Het zwemfeest van „De Waterratten" Een zwemmiddag van groote propagandistische waarde a/CHAKENa WATERPOLO WIELRIJDEN DAMMEN KORFBAL Nida Sen ff wint weer de 100 M. rugslag J. G. Scheffer tweemaal geklopt Polo Nederland-Duitschland (I5) Het was Zondagmiddag een ongewone drukte in de gemeentelijke zweminrichting aan de Kleverlaan. Aan alles was duidelijk te merken, dat er iets bijzonders op til was. En inderdaad, het was iets bijzonders! Het sport - lievende Haarlemsche publiek heeft een zwemfestijn meegemaakt, dat velen nog lang in herinnering zal blijven. De allerbeste Nederlandsche zwemsters, wereldrecordhoudsters dus, en onze snelste heeren waren naar de Kleverlaan gegaan om eikaars krachten te meten. Lenie Tholen, de schoonspringkampiioene van ons land, gaf fraaie demonstraties, evenals Wim Schatens van de Amsterdamsche Zwemclub 1870. Maar voor onze zwemsterren waren de vele bezoekers toch niet alleen gekomen; het meerendeel was nieuwsgierig naar het slot van den middag, dat gevormd zou worden door den internationalen polowedstrijd Ne derlandDuitschland, een gebeurtenis, 'waarvan we in de Spaarnestad niet spoedig een reprise zullen krijgen. Het gemeentebestuur van Haarlem had reeds langen tijd geleden plannen opgevat, een groot zwemfeest te organiseeren enkel en uitsluitend ter wille van de propaganda, want het gemeentebestuur zou niets liever zien, dan dat elke Haarlemmer zwemmer werd. Meer dan een jaar zijn er onderhande lingen gevoerd en ten slotte werd van den K. N. Z. B. de toezegging ontvangen, dat de. wedstrijd tegen Duitschland in Haarlem kon worden gespeeld. Aan de club „De Waterratten", die dit jaar 15 jaar bestaat, werd de organisatie opge dragen met als resultaat, dat er een zwem feest is gegeven, dat er zijn mocht en waar van veel propaganda zal uitgaan. Alles heeft een buitengewoon vlot verloop gehad; de gemeente en D. W. R. hebben alle eer van het vele voorbereidende werk, dat verricht is. Een ieder ging voldaan huis waarts, al zullen velen het betreurd hebben, dat onze Hollandsche jongens tegen Duitsch land een flinke nederlaag leden. Nadat de heer G. Voogd, voorzitter van D. W. R. een kort openingswoord gesproken had, waarbij hij o.m. den heer M A. Reinalda, waarnemend burgemeester, dankte voor zijn aanwezigheid, kwam laatstgenoemde zelf voor de microfoon. Hij vertelde iets over de tot-standkoming van deze wedstrijden en bracht den dank van het gemeentebestuur over aan den K. N. Z. B. en aan D. W. R., maar ook aan het personeel van de inrichtin gen. „In het bijzonder de heer M. J. Vink, chef van de afdeeling Lichamelijke Opvoe ding, heeft zich veel moeite getroost", zei de heer Reinalda. „Het is de taak van het ge meentebestuur de zwemsport te bevorderen, want zwemmen is een volksbelang." Na deze rede werd begonnen met de zwem- nummers. Het was jammer, dat Rie Mastenbroek verstek liet gaan op de 100 Meter borstcrawl voor dames; zij had een voet verstuikt. Rie van Veen van de Rotterdamsche Zwem club werd op dit nummer met ruim verschil nummer één in 1 min. 9 4 5 sec., wat geen slechte tijd is, wanneer de zware baan in aanmerking wordt genomen. Alie Stijl van de A. D. Z., die als een groote concurrente werd beschouwd, deed drie seconden langer over de baan; Tini Wagner moest zich met de derde plaats tevreden stellen. Wij hadden van deze zwemster meer verwacht. Op het nummer 200 Meter borstcrawl voor heeren ging de strijd tusschen D. van der Kuil van S. Z. C. en Stans Scheffer van D. J. K. Eerstgenoemde, die steeds als nummer twee of drie eindigt, wist nu zijn geroutineer- den concurrent met een seconde verschil te kloppen. De jeugdige Schiedammer heeft een goeden slag; wij verwachten nog veel van hem. Onze wereldrecordhoudster Jopie Waalberg (A. D. Z.), die vorige week van Jopie Stroom- berg (Het IJ) verloren had, deed nu beter werk. Met haar krachtigen beenslag en haar sterk gebogen armslag, waarin geen rustpoo- zen zijn, won zij op overtuigende wijze in 3 min. 5 2/5 sec. de fraaie gouden medaille, die voor het nummer 200 Meter schoolslag voor dames beschikbaar was gesteld. Mej. Stroom- berg zwom 6 seconden langer over dezen af stand. Op hetzelfde nummer voor heeren zege vierde met flink verschil op nummer twee de A. Z.-zwemmer Smitshuyzen. Deze zwem mer bezigt nog den breed en armslag, het geen blijkbaar geen invloed op zijn snelheid heeft. Het was te verwachten, dat Nida Senff als eerste zou eindigen in den strijd op de 100 Meter rugcrawl. Gemakkelijk heeft zij het evenwel niet gehad, want de meisjes Kint en Kerkmeester van „Rotterdam" gaven prach tig partij. Men kon van een gelijk opgaanden strijd spreken. De voorsprong van Nida be droeg slechts één sec. Op hetzelfde nummer voor heeren werd 1 Scheffer overtuigend door zijn clubgenoot Van Schouwen, die een fraaien stijl demon streerde, geslagen. De beslissing viel eerst in de tweede vijftig meter. Ketelaar van H. V. G. B. en Van der Meer leverden een feilen strijd om de derde plaats, waarbij Van dei- Meer (Haarlem) won. Alvorens de polowedstrijd begon, werden nog twee estafettes verzwommen. De 3 x 50 Meter wisselslag-estafette voor dames werd na fraaien strijd door Rotterdam gewonnen vóór A. D. Z., die zwemsters als Nida Senff en Jopie Waalberg in de gelederen had. De Rotterdamsche Zwemclub kwam als nummer één aan in de estafette 4 x 100 M. vrije slag voor heeren. De zwemmers maak ten een gemiddelden tijd van 1 min. 5 3,5 sec., hetgeen uitstekend is te noemen. H. P. C. lag geruimen tijd voor, doch de laatste zwem mer werd door zijn tegenstanders gepasseerd. Doordat D. J. K. buiten mededinging zwom, kreeg H. P. C. den derden prijs. De uitslagen luiden als volgt: 100 meter borstcrawl, Dames Seniores: 1. R. van Veen R. D. Z„ 1 min. 9 4/5 sec.; 2. A. Stijl A. D. Z., 1 min. 12 2/5 sec.; 3. C. W. Wag ner, IJ, l min. 12 3/5 sec. 200 Meter Borstcrawl Heeren Seniores: 1. D. van der Kuil, SDZ, 2 min. 22 3/5 sec.; 2. J. C. Scheffer, D. J. K.. 2 min. 23 4'5 sec.; 3. W. Geerling, IJ.. 2 min. 29 4/5 sec. 200 Meter schoolslag Dames Seniores: 1. J. Waalberg, A. D. Z., 3 min. 5 2/5 sec.; 2. J. Stroomberg, IJ, 3 min. 111/5 sec.; 3. M. Steen- huyzen, I-I. P. c., 3 min. 13 4/5 sec. 200 Meter schoolslag Heeren Seniores; 1. H. Smitshuyzen, A. Z. 1870, 2 min. 56 sec.; 2. L. Korpershoek, V. Z. C. 2 min. 59 3'5 sec.; 3. E. M. J. de Vries, Star, 3 min. 100 Meter rugslag Dames Seniores: 1. Nida Senff, A. D. Z. 1 min. 17 3/5 sec.; 2. C. Kint, Rotterdam, 1 min. 18 4/5 sec.; 3. D. Kerkmees ter, Rotterdam 1 min. 19 sec. 100 Meter rugslag Heeren Seniores: 1. H. P. A, van Schouwen, D. J. K., 1 min. 13 sec.; 2. J. C. Scheffer, D. J. K., 1 min. 16 2/5 sec.; 3. A. J. van der Meer, Haarlem. 1 min. 18 3/5 seconde x 50 Meter wisselslag estafette Dames: I. Rotterdam 1 min. 47 4 5 sec.; 2. A. D. Z., 1 min. 481/5 sec.; 3. Het IJ, 1 min. 52 3/5 sec. 4 x 100 Meter borstcrawl estafette Heeren: 1. R. Z. C. 4 min. 22 4/5 sec.; 2. het IJ 4 min. 29 2/5 sec.; 3. H. P. C. 4 min. 32 sec. De Waterpolowedstrijd. De ploegen verschenen in de reeds gepubli ceerde samenstelling. Nadat de volksliederen ten gehoore waren gebracht en de heer Voogd de spelers had voorgesteld aan het publiek, gingen de ze ventallen te water. Scheidsrechter was de Beldg, Maurice Blitz. De Duitschers, die den toss hadden gewon nen, speelden tegen de zon in. Al spoedig kreeg de Hollandsche middenvoor een kans, die door onzuiver richten werd gemist, maar ook de Duitsche linksvoor Schulze, die zijn vijftigsten interland-wedstrijd speelde, schoot over, hetgeen zich later niet meer herhaalde. De Hollandsche voorhoede, speciaal de vleugelspelers, was weinig gevaarlijk, wat mede was toe te schrijven aan het sterke spel der Duitschers, Holland kreeg een fraaie kans, toen De Hamer den bal vrij had, doch de Hagenaar plaatste naar een tegenstander. De Duitschers waren sterker; vooral de middenvoor Schneider kreeg tal van ballen toegespeeld. De Duitscher werd evenwel zwaar door Regter bewaakt, te zwaar naar onzen smaak. Wel kreeg Schneider een aantal vrije worpen toegewezen, doch het schot van Mayer was zóó zwak, dat de subliem spe lende Klingenburg in het Duitsche doel er geen moeite mee had. Het samenspel der Duitschers was gedu rende eenige periodes bijzonder fraai. Van Woerkom stopte een paar lastige schoten. De Duitschers namen de leiding, toen Schneider naar Schulze plaatste en deze spe ler zijn kans waarnam. Klingenburg had even te voren een hard schot van G. van Aelst tot corner - verwerkt. Bij een overtreding werd Schneider het wa ter uitgezonden, omdat hij binnen de twee meter lag. Holland kreeg nu de kans om ge lijk te maken door de numerieke meerder heid. Er werd echter onoordeelkundig ge speeld. De tactisch spelende Duitschers hiel den stand en toen Gunst- de linksachter, er van door ging, kwam het doelpunt aan de andere zijde (02). Aanvankelijk ging het spel in de tweede helft gelijk op, doch voorloopig bleef de stand ongewijzigd. Franken miste wederom een goede kans. Een fraai staaltje van C. van Aelst werd met een goed schot besloten, doch weer redde de doelman. Uit een strafworp scoorde van Aelst tegen, doch de geroutineerde Schulze, die zich tel kens vrij maakte, bracht onhoudbaar den stand op 13. Hierna liet het duo Schneider- Kienzle in de voorhoede fraai polo zien. Schneider scoorde 14. Mayer schoot zeer zwak en De Hamer kogelde tegen de lat. Schneider scoorde nogmaals, waardoor Ne derland met 51 verloor. Zonder eenigen twijfel was de overwinning der Duitschers verdiend. Hun technische vaardigheid was grooter, maar ook in tac tisch opzicht waren zij Holland de baas. Het vrijzwemmen was van dien aard, dat er bij goed plaatsen goals moesten komen en die kwamen dan ook. Hoewel het Hollandsche Nida Senff en Jopie Waalberg amuseeren zich blijkbaar best op het zwemfeest van „De Waterratten" tijdens den polowedstrijd NederlandDuitschland. waterpolo sterk vooruitgaande is, zal het nog wel eenigen tijd duren, alvorens we de tech niek der Duitschers evenaren. Als het zóóver is, dan kan de Hollandsche ploeg rustiger spelen en meer aandacht aan het plaatsen en positie kiezen besteden. In dezen wed strijd waren sommige onzer spelers blij als de bal weg was. De achterhoede had zooveel werk om de voorhoede van Duitschland te bewaken, dat er slechts zelden een goede aanval opgebouwd kon worden Volkszwemfeest aan tie Houtvaart Zondag 25 Juli a.s. houdt de commissie „Volkszwemfeest" haar vijfde groote volks zwemfeest in de Gemeentelijke Zwemin richting aan de Houtvaart. De inschrijvingen hiervoor zijn reeds weer aan den gang en zul len plaats hebben tot uiterlijk Donderdag a-s. in genoemde Zweminrichting. Zooals bekend kan ieder, die geen lid is van een zwemver- eeniging, aangesloten bij den K. N. Z. B„ aan deze wedstrijden deelnemen. Tevens zal door de zwemvereeniging, aange sloten bij den Kring Haarlem van den K. N\ Z. B„ weer gestreden worden in de 3 maal 50 M. wisselslag estafette om den grooten wissel beker, die hiervoor door de commissie is be schikbaar gesteld. H.V.G.B., de winnaar van het vorige jaar, zal wel alle krachten moeten inspannen om ook weer dit jaar den beker in bezit te krijgen. Dit nummer zal wel weer de noodige spanning op leveren. Voor het nummer schoonspringen zijn alle bekende Amsterdamsche en Haarlemsche specialisten op dit gebied uitgenoodigd. Dank zij de medewerking van de Generaal Cronjéstraatvereeniging zal de inrichting weer geheel versierd worden met de wimpel- versiering. Het beloofd dus op 25 Juli weer een mooi zwemfeest te worden. Haarl. Reddingsbrigade. Wedstrijd om den Dr. Merens-beker. Zondagmorgen had in de zweminrichting aan de Houtvaart de jaarlijksche wedstrijd om den dr. Merens-beker plaats, opengesteld alleen voor gediplomeerde leden, die een vol doend aantal punten op medisch gebied had den behaald. Voor dezen wedstrijd is vastgesteld: hurkval, 100 M. schoolslag, waarvan 25 M. met duikpop en vervolgens hurkval, 10 M. zwemmen en pop opduiken die op 3 Meter gezonken is, alles ge kleed. volgens Bondseisch, uit te voeren. De beoordeeling heeft plaats op juiste tech nische uitvoering. Voor juryleden waren uitgenoodigd de Technische leden van den Ned. Bond, mevr. C. E. SchmidtMüsler van Haarlem en de hee ren R. Krab te Amsterdam, H. Hietberg te Zaandam en A. J. Meijerink te Haarlem. Aan den wedstrijd werd deelgenomen door twee dames en negen heeren. Er werd over het algemeen uitmuntend technisch werk te zien gegeven, al bleek dui delijk, dat enkele nieuwelingen aan den strijd deelnamen, wat later door den voorzitter zeer werd toegejuicht. Na het afwerken van den wedstrijd stelde de heer Joh. M. Schmidt, voorzitter der bri- meer speciaal voor de nieuwere leden de groote verdiensten van wijlen dr. W. E. Merens ten opzichte van de brigade in het licht. Hierna werden de uitslagen bekend ge maakt. No. 1 was wederom C. H. Vrugt; no. 2, met zeer weinig technisch verschil mej. Hermien Haase; no. 3 G. van Bruggen (die technisch het hoogste aantal punten behaal de), no. 4. A. van der Meer, no. 5. P. Vernout, no. 6. J. Renout, no. 7. R. Bruseker, no. 8. mej. H. Wielenga, no. 9. N. Oudshcom (met het hoogst aantal medische punten, no. 10 en 11 B. van Beek en B. Huybens, die de pop miste. Mevr. de wed E. W. Merens—Joekes, die be loofd had den beker uit te reiken was door een ongesteldheid verhinderd tegenwoordig te zijn; in haar plaats sprak de heer J. Merens, die zijn moeder verving. Hij sprak woorden van gelukwensch tot den winnaar, den heer Vrugt en bracht den voorzitter hartelijk dank voor de vriendelijke woorden, aan zijn onver- getelijken vader gewijd. Mej. H. Haase ontving van mevr. N. J. Meijerink—Rijk den uitgeloofden prijs voor de best geplaatste dame. Zwemfeest U. L. O.-scholen. Het jaarlijksche zwemfeest van de U. L. O.- scholen in Haarlem, dat Zaterdagmorgen van 9n.3-0 uur onder leiding van de heeren Marsman en Admiraal in de kostelooze in richting aan de Houtvaart werd gehouden, heeft een overtuigende overwinning opgele verd aan de U. L. O. a, die met een punten- aantal van 163 dit jaar in het bezit kwam van den voor deze wedstrijden beschikbaar gestelden wisselbeker. De U. L. O. b, die het vorige jaar de geluk kige winnaar werd, moest zich met een totaal van 146 punten met de tweede plaats tevreden stellen, terwijl de U. L. O. c met 75 punten wederom de derde plaats bezette. De gedetailleerde uitslagen waren: 50 M. vrije slag voor jongens: 1, II. Addink (U. L. O.a) in 30 sec.; 2. N. Tanis (U. L. O. b) in 31,2 sec.; 3. B. van dén B'ogaerde (U. L. O. a) 32,8 sec.; 4. F. Otterspoor (U. L. O. b) in 33.8 sec. 25 M. vrije slag voor meisjes; 1. B. Zonne veld (U. L. O. c) in 15.2 sec.; 2. R. Bakker (U. L. p. a) in 15.8 sec.; 3. M. Stuy (U. L. O. b) in 15.8 sec.; 4. A. Visser (U. L. O. a) in 15,9 seconde. 50 M. schoolslag jongens: 1. N. Tanis (U. L. O. b) in 41.8 sec.; 2. J. Bierenbroodspot (U. L. O. a) 42.9 sec.; 3. B. van de Wateren (U. L. O. a) 43.2 sec.; 4. T. Overveld (U. L. O. b.) in 44 sec. 25 M. schoolslag meisjes: 1. B. Druyf (U. L. O. b.) in 19.8 sec.; 2. A. Visser (U. L. O. a) in 20,2 sec.; 3. N. van der Kaa (U. L. O. a) in 20,2 sec.; 4. R. van der Raadt (U. L. O. c) 20.4 sec. 3 maal 50 M. wisselslag-estafette jongens: I. U. L. O. b (met Otterspoor, Overveld en Ta nis) in 2 min. 1.4 sec. 3 maal 25 Meter wisselslag meisjes: 1. U. L. O. a (met W. van Gastel, A. Visser en R. Bakker) in 55.1 sec. 10 maal 25 M. estafette jongens: 1. U. L. O. b in 2 min. 41.2 sec.; 2. U. L. O. a in 2 min. 41.9 sec. 5 maal 25 M. estafette meisjes: 1. U. L. O. a in 1 min. 24.4 sec.; 2. U. L. O. b in 1 min 25 sec. <dh 1 Fine verlooft zich. Hij kiest een Hollandsche partij. Naar wij vernemen heeft de 23-jarige Ameri kaan grootmeester Rueben Fine zich verloofd met mej. Emmy Keesing te Amsterdam, doch ter van den heer J. Keesing Jr., uitgever van de bekende uiehiefsy f-raeii In de afgeloopen week zijn reeds eenige belangrijke beslissingen gevallen. Het IJ wist voor de zooveelste maal beslag te leg gen op het afdeelingskampioenschap. door Zian in eigen huis met 6—1 te kloppen. H.Z. en P.C. werd in de andere afdeeling voor de vierde maai in successie kampioen. Over enkele tveken krijgen we dus voor de vierde maal wedstrijden om het lands kampioenschap tusschen Het IJ en H.Z. en P.C. De heeren van H.P.C. zijn dit jaar minder op dreef dan voorheen, doch dat er met de ploeg van Braam nog geducht rekening- moet worden gehouden, blijkt- wel uit de overtuigende zege op Zwemlust. H.P.C. won met 72! D.W.R. had tegen Het, IJ niets in te bren gen. Het werd een spel van kat en muis. De kat scoorde 11 en het muisje slechts één maal. Ook deze competitie heeft weer ge leerd, dat Het IJ en H. Z. en P. C. belang rijk sterker zijn dan hun tegenstanders. Het is te hopen, dat de overige eerste-klassers hun spelpeil zóó weten op te voex-en, dat in de toekomst abnormale uitslagen niet meer voorkomen. In de tweede klasse dames vallen de goede prestaties van de D.W.R.-dames op. De Haar lemsche dames zijn nog ongeslagen; zij zijn een ernstige bedreiging voor H. P. C. en Nereus. Zignea blijkt met Nereus 2 wel erg zwak te zijn. In acht wedstrijden werd slechts één doelpunt gescoord; Nereus 2 wist in zes wedstrijden geen enkele maal te sco- ren. Een meisje, dat goals kan maken, zou in deze ploegen zeer welkom zijn. V.Z.V. uit Velsen, dat drie jaar geleden nog in den Haarlemschen Kiring speelde, is nu de sterkste tweede-klasser in de A-af- deeling. De VeLsenaren zijn bijna kampioen, hetgeen wel niemand verwacht zal hebben. Als van A. Z. 1870 gewonnen woi'dt. kan de kampioensvlag al geheschen worden. Het programma voor deze week luidt als volgt: 20 Juli: Dames Zignea—D.A.W.. Heeren: H.V.G.B.Nereus. H.V.G.B. 2—Nereus 2 De Zijl 2—H.P.C. 4. 21 Juli: Dames: D. W. R.—Nereus I. Heeren: H. P. C H.Z. en P. C. A. Z. 1870—Nereus. D.W.R. 2—H.V.G.B. 3 H.P.C. 3—Neptunus 2 22 Juli: Dames: H.P.C.'Nereus 2. Nereus ID.A.W Heeren Het IJ 2—Dolfijn 2. L.Z.C. 2—H.V.G.B. 3 25 Juli: Heeren: ZwemlustH.P.C. H.P.C. moet deze week twee wedstrijden spelen, die beide al eerder waren vastgesteld, doch die uitgesteld moesten worden. Woensdag a.s. komt ïT.Z. en P.C. op be zoek, dat reeds kampioen is H.P.C. zal er een eer in stellen, de nederlaag tegen de voortreffelijk spelende Haagsche ploeg zoo klein mogelijk te doen zijn. Zondag wordt tegen Zwemlust gespeeld. Als H.P.C. van de club van Franken wint, en dat verwachten wij zeker, dan moet Zwemlust degradatie wedstrijden spelen. De strijd gaat vermoe delijk tegen Haarlem, Star, S.VLL en V.Z.V. Haarlem loopt evenwel nog een kans om de onderste plaats te ontgaan, als de lastige uitwedstrijd tegen Zian in den Haag, die nog niet is vastgesteld, wordt gewonnen. Wint Haarlem, dan neemt Dolfijn deel aan de degradatiewedstrijden. De D.WR.-dames kunnen a.s. Woensdag avond een gevaarlijke concurrente definitief uitschakelen als de ontmoeting tegen Nereus wordt gewonnen. Wij wachten met belang stelling den uitslag van dezen wedstrijd af. H.V.G.B., dat nog niet geheel veilig op de ranglijst staat, kan zich geheel van degra datie-wedstrijden vrijwaren, indien Nereus, dat Dinsdag aan de Kleverlaan op bezoek komt, wordt overwonnen. De Haarlemsche ploeg heeftf uitstekende polospelers,e doch het noodige ploegverband ontbreekt, doordat er te weinig wordt getraind. Maurice Blitz spreekt te Haarlem. Zondagmorgen sprak de heer Maurice Blitz uit Antwerpen in café-restaurant Brinkmann voor K.N.Z.B.-leden over waterpolo. Zijn lezing zou hoofdzakelijk de spelregels betreffen, doch toen de heer Blitz eenmaal sprak, bleek al spoedig, dat deze scheidsrechter, die op water polo- en voetbalgebied een 25-jarige ervaring achter den rug heeft, propaganda maakte voor een algeheele verandering van het waterpolo- spel. Met groote belangstelling hebben de toe hoorders naar deze bekwamen internationalen arbiter geluisterd, het was de lezing van een man, die wat te vertellen weet, van iemand, die het waterpolospel grondig kent, doordat hij het zelf zoolang beoefend heeft. Een groot bezwaar bij waterpolo-wedstrijden is het vele fluiten van den scheidsrechter. Her haaldelijk wordt een wedstrijd onderbroken. Dat moet er uit. zei de heer Blitz. Dan wordt het spel veel aantrekkelijker. Maar dan moe ten spelobstacles als twee-meter lijn en der gelijke uit den weg worden geruimd. Nu is men bevreesd er te worden uitgestuurd tot er weer een doelpunt gescoord is. Als men, zoo- als bij voetbal, „offside" invoerde, dan krijgen we heel wat anders te zien. Buitenspel moet dan met een gewonen vrijen worp worden be straft. Ook het verzwemmen moet niet meer zoo zwaar worden bestraft, omdat het in vele gevallen niet moedwillig gebeurt. Een speler kan zóó in zijn spel opgaan, dat hij na het fluitsignaal nog even doorzwemt.. Het geheele spelpeil kan worden opgevoerd, als alle baden uniforme afmetingen hebben. De spelers kunnen zich dan veel beter instel len op zuiver plaatsen. Den speeltijd acht de heer Blitz te kort. Het spel wordt aantrekke lijker, wanneer men langer laat spelen. Goed getrainde polospelers kunnen twee maal zoo lang spelen. De publieke belangstelling zal dan stijgen. Een scheidsrechter moet een persoonlijkheid zijn. Natuurlijk moet hij de spelregels op z'n duimpje kennen, maar van nóg grooter belang Nog tal van andere interessante dingen bracht de heer Blitz naar voren. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Aan het slot spraken nog de heeren De Vries bondsvoorzitter, en de heer Gerard Blitz, voor zitter van het IJ, in zijn functie als voor zitter van de polocommissie. De heer Blitz wenschte zijn neef met zijn leiden van den 's middags te houden inter land-wedstrijd Nederland-Duitschland even veel succes toe als met deze lezing. De Tour de France. De veertiende étappe. Uit Perpignan: Tegen de verwachting in heeftf de veertiende étappe geen beslissing gebracht tusschen de favorieten, die met gering onderling verschil de eerste plaatsen in de algemeene rangschikking bezetten. Naar men weet, stonden, aan den voet van de Pyreneeën, Sylver Maes, Lapébie, Vicini, Disseaux en Vissers in het algemeen klas sement met gering onderling tijdsverschil op de eerste vijf plaatsen. Lapébie was slechts 2 minuten en 18 seconden achter op Sylver Maes. een achterstand, welke niet grooter is geworden. In de groote étappe van Zaterdag, over 325 K.M., in drie gedeelten verreden, hield Lapébie op de bei-gen de Belgen uitstekend bij. Elke poging tot démarrage was bij voor baat tot mislukking gedoemd, omdat de rem- ners elkaar nauwlettend bewaakten. Reeds vier uur des morgens werd gestart voor het eerste gedeelte van de étappe, van Perpignan naar Bourgmadame, een afstand van 9 K.M. Op de helft van den afstand gin gen Sylver Maes, Vervaecke en Amberg er plotseling tusschen uit, doch deze poging had alleen tot gevolg, dat het peloton in twee groepen werd gesplitst. In de sprint won Meulenberg. Het tweede gedeelte ging over den ruim 1900 Meter hoogen Puymaurens. Bij het be klimmen bleven ook hier de renners bij el kaar; zelfs Barrendero kreeg geen kans een voorsprong te nemen. Te Aix-les-Thermes won Carnardo in de sprint. Na een uur rust werd vertrokken voor 't derde gedeelte over 167 K.M. naar Luchon. In een gloeiende hitte werd de ruim 1200 meter hooge Col de Port beklommen. En ook bij het bestijgen van den ruim 1000 M. hoogen Portet d'Aspet bleef het veld bij elkaar. Meulenberg won weer eens in de sprint te Luchon, waarmede hij opnieuw be wees, de beste sprinter van deze ronde te zijn. In het algemeen klassement kwamen geen wijzigingen voor, zoodat Sylver Maes nog steeds de gele trui draagt. De uitslagen waren. Eerste gedeelte Perpignan,Bourgmadame: 1. Meulenberg (België) 3 uur 55 min. 15 sec.; 2. Fréchaut (Frankrijk) individueel, in den zelfden tijd; 3. Vicini (Italië) individueel, in den zelfden tijd; 4. tot en met 36. Dertig renners, waaronder Anton van Schendel met denzelfden tijd. Tweede gedeelte BourgmadameAix les Thermes 59 K.M.: 1. Canardo (Spanje) 8 uur 5 sec.; 2. Marcaillou (Frankrijk) in den- zelfden tijd; 3. Cosson (Frankrijk) indiviueel in denzelfden tijd;4. Tanneveau (Frank rijk) in denzelfden tijd; 5. Anton van Schen del, in denzelfden tijd. Derde gedeelte Aix les Thermes—Luchon 167 K.M.: 1. Meulenberg (België) 6 uur 22 min. 48 sec.; 2. Deloor (België) in denzelfden tijd; 3. Fréchaut (Frankrijk) in denzelfden tijd; 4. Bautz (Duitschland) in denzelfden tijd; 5. Deltour (België) in denzelfden tijd; 6. Anton van Schendel in denzelfden tijd, In het landklassement heeft België nog steeds de leiding met een totaaltijd van 290 uur 47 min. 23 sec. Tweede is Frankrijk, derde Duitschland en vierde Italië. Er zijn nog 56 renners in den strijd. Zondag was het een rustdag te Luchon, Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar 4en competitie-wedstrijd. Eerst vertrok ken 24 A- en B kl. voor een rit over 120 K.M, velen uitlooppogingen werden ondernomen de uitslag werd na spannenden strijd A-kl. 1. J. Jas, 2. Handgraaf 5 pnt., 3. H. Kleef 4, pnt., 4. J. Lasschuit 3 pnt., 5. Taverne 2 pt.; 6. W. Koekenbier. Uitslag B-kl.: 1. J. Banken 6 pnt.; 2. J. v. Dokkum 5 pnt., 3. J. Walgien 4 pnt., 4. H. v. Dijk 3 pnt., 5. C. de Gier 2 pnt,, overigen allen 1 pnt. De C-kl. reden 60 K.M.: Na vele uitlooppo gingen werd de uitslag als volgt: 1. F. Jansen 6 pnt., 2. De Klerk 5 pnt., 3. B. de Jong 4 pnt., 4. W. Kleef 3 pnt (pech), 5. Henskens 2 pnt., 6, Sweers 1 pnt. De Jun. reden 25 K.M. handicap, de uitslag werd: 1. Kleinhorst 6 pnt., 2. H. v, Sinderen 5 pnt., 3. Van Tongeren 4 pnt., 4. Jas 3 pnt., 5. G. v. Dijk 2 pnt., 6. Walgien 1 pnt. De veteranen reden eveneens 25 K.M. han dicap. Uitslag: 1. G. Jonker, 2. Jas Sr., 3. Van Tol, 4. Philippo. Hedenavond vergadering in het clubgebouw. Jubileum Haarl. Damclub. TOURNOOI OM HET DAMESKAMPIOEN SCHAP. Maandagavond 9 Augustus a.s. zal het ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der Haarlemsche Damclub georganiseerd tour- nooi om het dameskampioenschap 1937 van deze club beginnen. Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen alle te Haarlem en omstreken woonachtige dames, die den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt. Voor dit toumooi zijn vele prijzen be schikbaar gesteld; aan de kampioene zal een zilveren bekertje of fraai kunstvoor werp (naar keuze) worden uitgereikt. Deze wedstrijden worden gespeeld in „Set Hof van Holland", aan de Gi'oote Markt 39, eiken Maandagavond. De termijn van inschrijving sluit op Maan dagavond 2 Augustus a.s„ bij den secretaris P. H. Meure, Overtonweg 20 te Haarlem-N. Damclub „Oosterkwartier". A. VosJ. Balk 0-J A. de JongJ. Poppen 1—M W. v. Pelt—P. van Putten 2—0 C. M. Beck—H. Beck Z-0 H. van DuynJ. v. d. Kodde 0—2 C. Berkhout—W. Beider 0-2 J. P. van EykY. de de Jong 1—1 H. van DuynP. van Putten 2-0 J. PoppenH. Beck 1—1 H. Wals—W. Beider 0-2 C. BerkhoutJ. Nele 0—2 A.s. 22 Juli zal in het clublokaal van Dam club Oosterkwartier aan de Zomervaart een massakamp plaats hebben tusschen de leden van Damclub „Oosterkwartier" en Damclub ,Het Noorden". HAARL. KORFBALBOND Oosterkwartier. Het secretariaat A. Engbrink, Busken Huet- straat 14 is veranderd in D. Hooijveld. Nag> zaamplein 9. Wij ontvingen toestemming van B. en W. van Haarlem, om de verloting, welke moest plaats hebben op 19 Juli a.s. te doen houden op 18 October 1937.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 6