De toestand in den tuinbouw, BEVERWIJK De Breestraat als voorrangsweg. Moeilijkheden ondervangen. Het feit, dat de Breestraat is opgenomen in de rij der voorrangswegen, is niet van invloed geweest op den gewonen gang van zaken tij dens de groentenveilingen. De tallooze tuin derswagens moeten den voorrangsweg kruisen, om bij de veilingen te kunnen komen, maar dit geschiedde als gewoonlijk. Tijdens de markt regelt de politie bij het kruisen van de Bree straat het verkeer. Nu en dan werd het door gaand verkeer eenige oogenblikken opgehou den om den groentewagens gelegenheid te geven over te steken. Voor het overige hield de politie op het kruispunt een oogje in het zeil, omdat de voorrangsweg misschien nog aanleiding tot misverstanden met de daaraan verbonden gevolgen zou kunnen geven. Meer en meer blijkt evenwel, dat het snelverkeer zich zeer spoedig bij den nieuwen toestand heeft aangepast. De zijstraten hebben in de Bree straat wat men noemt een langen uitloop, al vorens men op den rijweg komt. Bij de Blok- steeg en de Peperstraat, waar dit niet het ge val is, is de toestand wel iets gevaarlijker, maar het verkeer uit de zijstraten hield daarmee ook toen het wel voorrang had, reeds terdege reke ning. De politie verwachtte geen moeilijkheden van den nieuwen maatregel, ook al omdat alle andere bepalingen ook voor den voorrangsweg van kracht blijven. Het is bijvoorbeeld niet juist te veronderstellen, dat in de Breestraat nu 'een ongelimiteerde snelheid zou zijn toege staan, omdat zij voorrangsweg is geworden. Alleen zal men zich, uit een van de zijstraten komend, niet meer kunnen beroepen op voor rang, ook al komt men van rechts. Overigens behoort het wel tot de zeldzaam heden, dat een weg midden door de bebouw de kom als voorrangsweg wordt aangewezen. Vanaf de pont is dit eigenlijk al zoo. Ook in Castricum voert de voorrangsweg midden door het dorp. SCHOOLUITSTAPJES. Op Donderdag 8 Juli zullen de leerlingen van de eerste, tweede, derde en vierde klassen van de Christelijke School aan den Noorder wij kweg een uitstapje maken naar Zeist. Op Dinsdag 13 Juli maken de leerlingen van de hoogere klassen een reisje naar Delft en Den Haag. De leerlingen van de hoogere klassen van de o.l. school I, hoofd de heer Krabbendam, zullen op Vrijdag 23 Juli een reisje maken naar 't Gooi. De eerste en tweede klasse maken binnenkort een uitstapje naar Wijk aan Zee. De datum hiervan moet nog bepaald worden. Tenslotte zullen de leerlingen van de drie laagste klassen van de Christelijke school aan de Meerensteinstraat op Vrijdag 9 Juli een uitstapje maken naar Bergen. De hoogere klassen brengen op Donderdag 15 Juli een be zoek aan Schiphol en zullen daarna den dag doorbrengen in Valkenveen. ONGEVAL OP DEN VELSERWEG. Maandagmorgen is een paard van een tuin der uit Santpoort plotseling gevallen, naar men aannam van schrik, toen met veel geraas een aantal groentenkisten op straat terecht kwam. Omstanders probeerden het dier overeind te helpen en werkelijk kwam het paard nog even op de beenen. Het stortte evenwel onmiddelijk opnieuw neer, thans om niet meer op te staan, want het paard bleek plotseling gestorven te zijn. Het cadaver werd naar het openbaar slacht huis overgebracht. Het kampioenschap wielrennen van Noord-Holland. Fraaie prestaties van C. Bakker. In ons blad van Maandag hebben wij reeds bericht, dat de wielrenner C. Bakker, lid van de B.R.C. Kennemerland er in ge slaagd is op de Alkmaarsche Wielerbaan het kampioenschap van Noord-Holland te ver overen op den langen afstand. Omtrent de zen strijd vernemen wij nog het volgende: Het groote aantal deelnemers maakte het noodzakelijk, dat eerst 2 series van 10 K.M. werden gereden. Van iedere serie kwamen de 7 eerst aankomenden in de finale. Bakker nam in zijn serie genoegen met de 7de plaats en kwam daardoor dus in de finale. In de finale over 50 KJM. gaf Bakker al direct aanleiding tot jachten. Hij ondernam steeds uitlooppogingen, aanvankelijk even wel zonder resultaat. Na 30 K.M. gereden te hebben probeerde hij het nogmaals en toen met meer succes. Het peleton weifelde even met het inzetten van de achtervolging en dit was voor Bakker voldoende om een halve ronde uit te loopen. Toen werd de achtervolging ingezet, maar Bakker wist zelfs bij iedere ronde zijn voor sprong nog met enkele meters te vergrooten. In een kwartier tijd had hij zijn ronde ge nomen. Het peloton ondernam nog vele po gingen om hem dan voorsprong te ontnemen, maar Bakker liet zich niet verrassen en ging als kampioen met een ronde voorsprong door de finish. OPENING VAN DEN VAN OGTROPWEG. De ingebruikneming van den zoo prachtig verbeterden Hoogeweg en Van Ogtropweg zal met eenige officiëele plechtigheid geschieden. De burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens. zal den Hoogeweg voor het gebruik openstellen, terwijl een kleinzoon van den heer Van Ogtrop, naar wien de weg is genoemd, deze plechtig heid zal verrichten. De in de badplaats gevestigde vereenigingen zijn uitgenoodigd de plechtigheid feestelijken luister bij te zetten en met vaandels en banie ren Woensdagavond te 8 uur present te zijn. Na afloop zal het gezelschap met de muziek van „Arion" langs den nieuwen weg trekken. JK0W6 jflBMl'CiKOK ®^0EAM viPHILPP'JNEN jLSlMGAPORE STI LLE/ - GUMH.ÏÏ-- .cWMTp» ILauckund r NIEUW ZEELAWD nf'r Luchtroute vau DE C.HIUA CLIPPER' ZUIDELUKE LUCHTL'JH| t IM VOORBEREIDING VAU DE PAWAMERIC4U clipper-V pa c.) TE VOLGEW LUCHTWEG poor Amelia Earhart marihe verdedigiw&s li wie" der vereeuigoe stateu HERWONNEN LEVENSKRACHT. De alhier gehouden speldjes verkoop ten bate van .Herwonnen Levenskracht" heeft op gebracht f 86. Dit is ruim f 24 meer dan het vorig jaar ZILVEREN JUBILEUM. De Eerwaarde Moeder Overste Immerentiana van het Maria gesticht alhier zal op 14 Juli a.s. haar zilveren klooster jubileum vieren. VOETBAL. Na op fraaie wijze het kampioenschap van de reserve 2e klas behaald te hebben houdt A. D. O. 2 zich thans in de promotie-com petitie uitstekend. Tweemaal reeds werd van de andere kampioen Valken 2 gewonnen en Zondag werd de degradatie-candidaat ver slagen. De stand is als volgt: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. A. D. O. 2 3 3 0 0 6 13—3 V. V. Z. 2 1 0 0 1 0 2—4 Valken 2 2 0 0 2 0 19 Rest A. D. O. 2 nog een wedstrijd name lijk thuis tegen V. V. Z. 2. Bij een gelijk spel reeds is een plaats in de reserve le klas voor A. D. O. 2 veroverd De Stille Oceaan, met de route van Amelia Earhart en het eiland Howland, in de nabijheid waarvan de vliegster heeft moeten dalen. De crisis nog niet ten einde. Hoogere groentenprijzen door mindere productie. Het eerste halfjaar van 1937 heeft voor den tuinbouw voor de eerste maal na de zeven ongunstige crisisjaren geen onbevredigende resultaten gebracht. Van de zeven „magere jaren" is 1936 het slechtste geweest. De finan- cieele uitkomsten van het tuinbouwbedrijf waren niet alleen zeer onvoldoende, maar het meest bedroevende verschijnsel voor de tuin ders was nog, dat groote hoeveelheden van de met zooveel zorg geteelde producten den mi nimumprijs niet kon opbrengen en ter vernie tiging naar de mestvaalt werd verwezen. Van de onverkochte producten is nog heel wat afgenomen voor de distributie onder werkloozen. In het eerste halfjaar van 1937 zijn slechts zeer geringe hoeveelheden onverkocht ge bleven. Als regel lag de markt boven den mi nimumprijs, waardoor de producten tenslotte op normale wijze aan hun bestemming kon den beantwoorden. Dit bemoedigende ver schijnsel is natuurlijk met vreugde begroet, al mag daaruit geenszins worden afgeleid, dat de crisis voor den tuinbouw tot het verleden zou behooren. Maar het moet voor de tuinders toch wel een heel wat prettiger gewaarwording zijn hun producten naar de veiling te brengen met de zekerheid, dat zij tenslotte bij den con sument terecht zullen komen dan met de idee voor niets te hebben gewerkt. Wat dit eigenlijk zeggen wil illustreeren de cijfers van de in 1936 onverkocht gebleven pro ducten. Wij laten hier een staatje volgen van deze onverkochte artikelen, waarvan enorme hoeveelheden werden vernietigd. 587.800 stuks sla. 76.426 stuks andijvie. 35.220 stuks komkommers. 11.800 stuks bloemkool 9.250 bos prei. 7.500 bos peen. 9.470 K.G. waschpeen. 5.200 K.G.boerekool. 28.000 K.G. spinazie. 32.700 K.G. knolselderie. 2.000 bos raapstelen. 1.000 bos rabarber. 10.600 K.G. postelein. 15.580 K.G. spercieboonen. 4.420 K.G. snijboonen. 2.300 K.G. pronlcboonen. Deze cijfers zijn niet volledig, want daaraan ontbreken nog de kleinere partijen van allerlei andere soorten groenten. Bovendien betreft deze opgave alleen nog maar het bedrijf van de Vereenigde Veilingen. Opleving. Het voorjaar van 1937 bracht een geheel andere sfeer op de groentenmarkt. Laten wij terstond de cijfers maar geven van de groen ten, die in het eerste halfjaar aan de Ver eenigde Veilingen tot en mte 30 Juni werden geveild 1936: 308.418 kisten, 167.835,21. 1937: 284.046 kisten, 188.153,63. Dit beteekent een aanvoer van 24373 kisten minder met een hoogeren opbrengst van 20.318.42. In procenten uitgedrukt: de omzet was in het eerste halfjaar van 1937 ruim 12 procent hooger dan in hetzelfde tijdvak van het vorige jaar, hoewel de aangevoerde hoe veelheid 8 procent minder was. De oorzaak van dit gunstige verschijnsel moet worden ge weten voor een belangrijk deel aan het natte voorjaar, waardoor de oogst van sommige producten een slecht beschot had. Als gevolg daarvan werden de groenten williger afgeno men; voor sommige producten was de prijs hoog. Dit betrof evenwel uitzonderingsgevallen, want over het algemeen hebben de groenten- niet meer dan den kostprijs opgebracht. Men was vorig jaar aan prijzen gewend, die in feite gelijk stonden met het „gratis weghalen van den tuin". In dit voorjaar lag de prijs daar iets boven. Ook mag niet uit het oog worden verloren, dat de productiekosten voor den tuinder zijn gestegen. De directie van de veiling verzekerde ons. dat de omzet ongeveer met f 150.0-00 zou moe ten zijn gestegen, wilde men van een norma len toestand kunnen spreken. Eerst dan zal d-e tuinbouw met een zucht van verlichting kunnen constateeren, dat de crisis voorbij is. Om aan den veiligen kant te blijven zou men dus dit kunen concludeeren: de eenige oorzaken, die de overigens nog bescheiden opleving in den groentenhandel bewerkstel ligen, zij een williger afneming van de pro ducten en de mindere aanvoeren. Dat namelijk het binnenland meer groenten zou afnemen, is nog niet aan te toonen, om dat vorig jaar groote hoeveelheden onver kocht bleven. De omstandigheden maken het ook moeilijk er eenig peil op te kunnen trek ken. Het is b.v. geenszins onmogelijk, dat een periode van warm weer, die de producten snel doet rijpen, de markt weer zou doen vallen. Maar hoe het ook zij, er is weer een opge wekt leven aan de veilingen te constateeren en aangezien de veilingen als een soort van barometer zijn te beschouwen voor den toe stand in den tuinbouw, is deze stijging vooral voor onze tuinders een bemoedigend teeken. De aardbeien. Dat het met de aardbeienoogst niet naar wensch gaat, hebben wij reeds eenige malen geschreven. Tot en met 2 Juli was de aanvoer aan de Vereenigde Veilingen 967.151 K.G. met een opbrengst van f 159.870.19 en een ge middelden prijs van f 16.53 per 10-0 K.G, In hetzelfde tijdvak van vorig jaar was de aanvoer 1.108.652 K.G. met een opbrengst van f 166.893,74 en een gemiddelden prijs van f 15.05 per 100 K.G. Uit deze cijfers valt wel af te leiden, dat de opbrengst van de aardbeienoogst heel wat minder zal zijn. Dat ondanks de mindere aan voeren de prijs teleurstellend blijft, is wel licht nog de grootste teleurstelling. Het zou interessant zijn daarvan de oorzaken na te speuren. Wij hebben ook iets vernomen van export naar Duitschland, het land, dat vroeger de beste klant was van de Beverwijksche markt. Menschen, die het weten kunnen, verzeker den, dat Duitschland de aardbeien best kan gebruiken. De clearing is ruimer, dan zij ooit geweest is, maar desondanks bepaalt de hoe veelheid aardbeien, die naar Duitschland wordt verzonden, zich slechts tot een wagon per dag. Daarover kan men theoretiseeren, maar dat is volkomen onvruchtbaar en met de ingewijden constateeren wij daarom dus slechts het feit. Het aardbeienseizoen loopt intusschen ten einde. Wanneer deze week voorbij is zal de campagne al weer tot het verleden behooren, een campagne, die veel beloofde, maar die helaas niet aan de verwachtingen heeft be antwoord. HEEMSKERK OUDSTE INWOONSTER. Zaterdag 3 Juli vierde onze oudste inwoon ster mevr. Arends-Hilderink haar 96sten ver jaardag. DE WERKVERSCHAFFING. De minister van sociale zaken heeft be paald dat voor werkloozen in deze gemeente welke in werkverschaffing te werk worden ge steld het uurloon met 2 cent zal worden ver hoogd. Dit zal thans 30 cent bedragen. Hier door wordt het uurloon voor hen die in aange nomen werk Stea,n 34 cent. EXAMENS. Aan de R.K. Kweekschool te Bergen slaagden de dames C. en T.v. Oostrum voor de akte L.O. VISCHCLUB ,,'T SNOEKJE" De vischvereeniging .,'t Snoekje" houdt hedenavond 8 uur een ledenvergadering in Café Dam. Een punt van bespreking is het snoekvisschen en het aantal vergunningen, dat zal worden uitgereikt. DTNSDAG 6 JULI 1937 HANDBAL. FINALE JEUGDHANDBALWEDSTRIJDEN HAARLEM EN OMSTREKEN. AchillesConcordia (II.) (43). In dezen zeer gelijkopgaanden wedstrijd heeft Concordia het. onderspit moeten del ven. Al spoedig nam Achilles de leiding en wist deze in 10 minuten tijd op te werken tot 30. Doch daarna wist Koster uit een goed opgezetten aanval een tegenpunt te scoren (3—1(. Drie minuten daarna kreeg Concordia nog een 13 meter worp te nemen, doch deze sprong van de lat over het doel. Na de rust wist Achilles den voorsprong te vergrooten tot 4—1, dien Koster andermaal voor Concordia verkleinde (42). Even voor het einde kreeg Osterthun nog een vrijen worp te nemen op ongeveer 16 meter van het Aehillesdoel. Hij wist deze kans in een doelpunt om te zetten C43) Kort hierna floot de scheidsrechter het einde. Het is Concordia dus niet gelukt, den eersten prijs te winnen, zij moest zich met den tweeden prijs tevreden stellen. Na afloop reikte de wedstrijdleider, de heer Honing, de verzilverde medaille ais 1ste prijs aan Achilles en de bronzen medaille als 2de prijs aan Concordia uit, waarbij hij eenige toepasselijke woorden sprak. LAWNTENNIS. WEDSTRIJDEN MIDDELBARE SCHOLEN IN HAARLEM EN OMSTREKEN. Op 19 en 20 Juli a.s. worden op het banen- complex van het Kennemer Lyceum de jaar lijksche tenniswedstrijden om den zilveren wisselbeker gehouden voor de Middelbare Scholen van Haarlem en omstreken. Deze wedstrijden zijn uitgeschreven door het Dis trict Haarlem van den Ned. Lawntennisbond en staan onder leiding van Dr. Th. de Crauw, secretaris van het Districtsbestuur. WIELKIJDEN. Groote nationale rijwieltocht 1937 De Politie Sportvereeniging „Haarlem" organiseert op Zaterdag 31 Juli a.s. een grooten nationalen rijwieltocht (vaardig- heidsrit) over 75 K.M. De inschrijving voor dezen tocht op gewone rijwielen is voor een ieder opengesteld, zoowel voor dames als heeren, groepsgewijs en individueel. Het parcours loopt door een fraaie duin- en boschrijke omgeving, waarin tevens is opge nomen de Noordzeekust van Bloemendaal en Zandvoort. Langs het grootste deel van de route liggen mooie rijwielpaden. De route is als volgt bepaald: been langs Zeeweg, rijwiel pad, strand Bloemendaal, Zandvoort, Voge lenzang, de Zilk. Ruigenhoek, Noordwijker- hout, Noordwijk-Binnen; terug langs station Noordwijke-rhout, Sassenheim, Lisse, Hille- gom, Bennebroek, Leidschevaart, station Heemstede—Aerdenhout, Zandvoortschelaan, Bentveld, Kraantjelek, Bloemendaal, Bredero- delaan, Santpoort, station Driehuis-Wester- veld, Hagelingerweg, Rijksstraatweg Haar lem. De start heeft plaats op Zaterdag 31 Juli, te 2 uur namiddag, bij het gebouw Olympia, Kinderhuissingel.- De deelnemers (sters) verplichten zich aan den start te verschijnen in gewone burger- kleeding. Het parcours van 75 K.M. moet door de dames in 5y2 uur en door de heeren in 5 uur worden afgelegd, waarbij de twee verplichte half uren rust, voor de controle deelnemers kaarten, niet zijn inbegrepen. Het eerste verplichte half uur rust wordt gehouden te Noordwijkerhout, hotel 't Recht huis; het tweede te Bennebroek, café „Oude Geleerde Man". Teneinde een regelmatig verloop van den tocht te waarborgen, wordt op enkele wille keurige punten van de route controle gehou den en een aanteekening op de deelnemers kaarten aangebracht, welke zeer kort opont houd in den rijtijd is inbegrepen. Zij, die den tocht in den daarvoor vast- gestelden tijd volbrengen, ontvangen een persoonlijken prijs. Om voor een groepsprijs in aanmerking te komen, moet een vereeni- ging aan den tocht deelnemen met minstens 15 personen plus leider, welke groep bij aan komst en vertrek geheel intact moet zijn. De inschrijving is opengesteld tot en met Maandag 19 Juli a.s, bij F. A. Visser Gys- brecht van Aemstelstraat 156 te Haarlem. AUTOMOBILISME. ROSEMEYER WINT DEN VANDERBILT- BEKER. Rosemeyer. Uit New York: Maandag is op de groote Roosevelt autoracebaan bij New York de be kende race om den Vanderbilt-beker gehou den, waaraan ook een aantal Europeesche cou reurs deelnamen. In totaal moesten 99 ronden worden i Legd, welke een afstand van 483 K.M. verte genwoordigen. Er moesten niet minder dan 637 bochten worden genomen, zoodat van een zeer groote snelheid niet veel kon komen. Reeds na tien ronden had de Duitsche coureur Ro semeyer zich met zijn auto Union aan den kop geplaatst en hoewel hij herhaalde malen werd aangevallen, wist hij de leiding tot het einde te behouden. Hij heeft er overigens hard genoeg voor moe. ten vechten met den Engelschman Seamen, die den Duitschen renner voortdurend dicht op de hielen zat. Met slechts 51 sec. voorsprong wist Rosemeyer als eerste de eindstreep te pas- seeren. De tijden waren: 1. Rosemeyer 3 uur 38 min gemiddelde snelheid 132,865 K.M. per uur; Seaman met Mercedes Benz, 3 uur 38 min. 51 sec. gemiddelde snelheid 132,350 K.M. per uur; 3. Mays (Vereenigde Staten), met Alfa Romeo, 3 uur 44 min. 38 sec. gemiddelde snelheid 128.971 K.M. per uur. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de county-matches is na Maandag: Sussex 287 en 186 wint van Somer set 171. Het zich herstellende Kent 380 won met innings van Worcester 106 en 164. Yorkshire 398 tegen Surrey 187 en 1921 (Fishlock 130x) Notts 371 tegen Lancs 1875. Middlesex 527 na 287—6 tegen Nortllants 217 en 99—5. Nieuw Zeelanders 362 en 30 tegen Glou cester 335 (Hammond 108. zijn 8ste century) Warwick 523—7 (R. E. S. Wyatt 232, Dollery 128) tegen Derby 99—1, regen. De gebr. Pope bowlden samen 102 overs! MISS. P. HOLMES SCOORT 200! In den te Basingstoke gespeelden dames wedstrijd AustraliëWest-Engeland werclen 2 centuries gescoord. Australië 3425 (P. Holmes 200, retired) en 342 tegen W. E 218 (A. Buil 117) en 154. WANDELSPORT. JAN PASSTOORS. Door „Jan Passtoors" werd Zondag deelge nomen aan den K. N. G. V. bondswandeldag, die voor de Kennemer Turnkring georganiseerd was door de gymnastiek vereeniging ..Olym pia" te IJmuiden. over een afstand van 30 Na dezen tocht volbracht te hebben werd door de dames en heeren, die naar de Vier- daagsche gaan, terug gewandeld naar Haar- lem. Zondag a.s. zal worden deelgenomen aan den marsch van „De Wandeltourist" te Haarlem. „DE WANDELTOURIST". Zondag heeft bovengenoemde vereeniging deelgenomen aan een marsch te IJmuiden. Allen volbrachten den tocht. Ook de wan delaars, die aan den 60 K.M. hebben medege daan, hebben dezen goed volbracht. Op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juli houdt bovengenoemde vereeniging zelf marschen van 30, 40 en 50 K.M. Veel inschrijvingen zijn reeds binnen o.a. uit Breda, Bolsward (Friesland), Amsterdam en uit Haarlem en omstreken. Inlichtingen bij L. Braakman, Leidsche Vaart 26, H.W. Start bij het gebouw Olympia aan den Kin derhuissingel. Zaterdag te 2 en Zondag te 9 uur. Elke vereeniging die in groepsverband mede- wandelt, ontvangt een fraaien groepsprijs. Honderdveertig dooden op een feestdag. NEW YORK, 5 Juli (Havas) Tijdens den Nationalen Feestdag, die gisteren gevierd is, zijn ruim 140 personen om het leven gekomen. Bij auto-ongelukken verloren 90 menschen het leven, terwijl 22 verdronken HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska Rott. n. Vancouver 3 (5.29 n.m.) 320 mijl Z.Z.W. v. Valencia. Lochmonar, Vancouver n. Rott. 3 v. Cristo bal. Blommersdijk, N. Orleans n. Rott. 3 te Lon den. Spaamdam, 4 v. New-Yorlc n. Rott. Leerdam 2 v. N.-Orleans n. Rott. Maasdam, Rott. n. N.-York 4 v. Plymouth. Volendam, N.-York n. Rott. 4 v. Plymouth. Binnendijk, 2 v. New-Orleans te Freeport. Beemsterdijk, 4 v. Rott. te Philadelphia. Statendam, N.-York n. Rott. 6 (3 n.m. G.T.) te Plymouth verw. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 5 te Shanghai. Serooskerk, 3 v. Amst. te Hamburg, vertrekt 7/8 n. Rott. Meerkerk (uitr.) 3 (8.54 v.m. 100 mijl Z.O. van Land's End. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Saleier (uitr.) 4 te Bombay. Almkerk (uitr.) 4 (9.26 v.m.) 27 mijl O.Z.O. yan Niton. HOLLANDBRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 3 van Safaga. Nijkerk (thuisr.) 5 te Port Natal. HALCYONLIJN Vredenburg, 3 v. Narvik n. Rott./Vlaard. Maasburg, 4 v. Vlaard. n. Genua. Flensburg, 5 v. Narvik te Vlaard. Stad Zaandam, 5 v. Oxelosund te Vlaard. Stad Dordrecht, 4 v. Vlaard. n. Lissabon. Stad Zwolle, 4 v. Vlaardingen te Malta, voor Les Falaises. Rozenburg, 3 v. Velsen te Derwenthaugh, voor Oxelosund. Stad Maassluis, 3 v. Narvik n, Rott./Vlaard. Stad Vlaardingen, Vlaard. n. Wabana 3 (12.9 n.m.) 120 mijl Z. v. Valentia. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) p. 5 Ouessant. Reggestroom (uitr.) p. 2 Wight. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. Heemskerk 4 v. Rott. te Beira. Randfontein (thuisr.) 3 te Duinkerken, ver trekt 5 (9 n.m.) naar Antwerpen. Jagersfontein (thuisr.) 5 (n.m.) v. Antwer pen. Bloemfontein (thuisr.) 3 van Zanzibar. KON HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitr.) 5 te Rio de Janeiro. Amstelland. thuisr.) 3 v. Rio de Janeiro KON NED STOOMBOOT-MIJ Fauna, 5 v. Stettin te Amst. Juno, Bourgas n. Amst. p. 5 Gibraltar. Flora, San Domingo n. Amst. 5 (9 v.m.) 120 mijl N. v. Azoren. Ulysses, 5 v. Malta n. Tunis. Rhea, Venetië n. Amst. p. 5 (4 n.m.) Lydd. Trajanus, 5 v. Hamburg te Amsterdam. Calypso, 26 van Kymassi n. Rott. Berenice, 3 v. van Marseille n. Lissabon. Costa Rica, 5 van Bergen te Hamburg. Perseus, 4 van Valencia n. Amst. Orpheus, 5 v. Odense n. Stettin. Titus, 5 v. Amst. te Kopenhagen. Ajax, Rott. n. Midd. Zee p. 3 Gibraltar. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 5 te Antwer pen. Ariadne, 3 van Stamboul n. Lissabon. Aurora, 4 van Venetië te Triest. Boskoop, 5 van' Hamburg te Antwerpen. Bodegraven, 2 van Corral naar Penco. Barneveld, Amsterdam n. Chili 1 te Cristobal Colombia, 3 van Barbados te Cristobal. Deucalion, 3 van Genua te Savona. Hercules, 4 van Bourgas te Amst. Hermes, 4 van Varna te Constantza. Ino, 3 van Cristobal n. Buenaventura. Mars, 4 Juli van Izmir te Catahia. Merope 4 van Kopenhagen te Amst. Nereus, 4 van Amst. te Hamburg. Oberon, Rott. n. Oran pass. 2 Gibraltar. Pluto, 3 van Vigo n. Amst. Simon Bolivar. Barbados n. Amst. 5 (4 n.m.) v. Havre. 6 (4 n.m.) verw. Stella, 3 van Piraeus n. Amst. Stuyvesant, 2 v. Amst. te Paramaribo. Telamon, 4 v. Rott. te Amst. Triton, 3 van Piraeus naar Salonika. Vesta, Susa n. Londen 3 v. Gibraltar. NED. INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Mirza, 2 van Rouaan n. St. Kitts. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg (thuisr.) p. 5 Finisterre. Modjokerto, 4 v. Rott. te Batavia. Weltevreden (uitr.) p. 4 Kaap del Armi. Dempo (thuisr.) 7 (7 v.m.) te Marseille verw. Kota Gede, 4 van Rott. te Batavia. Brastagi, 5 van Rotterdam te Batavia. Palembang (uitr.) 5 v. Alexandrië. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 3 v. Buenos-Ayres n. Rott. Alphacca (thuisr.) pass. 3 Madeira. Aldabi (thuisr.) 4 van Bahia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan (uitr.) pass. 2 Gibraltar. Talisse, 2 van New-Orleans n. Moji. Tajandoen, (thuisr.) 5. v. Gibraltar. Chr. Huygens (thuisr.) 7 (10 v.m. te IJmui den en. (2 n.m.) te Amst. verw. Poelau Roebiah, 3 v. Batavia n. Amst. Johan de Witt, (uitr.) 5 van Sabang. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 4 van Sabang. Salabangka (thuisr.) p. 3 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Prometheus, Batavia n. Amst. 4 te Suez. Laertes, Batavia n. Amst. 3 v. Marseille. City of Wellington, Dairen n. Rott. 5 te Singapore. Demodocus, Hankow n. Rott. 4 v. Singapore. Teucer, Rott. n. Yokohama p. 4 Dungen. Hector, Japan n. Rott. pass. 4 Gibraltar. Glenaffaric, Dairen n. Rott. p. 5 Wight. Agamemnon, 2 van Yokohama n. Rott. Glengarry, Dairen n. Rott. 3 te Manilla. Aanvoer papierhout. Gisteren arriveerde het Letlandsche stoom schip „Spidola" met een lading papierhout van Riga aan de papierfabriek te Velsen. Geslaagde proeftocht. Het voor rekening van de N.V. Algemeen Vrachtkantoor te Rotterdam bij de firma D. W. Kremer Söhne te Elmshorn (Duitschland) geboupwde .motorvrachtschip Jenny heeft met goed gevolg zijn proeftocht gehouden. Het schip heeft een laadvermogen van 800 ton en is uitgerust met een Dieselmotor van 630 P.K. Vlootuitbreiding. Het voor rekening van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam op de werf der firma C. van der Giessen Zoon te Krimpen aan den IJsel gebouwde motorschip Rijnstroom is Zaterdag met gunstig gevolg te water gelaten. Het schip heeft een draagver mogen van 1150 ton en zal in dienst gesteld worden tusschen Amsterdam en de Engelsche havens. Groote diepgang. Het met stukgoederen van Batavia aangeko men Engelsche motorschip Eurybates passeer de het Noordzeekanaal inkomend met een diepgang van acht meter.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5