Moeizame voorbereiding van de rioleeringsplannen. Belangrijke vraagstukken eischen voorziening. Het is niet te onekennen, dat het gemeente bestuur van Beverwijk na de vereeniging van de gemeente Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin voor moeilijke vraagstukken kwam te staan, vraagstukken, die nog dringender om een oplossing vroegen toen een groote ge meenschap ontstond, waarvan de jongste helft van stonde af aan aanspraken deed gelden van gelijke rechten. Nu is een jaar slechts een zeer korte tijd, maar reeds kan men constateeren, dat het gemeentebestuur de zaken met voortvarend heid heeft aangepakt. Wij wijzen daarvoor op de ongetwijfeld belangrijke verbeteringen, die bijvoorbeeld in de badplaats Wijk aan Zee zijn tot stand gekomen. *Er zijn evenwel ook vraagstukken, waarvan de voorbereidingen een veel langeren weg behoeven en deze arbeid van het gemeentebestuur treed nu niet zoo aan den dag. Wij bedoelden hiermede dan in het bijzonder de rioleeringsplannen, die van niet te overschatten beteekenis voor onze ge meente zijn. Zij wachten sinds jaar en dag op uitvoering en de noodzakelijkheid daarvan is meer dan ooit aan den dag gekomen; toen een maal de „erfenis" van de fusie onder het oog werd gezien. Het ontbreken van een riolee- ring te Wijk aan Duin is oorzaak geworden van toestanden, die in een geordende samen leving niet door den beugel kunnen. Het „nood breekt wet" heeft dikwijls moeten gel den, met het gevolg: misstanden, die niet uit konden blijven. Voor Beverwijk klemt reeds eenige jaren het vraagstuk van den afvoer van het rioolvuil, dat, zooals men weet, ten slotte in de haven terecht komt. Daardoor is deze haven langzamerhand geworden een open vergaarbak voor den inhoud van de riolen. De vervuiling van de haven. Men kent de klachten van de bewoners van de Meer en de Breestraat over den walgelij ken stank, die uit de inktzwarte substantie, welke onze haven vult, opstijgt. De menschen kunnen geen frissche lucht in hun woningen binnenlaten- Zoodra zij een venster open zet ten trekt de onrasselijk makende walm hun huizen binnen. Wij behoeven alle narigheden daaraan verbonden niet te omschrijven, kort weg gezegd: men wordt ziek van den nim mer wijkenden stank. Deze toestand dateert eigenlijk van de laat ste jaren. Ook vroeger loosde Beverwijk het rioolvuil in de haven. Er was een natuurlijke verversching van het water vanuit den polder en al was de toestand niet ideaal, het was dragelijk. Nu mag niet uit het oog worden ver loren, dat de bevolking intusschen vrijwel is verdubbeld, er kwamen meer woonwijken en vanzelfsprekend ook meer aansluitingen op de rioleering. In nieuwe huizen plaatste men waterclosets en ook in talrijke oude woningen volgde men dit voorbeeld. De beerputten hadden afgedaan, de closets werden op de rioleering aangeslo ten en de faecaliën werden afgevoerd naar... de haven. Bovendien is het aantal industrieën toege nomen en ook daarvan komt afvalwater in het Beverwijksche vaarwater terecht. Het niet te vermijden gevolg was een alge- heele vervuiling van het havenwater met alle narigheden daaraan verbonden. Ook in dezen zomer heeft de haven, die overigens zoo'n eer vollen staat van dienst heeft in den ontwik kelingsgang van onze gemeente, zich niet on betuigd gelaten en in overvloedige mate kwa lijk riekende gassen geproduceerd. Het regen de natuurlijk weer klachten; ook door middel van ingezonden stukken gaf men aan zijn mis noegen uiting. Het gemeentebestuur werd ver weten, dat het deze zaak niet met voldoende spoed behandelde en dat vestigde den indruk, alsof deze belangrijke aangelegenheid maar zoo'n beetje „en passant" werd behartigd. Het was ons bekend, dat het gemeentebe stuur zich juist enorm veel moeite heeft ge geven en dat nog doet, om de uitvoering van de rioleeringsplannen te bespoedigen, maar nochtans vordert de zaak slechts moeizaam. Hoe staat het nu met de voor bereiding? Wij hebben den heer W. van Dok, wethou der van Openbare Werken, verzocht een „praatje" met ons te houden over den stand van zaken betreffende de rioleeringsplannen. Wij schrijven met opzet „een praatje maken", omdat het om allerlei redenen voor het ge meentebestuur onmogelijk en in het belang van de zaak, naar wij meenden te kunnen constateeren, zelfs ongewenscht is positieve mededeelingen te doen. In de eerste plaats merkte wethouder Van Dok op, dat het gemeentebestuur tegen over vallen op zijn beleid in de couranten niet kan en mag ingaan. Dit houdt verband met de vraag, wat de beste wijze is om het gemeente belang te dienen. De wethouder herinnerde er aan, dat reeds in 1934 het rioleeringsplan aanhangig is ge maakt bij het Werkfonds in Den Haag. De onderhandelingen zijn toen vastgeloopen, om dat het plan voor den aanleg van een primai- ren weg aan de orde kwam. Zooals men zich zal herinneren is men nog voornemens ge weest deze weg over de haven te leiden. Intusschen heeft het gemeentebestuur niet stil gezeten en men kan wel zeggen, zoo voegde de wethouder er aantoe, dat zelden een zaak aan de orde is geweest, waarvoor zooveel is, gedaan. Het plan was eigenlijk rijp voor uitvoering, maar alleen was nog de vraag niet opgelost, waar uiteindelijk het rioolvuil zou belanden. Oorspronkelijk was het plan, om aan de Pijp een zuiver-installatie te bouwen, waarna het rioolwater tenslotte in het Noordzeekanaal zou worden afgevoerd. Zoowel met Waterstaat als met Volksgezondheid werden en worden nog steeds onderhandelingen gevoerd. Ten slotte heeft ook de bouw van een zuiverin- richting, om het zoo uit te drukken, eenige „nuances". De kwestie van de reiniging van het afvalwater gaat ten aanzien van de graaa van zuiverheid ook met duizenden guldens ge paard. Ook thans heeft het bekende bureau van Op ten Noord en Scheffer het plan ter fine van advies; dit geldt evenwel niet het partiëele plan, maar het rioleeringsplan in zijn geheel. Inmiddels is nog steeds niet tot oplossing gebracht de vraag, waar de afvoer zou ge schieden. Er deden zich andere mogelijkheden voor, waarbij echter ook de belangen van an dere gemeeenten zijn betrokken en aangezien ook daarover nog geen beslissing is genomen, geeft dit ook aan het Beverwijksche plan ver traging. Afgezien van deze beslissing had Beverwijk aan het plan reeds voor een groot deel uitvop- ring kunnen geven, wanneer men al vast met de werkzaamheden in de gemeente had kun nen beginnen. Dat is b.v. bok in de gemeente Velsen geschied. Aan Beverwijk werd dit ge weigerd. Zelfs een begin van uitvoering werd door Den Haag niet toegestaan. En zoo komt het, dat Beverwijk nog steeds opgescheept zit met een verouderd rioleeringsstelsel en met een haven, die tot openbare verzamelput is gedegradeerd, niet alleen voor het eigen rio- lenstelsel, dat daarin nu eenmaal uitmondt, maar ook voor ongerechtigheden, die daarin op „clandestiene" wijze worden binnenge smokkeld. Er is nog een belangrijk punt, dat de wet houder ons terloops mededeelde. Dit: wanneer Beverwijk eenmaal zijn zuiver-inrichting in werking stelt, dan zal dat ook moeten gebeuren op de terreinen van fabrieken, die nu over de verontreiniging van de haven klagen. HET HOOI BROEIT. Woensdagmiddag werd de hulp van de brandweer ingeroepen voor een geval van hooibroei. In een hooiberg aan den Heems- kerkerweg waren de verschijnselen van hooi broei zoo verontrustend, dat de eigenaar, de heer K. Fiseier ieder oogenblik vx-eesde de vlammen te zullen zien uitslaan. Toen de motorspuit arriveerde was reeds een groot gedeelte van het hooi uitgestoken, maar ondanks dit voordeel heeft men geruimen tijd met twee slangen op de waterleiding moeten spuiten om het ergste gevaar te bezweren. Voor alle zekerheid werd een wacht bij den hooiberg geplaatst, teneinde eventueel weer direct hulp te kunnen bieden. HET SCHOOLREISJE VAN DE OPENBARE SCHOOL, De oudercommissie van de openbare lagere school deelt ons mede, dat het schoolreisje morgen, Vrijdag 16 Juli zal worden ge maakt. De reis gaat per autobus naar Amsterdam, waar de kinderen een rondvaart door de ha vens maken. Vervolgens brengen de bussen de jeugd naar het mooie Gooi. Wanneer de we gen dat toelaten zal de tocht terug naar Am sterdam langs de schilderachtige Vecht wor den gemaakt. De gemeentelijke lichtbedrijven in 1936. Tien jaren gas van het Hoogoven- bedrijf. Winst ƒ86179.80. Verschenen is het verslag omtrent den toe stand en de exploitatie van het gemeentelijk gas- en electriciteitsbedrijf over het jaar 1936. Op 2 December 1936 was het tien jaar ge leden, dat het gasproductiebedrijf werd stil gelegd en het voor de gasdistributie benoo- digde gas werd betrokken van de Konink lijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfa brieken N.V. te IJmuiden. Sindsdien is het het gasbedrijfrcrescendo gegaan. Aan de af nemers kon een goed pioduct worden gele verd tegen lagen prijs. Aan de gemeente kon gedui'ende dien tijd een totale netto-winst worden uitgekeerd van f 384.320.58, terwijl op liquidatie en activa kon worden afge- schreven een bedrag van f 403.132.72. Indien men bedenkt, dat voor 1927 nimmer eenige noemenswaardige winst kon worden uitgekeerd, dat de afschrijvingen te laag en de gasprijzen aan den hoogen kant woi-en, dan kan gezegd worden, dat de in 1926 ge dane transactie, zoowel voor de gemeente als voor de gasvei'bruikers een goede is ge weest. De lengte van het gasbuizennet vermeer derde met 56 K.M. tot een totale lengte van 76 K.M.; het aantal geplaatste gasmeters van 3215 tot 5668. terwijl het gasverbruik steeg van 1.125.453 kub. M. tot 2.881.036 kub. M. of per geplaatsten meter van 453 kub. M. tot 508 kub. M. per jaar. De gemiddelde op brengst van het gas daalde van 11.7 cent in 1926 tot 6 6 cent per kub. M. in 1936. Als gevolg van het betrekken van cokes- ovengas was het mogelijk de aangrenzende gemeenten, alsmede de gemeenten Uitgeest en Limmen van gas te voorzien, zoodat ook de inwoners van die gemeenten van de aan het gebruik van gas verbonden voordeelen en gemakken kunnen profiteeren. Het gasverbruik, dat van 1933 tot Juli 1936 vrijwel constant bleef, vertoonde na dien tijd weer een stijging, hetgeen natuurlijk een verheugend ver-schijnsel is. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het door werken van de verlaging van den gasprijs, die vooral aan de muntgasvei-bruikers is ten goede gekomen, alsmede aan de intensieve acquisitie, die vooral onder de muntgasver- bruikers gevoerd wordt en van stimuleeren- den invloed is op het verbruik. Met het huisbezoek wordt systematisch voortgegaan en het is merkbaar, dat dit door de verbruikers op prijs wordt gesteld. In to taal werden tot 31 December 1936 in de ge meente Beverwijk 1600 verbruikers bezocht. In het afgeloopen wintei-seizoen werden 36 kookdemonstraties gegeven, die door 1404 personen werden bezocht. Het gasverbruik. In 1936 is ingeboekt 2.881.036 kub. M. of 23.476 kub. M. meer dan in 1935. De afgifte was 2.879.836 kub. M., waarvan 35903 kub. M. aan gasverlies. Het gasvei-lies was belangrijk minder. Per K.M. uur was het verlies in 1936 54 Liter te gen 101 Liter in 1935. Afgegeven wei*d: gewoon gas muntgas. Beverwijk: 1.292.993 M3. 984.333 M3. Heemskerk: 54.498 M3. 93.897 M3. Uitgeest: 88.781 M3. 113.989 M3. Limmen: 8.217 M3 42.564 M3. Straatverlichting: 139.771 M3. Eigen gebruik: 24.890" M3. De balans vertoont een eindbedi-ag van f 1.399.035,52. De aan de gemeente uitgekeerde winst be droeg in 1936 een bedrag van f 23.583,68. Electriciteitsbedrijf. Niettegenstaande de nog steeds ongunstige tijdsomstandigheden blijft het stroomver bruik zich in gunstigen zin ontwikkelen. Het verbruik steeg ten opzichte van 1935 met 6.08 pet. Door het P.E.N. werden geleverd 1.193.650 K.W.U. De transformatorverliezen waren 118.260 K.W.U. In 1936 werd afgeleverd 1.004.330 K.W.U. tegen 946.756 K.W.U. in 1935, een vermeerde- ring alzoo van 57.574 K.W.U. De balans van het Electriciteitsbedrijf vertoont een eindcij fer van f 407.427,99. De aan de gemeente uitgekeerde winst bedroeg f 62596.21. zoodat in totaal van het gas- en electriciteitsbedrijf een bedrag van f 86.179,89 in de gemeentekas vloeide. OPENBARE LES. Op Dinsdag 20 Juli wordt in de Christelijke school aan den Noorderwij kweg een openbare les gehouden. TRAIN1NGSWEDSTRIJDEN. Een aantal Beverwijksche voetballers ne men ijverig deel aan de vanwege den K.N.V.B. ingestelde, training onder leiding van Bob Glendenning, den ti-ainer van het Ned. elftal. Op het E.D.O.-terrein werd een oefenwed strijd gespeeld onder leiding van Glenden ning, waaraan o.m. deelnamen de spelers v. d. Kolk, v. d. Wal en Hoen van de Kennemei-s, De Ruyter van Beverwijk en Duineveld en v. d. Zon van Kinheim. Hedenavond wordt op het terrein van R.C.H. te Heemstede wederom een wedstrijd ge speeld. FIETSTOCHT VAN R. K. WERKLOOZEN. Dertig R. K. werkloozen hebben onder lei ding van kapelaan Dr. Holthuizen een fiets tocht gemaakt naar Egmond. Allereerst werd een bezoek gebracht aan den St.-Adelbertusakker, waar omtrent dr. Holthuizen verscheidene historische bijzon derheden mededeelde. Het volgende bezoek gold de piorij van de Paters Benedictijnen, die het gezelschap om trent de oude en de te stichten abdij van voor lichting hebben gediend. Ten slotte bereikte het gezelschap het eigen lijke doel van den tocht, het R.K. werkkamp „Vreden|£ein", waar den deelnemers een gast vrije ontvangst werd bereid. Het kamp werd bezichtigd en men kreeg een goeden indruk van het kampleven. Na de koffie werd de reis naar huis aanvaard Op den terugweg wei-d nog een bezoek ge bracht aan de bedevaartsplaats Runxputte bij Heiloo. Zeer voldaan over het uitstapje arriveerde het gezelschap in den vooravond weer te Beverwijk. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 14 Juli 1937. Prijsnoteering: Waschpeen per kist f 0.060.08. Spinazie per kist f 0.751.00. Sla (100 stuks) f 0.80—1.60. Postelein per kist f 0.260.30. Andijvie per kist f 0.450.65. Wortelen per bos f 0.060.10. Rabarber per bos f 0.02J/20.06. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Bloemkool le per stuk f 0.120.20. Bloemkool 2e, per stuk f 0.050.08. Aardappelen per 100 K.G. f 3.504.10. Peulen per K.G. f 0.12—0.20 Doppers per K.G. f 0.120.18. Capucijners per K.G. f 0.160.22 Witte Capucijners per K.G. f 0.120.16. Raspers per K.G. f 0.14—0.20. Groentjes per K.G. f 0.14. Snijboonen per K.G. f 0.180.26 Dikke boonen per K.G. f 0.170.25. Tuinboonen per K.G. f 0.060.09. Asperges le wit per bos f 0.36—0.40. Asperges 2e wit per bos f 0.120.14. Asperges le bl. per K.G. f 0.180.20. Komkommers per stuk f 0.01 1/20.02 1/2. Roode kool per stuk f 0.060.08. Aardbeien per slof f 0.460.60. Framboozen per doosje f 0.120.14. Zwarte bessen per slof f 0.850.95. Roode bessen per slof f 0.350.50. Kruisbessen per slof f 0.450.60. DONDERDAG 15 JULI 1937 PERSONALIA. Onze plaatsgenoot C. van Amersfoort werd bij het Regiment Infanterie te Amersfoort bevorderd tot sergeant-onderofficier. In zijn dankwoord gewaagde de docent van de waardeerende wijze, waarop de examina tor zich over de cursisten uitte. Namens het bestuur werd den cursisten dank gebracht voor het goede bezoeken der cursusavonden en de volharding bij hun studie. Wanneer met dezelfde animo wordt voortgegaan kan de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade er zich op beroemen binnen korten een flinke groep volledige bevoegde Oranje Kruis E.H.B.O.'ers onder zijn leden te tellen. CASTRICUM ZWEMMEN. Het zwemfeest van ratten". „De Water- HEEMSKERK ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM. Onder groote belangstelling vierde de Eerw. Moeder-Ovei*ste Zr. Emerentiana van het Maria-gesticht alhier haar zilveren professie feest. In den loop van den dag kwamen vele burgerlijke- en geestelijke autoriteiten haar feliciteeren, terwijl ook talrijke schriftelijke gelukwenschen binnen kwamen. 's Avonds bracht het fanfarecorps „St. Caecilia" een serenade. R.-K. V. V. „A.D.O." Het programma voor Zondag luidt: Vitesse a—A.D.O. a 2.30 uur Vitesse bA.D.O. b 1-30 uur WIJK AAN ZEE Anna May Wong in „Tijger Bay". (Luxor Theater, Beverwijk.) WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE. Woensdagavond kwamen in het gebouwtje der W.R.B. de leden-cursisten voor een slui tingsbijeenkomst van den cursus E.H.B.O. samen. Deze samenkomst droeg een feeste lijk karakter. Namens de cursisten voerde de heer Th, de Boer het woord. In een geestig speech je, waaruit waardeering en dankbaar heid, doch ook de prettige sfeer der cursus- lessen spi*ak, werd den docent Dr. W. Nete lenbos dank gebracht voor zijn uitstekende leiding bij de studie, en werd hem tevens een fraai aandenken voorzien van het embleem der Brigade aangeboden. De wedstrijd NederlandDuitschlandv Indien de voorteekenen ons niet bedriegen beloven de nationale zwemwedstrijden op uit- noodiging welke de H Z. en P.C. „De Water ratten" ter gelegenheid van den waterpolo- wedstrijd Nederland—Duitschland Zondag a.s. in de Gemeentelijke Zweminrichting aan de Kleverlaan organiseert, iets bijzonders te wor den. Bij de 100 M. borst-crawl dames zien we een zeer interressanten en spannenden strijd tege moet tusschen onze Olympische kampioene R. Mastenbroek (O.D.Z.) en haar in den laatsten tijd weer in vorm komende rivale T. Wagner (Y), wereldrecordhoudster. Verder starten in dit nummer de jeugdige R. v. Veen (R.D.Z.) die Zondag j.l. in Parijs o.a. Willy den Ouden op de 100 M. borstcrawl verslagen heeft. Dit nummer wordt verder gecompleteerd met nog drie opkomende jonge krachten, nl. A. Stijl (A.D.Z.), E. Vollmer (O.D.Z.) en A. Dijkshoorn (H.Z. P.C.) Interessant wordt ook de 100 M. rugslag dames. Hier toch zal de strijd voornamelijk gaan tusschen de Olympische en wereldrecord houdster Nida Senff (A.D.Z.), I. v. Feggelen (Y) en D. Kerkmeester van de Dameszwem- vei-eeniging „Rotterdam", waarbij de overige drie deelneemsters C. v. Zuuren en I. Mol van de RD.Z. en C. Kint van de Dameszwemver- eeniging „Rotterdam" nog wel eens verrassen de prestaties zouden kunnen leveren. Dat het op dit nummer spannen zal, behoeft verder geen betoog. Dat onze schoolslag-zwemsters momenteel in buitengewoon goede conditie zijn blijkt wel uit de spannende duels, die Jopie Waalberg (A.D. Z.) met J. Stroomberg (Y) voortdurend met elkaar leveren. Meenden wij dat de strijd ten gunste van Jopie Waalberg beslist was met o.a. het verbeteren van het wereldrecord op Zon dag 27 Juni jl. te Zaandijk, 1.1. Zondag toch heeft Jopie Stroomberg haar rivale met niet minder dan 1 3/5 sec. geslagen. Daar boven dien ook nog de opkomende krachten als D. Heeselaars (O.D.Z.)T. Brouwer (R.D.Z.) en M. Steenhuizen (H.P.C.) van de partij zijn, valt van den uitslag van dit nummer niets vooruit te zeggen. De heer en-nummers. Ook op de heerennummers zal de spanning groot zijn. Zoo zal bij de 200 M. borstcrawl heeren, onze nationale kampioen Scheffer (D.J.K.) alle krachten moeten inspannen om zich de opkomende krachten als v. Schouwen (D.J.K.)v. d. Kuil (S.Z.C.), Hoving (R.Z.C.), Geerling (Y) en Schoenmaker (Zian). die allen den tijd van Scheffer benaderen en circa 2 min. 21 sec. zwemmen, baas te blijven. Op de 200 M. schoolslag heeft Smithuysen (A.Z. 1870) wederom de gelegenheid zijn su perioriteit op dit nummer te toonen; wij ge- looven niet dat er tegenstanders in staat zijn, hem de ovei*winning af te snoepen. Feller zal de strijd zijn om de 2e en 3e plaats, die voor namelijk zal gaan tusschen den oud-record houder Kruithof (R.Z.C.)den oud-Ned. Kam pioen Korpershoek (V.Z.C.) en de opkomende zwemmers v. Duin, Verhoef (beiden Zian) en De Vries (Star). Twijfelen wij op de 200 M. borstcrawl aan de overwinning van Scheffer, op de 100 M. rug- slag gelooven wij niet dat hem de ovei*winning kan ontgaan, hoewel het hem hier ook niet cadeau gegeven zal worden. Op dit nummer komt o.a. nog uit de Haarlemmer Van der Meer. Bij het schoonspringen heeren zal de strijd hoofdzakelijk gaan tusschen Schatens (A.Z. 1870) en Lottgering (IJ). Ook hier is de uitslag moeilijk ik voorspellen. Estafette-nummers. Wat de estafette-nummers betreft, geven wij bij de 3 x 50 M. wisselslag dames aan de O.D.Z. met de dames Mastenbroek, Heeselaar en Voller een goede kans. Doch ook de R.D.Z., A.D.Z. en Het IJ zijn gevaarlijke concurrenten. De beste kans op de 4 x 100 M. borstcrawl heeren maakt onze recordhoudster D.J.K. uit Amsterdam, die met de zwemmers Van Win gerden, Winckel, Van Schouwen en Scheffer den strijd op zal nemen tegen de ploegen van Het IJ, H.P.C., R.Z.C.H.Z. P.C. en Zian. Interessant zijn deze wedstrijden zeer zeker, omdat het feitelijk de eerste keer is in dit sei zoen, dat de sterren zoo volledig tegen elkaar in het strijdperk komen. Deze wedstrijden, die de beste krachten aan den stai-t brengen, die zwemmend Nederland bezit, zijn een gang naar de zweminrichting aan de Kleverlaan zeer zeker waard. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Spaarndam New Yoi'k n. Rotterdam p. 14 Scilly 15 (n.m.) verw. Rotterdam (toer.) 13 van Dronth. Binnendijk 11 van Houst n. New Orleans. Heemskerk (thuisreis) 14 to Port Natal. Nebraska (uitreis) 13 van Bermuda. HOLL.—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitreis) 13 van Livorno. HOLL.—OOST-AZIëLIJN. Gaastei-kerk (u.) 13 van Shanghai. Grootekerk (thuisreis) 13 te Manilla. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) p. 13 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfont (uitreis) 13 te Port Natal ver- trekt 15. Meliskerk (uitreis) 14 van Kaapstad. Springfontein (uitreis) 14 van Suez. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Achilles 13 van Malaga te Cadix. Ajax 13 van Genua te Valencia. Ariadne 13 van Lissabon n. Amsterdam. Breda, Amsterdam n. Chili 13 van Cur. Berenice, Marseille n. Rotterdam p. 14 Lydd. Ceres, Chili n. Amsterdam via Hamburg 13 v. Liverpool. MarS, Stamb. n. Amsterdam p. 13 Finist. Nereus 13 van Danzig n. Kopenhagen. Orion 13 van Piraeus 14 van Napels te Amsterdam. Theseus 13 van Odense te Stettin. Tiberius 13 van Tunis n. Alexandrië. Triton 13 van Varna n. Constantza. Boskoop, Amsterdam n. Chili p. 13 Oues- sant. Venezuela 10 van Barb. n. Pt. Lim. Berenice 15 van Marseille te Rotterdam. Agamemnon 14 van Londen n. Card. Triton 14 van Varna te Const. Van Rensselaar 14 van Param, te A'dam. Orpheus 14 van A'dam n. Kopenhagen. Juno 14 van A'dam i. Hamburg. Mars, Stamb. n. A'dam 14 200 m. Z.W. v. Ouessant. KON. HOLL. LLOYD. Montferland 14 v. Amsterdam n. Hamburg NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 8 v. Pladjoe n. Colombo. Agnita 18 van Liverpool te New 01e< verwacht. Mirza 18 v. Rouaan te Curagao verw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. IJselhaven 14 van Rotterdam n. Hamburg Dempo 14 van Batavia te Rotterdam Sibajak (uitreis) 1? -an Giblartar. Garoet (t.) 13 van irseille. Kertosono Cu.) 14 te Antwerpen. Sitoebondo (t.) 14 van Port Said. Baloeran (t.) 14 van Colombo. Slamat (t.) 14 te Marseille. Kedoe 13 van Rotterdam te Bintang. K. Gede 13 van Batavia n. Rotterdam. Soekaboemi (t.) 13 van Singapore. Modjokerto 14 van Hamburg te Liverpool vertr. 16 n. Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Soemba (t.) van Suez. Marn. v. St. Aldegonde (u.) 13 van Suez. Simaloer (t.) 13 te Algiers. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon Jap. n. Rotterdam 13 te Hongkong. Nereus 14 v. Singapore naar Batavia en Amsterdam. City of Lille, Japan n. Rotterdam pass. 13 Gibraltar. Flintshire, Dairen naar Rotterdam 13 van Colombo. Philoctetes 13 van Kobe n. Rotterdam. City of Wellington. Japan n. Rotterdam 14 v Pt. Swettenham. Aanvoer papierhout. Gistermiddag arriveerde het Finsche stoom schip „Asta" met een lading papierhout van Jacobstad aan de panfcrf^-'ok te Velsen. Duit lille vertrokken. De Duitsche kruise- ,isingtau", welke met acht torpedo-motorbooten eergisteren in de Berghaven achter het fort alhier arriveerde, is gisteren vertrokken om de tocht via Rotter dam naar den Rijn voort te zetten. Naar men weet is dit de tweede flottille van Duitsche oorlogsbodems, die een bezoek gaan brengen aan Duitsche Rijnhavens. Amerikaansche kruiser vertrokken. Het Amerikaansche opleidingsschip „Nan tucket", hetwelk sedert 9 dezer te Amsterdam heeft gelegen, vertrok gistermiddag weer ter voortzetting van zijn Europeesche kruistocht. Groote diepgang. Het van New-Orleans komende Noorsche tankmotorschip „Polykarp" passeerde het Nooi'dzeekanaal met een diepgang van 8.1 Meter. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Vega" is giste ren van Amsterdam aan het Hoogovenbedrijf aangekomen ten einde aldaar voor Zweden ijzer bij te laden. Om te bunkeren. Het Finsche stoomschip „Jussi-H." liep gis termiddag alhier binnen en maakte vast in den Buitenhaven ten einde de bunkervoorraad aan te vullen. Het schip kwam van Tornea en is bestemd voor Londen, waarheen het na een kort oponthoud is vertrokken. AANGEKOMEN. 13 Juli: Polykarp m.s. New-Orleans Margareta s.s. Hernösand Lothar s.s. Skelleftea Truida m.s. Grimsby Boston Trader s.s. Londen Taberg s.s. Trangsund 14 Juli: Nordsee s.s. Newcastle Eva IV m.s. Emden Purfina m.s. Duinkerken Java m.s. Gent Perseus s.s. Midd. Zee Montan m.s. Raumö Jussi-H. s.s. Tornea Asta s.s. Jacobstad VERTROKKEN. 13 Juli: Stolwijk s.s. Leningrad Geziena m.s. Londen Highwave s.s. Blyth Amstelstroom m.s. Huil Merel s.s. Londen Antares m.s. Grangemouth Ioannis Carras s.s. Rotterdam 14 Juli: St. Annaland s.s. Newcastle Weichsel s.s. Gefle Chevychase s.s. Newcastle 'rene Maria s.s. Archangel Tsingtau kruiser Rotterdam Nantucket kruiser Noordzee

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5