), 60, 64, 68, 61. Gemengd dubbelspel: Mej. Alice Marble en Budge (Vereenigde Staten) sloegen mevr. Simone Mathieu en Petra (Frankrijk) 64, 6—1. Tilden te Noordwijk De resultaten van de Zondag te Noordwijk gespeelde exhibition-partijen waren: Tilden sloeg Waasdorp 60 61. Stoefen sloeg De Mos 63, 64. Tilden sloeg Stoefen 64, 63, 64. Stoefen en Waasdorp sloegen Tilden en Goedraad 26, 64, 64. Groen Wit—Festina (1—9) De Zaterdag voortgezette promotiewed strijd in de eerste klasse in den N. L. T. B. tusschen Groen Wit en Festina eindigde met een 91 overwinning voor Festina, zoodat deze vereeniging zich een plaats in de hoofd klasse heeft veroverd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6