De verbeterde Van Ogtropweg.' BEVERWIJK Onze zangvereenigingen in het afgeloopen seizoen. Uitslag. De nieuwe bioscoopprogranima's. Luxor Theater. Van Vrijdag a.s. af vertoont het Luxor Theater als hoofdnummer „Menschensmok keiaars". In dit spannende en sensationeeie filmwerk van de 20th Century-Fox spelen Claire Trevor en Brian Donlevy de hoofdrollen. De Vereenigde Staten van Amerika laten reecis sedert lange jaren geen landverhuizers meer binnen, maar hebben strenge wetten uit gevaardigd, waardoor de immigratie tot op een minimum wordt beperkt. Desondanks wen- schen duizenden personen niets vuriger, dan toch in de U. S. A. een nieuw geluk te beproe ven, velen pogen dan ook ongemerkt het land binnen te komen. Er zijn smokkelaars, die tegen grof geld bereid zijn, deze immigranten heimelijk over de grens te brengen. Brian Donlevy en Claire Trevor in „Menschen- smokkelaars". (Luxor Theater - Beverwijk). Natuurlijk zoeken deze smokkelaars uitslui tend hun eigen voordeel en zij offeren de on- gelukkigen, die zich aan hen toevertrouwen, genadeloos op, zoodra zij vreezen dat zij zelf gevaar loopen. De politie vindt af en toe tien tallen lijken van zulke slachtoffers, maar wie deze misdaden op zijn geweten heeft, wie deze smokkelaars leidt en als de hoofdmisdagiger moet worden beschouwd, weet de politie niet. Lukt het haar, een bendelid te pakken, of zulk een landverhuizer te arresteeren, dan zwijgt hij in alle talen, uit angst voor wraak. En weet de politie een getuige eindelijk zoover te krij gen, dat hij spreken gaat, dan blijft die wraak ook werkelijk niet uit, maar dan sterft zulk een rampzalige soms door moordenaarshand. Een der bekwaamste en scherpzinnigste journalisten is zonder twijfel Packie Campbell. Zijn reportages verbazen den lezer telkens op nieuw. Zijn chef wil hem nog opzweepen tot nog grootere prestaties, maar „Packie" geeft reeds zijn honderd procent en verricht vele wonderen. Deze chef wordt als het ware belegerd door een rijk meisje, Bonnie Brewster, die ook in de journalistiek wil en die niet weg te jagen is. Haar oom is een van de grootste adverteerders en daardoor is het niet gemakkelijk, haar weg te sturen en moet men haar wel een baantje geven. Zij gaat dus met Campbell mee op on derzoek €n helpt hem zoo goed als zij kan. Maar Packie Campbell behandelt haar naar haar zin niet collegiaal genoeg en zij sollici teert bij een concurrent en krijgt daar een ge lijke betrekking. Alsdan zijn Campbell en Bonnie verwoede rivalen. Daarbij dringen zij steeds dieper in het avontuur van dit onder zoek, waarbij de politie zoo machteloos is en de vijand zoo wreed bloeddorstig optreedt. En dan grijpen de gebeurtenissen zoo snel achter elkander plaats, dat ze haast niet te beschrij ven zijn. De voornaamste vraag is en blijft echter: wie is de leider dezer smokkelaars bende? Een raadsel, waarvan het Luxor Theater in de komende week de oplossing geeft. Het tweede hoofdnummer is de amusante film „De moedige zeerob" met Paul Kemp en Lucie Englisch in de hoofdrollen. GEMEENTELIJK SPORTPARK. B. en W. hebben bij openbare inschrijving verpacht de consumptie-gelegenheid en de fietsenstalling van het Gemeentelijke Sport park voor het tijdvak van 3 September 1937 tot en met 31 Augustus 1938 met recht van optie voor een jaar. Ingeschreven werd voor de consumptie-gelegenheid door D. H. van Graas te Haarlem voor f 60 en voor de fietsenstalling door den heer J. Walgien, al hier voor f 30,50. Noteering van Beverwijk 7 Juli 1937. Spinazie per kist f 0,50f 0,65 Postelein per kist f 0,30f 0,40 Andijvie per kist f 0,50f 0,70 Wortelen per 100 bos f 8f 12 Komkommers per 100 f 2f 4 Aardappelen per K.G. f0,04f0,07 Peulen per K.G. f 0,40f 0,45 Doppers per K.G. f 0,08f 0,14 Raspers per K.G. f 0,08f 0,14 Tuinboonen per K.G. f 0,07f 0,11 Snijboonen per K.G. f 0,45 Heerenboonen per K.G. f 0,42 Bloemkool per 100 f 12f 24 Uien per bos f 0,03 Sla per 100 krop f 0,60f 1,60 Rabarber per 100 bos f 4,50f 6,50 Pieterselie per bos f 0,05 Selderie per bos f 0,05 Aardbeien per sïof f 0,30f 0..T) De feestelijke opening. Woensdagavond is op feestelijke wijze de verbeterde Van Ogtropweg voor het verkeer opengesteld. Nadat op het Julianaplein de stoet zich had opgesteld de kinderen door de goede zorgen van V. V. V. voorzien van vlaggen werd met het muziekgezelschap „Arion" aan het hoofd via de Zwaanstraat naar het begin van den Van Ogtropweg gemarcheerd. Daar was de burgemeester Mr. H. J. J Scholtens aanwezig, die op initiatief van V. V V. de officieele plechtigheid zou verrichten. Voorts waren daar de beide wethouders de heeren N. J. Out en W van Dok; de bijna vol tallige raad; de secretaris der gemeeente de heer A. Post; de directeur van Openbare Wer ken de heer G de Bie; de directeur van de Badmaatschappij E. P. U. de heer R. Belinfan- te, het dagelijksche bestuur van V. V. V. de heeren M. Klein; B. Schelvis en Chr, de Goe de en de voorzitter der Oranjevereeniging Dr. W. Netelenbos. Rede ~burgemeester. Het gemeentebestuur van Beverwijk, aldus Mi-. Scholtens, zou ongaarne deze gelegenheid laten voorbijgaan zonder daarbij uitdrukking te geven aan zijn ingenomenheid met de vol tooiing van dit nieuwe wegvak, uitkomst van veler prijzenswaardige samenwerking en ijver. Weloverwogen is zijn beleid er op gericht om ons schilderachtig en vriendelijk zeefront, zoo veel in zijn vermogen ligt, te verzorgen en te begunstigen. Een nieuw stelsel van wegwijzers vergemakkelijkt reeds in Beverwijk den vreem deling het vinden van den weg naar zee en terug. De verbinding van Beverwijk naar Wijk aan Zee werd Zeestraat genoemd. Wie thans uit het centrum van onze stad zeewaarts wil zoeken heeft slechts te letten op het straat naambord, dat niet meer Molenstraat aangeeft, doch Zeestraat, en hem meteen op den rechten weg helpt. Wie denkt bij het hooren van dezen naam niet aan zijn echten Hollandscnen klank en aan Constantijn Huygens' gelijknamig dicht werk, betrekking hebbende op de, naar zijn ontwerp in de 17e eeuw tot standgekomen weg verbinding van den Haag naar het dorpje Scheveningen, dat tot dan toe slechts door het mulle duinzand te bereiken was? Het heeft een paar eeuwen geduurd, alvorens Wijk aan Zee op dergelijke wijze door een straatweg werd verbonden met Beverwijk. Het gemeentebe stuur is nog bezig deze verbinding te vervol maken. In het bijzonder de wielrijders zullen dit kunnen getuigen. Onlangs hebben wij ons reeds mogen verheu gen in de voltooiing van de restauratie van den ouden toren, de Ned. Herv. Kerk en de omgeving van dit gebouw onder de voortreffe lijke leiding van Ir. Friedhoff. Aan de zijde van de Voorstraat werd een groote verwijding en verfraaiing verkregen, door de verwijdering van een onooglijk perceel, zoodat thans kerk en toren zich in welstand vertoonen en het oog van plaatsgenoot en vreemdeling bekoren. Ook het Julianaplein werd verfraaid en betel- ingericht voor zijn zomertaak. Aan den vooravond van de groote seizoen- drukte aanschouwen wij thans de voltooiing van een zeer belangrijk werk: de nieuwe ver- keers- en wandelweg, die in zijn nieuwen toe stand een geheel onmisbaren schakel vormt in het wegennet van dit dorp. Zijn bestemming toch is veelvoudig. In de eerste plaats wordt al het afgaande verkeer per as, komende van den Rijkert Aertsweg en de Zwaanstraat daar langs gedirigeerd. Ten tweede vormt hij de ver binding tusschen twee punten van de bad plaats en den onvolprezen Boschweg. die fiet sers en wandelaars aan- en afvoert van en naar de richting Rooswijk en Velsen. En ten derde en dit is zeker van niet minder be lang is hiermede een der schilderachtigste gedeelten van Wijk aan Zee verrijkt met een weg, die den automobilist zoowel als den wiel rijder, den wandelaar zoowel als de begeleid ster van kindervoertuigen, oogenblikken van genot en van gemak kan verschaffen. Dit werk, zoo vervolgde de burgemeester, ls de vrucht van veler samenwerking en opnieuw werd bewezen, wat men daardoor in korten tijd vermag. Aan den raad der gemeente, van welken ik vele leden hier aanwezig mag zien. moge hulde worden gebracht, voor het toe staan van de noodige gelden, ondanks zeer moeilijke omstandigheden. De raad mocht zijn besluit bekrachtigd zien door de hoogere in stanties. Voorts dient te worden gewag ge maakt van de vlotte medewerking die verkre gen werd voor het kosteloos afstaan van de strooken grond, noodig voor de verbetering. De dienst van Openbare Werken der ge meente ontwierp niet alleen het plan doch voerde ook de directie over het werk en was onvermoeid werkzaam om zoowel de voorberei ding als de uitvoering vlot te doen verloopen. Van hoog tot laag breng ik het personeel van dezen dienst daarvoor dank. Aan het perso neel der gemeentesecretarie, dat de administra tieve moeilijkheden had op te lossen, komt evenzeer erkentelijkheid toe. Ook tot den aan nemer, den heer van Vuuren en zijn medewer kers, richt ik een woord van gelukwensch voor het goede resultaat van zijn arbeid, die zoozeer ten genoege van het gemeentebestuur is op geleverd. Er staiV, daarginds een feestelijken en flcu- rigen stoet, die verlangend is om het nieuwe wegdek te betreden. Ik moet daarom thans eindigen met den hartgrondigen wensch. dat deze werken bijzonder mogen bijdragen tot den bloei en de welvaart van Wijk aan Zee en dat zij nog slechts één schakel vormen in de reeks van voorzieningen, die de gemeente in den loop der jaren hoopt te kunnen treffen in het belang van haar badplaats. Door het doorknippen van het hier aanwezige lint gaat de wensch van velen in vervulling, waarna ik allen, die hier genoodigd zijn, voor stel om aan het hoofd van den stoet den weg, die daarmede voor het verkeer wordt openge steld te betreden. Een jonge Brusselaar, die het vacantiegenot in het liefelijke Wijk aan Zee verkoos boven het strandleven elders, zal namens mij hier de plechtigheid verrichten. In de sfeer van onze badplaats Wijk aan Zee voelt een kind zich thuis. Het mag er aanspraak op maken, dat dit steeds zoo zal blijven, en ten bewijze, dat wij zijn aanspraak ten volle erkennen, lijkt mij de gedachte gelukkig om het kind hier hande lend te laten optreden. Vervolgens sprak de voorzitter van V. V. V. de heer M. Klein: Hier opgesteld staande bij dezen mooien rij en'wandelweg. op het oogenblik dat, deze na een zoo grondige, fraaie verbetering weer opengesteld zal worden, stemt ons dat tos groote dankbaarheid en daarom heeft het be- stuur van V. V. V. ook gemeend dit moment niet onopgemerkt te laten voorbijgaan. Na- mens V. V. V. en daarmede namens de burgerij van Wijk aan Zee breng ik een woord van har- telijken dank, aan uw collegeenden raad der gemeente. Eveneens aan den directeur van Openbare Werken en zijn staf, onder wiens leiding het werk tot stand kwam en voorts den aannemer den heer Van Vuuren en zijn medewerkers een woord van lof voor het keu rige werk. Ten slotte, mijnheer de burgemeester, een enkel woord gewijd aan den naam van dezen weg. Tientallen jaren (ruim 'n halve eeuw( brengt de fam. v. Ogtrop reeds haar vacanties door te Wijk aan Zee en woont al die jaren reeds aan dezen weg. Deze familie is met de badplaats één en daarom zou ik u namens V. V. V. willen verzoeken, de jongste spruit uit de famlie Van Ogtrop het lint te laten doorhakken en daar mee den weg geopend verklaren. Aan dit verzoek voldaan hebbend hakt de jongste der Van Ogtrop's het lint door. Het gemeen te bestuur voorop wordt naar het andere einde van den weg gewandeld waar nabij het Postkantoor, een telg der fam. i Ragout met het doorhakken van het tweede In Wijk aan Zee werd Woensdagavond de verbreede en belangrijk verbeterde Van Ogtropweg voor het verkeer opengesteld. Een kleinzoon van wijlen den heer Van Ogtrop verrichtte de symbolische handeling van de opening met het zilveren bijltje, dat eens burgemeester H. Rothe hanteerde, toen hij den Zeeweg opende. Op den voorgrond, 2de van links, de burgemeester van Beverwijk, Mr. H. J. J. Scholtens. lint de laatste beletselen weg neemt. De weg' is officieel geopend. De vroolijke stoet maakt een rondgang door het dorp, waarna op het Julianaplein de ontbinding plaats heeft. Een nieuw tastbaar bewijs van het beleid van het gemeentebestuur, dat wederom ge toond heeft de belangen van de badplaats flink te behartigen. Rond om het. Julianaplein zijn in dit eerste jaar der samenvoeging thans vele veranderingen tot stand gekomen, waar door het uiterlijk der badplaats aanmerkelijk is verbeterd. Overvloed van goeden zang. Evenmin als de tooneelvereenigingen heb ben ook onze plaatselijke zang- en muziek- vereenigingen zich in het afgeloopen seizoen onbetuigd gelaten. Het aantal zang- en mu ziekuitvoeringen is weer respectabel geweest. Daar is natuurlijk niets op tegen, maar wel is er wat tegen aan te voeren, dat deze con certen vlak na elkaar of, zooals in enkele gevallen gebeurde, op denzelfden avond worden vastgesteld. Dat heeft heel wat scha de aan de vereenigingen berokkend, want het kan niet anders of zooiets moet van na- deeligen invloed zijn op de publieke belang stelling voor de verrichtingen van onze zang en muziekvereenigingen. Het moet naar onze meening toch wel mogelijk zijn daarin ver betering te brengen. Door onderling overleg zou veel ..narigheid" en veel teleurstelling worden voorkomen. Dit overleg zou men zich kunnen voorstellen door een commissie, waarin alle belanghebbende vereenigingen, ook de tooneelclubs; vertegenwoordigd zijn, Zij zou zich tot taak moeten stellen de ver schillende seizoen-avonden zoo goed moge lijk in te deelen. Wij hebben dit plan'al eens meer hooren opperen en wij geven het voor het komende seizoen gaarne in overweging. En nu terzake. Wij openen de rij met het Mannenkoor „Zanglust", dat op 12 November zijn jubileumjaar ter herdenking van het tien-jarig bestaan besloot met een prachtig concert in het Luxor-Theater. „Zanglust". dat een keurig verzorgd en hoogstaand programma voor dit concert had samengesteld, overtrof dezen avond zichzelf. Het liet zich in eenige groote koorwerken als „Groot is de Heer" van Roeske, „Die All- macht" van Schubert, „Letzter Frühling" van Grieg en in de Noorsche ballade „Land- erkennung" van zijn beste zijde kennen. Mevr. A. v. d. Heyde-Dierx zorgde na enkele dezer composities voor een artistieke piano begeleiding. Ook mevr. Suick-Schik verleen de aan dit concert haar medewerking. Onze plaatsgenoote heeft een volle zaal van haar zuivere sopraanstem weer volop la ten genieten. Een muzikale gebeurtenis van den eersten rang was tijdens dit concert het optreden van het Mozart Quartet", gevormd door de heeren J. Hoeben, 1ste viool. K. H. Kerkhoff, 2de viool; Mr. H. O. Drilsma. alt-viool, mej. Hendrika Hessels. cello en K. Hollander, cla rinet. Dit ensemble verraste muzikaal' Be verwijk met een hoogstaande vertolking van het Quintet van Mozart en met het mooiste strijkkwartet namelijk no. 3 van Beethoven. Zoo vormde dit concert een hoopvollen in zet van het seizoen. Bij die verwachting is het gelukkig niet gebleven, want, het artistiek peil, waarop deze avond stond, werd nog enkele keeren bereikt en in vele gevallen be naderd. Het tweede concert van „Zanglust" was op 25 Februari. Het koor bereikte weliswaar niet zijn prestaties van 12 November, maar des ondanks viel er zeer veel te waardeeren. In strumentale medewerking aan dit concert verleende de Harmoniekapel „De Eendracht" uit Velsen. Deze muziekvereeniging dwong met haar fameuze prestaties, o.a. in „Nach- klange von Ossian", prachtige muziek van Gade en in de enorme Slavische Rhapsodie van Friedeman aller oprechte bewondering af. Maar het enthousiasme kende schier geen grenzen, toen Boedijn op schitterende wijze een interpretatie gaf van de machtige Tann- hauser-ouverture van Richard Wagner. En zoo verplichtte „Zanglust" vele muziek liefhebbers aan zich door hen in de gelegen heid te stellen, dit sublieme corps te be luisteren. De tweede zangvereeniging, waarover de heer H. van Dijk den staf zwaait, is het Doopsgezind Zangkoor, dat ook al jubileerde. Deze gemengde zangvereeniging herdacht namelijk haar derde lustrum. Na een receptie, waarop het jubileum offi cieel werd herdacht, volgde op 22 December in de Doopsgezinde kerk een jubileumcon cert. Ook dit concert stond op hoog peil. Het programma was aan het naderende Kerst feest gewijd. Het koor zong op prachtige wijze Kerstliederen uit verschillende tijdvak ken en een Kerstcantate van Cath. van Ren- nes. Het hoogtepunt van den avond was de uitvoering van het Kerst-oratorium van Heinrieh Barth. Het was een keurige presta tie, mede dank zij de solistische medewer king van mevr. Suick-Schik, sopraan, mevr. Wuys-Dekker, alt en den heer Lucien Lou- man, tenor. Mevr. R. Heybroek-Gouda be lastte zich met de piano-begeleiding. Tijdens het tweede concert op 29 April liet het Doopsgezind Zangkoor zijn trouwe concertbezoekers kennismaken met de beide composities, die op het concours te Amers foort zouden worden gezongen en waarmede toen ook werkelijk een mooi succes werd be haald. Deze composities waren „De Gypten" van F. J. Roeske en „O, zoek het licht" van F. J. Sicking. Het koor heeft ook op dezen concertavond heel mooi gezongen. Medewerking verleende de Haarlemsche celliste mej. H. A. Hessels, die o.m. cello concerten van Bach en Handel vertolkte, waarbij de dirigent, de heer H. van Dijk haar aan het orgel begeleidde. u staan de lange lange lijsten namen In ons leergierig leerzaam vaderland Weer afgedrukt in iedere courant Geslaagd voor overgang of voor examen. Probeer nu niet de jeugd te leeren: reken Den uitslag niet. maar tel het doel alleen, Zij leert nu niets meer en ze gaat meteen, De vrijheid in, voor weken en voor weken. De rust keert weer in tal van huisgezinnen, De ouders gaan niet meer door vrees gebukt, De spanning is voorbij, het is gelukt, De opzet is geslaagd, de buit is binnen. En elke naam. dien j' in de krant kunt lezen, Is met gejuich in het gezin begroet. Wanneer de „uitslag" epidemisch woedt. Zal ze meestal een bron van vreugde wezen. Maar er is ook een minderheid, wier namen Niet in de lange lijsten staan vermeld, Van hen of haar wordt in het kort verteld, Als „niet bevorderd" in één cijfer samen. Zij brengen geen gejuich in hun gezinnen, Een jaar van zorg bracht in het eind een strop, Tot hen wou ik nog zeggen koppen op En straks opnieuw met frisschen moed beginnen. P. GASUS. Buiten het seizoen-programma viel de da verende feestavond, waarmede de dames en heeren het jubileum van de vereeniging duchtig hebben gevierd. Een bijzonder goed concert herinneren wij ons voorts van het Christelijke Gemengde Zangkoor „Vox Humana", dat zich onder lei ding van den heer p. J. Potgieser in betrek kelijk korten tijd tot zoo'n hoog plan heeft weten op te werken. Ook dit concert getuig de weer van een serieuze studie en niet min der van de bekwame leiding van den diri gent. „Vox Humana" zong werken van Bonset, Loots, Bach en Handel. Het programma cul mineerde in een magistrale uitvoering van Psalm 95 van Mendelssohn met begeleiding van een strijkorkest. Solist was de heer W. van Leeuwen Voorts liet de heer Potgieser zich kennen als een zeer vaardigen organist, die met fris- sche registratie de schoonheid van klank van het Müller-orgel demonstreerde. De heer Potgieser boekte eveneens een mooi succes met de onder zijn leiding staan de Geheelonthouders Zangvereeniging „Door Onthouding Vereenigd", een nog jong koor, dat er, afgaande op de prestaties van dezen avond, wel zal komen. De violist Tom Korte trad als solist op met Haydns vioolconcert in g-groot en met Mo- zarts serenade „Kleine Nachtmusik". Jam mer, dat daarnaast de czardass van Monti op het programma paradeerde. Overigens een mooie avond van muzikale ontspanning. Het Beverwijksch Gemengd Koor, dat on der leiding staat van den heer Louis Stiens, concerteerde in het Kennemer-Theater. Het koor zong welluidend en vooral beschaafd en het programma was volkomen ingesteld op de capaciteiten van de leden. Een. maatregel, die niet anders dan lof verdient. Er was tij dens dit concert een debutante te beluiste ren, namelijk de jeugdige alt-zangeres mej. M. J. de Geus. De soliste gaf blijken van een goede zangstem en een uitstekende scho ling en haar debuut gaf dan ook aanleiding tot veel voldoening. Het koor sloot het seizoen op 29 April met een concert, dat tezamen met de Kennemer Orkest-Vereeniging in het Kennemer-Thea ter werd gegeven. Onder meer werd op dit concert „De Stal" van N. v. d. Linden ten gehoore gebracht. Door allerlei omstandigheden was het koor dien avond sterk gehandicapt en de presta ties bleven helaas beneden de verwachtingen. Tenslotte releveeren wij nog een concert van de benjamin „De Daad", die zich ook on der Potgleser's bekwame leiding heeft ge schaard. Het Hoogoven-zangkoor „D.Z.T.V." genoot gastvrijheid in het K.S.A.-gebouw en zong onder Leo Pielage zeer verdienstelijk o.m. „Den Uil" van Diepenbroek en „An der scho nen blauen Donau" van Strauss. Het kinderkoor van deze vereeniging bracht met veel succes het kinder-zangspel „Lentebloemen" van Cath. van Rennes ten gehoore. Tenslotte liet mej. Rie de Waal haar kleu ters, die tezamen het kinderkoor .Altijd Vroolijk" vormen, zingen in het Vereeni- gingsgebouw van de Ned. Herv. gemeente. Het was een feest van blijden kinderzang, tot vreugde van de ouders, die de vocale presta ties van hun spruiten met begrijpelijke be langstelling volgden. Voor de dappere leidster van het koortje was het een succesvolle avond. Hiermede zijn wij aan het einde gekomen van onze beschouwing van de prestaties der zangvereenigingen in het jongste concert seizoen. De vereenigingen hebben er naar gestreefd haar programma's op kunstzinnige wijze sa men te stellen. Daaraan heeft vroeger nogal een en ander ontbroken. Het stemt tot groo te voldoening, dat daarin zoo'n belangrijke verbetering is gekomen. Dat pleit voor de artistieke opvatting van de leiders, die daar mede getoond hebben, dat zij ook Ibesef heb ben van hun taak, om het publiek muzikaal op te voeden. In een volgend artikel komen de verrich tingen van onze muziekvereenigingen aan de beurt. EXCURSIE TUINBOUWWINTERSCHOOL. De leerlingen van de Tuinbouw-winter- avondschool zullen op Dinsdag 3 Augustus een excursie maken naar de Wieringermeer. De leerlingen worden daar onder deskundi ge leiding rondgeleid. HALCYONLIJN Stad Zaandam, 7 v. Vlaardingen n. Stock holm. Stad Maassluis, Narvik n. Rott.-Vlaard. 8 (4 w m. te Hk. vanHolland verw. Stad Schiedam, 6 v. Lulea n. Rott.-Vlaard. Stad Zwolle, 6 v. Malta n. Les Falaises. Stad Dordrecht, Rott. n. Lissabon p. 6 Oues- sant. Flensburg, 7 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, 4 v. Rott. te Vancouver. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver 5 v. Cris tobal. Statendam, 7. v. N.-York te Rott. Delftdijk, 7 v. Rott. n. Vancouver via Londen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitr.) pass. 6 Gibraltar. Gaasterkerk (uitr.) 6 te Hongkong. Grootekerk (thuisr.) 6 v. Shanghai. Zuiderkerk (thuisr.) 6 van Aden KON HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland (uitr.) 7 te Santos. Montferland (thuisr.) 8 (1 n.m. te IJmuiden yerw. HOLLAND—AFRIKA-LIJN Springfontein (uitr.) p. 5 Gibraltar. Bloemfontein (thuisr.) 6 te Mombassa. Boschfontein (uitr.) 7 te Kaapstad. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk (thuisr.) 6 v. Port Natal. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Achilles, 6 v. Algiers n. Oran. Atlas, 2 van Curacao n. Maracaibo. Baralt, 29 van Bovenw. Eil. te Curacao. Boskoop, 7 van Antwerpen te Amst. Ceres, Chili n. Amst. via Liverpool 6 op 300 mijl N.W. van Azoren. Helder, 6 van Valparaiso n. San Antonio. Irene, 30 van Curacao n. Haiti. Iris, 30 van Curacao n. Pto. Barrios. Mars, 6 van Messina n. Palermo. Midas, 3 van Curacao n. Boverw. Eil. Orpheus, 6 van Odense te Stettin. Triton, 6 van Saloniki te Izmir. Baarn, Chili n. Amst. via Liverpool 6 (9.30 v.m.) 360 mijl Z.W. van Land's End. Bodegraven, 4 van Corral te Talcahuano. Euterpe, 6 v. Amst. te Bordeaux. Berenice, Marseille n. Rott. p. 6 Gibraltar. Deucalion. 7 van Livorno te Civita Vecchia. Ajax, 7 v. Rott. te Genua. Titus, 7 van Kopenhagen te Gothenburg. Hebe, 7 van Danzig te Kopenhagen. Vesta, Susak n. Londen 6 op 150-mijl Z.W. v. Ouessant. Pluto, 7 v. Vigo te Amst. Theseus, 7 v. Vigo te Amst. Hercules, 7 v. Amst. n. Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 6 v. Rott. te Buenos-Ayres. Alchiba, 7 van Hamburg te Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisr.) pass. 6 Perim. Buitenzorg (thuisr.) pass. 6 Ouessant, 8 (8 n.m.) te Rott. verw. Palembang (uitr.) 6 van Suez. Dempo (thuisr.) 7 te Marseille. Baloeran, 7 v. Bat. n. Rott. Garoet (thuisr.) 7 v. Port Said. Sibajak (uitr.) 7 v. Rott STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Slmaloer (thuisr.) 7 te Triest. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 7 van Colombo. Chr. Huygens, 7 v. Batavia te Amst. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 6 van Al giers. Talisse (charter) 6 v. Panama n. Japan. Poelau Laut (uitr.) 6 v. Singapore. Johan de Witt (uitr.) 6 van Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Lille, Japan n. Rott. 6 v. Port Said. Euryades, Rott. n. Japan 7 v. Shanghai. Flintshire, Dairen n. Rott. 5 van Singapore. Agamemnon, 6 v. Kobe n. Rott. Glengarry, Dairen n. Rott. 4 v. Manilla. Polyphemus, Liverpool n. Java 6 v. Suez. Eurybates, Batavia n. Liverpool 7 v. Amst. AANGEKOMEN. 6 Juli- Costa Rica s.s. Hamburg Jellicoe Rose s.s. Swansea Venersborg s.s. Londen Evelyn Marion s.s. Londen Pobrovsky s.s. Archangel Finland s.s. Gdynia 7 Juli: De Hoop m.s. Noordzee Everalda s.s. Onega Thésée s.s. Caen Cabo m.s. Londen Boskoop s.s. Hamburg Springwave s.s. Danzig Varhaug s.s. Otterbacken Chr. Huygens m.s. Batavia Joannis Carras s.s. Seriphos VERTROKKEN. 6 Juli: Prowess m.s. Goole Chevychase s.s. New Castle Notung s.s. Burnt Island Bowling s.s. Leith Perelle s.s. Rotterdam Merel s.s. Londen Amstelstroom m.s. Hull 7 Juli: Soesterberg s.s. Uleaborg Hauna Cords s.s. Archangel IJzerverscheping. Het Zweedsclie stoomschip Venersborg is hier van Londen aangekomen om een partij Ijzer bij te laden met bestemming naar Zweden Terug van toeristenreis. Het stoomschip Costa Rica van de K. N. S. M., dat een toeristenreis heeft gemaakt, is gis teren wederom naar Amsterdam gepasseerd om in den gewonen dienst naar West Indië te worden gebracht. Aanvoer papierhout. Met het Russisch stoomschip Pokrovsky is van Archangel een lading hout bij de papier fabriek te Velsen aangebracht. Kostbaar opsporingswerk. WASHINGTON. 7 Juli (D.N.B.) De regee ring der Vereenigde Staten geeft per dag naar schatting ongeveer 250.000 dollar uit voor het zoeken naar de vermiste vliegster Amelia Ear- hart. Een half dozijn oorlogsschepen, talrijke vliegtuigen en duizenden man personeel van de Amerikaansche marine nemen aan het op sporingswerk deel. Bovendien hebben de marine-autoriteiten alle radiostations, die in het golfbereik van het vermiste vliegtuig lig gen. instructie gegeven, 24 uur dienst te doen, opdat alle draadlooze berichten van de vlieg ster op elk uur van den dag of nacht opgevan gen kunnen worden.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5