Thijs IJs en de Brullende Berg De Amerikaansche reis van Van Zeeland. Zoeken naar Amelia Earhart voortgezet. Het kabinet Van Zeeland op losse schroeven? WOENSDAG 7 JULI 1937 Amerika bereid een rol te spelen in Europa. In den Parijschen „Intransigeant" wordt een een interview afgedrukt van den medewerker van dit blad A. de Gobart, met den Belgischen ministerpresident Van Zeeland, verleend te Londen voor zijn vertrek naar Brussel. Van Zeeland zeide: „Ik breng niets nauw keurigs mede. Ik ben belast met mondelinge mededeelingen van den president der Ver- eenigde Staten. Ik ga thans het aangevangen onderzoek waarmede men mij wel heeft wil len belasten, voortzetten. Ik heb den zeer dui- delijken indruk, dat de Amerikanen bereid zijn thans hun rol te gaan spelen in de Europee- sche aangelegenheden, wanneer Europa er het zijne toe wil bijdragen. Mijn enquête in Europa wordt nu voortgezet, maar gezegd moet worden, dat, wanneer ik van mijn reis belangrijke elementen tot aanmoediging en inlichtingen meebreng, ik natuurlijk niet ver klaren kan dat ik conclusies meebreng". De interviewer vroeg hierop: „Zooals gij weet, wordt gezegd, dat gij den Amerikanen credieten hebt gevraagd." Van Zeeland antwoordde: „Men zegt zoo veelhet is slechts een dwaling te meer. Europa heeft het Amerikaansche geld niet noodig. Wat wij noodig hebben is vertrou wenonderling vertrouwen tusschen de Europeesche staten en het inboezemen van vertrouwen aan de landen buiten Europa". „Men zegt, dat de Amerikanen tegenstan ders zijn van tariefsmuren". „Dat is zoo. Uit alle verklaringen, die ik in de Vereenigde Staten heb gekregen blijkt, dat men aan de overzijde tegenstander is van handelsbelemmeringen, tariefsmuren, contin- genteeringen". „Maar Frankrijk zal een geweldige finan- cieele inspanning moeten ondernemen om zich in veiligheid te stellen. Hoe zal dit land de tariefsmuren kunnen opheffen?" Van Zeeland aarzelde geen oogenblik. „De moeilijkheid is slechts schijnbaar. Wat mij betreft ben ik van meening, dat een deva luatie onmiddellijk een vermeerdering van het globale bedrag der geïnde douanerechten geeft. Dus vindt het land ten slotte een aan vulling op de ontvangsten, die dan misschien in staat zal stellen tot verminderingen van zekere douanerechten en van de rechten voor zekere artikelen, hetgeen den ruilhandel zou aanwakkeren. Men moet dat niet uit het oog verliezen". „Maar de contingenteeringen?" Laten wij de dingen niet door elkaar ha len", antwoordde van Zeeland. „Contingentee ringen behooren tot de binnenlandsche poli tiek". In zijn verdere verklaringen sprak Van Zeeland o.m. nog over den nieuwen Franschen minister van Financiën, Bonnet, wiens moe dige houding hij prees. z Van Zeeland .besloot zijn verklaringen als volgt: „Ik heb in mijn bagage geen enkele conventie, geen enkel opgemaakt ontwerp, geen enkele nieuwe afspraak. Ik breng ech ter groote aanmoedigingen voor de mannen van goeden wil in het oude Europa. Zeker, Opnieuw seinen opgevangen. Reuter meldt uit Honoloeloe, dat de po gingen tot opsporing van Amelia Earhart zullen worden voortgezet, daar men het niet uitgesloten acht, dat de vliegster en haar metgezel, indien zij nog in leven zijn, zich bevinden op een eilandje of koraalrif, waar van er talrijke liggen ten zuid-oosten en noord-oosten van Howland. Het Britsche vrachtschip „Moorby", dat oorspronkelijk ook in het zoeken had zullen deelnemen, heeft besloten zijn reis voort te zetten. De kustwachkotter „Itasca" heeft nieuwe seinen opgevangen welke, naar men gelooft, afkomstig zijn van mevr. Earhart. Deze sei nen zouden nieuwe aanwijzingen inhouden omtrent de positie van het vliegtuig, dat zich zou bevinden op de lijn, die ongeveer door het zuid-zuid-oosten en noord-noord-wes ten van het eiland Howland gaat. Dit zou vol gens den kapitein van de „Itasca" kloppen met de laatste aanwijzhigen, die de vliegster voor haar verdwijning heeft verstrekt. Engelscli schip in de Middelland- sche Zee getorpedeerd? Kruiser zoekt naar de bemanning. Uit Barcelona; door bemiddeling van de Spaansche autoriteiten te Barcelona heeft het Britsche oorlogsschip „Penelope" bericht ont vangen, dat op 1 Juli in de Middellandsche zee een Britsch schip zou zijn getorpedeerd door een onderzeeër van onbekende nationaliteit, op ongeveer vijftig mijl afstand van Barcelona. De bemanning drijft in een open boot op zee rond, zonder riemen. De kapitein is om het' leven gekomen. Het bericht was in het En- gelsch gesteld en was onderteekend Rob. John. De naam van het schip, dat getorpedeerd zou zijn, was niet te ontcijferen. De „Penelope" zoekt thans naar de boot, waarvan de bemanning om snelle hulp heeft verzocht. Conflict op Trinidad ten einde? Arbeiders op de olievelden hervatten het werk. PORT OF SPAIN, 6 Juli(Reuter) Vertrouwende op de toezegging van den gouverneur, dat alle grieven zullen worden onderzocht, zijn vrijwel alle arbeiders op de petroleumvelden weder aan het werk gegaan. Slechts de minst betaalden hebben een loonsverhooging van 25 pCt. gekregen. FAMILIETRAGEDIE IN POOLSCH DORP. In het dorp Wolica nabij Krakau is een ge- heele familie op tragische wijze om het leven gekomen. Tijdens afwezigheid van de ouders viel een vierjarig zoontje in een put en ver dronk, tezamen met zijn twaalfjarig zusje, dat hem trachtte te redden. De wanhopige ouders sloegen de hand aan zichzelf, toen zij bij hun thuiskomst hun kinderen doodvondea wat gedaan moet worden, zal moeilijk zijn. De Amerikanen zouden een vrijen handel, een rijke munt en een vrije productie willen zien. In één woord, wij zouden er toe moe ten kunnen komen aan het nieuwe Amerika te laten zien, dat het oude Europa in de plaats van de voorbereidingen voor een we reldoorlog de instrumenten voor een wereld vrede stelt". Engeland Uitbreiding van het egalisatie fonds. Het Hoogerhuis heeft in de tweede lezing het wetsontwerp om het egalisatiefonds te brengen op 200 millioen pond sterling goedge keurd. Ierland Het resultaat der verkiezingen. De definitieve uitslagen der verkiezingen luiden als volgt: De Valera 69 zetels, Cosgrave 48, Labourpartij 13 en Onafhankelijken 8. De ontbonden kamer telde 150 leden, als volgt verdeeld: De Valera 77, Cosgrave 53. La bourpartij 8 en de Onafhankelijken 12. Portugal Medeplichtige aan den aanslag op dr. Salazar gearresteerd. De politie heeft, naar Reuter uit Lissabon meldt, een der daders van den aanslag op mi nister-president Salazar geïdentificeerd. Het is de man. die de bom, welke in de goot was geplaatst tot ontploffing bracht en die met een been trekkend de plaats van de misdaad verliet. Het is een Portugees. Verder zijn vier personen gearresteerd, die op de hoogte waren van den aanslag. Men vermoedt, dat de technische voorbereiding is geschied door een buitenlander en men ver wacht een belangrijke verklaring van de politie dienaangaande. Gistermiddag is voor het Saobento-paleis, waar het bureau van den minister-president, de nationale vergadering en de corporatieve kamer zijn, een huldebetooging door leger en vloot gehouden. Hooge officieren van land- en zeemacht kwamen den minister-president ge luk wenschen. Overal in het land worden dankdiensten ge houden in de kerken voor het feit, dat de aan slag mislukt is. Ook worden nog voortdurend gelukwenschtelegrammen ontvangen. Nieuwe incidenten in het Verre Oosten. Uit Chaberovsk wordt gemeld, dat Sn den middag van 5 Juli een grenspatrouille van het Roode Leger, bestaande uit vijf man, een groep Mandsjoekwo-Japansche soldaten op Sovjet Russisch gebied heeft gevonden. De indringers openden het vuur op de Russen en trokken vervolgens terug, met achterla ting van enkele militaire voorwerpen. Eenige uren later werd een afdeeling van het Roode Leger ter grootte van dertig man op dezelfde plaats bij de grens in de nabij heid van den Vinokoerkaberg plotseling met geweren en mitrailleurs beschoten door een compagnie van het Mandsjoekwo-Japansche leger, welke op Sovjet Russisch gebied in hinderlaag lag. De Russen beantwoordden het vuur en de aanvallers trokken zich over de grens te rug. Aan beide zijden zijn dooden en ge wonden gevallen. Het volkscommissariaat van Buitenland- sche Zaken heeft bij de Japansche ambassa de te Moskou geprotesteerd (Havas) Vliegbooten hadden met zwaar weer te kampen. In voortdurend draadloos contact met de Reuter meldt uit Londen, dat de „Caledo nia" ongeveer een afstand afgelegd heeft van 3.184 K.M. en de „Clipper" 3.136 K.M. De gemiddelde uursnelheden bedroegen resp. 211 KJM. en 250 K.M. Li tegenstelling met hetgeen oorspronke lijk gemeld werd, is de „Caledonia" om 7.36 uv (plaats, tijd) te Botwood gedaald. De vlicgboot heeft het traject over den Atlan- tischen Oceaan afgelegd in 15 uur en 9 mi nuten, terwijl de Pan-American Clipper over dezen afstand in tegengestelde richting 12 uur en 40 minuten heeft gedaan. Tijdens de vlucht over den oceaan hebben de beide vliegbooten van tijd tot tijd door zware wolken en regenbuien moeten vliegen. Gedurende den geheelen tocht hebben zij in voortdurend draadloos contact met haar bases gestaan. Ofschoon de „Caledonia" een installatie voor draadlooze telefonie aan boord had, onderhield zij de verbinding voortdurend met morseteekens en onder het vliegen is zij met verscsheidene passeerende schepen in contact geweest. Captain Wilcockson van de „Caledonia", deelde voor het vertrek van Foynes mede, dat hij voornemens was de directe route te nemen, in plaats van den grootcirkel te vol gen. Hoewel hierdoor de reis iets langer werd, kwam de noodzakelijkheid van acht of negen koerswijzigingen te vervallen. Er is niet getracht, de vlucht met bijzonder groote snelheid te volbrengen. De vluchten waren zuiver als proefnemingen bedoeld. De „Cale donia" had voldoende brandstof aan boord voor een vlucht van 4.800 K.M. Toen de „Caledonia" bijna het eind punt van de reis genaderd was, geraak te zij in mistbanken. Het gelukte echter veilig op het water neer te strijken. ITALIAANSCH LEGERVLIEGTUIG VERONGELUKT. Dinsdag is een bommenwerper van de Ita- liaansche luchtmacht in het Braggiano-meer gestort. De drie inzittenden zijn om het leven gekomen. Sprinkhanen bedreigen Egypte. Regeering vraagt credieten ter bestrijding van de plaag. In de Westelijke woestijngebieden van Egypte wordt thans vrijwel dag en nacht ge werkt aan de bestrijding van de sprinkhanen, tot welk doel reeds een grooter aantal man nen en uitgebreider materiaal aangevraagd zijn. aldus een mededeeling van den Egypti- schén minister van Landbouw in een kabinets vergadering, waar hij een crediet van 10.000 pond bepleitte voor het bestrijden van dezen plaag, voordat deze ernstiger afmetingen zou hebben aangenomen. De toestand blijft nog ernstig. Groote zwermen sprinkhanen zijn ver schenen in het uitgestrekte gebied tusschen Solium aan de grens en Bahig in het uitge strekte gebied tusschen Solium en Bahig op iets minder dan 15 mijl uit het midden van Alexandrië. Men verwacht, dat het gevraagde crediet van 10.000 pond verstrekt zal worden, ondanks het feit, dat nog slechts een maand geleden een even groot bedrag voor dit doel is uitge trokken. Begin van brand in het Parijsclie V redespa vil j o en Kwaadwilligheid in het spel? Dinsdagmorgen werd een begin van brand ontdekt in het vredespaviljoen, dat op de Place de Trocadéro wordt gebouwd. De arbeiders, die in het paviljoen aan het werk waren, hebben den brand bijna direct gebluscht. De oorzaak is nog niét vastgesteld. De organisatiecommissie herinnert er in een communiqué aan, dat het paviljoen op 9 Juli in tegenwoordigheid van Blum. Herriot. Cot, Lord Davis, Lord Cecil en Hambrau den pre sident van het Noorsche parlement moet wor den geopend. Men heeft redenen te gelooven, dat de brand aan kwaadwilligheid moet wor den toegeschreven. De arbeiders hebben het bewijs geleverd van grooten moed, door zich in de vlammen te werpen om den vuurhaard te bereiken. Droevig record van den Onafhankelijkheidsdag. Het aantal menschen, dat tengevolge van ongelukken op den Onafhankelijkheidsdag in de Ver. Staten om het leven is gekomen, is thans tot 563" gestegen. Dit is het hoogste to taal sedert vele jaren. In de stad New-York zijn bij het afsteken van vuurwerk niet minder dan 845 personen gedood. Franco's troepen melden vorderingen. Driehonderd Asturiërs gevallen bij den Somiedopas. SALAMANCA, 6 Juli (Havas) In het com muniqué van het rechtsche hoofdkwartier wordt met betrekking tot het front van Biskaje medegedeeld, dat de opmarsch der rechtsche troepen aan de grens van de provin cies Biskaje en Santander wordt voortgezet. O.a. werd het bergmassief van Castro Alen in genomen. Aan het front van Leon hebben Franco's troepen na omsingeling van den Somiedo-pas een bataljon Asturiërs vernietigd. De vijand liet meer dan 300 dooden achter. Alle dertien stellingen, die het front van Somiedo vormden, konden door de rechtschen worden bezet. Aan het front van Madrid werd een vijan delijke aanval op den weg bij de Casa de Campo afgeslagen, evenals een aanval nabij Cuesta de la Perdices, welke door veertien Russische tanks werd ingeleid. Ook een derde aanval, waaraan 16 Russische tanks deel namen, sloegen de rechtschen af. St. Bernardsklooster houdt zijn honden. Dieren worden in een park ondergebracht. AOSTA, 6 Juli (Stefani). Nadat eenige maanden geleden op den St. Bernard' een meisje door de honden van het klooster was verscheurd, heeft de directeur van het hos- pitum thans bekend gemaakt, dat een groot park gebouwd wordt om de honden in onder te brengen. Het door de ouders van het slacht offer ingediende verzoek de honden te ver wijderen, is niet ingewilligd. Wat de Belgische Premier te wachten staat. (Van onzen Brusselschen correspondent) e Amerikaansche reis van minister president Van Zeeland is ten einde De Belgische premier ls Woensdag scheep gegaan aan boord van de „Normandie", zoodat hij dezer dagen in de Wetstraat kan zijn om er zijn gewone werk zaamheden te hervatten. Een makkelijke taak is het zeker niet welke hem te wachten staat. Een berg van moei lijkheden zal hij hebben weg te werken, in dien hij en zijn huidige medeministers aan het bewind willen blijven, zoodat velen zich beginnen af te vragen of de heer Van Zee land met het aanvaarden van de interna tionale economische opdracht, hem door de Fransche en Engelsche regeeringen aangebo den, niet te veel hooi op zijn vork heeft ge nomen. De binnenlandsche toestand was reeds vrij gespannen toen de eerste minister naar de Nieuwe Wereld vertrok. Met groote moeite en niet zonder het uitwerpen van veel bal last was de regeering er In geslaagd, op het nippertje af, met de goedkeuring van de politieke amnestie in de Kamer en in den Senaat klaar te komen. De militaire amnestieweta bleef echter vóór de deur van den Senaat steken, een parlementair voorstel tot verleening van administratieve amnestie aan de wegens pas sieve of werkelijke deelneming aan de activis tische beweging tijdens den oorlog afgestelde ambtenaren in overheidsdienst keerde naar de bevoegde Kamercommissie, voor nader onderzoek, terug en ook het regeeringsvoor- stel tot wijziging van het talenstatuut bij het Belgische leger, voor de eerste maal sedert 1830 de mogelijkheid scheppend Vlaamsche regimenten, met het Nederlandsch als com mando- en opleidingstaai, in het leven te roepen, onderging hetzelfde lot. Alles werd op haren en snaren gezet om den minister president gelegenheid te geven, op den voor uit bepaalden datum naar de Vereenigde Staten te vertrekken wat, tenslotte, dan ook is geslaagd. Het was echter duidelijk, voor al wie eenigs- zins met de binnenlandsche politiek is ver trouwd, dat de groeiende ontstemming tegen het beleid van sommige ministers in het bij zonder en van de sfeer, waarin het kabinet Van Zeeland zich sedert eenigen tijd beweegt, in het algemeen, hiermede niet tot zwijgen was gebracht. Zij zou naar me nigeen verwachtte tijdens de afwezigheid van het hoofd der regeering, vrij spel hebben en zich verder ontwikkelen, een verwachting die zich wel degelijk heeft verwezenlijkt. Be halve de latente vijandigheid van de meeste liberalen, teweeggebracht door het geval de Laveleye en het bij de Waalsche oud-strij ders op vrij brutale wijze tot uiting gekomen verzet tegen de politieke amnestiewet, wer den achter de schermen, in zekere Brussel- sche- en Antwerpsche politieke kringen, al lerlei intriges bedacht en saloncomplotjes tegen Van Zeeland en de huidige regeerings- combinatie gesmeed. Tegelijkertijd deed zich de woelige anti-amnestie betooging voor, waar bij 'n oogenblik de vrees werd gekoesterd, 't Parlement en de regeeringsgebouwen door et telijke duizenden leden van de Waalsche af- deelingen van de ..Vuurkruisenvereeniging" en van de „Unie" der Fraternellen" te zien bezetten. Daags vóór deze bewogen demonstratie hield de liberale minister van Justitie De Laveleye, een zeer bezadigde radiorede, die bedoeld was als een middel om de gemoede ren bij de Waalsche oud-strijders, door som mige anti-Vlaamschgezinde bladen in hooge mate opgehitst, eenigszins tot bedaren te brengen. De Laveleye toonde o.m. aan dat de jongste amnestiewet, volgens welke met uitzondering van de terdoodveroordeelden onder hen, de oorlogsactivisten weer in het bezit van hun burgerrechten komen, niets anders is dan het logische uitvloeisel van de wet van 1929 waarbij de nog gevangen ge houden activisten in vrijheid werden gesteld en de naar het buitenland gevluchte politieke veroordeelden zonder gevaar voor opsluiting of verdere rechtsvervolging naar België moch ten terugkeeren. „Ls het zóó erg, vroeg de minister, na twintig jaar, dezen die gefaald hebben weer in de volksgemeenschap op te nemen? Is het wel de moeite daarom het land overhoop te zetten en tweedracht te zaaien?" Deze uitlating werd hem, door sommige liberalen voormannen, zeer kwalijk genomen. De „Etoile Beige", de „Gazette de Charleroi" en andere bladen nog, hoewel behoorend tot dezelfde politieke richting als De Laveleye, vielen hem zeer scherp aan. Het dagelijksch ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Het verzoek van Thijs aan de reuzen, mocht dus heelemaal niet baten en nu was hij op weg, om den reus Grootoor alleen te gaan bevrijden. Hij zou eens laten zien, wat hij wel kende, want dat was toch te bar, dat zeven van die groote mannen zoo maar weg gingen, zonder iets voor hun vriend te doen. Zoo liep hij weer door het woeste land, zonder om zich heen te kijken. En dat was erg dom van hem, want anders zou hij de Kobol den, die achter hem aanslopen, wel bemerkt hebben. Wat hadden die booze kabouters nu weer voor kwaads in den zin? Thijs wist er gelukkig niets van, anders zou hij niet zoo rustig voortloopen. bestuur van de liberale partij publiceerde een motie ten einde nogmaals in herinnering te brengen, dat onmiddellijk na de terug komst van den heer Van Zeeland, nogmaals een stap zal worden gedaan ten einde van hem gedaan te krijgen dat de drie liberale ministers, waarvan twee extra-parlementairen door andere elementen, behoorende tot de parlementaire fracties zouden worden ver vangen en het regeeringsprogramma zou worden herzien. Een liberale courant schreef: „De kabinetscrisis is begonnen" en voegde er aan toe. dat Van Zeeland ongetwijfeld een knap financier en een eminent econoom is, maar als politicus geenszins heeft voldaan. Geen minister-president meer zijnde, schreef de „Gazette de Charleroi": „zou hij nog meer tijd hebben dan nu om de door hem geleide internationaal-economische enquête voort te zetten en tot een goed einde te brengen. Van dien kant is er dus geen bezwaar tegen een algemeen ontslag van de regeering". Dergelijke uitlatingen typeeren zeer dui delijk de atmosfeer, welke thans in zekere politieke kringen, zoowel buiten de hoofdstad als te Brussel zelf bestaat. Het lijdt geen twijfel meer, dat een groep actieve politieke personen aanstuurt op den val van het hui dige kabinet. Mag men de geruchten ge looven, volgens welke de socialistische leider Emile Vandervelde en de voorzitter van de Katholieke Vlaaimsche Kamerfractie, oud minister Van Cauwelaert, een manoeuvre voorbereiden die hen de teugels van het be wind in handen moet geven? Zooals de zaken zich thans laten aanzien behoort een der gelijk plan geenszins tot de onmogelijk heden al is het vroegere Katholiek-Sociaal democratisch experiment Poullet-Vandervelde er zeker niet naar om den gewezen Antwerp- schen burgemeester zeer enthousiast te stem men. Waar is echter ook, dat de toestanden niet meer dezelfde zijn als ruim tien jaar geleden Alles zal nu afhangen van het besluit dat de heer Van Zeeland zal nemen. Misschien zal dit besluit in principe reeds vast staan voor zijn aankomst te Brussel daar verschei dene zijner medewerkers en vrienden het voornemen hebben te kennen gegeven hem tot Le Havre te gemoet te reizen. Geeft de „premier' het werkelijk op dan komt de ge- heele politieke situatie op losse schroeven te staan en kunnen zich in een land als België, dat reeds v"r den oorlog „une terre d'expé- rience" werd genoemd, misschien ok nog wel andere mogelijkheden en zelfs verrassingen voordoen, dan deze welke, logisch gesproken uit de thans zichtbare verhoudingen moeten voortvloeien. Vetwormpjes en huiduitslag? Purol reinigt en zuivert de huid. (Adv. ingez. Med.) PROGRAMMA DONDERDAG 8 JULI. HILVERSUM 1, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Redidentie-strijkkwartet. I. d. Pauze: declamatie. 12.00 Gram. platen. 12.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.30 Orgelspel en zang. 2.30 Ko vacs Lajos' orkest, Bussums Dameskoor, solist en Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenhalfuur. 4.30 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Aeolian orkest. 6.20 Sportpraatje. 7.00 AVRO- dansorkest 7.45 Voor rijwieltoeristen. 8.00 Be richten A.NJP. Mededeelingen. 8.15 Omroepor kest en solist. 9.00 Reportage. 9.30 Omroepor kest en soliste. 10.15 Renova-kwintet. 11.00 Be richten ANP. Hierna AVRO-dansorkest. 11.40 12.00 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonplaten. 2.00 Hand- werkcursus. 2.00 Orgelspel. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Handenarbeid voor de jeugd. 5.15 Solistenconcert. 6.15 Gramofoonplaten. 6.45 C. N. V.-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartcauserie. 7.35 Gramofoonpla ten. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herh. SOS-berichten. 8.15 Arnhemsche Orkestver- eeniging. 9.00 Vroolijke voordracht. 9.30 Ver volg concert (Om 10.05 berichten ANP). 10.35 Gramofoonplaten. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 12.00 Gramofoonplaten. Hierna Schrift lezing. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Gramofoonplaten. 12.05 BBC-Wels or kest en soliste. 1.20 De BBC-zangers. 1.50 Golf- reportage. 2.05 Het Schwiller strijksextet en solist. 2.50 Declamatie. 3.10 Gramofoonplaten. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Golf-reportage. 5.20 Tommy Kins man en zijn band. 6.20 Berichten. 6.40 Boek bespreking. 7.00 BBC-Harmonie orkest en so list. 7.45 Revue programma. 8.20 Londensch symphonieorkest. 9.20 Berichten. 9.40 BBC- variété orkest en solisten. 10.20 Kerkdienst. 10.40 Literair-muzikaal programma. 11.20 M. Winnick en zijn orkest. 11.5012.20 Dansmu ziek (gr. pl.) RADIO PARIS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.50 Het Derveaux orkest (Om 1.35 zang). 2.20 Gra mofoonplaten. 4.05 Zang. 5.05 Radiotooneel. 7.23 Gramofoonplaten. 7.35 Zang. 7.50 Piano voordracht. 8.05 Zang. 8.50 Het Reitlingerkwar- tet en solist. 10.05 Operettemuziek. 10.5011.05 Gramofoonplaten. KEULEN, 456 M. 6.50 Het Plietsch-Marko orkest. 8.50 Het Ber- gische Landesorkest. 10.20 Volksliederencon- cert. 12.20 Verzoekconcert. 1.35 Kurhessische Landesorkest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.20 Lippische Landestheater orkest. 5.50 Volkslie deren. 6.20 Blaasconcert. 7.20 Mannenkoor en solisten. 8.30 Gramofoonplaten. 9.20 Rob. Gaden's orkest. 10.50—12.20 Landesorkest Gouw Baden, Boerenkapel en solisten. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Salonorkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gramofoonpla ten. 5,20, 6,50 en 7,23 Gramofoonplaten. 8.20 „Der fidele Bauer", operette. 10.3011.10 Gra mofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Omroeporkest. I.30 Salonorkest. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Salonorkest. 6.35 Gramofoonplaten. 7.05 Zang. 7.35 Gramofoanplaten. 8.20 Omroepor kest en solisten. 10.30 Piano en cello. 11.05— II.20 Gramofoonplaten.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3