HEEMSKERK COLLECTE VOOR KRAAIVJVERZORGING. Op initiatief van den R.K. Vrouwenbond werd bij het uitgaan der kerk een collecte ge houden. De opbrengst was f 84,55, die bestemd is voor kraamverzorging. OPONTHOUD VAN EEN AUTOBUS. Van de autobus van het traject Heemskerk -Haarlem die Maandagmiddag om 4.30 uit Heemskerk vertrok brak op de G. v. Assen- delftstraat de achteras. De chauffeur wist den wagen spoedig tot stilstand te brengen; maar het gevaarte kwam dwars over den weg te staan, en vormde zoo een verkeersobstakel. Een drietal dames zetten hun reis met een juist passeerende taxi voort. Door de stremming van het verkeer kon de dienst van 5.50 geen doorgang vinden, de dienst van 6.30 kwam belangrijk over tijd. Door een monteur werd de wagen later zoo ver opge lapt, dat zij naar de garage kon worden over gebracht. SANTPOORT HARDDRAVERIJ VEREENIG ING „SANT POORT EN OMSTREKEN". Deze vereeniging organiseert op 5 Augustus a.s. haar jaarlijksche harddraverij. Deze dag zal dit jaar voor de vereeniging en voor Sant poort des te belangrijker zijn, aangezien dit jaar op dien datum het kampioenschap op de korte baan voor Noord-Holland te Santpoort zal worden verreden. Hoewel de vereeniging zich er op mag beroemen, er aan gewend te zijn, een uitgelezen keur van harddravers op haar baan te zien verschijnen, zal ieder paar densportliefhebber dit jaar aan de Harddra verslaan op 5 Augustus kunnen genieten, zoo- ils daartoe zelden de gelegenheid bestaat. Dank zij de bemoeiing van de vereeniging en de toestemming van het gemeentebestuur zal ook de traditioneele ringrijderij op 4 Augustus wederom worden gehouden. Deze Ringrijderij zal dit jaar zuiver een uiting zijn van de liefde van de vereeniging voor de paar densport. Des voormiddags zal de Ringrijderij worden gehouden op losse paarden, gereden onder het zadel door dames en heeren. Des namiddags voor deelnemers met paard en tilbury. Inschrijving kan van heden af geschieden bij den secretaris Rijksweg 529, Santpoort. Aangezien de leiding van de Ringrijderij dit jaar wederom berust bij leden van de oude commissie, die op dit gebied hun sporen heb ben verdiend, wordt op groote deelneming ge rekend. Beide dagen vallen in de eveneens door de vereeniging georganiseerde feestweek van 4 tot en met 7 Augustus. Het feestterrein met kermisvermakelijkheden ligt evenals het vo rige jaar tusschen de Hoofdstraat en den Rijksweg. SCHOORSTEENBRAND. Gisteren werd de hulp van de brandweer in geroepen voor een schoorsteenbrand, welke was ontstaan in een perceel aan de Cremer- laan. Water behoefde niet gegeven te worden. Met zakken werd de toevoer van lucht afgeslo ten, waarna het gevaar spoedig geweken was AANBESTEDING. Maandag j.l. werd door den heer Van As- donck aanbesteed de bouw van een vereeni- gings- en jeugdgebouw, alsmede een kosters woning voor rekening van de Ned. Herv. Ge meente te dezer plaatse. Ingeschreven werd door de volgende aan nemers: G. v. Heyst f22.000 (f23.000); W. v. Heyst Klaassen f20.871 (f21.920); P. Heere f21.584 (f21.975); Munster f22.150 (f22.590); Casseé f 22.010 (f 22.750)D. Koomen f 19.548 (f20.448); Hemmes f21.780 (f22.780); Cupido f 21,275 (f22.595); Broertjes f20.842 (f21.980); P. de Boer f 21.725 (f22,280); Weyers f22.550 (f22.990); Van Rysen f21.576 (f22.230). De twee bedragen geven resp. aan met pan nen dak en met leien dak. Laagste inschrijver was dus de heer D. Koo men van hier voor f 19.548 (f 20.448). De gunning werd aangehouden. H. m ue 2e Klasse, en «x. ±-ai van n» de 3e klasse. Van den geheelen tweeden wedstrijd waren de beste prestaties; 100 M. hardloopen 12 sec., hoogspringen 1 75 M.. vèrspringen 6.17 M„ ko- gelstooten 11.28 M., speerwerpen 46.15 M., dis cuswerpen 32.21 M. De derde (laatste wedstrijd met een van de eerste twee wedstrijden gedeeltelijk verschil lend programma wordt voor de dames gehou den op Dinsdag 27 Juli en voor de heeren op Woensdag 28 Juli. ATHLETIEK. Competitie K. T. K. Twee van de drie wedstrijden van de athle- tiek-competitie van den Kennemer Turnkring zijn nu achter den rug, zoodat de verhoudingen zich duidelijker gaan af teekenen. Jammer ge noeg werden ongerechtigden in verschillende ploegen opgenomen, waardoor deze ploegen werden gedupeerd, daar de door eerstgenoem- den behaalde punten moesten worden ge schrapt De dames-wedstrijden. Hier zijn de verwachte verschuivingen in de rangorde niet uitgebleven, daar met den twee den wedstrijd veel meer dames aan den start verschenen dan met den eersten. Vast stond evenwel, dat de B.G.V. zich in de le klasse niet van de eerste plaats zou laten verdringen. Deze vereeniging, die zich ook in K.N.A.U.-wedstrijden weet te weren, staat dan ook onwrikbaar aan het hoofd met 11055 p., waartegenover no. 2, Condordia, 7752 p. jyist te stellen. Ook no. 3, Olympia, behield zijn plaats, en wel met 6920 p. Turnlust B. met 6564 p. kwam een plaats hooger op de ranglijst en B.G.V. II met 6534 p. ook. O.S.S. met 6493 p. zakte twee plaatsen en Concordia II (1382 p.) bleef op de onderste plaats. In de ranglijst van de 2e klasse kwamen bij de goede ploegen geen verschuivingen. Turn lust H. met 5213 p. kan hier het kampioenschap niet ontgaan, gezien zijn voorsprong op no. 2, Bato, dat 4514 p. verwierf. Verder is de volg orde: 3. B.G.V. III 4256 p„ 4. O.S.S. II 3383 p. 5. T.V.S. I 3338 p., 6. Rapiditas I 3208 p, 7. Turn lust B. II, 8. Olympia II, 9 Turnlust H. II, 10. Bato II, 11. Turnlust B. IV, 12. O.S.S. III. 13. Turnlust B. IV, 14. Rapiditas II. De beste athlete in de le klasse was in den 2en wedstrijd mej. T. Boorsma (B.G.V.) en in de 2e klasse mej. A. Heek (Turnlust H.) Over beide klassen waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 13.3 sec., vèrspringen 4.92 M., hoog springen 1.39 M., kogelstooten 8.83 M., discus werpen 25.47 M. De heer en-wedstrijden. Hier was het groote feit, dat O.S.S. in de le klasse van de onderste plaats naar de tweede plaats verhuisde. Met deze vereeniging zijn Concordia en Turnlust B. kampioens-preten- denten, maar de grootste kans behoudt Con cordia. De ranglijst luidt hier: 1. Concordia I 16069 p., 2. O.S.S. 15261 p.. 3. Turnlust B. 15050 p., 4. B.G.V. 13686 p., 5. Olympia 13163 p., 6. Concordia II 7538 p. Door te laat opgeven van leden voor het K.N.G.V. verdwenen in de 2e klasse de kansen van verschillende ploegen. Olympia met 14035 p. bleef aan het hoofd, maar dichtbij volgt Turnlust H. met 13805 p., zoodat het kampioen schap hier nog niet te voorspellen is. No. 3 werd O.S.S. met 8301 p. Om de reeds genoemde reden verminderde in de 3e klasse het aantal ploegen ook sterk. Rapiditas beheerscht deze klasse; zijn beide ploegen behaalden resp. 9996 p. en 7970 p., .terwijl T.V.IJ. als no. 3 't tot 5410 p. bracht. De beste ahtleten waren J. v. d. Bos van O.S.S. in de le klasse, J. Verkes van Turnlust VOETBAL. STORMVOGELSA. D. O. Zaterdag a.s. zou Stormvogels .te Utrecht een vriendschappelijke ontmoeting spelen tegen A. D. O. De K. N. V. B. heeft echter voor deze ontmoeting zijn toestemming onthouden, om dat zij georganiseerd werd door een niet door den K. N. V. B. erkende organisatie. m'-'Si- Z'? V."' - ittHÉr Éi til liim ÉÊÊÊmé LAWNTENN1S. TOURNAMENT „GROENENDAAL". Maandagavond werd de laatste partij vaii dit tournament gespeeld namelijk de finale van het gemengd dubbelspel. Deze finale mixed werd een der aardigste en spannend ste partijen van het tournament. De finale van het heeren-ehkelspel in het troosttournooi werd tot een later datum uit gesteld. De laatste uitslag luidt: Gemengd dubbelspel finale: Mej. P. v. Rooy en H. van Goelst slaan mej. H. v. Dijk en Chr. Melse 4—6, 6—3, 64. DAMMEN. De matcli Raiclienbach—Springer. Nu de groote strijd om den wereldtitel tus schen den titelhouder Raichenbach en on zen landgenoot Springer is uitgevochten, zullen wij onzê eindconclusie trachten weer te geven. En dan kan onmiddellijk gezegd worden dat Raichenbach de zege ten volle heeft ver diend, echter niet door sterker spel, doch door het feit, dat onze landgenoot Springer in deze match teveel fouten maakte. Nu is het waar, dat dit meestal een gevolg is van physieke minderheid, een tekort aan zelfbe- heersching, waaraan het leeftijdsverschil (Raichenbach is eerst 22 jaar en Springer de veertig reeds gepasseerd) niet geheel vreemd zal zijn geweest. En voor onzen landgenoot was het bepaald pech, dat deze fouten vrij wel alle gemaakt werden op de meest onge legen momenten. Raichenbach won de match met slechts twee punten voorsprong (2624)had Sprin ger de 21ste partij niet in gewonnen stand verloren, dan had het eindresultaat juist an dersom kunnen zijn! Wanneer wij echter de balans van de 25 gespeelde partijen opmaken, dan moeten wij zeggen, dat de einduitslag de krachtsverhou ding tusschen beide spelers volkomen juist weergeeft. Springer's openingsspel zouden wij wat hooger kunnen aanslaan waarschijnlijk een gevolg van meer routine doch in het middenspel gaf Raichenbach bewijzen van grootere genialiteit en ondernemingsgeest, terwijl het eindspel o.i. door Springer weder iets sterker werd behandeld. Dat Raichenbach in deze match in Sprin ger zijn mannetje gevonden had, is iets dat de Pranschman zelf volmondig heeft toege geven en wat wel blijkt uit het feit, dat Rai chenbach in vier partijen het onderspit heeft moeten delven! De hulde, aan Raichenbach gebracht voor zijn geperfectionneerd spel, is ten volle ver diend, maar ook aan Springer komt een woord van hulde volkomen toe voor zijn durf en volharding in dezen zwaren strijd. Fabel achtige partijen, fantastisch van opzet en geniale gedurfdheid, hebben vele toeschou wers in extase gebracht en deze match be stempeld als een der mooiste uit de damge- schiedenis. Een schat van studiemateriaal hebben bel de meesters aan de damwereld geschonken. Heel damlievend Nederland heeft een volle maand medegeleefd met een strijd van on gekend kaliber. Al heeft Springer deze match verloren, kan toch gezegd worden dat hij momenteel ab soluut onze sterkste speler is. Wij betwijfe len of er binnen afzienbaren tijd een speler zal komen, die Raichenbach in een match zal kunnen verslaan en zien in den huidi- gen wereldkampioen een waardig opvolger van zijn grooten landgenoot, wijlen Isidore Weiss, die den wereldtitel negentien jaren achtereen wist te behouden. We hebben Rai chenbach leeren kennen als een jovialen jon geman, hartelijk in den omgang met andere damspelers en dankbaar voor ieder bewijs van vriendschap. Een Californiër heeft een vehikel geconstrueerd, dat zoowel te land als te water gebruikt kan worden. BEVERWIJK Een nieuwe stortplaats voor stadsvuil. Een goed werkobject. Naar wij vernemen heeft het Depar tement van Defensie aan het gemeen tebestuur toestemming verleend tot het uitgraven en inrichten van een terrein gelegen aan de samenvloeiing van het vaarwater de Pijp en de Ringvaart van den Zuidwijkermeer- polder als stortplaats voor stadsvuil. Het terrein heeft een oppervlakte van ongeveer 1 H.A. Reeds geruimen tijd liet het zich aanzien, dat de thans in gebruik zijnde vuilnisbelt, die eveneens aan het vaarwater de Pijp is ge legen, niet lang meer in staat zou zijn vol doende ruimte voor het opslaan van vuilnis te bieden. De gemeente beschikte weliswaar nog over terreinen om eventueel in het gebrek aan ruimte te kunnen voorzien, maar aangezien het terrein dat men op het oog had, gelegen is binnen den zoogenaamden „kleine verdedi gingskring" van de forten, was de toestem ming van Defensie onontbeerlijk. Deze is thans afgekomen, zoodat maatregelen kunnen worden genomen om met de werkzaamheden zoo spoedig mogelijk te laten beginnen. Wel iswaar is dit land verhuurd als weiland en inderdaad worden er momenteel nog koeien op geweid, maar deze verhuring is destijds, juist met het oog op het feit, dat de gemeente te allen tijde de beschikking over het terrein wil de behouden, bij de week geschied. Het als stortplaats bestemde terrein zal moeten worden afgegraven, zoodat zich tevens een niet onbelangrijke werkgelegenheid voor grondwerkers voordoet. Voor de uitgegraven klei zal een kooper worden gezocht. Het werk zal niet in werkverschaffing worden uitge voerd. Tevens worden onderhandelingen gevoerd, om voor het opgeslagen vuilnis op de tegen woordige stortplaats afzet te vinden, waardoor ook weer eenige ruimte zou vrij komen, wan neer deze pogingen althans zouden slagen. Er worden onderhandelingen gevoerd om het vuilnis naar Drente te verschepen. De opruiming van krotten. Weer een stapje verder. Langzaam maar zeker krijgt de Koning straat, die gedurende een reeks van jaren een zoo onooglijk aanzien had door de vele krot woningen, een beter aspect te vertoonen. Ver scheidene krotten zijn reeds opgeruimd om plaats te maken voor nieuwe woningen of winkelhuizen. Nochtans wordt deze straat nog altijd ontsierd door ruïnes van reeds lang ge leden onbewoonbaar verklaarde woningen, die dienst doen als pakhuizen en bergplaatsen. Het gemeentebestuur voert daartegen een voortdurenden strijd en zoodra zich maar een gelegenheid voordoet om zoo'n bouwval opge ruimd te krijgen, wordt deze met beide han den aangegrepen. Opnieuw staat een drietal van deze ruïnes op de nominatie om met den grond te worden gelijk gemaakt. Dat betreft in de eerste plaats de krotten Koningstraat 102 en 104, die door hun bouwvalligen staat gevaar voor instorting beginnen op te leveren. Dat is het moment, waarop het gemeentebe stuur met succes kan ingrijpen door te gelas ten, dat de bouwvallen binnen een bepaalden tijd moeten worden afgebroken. Deze termijn nu is voor de beide genoemde „perceelen" ver streken, zoodat binnen enkele dagen de sloo- pers hun nuttigen arbeid kunnen aanvangen. Deze termijn is naar wij vernemen ook reeds vergevorderd voor het perceel Koningstraat 172 tegenover de R.K. Fröbelschool, waaraan de jeugd intusschen reeds de „beschermende" hand heeft geslagen. Ongetwijfeld zal den bewoners van dit ge deelte van de voormalige Beverwijksehe hoofd straat het geluid van de mokers van de sloo- pers als „muziek" in de ooren klinken, wan neer de gestelde termijn eenmaal verstreken zal zijn. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. BEVERWIJK, 12 Juli 1937. Prijsnoteering: Waschpeen pér K.G. l\'z10 Spinazie kl. k. 3560 61a p. 100 stuks 80140 Postelein per K.G. 2030 Andijvie per K.G. 4060 Wortelen per bos 611 Rabarber per bos 46 Peterselie per bos 2VZ4 Selderie per bos 2VZ4 Bloemkool le per stuk 1218 Bloemkool 2e per stuk 58 Tomaten per K.G. 1026 Aardappelen 370460 Peulen per K.G. 1830 Doppers per K.G. 1118 Capucijners per K.G, 1420 Witte cap. per K.G. 1418 Raspers per K.G. 1424 Snijboonen per K.G. 2633 Dikke boonen per K.G. 3033 Tuinboonen per K.G. 510 Asperges le wit per bos 3748 Asperges 2e wit per bos 1319 Asperges le bl. per bos 1424 Komkommers per stuk V/z3 Roode kool per stuk 5 Aardbeien per slof 3862 Frambozen per slof 105115 Frambozen per doosje 1216 Roode bessen per slof 5055 Kruisbessen per slof 6065 HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam (toeristenr.) 11 v. Lyngseidet n. Oostzee. Statendam, Rott. n. N.-York. p. 11 Liz. Breed. Rott. n. New-York 10 te Vera Cruz. Veendam, 10 v. New-York n. Rott. Delftdijk, Rott. n. Vanc. 11,60 m. O. van L. End. Edam, Rott. n. N.-York, 11,11 m. Z.W. van Niton. Burgerdijk, Rott. n. New-Orl. 11.20 m. O. v. Niton. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (t.) 11 v. Pt. Said. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (t.) 10 v. Dakar. Maaskerk (u.) 11 v. L. Palmas. Heemskerk (t.) 12 v. Lor. Marq. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen, 10 v. Wabana n. Rott.- Vlaardingen. Stad Haarlem, 11 v. Rio Jan. n. Rott.-Vlaard. Stad Zaandam 11 v. Vlaard. te Vesteras. %St. Schied. 10 v. Narvik te Vaardingen. Reisfotos. Wanneer een kiektoestel Straks meegaat op uw reizen, Mag ik misschien u wel Op enkle dingen wijzen. Bedrijf uw fotosport Nauwkeurig en zorgvuldig, Wilt ge dat 't aardig wordt, Wees dan vooral geduldig. Kiek wat het beste past In 't kader van uw wenschen Niet alles los en vast In landschappen en menschen. Kiek stellig op z'n tijd Uw reisgenoot of -nooten, Bij wandling of ontbijt, In auto's of op booten. Maar wat k u raden wil, Geen bestudeerde pose, Dat werkt gemaakt en kil En is dus uit den booze Houd met uw grapjes maat, Daar moet ge wel op letten, Gevoelig is uw plaat, Maar zijn ook uw sujetten. De camera-adschap zij, Een punt van d' eerste orde. Gij moet in de partij Geen kiekeboeman worden. Dan is er nog één ding, Waarover ik moet spreken, Een reisherinnering Wordt jarenlang bekeken. Zorg dat uw reis (dit acht Ik zeer van importantie) Niet later wordt herdacht, Als rarekiek vacantie. P. GASUS. De bouw van een school aan den Grooten Houtweg. Spoedige beslissing verwacht. Zooals onze lezers zich zullen herinneren heeft de gemeenteraad geruimen tijd geleden besloten een nieuwe openbare lagere school te bouwen op een terrein, gelegen aan den Groo ten Houtweg, dat daartoe onder bepaalde voorwaarden van den heer J. Bleeker werd aangekocht. De plannen waren reeds kant en klaar en het gemeentebestuur had zich voorgesteld, behoudens de vereischte goedkeuringen, de nieuwe school bij den aanvang van het nieuwe schooljaar, dus op 1 September a.s., te kun nen openen. De goedkeuring van het raads besluit door Ged. Staten werd bereids verkre gen, maar die van het betrokken Departement laat zoo lang op zich wachten, dat van dit voornemen niets terecht kon komen. Naar wij vernemen werden geen bezwaren geopperd te gen het ontwerp voor dezen schoolbouw, even min als tegen de voorwaarden, waaronder de aankoop van den grond geschiedde, integen deel het werd een „goede koop" geacht. Het lang uitblijven van deze goedkeuring moest naar later is gebleken worden geweten aan het langdurige onderzoek, dat vanwege de „bezuiniging" op het openbaar onderwijs, naar dezen scholenbouw te Beverwijk is inge steld. De zaak staat er nu zoo voor, dat binnenkort de toestemming van Den Haag is te verwach ten. Zoodra deze is afgekomen wordt zonder aarzeling tot aanbesteding overgegaan. GEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. Collecte op 17 Juli. Men verzoekt ons opneming van het volgen de: De Vereeniging tot bevordering van de ge zondheid in de grafische vakken, heeft op Za terdag 17 Juli onder dankzegging aan de desbetreffende autoriteiten, vergunning ge kregen tot het houden van een collectedag in Beverwijk. Het doel der Vereeniging is het uitzenden van aan Tuberculose lijdende le den of gezinsleden; het uitzenden van die le den of gezinsleden naar Herstellingsoorden, het uitzenden van zwakke kinderen naar Kinderhuizen; het verstrekken van verster kende middelen op advies van den behande- lenden geneesheer aan leden en vrouwen van ledenmet verstrekken van financieelen steun aan het gezin bij langdurige verpleging van den kostwinner in Sanatoria; het verstrekken of aanvullen van de benoodigde kleeding aan hulpbehoevende patiënten. De collecte, welke op 17 Juli a.s. zal worden gehouden heeft hoofdzakelijk ten doel de in standhouding der inrichtingen van Ver eeniging, namelijk het Sanatorium te Eerbeek, het Herstellingsoord te Zeist en het Kinder huis te Zeist. U koopt uw speldje van een zui ver philantropische instelling. Wij vragen u beleefd, stuurt onze collectanten niet weg. Koopt ons Geluksklavertje en u doet een goed werk. Zij, die verpleegd worden in Sanato rium of Herstellingsoord, zullen met een dank baar hart uw gave, hetzij groot of klein, ge denken. Collectrices of collectanten kunnen zich aanmelden in de Strick van Linschotenstraat no. 56 en 57; resp. bij de heeren Nieuwkerken Roos, Vrijdagavond tusschen 7 en 8 uur wor den de bussen en speldjes uitgegeven in het gebouw „De Harmonie" Groenelaan. Op al ler medewerking wordt gerekend. CASTRICUM DE RONDE VAN ASSENDELFT. Onze plaatsgenoot G. Lute, die deelgeno men heeft aan de 20-ronden-race te Assen delft bezette de derde plaats. Luc. Schmidt Jr. kreeg door een fout van de wedstrijdcom missie geen gelegenheid tot starten. De directeur van de wielerbaan heeft Lute en Schmidt toezegging gedaan, dat zij zullen starten in een koppelwedstrijd, die op 1 Augus tus wordt gehouden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein 11 v. Hamb. te Amst. Randfontein 12 v. Rott. te Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, (u.) 10 te Genua. Saleier (u.) 11 van Cochin. Aagtekerk (th.) 12 v. Sydney. HOLL. OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (u.) 10 v. Genua. ROTT.—Z. AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) 10 v. Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Glenaffaric 11 v. Dair, te Rotterdam. Laertes, Bat. n. Amsterdam, 12 v. Liverpool via Havre. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 11 van Shanghai. Glenfinlas 10 v. Dairen n. Rott. Autolycus 10 v. Tsingtao n. Macassar en Amsterdam. Menestheus, Jap. n. Rott. 11 v. Port Said. Calchas (t.) 11 van Colombo. City of Wellington (t.) 12 van Singapore. Benarty, Japan n. Rotterdam 11 van Co lombo. KON HOLL. LLOYD. Salland 12 v. Hamburg te Amsterdam. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Trajanus Rott n Genua 11 70 mijl Z.O. van Land's End. Telamon, Rott. n. Tanger 11, 55 mijl O. van Niton. V. Rensselaer, Param. n. Amsterdam, 10, 600 mijl Z.W. van Land's End. Ceres, Chili n. Amsterdam, 11 te Liverp. Helder 10 v. Valpar, te Tocop. Bodegraven, Chili n. Amsterdam, 8 van Val paraiso. Agamemnon, 11 v. S. Dom. te Londen. Ajax, 10 van Genua n. Valencia. Aurora 10 v. Susak naar Bari. Baarn, Chili n. Amst. 12 te Antw. Boskoop 11 v. Amst. n. Chili. Breda, Amst. n. Chili 11 te Curacao. Clio 10 van Cristobal n. Buenav. Colombia 11 v. Cristobal n. Cartag. Costa Rica, Amst. n. Barb. 10 van Dover. Cottica, Amst. n. Param. 10 v. Dover. Deucalion 11 v. Napels te Sfax. Flora 12 v. W.-Ind. te Amsterdam. Hebe 11 van Kopenh. te Amst. Hercules 12 van Hamb. te Amst. Iris 9 v. Pto. Barr. na Curacao. Mars, Stamb. n. Amsterdam p. 11 Gibr. Merope, Amst. n. Kopenh. p. 22 Holt. Juno 11 van Bourg. te Amsterdam. Odysseus 11 van Portim. n. Genua. Orestes 11 v. Famag. n. Sfax. Perseus, Napels n. Amsterdam p. 12 Oues- sant. Rhea 12 v. Amst. te Hamburg Theseus 11 v. Kopenh. te Odensc Triton 11 v. Stamb. te Bourgas. Orion 10 van Malta te Piraeus. Oberon 12 van Oran te Susak. Ceres Chili n. Amsterdam 12 te Lpl. Pickhuben 12 van Hamburg te Amsterdam Orpheus 12 van Stetin te Amsterdam. Adriadne 12 van Stamtooul te Lissabon. Titus 12 van Aarhuus te Amsterdam. Berenice Marseille n. Rotterdam 12, 160 mijl v. Ouessant ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) p. 12 Ouessant. Soekaboeoni 10 van Batavia n. Rotterdam. Baloeran (th.) 11 van Sabang. Indrap. (u.) 12 te Belawan. Slamat (thuisreis) 10 v. Port Said 14 (19 v.m.) te Marseille verw. Garoet (thuisreis) p. 10 Kaap d. Armi. Modjokerto 11 van Hamburg via Liverpool naar Rotterdam. Palembang (uitreis) p. 10 Perim. Weltevreden (uitreis) p. 11 Perim. K. Agoeng 10 van Batavia te Rotterdam. IJselhaven 12 van Batavia te Rotterdam ROTTERDAM—ZUTD-AMERIKA LIJN. 4!ehiba (uitreis) 11.18 m. Z.W. van Niton. STOOMV AART-MIJ NEDERLAND. Tajandoen 11 van Batavia te Amsterdam. Salabangka 11 van Batavia te Amsterdam P. Tello 11 van Bremen t,p Amsterdam ^in°"ker 11 30 m Z.W NMton ,/ioena u.) 10 te Kidjang Enggano 10 van Batavia n Amsterdam Soemba (thuisreis. 11 van Port Sudan. CRICKET IN ENGELAND. Warwick 222 wint met innings van Glou cester 107 (Barnett 52 uit 57 in 35 min.) en 83. Mayer 7—46 en 6—24, G. O. Allen. 39, Haynes en Watkins, gemist op den derden, gingen in 4 ballen! Hants 154 en 541 wint van Somerset 117 en 87. Derby 4706 (Smith 121, Alderman 175) wint van Leicester 130 en 141. Yorkshire 364 en 150 tegen Nieuw- Zeeland 223. Essex 4236 (T. N. Pearce die in ons land komt spelen 119*) tegen Sussex 1723. Worcester 216 en 181 staat er goed voor tegen het ongeslagen Notts 286 en 137. Lancs 175 tegen Middlesex 140—6. (Sibbles- benefit). Glamorgan 281 tegen Northants 1938 (Timms 101*). Kent 285 tegen Surrey 287—4 (Fishlock 121*). AANGEKOMEN. 11 Juli: Seine s.b. Maassluis Juno s.s. Zwarte Zee Ransdorp m.s. Stockholm Mary m.s. Rotterdam Hebe s.s. Danzig 12 Juli: Salland s.s. Buenos Aires Antares m.s. Portsmouth Hercules s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Falcon s.s. Londen Jos Maria m.s. Londen Rhein s.s. Hamburg Chevychase s.s. New Castle Marionga s.s. Bordeaux Belomorcanal s.s. Archangel Flora s.s. San Domingo. Ek s.s. Oslo Henca s.s. Feigmonth Titus s.s. Gothenburg Pickhuben s.s. Hamburg Ousel s.s. Liverpool VERTROKKEN. 11 Juli: Seine sl.b. Maassluis Boskoop s s Chili 12 Juli: Hendrika Johanna m.s. Huil Oise m.s. Middlesbro.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5