Uit het Vereenigingsleven in Kennemerland. Cirojubileum. Onze tooneelvereenigingen in het afgeloopen seizoen. BEVERWIJK De Dresseerclub voor Politiehonden. De vooruitstrevende gemeente Castricum mag -zich naast een groot aantal andere ver eenigingen ook verheugen in het bezit van een Dresseerclub voor Politiehonden, die op initiatief van den Rijksveldwachter J. Dijk stra en den heer W. J. Driessen op den 16den December 1932 werd opgericht. Uit den aard der zaak telt zij slechts een bescheiden aan tal leden. Toch zouden meerdere eigenaren van voor africhting geschikte honden leden van de Dresseerclub kunnen zijn. wanneer zij zich maar bewust waren van het waardevol bezit van een schr ander en, goed afgerichten hond. Vraag bijvoorbeeld eens aan den po litieman of aan den jachtopziener hoeveel hulp en steun hij van zijn trouwen viervoeter mag verwachten, mits de hond maar een goede scholing heeft gehad. Let eens op de buitengewone verrichtingen van een hond, die in het drukste stadsgewoel zijn blinden meester een veilige leidsman is. De club telt 17 leden, die allen in het bezit van een hond zijn. Zfj beoefenen het dresseeren onder toe zicht van een eersten en tweeden leider, die hun aanwijzingen en deskundige adviezen geven. De kunst van het dresseeren is niet iedereen gegeven, zij kan echter onder goede leiding wel worden aangeleerd. Ook de honden moeten aan eischen vol doen. In de eerste plaats mogen zij geen li chamelijke gebreken vertoonen, maar,boven- al moet hun geest snel reageeren op com mando's. Stipte gehoorzaamheid is een eer ste vereischte. Daarom wordt de hond na de lichamelijke keuring als het ware op den geest getest. Dit is een zeer moeilijk werk en vereischt van den dresseur een schier ein deloos geduld. Aan de hand van allerlei proe ven zal hij tenslotte moeten uitvinden, wat er ,,in den hond" zit en waarin het dier kan uitblinken. Geeft de hond blijken in een be paald „vak" uit te blinken, dan ontwikkelt de dresseur hem bij voorkeur in die richting, zonder evenwel, om het zoo eens uit te druk ken. de algemeene ontwikkeling van den leerling uit het oog te verliezen of ook maar in eenig opzicht te verwaarloozen. Dit moeilijke werk geschiedt m de Castri- cumsche Dresseerclub onder toezicht en voorlichting van de heeren J. Dijkstra als eersten en J. Kooy als tweeden leider. Het bestuur wordt gevormd door de heeren J. Dijkstra, voorzitter; W. J. Driessen, secre taris: P. Kappers, penningmeester; R. van der Werff en J. Kooy, commissarissen. De vereeniging is aangesloten bij de Konink lijke Nederlandsche Politiehonden Vereeni ging. De vereeniging beoogt het aanmoedigen en bevorderen van de opleiding tot het verkrij gen van gediplomeerde speur- en verdedi gingshonden, zoowel als politiehonden. Het is de vereeniging verboden met haar mate rialen honden, andere dan die van haar le den, af te richten. Vanzelfsprekend zijn aan het dresseeren, eenige risico's verbonden, niet alleen voor de dieren, maar ook en zelfs meer voor de dres- seurs, die er met het lessen van een „felle" leerling lang niet altijd zonder kleerscheu ren afkomen. Daarom bevat het reglement een bepaling, die de mogelijkheid tot scha devergoeding opent, wanneer schade wordt berokkend aan kleeding of schoeisel of wan neer den dresseur tijdens 't lessen eenig on geval treft, waardoor hij schade zou lijden. De Castricumsche Dresseerclub komt ook menigmaal op wedstrijden en keuringen uit. Zoo zal zij op Zondag 11 Juli deelnemen aan de keuring te Bussum. Twee honden zullen het volledige programma moeten uitvoeren, terwijl twee honden in afdeeling I zullen uit komen, naar wij willen hopen met veel succes. Degenen, die een voor de opleiding ge- schikten hond in hun bezit hebben weten na deze publicatie dus, tot wien zij zich kunnen wenden om hun hond ,,on school" te. krijgen. De secretaris, de heer W. J. Driessen, ver schaft daartoe zeker gaarne alle gewenschte Inlichtingen. In onze rubriek „Uit het Vereenigingsle ven" hebben wij thans 65 vereenigingen be schreven. Wij zijn er van overtuigd, dat daar voor stellig nog meer organisaties in aanmer king komen. Aangezien het ons er om te doen is een zoo duidelijk en uitvoerig mogelijk beeld te geven van het rijk geschakeerde vereenigingsleven in midden-Kenneemrland, noodigen wij H.H. secretarissen van vereeni gingen, welke tot nog toe niet aan de beurt kwamen, vriendelijk uit ons even hun adres te willen opgeven, dan kunnen wij er voor zorg dragen, dat hun organisatie in deze ru briek, die ongetwijfeld van groote propagan distische beteekenis is, alsnog worden opge nomen. Men heeft wel kunnen constateeren, dat het er niet toe doet, welk doel de vereeni ging nastreeft, evenmin of zij groot dan wel bescheiden van ledental is. Redactie K. C. AQUARIUMVEREENIGING .KENNEMER LAND". Op Dinsdag 20 Juli zal de Aquarium- en Ter- rariumvereeniging „Kennemerland" weer een zoogenaamden liefhebberij avond houden in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg". EXAMENS. Voor het examen M.U.L.O. te Haarlem slaag den: Miep Vellekoop, Leo den Duik, Huib de Jong en Barend Rabenort. allen leerlingen van de Duinwijkschool voor Christelijk U.L.O., al hier (Bij den Postcheque en Girodienst is de 300.000ste rekeninghouder ingeschreven.) Driehonderdduizend rekeningen, Dat, waarlijk, is een jubilé. En als één der postgirolingen Spreek ik een woord van hulde mee. Wat heeft die dienst in Uittel jaren Zich op een wijze uitgebreid. Die geen bedrijf kon evenaren En dan nog wel in crisistijd. 't Ls tot een instituut verheven, Dat men niet meer ontberen kan, Misschien zal iemand zich eens geven Aan 't schrijven van den gi-roman. Het heeft, bescheidenlijk begonnen. De kinderziekten ook verwerkt, Maar 't heeft ze glansrijk overwonnen En zich sindsdien nog slechts versterkt. Ik wil wel openlijk bekennen Bij dit merkwaardig jubilé, Dat ik er zóó aan ben gaan wennen, Dat 'k niet meer gaarne zonder dêe. En ik bood vast den jubilaris Een prachtbouquet gi-rozen aan, Wanneer (hetgeen helaas niet waar is) Mijn rekening het toe zou staan. Ik kan dus enkel woorden schrijven Van lof en van erkentlijkheid, De giro moge draaien blijven. Steeds verder over 't land verbreid. Ik blijf haar brieven welkom heeten, Het hindert niet tot welk bedrag, Ik zal ze te waardeeren weten Maarcredit, als ik kiezen mag P. GASUS. ARBEIDERS HULP BIJ ONGELUKKEN. Op Woensdag 14 Juli zal door dr. Smit uit Haarlem van acht leden der plaatselijke af deeling van Arbeiders Hulp bij Ongevallen het examen Eerste Hulp worden afgenomen. Zij werden door den instructeur der vereeniging Dr. O. J. R. Lappöhn opgeleid. LEDENVERGADERING D.O.K. Gisteravond hield de Beverwijksche Kracht- sportvereeniging „Door Oefening Kracht" in haar clublokaal aan de Peperstraat een leden vergadering onder voorzitterschap van den heer J. P. Schelvis. Deze betreurde in zijn openingswoord de geringe belangstelling en heette vervolgens de aanwezigen welkom. Hierna las de heer Schel vis een schrijven van de vereeniging „Konin ginnedag" voor, waarin werd verzocht om op 31 Augustus deel te nemen aan een avondfeest. Na eenige besprekingen werd hiertoe besloten. Vervolgens bracht de voorzitter een kort ver slag uit van een gehouden vergadering van de Propaganda Commissie, Noordelijk Gewest van den N.K.S.B. In deze vergadering werd besloten dat iedere krachtsportvereeniging haar aandeel zal bij dragen om tot een grondkapitaal te komen van f 400. Uit dit fonds zal minstens één interna tionale uit- en thuiswedstrijd voor eerste en tweede klasse worstelaars worden georgani seerd. Op deze vergadering werd ook een Com- missieploeg worstelaars gevormd. In deze z.g. kampioensploeg, die als tegenstander moet die nen tegen elke vereenigingsploeg in het Noor delijk Gewest ter propageering van de wor- stelsport, zijn niet minder dan 5 leden van D.O.K. aangewezen; nl. de heeren: G. van Soest. H. Groeneveld, C. Groeneveld, W. Brandjes en H. Duin. De financieele voordeelen, die deze wedstrijden opleveren komen ten goede aan het fonds. Omdat de financieele positie van de vereeni ging niet rooskleurig is, wekte de heer Schel vis de leden op om de loten, waarvan de trek king in Augustus geschieden zal, zooveel mo gelijk te verkoopen. De hoofdprijs van de ver loting is een ameublement. De heer J. van Heek verzocht hierna om meer aandacht aan de jeugdafdeeling te schenken. De voorzitter sloot vervolgens de vergadering met een opwekking, om de krachtsport zooveel mogelijk te propageeren. Prestaties en belangstelling stegen. Dilettantisme vierde hoogtij. Wanneer wij, schrijvende over hel afgeloo pen tooneelseizoen, constateeren, dat het di lettantisme hoogtij vierde, dan bedoelen wij daarmede niet den minder gunstigen uitleg, dien men wel eens aan het woord „dilettan tisme" geeft. Bij de beoordeeling van de pres taties van het beroepstooneel wordt wel eens het dilettantisme als basis aangenomen, maar dan was het voor het jongste seizoen een basis, die hooger lag dan in de laatste jaren het geval pleegde te zijn. Dat het dilettantisme in Beverwijk hoogtij vierde vond zijn oorzaak in het feit, dat de be roepsgezelschappen Beverwijk hebben geme den. De ervaringen van de laatste jaren wa ren voor de beroepsgezelschappen van dien aard, dat zij zich voor het maken van hooge onkosten en voor het spelen voor slecht be zette zalen wilden hoeden. De directies van de theaters zijn al evenzeer huiverig, om in „uitkoop" te laten spelen. Abonnementsvoorstellingen en het optreden van gezelschappen voor de Stichting „Katho lieken Kring" behooren eveneens tot het ver leden, zoodat de dilettantenvereenigingen het terrein ten volle beheerschten. Een uitzonde' ring dienen wij te maken voor „De Jonge Spelers", die voor het Arbeiders-tooneelfonds drie als gewoonlijk goed verzorgde voorstel lingen gaven van „De Martelgang van Krom me Lindert", naar het boek van A. M. de Jong, Molières „Schelmenstreken van Scapin" en „Allerzielen" van Heijermans. Deze omstan digheden moeten ten goede zijn gekomen aan de voorstellingen van onze dilettantenvereeni gingen en inderdaad viel er dan ook een „op leving" waar te nemen. De uitvoeringen waren beter bezocht dan eenige jaren achtereen het geval pleegde te zijn. Bij „Kennemerland' ging het weer crescendo en „Nieuw Leven' verheugt zich in het bezit van een tooneel- fonds, dat weldra twee opvoeringen van één tooneelstuk zal noodig maken. Onze aloude Rederijkerskamer „Kennemer land" opende op 12 November het seizoen met het Nederlandsche blijspel „Door de Courant' van Felix Vermeeren. „Kennemerland" was met deze keuze niet bijster gelukkig. Naast veel verdiensten heeft dit stuk echter het groote bezwaar, dat de dialogen veel te lang zijn, waardoor het de „point" miste, om het publiek een ganschen avond prettig bezig' te houden. Op 28 Januari bracht de Kamer een opvoe ring van het kluchtige spel „Moppie" van Jan Everwijn, waaraan aan beide zijden van het voetlicht veel vreugde werd beleefd. Dit was evenwel in nog sterkere mate het geval met de beide opvoeringen van het zeer goede blijspel „Polly Perkins", dat „Kennemerland" op 11 en 12 Februari voor de leden van den Bond voor Staatspensionneering opvoerde. Toen speelde de Kamer met het oude élan en men kon zoo aan alles merken, dat de leden voor dit aardige stuk een zekere voorliefde hadden. Het was dan ook al eens eerder door „Kenne merland" opgevoerd, vandaar dat de voorstel ling gesmeerd liep. En-passant was op 8 Februari nog het j aar- lij ksche bal-masqué gehouden in het Kenne- mer Hotel, een maskerfeest, waarop als ge woonlijk de carnavalspret hoogtij vierde. Op 15 April werd het seizoen gesloten met een uitstekende opvoering van „De Vrijbuiter" van Hans Martin. Fiege speelde in dit dank bare stuk op hoogst verdienstelijke wijze den titelrol. „Kennemerland" bewees met deze op voering tevens, dat zij zich langzamerhand weer kan wagen aan een ander en beter genre stukken, dan de Amerikaansche prullaria, waartoe zij in een periode van neergang noodwendig haar toevlucht moest nemen. Zoo sloot de Rederijkerskamer haar 65ste speel seizoen op een wijze, die ons in menig opzicht bemoedigend leek voor het jubileumjaar, dat weldra voor de Kamer gaat aanbreken. Het zal bij den aanvang van het komende seizoen namelijk 65 jaren geleden zijn, dat deze ver eeniging werd opgericht. Zij heeft een roem rijk verleden en de jongeren kunnen de oude garde stellig geen grooter plezier doen en aan dat verleden geen grooter eer bewijzen dan door voor de jubileum-voorstelling als het mogelijk is een greep te doen in de oude doos, waarin nog zooveel uitstekende stukken, die eenmaal de glorie waren van „Kennemerland" te vinden zijn. De Geheelonthouders Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" kan al evenzeer op een uitste kend seizoen terugzien. In de eerste plaats had deze vereeniging de prettige zekerheid steeds voor volle zalen te kunnen optreden, dank zij de groote uitbreiding van het aantal leden van het tooneelfonds. Ongetwijfeld is deze gunstige omstandigheid van invloed op de prestaties. De voorbereiding voor een optre den kunnen steeds in alle rust worden geno men, zonder de steeds maar opdoemende vraag, of de zaal wel behoorlijk bezet zal zijn. „Nieuw Leven" herdacht haar 30-jarig be staan met een bonten avond op 18 November voor haar leden en met een feestavond voor haar werkende leden op 21 November in de „Harmonie". Bij deze gelegenheid is „Nieuw Leven" op hartelijke wijze gehuldigd, niet al leen voor ?*aar prestaties op het tooneel, maar ook voor het daadwerkelijk aandeel, dat zij had in het drankbestrijdingswerk. Op 29 October hield de jubileerende ver eeniging een geesteskind van een plaatsgenoot ten doop. „De Geest van den Olmenhoeve" een spel van het land, genoot een vertolking, zooals de auteur zich die maar wenschen kon. Een veelbelovende inzet van het seizoen alzoo. Het nieuwe jaar werd op 3 Januari ingezet met de opvoering van „Drie wijze gekken", een blijspel, dat een avond van prettige ontspan ning bezorgde aan een stampvolle zaal, mede dank zij het zeer goed afgestemde spel van de drie hoofdpersonen en van de vrouwelijke hoofdrol. Het seizoen werd op 22 April besloten met „Menschen in Pension" van Bromet. Ook de prestaties van „Nieuw Leven" wor den van jaar tot jaar beter, dank zij de rus tige, maar vooral serieuze leiding van den heer G. Berghuis, eveneens leider van de Geheel onthouders Kinderclub „Kindergeluk". Deze jeugdige schare opende het seizoen op 11 November met de zangspelen „Sneeuwman netje" van Geertruida van Vladeracken dooi de jongste kinderen en „De Prins van Sind' door de grooteren. Voor deze uitvoering bestond weer groote belangstelling, evenals voor die van 8 April waarbij „De Wonderbloem" werd opgevoerd. De voorstellingen waren zooals men dat van „Kindergeluk" gewend is, tot in de puntjes verzorgd. De vereeniging zal in den loop der volgen de maand haar zilveren jubileum herdenken. De tooneelvereenigingen van het personeel van de Hoogovens, „Tavido" en het Hoogoven- tooneel traden eveneens eenige keeren in Be verwijk op. „Tavido" gaf op 10 December in het „Ken- nemer Theater" een vroolijken avond van kleinkunst, waaraan Paul Ostra en Larette hun medewerking verleenden. Op 4 Februari speel de „Tavido" in dezelfde zaal de „thriller" „De Butler" van Jan Fabricius met een prachtige rol van mevr. Brands. „Hoogoven Tooneel" opende het seizoen met de daverende klucht „In de Mist". Bij het instu- deeren had de vereeniging nogal wat met pech te kampen, zoodat eenige spelers door jonge ren moesten worden vervangen. Toch liep het stuk zeer goed met als resultaat een avond van uitbundige vroolijkheid. Op 14 April werd een opvoering gegeven van „Truusje Meyer" en dat werd een waardig slot van het seizoen. „Jeugdig Wijk aan Duin" speelde op 10 Fe bruari voor de tiende maal ten bate van het verenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente Dezen keer werd met de gebruikelijke groote toewijding een opvoering gegeven van het stuk „Mijlpalen". Tenslotte zouden wij in ons overzicht van het seizoen niet volledig zijn, wanneer wij zou den verzuimen melding te maken van de revuegezelschappen, die in Luxor Theater op traden. Dat waren Louis Davids met zijn revue en de N.V. Nationale Revue met Lou Bandy. AANTAL INGESCHREVEN WERKLOOZEN. Bij den gemeentelijken dienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling stonden op 1 Juli de navolgende werklooze mannen en vrouwen ingeschreven, ingedeeld naar de leeftijden: Mannen. Vrouwen. Van 1417 jaar 4 11 Van 18—24 jaar 54 12 Van 2530 jaar 118 Van 3140 jaar 180 Van 4150 jaar 146 1 Van 5160 jaar 104 Van 61—65 jaar 38 Van 66 jaar en ouder 15 Totaal Heemskerk: Van 1417 jaar Van 1824 jaar Van 2530 jaar Van 3140 jaar Van 4150 jaar Van 5160 jaar Van 6165 jaar Van 66 jaar en ouder Totaal 659 24 DIPLOMAZWEMMEN IN „ADRICHEM". Het afzwemmen voor dc diploma's in het zwembad „Adrichem" is nader vastgesteld op a.s. Donderdagavond te half acht. DE PRIJSUITREIKING VAN DE SCIIIET- VEREENIGING. De prijsuitreikig van het schietconcours, dat de vorige maand door de Politieschietvereeni- ging „Westerhout" werd gehouden, is uitge steld van Woensdag 7 tot Donderdag 15 Juli in hotel „Ter Burg". HEEMSKERK PERSONALIA. De heer G. Kok alhier is benoemd tot onder wijzer aan de R.K. Jongensschool te Velsen- Noord. A. D. O. Ter gelegenheid van de kermis speelt A.D.O. Zondag a.s. een wedstrijd tegen Zeevogels te Egmond a.d. Hoef. Voor dezen wedstrijd is door Vollenhovens bierbrouwerij een zilve ren beker beschikbaar gesteld. VISCHVEREENIGING „'T SNOEKJE". Dinsdagavond kwamen de hengelliefhebbers in vergadering bijeen in het café Dam, on der voorzitterschap van den heer R. Burger. De voorzitter deelde mede, dat een andere vischvereeniging te Heemskerk ook van den Burgemeester verlof heeft gekregen, om eveneens in de Neksloot te visschen. De ver gadering was hierover zeer ontstemd. Reeds had een der bestuursleden zich met den bur gemeester in verbiftding gesteld, echter nog zonder succes. Hoe het verdere verloop van deze kwestie zal zijn, wist de voorzitter nog niet. Besloten werd, ook leden aan te nemen be neden 16 jaar, maar die mogen alleen vis schen. als zij onder geleide zijn van hun va der, die eveneens lid moet zijn. Op snoek mag alleen worden gevisch, zooals reeds bepaald was, na 1 October. Verder werd besloten dit jaar nog een onderlingen vischwedstrijd te houden. Tot verificateurs wei-den benoemd de heeren A. Schuit en J. Tunen. Dr. SALAZAR, de Portugeesche minister president, op wien te Lissabon een aanslag werd gepleegd. CASTRICUM ZANG EN VRIENDSCHAP. De zang vereeniging „Zang en Vriendschap" heeft deelgenomen aan het zangtournooi te Uitgeest. Het koor liet zich hooren in ge mengde bezetting en met het dameskoor en het mannenkoor afzonderlijk. De prestaties van „Zang en Vriendschap" vielen zeer te roemen en zoowel de dirigent, de heer Jan Beider als de leden kunnen met genoegen op dit uitstapje terugzien. SANTPOORT NAAR „DE HOOGE VELUWE" Woensdag 21 Juli a.s. organiseert „Sant- poorts Bloei" haar jaarlij ksche excursie. Dit maal gaat de tocht per autobus naar „De Hooge Veluwe", het bekende natuurreser vaat nabij Hoenderlo, dat uitmunt door na tuurschoon en zich kan beroemen op een uitzonderlijke flora- en fauna-rijkdom Bos- schen, heide, zandverstuivingen en heuvels, met riante panorama's wisselen af met prachtige vijverpartijtjes, terwijl de wandel wegen zoodanig zijn aangelegd, dat de be zoeker ongestoord van de natuur kan genie ten en het wild in zijn natuurstaat kan aan schouwen. We gelooven dan ook, dat het bestuur van „Santpoort's Bloei" er goed aan heeft gedaan onder het motto „Nederlanders, kent uw eigen land!" dit prachtige deel van ons land eens onder de aandacht van zijn leden te brengen. HALCYONLIJN Maasburg, Vlaardmgen n. Genua p. 5 Dun- geness. Stad Dordrecht, Rotterdam naar Lissabon pass. 5 Beachy Head. Stad Schiedam, 5 van Vlaardingen te Lulea voor Rotterdam Vlaardingen. Vredenburg, Narvik naar Rotterdam/Vlaar- dingen 2 (12 midd.) te Hoek van Holland v.w HOLLAND—AFRIKA-LIJN Leerdam, New-Orleans n. Rotterdam 5 v. Havana. Veendam. 6 van Rotterdam te New-York. Jagersfontein, 6 van Beira te Rotterdam. Heemskerk, vertr. 8 v. Beira n. Rotterdam Randfontein, (thuisr.) 6 te Antwerpen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Maasdam, Rotterdam n New-York p. 5 Lizard. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, (uitreis) 6 te Bordeaux. Amstelkerk, (thuisreis) 5 van Port Bouet. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. j Gaasterkerk, (uitr.) 4 van Manilla. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Costa Rica, 6 v. Hamburg te Amsterdam. Hermes, 6 v, Constantza te Stamboul. Perseus, Napels n. Amsterdam, 6 van Gi braltar. Orestes, 6 van Alexandra naar Jaffa. Boskoop, 6 (3 n.m.) van Antwerpen n. Am sterdam. Hebe, 6 van Danzig naar Kopenhagen. Nereus, Hamburg n. Gdynia p. 6 Holtenau. Orion, 6 van Palermo naar Catania. Tiberius, Rotterdam n. Oran, p. 5 Ouessant Agamemnon, San Domingo naar Queens- town v. a. 5 60 mijl N. van Azoren. Deucalion, 5 van Savona naar Livorno Mars, 5 van Catania naar Messina. Oberon, 5 van Oran naar Susak. Pluto, Vigo naar Amsterdam p. 5 Ouessant. Simon Bolivar 6 v. Barbados te Amsterdam Triton 5 van Salonika naar Izmir. Rhea 6 van Venetië te Amsterdam. Luna. 4 van West-Indië te New-York Odysseus Amsterdam naar Lissabon 4 (5.48 •l.m.) 30 mijl O. van Niton. Vulcanus, Rotterdam naar Constantza 5 (9 33 v.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. NED. INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Mirza, Rouaan naar St. Kitts 4 (9.33 n.m.» 300 mijl Z.W. van Valentia ROTTERDAMSCHE LLOYD. IJselhaven, (thuisr.) p. 6 Gibraltar. Dempo, (thuisreis) pass. 5 Kaap del Armi. Slamat, (thuisreis) pass. 5 Guardafui. Garoet, (thuisreis) 5 te Suez. Kota Agoeng, (thuisreis) pass. 5 Gibraltar. Palembang, (uitreis) 6 van Port Said ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, (thuisreis) 5 te Montevideo. Alcyone, (thuisreis) 5 van Montevideo. Alchiba, 6 van Hamburg naar Rotterdam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Poelau Roebiah, (thuisreis) 5 v Singapore Poelau Laut, (uitreis) 4 van Belawan. Chr. Huygens, (thuisreis) 6 te Southampton Tawali, (uitreis) 3 van Sabang. Marnix van St Aldegonde, (uitr.) p. 5 Gi braltar STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menesteus, Japan n. Rotterdam, 6 v. Aden. City of Lille. Japan n. Rotterdam. 5 te Suez. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam. 6 van Padang. Prometheus Batavia n. Amsterdam 5 v Pt. Said Aeneas, Japan n. Rotterdam 6 v. Singapore. Laertes, Batavia n. Amsterdam p 5 Gi braltar. Eurymedon, 5 van Amsterdam te Batavia Flintshire Dairen n Rotterdam 3 te Sin gapore. Neleus, Japan n. Rotterdam 3 te Singapore Teucer, Rotterdam naar t,apan 5 (8.39 v.m.) 70 mijl Z.O. van Land's End. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland, (thuisreis) 9 van Bahia. Groote diepgang. Het met fosfaat van Casablanca naar Am sterdam gepasseerde Italiaansche stoomschip Euro had een diepgang van 8V2 meter. Om te dokken. Het Grieksche stoomschip Delphoi passeer de gisteren in ballast van Stockholm naar Amsterdam om bij de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij eenige herstellingen uit te AANGEKOMEN. Oostzee II m.s. Norwich Melissa m.s Belfast Victor s.s. Lulea (rene Maria s.s Archangel °erelle s-s. Swansea Delphoi s.s. Stockholm Gerdina m.s. Halmstad Simon Bolivar s.s. West Indië "ïhea m.s. Midd. Zee VERTROKKEN. 6 Juli: Niobé s.s. Rotterdam Hoeveel belasting betaal ik over 1937/1938? Onder bovenstaanden titel heeft het Cen traal Bureau voor de Statistiek een over zicht samengesteld van wat men over 1937— 1938 in Nederland aan belasting zal moeten betalen. Hieraan ontleenen wij in onderstaanden staat wat voor Haarlem en omgeving van belang is. 1 G.F.B. - Gemeentefondsbelasting, KI. klasse; V.B. Vermogensbelasting. De opcenten zijn die van Rijk, Provincie en Gemeente tezamen. Gemeenten: Ink.bel. G.F.B. V.B. Opc. KI. Opc. Opc. Bennebroek 90 3 80 205 Beverwijk 90 3 100 205 Bloemendaal 90 1 60 192 Castricum 90 3 100 205 Haarlem 90 2 80 205 Haarlemmerliede en Spaarnwoude 90 2 25 192 Haarlemmermeer 90 3 100 205 Heemskerk 90 3 100 205 Heemstede 90 1 60 185 Uillegom 83 3 100 198 Lisse 83 3 100 198 Sassenheim 83 3 100 198 Velsen 90 3 100 205 Zandvoorfc 90 3 100 205

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5