HET NIEUWE AVONDBLAD Monsterachtigheden. Visscherij-Snufjes 22e JAARGANG No. 215 ZATERDAG 17 JULI 1937 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ya cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - LJmulden, Telef. 5301 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MIJ. VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN. OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 2000.— overlijden 400.—. verlies van hand, voet of oog f 200.—, belde leden duim f 100.—, één lid duim 150.—, alle leden wijsvinger i 60.—, één of twee leden wijsvinger 25.alle leden anderen vinger 15.één of twee leden anderen vinger 5.arm- of beenbreuk f 30.enkelbreuk 15.polsbreuk f 15.Opvarenden van visschers-, marinevaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaarttot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Nog afzonderlijke verzekering voor abonnés op het Geïllus treerd Zondagsblad. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. IJMUIDEN Tien jaar Maatschappij Zieken fonds „IJniuiden". Hoe het fonds ontstond. Deelnemers en vertegenwoordigers. Aan het verslag over de jaren 19071937 van het Maatschappij Ziekenfonds „IJmui- den", ontleenen wij nog de volgende bijzon derheden over de eerste tien levensjaren. Op 4 April 1927 trad het Maatschappij Ziekenfonds van de Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst in werking. Het ontstond door samenvoeging der te IJmuiden bestaande doktersfondsen van de artsen: J. F. Bekker, W. v. Haselen, L. van Leeuwen, R. Rutten en I. de Vries Robles, waarbij zich op dien datum D. J. Boosman arts te Velsen als deelnemer Apo theekhoudend-geneeskundige aansloot. Het fonds werd gefundeerd op de basis door de Mij. tot bevordering der geneeskunst voor haar afdeelingsfondsen aangegeven. Het behoeft geen betoog dat deze fusie niet alleen uit organisatorisch, maar vooral uit ethisch en medisch oogpunt verbetering ging brengen, niet het minst voor de ver zekerden, wier positie aanmerkelijk versterkt werd. Het bestuur werd gevormd door: 2 deelnemers artsen, J. F. Bekker, voor zitter; R. Rutten, penningmeester. 1 Deel nemer apotheker: Mej. C. Ledeboer, secreta resse. 2 Verzekerden: A. Krijger, lid; C. v. d. Steen, lid. C. P. J. Maas, administrateur. In de afgeloopen 10 jaar vonden de vol gende mutaties plaats. In 1928 traden de beide deelnemers artsen af en werden ver vangen door L. van Leeuwen, voorzitter en D. J. Boosman, penningmeester. In 1929 traden deze weer af en werden wederom vervangen door J. F. Bekker, voorzitter en R. Rutten penningmeester, terwijl voor de verzekerden werd aangewezen A. Peduzzi in de plaats van A. Krijger, die de gemeente Velsen verlaten had. In 1932 werd G. v. Kaam door de ver tegenwoordigers gekozen in de plaats van C. v. d. Steen en door de deelnemers apothe kers H. A. Kuylman in de plaats van mej. C. Ledeboer, die vanaf de oprichting af onaf gebroken secretaresse was geweest. In 1934 werd arts L. van Leeuwen opnieuw in het bestuur «kozen in de plaats van R. Rutten, die zich niet herkiesbaar stelde. In 1935 werd aan A. Peduzzi door zijn mandaten het vertrouwen opgezegd en op gevolgd door A. Krijger, die intusschen weer in IJmuiden woonachtig was. In December van het zelfde jaar over leed ons bestuurslid C. van Kaam, in wiens plaats Jac. Heiligers door de vertegenwoor digers der verzekerden werd gekozen. In April werd apotheker H. A. Kuylman opge volgd door mej. J. Piiper als secretaresse welke laatste wegens vertrek naar elders weer werd opgevolgd door mej. R. Pothof f, apotheker te Velsen-Noord. Deelnemers geneeskundigen. Het aantal deelnemers bij de oprichting 4 April 1927 was 6, waaronder een apotheek- houdend arts. Door de snelle uitbreiding van het inwonertal onzer gemeente en de naar verhouding nog grootere groei van het Maatschappij Ziekenfonds IJmuiden, kwamen er in de afgeloopen 10 jaar 13 deel nemers artsen bij, waarvan er weer 4 ver trokken, zoodat het aantal deelnemers thans 15 is, waaronder 8 apotheekhoudende art sen. Op 1 Januari 1928 vertrok C. I. de Vries- Robles en werd als nieuw deelnemer inge schreven Dr. D. v. d. Kooi; die de practijk van C. I. de Vries—Robles had overgeno men. 1 April 1928 trad A. de Groot arts te Santpoort toe als deelnemer en bracht de leden van zijn doktersfonds op dezelfde voorwaarden als geldend voor de leden van het M. Z. IJ. bij het fonds onder. In de loop der eerste twee jaar trad nog als buiten gewoon deelnemer toe W. Smit te Spaarn- dam voor zijn in de gemeente Velsen woon achtige leden, terwijl D. Bussemaker zich vestigde te IJmuiden-Oost. Eerstgenoemde hield op buitengewoon deelnemer te zijn door zijn benoeming tot directeur van den G. G. D. te Haarlem en laatstgenoemde door zijn overgaan naar een naburig fonds. In 1932 is D. v. d. Waarden deelnemer geweest, di na eenige maanden weer vertrok. Thans zijn als deelnemer-geneeskundige voor het Mij. Ziekenfonds IJmuiden werk zaam: J. F. Bekker, W. v. Haselen, C. de Jonge, Dr. D. v. d. Kooi, L. v. Leeuwen, R. Rutten en P. Schuckink-KJool en als deelne mer apotheekhoudend geneeskundige; D. J. Boosman, A. de Groot, M. de Groot, A. J. v. Leusen, J. Mac Daniël, Th. Mak, D. R. Mans- holt en W. Antonie Oepts. Deelnemers apothekers. In 1927 was er één deelnemer-apotheker terwijl met de Centraal Apotheek (provisor den heer RitnerBos) in overleg met de Ned. Mij. t. b. der Pharmacie een contract werd afgesloten voor de levering van me dicijnen door genoemde apotheek. Per 1 Nov. 1930 vestigde H. A. Kuylman, apotheker zich te IJmuiden-Oost en werd vanaf dien datum als deelnemer ingeschreven. In den loop van 1933 liet zich als deelnemer-apo theker inschrijven Dr. v. Urk, die de Centraal Apotheek had overgenomen. Na een kort stondige, vestiging ging door buitengewoon droevige omstandigheden deze apotheek over in handen van de Ned. Mij. t. b. der Phar macie. 1 Januari 1934 werd als deelnemer apotheker ingeschreven mej. J. Püper, die De nieuwste luchtfoto van Peiping, de stad, die thans het middenpunt is van de spanning in het Verre Oosten. voor genoemde Maatschappij deze apotheek beheerde tot 31 December 1936. Door samen voeging van de Haven en IJmuider Apotheek vertrok mej. Püper naar elders en trad als deelnemer uit. In September 1935 werd als deelnemer apotheker ingeschreven mej. R. Pothoff, die zich als zoodanig in Velsen-Noord gevestigd had. Thans zijn als deelnemer-apotheker voor het M.Z.IJ. werkzaam: mej. C. Lede boer, mej. R. Pothoff en den heer H. A. Kuylman. Vertegenwoordigers der verzekerden. Niet van de oprichting af waren er ver tegenwoordigers en plaatsvervangend ver tegenwoordigers der verzekerden. In 1929 werd het reglement voor de verzekerden herzien en werden daarin bepalingen om trent de verkiezing van genoemde vertegen woordigers opgenomen. Doordat het tijdstip tusschen uitgifte dezer reglementen en de jaarvergadering te kort was om een verkie zing volgens dat reglement te doen plaats hebben, werd besloten deze op een alge- meene jaarvergadering voor de eerste maal uit de aanwezigen te doen kiezen. Tot eerste vertegenwoordigers der verze kerden werd gekozen de heeren C. Deventer, G. Blaas, Jac. Meyer, A. Peduzzi, D. Smak man en A. Smit. Tot plaatsvervangers de heeren J. v. 't Hoff, R. Martens, H. Broek huizen, L. de Winter, R. Remmen en S. Meyer. Door verkiezing van A. Peduzzi tot be stuurslid werd de heer H. Broekhuizen in diens plaats gekozen. Deze werden in 1930 herkozen terwijl als plaatsvervanger voor H. Broekhuizen werd gekozen J. Heiligers. In 1931 werden gekozen de heeren J. Meyer H. Fidder, Jb. Wijker, Jac. Heiligers, G. C. v. Kaam en C. v. d. Bosch en als plaatsver vangers C. Gras, M. Neef, J. v. d. Veer, C. Bakker A. de Waal en C. de Graaf. In 1932 werden gekozen in de plaats van H. Fidder die bedankt had en G. C. v. Kaam die als bestuurslid was aangewezen, de heeren M. Neef, en P. Neve. Voor plaatsvervanger in de plaats van J. v. d. Veer, C. Bakker, C. Gras en M. Neef, de heeren C. v. d. Jagt, H. Rutgers, H. Koster en C. v. d. Steen. In 1933 en 1934 werden de vertegenwoor digers bij enkele Candida atstelling herkozen terwijl H. Rutgers en H. Koster, B. v. d. Linde en A. Krijger als plaatsvervanger wer den aangewezen. In 1935 werden alle herkozen en werd A. Krijger bestuurslid in de plats van A. Pe duzzi- waardoor een plaatsvervangend plaats vacant bleef. In 1936 werd Jac. Heiligers als bestuurslid gekozen in de plaats van G. C. v. Kaam die ultimo 1935 overleed. Als vertegenwoordiger werd gekozen A. de Waal en in de plaats van Jac. Meyer die bedankt had de heer A. L. de Pagter. Thans zijn vertegenwoordiger der verzekerden: C. v. d. Bosch. M. Neef, P. Neve, J. Wijker, A. de Waal en A. L. de Pag ter. Plaatsvervanger zijn: B. v. d. Linde, A. Visser, C. v. d. Jagt. Door bedanken en vertrek zijn er thans 3 vacatures voo.$ plaatsvervangend vertegen woordiger der verzkerden. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt Zondag waargenomen door de Kennemer apo theek aan den Wijk aan Zeeërweg. Deze apo theek is tevens aangewezen voor den nacht dienst in de komende week. De apotheek Velsen-Noord is morgen en in de komende week ook 's nachts geopend. NAAR ZEE. De stoomtrawler Timor IJM. 491 zou heden gaan varen. Voorts zullen de I. S. Groen en de Holland III spoedig naar zee gaan KINDERKOOR „HET NACHTEGAALTJE" Het kinderkoor „Het Nachtegaaltje", on- derafdeeling van het Chr. Gemengd Koor „Soli Deo Gloria" geeft heden-, Zaterdag avond een gezelligen avond in het gebouw „Concordia". Zang. muziek, voordrachten en alles wat de stemming verhoogen kan, komen op het programma voor. Voor zangliefhebbers wordt het een genot volle avond. De „Viking" in nood nabij Wijk aan Zee. Bijna een scheepsramp in den Door onweersbui overvallen. Zooals wij gisteren heeds hebben gemeld zijn hier door de motorreddingboot aan land ge bracht de heer v. d. Broek en diens zoon, die zich Donderdag met hun zeiljacht de Viking ter hoogte van Castricum bevonden, toen de zware onweersbui zich ontlastte. Nader verne men wij, dat zich ook nog twee badgasten uit Wijk aan Zee aan boord bevonden. Zooals men weet. waren mevr. v. d. Broek en eenige kin deren bij Wijk aan Zee reeds door de reddings brigade van boord gehaald. Omtrent deze avontuurlijke reis, die bijna een noodlottig einde kreeg, vertelde de heer v. d. Broek het volgende: Zijn jacht, de Viking, een kieljacht van 8 M., was van den Helder vertrokken; het doel was IJmuiden. Aan boord bevonden zich de heer en mevr. v. d. Broek en hun vijf kinderen van 8 tot 18 jaar. Ofschoon het weer zich bij het vertrek van den Helder niet bijzonder gunstig liet aanzien, waren de weerberichten van dien aard, dat de heer v. d. Broek meende gerust naar zee te kunnen gaan. Bij Castricum kondigde zich een onweersbui aan door een windstilte. Daarom werden de zeilen gestreken en toen men daar mee nog bezig was, stak plotseling een hevige storm op, die het water hoog opzwiepte. Het ranke jacht werd omhoog getild en daarna op zij gesmeten. De heer v. d. Broek zond zijn vrouw en de vier jongste kinderen naar de kajuit en bleef met zijn 18-jarigen zoon aan dek. Zij gooiden -een dr-eganker overboord, maar veel gaf dit niet. Toen het noodweer nog heviger werd zond de heer v. d. Broek ook zijn zoon naar beneden en bleef hij dus alleen aan dek. De heer v. d. Broek trachtte van het zeil te redden wat er van te redden viel. Tot overmaat van ramp brak het fokkestag en raakte de heer v. d. Broek met het been bekneld tusschen stag en voorplecht. Zoo, te midden van een kokende zee en wild klaperende zeilen bleef hij bekneld, maar ten slotte wist hij na 10 minuten zijn been weer los te krijgen. Toen de bui wat zakte hebben man, vrouw en zoon de zeilen weer wat geklaard, maar de toestand van het zevental aan boord was verre van aangenaam. Men was dan ook wat blij toen circa half tien de reddingsvlet van Wijk aan Zee ïangzij kwam. Deze nam me vrouw v. d. Broek en vier kinderen over, doch twee badgasten van Wijk aan Zee, die met de reddingsvlet mee waren gegaan, gingen aan boord van de Viking om ook eens wat te be leven. Te half een kwam de Neeltje Jacoba de Viking te hulp. Zij nam het jacht, met de vier man aan boord op sleeptouw en bracht het veilig in IJmuiden binnen. GESLAAGD. Voor het Mercuriusdiploma boekhouden slaagde de heer W. Laurent, Velsen-Noord. Hij werd opgeleid door den heer J. Dop alhier. Wij vernemen nog dat de heer Dop naast zijn bekende opleiding voor diploma een boekhoud- cursus houdt „Werken in de Praktijk". De cursist wordt hierdoor ingeleid in de practijk van moderne administraties en han delsgebruiken. Men zie de advertentie in dit nummer. KETELKEUREN. De Jacqueline Clasina en de Alma blijven liggen voor ketelkeuren LIJST VAN GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden te IJmuiden: Een dameshand schoen, een- rijwielbelastingmerk, een huis sleutel, een rijwielpomp en 5 K.G. margarine. Gevonden te IJmuiden-Oost: Een regenjas, een kinderschortje, een huissleutel, een muts, 2 rijwielbelastingmerken, een kinderarmband en een portemonnaie met inhoud. Gevonden te Velsen-Noord: Een sleutel, een horlogeketting, een damesregenmantel, een portemonnaie met inhoud en een zilveren halsketting. Gevonden te Santpoort; aan komen loopen een dwergpinchertje. (Uit Engeland wordt bericht, dat het monster van Loch Ness in Schotland weer is waargenomen en nu vergezeld van twee kleinere monsters, die jongen moeten zijn.) Het Schotsche monster van Loch Ness Had een paar jaar geleden, Een monsterachtig groot succes, Maar 't is vergeten heden Toeristen trekken niet in drom Meer naar de Schotsche meren, In de vacantiedagen, om Het monster t' observeeren. Het bleef volkomen buitenschot, Het kwam geen keertje boven, En deed dat zoo hardnekkig tot Geen mensch 't meer wou gelooven. De Schotten *trokken zich dat aan, Hun monster bleek tenslotte, Niet langer schotsch maar.scheef te gaan, Dat hinderde die Schotten. Maar toen de nood het hoogste steeg, Toen hebben z' iets verzonnen, Hoort, hoe het monster jongen kreeg, Weer is het pleit gewonnen. Twee jongen zwommen naast mama, Heusch, het is waargenomen, Twee monstertjes van monsters ha! Nu zal de drom weer komen. Het spreekt vanzelf, de wetenschap Gaat nuchter weer aan 't speuren, Die accepteert geen flauwe grap, Die wil zélf monsters keuren. Intusschen heeft de brave Schot Geen haast met controleeren, Dat kan wel even wachten tot De gasten huiswaarts keeren. Eerst is de vraag van groot belang Voorloopig weer aan d' orde, Zal een voorwereldlijk soort slang Toch nog gevangen worden? 't Is vroeger wel mislukt, maar thans Is zij geducht gestegen, Die schoone, lang verbeide, kans, 't Gezin heeft kroost gekregen, Er leeft, ik heb dat lang beseft Veel raars op onze aarde, Maar 'k hou me, wat Loch Ness betreft Aanmonsters zonder waarde. P. GASUS. Misstanden bij inschrijvingen voor vischleveranties. Waarschuwing en advies aan belang hebbenden. Reeds meermalen is, zoowel door direct be langhebbenden als van andere zijde, de aan dacht gevestigd op het bestaan van misstan den bij de inschrijvingen voor de levering van visch, gebakken of versch. Inschrijvingen voor de leverantie van groote partijen visch worden o.m. gehouden door garnizoenen, zie kenhuizen en andere openbare instellingen, voor welke inschrijvingen zich, vooral omdat de laatste - jaren de afzet naar het buitenland zijn beteekenis van weleer volkomen verloren heeft, tal van gegadigden aanmelden, met als gevolg een onderlinge concurrentiestrijd, waaraan alle gezonde normen ontbreken, zoo dat tenslotte de inschrijver de dupe wordt, doordat hij of een slechte partij visch of in het geheel niet geleverd krijgt, een en ander zeer ten nadeele van bona fide firma's, die door den achteruitgang van hun debiet er varen dat de goeden onder de kwaden moeten lijden. Het behoeft zeker wel geen nadere verklaring dat een dergelijke gang van zaken aan het visscherijbedrijf, dat toch reeds onder groote moeilijkheden gebukt gaat, groote schade toebrengt en het mag derhalve ook uit een oogpunt van algemeen belang een gelukkig feit genoemd worden, dat er te IJmuiden een instantie is, welker werkzaamheid er op is gericht oen aan de hier in het kort geschetste mis standen paal en perk te stellen. Deze instantie, welke den naam draagt van „Commissie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland" en waar van het secretariaat gevestigd is aan de Middenhavenstraat 4244 (Tel. 5101). mag beschouwd worden als een semi-officieele instelling, waardoor zoowel haar neutraliteit als deskun digheid gewaarborgd is. In een onderhoud, dat een verslaggever van het A. N. P. met den secretaris dezer com missie mocht hebben, deed, wat het voor komen van misstanden betreft, de zegsman uitkomen, dat een deel van de schuld, zij het onbedoeld, ligt bij de bestellers, die geen be hoorlijke en/of verstandige leveringsvoor waarden stipuleeren en vaak maar gunnen aan den laagsten inschrijver, al deugt deze voor de levering in het geheel niet. Een deel der schuld ligt echter ook bij de leveranciers, die te laag inschrijven en dan maar zooals gezegd slecht of in het geheel niet leveren. „Onze commissie heeft indertijd", aldus de zegsman, „aan alle garnizoenen een circulaire verzonden, waarin gewezen wordt op de nood zakelijkheid van goede inschrijvingsvoorwaar- den en waarbij adviezen ter zake zijn gegeven. Bovendien hebben wij ons bereid verklaard van advies te dienen in die gevallen, waarin men meende, dat slecht of ten onrechte in het geheel niet geleverd werd. Sommige garnizoe nen maken daarvan ook geregeld gebruik en zenden ons monsters van de ontvangen visch, met verzoek om bericht of wel de bestelde soort visch geleverd is, of verschheid en be handeling aan te stellen eischen voldoen, ter wijl ook anderzijds inlichtingen worden ge vraagd, welke alle verstrekt worden. Er zijn echter ook garnizoenen, die zonder voorafgaand deskundig onderzoek hun orders plaatsen, er zijn ook nog vele andere instel lingen. die laten inschrijven en die ons niet bekend zijn. In dit verband zal het zeker zijn nut hebben, eventueele gegadigden voor par- CCCXIV. Zoo hebben we dus deze week de eerste ha ringtrawlers aan de markt gehad, waarmee in zekeren zin een einde is gekomen aan het stil le seizoen. Natuurlijk moet men niet verwach ten, dat het nu op eens een en al drukte rondom de Visschershaven wordt, maar we weten allen uit ervaring, dat er aan de haring altijd heel wat vastzit, vooral doordat er dik wijls zulke enorme hoeveelheden op de markt worden gegooid. Het waren de Claesje en de Gerberdina Jo hanna, die ditmaal het nestje hebben uitge haald en dat dit wat waard is, is ook nu weer gebleken. Beide booten waren ruim een week in zee en ofschoon ze geen buitengewoon groo te vangsten hadden, waren de besommingen, dank zij de goede prijzen die voor de haring werden betaald f 6 a f 10, lang niet slecht. En nu wachten we maar eens af, hoe het met het haringseizoen zal loopen. Als alle 25 trawlers, die een haringlicensie hebben, daar van gebruik maken, kan er heel wat haring komen, want dan komen er elke week zeker 15 booten aan de markt. Of onze markt zoo veel haring kan opnemen, staat te bezien. Ver. leden jaar kon ze het zeker niet, maar mis schien hebben onze exporteurs een nieuw gaatje gevonden. Zoo wordt het dus langzamerhand weer een beetje levendiger in havens en hallen. Binnen eenige dagen zal het aantal in de vaart zijnde trawlers tot zestig zijn gestegen waaronder de Erin IJM 12 van de Vem, die Dinsdag naar zee gaat, ook al op de haringvisscherij. In het visscherij bedrijf kom je altijd voor kwesties te staan. Deze kwesties komen in den regel niet onverwacht, maar kondigen zich aan door de een, of andere omstandigheid, zooals de onweersbui van Donderdag zich aankon digde door een loodblauwe lucht. Zoo kan de Erin stof leveren voor een kwestie. Men weet, dat in het contract der zeevis- schers is bepaald, dat groote booten een be manning hebben van elf man. Groote booten, dat waren de Caroline, de Alkmaar, de Petten, enfin u kent ze allemaal wel, die booten van 250 tot 300 ton. Maar nu komt de Sheffield Wednesday, de Erin er in en die meet 400 ton. Dat is, voor IJmuiden althans, een heele groo te boot, maar het contract kent alleen groote booten en volgens het contract mag de Erin met 11 man naar zee, terwijl er in Engeland ongetwijfeld meer op gevaren hebben. Nu zijn onze visschers niet zoo erg benauwd om de handen uit den mouw te steken, maar het is de vraag of men het aan dek met vier matro zen kan redden. Want alles op dit schip is veel zwaarder en ruimer, de last bijvoorbeeld. En zoo zal er als er weer eens een nieuw contract gemaakt moet worden, rekening mee gehou den worden, dat er niet alleen groote, maar ook heele groote booten zijn. Er kwamen deze week 25 trawlers aan de markt, voorts een 35-tal loggers en een enkele kotter. De loggers waren alle Katwijkers plus een enkele IJmuidenaar, maar de Schevenin- gers ontbraken op het appel. Die zijn nu alle wel op de haring. Ik geloof, dat er slechts twee zijn blijven trawlen. Wat de besommingen der trawlers betreft, daarmee liep het nog al uiteen. Maar best was het niet; vooral Dinsdag niet, toen drie boo ten met totaal 800 manden visch slechts f4600 besomden of gemiddeld ruim f 1500. En bij deze drie was nog al één Noordboot. Ongetwij feld hebben de beide haringtrawlers de beste reizen gemaakt, beide rond f2800. En nu neem ik afscheid tot Zaterdag 7 Augustus, wanneer ik mijn 315e snufje hoop te doen verschijnen. Morgen vertrek ik met geheime bestemming. Maar de visch laat ïk niet in den steek; daarvoor ben ik nu een maal PIETERMAN. tijen visch opmerkzaam te maken op de mo gelijkheid van ernstige teleurstelling bij in schrijvingen en tevens op de mogelijkheid deze te voorkomen of tot de geringste proporties terug te brengen door gebruik te maken van de voorlichting onzer neutrale en deskundige commissie, zoowel ten aanzien van de samen stelling der inschrijvingsvoorwaarden, als ten aanzien van de vraag of inderdaad de bestel de soort wordt geleverd, of het geleverde van goede kwaliteit en goed behandeld en of niet op onjuiste wijze leveranciers zich aan leve ring onttrekken. „Het visscherij bedrijf", aldus besloot de secretaris, „zoowel handel als reederij, wordt hierdoor een groote •dienst bewezen, terwijl de binnenland- sche afzet, welke door al die verkeerde practijken achteruit gaat, ongetwij feld zal worden bevorderd, een en ander mede ten gerieve van het visch- etend publiek". OPENLUCHTSAMENKOMST. Zaterdagavond 8 uur zal op het Willemsplein een openluchtsamenkomst gehouden worden, uitgaande van het Ger. Verbond van Open- luchtwerk. Als sprekers zullen optreden Ds. S. E Wesbonk en de heer de Groot. Medewer king verleent het Evangelisatie zangkoor „Gera". GEREF. EVANGELISATIE. Vanwege de evangelisatie, uitgaande van de Geref. Kerk (West) werd aan allen meisjes die in het afgeloopen jaar de verschillende samenkomsten en clubs hadden bezocht een uitstapje naar de mooie streken van het Gooi aangeboden. De tocht die onder leiding van mevr. van Rhijn—(Meiering stond, is uit- stekend geslaagd.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 1