Automatiek „Fluks" n ONMOGELIJK HYPOTHEKEN mm Ronselaars te Rotterdam gesnapt. MARKT BiniUflTIN LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd 't Opklapbeddenpaleis RUIMT OP Personeel aangeboden Twee mannen zouden naar Spanje worden gezonden. Verdachten ontkennen hardnekkig. Steuntrekker bleek over een bedrag te beschikken. Celd zou in de loterij zijn gewonnen. B'ij de Rotterdamsche rivierpolitie waren den laatsten tijd telkens weer klacMèn bin nengekomen, dat er aan boord van Rijn schepen in de Rotterdamsche haven pogingen in het werk werden gesteld om mensehen te vinden, die genegen waren om dienst te ne men bij de linksehe partijen in Spanje. Daar sedert korten tijd een maand geleden is bedoeld artikel in werking getreden het bevorderen van het dienstnemen bij de strijdmacht in Spanje strafbaar is gesteld, heeft de rivierpolitie direct alle middelen in het Werk gesteld om de gegrondheid van de gedane klachten te onderzoeken en dit heeft thans geleid tot aanhouding van eenige per sonen. tegen wie proces verbaal is opge maakt. Bij het allereerste onderzoek kwam reeds vast te staan, dat de 36-jarige S. W. K., wo nende aan den Wolphaertstoooht te Rotter dam, betrokken was bij de zaak. Deze man, van beroep koopman-havenarbeider-verze keringsagent, bovendien steuntrekker, ventte langs de schepen met scheermesjes en zoo doende kwam hij in kennis met talrijke per sonen, K. maakte dan een praatje over poli tiek en zoo terloops polste hij dan de mien- schen hoe ze over Spanje dachten. Wanneer hij meende, dat er wel iets in zou zitten, stelde hij ronduit de vraag of zij misschien interesse hadden om naar Spanje te gaan. Deze K. nu werd geschaduwd en het bleek de politie, dat hij diverse malen op straat sa menkomsten had met zekeren A. A. v. d. R., een 36-jarige havenarbeider-varensgezel, die een van de vooraanstaande leden van de communistische partij is. Het nader onder zoek wees uit, dat K. eigenlijk tusschenper- soon was tusschen dezen A. A. v. d. R. en de Spanje-enthousiastelingen. Wanneer iemand inderdaad naar Spanje wilde, dan zei K.: stel je maar in verbinding met A. A. v. d. R. Ook deze ontmoetingen hadden op straat plaats. Op verschillende tijdstippen zijn met dezen A. A. v. d. R. gezien de 34-jarige schip persknecht G. P. V. E. en de 39-jarige werk- looze schilder J. v. d. V. Deze beide mannen zijn aangehouden en uit het verhoor bleek toen, dat A A. v. d. R. hen had beloofd de zaak van het dienstnemen in Spanje voor hen te klaren. Zij zouden on geveer f 10 per dag verdienen. Aanvankelijk was er sprake van, dat zij in de mijnen zou den werken, maar tenslotte kregen zij toch het regelrechte antwoord, dat zij bij de re- geeringstroepen zouden worden geplaatst. Er werd een datum afgesproken, maar door verschillende omstandigheden werd het ver trek telkens weer verschoven. Definitief zouden de mannen evenwel ten slotte vertrekken op Dinsdag 13 Juli, van het station D. P., 's middags 1 uur. De politie was ter oore gekomen, dat dan een vijf- of zeven tal gegadigden zouden afreizen, maar ten slotte bleken alleen van E. en J. v. d. V. ge komen te zijn. Deze beiden stonden prompt om 12 uur op het stationsplein en wach tenwachten Een kaartje naar Bergen-op-Zoom Tegen kwart voor een arriveerde A. A. v. d. R., die beide mannen van geld voorzag. Hij voegde erbij, dat zij een kaartje Bergen op Zoom moesten koopen en verder dat zij, wan neer ze eenmaal op het perron waren geko men, net moesten doen of zij hem nooit eer der hadden gezien. De beide mannen kochten een kaartje, A. A. v. d. R. ging ook het perron op en het drietal deed alsof ze elkaar nooit hadden gezien. Maar A. A. v. d. R„ die later over een re tourkaartje Dordrecht bleek te beschikken, scheen nog andere kennissen op het perron te hebben. Hij wisselde namelijk telkens blikken en. teekenen, van verstandhouding met een anderen man, die blijkbaar ook met den trein mee moest en waarin de politie di rect een geleider van de beide naar Spanje vertrekkenden meende te ziien. Kort daarop kwam de trein en het heele gezelschap, de twee gegadigden, A. A. v. d. R. en de vierde man, die later bleek te zijn de 33-jarige W. van R., een losse werkman, woonachtig te Amsterdam, eveneens een lid van de communistische- partij en ook al voorzien van een spoorkaartje naar Bergen op Zoom, begaf zich in denzelfden wagen. Op dat moment had de politie gewacht. 'Alle uitgangen waren bezet en de vogels za ten in de kooi. De rechercheurs doken plot seling aan alle kanten op en het viertal werd aangehouden en uit den trein gehaald. Waarop zij elk afzonderlijk naar het bureau van de rivierpolitie zijn gebracht om te ver- hinderen dat ze nog met elkaar zouden spreken, Tegelijkertijd was S. W. K. in zijn woning aan den Wolphaertsbocht aangehouden en toen kon het verhoor van de heele groep beginnen Zonderlinge verhalen. Wat er toen te voorschijn kwam, was een aantal zonderlinge verhalen, waarvan een der mannen vermoedelijk buiten den waard had gerekend en zelf nog het slachtoffer is geworden. A. A. v. d. R. namelijk ontkende ooit voor Spanje geronseld te hebben. Ook hij was slechts een tusschenipersoon, een bemiddelaar. Maar in dit geval was hij er niet in geslaagd om in Spanje een anderen bemiddelaar te vinden, zoodat het hem niet gelukt* was deze mannen, die telkens weer weg wilden naar Spanje, daar een plaats te verschaffen. Ten einde raad had hij zich nu van deze mannen willen ontdoen door hen met een kluitje in het riet, of liever met een spoorkaartje naar Bergen op Zoom, te sturen. Erg aannemelijk klonk zulks niet en bo vendien was daar nog W. v. R. de Amster dammer, die niet alleen ook een kaartje Ber gen op Zoom in den zak had. maar tevens nog over f 150 aan contanten beschikte. Het merkwaardige was echter, dat deze W. van R. ook al steuntrekker was en het bevreemd de de politie zeer, dat hij zoo'n aanzienlijk bedrag met zich meedroeg. Een afdoende verklaring voor het geld kon de man niet geven, maar hij ontkende hardnekkig, dat 't bestemd was geweest om G. F. v. E. en J. v. d. V. voort te helpen. Verder ondervraagd deed hij het zonder linge verhaal, dat hij het geld uit een loterij had gekregen. Met een paar andere wer-k- looze vrienden had hij namelijk in de loterij gespeeld, en een prijs gekregen, Ieder f 250. schoon verdiend. De namen van de drie werk' loozen weigerde hij echter op te geven. Er is niets op tegen om in de loterij te spelen, met kennissen, maar wanneer de politie iets be- twijfelt, heeft zij nog meer pijlen op haar boog. Een een daarvan trof doel. Vertelseltje of niet, W. v. R. is het slachtoffer van zijn eigen woorden geworden. „Of hij dan deze extra inkomsten aan den steun had opgegeven?" Dat was de volgende vraag van de politie, waarop de man ontkennend1 moest antwoor den, zoodat hij als verdacht van oplichting is gearresteerd en ter beschikking van de Amsterdamsc-he politie gesteld. Bovendien kreeg hij ter zake van de ronselarij te Rot terdam nog een proces-verbaal, evenals W. K. en A. A. v. d. R„ (die verder op vrije voe ten zijn gesteld) wegens 't bevorderen van het dienstnemen bij de strijdmacht in Spanje De beide gegadigden, die tijdens de onder handelingen enkele malen voorschotten heb ben geïncasseerd, gaan vrij uit. Kapitein van de „Andra" vertelt, Behandeling in Spanje niet slecht geweest. Opstellen van verklaringen nam veel tijd in beslag. Ten kantore van het Nederïandsch be vrachtingskantoor te Rotterdam hebben wij vanmiddag een onderhoud gehad met den gezagvoerder van het stoomschip „Andra", den heer L. Drachten, wiens schip, zooals bekend, op 5 April bij de Spaansche kust in den grond is geboord. De bemanning van de „Andra" is op 5 Juni jl. te Rotterdam teruggekeerd, bij welke ge legenheid wij een onderhoud hadden met den eersten stuurman. Het verhaal, dat de stuur man ons deed over den plotseiingen aanval van een gewapenden treiler, waarbij de „An dra" zoodanig in de machinekamer werd ge troffen, dat twee opvarenden gedood wer den, waarna de overige leden van de beman ning in de reddingboot gingen, werd ons door den kapitein geheel bevestigd. Toen wij eenmaal in de reddingboot waren, aldus zeide de kapitein, viel er volgens mij geen gevaar meer te duchten. Had men ons willen ombrengen, dan had men ons schip direct in den grond kunnen boren of had men op ons kunnen schieten, toen wij in de boot gingen. ,Dat ons leven geen gevaar liep, bleek ook toen wij aan boord van den treiler waren genomen en later op den hulpkruiser, die ons te Ban Sebastian aan wal bracht. Wij werden wel als gevangenen behandeld, maar daarom was de behandeling niet direct slecht. Te San Sebastianwérden we in de gevan genis opgesloten, waar we al gauw bezoek kregen van den Nederlandsehen consul. Twee en twintig dagen heeft de bemanning in deze gevangenis in cellen gezeten. Op de vraag of de behandeling slecht was, zeide de kapitein dit te moeten ontkennen. Het was wel doodvervelend in deze gevangenis en de Spaansche begrippen over hygiëne zijn wel heel anders dan bij ons te lande, maar ten slotte aldus de kapitein, moet gezegd wor den, dat wij zeker niet anders dan de ove rige gevangenen werden behandeld. Het was in de gevangenis te San Sebas tian zeer vol en daarom werd de bemanning nadat de consul hiertoe had medegewerkt, overgebracht naar de gevangenis te Tolosa. Daar kwam men met alle twee-en-twintig op een groote zaal bijeen. De mannen hielden er den moed in met af en toe gymnastiek te doen en kaart te spelen met de kaarten, die een der Poolsche stokers teekende. Ook werd e'r een dambord gemaakt en werden er schij ven vervaardigd van oud brood. Over de voedselvoorziening had de kapitein niet te klagen. Met geld, dat men van de maatschappij had, kon men voedsel laten koopen. Dikwijls liet men sla en sardientjes halen. Van de bemanning waren bij den aanval op de „Andra" twee opvarenden gewond. Deze zijn te San Sebastian door een dokter die ook een gevangene was, behandeld. Een van deze gewonden, de eerste machinist, had men aanvankelijk niet in behandeling geno men, maar toen de kapitein hierom ver.- zocht, geschiedde het ten slotte. Uitgaande van de onaanvechtbare stel ling, dat een gevangenis nu eenmaal geen hotel is, meende de kapitein niet te mogen zeggen, dat hij en zijn mannen in Spanje slecht behandeld zijn. Toen de bemanning terug mocht naar Ne derland kreeg de kapitein verlof in een hotel te wonen. De consul maakte een en ander voor hem in orde. In dit hotel heeft de heer Drachten het eveneens goed gehad. Op de vraag, waarom hij langer in Spanje heeft moeten blijven antwoordde de kapitein, dat men hem pas later heeft laten vertrek ken, om eerst nog allerlei officieele verkla ringen af te leggen. Het afnemen van ver- hooren en het opstellen van verklaringen nam altijd veel tijd in beslag. De Spaansche mentaliteit, aldus de kapitein, is nu eenmaal zoo, dat men er alles in een uiterst langzaam tempo afdoet. Uit naam van zijn maat schappij heeft de kapitein bovendien gepro testeerd tegen het in den grond lboren van de „Andra". Wat er van deze protesten te recht zal komen, evenals van een eisch tot schadeloosstelling, kan nog moeilijk gezegd worden. Zaterdag jl. kreeg kapitein Drachten de mededeeling, dat hij Spanje mocht verlaten. Er moesten toen nog eenige papieren in or de gebracht worden, zoodat hij eerst Maan dag de reis kon aanvangen. VOETBAL. De indeeling der Westelijke eerste klasse. Naar de N.R.Ct. verneemt, zal de indeeling van de Westelijke eerste klasse voor het sei zoen 1937-1938 als volgt worden: Af deeling I: Ajax, D.W.S., Sparta, Excelsior, R. F. C., H.D.V.S., H. B. S., D. F. C., K.F.C. en Stormvogels. Af deeling II: Feijenoord, Xerxes, C.V.V., D. H. C., A.D.O., V.U.C. Blauw Wit, Haarlem, 't Gooi en V.S.V. DE TOUR DE FRANCE. Fraaie prestatie van van Anton Schendel. Sylver Maas nog steeds leider. Uit Montpellier: De- étappe van Woensda: werd in twee gedeelten verreden n.l. van Toulon naar Nimes over 112 K.M. en een tweede gedeelte van Nimes naar Montpellier over een affstand van 51 K.M. Anton van Schendel heeft een uitstekende prestatie verricht door in het eerste gedeelte als derde te eindigen in Silik Jl'^PlillPl den zelfden tijd als WmÊÉM, de winnaar, de "s Fransche individueel Antoine. Ook van Nimes naar Montpellier be- vond onze landge- noot zich steeds in de voorste gelederen; wederom kwam hij door de finish in Anton van Schendel. denzelfden tijd als de winnaar, de Zwit ser Pedroli. In verband met het feit, dat Antoine, Mar- caillou, Anton van Schendel, Introzzi, Zim- mermann en Lowie in de étappe naar Nimes niet minder dan tien minuten, voorsprong hadden genomen op het groote peloton, is onze landgenoot in het algemeen klassement verscheidene plaatsen omhoog geklommen, n.l. van de 52ste naar de 46ste plaats. Sylvér Maes leidt nog steeds in het alge meen klassement, doch zijn voorsprong op Lapetoie is kleiner geworden, dank zij het feit, dat op het tweede gedeelte, ongeveer 15 K.M. vóór Montpellier, de Belg een lek ken band kreeg, wat natuurlijk het sein voor den Franschman was, om er 'tusschen uit te- trekken. Het algemeen klassement luidt: 1. Sylver Maes (België) 80 uur 15 minuten 45 sec.; 2. Lapetoie (Frankrijk) 8'0 uur 18 minsten 3 sec.; 3. Vicini (Italië) individueel, 80 uur 20 minuten 58 sec.; 4. Disseaux (België) 80 uur 21 minuten 2 sec.; 5. Vissers (Bel gië) indivudueel, 80 uur 22 minuten 15 sec. 6. Aimberg (Zwitserland) 80 uur 23 minuten 6 sec.; 7. Lowie (België) 80 uur 36 minuten 55 sec.; 8. Vervaecke ((België) 9. Ohoque (Frankrijk); 10. Marcaillou (Frankrijk); 46e Anton van Schendel 82 uur 58 minuten 58 sec. Het landenklassement is als volgt: 1. België 241 uur 13 minuten 42 seconden; 2. Frankrijk 241 uur 45 minuten 36 sec.; 3. Duitschland 244 uur 24 minuten 36 sec.; 4. Italië 244 uur 55 minuten 29 seconden. 5. Zwitserland 245 uim 26 minuten 31 seconden. 6. Spanje 247 uur 13 minuten 7 sec. VEEMARKT. Rotterdam 13 Juli 1937. Totaal aanvoer 2990. Paarden 195, veulens 41, magere runderen 715, vette runderen 745, vette kalveren 112, graskalveren 128, nuch tere kalveren 718, schapen en lammeren 253, varkens 2, bokken en geiten 81. Prijzen per K.G. vette kóéien le kw. 76, 2e kw. 68, 3e kw. 5262; vette ossen le kw. 72, 2e kw. 68, 3e kw. 5262; stieren, le kw. 70, 2e 65, 3e 60; vette kalveren le kw. 100, 2e kw. 90, 3e kw. 7075; schapen le kw. 52, 2e kw. 46, 3e kw. 76; lammeren le kw. 60, 2e kw. 55; 3e kw. 50; graskalveren 2e kw. 58, 3e kw. 48; nuchtere kalveren le kw. 52, 2e kw. 48, 3e kw. 44; slachtpaarden le kw. 58. 2e kw. 53, 3e kw. 45. Prijzen per stuk, schapen le kw. 30, 2e kw. 2520; lammeren le kw. 17. 2e kw. 1410; nuchtere slachtkalveren le kw. 14, 2e kw. 128; nuchtere fokkalveren le kw. 19, 2e kw. 17—15; slachtpaarden le kw. 280, 2e kw. 215-^135; werkpaarden le kw. 365, 2e kw. 315 —200; hitten le kw. 200, 2e kw. 170130; veulens le kw. 140, 2e kw. 12080; Stieren le kw, 350, 2e kw. 290—190; kalf koeien le kw. 28-5, 2e kw. 245175; melkkoeien le kw. 290, 2e kw. 250—185; varekoeien le kw. 200, 2e kw. 170130; vaarzen le kw. 190, 2e kw. 145—110; pinken le kw. 155, 2e kw. 125100, graskalveren le kw. 60, 2e 'kw. 40—20; hok ken en geiten le kw. 12, 2e kw. 8,-5 Overzicht: Vette koeien en ossen, aanvoer: ruimer, handel: matig, prijzen: iets lager. Stieren, aanvoer: groot, handel, stroef, prijzen: lager. Vette kalveren, aanvoer: matig; handel: redelijk, prijzen: hoog. Schapen en lammeren, aanvoer: veel rui mer, handel: slecht, prijzen: als Maandag. Nuchtere slacht- en fokkalveren, aanvoer: iets korter, handel: redelijk, prijzen, gedrukt. Paarden, aanvoer: iets grooter, handel: stug; prijzen: iets minder. Kalf- en melkkoeien, aanvoer: iets grooter, handel: zeer kalm, prijzen: iets hooger d.v.w. MARKT PURMEREND. Dinsdag 13 Juli 1937. Gemeentelijke Kaasbeurs. Verhandeld 19 partijen, wegende 66.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 21.50. Kleine Boerenkaas 12 per 100 kilo met Rijksmerk f 20.50. Goudsche kaas 1 per 100 kilo met Rijks- merk f 21. Volvette kaas 2 per 100 kilo met Rijks- merk f 22. Boter 1066. Laagst prijs f 1.47 per kilo. Runderen totaal 587 stuks. Vette koeien 280 st. f 0.62f 0.78 per kilo. Gelde koeien 155 ct. flOOf 200 per stuk. Melk koeien 108 st. f 1.65—f 280 per stuk. Stieren 44 st. f 0.52—f 0.62 per kilo. Paarden 16 st. f 120f 190 per stuk. Vette kalveren 69 st. f 0.30f 0.60 per kilo. Nuchtere kal veren voor de slacht 373 st. f 5—f 13 per stuk Nuchtere kalveren voor de fok f 10—f 15 per stuk. Vette varkens 233 f 0.49—f 0.51 per kilo Magere varkens 69 st. f 20—f 30 per stuk Biggen 233 st. f 13f 18 per stuk Schapen 427 st. f 15—f 29 per stuk. Bokken 55 st. f 4f 14 per stuk. Lammeren 690 st. f 11f 6 per stuk. Kipeiren f 3.60f 4 per 100 stuks. Eend eieren f 2.60 per 100 stuks. Piepkuikens f 0.60f 0.70 per kilo.. Oude kippen en hanen f 0.321/2f 0.42i/$ per kilo. Konijnen f 0.30— f 1.40 per stuk. Eenden f 0.20f 0.60 per stuk Duiven f 0.40 pér (paar. Eendeieren A f 3.50— f 3.80. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer 70000 Eendeieren f 7.80—f 2.90. 75.000 Kippeneieren. 05—66 kilo f 3.85—f 4.00. 63—64 kilo f 3.80—f 3.90. 60—62 kilo f 3.65—f 3.85. 58—59 kilo f 5.55—f 3.70. 55—57 kilo f 3.50—f 3.80. Dr. D van der Kooi AFWEZIG tot nadere aankondiging. Praktijkwaarneming als ge woonlijk. Gevraagd een bekwame Mangelster Firma Kloes, Terrasweg 16-18, Santpoort. Onze Reparatie is STERK en NIET DUUR. Schoenmakerij „De Econoom" Kalverstraat 14, Tel. 5162 IJmuiden-Oost, IJ. W. V. „DE KENNEMËR JAGERS". 1 Wandelt met ons mee en wordt lid. Alleen wandelen en van de natuur genieten. Geen marschwedstrijden. Zondagsmorgens half 9 en Dinsdagavonds 8 uur vanaf Kennemerplein. Inlichtingen: Groeneweg 45 en Velserduinwg 328. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING K. ACKEMA Telef. 12682 Haarlem Beverwijk: Zeestraat 76 Spreekuren: Vrijdags 103 uur (Na afspraak ook andere dagen). Kunstgebitten 35.m. garantie Pijnloos trekken 'nbegrepen. Officieële (Crisis) bekendmaking RESTITUTIE TEELTHEFFING LATE AARDAPPELEN. Aan de telers van late aard appelen wordt in herinnfering gebracht, dat het onder bepaal de voorwaarden mogelijk is, res titutie ,van teeltheffing te ver krijgen, indien ten genoege van de Nederlandsche Akkerbouw Centrale kan worden aange toond, dat de opbrengst van de door den teler met aardappelen beteelde oppervlakte door an dere oorzaken dan hagelslag minder dan 5.000 kg. per ha. be draagt. In dergelijke gevallen moet tenminste 14 dagen voordat de teler zal rooien een aanvraag tot restitutie via de provinciale landbouw-crisis-organisatie in zijn provincie bij genoemde Centrale worden ingediend. Zoolang de aanvrage in be handeling is mag niet met rooien worden begonnen, tenzij door of vanwege genoemde Cen trale dan wel door den Centra- len Crisis-Controledienst toe stemming daarvoor is gegeven. 's-Gravenhage, 14 Juli 1937 uit Kennemerland 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. Bitfibaiteod Mj voorultbetoUog) Luidsprekers, na O tmr 's och tends aangeboden, kunnen niet op denzelfden dag worden gepiaatst, FLINK MEISJE gevraagd v. d. morgenuren, niet beneden 17 jaar, 22 Juli19 Aug. Aanm. de Genestetlaan 9. Driehuis. prijs f 1.41. Hoogste MOTORZEILSLOEP te koop, voorzien van kajuit, met uitslaan de kooien en volledig zeiltuig, af in. 9 x 2.60 Mtr. Te bevr. Stations weg K 70 Velsen, 'Huizen „Riet vink" LEERT AUTORIJDEN 12.50 per cursus, wagen verzekerd, bij garage A. Kamp, Tel. 10029, Jan Nieuwenhuyzenstraat 10-14. Luxe verhuur met en zonder chauffeur. SLAG WERKLES gevr., v. gerout. werkend slagw.-music. Br. met opg. v. cond. G 95 67 bur. v.d. bl. REVUEGEZELSCHAP vraagt da me, geschikt voor solo- of duet zang. Brieven of aanm. Lindenstr. 28, Hrl.Nrd. Voor huishouding Gevraagd FLINKE HULP IN DE HUISHOUDING te Bl'daal; klein gezin. Brieven onder nummer G 9469 bur. van dit blad Gevr. voor z. s. mog. een FLINK MEISJE, in- of extern, voor licht huish. werk, gewend bij kinderen, goed kunnende naaien. Tel. 26739. Pentislaan IA, tramhalte Bentveld Gevr. te Heemstede per 15 Aug. NET MEISJE v. d. en n., zelfst. k. werken en koken. Br. G 9471 bur. van dit blad DAGMEISJE gevr., in klein gezin leeftijd 141*6 jaar, van 8.30 tot 2 xiur. Zonnebloem laan 26, Aer- denliout. Gevraagd NET MEISJE voor drie dagen per week, van 's morgens 9 tot 2 uur. Ramplaan 64, Overveen. WERKSTER gevraagd, voor 1 dag per week. Br. G 9 5 01 bur. van dit blad Gevraagd net zindelijk MEISJE voor de morgenuren, beneden 16 j. Aanb. Vrijdagavond 78 uur: Tetterodestraat 23. TE KOOP nog enkele pracht vrije HEERENHUIZEN op eigen grond, inh. 6 kamers, zolder, voor- en achtertuin, poort, schuur, vaste waschtafel, pracht tegelw., marmer en glas in lood. Prijs 4200.— vrij op naam. Ruime hyp. 4% disponibel. Een buitengewone geldbelegging. Brieven onder nr. 7182 Bureau van dit Blad. op HUIZEN en LANDERIJEN tegen zeer gunstige voor- waarden, van twee financiëele instellingen. Inlichtingen Bureau „DE SCHAKEL", Populierenlaan 146, Beverwijk, Telefoon 3364. Zomer-gloed verhit ons bloed. Ook daarom smaakt „FLUKS"- IJS zoo goed. „FLUKS'MJS, lekkerst luxe-ijs, italiaansch type, doch met groo ter zuivelgehalte, per royale portie één penning. VANILLE-, SINAASAPPEL-, AARDBEIEN-, MOCCA-I3S. „FLUKS"-I)S, fijnste ijs, luxe ijs. GROOTE HOUTSTRAAT 21, HAARUEM. Mevr. Dr. Campagne vraagt met 1 Augustus DIENSTBODE. Ver- spronckweg 29. FLINK MEISJE gevraagd voor halve dagen, loon 3 per week. Prinsessekade 26. Gevr. per 1 Aug. flink MEISJE, voor d. of d. en n., zelfst. k. w. en k., katoen drg., voor ochtend uren. Hulp aanw. Aanmelden na uur Hartenlustlaan 7, Bloe- mendaal. Terstond gevraagd in klein Rust huis ONGEDIPL. VERPL. Br. m. verlangd salaris no. G 9540 bur. van dit blad DAGMEISJE gevraagd, pen 1 Aug. van 9 tot 4 uur. Jac. v.. Campen- straat 41, Heemstede NET MEISJE gevraagd, van 8.30 tot 12.30 uur. Pieter Kiesstr. 13, Haarlem NET DAGMEISJE gevr., van 8-3 uur. Zandv.laan 24, Heemstede NET MEISJE gevr. teg. 1 Aug. v. d. en n., P.G., zelfst. k. w. en k„ boven 20 jaar. Br. G 9 539 bur. van dit blad MEISJE-ALLEEN gevr. voor di rect of 1 Aug. in kl. stil gezin. Aanm. Grenslaan 8, Bentveld. Gevr. FL. DAG-, 2e MEISJE, zelfst. lc. werken, keukenm. aan- w., benevens meerdere hulp. Aan- m. Donderd. en Vrijd. Westerduin weg 2, A'hout-Bentveld. HUISNAAISTER gevr., van 9 tot :ur. Br. G 9570 bur. v. d. blad Gevraagd voor direct MEISJE V- halve dagen, leeftijd 1617 jr. Aanmelden na 7 uur Heussens- straat 52. HUISHOUDSTER gevr., door ca féhouder, ongehuwd, genegen in de zaak te helpen, tusschen 25 en 40 jaar, weduwe geen bezwaar. Br. met opgave prijs en godsdienst G 9583 bur. van dit blad NETTE KINDERJUFFROUW ge vraagd. Mevr. Hoorn, Barteljoris- straat 27. Nette ongehuwde WERKSTER zoekt werkhuizen, eenige dagen vrij hebbende. Br. G 959 8 bur. van dit blad Voor bedrijf Eenige flinke JONGENS gevr., tusschen 912 en 25. Zich mel den bij J. Seyffert, Loodindustrie, Oudeweg 121, Haarlem VOLONTAIR gevraagd om in het Radiovak opgeleid te worden. Br G 9506 bur. van dit blad AANK, KANTOORJUFFR. gevr., op klein kantoor te Heemstede, voorloopig van 91. Vereischt: steno-typen en accuraat werken. .Uitvoer, brieven m. opg. verl. sa laris nó. G 9507 bur. van dit blad JONGEN gevraagd, leeftijd 14-15 jaar. Tabakskerverij Nw, Kerks- plein 14 Vleeschhouwerij Firma PI. J. D. Daudey vraagt een GEVORDERD LEERLING, na 7 uur. NET DAGMEISJE gevraagd, van goede getuigen voorzien, 6 per week. Heerenweg 113, Pleemstede Gevr. LEERMEISJE voor het ma ken van bedrijfskl., met vollen kost. Br. G 9 5 33 bur. van dit blad WINKELJUFFROUW, aankom.., gevraagd. Filiaal Crama, Bloe- mendaalscheweg 105, Bloemend. Damast bedstellen, gegar. on vermengde Javakapok, zware vulling, m. kussen, 1 persoona 11.75, 2 pers. 17.90. Opklap- bedden ombouwen spotprijzen. Orionweg 8, gesl. huis, tel. 23932 Voor huishouding Plaats gez. v. MEISJE v. 15 jr., bij geg. Chr. fam., als kinderm. of iets dergel., kl. jr. Chr. Nijverh.- sch. doorl. Br. G 9532 bur. van dit blad NETTE ONGEH. WERKSTER b. z. a. voor de middaguren, oud 23 j. Br. G 9475 bur. van dit blad DAME, 3 6 j., diploma zlekenverpl. zoekt plaatsing in goede huish., waar hulp voor ruw werk aanw. Uitst. kunn. koken, of assistentie dokter. Br. G 9476 bur. v. d. blad NET MEISJE b. z. a., 21 jaar, v. halve d. of eenige dagen oolc v. noodhulp. Br. G 9 327 bur. van dit blad B. z. a. NET MEISJE als nood hulp v. 25/71/2 Aug., v. d. en n. Leeft. 2 5 j. Br. G 95 08 bur. van. dit blad B. z. a. BESCH. MEISJE voor d. en n., tegen 15 Aug., v. g. g. v. Br, G 9546 bur. van dit blad B. z. a. HUISNAAISTER voor het maken van chique japonnen, man tels, lcinderkleeding, verstelwerk, werkt ook hij zich aan huis. Pri ma referenties, 2 p. d. Br. G 9547 bur. van dit blad WIENER COUPEUSE b. z. a. voor zeer chique japonnen, bill. cond. Tel. 17963. Br. G 9548 bur. van dit blad NETTE JONGE WERKSTER b. z. a. voor eenige ochtenden en middagen, v. g. g. v. Br. G 9 535 bur. van dit blad NETTE WERKSTER b. z G 9 573 bur. van dit blad Br. GED. COUPEUSE z. z. gaarne ge- pl. bij 1 kl. naaister of thuiswerk. Br. G 9592 bur. van dit blad Voor bedrijf NETTE JUFFR. b. z. a. voor be diening in buffet of dergel., liefst Zat. en Zondag. Br. G 9530 bur. van dit blad WINKELJUFFROUW. Net meisje 22 j„ R.K., zoekt betr. als winkel- juffr., onv. in welke branche. In tern. I-Iaarlem of omstreken. Br. G 9 509 bur. van dit blad BESCH. JONGEDAME, 2 6 jaar oud, in bezit van Akte Fraaie en Nuttige Handwerken, diploma ty pen en leerbewerken, zoekt werk voor direct of later. Br. G 9 599 bur. van dit blad SMID vraagt tijdelijk werk ter voorkoming stijve hand. Loon geen noodzaak. Br. G 9600 bur. van dit blad B. z. a. BEKWAAM CHAUFFEUR voor vracht- of expeditie-auto, in 't bezit van chauff., diploma, weg bekend. Br. G 9602 bur. v. d. bi.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4