VERWACHT WORDENDE SCHEPEN i IJMUIDEN VERGADERING VELSER MIDDENSTANDS CENTRALE. In de zaal van de Griffioen kwamen de le den der Velser Middenstandscentrale Maan dagavond bijeen Te ruim half negen heette de voorzitter de heer H. Homburg de aan wezigen hartelijk welkom. Daarna gaf spreker een kort overzicht over het ontstaan der centrale en over den door dit lichaam verrichten arbeid in het belang van de Velser winkeliers. De crisis heeft ook voor enkele winkeliersorganisaties funeste gevolgen gehad, waardoor een inzinking ten slotte niet was te voorkomen. Waar reglementair het dagelijkssch be stuur uit de voorzitters der aangesloten ver- eenigingen is samengesteld, legden dezen avond de heeren H. Homburg, J. Loender- sloot en s. P. Stevens hunne .functies als voorzitter, secretaris en penningmeester neer. De commissie welke was aangewezen de boeken en bescheiden van den aftredenden penningmeester te controleeren bracht bij monde van den heer S. van Dorp verslag uit waarbij bleek, dat de centrale momenteel over een kassaldo van f 99.76 beschikt. De voorzitter dankte den heer Stevens voor zijn gehouden beheer en voor het vele door hem in de centrale verrichte werk, waarna de vergadering hem decharge verleende. Na enkele besprekingen van internen aard werd nogmaals het ventverbod onder de loupe genomen en zal men trachten alsnog iets in dien geest te bereiken. Bij de besprekingen over de wenschelijkheid van het voortbe staan der centrale voerden achtereenvolgens de heeren Jac. Groot, L. van Noort, G. van Telgen en J. van der Kley het woord. Allen bleken voorstanders van het opnieuw tot actieven arbeid brengen der centrale. Vervolgens legde ook de heer Homburg zijn voorzittershamer neer en werd overgegaan tot benoeming van een nieuw dagelij ksch be stuur dat werd samengesteld als volgt: Jac, Groot, voorzitter Winkeliersvereeniging „Wij- keroog" te Velsen-Noord, voorzitter, G. van Telgen, voorzitter Groot-IJmuiden, penning meester en L. van Noort, voorzitter „De Han ze", secretaris. Daarop bracht de heer Groot namens allen dank aan den heer Homburg voor 't vele en goede werk door dezen in het belang van den Velser middenstand verricht er den wensch aan toevoegende den heer Homburg door herleving zijner organisatie binnen niet te langen tijd in het bestuur te mogen zien terug keeren. Hierna volgde sluiting der vergadering. MARKTPRIJZEN van Dinsdag 13 Juli. Tarbot per K.G. f 0.74—-f 0.60 Griet per 50 K.G. f 23—f 21 Tongen per K,G. f 1.40—f 1.10 Groote schol per 50 K.G. f 24 Middelschol per 50 K.G. f 16 Zetschol per 50 K.G. f 20.50—f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 18—f 6.90 Bot per 50 K.G. f 13.50—f 5 Schar per 50 K.G. f 12—f 6.60 Kleine poon per 50 K.G. f 5f 3.70 Groote schelvisch per 50 K.G. f 18 Middelsschelvisch per 50 K.G. f 14f 13.50 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 15 f 10. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 8.60f 2.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 52—f 27.50 Groote gullen per 50 K.G. f 11.50—f 9 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 3.60 Wijting per 50 K.G. f 2.60—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 8 Heilbot per K.G. f 1.25 Leng per stuk f 1.60—f 1.40 BESOMMINGEN. Trawlers: Rijnstroom IJM 86, 85 manden f 1100 Cornells IJM 15 500 manden f 2310 Vios 5 IJM 102 215 manden f 1180 Voor den sloop. De in Split thuisbehoorende Joego-Slavische stoomtrawler Nehaj is aan een binnenlandsche werf verkocht om te worden gesloopt. Het schip werd in 1884 gebouwd en had een inhoud van 138 bruto register ton. Om te dokken. Gisteren passeerde het Grieksche stoom schip „Marionga" in ballast van Bordeaux naar Amsterdam waar het in het dok van de Amsterdamsehe Droogdok Maatschappij is op genomen ten einde de noodige herstellingen te ondergaan. Aanvaringsschade. Het Russisch stoomschip Ziryanin, dat van Odessa naar Hamburg bestemd was, kwam de vorige week in het Engelsche Kanaal in aan varing met het nieuwe Engelsche motorschip Gambian, waardoor beide schepen zwaar be schadigd werden. Het Russisch stoomschip liep den Nieuwen Waterweg binnen en gaf in Rot terdam de lading over in een ander stoom schip. Gisteren passeerde het in ballast van Rotterdam naar Amsterdam om bij de Nederl. Dok Mij. de belangrijke schade te herstellen. Wrakstuk gevonden. Van den Deenschen motorkotter C. Molle- rup, welke in 't vorig najaar met man en muis verongelukte, is dezer dagen de groote mast opgevischt en te Esbjerg aangebracht door een anderen motorkotter. Aanvoer papierhout. Het Russische stoomschip ,3elomorcanal" kwam gistermiddag van Archangel met een lading papierhout aan de papierfabriek te Velsen aan. Het schip moest achter langs de Kanaaldijk vastmaken daar het eveneens Russische stoomschip „Otto Schmidt" nog voor de fabriek in lossing ligt. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Alma, IJM 44, vangst: 40 manden schel visch, 250 manden braadschelvisch, 40 man den gul en kabeljauw, 35 manden platvisch. 65 manden radio, 20 manden varia, totaal 450 manden, benevens 200 stuks stijve ka beljauw. Protinus IJm 85, vangst: 300 manden di versen. Witte Zee IJM 167, vangst 30 manden, schelvisch. 165 manden braadschelvisch, 65 manden gul en kabeljauw, 25 manden wij ting, 5 manden makreel, 30 manden plat visch, totaal 320 manden benevens 30 stuks leng, 100 halve en 550 heele kabeljauwen. HET TOONEEL VERANDERT. Namens de opvarenden beslag gelegd op de „Sendeja". In het Spaansche drama dat in IJmuiden wordt afgespeeld, en waarvan de hoofdrollen worden vervuld d-oor de opvarenden van het s.s. Sendeja, is een even plotselinge als ver rassende wending gekomen. Nadat gisteren 18 opvarenden van boord zijn gehaald is gisteravond 10 uur namens hen door den deurwaarden v. Wijngaarden te Haarlem, die vergezeld was door den president van de rechtbank, beslag op het schip gelegd, voor een vordering wegens achterstallige gage van 8 a 9000 gulden. DüITSCH FLOTTIELEVAARTUIG GEARRIVEERD. Hedenmorgen is alhier gearriveerd het Duitsche flottielevaartuig „Tsingtau" dat lig plaats heeft genomen in de Berghaven. Dit vaartuig doet dienst als moederschip van een "-tal snelle motorbarkassen. VLIEGTUIGBOM OPGEVISCHT. Goor opvarenden van den logger K.W. 177 is Zaterdag ap de Noordzee een vliegtuigbom opegvischt. De bom is door den schipper op het politiebureau afgeleverd en zal door mili tairen onschadelijk worden gemaakt. JAARVERGADERING V.S.V. Gisteravond vond in het „Wapen van Velsen" de laatste jaarvergadering plaats van V.S.V. In deze vergadering die geleid werd door dr. v. Leusen werd besloten de werkwijze van de elftalcommissie te veranderen. De elftallen zullen in het vervolg door het bestuur worden samengesteld. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat herkozen wei-den de heeren v. d. Pieterman, Stokman en. J. Scheeres. In de twee vacatures werden gekozen de heer van 't Veer, en v. d. Zee. VELSEN AUTO GESLIPT EN GEKANTELD. Op den Rijksweg nabij Waterland is ver moedelijk door de pladheid van den weg een auto geslipt en daarna gekanteld. De bestuur der bekwam snijwond aan het voorhoofd en zijn medepassagier klaagde over pijn in zijn heup. Beiden zijn door dr. de Weerdt uit Velsen behandeld. BEVERWIJK DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Maan dag aangevoerd 42.925 K.G. aardbeien, tegen een gemiddelden prijs van f 15.16 per 160 K.G. Aan de B.E.T.-veilingen was de aanvoer 21.287 K.G., tegen een gemiddelden prijs van f 16.31 epr 100 K.G. De aanvoer begint thans snel te verminde ren. Het laat zich aanzien dat deze week de laatste speciale aardbeienveilingen zullen worden gehouden. JAARVERGADERING KATH. SOCIALE ACTIE. Het plaatselijk comité voor de Kath. Sociale Actie zal op Dinsdag 20 Juli in het gebouw van de K.S.A. aan de Breestraat zijn algemeene jaarvergadering houden. De agenda vermeldt: het jaarverslag van den secretaris-penningmeester, benevens een bestuursverkiezing wegens periodieke aftre ding van de heeren: N. J. Zuurbier en J. L. F. Post. MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist f 0.500.60. Postelein per kist f 0.25—0.35. Andijvie per kist f 0.60-^0.75. Wortelen per K.G. f 0.060.11. Komkommers per 100 f 1.503. Aardappelen, klein p. K.G. f o.Q2y2—0.05 1/2 Peulen per K.G. f 0.40—0.56. Doppers per K.G. f 0.12—0.18. Capucijners per K.G. f 0.20. Raspers per K.G. f 0.200.22. Tuinboonen per K.G. f 0.050.08. Snijboonen per K.G. f 0.22—0.32. Heerenboonen per K.G. f 0.30—0.32. Roode kool per 100 f 10. Bloemkool per 100 f 820. Uien per K.G. f 0.03 V2. Sla per 100 krop f 0.602. Rabarber per 100 bos f 56.50. Pieterselie per bos f 0.04V2. Selderie per bos f 0.04\ Aarbeien per slof f 0.450.65. Frambozen per doosje f 0.140.18. Bessen per K.G. f 0.160.24. Schip Verm. aankomst Laatste bericht Ariadne (Ned.) Achilles (Ned.) Alkmaar (Ned.) x) Amstelland (Ned.) x) Agamemnon (Ned.) Amstelkerk (Ned.) Aurora (Ned.) Altona (Du.) Alf (Deen) Ajax (Ned.) Baarn (Ned.) x) Berenice (Ned.) Bodegraven (Ned.) x) Bloemfontein (Ned.) x) Bengkalis (Ned.) x) Bothnia (Nederl.) AGENDA VOOR BEVERWIJK DINSDAG 13 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Menschen- smokkelaars" en „De moedige zeerob". 8 uur. Kennemer Theater, Zeestraat: „Het Mys terie van de Zwarte Kat" en „Het Valsche bankbiljet", 8 uur WOENSDAG 14 JULI Luxor Theater, Breestraat: „Menschen- smokkelaars" en „De moedige zeerob", 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 13 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling, 8.15—9.15 u. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Rembrandt Theater: Paula Wessely in „Groote dwaasheden", 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De laatste der Mohikanen. 7 en 9.15 uur Luxor Sound Theater: Kinderen zijn wreed 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: Vlammende Harten met Bette Davis en Leslie Howard. 2.30. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 10—17 uur. WOENSDAG 14 JULI Groote Markt: Massa-zanguitvoering „Zoo zong de gouden eeuw". 8.15 uur. Palace Filmac: 115 uur: Doorloopend 50 minuten wereldnieuws. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Frans Hals Museum: Frans Hals Tentoon stelling 1017 uur Calypso (Ned.) Clarissa Radcliffe (Eng Ceres (Ned.) Crijnssen (Ned.) Cordillera (Duitsch) x) Caribia (Du.) x) Demodocus (Br.) x) Deucalion (Ned.) Evros (Gr.) Enggano (Ned.) x) Euterpe (Ned.) Grootekerk (Ned.) x) Hamm (Du.) Helder (Ned.) Harmonie (Br.) Hermes (Ned.) Heemskerk (Ned.) x) Heire (Noor) I. M. Embriricos (Gr.) Jaarstroom (Ned.) Jutland (Eng.) Joh.v.Oldebarneveldt x Joh. de Witt (Ned.) x) Lothar (Du.) Laertes x) Mars (Ned.) Menes (Du.) Melampus (Ned.) Myrmidon (Br.) x) Medon (Br.) x) Margareta (Fin) Malange (Port) Montan (Du.) Neleus (Br.) x) Nereus (Ned.) Orestes (Ned.) Poelau Roebiah (Nd.)x) Prometheus (Ned.) x) Polykarp (Noor) x) Phoenicia (Du.) Perseus (Ned.) Phrontis (Ned.) x) Pres. Franequi (Belg) Quickstep (Eng.) Randfontein (Ned.) x) Roanoke (Am.) Stella (Ned.) Soemba (Ned.) x) Simaloer (Ned.) x) Stad Zwolle (Ned.) Taberg (Zw.) Trompezzberg (Ned.) Theseus (Ned.) Triton (Ned.) Ulysses (Ned.) Vesta (Ned.) Van Rensselaer (Ned.) Waterland (Ned.) x) Zuiderkerk (Ned.) x) Midd. Zee Alexandrië Chili. Buenos Aires West Indië W. Afrika Midd. Zee Ned. Indië Gdynia Genua Chili Midd Zee. Chili Z. Afrika Ned. Indië Hernösand Midd. Zee Ned. Indië Chili West Indië Hamburg Pto Barrios Ned. Indië Midd. Zee Port Natal (v. IJm.) Batavia Bordeaux Japan Ned. Indië Chili Buenos Aires Zwarte Zee Z. Afrika Swansea Buenos Aires West Afrika Buenos Aires Batavia Batavia Pitea Batavia Stamboul Ned. Indië Batavia Batavia Batavia Sikea W. Afrika Björneborg Japan Danzig Alexandrië Batavia Batavia New Orleans Tampico Midd. Zee Hamburg Houston Gdynia Z Afrika Pt. Arthur Midd. Zee Ned. Indië Batavia Les Falaises (v. IJm.) Trangsund Walkom Stettin Bourgas Tripoli Midd. Zee West Indië Buenos Aires Japan 25 Juli 27 Juli 14 Juli 4 Aug. 13 Juli 22 Juli 3 Aug. 21 Juli 18 Juli 6 Aug. 13 Aug. 28 Juli 14 Juli 22 Juli 1 Aug. 9 Aug. 19 Juli 28 Juli 19 Aug. 18 Juli 13 Aug. 3 Aug. 7 Aug. 22 Aug. 14 Juli heden 29 Aug. 18 Juli 1 Aug. 5 Aug. 20 Juli 12 Juli 3 Aug. 15 Juli 22 Juli 28 Juli 14 Juli 10 Juli 19 Juli 19 Juli 15 Juli 14 Juli 20 Juli 18 Juli 14 Juli 6 Aug. 10 Juli 7 Juli 9 Juli 6 Juli 11 Juli 10 Juli 10 Juli 9 Juli 11 Juli 10 Juli van Gibraltar, van Oran. te Hamburg, van Bahia. te Londen, van Dakar, van Susak. van Batavia, vertrokken, vertrokken. 12 Juli te Antwerpen. 11 Juli van Finisterre. 8 Juli te Valparaiso. 7 Juli van Mombassa. 3 Juli van Belawan. 7 Juli vertrokken. 7 Juli van Piraeus. 25 Juni van Sabang. 11 Juli te Liverpool. 6 Juli van Barbados, vertrekt 17 Juli. vertrekt 15 Juli. 4 Juli van Singapore. 11 Juli te Sfax. 2 Juli van Dakar, in lading. 10 Juli van La Pallice. 6 Juli van Shanghai. 9 Juli van Pt. Said. 10 Juli te Tocopilla. 6 Juli te San Nicolas. 9 Juli te Izmir. 9 Juli van Beira. in lading. 6 Juli van Ibicuy. 10 Juli te Freetown. 5 Juli van St. Vincent. 7 Juli van Colombo, vertrekt 21 Juli. 3 Juli vertrokken. 12 Juli van Liverpool. 11 Juli van Gibraltar. 7 Juli van Colombo. 30 Juni van Belawan. 6 Juli van Padang. 10 Juli vertrokken. 8 Juli van Hernösand. 3 Juli van Daker. 6 Juli vertrokoken. 5 Juli van Singapore. 12 Juli vertrokken. 11 Juli van Varnagusta. 8 Juli van Belawan. 5 Juli van Pt. Said. 24 Juni vertrokken. 12 Juli van Pto Colombia. 12 Juli van Ouessant. vertrekt 17 Juli. 10 Juli vertrokken. 10 Juli vertrokken. 11 Juli te Hamburg. 1 Juli vertrokken. 8 Juli van Algiers. 29 Juni van Colombo. 8 Juli van Triëst. 9 Juli vertrokken. 8 Juli vertrokken, in lading, vertrekt 17 Juli. in lading. 5 Juli van Malta 10 Juli te Londen. 12 Juli van Land's End. Juli vertrokken. 11 Juli van Port Said. x) Schepen voorzien van een x zijn grooter dan 6000 bruto register ton VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN CASTRICUM DE TUKNDAG VAN D.O.S. Onder groote belangstelling heeft de Gym- nastiekvereeniging D.O.S. op „Johanna's Hof" een turndag gehouden, waaraan acht gymna- stiekvereenigingen, aangesloten bij den turnkring voor Alkmaar en omstreken heb ben deelgenomen. De uitslagen waren: Vrije oefeningen meisjes: 1. D.O.S. Casti- cum, 14 punten; De Halter, Alkmaar 14 pnt., 2. Be Quick, Bergen 13 pnt. Vrije oefeningen, jongens: 2. De Halter, Alkmaar 14 pnt. Be Quick, Bergen, 14^ pnt. 3. D.A.S.K.O., Warmenhuizen 13 pnt. Vrije oefeningen dames: 1. D.O.S., Castri- cuim, 16 pnt., De Halter, Alkmaar 16 y2 pnt. Voorwaarts, Stompetoren 16 pnt., Be Quick, Bergen 15 pnt., Kracht en Vlugheid, Alkmaar 17 pnt. 2. Olympia, Schoorl 14 pnt., D.O.S.K.O. Warmenhuizen 14 pnt., Turnlust, Oterleek 14 pnt. Vrije oefeningen, heeren, 1. De Halter 18 pnt. Be Quick 15 pnt. Turnlust 16j4 pnt. 3. Voorwaarts, Stompetoren 13 pnt. Wedstrijden groepen, Meisjes: 1. D.O.S., Castricum 31 pnt., De Halter, Alkmaar 30*A pnt2. D.O.S-K.O., Warmenhuizen 28!/2 pnt. Turnlust, Oterleek 28*4 pnt.. Jongens: 1. De Halter 29 pnt. 2. Turnlust 28 pnt. Groepen dames: 1. D.O.S., Castricum, 32^4 pnt. De Halter, Alkmaar 32 y2 pnt. 2. DA.S.K.O Warmenhuizen 24j4pnt. Be Quick, Bergen 26y2 pnt. 3. Turnlust, Oterleek 27 pnt. Groepen heeren: 1. De Halter 34y2 pnt. Turnlust 33 pnt., 2. Be Quick 28 pnt. De manschwedstrijd, waaraan het fanfare corps „Door Inspanning Uitspanning" muzi kale medewerking verleende en die groote aandacht trok, had het volgende resultaat: 1. De Halter, Alkmaar, 35 pnt., 2. Be Quic'k, Bergen, 32 pnt. 3. D.O.S., Castricum 31 pnt. Beste prestatie van den dag: De Halter. Alkmaar 97y2 pnt. Hindernisbaan, heeren: 1. Turnlust, Oter leek, 56 1/5 sec. 2. Be Quick, Bergen 64 2/5 sec. De vereeniging Turnlust, Oterleek kwam in het definitief bezit van den wisselprijs. Hindernisbaan dames: 1. Be Quick, Ber gen, 50 1/5 sec. 2. De Halter, Alkmaar 521/10 sec. 3. Turnlust, Oterleek 53 4/5 sec. De demonstraties en wedstrijden, die een vlot verloop hadden, stonden onder algemeene leiding van den heer De Rie, directeur van D.O.S. De organiseerende vereeniging kon met groote voldoening op dezen welgeslaagden turndag terugzien OPTREDEN VAN TELEPAATH MALOÏTZ. De bekende telepaath Maloïtz heeft onder groote belanggstelling en met groot succes te Bakkum een séance gegeven. Maloïtz voerde in het openbaar een opdracht uit, die door een commissie uit de ingezetenen was samen gesteld. Vanaf café Borst ging de te-l-epaath in snel tempo, begeleid door den heer Kuenen, naar de opslagplaats van den heer C. de Groot, waar hij een steen met gaatjes nam en deze deponeerde op een bank bij den heer Hoebe. Vervolgens ging het naai' het sigarenmaga zijn van den heer Bakker, waar Maloïtz een sigaar nam en deze aan Dr. v. d. Sluis overhandigde. In de woning van Dr. v. d. Sluis nam de telepaath een medicijnfleschje waarna een bezoek werd gebracht aan café de Groot en aan de banketbakkerij van den heer Kuilman, waar Maloïtz een gebakje nam uit de étalage en dit aan mej. Borst overhan digde. Tenslotte maakte de heer Van Lunen de opdracht bekend en het bleek, dat de telepaath geen fout had gemaakt. Des avonds werd in de zaal van café Borst een groote séance gegeven, waarbij Maloïtz op verbluffende wijze een aantal moeilijke opdrachten uitvoerde. Ook gaf hij nog een staaltje van massa-suggestie. Ook het blind- lezen bezorgde den heer Maloïtz eenU lang durige ovatie. Het was dan ook verbluffend, wat Maloïtz op dit gebied presteerde De humorist Diederichs zorgde met een serie „moppen" voor de noodige ontspan ning. Een gezellig bal besloot den interessanten avond. Binnenhaven Papierfabriek Nederl. Russisch sl.b. s.s. Seine 'Rotterdam Belamarcanal Archangel ledig hout HONKBAL. B. NEGENTAL—NANTUCKET. De Maandagavond in het Ajax-stadion ge speelde wedstrijd tusschen het B-negental van den N.H.B. en een negental uit de pupil len van het Amerikaaiisehe opleidingsschip ..Nantucket" stond op bijzonder hoog peil. Voor het B-negental stond De Mon (Haar lem) op de werpplaat. Hij wisselde drie slag nogal eens af met vier wi.id (18 maal drie slag tegen 12 maal vier wijd), maar in één oozicht had hij groot succes. Zelfs deze Ame rikanen slaagden er niet in hem te slaan. In de negen door hen gespeelde innings is slechts één honkslag gegeven. Daardoor was de kans op scoren der Amerikanen al zeer klein, want al kwam wel eens een loo- per door vier wijd op de honken eer hij thuis was was 't alweer wisselen. Zelfs de man die den eenigen honkslag gaf. viel even later als slachtoffer van een worp van De Mon naar het eerste honk. In totaal nam De Mon twee en twintig van de zeven en twintig nullen voor zijn rekening. Uiteraard bleef er voor de velders niet veel te doen. De overige nullen ontstonden door goede vangen van Hinze, Schijvenaar, Van der Schalie en Pronk, en een prachtworp van Schijvenaar naar het derde honk. In totaal werden door de Hol landers slechts drie fouten gemaakt, waar van er twee komen op rekening van achter vanger Altink. Diens tweede fout had zelfs tot gevolg dat de Amerikanen hun derde punt maakten, wat niet noodig was geweest. Aan den Hollandschen kant was het aantal honkslagen ook maar klein. In de derde beurt sloegen Hinze, Langereis en Rotgans vlak achter elkaar raak en in de zevende beurt nog Pronk. Dit was de heele oogst. De beide Amerikaansche werpers gaven slechts één maal een vrijen loop wegens vier wijd, maar in 't veldwerk kwamen zes fouten voor. Daar tegenover forceerden de Amerikanen een keurig dubbelspel toen Schijvenaar werd uit- gevangen en Rotgans te vroeg was gaan loo- pen. Na acht innings was de stand 22. Dooi de reeds genoemde fout van Altink kwam van de Amerikanen in de negende beurt nog één man binnen. Toen de Hollanders dus voor het laatst aan slag gingen was de stand 32 voor de Nantucket. Van der Schalie, die door een fout van den tweeden honkman looper was geworden, maakte handig gebruik van de situatie door op keurige wijze het thuis- honk te stelen en daarmede den gelijkmaker te behalen. Het talrijke publiek, dat den geheelen wedstrijd de Hollanders luide had aangemoe digd, begroette dezen uitslag met gejuich. De Mon ontving na afloop van de aanwezige Amerikanen een compliment over zijn aan deel in dezen wedstrijd. De cijfers der innings zijn: Nantucket: 200000001= 3. B-negental: 002000001= 3. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen. Zuidwestelijken tot Westelijken wind, half tot zwaar be wolkt, weinig of geen regen, iets warmer. BAROMETERSTAND Hoogste 766.3 m.M. te Rochefort. Laagste 747.3 m.M. te Vestmanoer. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 55 F. Hoogste heden 62 F. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Stilstand. Opgave van: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Telefoon 5460. HOOG WATER TE IJMUIDEN: Woensdag v.m. 7.10 uur; n.m. 7.34 uur. Donderdag v.m. 7.59 uur; n.m. 8.27 uur. Vrijdag v.m. 8.56 uur; n.m. 9.23 uur. TEMPERATUUR ZWEMBADEN Heerenduinen: lucht 60 F., water 67 F. V.Z.I.: lucht 64 F., water 65 F. Van Zeeland biedt ontslag kabinet aan. BRUSSEL, 13 Juli (Havas). Minister- president Van Zeeland heeft den Koning het ontslag van zijn kabinet aangeboden. De Koning gaf aan Van Zeeland te kennen dat hij onder de huidige omstandigheden dit ontslag niet kon aanvaarden. Delaveleye zal dus de eenige minister zijn, die vervangen wordt. De Engelsche Gemiddelden. Hammond (Gloucestershire) en Sims (Middlesex) bovenaan. De Engelsche eerste klasse batting-gemid delden worden thans geleid door Hammond (Gloucestershire) met een average van 74.23 runs in 28 innings, totaal 1930, tweemaal not out, hoogste score 217. Hij wordt op den voet gevolgd door Hutton (Yorkshire), average 69.20 in 27 innings, totaal 1661, driemaal not out, hoogste score 271 not out. Derde, tevens de hoogst geplaatste amateur, is C. S. Demp ster met een gemiddelde van 68.47 in 19 in nings, totaal 1164, tweemaal not out, hoogste score 154 not out. Niet minder dan 39 batsmen hebben in minstens dertien gespeelde innings een ge middelde van minstens 36 bereikt. Onder hen zijn zes amateurs. Men moet evenwel in aan merking nemen dat slechts zeer weinig ama teurs fn de gelegenheid zijn, het geheele sei zoen te spelen. Velen hunner hebben dan ook thans het minimum van 13 gespeelde innings nog niet bereikt. Hetzelfde geldt voor de bowlers. Twintig bowlers hebben minstens dertig wickets ge nomen bij een niet hooger gemiddelde dan 21 runs per stuk. Hun leider is Sims (Middlesex), die 74 wickets heeft genomen voor 1176 runs, gemiddeld 15.89. Tweede is Smith (J.), merk waardigerwijze ook een bowler van Middlesex, met 83 wickets voor 1332 runs, gemiddeld 16.04. Derde is Verity (Yorkshire) met 93 wickets voor 1547 runs, gemiddeld 16-63. Drie amateurs komen in dit twintigtal voor. De best geplaatste is nr. 13, J. C. Clay (Gla morgan) met 91 wickets voor 1723 runs, ge middeld 18.93. CRICKET. HAARL. CRICKETBOND. Ranglijst tot en met 3 Juli. Bloemend. R. C. H. C. V. H. 4 Haarlem 4 C. V. H. 3 Haarlem 3 R. en W. 3 R. en W. 4 R. en W. 5 Haarlem 5 s' s' I '00 bfl 4) 00 4 0 0 0 2 0 0 2 3 0 0 2 4 0 0 2 1 0 0 3 3 0 1 1 2 0 0 3 2 0 0 4 2 0 1 3 1 0 1 4 2.20 1.40 1.33 1.20 1.— 1.— 0.80 0.67 0.50 0.17 Bowlen tot en met 3 Juli. H. Zonneveld, R. C. H. V. J. van der Lijke, Haarlem, G. van Langelaar, C. V. H. L. Reijdon, R, en W. F. Vogelsang, C. V. H. Th. Hetem, Haarlem J. W. KI. de Groot, R. en W. Han Boeree, Haarlem H. Kleintj ens R, en W. Joh. Faber, R. en W. O. m. r. w. gem. 661/2 18 93 26 3.58 62 1/6 20 122 21 5.81 62 22 111 19 5.84 451/6 11 95 15 6.33 78 1/6 28 160 24 6.67 541/3 18 95 14 6.79 65 2/3 21 173 24 7.21 75 1/6 22 166 19 8.74 70 2/3 20 172 18 9.56 86 18 221 21 10.52 69 21 149 14 10.64 Batten tot en met 3 Juli. G. van Musscher, R. C. H. R. Kammeijer, Haarlem Th. Hetem, Haarlem M. Slingenberg, R. en W. A. van Loenen, C. V. H. A. J v. d. Sluijs C. V. H. W. F. Kruijff, R. en W. G. Kesting, Bloemendaal Jac. Basse, Bloemendaal J. W. KI. de Groot, R. en W. H. Beijk, Bloemendaal H. Hackenitz, R. en W. M. Dieperink, Bloemendaal V. J. v. d. Lijke, Haarlem J. Berendsen, R. en W. M. Kruijff, R. en W. P. Kruijt Haarlem 226 102 6 2 56.50 208 58 6 0 34.33 108 31 6 2 27 116 52 5 0 23.20 92 36 5 1 23.— 106 41 6 1 21.20 92 32 6 1 18.40 102 54 7 1 17.— 101 39 6 0 16.83 96 50 6 0 ie 64 18 6 2 le.— 79 38 5 0 15.80 63 27 6 1 14— 70 22 6 1 12.20 58 17 5 0 11.60 56 18 5 0 11.20 67 30 6 0 11.17

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6