HETNIEUWE AVONDBLAD Opruiming. 22e JAARGANG No. 213 DONDERDAG 15 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents Incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - Umuiden. Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN1—5 regels ƒ0.15. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid I 2000.— overlijden ƒ400.verlies van hand, voet of oog ƒ200.beide leden duim f 100.één lid duim ƒ50.alle leden wijsvinger ƒ60. één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk ƒ30.enkelbreuk 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. ƒ400. bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. 1JMUIDEN Belangrijke wenken voor de zeevisscliers. Wat te doen bij een ongeval of bij ziekte om voor uitkeering van ziekengeld in aan merking te komen? Tijdens de laatste zitting van het scheids gerecht voor het visscher ij bedrijf te IJniuiden werd een vordering van een der opvarenden afgewezen, omdat hij niet had voldaan aan hetgeen artikel 31 van de arbeidsovereen komst voorschrijft, aldus lezen we in Toe nadering. Tijdens de zitting van het scheidsgerecht bleek, dat betrokkene geen, of althans niet voldoende kennis droeg van hetgeen in zulke gevallen wordt verlangd. Nu is er een tijd geweest, dat de reeders er voor zorgden, dat in de logiezen de voor schriften aanwezig waren, hoe men moest handelen bij ongeval of ziekte. Dit schijnt thans niet meer, althans niet meer op alle schepen het geval te zijn. Toch doet men goed zich nauwkeurig aan die voorschriften te houden. Onachtzaamheid in dezen kan ons niet anders dan teleurstel ling bezorgen. We willen daarom hier nogeens overnemen de mededeelingen. die voorheen in de logiezen waren aangebracht, in het vertrouwen, dat men deze voorschriften zal uitknippen en zorgvuldig zal bewaren. Ze kunnen te pas komen en 't is van zoo'n groot belang voor ons en voor onze huisgenooten, dat we niet door eigen nalatigheid in moeilijkheden en narigheden komen. Hier volgt dan de tekst van de bedoelde voorschriften: Mededeeling aan de opvarenden. Iedere opvarende, die in dienst van het vaartuig door een ongeval is getroffen en in aanmerking wil komen -voor vergoeding van geneeskundige behandeling en zoo noodig verpleging, of tijdens zijn dienstbetrekking ziek is geworden, in aanmerking wil komen voor uitkeering van ziekengeld, een en an der volgens de regeling, zooals die in de over eenkomst van loonen en arbeidsvoorwaaiden tusschen de Vereeniging van Reeders van Vis- schersvaartuigen te IJmuiden en de vakor ganisaties is tot stand gebracht, heeft de ver plichting: B13 ongeval. Wanneer hij in de gemeente Velsen woont, te zorgen, dat hij voordat hij, het schip ver laat, van zijn schipper een bon ontvangt. Na binnenkomst zich ten spoedigste met den bon te begeven naar zijn behandelend ge neesheer en dezen te verzoeken een aangifte formulier in te vullen. Dit formulier moet met den bon binnen 12 uur na binnenkomst van het schip bezorgd zijn op het kantoor van de reedersvereemgmg. Bijongeval. Wanneer hij buiten de gemeente Velsen woont te zorgen, dat hij, voordat hij het schip verlaat, van zijn schipper een bon ontvangt. Met dezen bon zich onmiddellijk na het ver laten van zijn schip te melden bij den door Zee-Risico aangewezen controleerend oe- neesheer, den arts dr. R. Rutten te IJmuiden en wanneer deze niet thuis mochtzijn j diens plaatsvervanger dr. J. F. BekKer te Umuiden, en dezen te verzoeken een aanQifte- formulier in te vullen. Dit formulier moet met den bon, binnen 12 uur na binnenkomst van het schip bezorgd zijn op het kantoor van de reedersvereemgmD. Bij ziekte: Wanneer hij tijdens de reis ziek is gewor den, te zorgen, dat hij, voordat hij het -chip verlaat, van zijn schipper een bon omvangt. Met dezen bon onmiddellijk na t vei laten van zijn schip zich te melden bij den door Zee-Risico aangewezen controleerend ge neesheer, den arts dr. R. Rutten te IJmui den en wanneer deze niet thuis mocht zijn, diens piaatsvervaiger dr. J. F. Bekker te te Umuiden, en dezen te verzoeken een aan gifte-formulier in te vullen. Dit formulier moet niet den bon bmnen 12 uur na binnenkomst van het schip bezorgd zijn op het kantoor van de reedersvereeniging Bij ziekte: Wanneer hij ziek wordt na binnenkomst nadat hij zich voor de volgende reis ver bonden heeft en voor dat de nieuwe reis is aangevangen. Zee-Risico te Umuiden telegrafisch hier mede in kennis te stellen en de hulp van zijn •behandelend geneesheer in te roepen. De opvarende, die zich op den dag van va ren niet wel gevoelt en eerst den controlee rend geneesheer of zijn plaatsvervanger dr. Bekker wil raadplegen, moet dat doen des morgens tusschen-9 en 10 uur en zorgen, dat ingeval hij niet mede kan gaan hij de reederij daarvan onmiddellijk bericht zendt, onder overlegging van de verklaring van den dokter. Met het oog op het bezoeken van den con troleerend geneesheer, moet hij des namid dags van 12.30 uur tot 4.30 uur thuis blijven en verder zooveel en zoolang als dit door den behandelend of controleerend genees heer wordt voorgeschreven. Deze verplich ting geldt niet in de gevallen, dat de patiënt den behandelend geneesheer op diens spreek uur of een ander voorgeschreven tijdstip moet bezoeken of wanneer hij op diens voor schrift afwezig moet zijn. Hij moet zich gedragen naar de voorschrif ten, hem door de geneesheeren te geven, zich onderwerpen aan de controle van den door Zee-Risico aangewezen controleerend ge neesheer en aan dezen alle gewenschte inlich tingen verschaffen. Waarschuwing. Personen, die bovenstaande voorschriften niet naar behooren nakomen, kunnen, inge volge het daaromtrent bepaalde in artikel 31 der loonen en arbeidsvoorwaarden, geen aan spraak maken op uitkeeringen van zieken geld of op vergoeding van geneeskundige be handeling en zoo noodig verpleging bij ongeval. Wij herhalen hier nog eensLaat ieder zich hier stipt aan houden om alle onaangenaam heden te voorkomen} v. S. DE OPVARENDEN VAN DE „SENDEJA". Naar wij vernemen, is omtrent de 18 Spaan- sche schepelingen van het stoomschip „Sen- deja" die zooals men weet in het gebouw van den burgerwacht zijn ondergebracht, nog geen beslissing genomen. Geen van allen bleken in het bezit te zijn van een geldig paspoort. De politie hoopt echter de menschen zoo spoedig mogelijk naar hun vaderland te kunnen terug zenden. DE „ERIN" IJM. 12 GAAT DINSDAG NAAR ZEE. Naar wij vernemen zal de nieuwe stoom trawler van de V.E.M. de „Erin" IJM. 12 a.s. Dinsdag voor zijn eerste reis vertrekken, zooals wij reeds meldden ter haringvisscherij. Schip per op het vlaggeschip wordt de heer G. Plug, voorheen schipper op de „Utrecht". Verder zal de heele bemanning van de „Utrecht" op de Erin overstappen. De trawler gaat naar zee met een EngeLschen machinist en een marconist. De Utrecht is naar Amstér- dam gebracht om aldaar de op de laatste reis opgeloopen ernstige machineschade te doen herstellen. OoA; -naar Amsterdam. Ook de stoomtrawler Cornelis is naar Am sterdam vertrokken om aldaar eenige repara ties te ondergaan. O.a. krijgt de trawler een nieuwe winch. WATERPOLO. WEDSTRIJDEN VAN V. Z. V. H. Z. V. Adps.V. Z. V. Adsp. a 1—3. De V. Z. V. a adsp. hebben op de Hilver- sumsche jeugd een aardige overwinning ge boekt. Direct na het begin werd er een le vendig partijtje gespeeld met V. Z. V. iets in de meerderheid. Het schieten liet nog al wat te wenschen over, terwijl ook de Hilversum- sche doelverdediger er goed in was. Voor het eerste IJmuidensche doelpunt zorgde H. Geels. Bij een der weinige aanvallen van H. Z. V. beging de links-achter van V. Z.V. een overtreding, waarvoor hij naar den walle- kant werd gezonden. Uit den strafcorner scoorde H. Z. V. den gelijkmaker. Na de rust was V. Z. V. het eerst bij den bal. Het ging recht op het Hilversumsche doel af en Geels bezorgde zijn club de leiding 1—2. P. Gottmer vergrootte den voorsprong en met 13 kwam het einde. H. Z. V. 2—V. Z. V. 3 0—6 In dezen wedstrijd speelde feitelijk slechts één zevental en wel V. Z. V. P. Kraak had in het doel dan ook een renteniersbaantje. J. Oldenburg opende de score, maar vóór de rust werd niet meer gedoelpunt. 01. Na de rust vlotte het spel beter; vooral V. Z. V. speelde een goede partij.. In dit deel van den wedstrijd doelpuntte V. Z. V. nog vijfmaal. Van de vijf doelpunten nam C Broek er 4 en C. Nap 1 voor zijn rekening. Paal en lat kwamen de Hilversummers meer malen te hulp. Anders zou hun nederlaag nog grooter geweest zijn. D. A. W.—V. Z. V. 2 0—1 In Alkmaar behaalde het tweede zevental met één invaller spelende een aardige over winning al was het dan ook op het kantje af en niet bepaald vei'diend. Ook het tweede won hiermede zijn vierden wedstrijd in suc cessie en is nu dicht bij het afdeelingskam- pioenschap. Het eenige doelpunt in dezen wedstrijd kwam van C. Zwemmer. Het spel van V.Z.V. was niet te best, maar doof een betere rou tine wisten de Umuidenaren hun voorsprong te behouden. De opruimingstijd is gekomen, U ziet het den winkels wel aan, Die maatreeglen hebben genomen. Dat niemand het feit zal ontgaan. U vindt in de krant d' advertentie: Opruiming van dit en van dat, In frissche bedrijfsconcurrentie, 't Is opruimingstijd in de stad. U kunt nu nog minder betalen Voor wat u reeds langen tijd zocht, Er zijn extra koopjes te halen, Nu overal uit wordt verkocht. Bekijk etalages en kranten, Want rijk zijn de voorraad en keus, De winkelier noodigt zijn klanten Met opruimingsseizoen als zijn leus. Kom kijken, treed binnen, kom koopen En vrees niet; hij heeft het te druk, Het kan hem nooit druk genoeg loopen, In drukte vindt hij zijn geluk. Hij hoopt er succes van te maken En zal, als het vlot gaat en goed. Straks opgeruimd zijn in zijn zaken En opgeruimd in zijn gemoed. DE TSINGTAU WEER VERTROKKEN. Het Duitsche marinevaartuig Tsingtau is Woensdag weer vertrokken. Dinsdag heeft de commandant een bezoek gebracht aan den Burgemeester en den commissaris van politie, waarna later beide autoriteiten een tegen bezoek brachten. Brandweer werkte voor de marine. Niet om te blusschen maar om een tank leeg te halen. De aarde bergt vele geheimenissen en al hebben we in Umuiden geen onderaardsche grotter. of geheimzinnige grafgewelven, toch zit er zoo hier en daar nog wel iets in den grond, waarvan vele Umuidenaren nooit iets geweten hebben. Ja, die half ingezakte rat- tenriolen van het oude Umuiden gelukkig- zijn ze zoo langzamerhand verdwenen zijn overbekend, maar wist u wel, dat het koffie huis De Leeuw op den kop van de Visschers- haven gebouw is boven een regenwaterbak van 50 M3 inhoud? Natuurlijk is die niet bestemd om water leveren voor de koffie en de thee van het kof fiehuis. Dat doet men daar ongetwijfeld met leidingwater. De watermassa die onder het koffiehuis vergaard wordt wordt voor een heel ander doel gebruikt, nl. voor watervoorzie ning voor de marinevaartuigen, die een enkele keer wel eens in Umuiden binnenkomen. Waar het water vandaan komt om die groote tank te vullen? Van de afslaggebou wen, vanwaar het met een ondergrondsche lei ding naar den bak wordt gevoerd. En wie de daken van deze gebouwen, waarop soms hon derden zeevogels uitrusten van hun vliegde- monstraties over de Visschershaven wel eens bekeken heeft, zal begrijpen, dat het met dit water lang niet de zuivere koffie is van één verdieping hooger. Toen men dezer dagen dan ook de Z 5 van water wilde voorzien kwam er geen water maar modder uit le pomp, een stof, die nu niet bepaald geschikt is voor de levering van den stoom, die deze jager noodig heeft om zijn 28 mijl te behalen. De marine liet het er niet bij zitten. De bak moest worden schoongemaakt. Wedden dat in het rapport van den commandant staat: ge- nettoyeerd? En wie kan men voor dergelijke klusjes beter gebruiken dan de brandweer? Zoo rolde dezer dagen de gemeentelijke automobielbrandspuit naar den kop van de Visschershaven, niet om een brandje te blus schen, maar om den onwelriekenden inhoud uit- den marine-regen waterbak te pompen Wat voor onze ultra-moderne spuit, de trots van heel Umuiden, een peuleschilletje is. Van den bak ging het in de haven, tot groote vreugde van de paling, die er rondzwom. Maar de glooiing werd er niet bepaald frisscher door. De Jantjes van de Z. 5 hebben, voor ze weer het zeegat uitgingen, den boel vrij netjes schoongemaakt. Laat het nu maar weer regenen. Maar dan het liefst na de vacantle van S. B. Ernstig auto-ongeluk. Drie Europeanen verdronken. SEMARANG, 14 Juli. (Aneta-A. N.P.J Gisteravond reed een langs de Kalibaroe rijdende auto een deele- man (een met een paard getrokken rijtuigje) aan. De auto geraakte te water, met gevolg dat drie der in zittenden verdronken. De drie slachtoffers waren de heeren F. A. Staas, exploitant van een behangerszaak, de heer E. Polvliet, kastelein in den stadstuin van Semarang, en de heer D. J. Swart, treincon ducteur te Poerwodadi. De heer Staas was ge huwd en had vier kinderen, de heer Polvliet was ook gehuwd en had één kind, terwijl het derde slachtoffer ongehuwd was. Alle omgekomenen waren oud-onderoffi cieren. Indische padvinders in ons land aangekomen. Een blik op de stad Peiping, in de nabijheid waarvan thans heftig door de Chineesche en Japansche troepen gestreden wordt. Op den voorgrond het station. Hartelijke ontvangst te Rotterdam. ROTTERDAM, 14 Juli. Met de „Dempo' is het Indische contingent padvinders heden ochtend te Rotterdam aangekomen, ij De drukte op de kade was grooter dan ge woonlijk bij de aankomst van een Indische boot het geval is. Afgevaardigden van Rot- terdamsche, Schiedamsche, Haagsche er Oegstgeestsche padvinders in heu keurige uni form, ongeveer 100 man sterk, met vlaggen en vaandels gaven een opgewekt en vroolijk aspect aan de wachtende menigte. Van het Comité ter bevordering van de uit zending van een Indisch contingent naar de Wereld Jamboree 1937 waren aanwezig de voorzitter. P. A. A. Koesoemo Joedo, oud-lid van den Raad van Nederlandsch-Indië Ge- neraal-majoor b. d. C. J. M. Collette en de heeren M. C. Koning, commissaris van de Stoomvaart Maatschappij Nederland en J. G. Lanve. oud-gouverneur der Molukken, Ir. P. Telder, namens de hoofdverkenner en het hoofdkwartier. Toen de boot ruim half negen uit den grau wen ochtend te voorschijn kwam, juichten de padvinders aan boord hun makkers aan den wal al toe met hun yell: Yasaka! Om kwart voor negen meerde de „Dempo' en even over negen ging de troep, 77 man sterk, van boord. Toen hun hopman G. Ranneft halverwege de loopplank wes geko men, zongen de padvinder aan den wal het padvinderslied. Nadat op den wal de eerste begroeting had plaats gehad en drie hoera's op H. M. de Ko ningin waren uitgebracht, werd het vaandel van boord gedragen. De Amboneesche fluittisten. aan den wal op gesteld. speelden hierbij de eerste strophe van het Wilhelmus. In een van de gehouwen van de Rotterdam- sche Lloyd heeft P. A. A. Koesoemo Joedo de padvinders welkom geheeten en de Rotter- damsche Lloyd voor de zorgen aan boord be wezen, dank gebracht. Défilé voor den minister van koloniën Te ongeveer elf uur arriveerden de autobus sen met de Indische padvinders uit Rotterdam op het Tournooiveld te 's-Gravenhage. Onder veel belangstelling van het publiek stelden de jongens zich hier op om naar het Plein tc marcheeren, waar voor het ministerie van ko loniën voor den minister gedefileerd zou wor den. Langs den Korten Vijverberg trok J' kleine, maar kleurige stoet naar het Plein. Voor het ministerie werd halt en front ge maakt; hier waren o.a. aanwezig de leider van het Comité van ontvangst der Wereld-Jambo ree commissaris van Rijen en de voorzitter van het Comité voor uitzending van het Indische contingent naar de Wereld Jamboree, de heer Koesomo Joedo. Te kwart over elf gaf de leider van het con tingent, hopman Ranneft, het bevel: „Geeft acht, salueert". De minister van koloniën Z.Exc. Ch. J. I. M. Weiter trad naar buiten, gevolgd door eenige hoofdambtenaren en door den gecommitteerde voor Indische zaken, den heer Th. van Voorthuysen. Na een inspectie van den troep sprak de mi nister de jongens toe met de volgende woor den: „Padvinders, ik heet jullie allemaal van harte welkom in Nederland, dat ons aller en dus ook jullie moederland is. Denkt erom, dat jullie hier thuis bent. Ik ben er trotsch op, dat Nederlandsch-Indië zich op de Wereld- Jamboree laat vertegenwoordigen door een zoo kranig contingent. Denkt erom, dat jullie de eer van Nederlandsch-Indië hoog houdt, zoowel door jullie gedrag als door jullie disci pline, jullie gehoorzaamheid aan de leiders en door jullie prestaties. Denk erom, dat de eer van Nederlandsch-Indië ook de eer van Neder land is". De minister eindigde zijn korte toespraak met de uitroep: „Leve de koningin", welke kreet door de jongens werd overgenomen. Ter wijl de vaandelgroet gebracht werd speelden de pijpers op hun Ambonneesche bamboeflui ten de eerste strophe van het Wilhelmus. j De jongens keerden naar het Tournooiveld terug, waar de troep ontbonden werd. Vanavond zullen de jongens hun intrek ne men in het Padvinders-troephuis te Wasse naar, waar zij eenige dagen zullen blijven tot zij naar het Jamboreeterrein te Vogelenzang vertrekken. VOOR DEN KANTONRECHTER On voo rzich tigen Dat er dagelijl^ op straat ongelukken ge beuren weten we allen, evenzeer, dat met een beetje meer oplettendheid veel onheil voor komen kan worden en dat wat minder haast menigeen uit het gasthuis gehouden zou heb ben. We weten, dat de Wagenweg een van de drukste en gevaarlijkste wegen van Nederland is en toch vinden sommigen het gewoon om daar met 50 K.M. vaart te rijden. Een getuige- autobestuurder zei het zeer juist, dat bij de Schouwtjeslaan 30 K.M. al rijkelijk snel is. Na tuurlijk wou de heer, die daar een auto, welke zou oversteken, in de flank reed, beweren, dat hij geen 50 K.M. vaart had gehad, maar de ambtenaar rekende hem netjes voor, dat hij bij goede remmen en 30 K.M. op 20 M. afstand had kunnen stoppen en dat hij liet niet gedaan heeft, bewijst al, dat hij geen 30 K.M. vaart had. Even onvoorzichtig was de juffrouw, die kalmweg bij het Florapark overstak, terwijl ze een motorrijder van rechts zag komen. Ze had gemeend, dat hij nog wel gepasseerd zou zijn. De juffrouw was maar een gelegenheidsrijd ster, had zelf geen auto en de ambtenaar vond het geraden haar het rijbewijs te ontnemen, maar zoover wilde de Kantonrechter niet gaan, omdat het hier geen woestheid was doch on voorzichtigheid. De geeischte f 20 moet ze echter betalen. De zaak van den heer, die 50 K.M. had ge reden. werd wegens ontbreken van een getuige, uitgesteld. Onvoorzichtig was ook de man, die na vol brachten arbeid meer bier had gedronken dan hij kon verdragen, al was dan de hoeveelheid zoo hij zei, niet groot geweest. Op een fiets over de Leidschevaart laveeren, is gevaarlijk, al is 't laat In den avond, want de Leidschevaart is ook niet een van de veilig ste verkeerswegen en de man kreeg f 3 boete. En zoo kreeg een fietsrijder, die zich door een auto had laten voorttrekken hij had ook al weer haast gehad f6 boete, een paar an deren, die het rijwielpad te Bennebroek, dat speciaal voor fietsrijders is gemaakt, hadden genegeerd, ieder f 3. Waarom die onvoorzichtigheid? vroeg de ambtenaar en de fietsrijders beweerden, dat ze het bord met de fiets niet hadden gezien. De kantonrechter wees op de noodzakelijk heid om wel alle borden te zien, al zijn het er vele, want het gaat om je eigen en eens an ders veiligheid. BOKSEN. FARR KAN TEGEN LOUIS UITKOMEN. Uit Londen: Zooals bekend heeft de Engelsche bokspromotor Sydney Hulls ge tracht door een gerechtelijk verbod te ver hinderen, dat de Britsehe kampioen in het zwaargewicht Tommy Farr voor zijn wed strijd tegen den Duitschen kampioen Max Schmeling, die reeds contractueel vaststond, tegen andere boksers in een gevecht zou uit komen. De partij tusschen Farr en Schmeling zou door de I.B.U. en de Britsehe officieele boks- instanties beschouwd worden als te zijn om het wereldkampioenschap. Farr heeft even wel kort geleden een contract geteekend voor een wedstrijd om den wereldtitel tegen den wereldkampioen Joe Louis. De poging van promotor Hulls zou dus neerkomen op een gerechtelijke verhindering van de partij tegen Louis. Dinsdag heeft het hooggerechtshof te Londen uitspraak gedaan. Het verzoek van Hulls werd op formeel juridische gronden afgewezen. Tommy Farr kan nu dus boksen, waar hij wil en dat hij naar New York zal vertrekken, is thans wel zeker. Voor de tweede maal wordt Schmeling dus gepasseerd. Een volkomen analoog geval met de kwestie Braddock—Louis—Schmeling. ATHLETIEK. GEEN RECORDVERBETERING VAN PETIT. KOPENHAGEN, 14 Juli. Het is gebleken, dat Petit evenals de andere loopers Dinsdagavond niet 1500 M., doch slechts 1490 M. geloopen heeft, doordat men op een ver keerde plaats heeft laten starten. Daardoor vervalt de reeordverbetering over dezen af stand. Het Nederlandsch record blijft dus staan op naam van De Ruyter. HANDBAL. De onlangs vastgestelde ontmoetingen tus schen de eerste elftallen van den N. A. S. B. en Rapiditas hebben nu a.s. Donderdagavond 7 uur op het terrein aan den Vergierdeweg DEMONSTRATIE IN HET NOORDERBAD. Op een der komende Zondagen zullen zoo wel de dames als de heeren van Rapiditas tegen een nader bekend te maken club een Handbal-demonstratie op het strand vóór het Noorderbad geven. WTEI.RI.JDEN. DE TOUR DE FRANCE. BARTALI STAAKT DEN STRIJD. MARSEILLE. 14 Juli (A. N. P.) Op medisch advies heeft de Italiaansche renner Bartali, één der favorieten van den Tour de France, den strijd gestaakt. Hij is hedenmorgen niet vertrokken voor de 12e étappe.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1