Het conflict in het Verre Oosten. Sandler's reis naar Rusland. H Thijs IJs en de Brullende Berg VRIJDAG 16 JULI 1937 Kans op vriendschappelijke regeling grooter? China echter nog geenszins gerustgesteld. Naar officieel uit Tokio wordt medegedeeld Is Japan thans volledig voorbereid op alle gebeurlijkheden met betrekking tot den toe stand in Noord-China. De hoop op een vriend schappelijke regeling schijnt toegenomen nu de Chineesche en Japansche onderhandelaren te Peiping en Tientsin zoo actief zijn, aldus het japansche persbureau Domei. De Japansche regeering heeft de Chineesche regeering reeds gewaarschuwd voor de maat regelen, welke er op berekend zijn de plaatse lijke overeenkomst, welke bereikt is of bereikt zal kunnen worden tot bij legging van het in cident van Loekausjiau niet te schaden. Er wordt uiteengezet, dat er geen reden is voor de Chineesche regeering een plaatselijke regeling van de hand te wijzen, in het bijzon der met het oog op het feit, dat reeds verschei den plaatselijke overeenkomsten ten aanzien van Noord China van kracht zijn, o.m.: 1. De op 31 Mei 1933 te Tangkoe gesloten wa- penstilstandsovereenkomst. 2. De overeenkomst tusschen den Japan- schen generaal Doihara en den Chineeschen generaal Tsjoen Teh Sjoen, welke op 18 Juni 1934 is gesloten tot bij legging van het incident van Sjang Pei. 3. De overeenkomst op 10 Juni 1935 gesloten tusschen den Japanschen generaal Oemetsoe en den Chineeschen generaal Ho Ying Sing ten aanzien van de controle der anti-Japan- sche agitatie in Noord China. Men heeft de oprechte hoop, dat de regee ring van Nanking ook de tusschen de Chinee sche en Japansche militaire vertegenwoordi gers reeds op 11 Juli gesloten plaatselijke overeenkomst tot bijlegging van het incident van Loekausjiau zal erkennen, daar men anders vreest, dat de situatie verergerd wordt. Zekere kringen zijn er evenwel bezorgd over of de reeds getroffen overeenkomst door de Chineesche troepen in Noord China volkomen zal worden in acht genomen en dan nog min der door de regeering van Nanking. Terwijl de Japansche onderhandelaren te Peiping en Tientsin er naar streven het in cident te localiseeren en trachten te voorko men, dat het ernstiger wordt, aldus Domei, wordt uit Nanking en Sjanghai nog voortdu rend aan de bladen bericht over groote Chinee- sches troepenbewegingen naar het Noorden zoomede over concentratie van militaire vlieg tuigen te Sjeng Tsjau, Hsoe Tsjau en Loyang, terwijl Chineesche communistische troepen er in geslaagd moeten zijn een nauwe samen werking tot stand te brengen met de regeering te Nanking onder de gemeenschappelijke leuze: „Anti Japansche oppositie". Uit Sjanghai, 15 Juli. Hoewel de laatste uren geen ernstige gevechten in Noord-China gevoerd zijn, is men er in Chineesche kringen van overtuigd, dat het gevaar voor ernstige gebeurtenissen geenszins uit den weg geruimd is. Velen gelooven, dat de Japansche militai ren tijd willen winnen tot versterkingen zullen zijn aangekomen, in afwachting van de resul taten der onderhandelingen, dié te Tientsin gevoerd worden tusschen generaal Soeng-Tsje- Joean en de Japansche militairen. Het is ech ter de vraag, of de regeering te Nanking een Britsche voorstellen onaanvaard baar voor Franco. Rome blijft gereserveerd. SALAMANCA, 15 Julo Officieel wordt medegedeeld, dat de nieuwe Britsche compromisvoorstellen in hun geheel niet aanvaardbaar zijn. De opstandelingen doen opmerken, dat hun het recht van oorlogvoerende moet worden toegekend aleer over het terugtrekken van vrijwilligers gespro ken kan worden. Uit Rome verneemt Havas: In het Chigi-paleis is men gereserveerd ten aanzien van het Britsche compromisvoorstel. Men beperkt zich er toe te zeggen, dat Grandi, zoodra de werkzaamheden van de commissie van Londen zullen worden hervat, een ver klaring zal afleggen, waarin hij het Ita- liaansche standpunt zal uiteenzetten. Niettemin staat het Italiaansche standpunt nu reeds vast. Het contact tusschen de ambas sade van Duitschland en het Italiaansche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken was bij zonder innig. Uit Berlijn seinde Stefani een bericht, volgens hetwelk de rijksregeering den Engelschen tekst zal aanvaarden aljr- basis voor de beraadslaging. Deze reactie is jujst gelijk aan die, welke men reeds eenigen dagen geleden aan de Italiaansche regeering toeschreef. In niet gezaghebbende, doch toch zeer goed ingelichte kringen is men van meening, dat de terugtrekking der vrijwilligers het meest delicate punt volgens de Italiaansche opvat ting afhangt van de regeeringen van Va lencia en Burgos. Mussolini acht Engelsch-Italiaan- schen oorlog niet denkbaar. Nieuwe Europeesche oorlog zal de beschaving vernietigen. George Lansbury, de vroegere leider der Britsche Labour Party, heeft bij zijn aankomst te Folkestone tegenover een vertegenwoordi ger van Press Association verklaard, dat Mus solini niet aan de mogelijkheid van een En- gelsch-Italiaanschen oorlog gelooft. Welke ook de verschillen van meening tusschen beide re geeringen moge zijn, aldus heeft Mussolini gezegd, het zal altijd mogelijk zijn een gewa pend conflict te vermijden. Een nieuwe Euro peesche oorlog zou de vernietiging der be schaving beteekenen. V ijf dooden bij vliegtuigongeluk. Italiaansch vliegtuig tijdens nachtvlucht neergestort. Een driemotorig vliegtuig van de Italiaan- luchthaven Ciampino is tijdens een nacht vlucht in aanraking gekomen met een hoog voorwerp en nabij de renbaan van Capan- selle omlaag gestort en vernield. Vijf leden der bemanning kwamen bij dit ongeluk om het leven eventueele overeenkomst zou goedkeuren. Het goed-ingelichte blad Ta Koeng Pao verzekert, dat de Chineesche regeering de houding van den politieken raad van Hopei en Tsjahar af keurt. De Chineesche pers oefent critiek op Soeng-Tsje-Joean en verscheidene bladen zijn van meening, dat hij zich aan verraad jegens zijn land schuldig zou maken, als hij voor de Japansche eischen zou wijken. Andere zeggen, dat Soeng uit Tientsin behoorde te vertrekken om den tegenstand te organiseeren. Duitschland Oud-minister Simons overleden. De vroegere minister van buitenlandsche zaken, en voormalige president van het rijks- gerechtshof, Walter Simons, is in den leef tijd van 75 jaar overleden. België Maistriau opvolger van Delaveleye. Maistriau, liberaal afgevaardigde en burge meester van Bergen, heeft de portefeuille van justitie aanvaard als opvolger van Delaveleye. Regeeringstroepen blijven meester aan het Madrileensche front. Zes Heinkelvliegtuigen neer geschoten. In Aragon leden de regeeringstroepen een nederlaag. De luchtmacht der Spaansche regeering heeft naar Havas uit Madrid meldt, eenige door de opstandelingen bezette plaatsen met kracht gebombardeerd. Vliegtuigen van Franco trachtten de stellingen der regee ringstroepen bij Madrid onder vuur te ne men. Hoewel de weersomstandigheden slecht waren, stegen regeeringstoestellen ter ver volging op. Zij verdreven de aanvallers, vóór dat die hun doel hadden kunnen bereiken. Men verzekert, dat de laatste tegenaan vallen der opstandelingen op Villanueva del Pardillo op krachtigen tegenstand zijn ge stuit. De vijand werd niet alleen afgesla gen, doch teruggedreven tot stellingen, die achter zijn punt van uitgang lagen. De aan val der opstandelingen was gesteund door veel tanks en strijdwagens Hun geschut bom bardeerde de reeds vernielde huizen van de dorpen, waar de regeeringstroepen zich ver sterkt hadden. Een oogenblik konden de aan vallers de eerste huizen van Villanueva be reiken, doch zij werden door de regeerings troepen teruggeslagen. Verder meldt Havas, dat in den nacht op Donderdag de rechtsche troepen de stellin gen om Villa Franca del Castillo bestookt heb ben, waarbij de buskruitfabriek in de stad in de lucht is gevlogen. Aan het front van Aragon hebben de rechtschen de stellingen, die zij op 5 en 6 Juli hadden bezet, weer ver laten. Het beleg dat zij geslagen hadden voor Albarracin, is opgeheven. Tijdens een luchtgevecht bij Madrid heb ben de jachtvliegtuigen van de regeering zes Heinkelvliegtuigen van de rechtschen om laag geschoten. Een vliegtuig der regeering werd neergeschoten, doch de piloot slaagde er in zich met zijn parachute te redden. Het groote hoofdkwartier van Franco te Salamanca heeft medegedeeld, dat aan het front van Aragon de rechtschen na de jong ste gevechten meer dan 400 gesneuvelde te genstanders ter aarde hebben besteld. Verder maakten zij zich meester van eenige hon derden geweren en mitrailleurs, een groote hoeveelheid dynamiet en handgranaten. Aan het front voor Madrid hebben de troepen van Franco een aanval van de re geeringstroepen in den sector Cuesta de la Reina afgeslagen. Ook aan het front van de Taag werd een aanval afgeslagen. Nerveuze Angstaanjagingen verdwijnen snel en worden voorkomen door Mijnhardt's Zenuwtabletten Zenuwstillend - Zenuwsterkend. Buisje 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.j De aanhouding van de „Molton" Critiek in het Engelsche Lagerhuis. In antwoord op de desbetreffende vraag heeft Llewellyn in het Engelsohe Lagerhuis namens het ministerie van marine medege deeld, dat de Britsche regeering niet weet, waar de „Molton", het Britsche schip, dat door de „Almirante Cervera" in de Spaansche territoriale wateren is aangehouden zich op het oogenblik bevindt. Na deze verklaring zeide de arbeidersafge vaardigde Arthur Henderson Jr., dat het feit, dat een Britsch oorlogsschip de Royal Oak" een Britsch koopvaardijschip door een opstandelingenvaartuig heeft laten aan vallen, in de Engelsche geschiedenis zonder voorbeeld is. Llewellyn antwoordde: „De politiek der re geering is duidelijk uiteengezet. Zij beschermt geen schepen, die de territoriale wateren bin nenvaren en de koopvaardij weet, dat de schepen dit slechts op eigen risico kunnen doen." Vliegbooten opnieuw gestart. Nachtelijke ontmoeting boven den Oceaan. De „American Clipper" is Donderdag om 7.25 uur n.m. van Foynes aan de Iersche kust vertrokken naar Bot- wood (New-Foundland) Van deze, laatste plaat startte gisteren om 22,26 uur Br. tijd het Britsche watervliegtuig „Caledonia" met bestemming Foynes, Hedenmorgen meldde Reuter uit Londen: Het Britsche watervliegtuig „Caledonia", dat gistermiddag van New-Foundland is opgeste gen naar Foynes en de „American Clipper", dat den vlucht over den Atlantischen Oceaan in omgekeerde richting wil volbrengen, zijn el kaar vannacht om 4.41 Engelsche Zomertijd op groote hoogte vliegend, in de duisternis gepasseerd, op 110 mijlen uit de kust van Ierland. Beide toestellen rapporteerden: Alles in orde". Mijngasontploffing in de Ver. Staten. Twintig mijnwerkers om het leven gekomen. In de Bakermijn, op 10 K.M. ten noordoosten van Sullivan (Indiana) gelegen, heeft zich een ernstige mijn- gasontploffing voorgedaan. Volgens de laatste berichten zijn bij deze ontploffing twintig mijnwer kers om het leven gekomen. Drie lijken zijn reeds geborgen, ter wijl de zeventien andere onderin de mijnput liggen. Op het oogenblik, dat de ontploffing plaats greep, bevonden zich 203 arbei ders in de mijn. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 38-jarige gehuwde molenbaas bij den wegenbouw J. w. de Boer, die nabij Schiphol tusschen het rader en schepwerk van een be tonmolen bekneld geraakte, is in Amsterdam in een ziekenhuis aan de bekomen ernstige verwondingen overleden. Een Edele Huidverzorging Gebruik overdag Witte Purol. Dit wrijft on zichtbaar uit, houdt de huid mooi en zuiver en voorkomt en geneest tevens zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING De zeven reuzen, die nu weer zichtbaar waren, omhelsden hun vriend Grootoor en drukten Thijs de hand. „Want," zoo zeide een van hen, „jij hebt ons de waarschuwing gegeven en daarom waren we in staat onzen vriend te redden. Maar kom, laten we naar huis toe gaan, ik ben moe geworden van dat gooien met die steenen! Thuis zal er wel een lekker kopje koffie staan te wachten. Maar het booze werk van de Kobolden is nu voorgoed afgeloopen, daar hebben wij mooi voor gezorgd!" Allen keerden zich om en liepen huiswaarts. Thijs dacht over zijn wonderlijk avontuur na. Die jassen vond hij heel leuk. „Mag ik die jas ook niet eens aan hebben?" vroeg hij aan Grootoor. Deze lachte opgewekt. „Dat gaat niet, het is alleen mogelijk bij de reuzen van het land der Zeven Bergen." De Scandinavische neutraliteitspolitiek sluit deeU neming aan anti-Duitsche blokvorming uitSter kere oriënteering op EngelandSandler9s bezoek aan Litivinof zal geen politieke consequenties met zich brengenVriendschappelijke spelde prikken. Berlijn ging, waarover hij van minder di plomatieke partijgenooten het noodige te hooren kreeg en zijn reis naar Moskou was ten deele zeker ook bedoeld om nergens argwaan te wekken omtrent de oprechtheid van de Zweedsche neutraliteitsverklaringen. Voorts was het een beleefdheidsbezoek, dat zoo langzamerhand noodig was geworden omdat Zweden en Sovjet-Rusland niet on belangrijke handelsrelaties onderhouden, die zelfs vrij vlot loopen, en omdat Sandler en Litwinof goed met elkaar overweg kunnen sedert Sandler Litwinof in den Volkenbond „hielp" komen en Litwinof vrijwel tegelijker tijd Sandler en diens regeeringscollega's voor een kabinetscrisis behoedde., Zoo was men er van te voren al van over tuigd, dat de reis van Sandler naar Moskou geen politieke consequenties voor Zweden met zich zou brengen, dat het een beleefd heidsbezoek zou zijn met al de welsprekend heid en gastvrijheid, die daarbij behooren, en dat de gesprekken onder vier oogen van oriënteerenden aard zouden zijn en betrek king zouden hebben op de internationale problemen en op het standpunt van beide landen daartegenover. Voor zoover dat moge lijk is bevestigen zoowel de uitvoerige relazen van de gewisselde tafelspeeches als het Zon dagavond door Sandler aan de Zweedsche pers verstrekte communiqué deze op vatting. Sandler wijst er in zijn com muniqué op, dat het lidmaatschap van den Volkenbond een natuurlijk kader vormde voor de besprekingen, die hij met leidende figuren uit de Sovjet-Unie had. en gewaagt van wederzij dschen wil tot verdere ontwik keling van de relaties en tot een goede ver standhouding tusschen Zweden en Rusland, een verstandhouding, die trouwens zoodanig is, dat zij thans geen onderwerp van overleg behoefde uit te maken. Het heeft geen zin de vriendelijkheden, die Litwinof en Sandler elkaar over de bloemen en 't kristal toezwaaiden, weer te geven. Laat ons ermee volstaan er aan te herinneren, dat Liwinof gewaagde van de sympathie en de achting, die de nieuwe mensch in den nieu wen, vredelievenden Sovjet-staat koestert voor het vrijheidslievende Zweedsche volk, en zijn industrie en dat hij Sandler vooral be groette als „de Zweedsche vertaler van Het Kapitaal van Marx, wiens leer in de Sovjet- Unie verwerkelijkt is." Misschien was dit als een speldeprikje voor Sandler bedoeld, wel licht ook zal Sandler het zijne gedacht heb ben bij deze woorden van Litwinof. En in alle geval was hij heel duidelijk toen hij na de kaviaar en de kreeft zijn gastheer dankte en zeide, dat in zijn land „onder andere omstan digheden en volgens methodes, die bij ons het best geëigend zijn, gewerkt wordt om de rijkdommen, waarover de natie beschikt, het heele Zweedsche volk ter beschikking te stellen." C. G. B. (Van onzen Stockholmschen correspondent). STOCKHOLM, 12 Juli. ET huwelijk van een door ieder aan gebeden filmactrice met een dood- gewonen dorpstandarts, de verduis tering van een slordige drie ton, door iemand, die al wat verduisterd had, het aloude komkommertijd-probleem of Stock holm 's zomers gezelliger is dan Gothenburg en of de koninklijke hoofdstad überhaupt wel gezellig is, en dan de interviews met on bekende toeristen, die onbelangrijke dingen zeggen over de stad, waar ze juist zijn aan geland het verdringt elkaar op de voor pagina's en vormt de stof van de gesprekken van den zomersch-loomen gemeenen man. Spanje is niet langer actueel en deelt het lot van het conflict in 't Verre Oosten, dat niet aangenaam is en dus ergens naar een fbin- nenpagina verhuist, en aan binnenlandsche politiek doen we vrijwel niet, want de leden van den Rijksdag zijn, lang voor Midzomer al weer voor zeven maanden naar den huise- lijken haard teruggekeerd en de vroede va deren en de anderen, die wel eens aan poli tiek doen, hebben vacantie. Maar minister Sandler is, vlak voor ook hij de politiek de politiek laat en zich met zijn vrouw, zijn viool en zijn Finsche themaboek op een sche- reneilandje terugtrekt, naar Moskou gereisd voor een officieel bezoek aan zijn vriend en collega Litwinof. En dat heeft een paar da gen lang een hoekje op de voorpagina's ge- eischt en een paar kolom binnenin de kran ten en al is er dan veel van Moskou hierheen getelefoneerd over luisterrijke bals en fees telijke galabanketten en zeer vriendelijke ta felspeeches en weinig over de besprekingen, die Sandler ondertusschen met Litwinof, Po- temkin, Molotof en Kalinin heeft gevoerd, toch is er reden even bij deze eerste reis se dert anderhalve eeuw van een Zweedschen minister van Buitenlandsche Zaken naar Rusland stil te staan. Men zal goed doen de reis van Sandler niet te beschouwen als een politieke gebeurtenis, maar haar op te vatten als een vriendschap pelijke geste, als een beleefdheidsbezoek en als een noodzakelijk onderdeel van de lange reeks oriënteeringsvisites, die de Zweedsche minister van Buitenlandsche zaken heeft af gelegd of nog zal afleggen. Sandler staat bij velen in de Geneefsche kringen in hoog aanzien, is daar zeker een der invloedrijksten van de vertegenwoordi gers der kleine, democratische staten en moet voorts, omdat Zweden de kern van de Scan dinavische staten-broederschap vormt, in zekeren zin als de buitenlandsch-politieke aanvoerder van Scandinavië beschouwd wor den. Het behoeft daarom niet te bevreem den, dat in buitenlandsche, vooral Fransche en Duitsche, bladen veel belangstelling voor Sandler's reizen aan den dag wordt gelegd, dat" men er van alles achter zoekt en soms zeer gewaagde hypotheses lanceert. Zoo is ook in de eerste plaats van Duitsche zijde, herhaaldelijk geschreven over.de vor ming van een blok, dat volgens de verschil lende opvattingen verschillende doeleinden zou hebben, maar altijd toch op de een of andere manier tegen Duitschland gericht zou zijn, terwijl dan Sandler een van degenen zou zijn, die het hardst voor deze blokvorming werkten. Dat de samenwerking tusschen de Scandinavische staten, die op cultureele, so ciale en politieke verwantschap en gemeen schappelijke belangen, maar niét op verdra gen of diplomatieke afspraken gebaseerd is, onderdeel van een dergelijke blokvorming uit zon maken, valt bezwaarlijk te gelooven, aan gezien juist strikte neutraliteit naar alle kan ten het leidende beginsel bij die samenwer king is. Evenmin zal men in ernst kunnen beweren, dat de hernieuwde samenwerking tusschen de Oslo-staten op economisch ge bied. waarvoor Sandler zich enkele reizen heeft getroost, bedoeld is om pressie op Duitschland te oefenen, zooals dat kort na de publicatie van dr. Colijn's denkbeelden be treffende de handelspolitiek van Duitsche zijde betoogd is. Daarentegen kan niet ontkend worden, dat Groot Brittannië de laatste jaren meer invloed in Scandinavië gekregen heeft, dat Scandinavië zich in verschillende opzich ten vrij sterk Westwaarts is gaan oriëntee- ren. Maar dit heeft Duitschland ongetwijfeld evenzeer te wijten aan zichzelf, aan het tegen woordige Duitsche regime, dat zooals bekend in het democratische Noorden weinig sympa thie geniet, als aan de bezoeken, die de toenmalige prins van Wales en de Hertog van Kent in 't najaar van 1932 aan Dene marken en Zweden brachten, aan de in 1933 gesloten handelsverdragen met Groot-Brit- tannië, aan een latere reis van Eden, toen nog lord-zegelbewaarder en aan de Britsche di plomatie in het algemeen. Typeerend is ook, dat Londen kort geleden lord Plymouth, hoe wel die met de non-interventie toch al ge noeg te doen heeft, naar, Finland en de Bal- tische landen liet reizen. De voornaamste aan leiding was waarschijnlijk, dat het indertijd opzettelijk door Eden overgeslagen Finland zich de vingerwijzing ter harte genomen en zich bij de andere Scandinavische landen aangesloten heeft, zoodat het nu een blijk van Britsche belangstelling verdiende. Doch deze oriënteering op Engeland is vooral van eco- nomischen en cultureelen aard „Made in Great Britain" is hier in Zweden evenals „Svensk vara" (Zweedsch fabrikaat) syno niem van kwaliteit geworden en als iemand een vreemde taal wil leeren geeft hij in tegen stelling tot een jaar of zes geleden in negen van de tien gevallen de voorkeur aan En- gelsch boven Duitsch maar zelfs wanneer er bij Londen berekening achter zit, dan be- teekent dit geenszins, dat Sandler als bood schapper van Londen bepaalde reizen zou ondernemen. Sandler is Zweedsch minister van buiten landsche zaken en men is er hier van over tuigd, dat hij zich als zoodanig houdt aan de door den Rijksdag uitgestippelde richtlijnen voor de buitenlandsche politiek: neutraliteit naar alle zijden en trouw aan den Volken bond, en dat hij zich niet verder in het spel der groote politieke machten waagt dan noo dig is in het belang van de taak van den Volkenbond voor vrede en veiligheid. De vele reizen, die Sandler de laatste maanden ondernomen heeft, golden hoofd zakelijk besprekingen over Geneefsche kwes ties en gemeenschappelijke belangen, waren ook wel louter contra-visites zooals die aan de Baltische landen of dienden om niet den schijn te wekken als zou Zweden's mi nister van buitenlandsche zaken slechts aan een bepaalden kant willen confereeren. Dit laatste was in sterke mate het geval toen Sandler na zijn bezoeken in 't voorjaar aan Londen en Parijs, Brussel en Den Haag naar PMKRIUWIA ZATERDAG 17 JULI 1937. HILVERSUM I, 1875 M. VAR.A-uitzenidng. 10.00—10.20 v.m. en 7.30 —8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.20 „Melody Circle", VARA-tooneel en decla matie. 12.00—1.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Gra- mofoonplaten. 2.45 Filmpraatje. 3.00 „Fanta sia". 3.40 „De doodende straal", causerie. 4.00 „De Flierefluiters" en solist. 4.45 „Dreigt een tekort aan geschoolde arbeidskrachten", cau serie. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.40 Literaire causerie. 6.00 Orgel en zang. 6.30 Ramblers. 7.00 „Filmland". 7.30 „Van Evangelie tot ge meente", causerie. 8.05 Herhaling SOS-Berich- ten. 8.07 Berichten A.N.P., VARA-Varia. 8.15 Zang. 8.25. Gramofoonmuziek. 9.00 VARA- orkest en solisten. 10.00 Berichten A.N.P.. 10.05 Radiotooneel. 10.20 VARA-theaterorkest en solisten. 11.15 Berichten. 11.20 Gramofoonmu ziek. 11.35—12.00 „Fantasia". HILVERSUM n, 301 M. KRO-uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Kin deruurtje. 4.00 „De woudkoningin", kinder operette. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperan- tonieuws. 5.45 KRO-orkest. 6.20 Journalistiek weekoverzicht. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Be richten. 7.15 „Sport en overheid", causerie. 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omlijsting. 10.10 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Filmpraatje. 10.55 De KRO-Boys en solist. 11.30—12.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.05 BBC-Northern-orkest. 12.50 BBC-Dans- orkest. 1.20 Commodore Grand Orkest. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Ch. Ernesco's kwintet. 3.35 Sportreportages. 5.35 Ambrose's Band. 6.20 Berichten. 6.50 Welsch intermezzo. 7.05 BBC-Northern-orkest. 7.50 ABC-Cabaret. 8.20 Variété-programma. 9.20 Berichten. 9.40 Ra diotooneel met muziek. 10.20 BBC-Theater- orkest en soliste. 11.20 Henry Hall's Hour. 11.50 Berichten. 12.0012.20 Vervolg Henry Hall's Hour. RADIO PRIJS, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Pascal-orkest en zang. 3.20 Zang. 3.35 Gramo foonmuziek. 5.20 Concert. 7.30 Gramofoonmu ziek. 7.35 Duetten. 7.50 Pianovoordracht. 8.05 8.05 Zang. 8.50 Symphonieconcert. 10.50 Gra mofoonmuziek. 11.201.20 J. Bouillon's dans- orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Hans Kallies' orkest. 8.50 Lanades-sym- phonie-orkest Saarpalts. 9.50 Gramofoonmu ziek. 12.20 Noordsilezisch Grenzlandorkest. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.20 Fabrieksorkestconcert. 6.25 Omroepkwintet. 8.30 West-Duitsch Ka merorkest. 11.20 Melodie-Serenader. 12.20 1.20 Hans Bund's dansorkest en Waldemar Hass' dansorkest. BRUSSEL 322 en 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Salonorkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 2.20 A. Felleman's orkest. 3.20 Accordeonmuziek. 3.35 Vervolg van 2.20. 4.20 Kamermuziek. 5,20 Omroeporkest. 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret. 9.20 Kleinorkest. 10.30 Gramo foonmuziek. 11.3512.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en E. Roosz' orkest. 10.20 Berichten. 10.50 Pianoduetten. 11.05 Weerbe richt. 11.20—1.15 Hans Bund en Waldemar Hasz met hun orkest.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 7