JAAR VERGADERING ATHLETIEK ZEILEN Weer vele verkeers ongevallen. Zeilkano omgeslagen. Gevraagd LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Beider-Belang TYPEWERK Personeel aangeboden Huizen gevraagd Huizen aangeboden De X. A. A.-kanipioenschappen in Engeland. MATIGE PRESTATIES VAN ONZE LAND- GENOOTEN. Zaterdag zijn in het White City Stadion te Londen bij prachtig zomerweer en voor 30 000 toeschouwers de internationale Engelsche A. A. A.-kampioenschappen geëindigd. Verschillende nieuwe A. A. A.-records wer den bij deze wedstrijden gevestigd, maar de prestaties der nog overgebleven Nederland- sche athleten Brasser en Van Beveren (Peters had Vrijdag reeds het A. A. A.-kampioen schap behaald) kunnen slechts matig worden genoemd. In den eindstrijd van het nummer 220 yards hardloopen wist Van B'everen zich niet onder de eerste drie te plaatsen. Op de 100 yards kwam onze landgenoot niet uit. Brasser bezette bij de 120 yards horden de derde plaats met bijna 5'/2 meter achterstand op den winnaar, den Engelschman Finlay. die met een tijd van 14,5 sec. een nieuw Engelsch record vestigde. Adspirantenwedstrijden. Zaterdagmiddag werden op het gemeente lijk sporterrein aan de Kleverlaan te Haar lem onder leiding van den heer P. J. Wage- mans atletiekwedstrijden gehouden voor ad- spiranten uit den Kennemer Turnkring. Ruim 160 jongens en meisjes uit 7 vereeni- gingen namen aan de wedstrijden deel. Voor al S. S. en Turnlust B. waren flink verte genwoordigd. Daarentegen was de belang stelling van de Haarlemsche adspiranten ge ring. Ondanks aanvankelijk in 22 series moest worden geloopen en een groot gètal deelne mers voor 3 nummers had ingeschreven, kon het chronologisch overzicht nauwkeurig wor den gevolgd. Ook dit jaar stonden de prestaties op peil. Vooral O. S. S. had hierin een belangrijk aan deel, in de eerste plaats bij de jongste en oudste meisjes en bij de jongste jongens. Bij de oudste jongens muntte Turnlust B. uit. Ook Concordia boekte verschillende successen. De winnaars zijn de volgende meisjes, 11, 12. 13 jaar. Hardloopen 60 M.: M. de Roos (O.S.S.) 9.1 sec. Hoogspringen M. de Roos (O.S.S.) 1,35 M. Vèrspringen R. Noveraz (Concordia) 4.12 M. Balwerpen A. Aukema (O.S.S.) 19.48 M. Jongens 11, 12, 13 jaar. Hardloopen 60 M, L. v. Til (Concordia) 8.4 sec. Hoogspringen: A. Koper, (O.S.S.) 1,25 M. Vèrspringen: L. v. Til (Concordia) 4.65 M. Bal wei-pen W. Rous (O.S.S.) 22,21 M. Meisjes 14.15 jaar. Hardloopen 80 m. A. Zwemmer (O.S.S.) 10.9 sec. Hoogspringen T. v. Dord (Concordia) 1,35 m. Vèrspringen m. Slieker (O.S.S.) 4.45 m. Driesprong m. Slieker (O.S.S.) 9.14 m. Dis- cuswerpen m. Klein (Turnlust B.) 19.85 m., Estafette 4 x 80 m. O.S.S. 44.8 sec. Jongens 1415 jaar. Hardloopen 80 M. H. Thomas (Turnlust B.i 10.4 sec. Hoogspringen M. v. Rongen (O. S. S.) 1.45 M. Vèrspringen H. Koelemij (Bato) 5.40 M. Driesprong, R. Bi-anksma (Concordia) 10,21 M. Speerwerpen. P. Koeten (Turnlust B.) 31 M. Kogelstooten H. Thomas (Turnlust B.) 9.95 M. Estafette 4 x 80 M. Concordia 42,1 sec. DE KAAGWEEK. TWEEDE DAG. Zaterdag was er volop zon en den geheelen dag een frissche wind uit het N.-Noord-Wes- ten, waardoor alleen op 't rak van het Zwei- land naar de Norre gekruist moest worden. Zoowel in den teamwedstrijd der 12 M2.- klasse als in dien der twaalfvoetsjollen is na den eersten dag de strijd nog geheel open. Bij de sharpies nam het team van Loos drecht een kleinen voorsprong door beslag te leggen op de eerste en de vierde plaats, waar mede Louwerse en C. P. Guelcher 13.1 punten veroverden. De gebrs. Nauta noteerden voor de Kaag 10 punten; Stap en De Munnik 9 punten voor „Amsterdam" en Vorst en Mohr voor „De Onderlinge" 4 punten. Bij den teamwedstrijd der twaalf voets jol len gaan de Rotterdamsche en de Zaanland- sche Zeilvereeniging elk met 11 punten aan den kop. gevolgd door de Kaag met 10.1 pnt. De Haarlemsche jachtclub bx-acht het slechts tot 3 punten, daar Venema na een aanvaring moest opgeven. Belangrijke feiten van dezen dag waren voorts de overwinning van den Fries Kuipers in de regenboogklasse a eii de nederlaag van Vermaat in de 45-kwadraat kruiserklasse waar hij als laatste door de finish ging. Jacoues Barzilay deed verder uitstekend werk door in de oiympia-jollenklasse o.a. van Daan Kagchelland en Borgerhoff Mulder te winnen. De vooi-naamste uitslagen zijn: Groepswedstrijd 12 M2.-sharpie klasse: 1 Loosdrecht 13.1 punten; 2 De Kaag, 10 pun ten; 3 W. V. Amsterdam 9 punten. Groepswedstrijd twaalfvoetsjollenklasse: 1. en 2 Rotterdamsche zeilvereeniging en Zaan- landsche zeilvereeniging 11 punten; 3. De Kaag 10.1 pnt. 45 M2.-kruiserklasse: 1 Benati II (st. B. Fenenga): 2 Foehn (st. A. W. Sijthoff); 3 Coppelstock (st. J. H. C. Sieverts). Vrijbuitersklasse: 1 Thedo (st. J. R. van der Berg); 2 Jan Brass (st. J. Dorsman); 3 Jan Haring (st. L. J. Fonteyn). Regenboogklasse b: 1 Maas (35) (st. P. C. van der Giessen)2 Printer (st. W. J. Meyer) 3 Tjebbe (st. Tj. Maas). Drakenklasse1 Zilvermeeuw (st. B. J. Mo- ret)2 Ran (st. Ph. H. Keegstra)3 Janmaat (st. J. Heinen). Noord-Nederlandsche 16 M2.-klasse: 1 Un rest ist. T. Jongsma)2 Hoants (st. G. de Boer); 3 Lemmet (st. H. F. B. H. Kortmann). Pampusklasse met bijzeilen: 1 Tjiftjaf (st. R. ten Hoeve)2 Wind en Water st. G. H. van Hoolwerff3 Karekiet (st. G. J. A. van Lan- schot) Pampusklasse zonder bijzeilen: 1 Zweiland (st. M. H. van Hoof)2 Spriet (st. J. Schram) Olvmpiajollenklasse: 1 Little Jacq (st. J. Barzilay): 2 Borreltje (st. A. D. H. Coops); 3 Daphnia (st. P. H. R. Borgerhoff Mulder); 12 M2.-shai-pieklasse a: 1 All Weather (st. J. Stap)2 Skim (st. C. P. Guelcher)3 Crab- belcatte (st. C. van Muyden). B.M.-klasse: 1 Beneventum n (st. R. Schol- tens)2 Joop (st. I. C. C. Bollemeijer)3 Ree (st. H. Récourt). Reeenboogklasse a: - Waterrot (st. S. Kui pers Sneek): 2 Saenden (st. L. de Wit); 3. Phecda (st. G. Deichmann). DERDE DAG. Het prachtige zomerweer had Zondag dui zenden naar de Kagerplassen gelokt, zoodat er op het water en vooral in de omgeving van de wedstrijdbaan een drukte heerschte als n'mmer te voren. Het eeniee wat aan dezen prachtigen zo merdag ontbrak, om hem te maken tot een idealen zeildag. was wind. Die was er nage noeg ïxiet, zoodat het wedstrijdcomité zich genoodzaakt zag, alle banen tot één ronde - af te korten, op welken regel alleen de re genboogklasse a een uitzondering maakte. Niettemin duurde het uren voordat de jachten deze eene ronde af te korten, op welken regel alleen de regenboogklasse a een uitzondering maakte. Niettemin duurde het uren vooi-dat de jach ten deze eeixe ronde hadden volbracht; het geheel was dan ook een groote drijfpartij, waarin het geluk een flink woordje mee sprak. Het was onder deze omstandigheden niet te verwonderen, dat de Friezen, die door gaans bij harden wind hun beste prest aties leveren, in de regenboogklasse een achter stand boeken van 11.1 punt. In den teamwedstrijd der Olympiajollen- klasse namen de vertegenwoordigers der Rot terdamsche Zeilver. Barzilay en Daan Kag chelland een kleinen voorsprong op De Kaag nl. 10.1 tegen 7 punten; Loosdrecht behaalde slechts 4 punten. Van der Mey leverde het kunststukje, om op één dag tweemaal als eerste door de fi nish te gaan en wel in den teamwedstrijd en in de open race der regenboogklasse. Aan de uitslagen ontleenen we de vol gende: Wedstrijd Holland—Friesland: 1 Holland 43.1 pnt., 2 Friesland 34 pnt. 45 M2. Kruiserklasse: 1 Coppelstock st. J. H. C. Sieverts; 2 Benati H st. B. Fenenga (protest)3 Walta st. C. A. Vermaat. Vrijbuitei*sklasse: 1 Jan Brass st, J. Dors man; Jet II st. H. Wester; 3 Thedo II J. R. v. d. Borg. Regenboogklasse B: 1 Maas st. P. C. v. d. Giessen; 2 Tjebbe st. Tj. Maas; 3 Nihil st. W. H. Warring. Drakenklasse: 1 Janmaat st. J. Heinen; 2 Thedo II st. A. Carpentier; 3 Cavalier st. jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Bergh; 4 Ran st. Ph. Keegstra. N. N. 16 M2. klasse: 1 Cycloop n st. J. v. d. Hoek; 2 352 st. N.N.; 3 Lemmet st. H. F. Kortmann. Pampusklasse: 1 Ruiter st. R. Reitsma; 2. Karrekiet st. G. J. A. v. Lanschot; 3 Norre- meer st. ir. J. C. P. Hofkes. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1 Zweiland M. H. v. Hoff; 2 Spriet st. J. M. G. Schrama. 12 Voetsjollen dames A: 1 Ideaal st. mej. E. Karreman; 2 Reveller st. mej. Zus Leenen. 12 Voetsjollen dames B: 1 Boi-reltje st. mej. N. Ykema; 2 Lucky Rascal st. mej. N. A. J. v. Eek. Olympiajollen: 1 De Glipper st. D. Kag chelland; 2 Little Jack st. J. Barzilay; 3 Slof st. E. G. v. d. Stadt. Sharpies A: 1 Dinges st. W. J. H. Nauta. 2 Crabbelcatte st. C. van Muyden; 3 Firn III st. X. Jansen. Sharpies B: 1 Dada II st. L. P. Vollebregt, 2 Ronny III st. H. Overmans; 3 Slee st. C. Mohr. B. M. klasse: 1 Beneventum H st. R. Schol- tens; 2 Ree st. H. Recourt, 3 Wio st. J. Schol- ten. Regenboog klasse A: 1 De Leede III st. W. Z. v. d. Mey; 2 Karrekiet st. H. Lens van Rijn; 3 3 Kikker st. J. de Vries. 12 Voetsjollen A: 1 Isis st. J. W. v. d. Berg Jr.; 2 Ideaal st. J. N. Karreman; 3 Hans st. A. H. van Vliet. 12 Voetsjollen B: 1 Fra Diavolo st. W. B. Schippers; 2 Sirene st. Betty C. v. d. Linden; 3 Meerkoets st. Lonie Sieverts. 12 Voetsjollen C: 1 't Schrijverke st. H. J. F. Zijlker; 2 Wiedewiet st. J. Vollebregt; 3 Borreltje st. W. U. J. v. Dijk. Teamwedstrijden Olympiajollen: 1 R.Z.V. (Kagchelland en Barzilay) 10.1 pnt.; 2 De Kaag (Borgerhoff Mulder en Ritman) 7 pnt. 3 Loosdrecht (Coops en dr. D. v. Veen) 4 pnt. Onvoorzichtigheid blijft menschenlevens kosten. Op den Amstel. hoek Halvemaansteeg te Amsterdam trachtte Zondagmiddag een 55- jarige motorrijder, die, uit deze steeg komen de. de Kloveniei-sburgwal wilde oprijden, nog voor een van rechts naderenden tramwagen van lijn 14 langs te gaan. De manoeuvre mislukte, met het noodlottig gevolg, dat de man werd gegrepen en onder de tram terecht kwam. Teneinde hem te kunnen bevrijden, moest de wagen worden opgevijzeld. Nadat dit gebeurd was, is het slachtoffer, dat zeer zware verwondingen had opgeloopen, naar het Binnengasthuis vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek hij reeds te zijn overleden. Een doode. een ernstig gewonde. Zondagmiddag omstreeks drie uur is op den hoek van den Brink en den Hoogland singel te Enschedé, een motorfiets in volle vaart tegen een auto gebotst. De bestuurder van het omtorrijwiel, de 26-jai'ige Rokker uit Enschedé, werd ernstig gewond, evenals zijn broer, die op de duo zat. Beiden zijn naar het ziekenhuis vervoer, waar eerstgenoemde eenige uren na het ongeluk is overleden. Uit het politie-onderzoek is gebleken, dat de auto den voorraxxg moest hebben gehad. Bejaarde man aangereden. Zaterdagmiddag is op den weg Nijmegen- Den Bosch, onder Nijmegen de 66-jarige landbouwer K. D„ die bij de Deniiestraat den Graafschen weg kwam oprijden, door een auto uit den Bosch, bestuurd door J. M., ge grepen. De man sloeg tegen den weg en bleef met een schedelbasisfractuur en een hersen schudding liggen. Zijn toestand is niet zon der levensgevaar. Motorijder slingerde even Zaterdagavond is op den Rijksstraatweg van Ermelo naar Harderwijk onder Tonsel een motorongeval geschied. Een motorrijder, die een tweetal wielrijders wilde voorbij rij den, werd ingehaald door een zespersoonsauto. Doordat de motorrijder, de 50-jarige P. uit Ermelo, even slingerde werd hij door den passeerenden wagen geschept en eenige me ters verder tegen den grond gesmakt. Hij brak een arm en liep kneuzingen en schaaf wonden op. Jongen doodgereden. Zaterdagavond is op den drukken Rijks straatweg te Bodegraven de 9-jarige zoon van den arbeider V. tegen een vrachtauto uit IJmuiden geloopen, toen hij bij het spe len den weg overstak. De knaap was op slag dood. Den autobestuurder treft geen schuld. Geen voorrang verleend. Zaterdag is op den we,g van Amsterdam naar Schiphol, bij het viaduct, een hevige botsing geschied tusschen een kleine perso nenauto, waarin twee dames en vier kinde ren waren gezeten en een autobus van een firma uit Heemstede, waarin zich, behalve de chauffeur, slechts één pasagier bevond. De kleine auto kwam uit een zijweg en had de autobus voorrang moeten geven. De bestuur ster verzuimde dit echter, met het gevolg, dat beide wagens met een hevigen klap tegen elkander botsten. Zóó hevig was de botsing, dat de bus omkantelde en op haar zijde kwam te liggen, met de kap in de richting van het viaduct. De chauffeur en passagier bleken niet gewond te zijn. doch erger waren er de inzittenden van de kleine auto aan toe, xiit welker wrakstukken, nadat spoedig hulp ter plaatse was. de twee dames en een kind, allen vrij ernstig gewond, bevrijd werden. De an dere drie kinderen waren met den schrik vrijgekomen. De di-ie gewonden zijn naar. een der hoofd stedelijke ziekenhuizen vervoerd. Exportboter moet gekeurd worden. Regeling gaat 1 Augustus a.s. in. De regeeringspei-sdienst meldt De minister van landbouw en visscherij a.i. heeft 7 Juli een beschikking genomen (Ned. St.ct. no. 128), volgens welke met ingang van 1 Augustus a.s. alleen dan restitutie van de ingevolge de Landbouw-crisiswet 1933 ver schuldigde heffing op boter bij uitvoer van boter zal worden verleend, indien ten genoege van de Nederlandsche Zuivel-centrale te 's-Gravenhage wordt aangetoond, dat die boter afkomstig is van aangeslotenen bij het Zuiverkwaliteitscontröle-bureau (Z.K.B.) on der rijkstoezicht, te Amsterdam. Te Lopekerkapel wordt een nieuwe zender gebouwd. Voor de 415.5 meter golf. De Nozema zal de nieuwe tijdelijke zender van den omroep op de 415.5 M. golf bouwen te Lopikerkapel. De uit zendingen zullen op 1 October a.s. beginnen. Zooals men weet is Koo.twijk voor uitzending op een middelgolf ongeschikt. Veldsterkte-metingen hebben uigtewezen, dat Lopikerkapel, op 2 K.M. afstand van Vianen, de aangewezen plaats is om Nederland storingvrij met een middelgolf te bedienen. Eén der inzittenden verdronken. Zondagmiddag omstreeks vijf uur is op het IJsselmeer nabij fort Diemer- dam op korten afstand van de kust een zeilkano, waarin twee jongeman nen uit Amsterdam waren gezeten, omgeslagen. Eén van beiden, C. Vink, is verdronken. De ander, W. Balasz, wist zich zwemmende te redden. De kano sloeg om doordat B. iets uit het water wilde grijpen, waardoor het vaartuigje dompte en vol liep, zoodat beiden er uit vielen. B., die goed kon zwemmen, ried zijn kame raad, die de zwemkunst in het geheel niet machtig was, aan zich goed aan het bootje vast te houden totdat hij hulp zou hebben gehaald. Hierna zwom B. naar Diemerdam, waarhij het gebeurde mededeelde aan den visscher Smeenk, die er onmiddellijk met zijn roeiboot op uit trok. Na een kwartier trof hij echter alleen nog maar de kano en eenige ronddrijvende voorwerpen aan, doch van den drenkeling was niets meer' te bespeuren, zoo dat de jongen moet zijn verdronken. Waar schijnlijk neeft hij zich door het geringe drijf- vermogen van de kano, die van rubber was en opvouwbaar, niet lang boven water kunnen houden. OP EEN TREIN GESCHOTEN. De reiziger-s van trein 128, welke te 11.40 aan het station Maas te Rotterdam arriveert, zijn Zondagavond tusschen Gouda en Rotter dam plotseling opgeschrikt door een revolver schot, dat een onbekend persoon op dezen trein heeft gelost. Van een compartiment, waarin zich drie dames en een heer bevonden, werd een ruit vernield, doch niemand werd getroffen. Te Rotterdam werd van het gebeurde bij de politie aangifte gedaan en deze heeft de schade opgenomen, doch, daar het schieten niet binnen haar rayon gebeurde heeft zij verder met deze zaak niets te maken. Zij kon dan ook geen nadere inlichtingen verstrekken. Militair bij het baden verdronken. In een kuil gezakt en niet meer boven gekomen. Zondagmiddag omstreeks half vier is de 28- jarige Verhoeven uit Gemert (N.-Br.), die bij de genietroepen te Kornwerderzand was ge detacheerd, bij het baden verdronken. Het ongeluk gebeurde ten Oosteix van Kornwerder zand op een plaats in het IJsselmeer, waar de man. die niet zwemmen kon, meende, dat niet veel water stond. De sterke stroom had daar evenwel eenige groote gaten veroorzaakt en in één hiervan is hij terecht gekomen. Op den afsluitdijk zag men hem in de diepte verdwij nen en stelde onmiddellijk pogingen in het werk om hem te redden. Dit ging echter niet gemakkelijk en er gingen twintig minuten mee heen voor men het slachtoffer vond. Pogingen de levensgeesten nog op te wek ken hadden toen geen resultaat meer. Ronselaarslisten onthuld. Zaterdagmiddag is te Zaandam zekere van R., die onlangs te Rotterdam werd aangehou den onder verdenking zich te hebben schuldig gemaakt aan ronsel af ij voor Spanje, gecon fronteerd met twee jongelieden uit Zaandam, die door van R. geronseld zouden zijn. De beide Zaandammers herkenden van R. als de man, die hen te Amsterdam aan geld en papieren heeft geholpen om naar Parijs te komen. Zij moesten zich aldaar aan een be paald adres vervoegen, waar voor verdere doorzending zou worden gezorgd, aangezien hun beloofd was, dat zij in Spanje in fabrie ken zouden worden tewerkgesteld. Toen het hun uit verschillende aan wijzigingen duidelijk werd, dat zij naar het front zouden worden gezonden, zochten zij de vlucht, hetgeen hun gelukte. Nadat zij tachtig kilometer hadden geloo pen werden zij door de Fransche politie aan gehouden, die hen naar den Nederlandschen consul bracht. Deze zond hen naar het vader land terug. Van R. ontkent echter de jongens van geld en papieren te hebben voorzien. Hij geeft al leen toe met hen in een café te hebben ver toefd. De Zaandamsche politie heeft tegen van R. proces-verbaal opgemaakt, waarna de man op vrije voeten is gesteld. door Groningsche fam. van 31 Juli t.m. 13 Aug. een huisje of gedeelte van huis, bevattende 1 zitk. en 3 slaapkamers (slaap- gelegenh. voor 6 pers.) en gebr. v. keuken, te Wijk aan Zee, ïxiet te ver van 't strand. Br. fr. met prijsopg. no. 7197 bur. v. d. blad. Officiëele (crisis) bekendmaking INLEVERING VAN SPEK De Nederlandsche Veehouderij centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat met ingang van Maandag 19 Juli 1937 tot na dere aankondiging de inlevering moet geschieden bij de N.V. Ver- eenigde Ijsfabrieken aan het koel huis „Frigo". De Inlevering zal kunnen ge schieden des Dinsdags en Don derdags 's morgens van 912 uur en 's middags van 25 uur. 's-Gravenhage, 16 Juli 1937 PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BA CONBER EIDIX G De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor baconbereiding verhoogd worden met 2 cent per kg. geslacht ge wicht. Tot deze verhooging is besloten, teneinde den prijs der baconvar- kens aan te passen bij de gewij zigde marktverhoudingen. De prijzen zullen dus tot wederopzeg ging zijn als volgt: Prijs per kg. geslacht gewicht in centen. Kwalit. ben. van van van van van 50 kg. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg kg kg kg kg IA naar 67 70 72 70 68 IB IIA kwali- 65 68 70 68 66 IC IIB IIIA teit 63 66 68 66 64 IIC IIIE max. 61 64 66 64 62 IIIC 54 59 62 64 62 60 CC ct. 57 60 62 60 58 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 pCt.). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld de publicatie d.d. 24 April j.l. zijn ongewijzigd gebleven. Voorts is de Nederlandsche Vee houderijcentrale voornemens uit haar voorraad bevroren varkens te leveren aan de vleescliwaren- bedrijven. Deze varkens werden destijds, toen een overschot aan kens bestond, door de Centrale uit de markt genomen ter onder steuning van de varkensprijzen. Nu echter het aanbod van bacon- varkens is verminderd kan de le vering aan de belangrijkste afne mers van varkens in het baconge- wicht zonder bezwaar geschieden. 's-Gravenhage, 17 Juli 1937. uit Kennemerland 13 Regels 25 cent"] Elke regel meer 10 d. (mltetuiteud MJ vooruitbetaling) luidsprekers, os t aar 's och- denaelfden dac worden geplaatst, TE KOOP gar, of werkpl., kast m. planken, hoog 250, l>r. 200, diep 43 cM. Willemsbeekweg 9S Gevraagd NET DAGMEISJE, 8-3 uur. leeft. 17-18 j. Aanm. na 8 uur P. C. Hooftlaan 55, Driehuis SPOTKOOPJE. Singer Salonkast (als nieuw) heeft gekost 225. voor 89.met gar. Vergierde- weg 239 Haarlem N. OPLEIDING GEZOCHT v. 2de klas Lagere School, liefst in klas je. in het Westen. Br. m. cond. G 9885 bur. van dit blad DIPLOMA MANICURE. Cursus opleiding: kosten 15. Br. G 9903 bur. van dit blad Voor direct gevr. ENG. CONV.- LES. Br. G 9884 bur. van dit blad Leerling H.B.S. vraagt gedurende vacantie LES IN STENOGRAFIE. Br. G 9945 bur. van dit blad Voor huishouding Gevr. NET DAGMEISJE, 17 j., v. 8.304 uur, m. middagmaal. Bra kenburgstraat 47, Haarlem Gevr. per 1 Aug. NET MEISJE v. d. en n. Mevr. Baay, P.C. Hooft- kade 8, bij stat. H'stede-Aerdenh. FLINKE NETTE WERKSTER gevraagd, voor eenige morgens per week. Platanenlaan 67, Bloe- mendaal. Leden van het Zieken fonds VELSEROORD, denk aan de JAARVERGADERING welke hedenavond 19 JULI '37gehouden wordt in „Flora", Zeeweg 113 IJmuiden (Oost). AANVANG 'S AVONDS 8.15 Gevraagd in den omtrek van Haar lem een bekwaam TWEEDE MEISJE. P.G. Op spoedige in diensttreding wordt prijs gesteld. Br. no. G 9948 bur. van dit blad Heemstede. FLINK DAGMEISJE gevraagd, boven 18 jaar. van 8.30 tot 5 uur, uitsluitend zij, v. g. g. v. gelieven te schrijven onder no. G 9932 bur. van dit blad DAGMEISJE gevraagd, voor di- •ect, niet jonger dan 1 6 jaar. voor de uren 8.303. Zich aan te mel den tusschen 5 en 7 uur Aster laan 22. Aerdenhout. MEISJE gevraagd van 8.30-1.30. ongev. 15 of 16 jaar. Brieven G 9941 bur. van dit blad Voor bedrijf BETREKKIN GEN. Dagelijks ver- eweg de meeste en allernieuwste op allerlei gebied biedt „Vacatu reblad Holland". 10 c. Abonn. vanaf 0.55. Adm.kantoor „Hol land", Rijswijk 3.H. Gevraagd gevorderde of leerliiij KAPSTER. P. Schultheis, Gierstr. 35, Haarlem FLINKE JONGEN gevr. in rij wielstalling, boven 18 j. Smede- straat 41. Voor direct gevraagd een NETTE BROODBEZORGER voor bak- fletswijk. Br. met uitv. inl. G 9917 bur. van dit blad SLAGERSLEERLING gevraagd, v. Hemsbergen, Wagenweg 214, Haarlem KRUIDENIERSBEDIENDE. Jonge bediende gevr. bij K. E. v. Huizen, Zijlstraat 6, Haarlem Hi tte-Go IfPrijzen 1 Heele fl. Limonade35 ct, 1 gr. fl. <2 glazen) Bier 15 ct. 1/2 pd. Limonade Toffee 15 ct. 1/2 pd. Ananasdrups14 ct. BON. Bij aankoop van 1 ons Van Nelle of D.E. Thee a 23 cent 1/2 pond Theebiskwie 10 cent. BON 2 ons Fijnste gesneden Edammer, belegen 10 ct. BON. Bij aankoop van 1 pd. Suiker a 23 cent: 1/2 pond chocolade hagel10 cent Allerfijnste Bel. Edammer, uit sluitend voor fijnproevers, per pond28 ct. enz. enz. Bovendien uw Cassabon bij elk bedrag. WOENSDAGMIDDAG OPENEN VAN FILIAAL ORANJESTRAAT op eigen machine Tevens behandeling van cor respondentie Frans, Duits, Eng. Adres te vern. bur. van dit blad Voor bedrijf Parkeerterrein Kopje, Bloemen- daal. NETTE JONGEN gevr. voor hulp parkeerterrein. Aanmelden bij den bewaarder. NETTE JONGEN gevraagd, v. di rect. pl.m. 14-15 j. Zijlweg 100, Haarlem HANDIGE VERKOOPER GEVR. Wie wil veel geld verdienen d. d. verkoop van een succes reclame artikel. Br. G 9922 bur. v.d. blad Voor 'luishouding R.K. MEISJE. 15 jaar, biedt zich aan, van 81. Br. G 9908 bur. van dit blad NETTE BREISTER b. z. a., voor alle breiwerk (handwerk). Br. G 9935 bur. van dit blad Gezocht te Haarl.. voor een NET MEISJE van buiten, betrekking v. d. en n.. goed bek. met huis. bezigh., goede inf. Br. G 9947 bur. van dit blad JONGEMAN, kostwinner, vraagt spoedig werk. Administratief goed onderlegd, v. g. g. v .en prima re ferenties. Geref. Godsd.: res.-ofü- cier. Br. G 9902 bur. van dit blad Gepens. echtp. vr. ZONX. VRIJ BEN.- OF BOVEXH. L.buurt. 5 p. w. Vrij uitz. Br. G 9895 bur. van dit blad Te huur gevr. RUIME BOVEN' OF BEN. WON ING 4 a 5 p.w. Omg. stad of llaarl. N. Br. G 9936 bur. van dit blad BENEDENHUIS te huur Berck' heydestr. 6, keurig in orde. 4-®" p. w. m. water. Bevr.: Jansweg 56 TE HUUR: vrij huis 5. HAT Mooi ben.h. 3.80 en mooi bovenh. 4 p.w. b.d. Zijlweg en Amst-p. Bevr. binnenweg 150, Heemsteda

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 4