De Eiger. BEVERWIJK Twee Voetreizen. DE WIJNHANDEL CASTRICUM BURGERLIJKE STAND Onze Zwitsersehe correspondent deed in ons nummer van gisteren een merkwaardig ver haal over den Noordwand van den Eiger. Nog nimmer heeft een mensch dezen steilen wand van een der hoogste bergen van het Berner Oberland (de Eiger-top is 3975 M. boven den zeespiegel kunnen beklimmen. De Zwitsers met inbegrip van hun kundige en onverschrok ken berggidsen, achtten de beklimming on uitvoerbaar. Maar een heele verzameling buitenlandsche bergtoeristen denkt er anders over. Af en toe breekt er een zijn nek bij, hetgeen men als zijn eigen zaak zou kunnen beschouwen, ware het niet dat ook de gidsen in gevaar worden ge bracht doordat deze avontuurlijke lieden, een maal in nood verkeerend, hen nopen tot red dingspogingen. Onlangs is er nog een gids bij gesneefd. Natuurlijk zijn de Zwitsers er kwaad over en de regeering van het kanton Bern heeft het beklimmen van den Noordwand hee- lemaal verboden, maar dat verbod later moe ten intrekken omdat zij niet juridisch bevoegd er toe was. Nu heeft zij nieuwe bepalingen uitgevaardigd, die inhouden dat de gidsen geen hulp' behoeven te verleenen als iemand op den Eigerwand in nood komt. Maar of dat de hongeraars naar eigen en nationale eer zal afschrikken en of de gidsen werkelijk zouden nalaten te helpen staat te bezien. Een erg mooie maatregel is het ook niet: de kantona le regeering heeft de zaak eigenlijk kalmpjes afgewenteld op de schouders der gidsen, zoo dat die er wel niet minder boos om geworden zullen zijn. Blijf nu eens thuis als ge weet dat een ander in nood verkeert en ge wellicht voldoende bekwaamheden bezit om hem te redden! Erger nog: blijf eens hulp weigeren als zijn familie en vrienden er om smeeken! Op deze wijze zal men het netelige vraag stuk van den Eiger wel niet tot bevredigende oplossing brengen. Er zijn altijd menschen te vinden die avonturen ondernemen zonder zich een zier aan te trekken van de levens van an deren, die zij daarmee in gevaar brengen die veelal kostbaarder zijn dan de hunne. Want hoe vaak gebeurt het niet dat de waag hals öf voor niemand te zorgen heeft öf over ruime financiëele middelen beschikt, terwijl de redders in den regel lieden zijn wier vrouw en kinderen van hun bescheiden inkomsten moeten bestaan. Het is goed hier weer eens aan te denken in een tijd van onbeheerschte record- en waaghals-vereering. Het ontbreekt mij niet aan bewondering voor moedige daden, maar als het onverantwoordelijk gekkenwerk wordt zooals die Eiger-beklimmingen, als de levens van anderen er maar roekeloos mee ge riskeerd worden (zooals ook in andere gevallen gebeurd is) verdwijnt die bewondering geheel. Voor een Hollander is het wel wonderlijk, dat men in Zwitserland geen kans ziet een absoluut verbod van beklimming van den Eiger-Noordwand uit te vaardigen. Wij, die wandelen en rijden te midden van gansche reeksen Verboden Toegang-bordjes, die stomverbaasd zijn als we ergens den weg mogen verlaten en zoowaar door een bosch loopen, of door een duin.... wij, die althans art. 461 Wetböèk van Strafrecht niet alleen „geacht worden te kennen", maar het hinder lijke getal als het ware verankerd voelen in ons bewustzijnwij zouden haast een land benijden, dat bij een zoo opvallend voorwerp als een berg van 4000 M. hoogte niet eens zoo'n bordje kan neerzetten. Maar het blijkt in een geval als het onderhavige ook nog nadeel te kunnen hebben. Denkelijk schuilt de moeilijkheid in de bij zondere staatsregeling van Zwitserland, een Bondsstaat, die aan de kantonale regeeringen groote bevoegdheden overlaat maar haar op bepaalde chapiters natuurlijk geen vrijheid toekent. Bij zulk een regeling heeft men altijd kans op de ontdekking van aangelegenheden, die evenmin onder de kantonale als onder de federale regeering schijnen te ressorteeren. Dat klinkt wel vreemd, maar iedere wet, zijnde menschenwerk, is nu eenmaal behept met lek ken zoowel als met onverwachte hindernissen. Vandaar de juristen, die zich ook met deze dingen druk bezighouden. Ongetwijfeld zijn de Zwitsersehe juristen nu deze zaak aan het uitknobbelen maar dat kan lang duren, zooals overvloedige ervaring leert. Ik wensch den berggidsen, die natuurlijk niet juridisch den ken, sterkte. En ik hoop dat geen hunner in- tusschen den Noordwand van den Eiger op moet om den een of anderen dwaas te redden. Maar ik wou ook wel dat het een tikje moei lijker in Nederland was om bordjes „Verboden Toegang" te plaatsen. R. P. CENTRAAL GENOOTSCHAP. De plaatselijke afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinder Herstellings- en Vacantiekolonies heeft in de etalages van een leegstaand winkelhuis aan de Breestraat, naast de vleeschhouwerij van de fa. Van Leeu wen, eenige fraaie diorama's geplaatst. Ook de foto's van de koloniehuizen ontbreken niet. Het is zeer zeker de moeite waard om eens een kijkje te gaan nemen. De nieuwe bioscoopprogramma's. Luxor-Theater. Het Luxor-Theater vertoont deze week als hoofdnummer het opwindende filmwerk „Ti ger Bay" met de bekende Chineesche film ster Anna May Wong in de hoofdrol. Michael Brooks, een jong Engelschman, die eerst kort in Tiger Bay woont, neemt in de Gymkhana Club een weddenschap aan om zelf in Tiger Bay, de plaats waar het schuim der aarde is saamgestroomd, romantiek te vinden. Wij vinden Michael terug als hij Cheng's dancing en eethuis binnentreedt, waar Lui, de dochter van een ex-manderijn eigenares is. Lui heeft de zorg op zich genomen van een Engelsch meisje Letty genaamd, omdat haar vader tijdens een revolutie werd ge dood. Lui heeft Letty verboden in de dancing te komen, daar het publiek, dat er komt geen geschikt gezelschap voor haar is. On danks het verbod komt zij op zekeren avond toch in de dancing, om Lui in haar nieuwste danscreatie te zien. Olaf, een ruwe Zweed, leider van een ban dietenbende, ziet Letty en maakt haar op onbeschaamde wijze het hof. Lui, die juist aan haar dans bezig is, breekt deze af om Letty uit de zaal te brengen. Olaf verhin dert haar dit op ruwe wijze. Michael van deze scène getuige helpt haar. Olaf keert zich nu tegen Michael, een hevige vechtpartij ont staat, waarbij Olaf hem een messteek in den arm toebrengt. Michael blijft versuft door pijn liggen en Olaf vlucht, doch in de haast om weg te komen, vergeet hij zijn mes. Mi chael is niet in staat naar zijn club te gaan en vindt onderkomen en verpleging in Lui's huis. Dit alles voor den ruwen Zweed nog niet genoeg. Hij neemt het besluit Letty te ont voeren, om zoo in het bezit van Lui's geld te komen. Dit plan wordt ten uitvoer gebracht, als Michael en Letty, die elkaar hebben lief ge kregen. Olaf dwingt Lui om losgeld te betalen voor Letty. Zij betaalt hem, met het geld, dat zij spaarde in 19 jaar hard werken. Als Olaf weg wil gaan roept Lui hem terug en gooit een mes naar hem. Doodelijk getroffen zakt hij ineen. Lui heeft hem vermoord. Door de politie bevrijd keert Letty huis waarts. Nu Letty is gered en Michael haar lief heeft voelt Lui, dat haar taak volbracht is. Liever dan haar verdere leven in de ge vangenis te moeten boeten, neemt zij een vergiftigden ring van haar vinger en ver wondt zich daarmede doodelijk. Het tweede hoofdnummer is „Opgejaagd in de Prairiën" met John Arledge en Louise La- timer in de hoofdrollen. Een film voor die renliefhebbers, die aangrijpender is door zijn eenvoud dan menige groote speelfilm. Kennemer-Theater. Van Vrijdag af vertoont het Kennemer- Theater als hoofdnummer, de groote revue film „Het paradijs der vrouwen" (Colleen). Uit den Inhoud van deze sterk bezette film, waarin Dick Powell, Ruby Keeler, Jack Oakie, Joan Blondell en Hugh Herbert de hoofdrollen spelen, hebben wij het volgende ontleend: Het massale gebouw, dat aan de familie Ames behoort, is geheel gewijd aan de fi- naneieele belangen van Cedric Ames, zijn echtgenoote en familie. Zijn neef Donald Ames, heeft nog juist verstand genoeg om de zaken eenigermate te beheeren. Een étage van het huis is verhuurd aan Carlo's mode etablissement. De zaken gaan zeer slecht en Carlo staat op het punt van failliet gaan. Colleen Reilly, de eerste assistente van Carlo, is de eenige, die eenigermate van de zaak op de hoogte is. Paul, een van de vrienden, heeft ook verstand van modezaken, doch hij is beter met dansen op de hoogte. Colleen Reilly is een dappere meid, ze werkt hard, zorgt voor haar vaders huishou den, ook nog als 't noodig is voor Cork, haar verloofde. Cork is eigenlijk een nietsnut, die zijn hoofd vol heeft met de meest fantasti sche ideeën. Zijn nieuwste idee is het maken van levensbeschrijvingen van bekende za kenlui. Hij wil daar 500 dollar voor bedin gen en volgens hem zelve is zijn fortuin al gemaakt! Hij heeft bij Colleen toevallig den naam Ames opgevangen, Cedric Ames zal zijn eer ste slachtoffer zijn. Op zekeren dag ver schijnt hij op het schitterende kantoor, waar Cedric Ames bezig is, het belangrijke pro bleem van zijn lunch van dien dag, op te lossen. Uit verveling wQj'dt hij door Ames ontvan gen, en hij weet hem gek genoeg te krijgen, dat deze hem tot zijn bedrijfsleider, assistent secretaris, enz. maakt. Bij een bezoek aan de fabriek van suikerwerken, maakt Cedric kennis met een meisje uit de fabriek. Het meisje bemerken de, welk vleesch zij in de kuip heeft, weet Ames zoo ver te krijgen, dat hij Carlo uit koopt voor 100.000 dollar, en hij het meisje, Minnie genaamd, als leidster van de mode zaak aanstelt. Als Donald deze nieuwe daad van zijn oom te weten komt, tracht hij inzage van de boe ken te krijgen en van de zaak te maken, wat er van te maken valt. Daar ontmoet hij Col- leen Reily, die hem ervan weet te overtuigen, dat de zaak levensvatbaarheid bezit. Het spreekt vanzelf, dat hij verliefd wordt op de mooie en lieve Colleen. Oom Cedric begint in te zien, dat zijn neef hem in zijn vreemdsoortige praktijken wil tegenwerken. Hij besluit, Minnie als zijn dochter aan te hemen. Nu komt echter Ce- drie's. echtgenoote een woordje meespreken. Zij roept den advocaat van de familie te hulp. De advocaat maakt verschillende fi- nancieele arrangementen. Met geldelijke of fers lukt het, de familie, Oom Cedric Ames (Onlangs is uit Berlijn een jonge man vertrokken die loopend naar Tokio gaat om daar in 1940 de Olympische Spelen hij te wonen. Dezer dagen vertrok uit Tilburg een jonge drukker, Hamilton, te voet naar Java om daar te werken in de drukkerij van zijn broer.) Die twee jongelui gaan een heel eind op stap. U moet daar niet mis over denken. Wanneer ze 't 'm leveren vind ik het knap, Zoo'n wandeling toch is veel meer dan een grap En waard om haar aandacht te schenken. 't Vergt maanden en mogelijk jaren te voet, Om eindlijk het doel te bereiken, 't Is iets dat je nooit zonder tegenslag doet, Zoo'n tocht eischt volharding en veerkracht en moed, Dat zal dezen mannen wel blijken. Zoo komen ze op een moment aan de zee, En altijd nog heeft het bezwaren, Om daarop te loopen, dus is hun idee, Dan neemt wel een schip ons een eindje ver mee, En gaan we een paar dagen varen. De Duitscher gaat heel van Berlijn naar Japan, Die moet dus het verste van beiden; Hfj komt, naar hij rekent, na drie jaar pas an, Terwijl die uit Tilburg het vlugger doen kan, Wanneer hij geen pech krijgt te lijden. De man uit Berlijn doet het zuiver voor sport, Hij zou ook de boot kunnen pakken, Want hij komt het geld voor de reis niet te kort, Het punt waar 't nu juist bij den Tilburger schort, Die hoort financiëel tot de zwakken. Ik heb voor die moedige wandlaars respect, Zoo'n opzet zegt veel voor hun waarde; De moed, die hen tot hun besluit heeft gewekt, Is iets dat hen beiden tot eer stellig strekt, Zoo'n tocht heeft wat voeten in d' aarde. De een naar Japan voor 't Olympische Spel, De ander naar Java, gedwongen; 't Zijn beide prestaties van „buiten-model", Toch als ik mag kiezen, dan weet ik het wel, Geef mij maar dien Hollandschen jongen. P. GASUS. INMAAK-Wijn p. Liter ƒ1.50 INMAAK-Brandewijn, extra ƒ2.50 INMAAK-Brandewijn, primaƒ3. J. DE SWART Beverwijk, Telef. 3709, Breestraat 63, hk. Nieuwste. (Adv. lngez. Med.) uit de handen van de avonturiers te verlos sen. Het spreekt van zelf, dat alle misverstan den hierna worden opgelost en dat oom Ce dric Ames onder de hoede zijner degelijke gade op het rechte pad der deugd blijft. Het tweede hoofdnummer is „Het geheim van het gezonken schip", ARBEIDERHULP BIJ ONGELUKKEN. Aan het einde van den door Dr. Lapöhn gegeven cursus aan de vereeniging „Arbei dershulp bij ongelukken" werd door Dr. Smit uit Haarlem het examen afgenomen voor het verkrijgen van het diploma. Van de 8 geëxamineerde candidaten slaag den voor het diploma de dames Kievits, Bruins, •Philipoom en Visser en de heeren J. van Zutphen en K. Kievits. Het overziclit van de Groenten- markt. De groentenhandel blijft bevredigend. Steeds meer beginnen de veilingen het echte zomerbeeld te vertoonen, niet alleen door de uitgebreide collectie groenten, maar ook de fruitafdeeling wordt zoo langzamerhand weer ruim gesorteerd. Over het verloop van den handel, voor zoover het de groenten betreft, was over de afgeloopen week geen reden tot klagen. De inzinking, die zich vorige week bij enkele producten als sla en postelein voordeed heeft geen ernstige gevolgen gehad en is tot geen lager peil gedaald. Wel werden voor sla niet meer die hooge prijzen betaald, maar toch bleef over het algemeen de handel willig ge stemd en kon, behoudens enkele uitzonderin gen, voor dit product geregeld plaatsing ge vonden worden. De prijzen bleven zich bewe gen van 80160 per 100 stuks. Andijvie, die geleidelijk ook al ruimer begint los te komen, werd naar kwaliteiten ver handeld van 110300 per 100 stuks. Postelein maakte, ondanks den vlotten handel, nog maar een geringe prijsverbetering en noteer de van 20—30 ct. per kist Bospeen gaat on danks ruime aanvoeren, meestal voor behoor lijke prijzen vlug van de hand. Naar soort werd ook deze week van 611 ct. per bos be taald. Waschpeen, die eveneens een willigen handel heeft, liep de laatste dagen een wei nig in prijs terug en kwam te staan van 7—9 ct. per K.G. Bloemkool bleef voortdurend de volle be langstelling houden, waardoor voor dit pro duct goede prijzen werden gemaakt. Voor de goede soorten konden zich prijzen van 1220 ct. handhaven en ook de mindere soorten wer den willig afgenomen. De aanvoer van toma ten nam weer een weinig toe. De noteeringen wisselden naar kwaliteit van 1026 per K.G. De diverse soorten doperwten, waarvan de aanvoeren de afgeloopen week nog al be langrijk waren, hadden steeds veel belang stelling zoodat de prijzen voor alle soorten op een mooi peil konden blijven. Doppers no teerden van 1218, bruine Capucijners van 1420, Witte Capucijners van 1216 en Ras pers van 1622 ct. per K.G. Peulen, die vorige week nog met 30 ct. per K.G. werden betaald, daalden tot ten hoogste 20 ct. per K.G. Tuinboonen, waarvan de aan voeren zich ook meer uitbreidden werden vlug afgenomen naar soort voor prijzen van 5-9 ct. per K.G. Snijboonen en dikke boonen lie pen bij steeds grooter wordende aanvoeren! in prijs terug. De noteeringen kwamen voor snij- )oonen van 1826 en voor dikke boonen van 1724 ct. per K.G. In de fruitafdeeling wer den de aardbeien per slof verkocht. In de laatste dagen werden de prijzen een weinig beter en varieerden naar kwaliteit van 3555 ct. Roode bessen van 3555. Kruisbessen van 5060 en Zwarte bessen van 8595 ct. per slof. Frambozen maakten prijzen van 1215 ct. per doosje en ruim f 1 per slof. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft twee personen aan gehoudene die in het algemeen politieblad ge signaleerd stonden voor f 4 of 2 dagen en f 14 boete of 7 dagen hechtenis. Deze laatste werd naar Haarlem overgebracht. WIJZIGING VAN DE BOUWVERORDENING. Ingevolge het derde lid van artikel 30 der bouwverordening worden ten aanzien van het bouwen buiten de bebouwde kom met betrek king tot zijn zijdelingschen afstand der ge bouwen in het algemeen zwaardere eischen gesteld dan bij het bouwen in de kom. Bij nadere overweging komt het B. en W. met den Inspecteur van de Volksgezondheid wenschelijk voor de mogelijkheid te scheppen, dat van deze eischen vrijstelling kan .worden verleend voor den herbouw of de geheele of gedeeltelijke vernieuwing of verandering van gebouwen, die op den datum van in werking treding der bouwverordening (1 Februari 1937) bestonden, met dien verstande, dat de af stand niet kleiner wordt dan voor den her bouw enz. en voldaan wordt aan de bij de vrij stelling te stellen nadere eischen ten opzichte van grootte en ligging van het gebouw. B. en W. stellen den Raad voor de wijzigings verordening volgens bijgaand ontwerp vast te stellen. VRIJDAG 16 JU EI '1937 COMMISSIE VAN TOEZICHT OP DE ARBEIDSBEURS. De Commissie van toezicht op de Arbeids beurs vergadert op Maandag 26 Juli ten raad- hnize. De agenda vermeldt o.m.: onder de ingeko men stukken het advies inzake de instructie van den directeur van de Arbeidsbeurs en een inleiding van den directeur over de arbeidsbe middeling als middel tot regularisatie van de arbeidsmarkt. DE LOTERIJ VAN DE HERV. ZONDAGS SCHOOL. Donderdagavond werd de trekking gehou den van de loterij, georganiseerd door de Ned. Herv. Zondagsschool. De hoofdprijs, een ge haakte sprei, viel op het lot no. 392. De overige prijzen zijn gevallen op de nummers 17. 35, 58, 102, 113, 125, 160, 182, 191, 243, 245, 258, 308, 364, 393, 400, 410, 473, 483, 500, 513, 576, 604, 650 en 693. De prijzen kunnen worden afgehaald bij mej. W. Swalve, Breestraat 142. Joan Blondell in „Colleen'.' (Kennemer Theater, Beverwijk.) Een versieringsweek te Bakkum. De buurtvereenigingen „Bakkummerstraat" en „Bakkum's Belang" hebben besloten ge zamenlijk een versieringsweek te organi- seeren, welke van 29 Juli tot 7 Augustus zal duren. Naar wij vernemen heeft het college van B. en W. bereids zijn goedkeuring aan dit plan gehecht. Het plan is een straatversiering aan te brengen vanaf den spoorwegovergang bij de Vinkenbaan in de Bakkummerstraat, van Oldenbarneveltweg, ,v. d. Meyleweg en Stet- weg. Deze versiering overdekt zelfs de stra ten en wordt hier en daar door fraaie eere poorten onderbroken. Bovendien zal er stijl in deze versiering zitten, want zij wordt in alle straten naar hetzelfde ontwerp aange bracht. Des avonds zullen de versierde stra ten met lampions worden verlicht. Het programma is in onderlinge samen werking van de beide buurtvereenigingen vastgesteld. De opening van de feestweek is op Zaterdag 31 Juli des avonds te 8 uur. Het fanfarecorps „Door Inspanning Uitspanning" zal zich dien avond op de Vinkenbaan op stellen en vandaar door de versierde straten trekken. Deze muzikale avondwandelingen zullen herhaald worden op Zondag, Maandag en Dinsdag van de feestweek. Op Woensdag avond zal een- draaiorgel tot des avonds 12 uur in de versierde straten voor jolijt zor gen, ja zelfs geheel Bakkum „afwerken". Donderdag- en Vrijdagavond zullen er eveneens straatconcerten gegeven worden. Op Zaterdag 7 Augustus volgt de sluiting met medewerking van het Patronaatsfan farecorps. Alle particulieren, maar vooral de winke liers worden uitgenoodigd hun gevels te ver sieren en ook door feestelijk getinte étalages mede te werken den gunstigen indruk, die de badgasten van Bakkum zullen krijgen, te ver sterken. Afgaande op de ervaring van het vo rige jaar bij de V. V. V.-week, zal Bakkum zeker niet minder voor den dag willen komen. De heer Tas zal zich met de leiding van de versiering belasten. Naar wij vernemen zal ook de gemeentetoren electrisch worden ver licht. De openstelling van de Dorps straat. In de Rustende Jager hield het comité van bewoners van de Dorpstraat een bijeenkomst ter bespreking van een feest, te organiseeren bij gelegenheid van de openstelling der zoo belangrijk verbeterde Dorpstraat. Het plan om een grootsch feest te hou den werd met enthousiasme ontvangen en tevens kwam daarbij de wensch tot uiting een buyrtvereeniging te stichten, die den nieu wen naam zou dragen van de Dorpsstraat. Deze wordt namelijk herdoopt in Hoofdstraat. Op 14 Augustus zal de straat worden open gesteld en men zal de burgemeester uitnoo- digen dit officieel te willen verrichten. Met het plan voor de feestelijkheden ging de ver gadering aceoord. Het comité rekent er op, dat de financieele kwestie wel in orde zal komen. De heer Wefers Betting, directeur van de in aanbouw zijnde „Cinema Corso" deelde ons mede, dat hij van de feestelijkheden een film zal doen opnemen, die bij de opening van het theater zal worden vertoond. Dat zal een attractie voor de Castricum- mers zijn! DE BOUW VAN DE CORSO-CINEMA. De directeur van de in aanbouw zijnde Cinema Corso, de heer Wefers Betting, heeft ons eenige mededeelingen gedaan over de verwarmings- en luchtververschings-instal- latie, die in het nieuwe theater zal worden aangebracht. In het theater zal worden geplaatst een Nivio-installatie, die de atmosfeer verwarmt en tegelijkertijd de lucht zuivert. Zij voert verwarmde en gezuiverde lucht aan of af gekoelde lucht al naar gelang de temperatuur dat noodig maakt. Deze installatie wordt reeds met veel succes in Amsterdam en Den Haag toegepast. Wat de fietsenstalling betreft kunnen wij nog mededeelen, dat de daarin gestalde rij wielen verzekerd zijn tegen brand en diefstal en dat is een voordeel, wat men zeker op prijs zal stellen. Met den bouw van het theater is men thans tot de eeerste verdieping gena derd. De afwerking en de inrichting zullen aan moderne eischen voldoen en de directie ver zekerde ons, dat zij in haar theater uitslui tend de nieuwste films zal vertoonen. KON. HOLL. LLOYD. Zaanland 14 v. Amst. te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (th.) 14 v. Marseille. K. Baroe (th.) p. 14 Perim. IJselh. 14 v. Rott. n. Hamburg. Indrapoera (u.) 15 te Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus, Amstm. n. Java 14 te Liverpool. Laertes, Bat. n. Amst. 14 te Havre. Glengarry, Dair n. Rott. 12 te Singapore. Sarpedon 14 te Yokohama voor Rotterdam. Alcinous, Amst. n. Java 15 v. Sabang. Medon, Bat. n. Amst. 15 te Belawan. C. of Lille Japan n. Rott. via Londen 16 te Havre verwacht. Laertes Batavia n. Amst. 15 v. Havre. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Soemba (t) 15 van Port Said. Enggano (t) 14 te Pen an g. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam (toer.reis) 14 v. Aandaelsnaes. Spaarndam 15 v. N.-Y. te Rott. Deltdijk Rott. n. Vanc. 14 v. Swansea. Binnendijk 12 v. Galvest. te N.-Orleans. HOLLAND—BR. IND. LIJN Streefkerk (u.) 15 te Colombo. HALCYON LIJN Flensburg 14 v. Narvik n. Rott./Vlaardingen. Stad Maassluis 13 v. Vlaard. te Narvik voor Rotterdam Stad Vlaardingen Wabana n. Rott./Vlaard. 14 950 m. W. v. Valentia. HOLLAND—W. AFR. LIJN Amstelk. (t.) 18 te Havre verw. HOLLAND—AFR. LIJN Boschfontein (u.) 15 v. Pt. Natal r Jagersfontein 15 v. Amst. n. Rott. Heemsk. (t.) vertr. 19 v. Pt. Natal. Jagersfont. 15 v. Amst. te Rott. HOLLAND—OOST AZIë LIJN Meerkerk (uitreis) 15 te Pt. Said KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ROTT—Z.-AM. LIJN Alcyone (th.) 14 v. Victoria (Br.) Alphacca 15 v. Rott. te Hbg. Adrastus, N.Yk. n. Java 13 v. Penang Peisander 14 te N. Yk. voor Java KON. NED. STOOMB. MIJ. Achilles 14 v. Cadix n. Amst. Ajax 14 v. Valencia n. Portimao Bacchus 14 v. Rott. te Alexand. Baralt W.-Ind. n. Amsterdam 15. 430 m. N. v. Terceira Barnevelt 13 v. Amst. te Callao Helder 13 v. Tocop. n. Pisco Rhea 15 v. Hamb. n. Amst. Costa Rica Amst. n. Barb. 14 v. Madeira Stella, Piraeus n. Amst. 15 (12 n.m.) 60 mijl Z.W. v. Wight. Berenice Marseille naar Amsterdam 15 van Rotterdam Mars, Palermo n. Amsterdam p. 15 Ouessant Merope 15 van Stettin naar Gdynia Nereus 15 van Danzig te Kopenhagen. Vulcanus 15 van Alg. te Napels. Reis voortgezet. Na den bunkervoorraad te hebben aangevuld is het als bijlegger binnengekomen Finsche stoomschip Jessi H. naar Londen verder ge gaan. Behouden sleepreis. De sleepboot Witte Zee, welke den naar Rus land verkochten zuiger Batavus van hier naar Archangel bracht, is behouden op de bestemmingsplaats aangekomen. De sleep boot is daarop naar Rotterdam teruggekeerd. Ter assistentie. De sleepboot Nestor is van hier naar Nieuwe- diep vertrokken om met de daar gestationeer de sleepboot Utrecht den kruiser Java te assis- teeren. Naamsverandering. Het onlangs door de Europeesche Scheep vaart Mij. te Amsterdam in de vaart gebrachte stoomschip Autom heeft den naam veranderd in Berta. Vlootuitbreiding. De voor rekening van kapitein K. Westers te Groningen bij de N.V. Noord-Nederlandsche Scheepswerven aldaar gebouwde motorboot Zeemeeuw heeft met goed gevolg een proef tocht op de Eems gehouden waarna het schip door den nieuwen eigenaar is overgenomen. HAARLEM, 15 Juli. Ondertrouwd: 15 Juli: E. Verwer en J. E. M. Timmerman; H. H. Gijzeis en A. C. Cam- menga; L. de Graaf en C. Steenkist; H. J. Weustink en H. C. Philips; A. Voorzet en D. H. Aalbers; O. H. van Wijk en J. E. Kruijer; J. Prakken en W. Polderman; W. R. F. Nie mann en M. L. Odenthal. Getrouwd: 15 Juli: A. Tam en C. Tlebie; J. Stuart en J. C. van Emmerik; F. F. J. Nieu- wenhof en J. Velthuis; J. C. de Ruiter en L. Veerman; C. P. J. Pronk en P. de Boer; A. Th. Misset en E. Chr. van Andel; F. A. Geen- sen en E. de Haas. Bevallen: 12 Juli: C. Kenter—Bottelier, d., M. WesselsVersterre, d., 13 Juli: C. Dekker —Dekkers, z., A. J. Huttinga—v. d. Woerdt, d., M. M. Blomv. Soest, z„ 14 Juli: E. M. v. VosseWarmenhoven, z., 15 Juli: C. Meerts Gerrits, d., AANGEKOMEN. 14 Juli: Vliestroom s.s. Huil Van Renselaer s.s. West Indië Broedertrouw m.s. Londen IJstroom m.s. Leith 15 Juli: Themis s.s. Bremen Helene m.s. Londen Coen m.s. Gr. Yarmouth Queenworth s.s. Sunderland Hontestroom s.s. Londen VERTROKKEN. 14 Juli: Mary m.s. Hamburg Kurmark s.s. Hamburg Ransdorp m.s. Hoboken Henca m.s. Plymouth Pickhuben s.s. Rotterdam Freiburg s.s. Hamburg Purfina m.s. Duinkerken Trito s.s, Rotterdam Orpheus s.s. Kopenhagen Montferland s.s. Hamburg Jos Maria m.s. Holbaek Mimer s.s. Stockholm Rhein s.s. Hamburg Juno s.s. Hamburg 15 Juli: Nordsee s.s. Londen Jagersfontein m.s. Hamburg Sarmatia s.s. Londen

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6