VERWACHT WORDENDE SCHEPEN IJMUIDEN Een kwestie van tankscheepjes. Zaak in kort geding; voor Haarlemschc rechtbank. Voor de president der Haaiiemsche recht bank is in kort geding behandeld een zaak, die van belang kan worden geacht voor de eigenaars van tankscheepjes, welke in Ne- derlandsche havens worden toegelaten voor het leveren van stookolie aan motorloggers. De vraag is: beteekent dit toelaten alleen maar laden en lossen en dan onmiddellijk vertrekken, in welk geval de domeinen geen belasting heffen, of mogen deze motortank- licthers ook in de haven gratis verblijven om te wachten of zij na eenigen tijd ten dienste van den vischhandel of de visscherij kunnen worden gebruikt? Mag de directeur van het Staatsvisschershavenbedrijf zoom bootje la ten wegsleepen ver van de haven waar het tankbedrijf kan worden uitgeoefend, als aan de verplichte jaarlijksche belasting van 200 gld. per bootje niet is voldaan? Eischeres, Parlevliefs Oliehandel te IJmui- den vroeg in kort geding ontzegging van het recht aan den directeur, den heer C. Oud, dat hij tot den dwangmaatregel van verwij dering was overgegaan. Toen de bootjes daar lagen, aldus mr. Hel- lema, die het standpunt van Parlevliet's Olie handel verdedigde, kwam de havenmeester en zei: „ze mogen er wel een paar dagen lig gen, tot de rechtzaak, maar daarna breng ik ze naar zijkanaal F te Velsen". Als dat ge beurt dan wordt dit bedrijf in zijn bestaan aangetast. Daarom is deze kwestie spoed eischend. Spr. meende dat de directeur ver boden overdracht van recht heeft gepleegd. Als hij vergunning verleent voor toelating in de haven, dan mag hij er geen voorwaarde aan verbinden van domeinheffingen. Dat ligt buiten zijn bevoegdheid. Als de 200 gld. betaald moeten worden, welnu, dan is er niets aan te doen, maar laat men onafhan kelijk daarvan de tankschepen op grond van de practijk in de haven verblijven, hetgeen algemeen geschiedt. De tegenpleiter betoogde, dat er naast het bijzonder politiereglement nog een alg. regle ment voor de Rijkswateren is, dat van toe passing is ook op deze visschershaven van het Noordzeekanaal. Naast de publiekrechtelijke ontheffing van een verbodsbepaling is de staat privaatrech telijk eigenaar van het havenwater en kan voor gebruik daarvan de vergoeding eischen, die hem convenieert. Het as een algemeen toegepast tarief waarbij geen willekeur is gebruikt en dat ook voor bepaalde kolenboo- ten geldt. Volgens de Waterstaatswet van 1891 is bovendien parate executie toegestaan, met beroep op den minister en de burgerlijke rechter kan hier dus niet ingrijpen. Nadat gelegenheid was gegeven voor re pliek en de directeur, de heer Oud, had ver klaard, dat de ministers van Waterstaat en Financiën beiden het beroep van de fa. IPar- levliet ongegrond hadden verklaard, bepaal de de president de uitspraak op (Maandag a.s. 2 vur. MARKTPRIJZEN. van Vrijdag 9 Juli. Tarbot per K.G. f 0.62—f 0.46 Griet per 50 KG. f 23—f 18 Tongen per K.G. f 1.18.f 0.96 Groote schol per 50 K.G. f 16.50f 4.90 Bot per 50 K.G. f 8.50 Schar per 50 K.G. f .6.50v-f, 2J30 Wijting per 50 K.G. f 2.10^f 1.50 BESOMMINGEN. Kotters: E 404 f 800; E 182 f 440 Logger: KW 76 f 1190 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor dé Zaterdagmarkt: Utrecht IJM 73. vangst: 400 kisten hake, 100 manden diversen. Scène uit de film „Het Mysterie van de Zwarte Kat". (Kennemer Theater, Beverwijk.) VERGADERING „IJMUIDEN CENTRUM" Gisteravond heeft in hotel Willem Barendsz een vergadering plaats gehad van de Buurt vereniging IJmuiden Centrlm. De vergadering werd met een inleidend woord geopend door den voorzitter, de heer F. Fennel. Na vaststel ling der notulen werd het financieele verslag uitgebracht. Dit verslag deed een goeden klank hooren. Na behandeling van eenige interne aange legenheden werd besproken het houden van een volksfeest. Dit stuitte af op de onkosten hieraanverbonden. De goedgeslaagde volks feesten van het vorige jaar werden toen be kostigd uit het verpachten van vermakelijk heids inrichtingen op het Willemsplein. De toestemming voor dit jaar weer dergelijke in richtingen te mogen plaatsen is door B. en W. geweigerd. Hierdoor is het bestuur voor de vraag gesteld: hoe komen wij nu aan de noo- dige financiën tot het organiseeren van een goed volksfeest? Vervolgens was aan de orde de bestuursverkiezing. Het bestuur achtte het wenschelijk was dat er eens een nieuw be stuur kwam, waarvoor in beginsel besloten was, en bloc af te treden. Tevens achtte het bestuur het noodig dit met twee leden uit te breiden. Gekozen zijn de heeren: J. Fennel, D. Geus, H. Reehorst, Joh. de Waard, m. Bot man, C. Bötger. H. Broekhuizen, J. Nieuwkoop en Th. v. a. Putte. Na gehouden rondvraag werd met een woord van dank de vergadering gesloten. GROOTE STEUR AANGEVOERD. Heden is in den afslag alhier een steur verkocht, die bijna 3 M. lang was en niet minder dan 164 K.G. woog. Deze reuzen visch bracht f 05 op. De steur was gevangen in den Westput bij Terneuzen door het visschersvaartuig ARM 5 van IJmuiden, NAAR ZEE. De stoomtrawlers Sumatra en Martha zul len heden naar zee vertrekken. De Vios is in het dok geplaatst en zal spoedig naar zee gaan. NED. HERV. GEMEENTE. Bij de Ned, Herv. Gem. te IJmuiden-Oost is benoemd tot hulpprediker de heer D. B. Starrenburg, theol. cand. te Amsterdam. Evros (Gr.) Enggano (Ned.) x) Euterpe (Ned.) Freiburg (Du.) Flora (Ned.) Ferrum (Zw.) VELSEN HET NIEUWE PROGRAMMA VAN DE PONT. Onder Spaansche Vlag". De hoofdfilm van het nieuwe programma van de bioscoop de Pont, La Bandéra (Onder Spaansche vlag) schildert het leven van eenige soldaten van het Spaansche vreemdelingen legioen. Hieronder volgt de korte inhoud. Een klein straatje van Montmartre in het vroege morgenuur. De stilte wordt verbroken door het gelach van twee nachtelijke wande laars. Een klein deurtje gaat open en een man nenfiguur wordt zichtbaar. Een jonge vrouw grijpt hem bij den arm. doch hij rukt zich los en neemt de vlucht. Als hij verdwenen is, ont dekt zij met ontzetting, dat hij bloedsporen op haar japon heeft achtergelaten. Aldus begint de geschiedenis van den mis dadiger Gilieth, die een moord beging, omdat hij meende, daartoe het recht te hebben. Gilieth is niet onsympathiek; hij is een moe dig, doch primitief mensch en zijn historie is eenvoudig. In Barcelona, waar hij zich voor de politie heeft verborgen, ontmoet Gilieth twee Fran- schen, die echter kunnen bogen op een ver leden, dat nog minder vlekkeloos is dan het zijne. Nochtans is de jongeman zóózeer inge nomen met het feit, dat hij twee landgenooten heeft leeren kemien. dat hij hen in een nacht gelegenheid overdadig tracteert, met het ge volg, dat de beide kerels gebruik maken van de gelegenheid, om hem van zijn geld en papie ren te ontlasten. Daar hij zich ook niet bij de politie kan beklagen, keert hij ontmoedigd naar zijn logement terug, waar hij weldra aan de deur wordt gezet, omdat hij zijn kamer niet kan betalen. Hongerig en ellendig zwerft hij door de stra ten, toen zijn aandacht wordt getrokken door een affiche, waarin men soldaten voor het Spaansche Vreemdelingen-legioen vraagt. Hij besluit zich aan te melden en op het recrutee- ringsbureau ontmoet hij twee landgenoten, Mulot en Lucas, die zich eveneens noodgedwon gen onder de bandéra (vlag.) van het Spaan- schelegioen zullen scharen. De drie mannen, door het noodlot vereenigd. worden naar Ceuta en vandaar naar Dar Riffien gezonden. Gilieth heeft reeds gediend misschien wel in het Fransche Vreemdelingen-legioen; Mulot is een voormalig hoornblazer en alleen Lucas, die beweert deserteur te zijn, is voor het eerst soldaat. Hij is een aardige, trouwe kameraad, hetgeen niet wegneemt, dat Gilieth hem wantrouwt en, om zich van zijn tegen woordigheid te verlossen, overplaatsing naar een andere compagnie aanvraagt. De kapitein geeft er echter de voorkeur aan, Lucas uit het regiment te verwijderen, alvorens het naar het Zuiden vertrekt. In een nachtgelegenheid maakt Gilieth kennis met een charmante Ma- rokkaansche, Aïscha geheeten. De beide jonge menschen vatten liefde voor elkander op en zweren elkander eeuwige trouw. In het café van een vrouw, die de eigenaardige bijnaam „De Broodplank" draagt, temidden van -de soldaten en hun meisjes, wisselen zij een wei nig bloed. Op dat oogenblik doet Lucas zijn 'Intrede. Hij is met een versterkingstroep mee gekomen.doch zijn verschijning boezemt Gilieth absoluut geen vreugde in; hij is er thans van overtuigd, dat Lucas een politie-spion is. die het erop gezet heeft, de premie, welke voor zijn aanhouding is vastgesteld, te verdienen. Dat dit inderdaad juist is blijkt uit het ver dere verloop der geschiedenis. BEVERWIJK Schip Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Altona (Du.) Baarn (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Bengkalis (Nè,dr) x) Botnia' (Zw.O u Calypso (Ned.) Clarissa Radcliffe (Eng Cordillera (Du.) x) Ceres (Ned.) Crijnssen (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Hamm (Du.) Helder (Ned.) Harmonic (Br.) Hermes (Ned.) Hebe (Ned.) Hercules (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Itauri (Duitsch) I. M. Embriricos (Gr.) Jaarstroom (Ned.) Jagersfontein (Ned.) x Jutland (Eng.) Juno (Ned.) Joh.v.Oldebarneveldt x Laertes (Ned.) Lud. Oldendorff (Du.). Lothar (Du.) Mars (Ned.) Menes (Du.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Br.) x) Medon (Br.) x) Margareta (Fin) Malange (Port) Neleus (Br.) x) Nereus (Ned.) Naaldwijk (Ned.) Orestes (Ned.) Orpheus (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Prometheus (Ned.) x) Polykarp (Noor) x) Phoenicia (Du.) Perseus (Ned.) Poelau Tello (Ned.) x) Randfontein (Ned.) x) Stella (Ned.) Soemba (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Salabangka (Ned.) x) Salland (Ned.) x) Tajandoen (Ned.) x) Taberg (Zw.) Trompenberg (Ned.) Theseus (Ned.) Ulysses (Ned.) Venus (Ned.) Vesta (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Woodbury (Br.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Midd. Zee Alexandrië Chili. Buenos Aires West Indië W. Afrika Midd. Zee Ned. Indië Chili Midd Zee. Chili Z. Afrika Ned. Indië Lulea Midd. Zee, Ned. Indië Pto Barrios Chili West Indië Port Natal (v. Urn.) Batavia Bordeaux Ned. Indië West Indië Lovisa Japan Ned. Indië Chili Buenos Aires Zwarte Zee Danzig Hamburg Z. Afrika Japan Buenos Aires West Afrika Z. Afrika Buenos Aires Bourgas. Batavia Batavia Hernösand Pitea Stamboul Ned. Indië Batavia Batavia Batavia Sikea W. Afrika Japan Danzig Leningrad Alexandrië Stettin Batavia Batavia New Orleans Tampico Midd. Zee Hamburg Z. Afrika Midd. Zee Ned. Indië Batavia Ned. Indië Hamburg Ned. Indië Trangsund Walkom Hamburg Tripoli Midd. Zee Midd. Zee West Indië Bona (v. IJm.) Buenos Aires Verm. aankomst Laatste bericht 25 Juli 27 Juli 22 Juli 3 Aug. 9 Juli Japan 21 Juli 1 Aug. 12 Juli 11 Juli 31 Juli 7 Juli 19 Juli 12 Juli 28 Juli 10 Juli 9 Juli heden 18 Juli 13 Aug. 3 Aug. 7 Aug. 22 Aug. heden i Aug. 1 Aug. 13 Juli 20 Juli 12 Juli 13 Juli 15 Juli heden 10 Juli 18 Juli 10 Juli 11 Juli 21 Juli 8 Juli 18 Juli 14 Juli 10 Juli 6 Aug. 3 Juli van Stamboul. 7'Juli van Oran. 5 Juli te Antwerpen. 6 Juli van Bahia. 5 Juli van de Azoren. 5 Juli van Port Bouet. 7 Juli van Triëst. 6 Juli te Batavia. 23 Juni van Cucagao. 8 Juli te Lissabon. 6 Juli van Talcahuano. 7 Juli van Mombassa. 3 Juli van Belawan. 1 Juli vertrokken. 7 Juli van Piraeus- 25 Juni van Sabang; 28 Juni van Barbados. 6 Juli v. d. Azoren! 6 Juli van Barbados. 10 Juni vertrokken, in lading, in lading. 5 Juli van Gibraltar. 5 Juli v. d. Azoren. 3 Juli vertrokken. 6 Juli van Shanghai. 6 Juli van Pt. Sudan. 6 Juli van Valparaiso. 6 Juli te San Nicolas. 8 Juli van Stamboul. 9 Juli van Kopenhagen, vertrekt 10 Juli. 8 Juli van Beira. 4 Juni van Yokohama. 6 Juli van Ibicuy. 26 Juni te Liberia. 9 Juli te Hamburg. 5 Juli van St. Vincent. 8 Juli van Finisterre. 7 Juli van Colombo. 5 Juli van Gibraltar. 3 Juli vertrokken. 3 Juli vertrokken. 7 Juli van Palermo. 1 Juli van Padang. 30 Juni van Belawan. 6 Juli van Padang. vertrekt 10 Juli. 3 Juli vertrokken. 3 Juli van Daker. 5 Juli van Singapore, in lading. 6 Juli vertrokken. in lading, vertrekt 10 Juli. 5 Juli van Singapore. 5 Juli van Pt. Said. 24 Juni vertrokken. 26 Juni vertrokken. 6 Juli van Gibraltar. 8 Juli vertrokken. 9 Juli te Rotterdam. 8 Juli van Algiers. 29 Juni van Colombo. 7 Juli te Triëst. 7 Juli te Havre, vertrekt 10 Juli. 5 Juli van Gibraltar, in lading, in lading, in lading. 5 Juli van Malta 2 Juli van Plymouth. 3 Juli van Gibraltar. 29 Juni van Paramaribo. 4 Juli van Gibraltar. 8 Juli vertrokken. 6 Juli van Aden. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 brute register ton Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Duitsch s.s. Strauss Antwerpen laden De nieuwe bioscoopprogramma's. IIET .MYSTERIE VAN DE ZWARTE KAT Het Kennemer Theater vertoont deze week als hoofdnummer het mysterieuze en span nende filmwerk „Het Mysterie van de Zwarte Kat", met Ricardo Cortez en Delia Street in de hoofdrollen. Peter Laxter, een excentriek, verlamd millionnair, is aan zijn ziekbed gekluisterd In zijn landhuis wonen zijn kleindochter Wilma en zijn beide kleinzoons, Frank Oofley en Sa-m Laxter, benevens de concierge Ashton, de verpleegster Louise DeVoe en de huishoudster juffr. Prixley. De oude heer is ervan overtuigd, dat 't Douglas Keene, Wil ma 's verloofde, alleen om haar geld is te doen, een opvatting, die onjuist is. Doch Peter Laxter laat zijn testament veranderen door zijn advocaat Perry Mason, den schran- deren speurder en legateert al zijn geld zijn beide kleinzoons. Met haar spaarpen ningen begint het kordate meisje een wafel bakkerij, waarbij zij door Keene flink wordt ter zijde gestaan. Verschillende dagen later wordt Peter Laxter dood gevonden in zijn bed. Het lijk is geheel verkoold, want de slaap kamer werd een prooi der vlammen, tenge volge van een brand, die plotseling was uit gebroken. Perry Mason, geholpen door zijn secretaresse Delia Street en zijn assistent Paul Drake, spant alle krachten in om den brandstichter te ontdekken. Mason verkrijgt toestemming tot het op graven van het verkoolde lichaam en het gerechtelijk onderzoek stelt vast, dat Laxter verscheidene uren vóór het lijk gevonden werd, den verstikkingsdood door giftige dam pen was gestorven. Verder vindt hij een gummislang verbon den tusschen den uitlaat van 'n op gang zijnden motor en de slaapkamer van het slachtoffer. Eenigen tijd later wordt de concierge dood gevonden in Laxter's huis. De officier van justitie gelast nu de gevangenneming van Douglas Keene beschuldigd van de beide moorden. Als het proces ten einde loopt, deelt Mason de rechtbank mede, dat Peter Laxter niet dood is en den volgenden morgen als ge tuige zal verschijnen. De oude heer had, geholpen door den concierge, het gevonden lijk van een vage bond in zijn bed gelegd en zijn eigen huis in brand gestoken, toen de giftige dampen de kamer 'binnenstroomden, met de bedoeling te ontdekken, wie van zijn bloedverwanten het op zijn leven had gemunt. Reeds lang had hij argwaan gekoesterd op dit punt, reden waarom hij voorgaf bedlegerig te zijn. 't Was Oakley, die met Louise DeVoe tracht te zijn grootvader uit den weg te ruimen. Ook de concierge werd hun slachtoffer, ter wijl zij probeerden de schuld op Sam Laxter te werpen. Het tweede hoofdnummer is de humoris tische film „Het Valsche Bankbiljet" met Theo Lingen en Adèle Sandroek in de hoofd rollen. EEN MAN VERMIST. Sedert eenige dagen wordt alhier vermist de 50-jarige B. de W. Men-vermoedt dan den man die zwaarmoedig was en op zijn fiets de wo ning heeft verlaten, een ongeluk is overkomen, TUINBOONEN ONTVREEMD. Een landbouwer heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat van zijn land in den Zuid wij kermeerpolder de inhoud van 6 kisten tuinboonen is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. AANRIJDING OP DEN WIJKERMEERWEG. Op den Wijkermeerweg is een bakfiets van een vischhan delaar aangereden door een zes- wieïigen vrachtauto, die van het terrein van een der conservenfabrieken den weg opreed. De chauffeur nam de bocht te kort, waardoor de transportfiets werd aangereden. De gevol gen van de aanrijding bepaalden zich tot ma- terieele schade. Een groot aantal potten met zure haring kwam op de straat terecht en werd vernield. De schade werd onderling ge regeld. LEGER DES HEILS. Woensdagavond zal in het gebouw aan de Zeestraat te Beverwijk een belangrijke sa menkomst gehouden worden van het Leger des Heils. Spreker is Maj. J. C. v. Eeken, leider van de Leger des Heils-kweekschool te Amstelveen. De Maj. heeft zeer veel be langrijk werk gedaan op het gebied van de reclasseering. De samenkomst die voor ieder toegankelijk is, izal te 8 uur aanvangen. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Don derdag aangevoerd 86.289 K.G. aardbeien tegen een gemiddelden prijs van f 11.15 per 100 K.G. Aan de B.E.T.-veiling was de aanvoer 46.476 K.G. met een gemiddelde prijs van f 11.73 per 100 K.G. RENNERSCLUB KENEMERLAND. De Rennersclub Kennemerland heeft te Alk maar een clubwedstrijd gereden tegen de wie lerclub Alemaria op de Alkmaarsche wieler baan. Na fraaien strijd waren de uitslagen: Sprint over drie ronden; 1. J. Pronk, 2. Th. Pronk, 3. J. Derksen, allen van Alemaria. 50 Ronden voor nieuwelingen: 1. J. Leguit, Kennemerland, 2. Bosma, 3. Homan, beiden Alemaria. Ploegachtervolging: 1. Alemaria, 2. Kenne merland. Koppelwedstrijd voor nieuwelingen: 1. Bos ma—Hollebeek (Alemaria), 2. Lute—Schmidt (Kennemerland), 3. DuimeierHorna (Ale maria). Klassementwedstrijd over 80 ronden voor amateurs en onafhankelijken: 1. B. Glas 14 pt.. 2, A. Duineveld 9 pt., 3. H. Oudshoorn 6 p., allen Kennemerland, 4. J. Schipper (Alemaria) Koppel wedstrijd voor amateurs en onafhan kelijken over 40 K.M.: 1. DerksenPronk, 20 pt. (Alemaria), 2. Bakker—Duineveld 13 pt., (Kennemerland), op 1 ronde: 3. Schipper Evers 7 pt., (Alemaria), 4. OudshoornMolen dijk 7 pnt., Kennemerland. Donderdagavond hield Kennemerland de laatste recordrit voor de Avondcompetitie over 34 K.M. In de A-klasse verschenen slechts 2 renners aan den start, n.l. D. en H. Ouds hoorn. Mede dank zij het gunstige weer wer den in dezen rit de beste tijden gemaakt van de geheele competitie. H. Oudshoorn slaagde erin het record van D. Neysing te verbeteren en van 53 min, 14 sec. te brengen op 52 min. 42 sec. De uitslagen waren: A-Klasse: 1 H. Oudshoorn 52 m. 42 sec. 2 D. Oudshoorn 54 min. 8 sec. B-klasse: 1 P. Koopman 54 min. 134 sec., 2 VRIJDAG 9 JUEI 1937 De Bilt voorspelt: Matigen Zuidelijken tot Wtstelijken wind, toenemende bewolking met veel kans op regen of onweer, later opkla rend, aanvankelijk iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 767.1 m.M. te Toulouse. Laagste 752.4 m.M. te Helsingfors. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 760 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Zaterdag v.m. 4.16 uur; n.m. 4.46 uur. Zondag v.m. 5.02 uur; n.m. 5.29 uur. Maandag v.m. 5.46 uur; n.m. 6.14 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN: V.Z.I.: lucht 60 F., water 65 F. Heerenduinen: lucht 62 F., water 68 F. A. Booy, 55 min. 4 sec.; 3 Drenth, 55 min. 48 sec.; 4 Bijl 56 min. 5 sec.; 5 Hollander 56 min. 43 sec. C-klasse: 1 J. v. Balen 54 min. 52 sec.; 2 W. Neyzing, 55 min. 47 sec.; 3 W. Dekker, 55 min. 50 sec.; 4 A. Olledek 57 min. 25 sec.; 5 G. Bak, 58 min. 18 sec.; 6 S. ter Braak, 59 min. 52 sec. De uitslag van de snelste tijden in deze vier ritten is: A-klasse: 1 H. Oudshoorn 52 min. 42 sec.. 2 D. Neyzing 53 min. 14 sec.; 3 P. Heiloo 53 min. 27 sec., 4 D. Ouudshoorn 54 min. 8 sec.; 5 C. Moerkerk 56 min. 13 sec.; 6 D. Molenaar 56 min. 20 sec. B-klasse: 1 P. Koopman 54 min. 34 sec.; 2 A. Mooy, 55 min. 4 sec.; 3 J. Bijl 55 min. 44 sec.; 4 A. Dreunth 55 min. 48 sec.; 5 G. Hollander 56 min. 47 sec. C-klasse: 1 J. iv. Balen '54 min. 52 sec.; 2 W. Neyzing 55 min. 49 sec.; 3 W. Dekker 55 min. 50 sec.; 4 A. Ollebek 57 min. 25 sec.; 5 C. Rol 59 min. 6 sec.; 6 M. Belien 61 min. 4 sec. Alfonso's zoon koning van het reclitsche Spanje Franco verzoekt den ex-kroonprins naar Spanje terug te keeren. De secretaris van de graaf van Covadonga heeft volgens Havas ver klaard, dat generaal Franco herhaalde malen den ex-kroonprins van Spanje getelegrafeerd heeft met het verzoek naar zijn land terug te keeren. De secretaris deed geen mededeeling van de juiste termen van deze telegram men, maar zeide wel, dat generaal Franco den graaf van Covadonga ver zocht had „zoo spoedig mogelijk" naar Spanje te komen. De secretaris voegde hieraan toe: „Ik acht het zeer moge lijk, zoo niet zeker, dat mijn meester koning zal worden". De graaf en gravin van Covadonga zullen 3 Augustus uit Havana vertrek ken naar het zuiden van Frankrijk, vanwaar zij na een kort verblijf naar het zuiden van Portugal en vandaar naar Salamanca zullen gaan. TWEE DOODEN BIJ VLIEGTUIGONGELUK IN DE V.S. PENSACOLA (Florida) 8 Juli (D.N.B.) Gisteren zijn een Amerikaansch jachtvlieg tuig der Marine en een warnemingstoestel met elkaar in botsing gekomen. Beide machi nes geraakten in brand en stortten neer. Twee marinevliegers vonden hierbij den dood. CONVERSIELEENING GEMEENTE GOUDA. AiMSTERDAM, 7 Juli. Naar wij vernemen zullen de inschrijvingen op de obligatie lening f 2.000.000 31/2 pet. obl. (derde 3y2 pet. concersieleening 1937 gemeente Gouda) ten volle worden toegewezen. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkengeplaatst o1 niet geplaatstwordt de kopij den inzender niet teruggegeven. REDDING-MAATSCHAPPIJ-BELASTING. Iedere goede Nederlander Met lïefdadigheidsgevoel Heeft (dat is zoo vaak bewezen) Heel wat over voor een doel Dat beslist een menschelijk doel is. Hoe dat goede werk ook zij. Dus ook voor het mooie streven Van een reddingmaatschappij, Van die kerels in de booten Van die strijders op de zee. Daarom geven wij zoo gaarne Aan dat mooie streven mee. Maar het is toch zeer onlogisch Als het voortduurt, zooals 't gaat, Dat wij, Nederlanders, steunen en de Nederlandsche staat 't Mooie werk van 't reddingwezen Veel en veel te zwaar belast En misschien bij tijd en wijle Met een dwangbevel verrast. Is 't niet gek, dat er belasting Daarop moet worden betaald? Worden daarvoor telken jare Onze gaven opgehaald? Velsen, 1 Juli '37. G. ZWENNE. (Dit berichtje is geschreven naar aanleiding van verschillende berichten, waarin gewag werd gemaakt van het belasten der z.g. „goe deren in de doode hand" dus ook de goederen, die in 't bezit zijn der Redding-Maatschap pijen. Wij kunnen nog mededeelen dat de voor zitter van de N.Z.H.R.M. de heer Tegelberg verleden jaar bij de opening van het nieuwe boothuis van IJmuiden-Zuid er op gewezen heeft, dat de maatschappij voor haar bezittin gen belasting moet betalen, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de regeering haar hiervan zou vrijstellen, hetgeen echter niet is gescheid.)

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6