HET NIEUWE AVONDBLAD Amelia. Afmetingen van de tunnel te Velsen. 22e JAARGANG No. 207 WOENSDAG 7 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN UITGAVE LOURENS COSTER. MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W PEEREBOOM EN ROBER'I PEEREBOOM ADVERTENTlëN15 regels 10.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTlëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnes. Levenslange ongeschiktheid J 2Q0U.— overlijden 400.verlies van hand, voet of oog 200.beide leden duim f 100.één lid duim f 50.alle leden wijsvinger f 60. leden wysvmger f 25.—, alle leden anderen vinger ƒ15.— één of twee leden anderen vinger f 5.arm- of beenbreuk 30.enkelbreuk 15.polsbreuk 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. Als men heelemaal nuchter gaat nadenken over een vliegster als mevrouw Putnam, die onder haar meisjesnaam miss Amelia Earhart oceanen oversteekt en evenaar-reisjes maakt, maar nu ergens op een koraalrif in de Stille Zuidzee in nood schijnt te verkeeren, dan ver wondert men er zich over dat de Amerikaan- sche regeering haar niet met zekeren aan drang verzoekt zich ietwat te beperken in haar record jacht. Want het nut ervan is hoogstens twijfelachtig en als het tegen loopt moeten vele menschenlevens gewaagd en enorme sommen uitgegeven worden om de moedige dame te redden. Zooals nu. Er is een heele vloot op uitgetrokken, daartoe behoort het vliegtuigmoederschip Lexington met een volledige luchtvloot (54 toestellen) aan boord en de Amerikaansche belastingbetaler be hoeft zich geen illusies te maken dat de fa milie Putnam de rekening zal betalen. Maar men moet deze en andere dingen niet te nuchter bekijken. Amelia, evenals haar collega's, die dergelijke avontuurlijke record- jachten ondernemen, kunnen zich dit ver oorloven vanwege de verbeeldingskracht die het menschdom bezielt en die het tot alle mo gelijke opofferingen en een wereld-opwinding brengt als er twee piloten op een koraalrif gestrand zijn (er is immers ook nog de vlie ger Noonan bij, al schijnt deze van veel min der belang). Wanneer er bv. een millioen Chi- neezen aan het verhongeren is trekt de we reld zich daar heel wat minder van aan; het gebeurt vaker, schijnt niet heldhaftig en is niet „spannend". In de hoop dat Amelia er ook ditmaal weer heelhuids af moge komen kunnen wij ons niettemin wel een beetje verbazen over den fantastischen gang van zaken in deze wereld, die geweldige bedragen aan zwaarbewapende zee- en luchtvloten uitgeeft, er een voortdu rend gevaar en een voortdurend wantrouwen mee schept en er eigenlijk toch geen andere bestemming voor heeft dan er twee menschen mee van een koraalrif te halen. Want memand wil er immers oorlog mee.voeren! Niemand wil oorlog; iedereen wil den vrede. Een aangename, voordeelige vrede mag het evenwel blijkbaar niet zijn. Er moet voortdu rend spanning wezen, voortdurend sensatie. Inderdaad schijnt de menschheid, de beschaaf de althans, nog nooit zooveel behoefte te heb ben gehad aan sensatie als in dit tijdvak der wereldgeschiedenis. Nu, daar zorgen de bewa peningen voor, en op een ander gebied wordt het artikel ook geleverd door miss Amelia Earhart en haars gelijken. Wat thans ge schiedt is de ontmoeting der beide sensaties: de eene trekt erop uit om de andere te red den. Heel Amerika verkeert in hevige span ning en de rest van de wereld is haast even fel op het nieuws. Terwijl ik dit schrijf is dat immer-gereede apparaat op ons redactie bureau, de Telex, dat dag en nacht zijn nieuws uit binnen- en buitenland voor ons uittikt, juist begonnen aan de twaalfde Amelia-mede- deeling van dezen morgen Wonderlijk. Onwillekeurig gaan mijn ge dachten thans uit naar meneer Putnam, den echtgenoot Amelia's, die een bekend uitgever heet te zijn maar zonder twijfel verkeert in de meer voorkomende positie van „de man van zijn vrouw". Hij zal wel vaak bij vergissing als „meneer Earhart" aangespro ken worden. In den loop der jaren hebben wij allen wel den indruk moeten krijgen dat deze man zijn vrijen tijd voornamelijk doorbrengt met in de benauwdheid te zitten over Amelia. Hoeveel malen is zij nu al niet „zoek" of „te laat" geweest?hoeveel ontsnappingen-op- het-nippértje heeft zij al niet gehad? En thuis wacht maar steeds de heer Put nam, heen en weer geslingerd tusschen hoop en vertwijfeling, stuurt telegrammen, ont vangt ze, laat zich interviewen en nog eens in terviewen en schijnt op dezen post over een even bewonderenswaardig uithoudingsver mogen te beschikken als zijn vrouw op de hare. In vroeger tijden, toen alleen mannen zich in de dolzinnigste avonturen begaven, zei men dat het het ergst voor de vrouwen was, die thuis in lijdelijk afwachten voort durende angsten moesten doorstaan en haar uiterste geestkracht toonen. Putnam bewijst, dat ook een man hiertoe in staat is. De historie-als-geheel evenwel bewijst op nieuw. hoe dol het menschdom op sensatie is. En men vraagt zich wel eens met verwonde ring af. gezien de stijging die erin zit, wat ons na deze dingen nu toch wel te wachten zal staan. Misschien helpen zij den oorlog te voorkomen. R. P. IJMUIDEN De heer G. H. L. van Scherpenzeel jubileert. Een kwart eeuw bij aelhergolvcn en electrische vonken. Zaterdag 10 Juli a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat de heer G. H. L. van Scherpen zeel. inspecteur van de N.T.M. Radio-Holland zijn radio-loopbaan begon. Een kwart eeuw lang zal deze radio-deskundige dus dagelijks hebben omgegaan met aethergolven en elec trische vonken. Op 10 Juli 1912 trad de heer van Scher penzeel als leerling-marconist in dienst bij de Soc. An. Internationale te Telegraphie sans fil te Brussel. Reeds spoedig daarop, nl. begin 1913 ging hij voor het eerst als mar conist naar zee en wel met de Frisia. Gedurende den oorlog deed de heer van Scherpenzeel dienst op de schepen van de HollandAmerika Lijn, Noordam, Rijndam en Nieuw Amsterdam hebben onder moeilijke en gevaarlijke omstandigheden van zijn nut tige diensten gebruik gemaakt en het spreekt vanzelf, dat de a.s. jubilaris uit deze periode van zijn radio-loopbaan heel wat zou kun nen vertellen. Met de Nieuw-Amsterdam kwam de heer van Scherpenzeel in 1918 van New-York met aan boord de bemanningen van ongeveer 80 Hollandsche schepen, welke door Amerika waren gerequireerd. In 1918 beëindigde de heer van Scherpen zeel zijn loopbaan op zee. In genoemd jaar werd hij nl. geplaatst bij de inspectie te Rot terdam. waarna hij in '1922 benoemd werd tot leider van de Inspectie te Batavia. Na een 5-jarig verblijf in Indië kwam de heer van Scherpenzeel weer naar Holland terug, waar hij eerst in Rotterdam, daarna in Amsterdam werkzaam was. In 1934 kreeg hij IJmuiden als stand plaats, waar hij meer speciaal werd belast met de organisatie der radiotelefonie aan boord van visscherijschepen. Tal van sche pen zijn sindsdien van radiotelefonie voor zien en spoedig daarna deden ook echolood en radio-peilapparaten hun intrede op de vloot. Practisch werden alle daarvoor in aanmerking komende schepen van radio zenders en echolood-installaties voorzien. Wij hebben juist dezer dagen uit den mond van den heer van Scherpenzeel het een en ander opgeteekend over de peilapparaten (richtingzoekers)en daarbij kwam duidelijk naar voren, dat de a.s. jubilaris over een groote vakkennis beschikt, welke hij nu al eenige jaren ten dienste van het visscherij- bedrijf heeft gesteld. Moge het bedrijf daarvan nog vele jaren de vruchten kunnen plukken. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Juni 1937 werd legd: a. Kantoor Julianakade f 38.414,98 b. Kantoor Willebrordstr. f 10.654,96 c. Kantoor Santpoort f 1.128,55 Kantoor Velsen-Noord f 3.393,99 f53. en terugbetaald: 592,41 a. Kantoor Julianakade f 25.330,17 b. Kantoor Willebrordstr. f 14.378 37 c. Kantoor Santpoort f 340.54 d. Kantoor Velsen-Noord f 1.919,72 meer ingelegd dan terugbetaald f 11 Het tegoed der spaarders bedroeg op 1 Juni 1937 f 1.212. 623,68 .896,47 VERLOTING EXCELSIOR B. en W. van Velsen hebben aan net Chr gemengd koor Excelsior vergunning verleend tot het houden eener verloting ten behoeve van het vleugelfonds der vereeniging. Het tegoed der spaarders bedraagt op 1 Juli 1937 f 1.224.520,15 Uitgegeven werden 35 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 9 spaarbankboekjes. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Door de transportcolonne van de afdeelin- gen IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis, zal in samenwerking met de afdeeling helpsters, op Woensdag een belang rijke buitenoefening worden gehouden op de terreinen achter het fort. Door aangebrachte hulpmiddelen zal het transport van gewon den in vaartuigen worden beoefend alsmede het vervoer der gewonden over het kanaal. De deelnemers zullen daartoe verzamelen te 7.45 uur aan de Zuidzijde Visschershaven, einde Middenhavenstraat, terwijl 8 uur de inscheping zal plaats hebben. DE HAM 1—V. Z. V. COMB. 2—9 Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op', en aan beide kanten werd toen twee maal gescoord. Reeds spoedig had P. Swier voor V Z. V. de eerste goal in de touwen gejaagd, maar de Ham liet het hier bij niet zitten en maakte kort hierop gelijk. 1l Bij een goeden aanval van V. Z. V. maakte N. Schoone de tweede goal voor V. Z. V. 12. Het dekken van De Ham was veel te zwaar en het was dan ook geen won der dat G. Janus tal van vrije worpen mocht nemen. Toen P Swier zijn man een oogen- blik vrij liet, werd dit afgestraft met een doelpunt, zoodat de stand 22 was, waar mede de rust in ging. Na de hervatting was er een heel ander beeld in den strijd te zien. V. Z. V. was overwegend sterker en er wer den doelpunten gemaakt, waarbij de bal niet aangeraakt was door spelers van De Ham Toen de keeper van De Ham bij een aanval van V. Z. V. het doel omlaag trok. kostte dit een vrije worp. terwijl hij zelf het water moest verlaten. Het samenspel in de V. Z. V ploeg vlotte best. De Ham kwam bijna niet meer aan een aanvat toe. Toen de scheids rechter, welke correct leidde, het einde aan kondigde had V. Z. V. een verdiende 2—9 overwinning behaald. De zeven doelpunten na de rust werden gescoord door G. Janus 3, N. Schoone 1, P. Swier 2 en Chr. Visman 1 V. Z. V. verscheer met de volgende opste' ling: r Vissink. Chr. Visman, P. Visman, J. de Mayer. P. Swier, G. Janus, N. Schoone. Prins Carl Jr. van Zweden, neef van den Zweedschen koning, is gisteren in het huwelijk getreden met gravin Rosen. AFSCHEID DS. BARENDREGT. Ds. A. P. Barendregt, predikant der Bap tisten Gemeente te Haarlem, belast met de geestelijke verzorging der verstrooide Bap tisten in deze gemeente, neemt 25 Juli a.s. afscheid, om 1 Augustus zijn intrede te doen in zijn nieuwe gemeente te Muntendam. LEVERING BRANDSTOFFEN. De directie van het Staatsvisschershaven- bedrijf heeft na gehouden inschrijving de levering van brandstoffen opgedragen aan Penners, brandstoffenhandel voorheen A. A. M. alhier. UITBREIDING SCHEVENINGSCHE VLOOT. In de Visschershaven te Scheveningen is na geslaagde proefvaart gearriveerd de motor- logger Oceaan VI SCH 121 die voor rekening van de fa. A. v. d. Zwan en Zoon te Scheve ningen werd geleverd door de fa. A. Vuijk en Zn. te Capelle a.d. IJsel. De logger is voorzien van een 4-cyl. Industrie 4-tact Dieselmotor van 240 P.K. bij 300 toeren met 12 P.K. hulpmotor GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Geslaagd voor het Certificaat „Internatio nale regelen ter voorkoming van aanvaringen op zee", de heeren J. Ph. Blok, W. Gravema- ker. W. Blok, J. Plug en Joh. Plug. Bij het te Den Haag gehouden examen voor machinist groote vaart (Voorloopig di ploma) zijn geslaagd de volgende leerlingen der school: F. F. Walthuis, P. J. A. Kramer. S. Harkamp, C. J. Blonden en J. C. Knegjes. TRAWLERS MET K ORT- STRAALBU IS. Van de werf der Howaldtswerke A, G. te Hamburg zijn van stapel geloopen de voor de reederij N. Ebeling gebouwde trawlers Ale- mania en Teutonia. Deze trawlers zijn 460 br. reg. ton groot en uitgerust met een ma chine van 800 P.K., die den schepen een snel heid geeft, van 12 mijl per uur. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de trawlers zijn voorzien van een Kort-straal- buis VELSEN De werkloosheid. Sedert verleden week een geringe stijging. Het aantal werkloozen in deze gemeente be droeg: Bouwvakarbeiders Metaalbewerkers Houtbewerkers Landarbeiders Havenarbeiders Visschers Kantoorbedienden Losse arbeiders Overige beroepen Mannen boven de 18 jaar Mannen onder de 18 jaar Vrouwen boven de 18 jaar Vrouwen onder de 18 jaar Totale werkloosheid Sedert verleden jaar is het aantal werkloo zen dus met 746 gedaald. Het was echter elf meer dan verleden week. Vergeleken met verleder, jaar is er evenwel een belangrijke verbetering, want toen nam het aantal werkloozen in de week van 26 Juni -4 Juli met 206 toe. 3 Juli '37 4 Juli'36 360 439 195 337 24 34 21 25 106 180 362 545 48 46 532 679 275 319 1923 2604 28 74 15 26 10 18 1976 2722 Thans officieel vastgesteld. Lengte wordt ongeveer 1350 Meter. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Waterstaat tnans de afmetingen van den tunnel te Velsen vastgesteld. De breedte van den rijweg wordt acht meter, met aan weerskanten verhoogde voet paden van 75 c.M., zoodat de breedte van wand tot wand 9.50 meter wordt. De vrije hoogte wordt 4.20 meter. Het diepste deel van den tunnel komt op 22.10 M.N.A.P. De helling der opritten wordt 1 op 28.5, terwijl de totale lengte c.a. 1350 meter zal be dragen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. ZuurbierPelt z„ Corverslaan 79, Velsen-N., A. J. Seller—v. d. Ven d., P. C, Hooftlaan 61, Driehuis, E. C. van Warmer damWeeren z., Hagelingerweg 171, Sant poort; A. V. A. BurgerSlotemaker d., Wijker- straatweg 216, Velsen-N., K. v. d. Vijver— Strating d., van Speijkstraat 45, IJmuiden; H. G. de Krijger--Madiol d., Houtmanstraat 94, IJmuiden; H. Schaaper—van der Aar d., Willemsbeekweg 38, IJmuiden. Overleden: D. H. Renses 69 j. echtgen. van W. Broekhuizen Rijksweg 229. Velsen-N. EXAMENS. HAARLEM Dinsdag. EXAMENS CHRISTELIJK LYCEUM. Toelating. Toegelaten tot de eerste klasse: P. C. André de la Porte. J. Beeckman, N Beudeker, W. A. Boonacker, J W. Brand, P Breukelaar, Alga Crommelin, Chr. Cuperus, A. A. Dammers, R. Dirksen, Claudi van Dob- benburgh. Rieki Doornekamp, J Draak, An neke van Driel. J. van Dijk, Chr Dijkstra, Tineke Dijkstra, Ina van Egmond. Marietje Erkelens, J. Frugte, Ans Glasz, A. C. Gold- schmeding, J. de Graaf, Willy Graafstal, H J. A. Haan, J. van Haeringen, A. A. Hagoort G. Harmsen, Loek de la Hayze. Ella Helder man, W. H. Helderman, M. L. van Heuven Hilda Hokwerda, A. F. Honing, Elly Jens. J. L Xalff, P. A. C. Koel, Meta Koster, Nelly Kra nenburg, J. J. B. Leussen, G. Ligtenberg, Ju lie Lokerse. Willy Loos, J. Lugthart, Ina Meye- ring, Alma Miskotte, J. Mulder, G, K. Mustert J. Noorda, Jannie Nijenhuis, Beppie de Nijs, M. Ockeloen, L. Otten, E. K. de Oude, Willy Plat, Luuk Posthumus Meyes, A. van Put ten, L. K. Rethmeier, E. Reynders, H. A. van Riessen, J. P. Romp. P Roozen, Roosje Sand- berg, Cootje Sanders, Lous van Schelven, Anny Schipper, Hanneke Schoenmaker, Koos Semplonius, Hannie van Sluisdam, Eefke Smit, S. van Steenwijk, G. Stel, Gerrie Stene- ker, Ph. T. Stol. E. W. Thieme, W. F. Urbanus, J. van Veen, A. Verhoeff, Asha Versluys, Fransje Vis, M. Vlaanderen, Joan Voors, G. Weert, A. E. de Wilde, Hetty Wildeboer, N. J. Winkel, Hannelore de Winter, Lies van Wijk, I. E. de Corte, H. de Jong. Overgang. Bevorderd naar klasse 2: Nel Aalbers, P. Adriaanse, Tineke Barger, E. van Barneveld, B. Bleyenberg, T. Corstius, Corrie Duyvendak, J. van Henten, G. Horze- leniberg, Mayk Koopmans, P. van Kooten, Hannie van Lookeren, P. van Marken, H. van Monsjou, Th. Sanders, K. Schuman, Son ja Tromp, Marth de Wilde, F. Altman, Helga Bergman, J. Boelhouwer, J. Bijleveld, Teuna Gouman, Hannie de Graaff, Wilfred Honig, E. Oudman, Truida Parlemvliet, A. Peschar, Pauli Pilon, E. Posthumus Meyjes, Claartje van Popta, Tj, Roosjen, Nora Rot, A. Spaan derman, Lineke Stuf kens, Adri Stuf kens Johny Telder, K. Verplanke, Trudi de Visser, Nelly Wolff, Cathrien Boekhout, B. Bontje, P. Cassee, Ines Crolla. II. van Dobbenburgh, Elly Eckhardt, W. van Ekeren. Joa Elffers, J. Groen. K. van Heerikhuizen. A. Kastelein, W. Koschin, R. ten Napel, Anke Otten, A. van der Poel, D. Roos, A. Schaap, G. Schmidt, J. Swen L. Venema, A de Vlies. P. Wiersma. J. van Eerde, G. Eringa, J. Erkelens, J. Dijkstra, Enny Goldschmeding, J. de Graaf. K. Groe- newegen, B. Hacquebord, L. Jongejan, B. Kappers. Elly der Kinderen. P. Koen, C. van Lokhorst. C. Leenman, Joke Melius, Jo. Nue- boer, C. Segers, G. van der Velden, J. Visser, Alida Wallien. Bevorderd naar klasse 3: J. van der Boon. Jopie Buurman, Anneke Brand, Corrie de Clercq, W. de Clercq, Utl Dieperink, Liesje Duyvendak, J. van der Eist, Ella Heinsius, Aafke Marmelstein, P. v. Monsjou, H. Nortier. H. Posthumus Meyjes, L. van Putten, Annetje Roodenburg, R. Siertsema. Tiny Stol, Mientje van Steenwijk, Ykje Talsma. Joop de Vries. Elly van der Zaal. H. Zijlstra. P. Thieme. K. Boelhouwer, Marian Bouwens. P van der Breggen, Jo Dam, Jannie Dekker, A. van El. Chr. Erbrink, R. Flesch, G. Griede. Miep Hanhart. Anna Kastelein, J. Kleinhout, Annehiekje Krae- mer. Mies Krever, C, van de Linde, Marietje von Meyenfeldt. Rieke Niebroek, K. Schef- fers. Bep van Sitteren, J. W. van Til, Lies Visser, Paula van Waveren, Raymonde Bar von Hemmersweil, J. Blankevoort, J. W. Dek ker. Toos Dekker. Tineke Dozy P van Driel, Gretha Dijkshoorn. A. van der Giessen, J. Gouman. Ittie de Graaff, C. Grevengoed. J. de Heus, C'n. Huysman, Henny de Jong, A. Pol, J Ruys, Rien Schouten. Corrie van der Sluis. G. Smit, A. Stolp. Tine Boelens, D. Bonnes, A. van den Bos. Grada Breukelaar, Adrie van Bruggen, H. Buré G. van Driel, Dety de Jong, J. Lettinga, F. Muller, H. Oud man H. Rietberg. P Salverda, J. van der Schaar. J. Schalkwijk Rietje Schenk. Annie Spruyt. H. van Ulzen. J. van der Vaart. C. de Vries. Cootje de Vries. J. de Wilde, B. de Vink. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S., Wisk. Afd.: G. Dalhuisen, K. Felderhoi, G. van Gent, H. Heese Anneke Koning, Lenie Niebroek, Chr. Nusink, C. Nijhuis, H Plessius. L. Portielje, H. Reysenbach, H. van den Sluis, K. Tanis, W. Vermeer, J. Vlasveld. R. de Wilde, E. Baas, Kate Bendien, C. Bos, Greet Bosscher. J. Dieperink, Greet Eckhardt, E. Janssen. J. Jongejan, G. van Kaam, H. de Koomen, L. Kuiper, H. Kuhlemaijer, A. Lodder. H. Nagel, K. van der Veen, B. Versluys. Bevorderd naar klasse 4 H. B. S., Litt. Econ. Afd.: D. van den Abeele, Rie Boelhouwer (voorw.). N. Bruch, P. Duiker, Julia Eibink, Fiety Pabius, Rie Grevengoed, Annie de Haan, P. Homburg. H. de Jong, Betty Leenman, J. Meeuwenoord, Ziska Pondman, Fiet Pond man (voorw.), R. Roelof sen, Lonnie Smit, C. van der Stadt, Bi Steenhouwer, Fiet van der Toorren, Maartje Tukker, Hetty van Ulzen, B. Vrielink, C. van der Wal, Saapke Wesselius, Erna Winterink. Bevorderd naar klasse 5 H. B. S., Wisk. Afd.: J. Aarts, P. van Andel, J. Boetje, A. van den Brink, M. Broekman, C. den Engelse, H. de Liefde, J. van der Meer, G. Meyer, Nancy Parker. J. Smelik, B. Sparrius, H. Streutgers, Ger de Vries, S. Wagter, J. Witkamp, J. Werst. Bevorderd naar klasse 5 H. B. S. Litt. Econ. Afd.: Willy van Akkeren, Rie Arnold, Corrie de Baat Doelman, J. Bartman, G. Bleyenberg (voorw.), H. van den Bos, Loukie de Clercq, Mar Coevert, K. Coté, J. Doornbosch, A. van Dijk, Annie Francken, Peggy Koscky, Ma rianne van der Mersch, Jeltje Radsma, Minnie Robbemond, Coby de Ruiter, E. Scheen, Ruthi van Til, Rolien Vogel. Bevorderd naar klasse 4 Gymnasium: Euske Bar von Hemmersweil, Lietje Barger, Co Ban ning, B .Boeyinga, Nel Brëuk, B. Biesheuvel, Nora Brinse Bosgoed, J. van Dok, P. Dooren- bos, Nora van Egmond, P. Elderenbosch, C. Frederiks, Ella Hommersen, H. Lagerwaard, Truuske Nortier Suuske Nortier, A. Oosten rijk, D. Otten. Nelly Reuijl, H. Siertsema, Hetty Spaling. F Theyse. Jo Vink J. de Vries, J. Wiggers. Bevorderd naar klasse 5 Gymnasium: Lottie Arnold, B. Binsbergen, A. Blom, J. Boeke. M. Bonting, J. Brinse Bosgoed, G. Clay, J. Den- gerink. C. Duyvendak. Chr. Muller, Truus van Popta, F. Roosjen, F. Salverda, L. Toornvliet, P. van dér Waals, F van Woerden. W. IJzer man. Bevorderd naar klasse 6 Gymnasium J. Blesheuvel. Hetty Blom, R. Brussaard, J. Geusebroek F. Harahap, H. Hasselaar, W. Hultzer. J. Kuyper F. von Meyenfeldt. Emmy van Monsjou M. van de Poll, Aya Rijkhoek, G. Tromp, K. van Wouw, P. Rozendaal, Bert Heckman.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1