D Van 70 Meter hoogte neergestort. De Frans Hals- Tentoonstelling. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT Vacantie-begin. De nieuwe rijwielplaatjes. Over den Zuidelijken Atlantischen Oceaan. 150 Overtochten door de Air France. S D A Cr 20 JULI 1937 Militair vliegtuig geheel vernield. Inzittenden wonder boven wonder slechts licht gewond. Maandag omstreeks kwart voor twaalf is een militair vliegtuig van het type S8. dat van het vliegkamp de Kooy onderweg was naar Rotter dam aan de zuidzijde van het vlieg veld Waalhaven verongelukt. Het toe stel is totaal vernield en het mag nog een wonder heet en, dat de beide personen, die in het toestel hadden plaats genomen, het veege nog hebben kunnen redden. Zij zijn met niet ernstige verwondingen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Het toestel moet als verlo ren worden beschouwd. De machine, een oude S-8 tweedekker, was gistermorgen van het vliegveld de Kooy ver trokken met den 27-jarigen luitenant ter zee tweede klasse, W J. Reinierse, wonend op het betreffende vliegkamp, als bestuurder, en met den 26-jarigen korporaal vliegtuig hersteller O. Saeys als mecano. Men was eerst naar Ypenburg gevlogen en daarna, volgens de opdracht, die de vlie- gc-s in verband met een oefening hadden gekregen, naar Waalhaven vertrokken. Het toestel cirkelde eerst eenmaal boven Waalhaven rond, om daarna aanstalten te gaan maken om te landen. Op ongeveer 60 a 70 meter hoogte is de machine in de bocht afgegleden en neergestort. Het onderzoek is momenteel nog gaande, zoodat men ons nog geen definitieve beves tiging van dit afglijden kon geven, omdat er nog een andere lezing is, dat het toestel in een vrille zou zijn geraakt. In ieder geval dook het toestel ln eens met den kop naar beneden. Dit geschiedde even buiten de zuidgrens van het vliegveld en dit is het geluk bij dit ongeluk geweest, want nu kwam de machine wel met een geduchten klap op den grond neer. maar in plaats van op de verharde grasvlakte van het vliegveld te storten, raakte het toestel in den zachten veengrond van een der grienden in de buurt van het watertje de Koedood. Aangezien de bodem daar zeer elastisch is, is de schok niet onbelangrijk gebroken. Het toestel is bovendien ook niet ongunstig te recht gekomen: het voorste deel -boorde in den grond, waarna de beide vleugels door de zwaartekracht doorsloegen en vernield wer den, maar de romp boog alleen naar de rech terzijde een eind óm en bleef verder intact. De mecano kon op eigen kracht uit het toestel klimmen. Hij had een hoofdwond op- geloopen en verder een wond in de lies en eenige schaafwonden aan den linkerarm gekregen. Hij was evenwel weer snel ter been en het eerste wat hij de toegeschoten hulp vroeg, was een cigaret. De bestuurder scheen er aanvankelijk erger aan toe. Hij zat bekneld in den stuurstoel en moest eerst daaruit bevrijd worden. Dr. Fontein uit Rhoon was spoedig na het ongeluk ter plaatse aanwezig om de eerste hulp te verleenen. Na onderzoek bleek, dat de bestuurder er met een gekneusde rib was afgekomen. Van het toestel Is alleen het achterste ge deelte van de romp intact gebleven. Het moet als verloren worden beschouwd. DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN EN GEDOOD. Maandagmiddag omstreeks kwart over twee is in de hoofdstraat te De Steeg, de ongeveer 70-jarige heer R. uit Amsterdam, die tijdelijk te De Steeg in pension vertoefde, gegrepen door een passeerende locomotief van de Gel- dersche tram en op slag gedood. Generaal Snijders treedt uit liet Verbond van Nationaal Herstel. Bij het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel is een schrijven binnenge komen van den eere-voorzitter van het Ver bond, gep. generaal C. J. Snijders, waarin deze mededeelt te bedanken voor het lid maatschap van het Verbond. Naar verluidt zou de oud-opperbevelhebber zeer teleurge steld zijn door den ongunstigen uitslag der verkiezingen voor het Verbond. Eendendief gearresteerd. Goede vangst der politie. De rijksveldwachter te Nieuwerbrug en de gemeentepolitie te Bodegraven hebben een man gearresteerd wegens diefstal van tiental len eenden. De politie heeft daarmede een goede vangst gedaan, daar den laatsten tijd in de omgeving van Nieuwerbrug ongeveer 200 eenden van diverse landbouwers zijn ont vreemd. In de afgeloopen week kwamen zoowel bij den rijksveldwachter alhier als de gemeente politie te Bodegraven opnieuw aangiften bin nen van diefstal van eenden. De politie stelde thans wederom een uitgebreid onderzoek in, tot 't haar ter oore kwam, dat op de markt te Rotterdam eenden waren verkocht, welke in deze omgeving gestolen zouden zijn. Te Stomp- wijk werden bij een poelier 16 eenden aange troffen welke een landbouwer te Nieuwerbrug, van wie in de afgeloopen week 20 eenden wa ren gestolen, als zijn eigendom herkende. De poelier deelde de politie mede deze eenden ge kocht te hebben op de markt te Rotterdam van een zekeren S. A. S. uit het buurtschap de Meye onder Bodegraven. Bij het verdere onderzoek vond de politie bij dien S. nog meer eenden waarvan de man de herkomst niet kon mededeelen. De politie heeft deze eenden in beslag genomen en hoewel de man bleef ontkennen iets met de diefstallen te maken te hebben, stapelden de bewijzen zich zoo tegen hem op, dat de politie hem aan hield en na hem geleid te hebben voor den rechter-commissaris, in den Haag, in verze kerde bewaring stelde. Verschillende personen hadden gezien, dat S. in het weiland de eenden ving en ze dan naar zijn woning vervoerde. De man, die 24 jaar oud is. staat zeer on gunstig bij de politie bekend, vermoed wordt; dat de politie hiermede een goede vangst ge daan heeft en nog meer van deze diefstallen aan het licht zullen komen. Indische padvinders eeren admiraal De Ruyter. Een krans op zijn graf gelegd. De Ned.-Indische padvinders, die ter ge legenheid van de Jamboree in het moeder land vertoeven, hebben Maandagmiddag een krans op het graf van admiraal de Ruyter in de Nieuwe Kerk te Amsterdam gelegd. De hoofdcommissaris van den Indischen padvindersbond. de heer Ranneft, bracht de laatste door de Ruyter gevoerde gevechten bij Sicilië in herinnering. Wij eeren in den admiraal aldus zeide de heer Ranneft. niet den zeeheld, maar den nobelen, edelen mensch. Wat de Ruyter deed, volbracht hij uit plichtsbesef, en steeds zocht hij zijn steun bij God. Nadat twee padvinders de krans hadden neergelegd, werden op het orgel Valerius' „Gelukkig is het land" en het „Wilhelmus" gespeeld. Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, voorzitter van de subcommissie der Nieuwe Kerk, dank te voor de hulde aan Neerland's grootsten admiraal bewezen. OUD-DIRECTEUR VAN DEN POSTCHEQUE- EN GIRODIENST LAZONDER OVERLEDEN. Op 66-jarigen leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de heer J. Lazonder, oud-directeur van den postcheque- en girodienst. De heer Lazonder, die op 25 October 1870 geboren werd, trad in 1899 in dienst der pos terijen als surnumerair. Zijn belangrijkste werk bij de posterijen heeft hij in 1024 ver richt. toen hij tot directeur van den post cheque- en girodienst werd benoemd. Hij heeft daar toen in korten tijd orde en regel maat geschapen, zoodat de dienst op 1 Octo ber 1924 kon worden heropend. De regeering beloonde zijn verdiensten door benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De tienduizendste bezoeker. De tienduizendste bezoeker van de Frans Halsten toonstelling waseen bezoekster, n.l. een Haarlemse he dame, mevr. C. Koper Bakker, die Maandagmiddag op de tentoon stelling verwelkomd werd door den directeur van het Frans-Halsmuseum, den heer G. D. Gratama. De heer Gratama overhandigde mevr. Koper een medaille, die ter gelegenheid van het 75-jarige jubileum van het museum is vervaardigd. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-NOORD. TELEF. 16726 Pijnloos trekken inbegrepen Tegen onze bekende LAGE TARIEVEN. (Mei garantie) BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag. Woensd en Donderd. v. 7—Q u. (Adv. ingez. Med.) RIE kleine kleutertjes, die zaten op een hek" zingen de kinders van de Europeesche school aan den overkant. Hoog halen hun stemmen uit: „op een wohonder waharme dag in September"Wat zouden ze er bij denken? September geldt in Indië voor een nogal koele maand. Voor wonder-warme dagen moet je in November zijn! Krekeltjes krieken bij voorkeur in den regentijd en ko renbloemen blauw zijn hier niet. Maar kinderen denken niet als ze zingen. Toen onze oudste voor het eerst in zijn leven bij Bentveld de duinen betrad, zei hij ver baasd: „Groeien er planten in de.duinen?" Zes jaar lang had hij in Indië op school ge zongen „Waar de blanke top der duinen schittert in der zonne gloed" en zich daarbij een reeks kale zandhoopen voorgesteld. Nooit had hij ons gevraagd naar de werkelijkheid. Zeker hingen aan de muren van zijn klas Hollandsche schoolplaten; misschien is er zelfs een duinlandschap bij geweestwie leerde ooit het leven, het echte kloppende leven, kennen uit een platenboek? Kende u de sfeer van een Germaansche rechtspleging (al hing de plaat met de .Druïden onder oude eiken" in uw vijfde school-klasse) eer ge op een zonnigen zo mermiddag insliep in de Ballerkuil? Hoe zou den dan Indische kinderen, die zingen „Onze duinen schaarden zich ten tegenweer", zich iets kunnen voorstellen van brem en bra men, thym en meidoorn, wandelpaden en prikkeldraad in „onze" duinen? „Kennis is macht" stond in kruissteek ge borduurd op 't schoorsteenmantelkleed in de werkkamer van onzen wiskundeleeraar, waar wij, twintig jaar geleden, in repetitietijd extra sommen mochten maken ter oefening. „Kennis is macht" stond geschilderd bo ven de boekenplank in 't kantoor van het hoofd der school, waar ik mijn dochtertje dezer dagen ging aangeven voor de eerste klas. De rivier van den tijd stroomt voorbij, maar sommige begrippen blijven als rots blokken in de bedding achter. Nu is het in Indië, evenals in Holland, de tijd van examens en overgang H.B.S. en Ly ceum zijn reeds gesloten; troepen ongescho- ten jongens en meisjes fietsen in den namid dag rond en 's morgens is het zwembad tjok vol. Vorige week was er een dansfuif met radiomuziek, serpentines en confetti in het groote huis op den Übëk, omdat de oudste dochter was geslaafd,voor haar eindexamen. Begin Juli vaart ze haar Holland en wordt studente. Alle booten in Juli zijn volgeboekt met Indische jongelui, die in Holland gaan studeeren. Heerlijke tijd! Ik zou weer school willen gaan, alleen om nog eens vacantie te kunnen hebben na een volbracht examen! Mijn buurmeisje stond dien avond in het schijnsel van de lampions. Ze sterkte de ar men uit, alsof ze haar geluk wilde omvatten; zou ze ooit nog weer zóó gelukkig zijn als Een Goede Huidverzorging Witte Purol wrijft onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik over dag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en vervellen. Doos 30 cent. (Adv. Ingez. Med.) dezen avond, zij en de klasgenooten, die met haar slaagden? Wekenlang hadden ze ge leefd onder den druk van het naderend exa men en nu dansten ze bij Jazzmuziek en schijnwerpers als bootjes, dobberend in vei lig water. Maar den volgenden dag stond in de krant een kort bericht: een jongen uit de laatste ploeg, die vorig jaar gezakt was en ditmaal weer een slecht examen deed, had zichzelf van het leven beroofd. Vergif, voor een dub beltje op den passar gekocht.... en op de laatste pagina een doodsbericht: „heden overleed plotseling onze geliefde zoon en „verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven". O, arme. arme jongen. Was er dan niemand, geen moeder, geen leeraar, geen oudere vriend, die hem had kunnen overtuigen, dat kennis een kleine macht is, maar dat er is „een Macht uit hooger Mac.ht geboren", die alle kennis te boven gaat, en dat het leven, het warme, kloppende leven, door geen di ploma's wordt bepaald? Wat weegt alle vreugd van die er kwa men tegen de ellende van die eene kleine boot, die tegen de rotsblokken te pletter sloeg? Ik zou het de school aan den overkant wel willen toeschreeuwen: ..Geef ze meer dan enkel kennis! Iets voor hun hart! Een hou vast voor altijd!" En juist zet de zangles een nieuw liedje in, het populaire radiowijsje van den ijsman, „de ijsman uit de buurt" en alle kinderen roepen uit volle borst het „ijs met slagroom!!!" Zou niemand, ook de juffrouw niet, er aan den ken, dat in Indië iedere moeder haar kinde ren waarschuwt: „Koop nooit ijs op straat het kan van kaliwater zijn gemaakt en dan krijg je er typhus of cholera van?" Kennis is macht. Als de schooldeur is gesloten en de wereld vóór je ligt. Als je blik zich vol verlangen naar de verre verten richt. Als je wijd de armen uitstrekt in nog ongebroken kracht want rt diploma in je borstzak is je talisman en macht Als de oude taak volbracht is en de nieuwe haast begint, Als je op den den drempel aarzelt, (nog geen „mensch" en niet meer „kind"), Als je ergens diep van binnen denkt, dat er in jou iets leeft, dat de wereld, meer dan kennis en diploma's, noodig heeft Kind, dan voel ik ongerustheid om die blakend jonge gloed, die nog nooit de kwade machten 'van het leven heeft ontmoet. Kind, dan voel ik toch vertrouwen, dat jouw kennis en jouw kracht eens een wereld helpen bouwen, steunend op een Hooger Macht! Met ingang van 22 Juli zijn zij verkrijgbaar. Met ingang van 22 Juli 1937 zullen op de kantoren der posterijen ver krijgbaar zijn de rijwielbelastingmer- ken voor het belastingjaar 19371938 (1 Augustus 1937 t.m. 31 Juli 1935). Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 Augustus 1937 zal geen boete zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het vereischte belastingmerk. Schietpartij uit minnenijd. Opschudding in Harderwijk. Niemand gewond; de dader in arrest. Maandagmiddag heeft op de Diepe Gracht te Harderwijk, een zekere K. uit Ermelo vijf revolverschoten gelost op enkele arbeiders, die bezig waren met het verrichten van grondwerk. Bij hen bevond zich namelijk een man, die omgang had met een vriendin van K.. die te Harderwijk"woont. K. had Zondag het tweetal samen gezien en was in woede ontstoken. Reeds Maandagochtend vroeg was hij naar Harderwijk gekomen om zijn mede minnaar te zoeken. Bij de schietpartij werd niemand geraakt. Er ontstond, zooals te be grijpen valt, groote consternatie onder de arbeiders, waarvan K. gebruik maakte om er snel vandoor te gaan. Hij is echter korten tijd later door de marechaussee in de wo ning van een zuster van zijn vriendin gear resteerd. Bij het verhoor verklaarde K. slechts met een kinder pistooltje te hebben geschoten, dat hij daarop in de gracht had gegooid. De ma rechaussee heeft toen in de gracht gedregd, doch er werd niets gevonden. Op aanwijzing van omstanders vond men de revolver een echt vuurwapen tenslotte achter het muurtje van een erf in de nabijheid van de plek, waar de man de schoten loste. Luchtvaart. De Mermoz-postzegel. Op 19 Januari van dit jaar stak de Air France voor de 150ste maal den Zuidelijken Atlantischen Oceaan over. De Santos Dumont deed de reis 30 keeren. Onder de beroemde piloten, die bij die tochten be langrijk werk hebben verricht, behooren Guillaumet, Rouchon, Pichodou, Guerrero en Jean Mermoz t. Men kan zich zoo moeilijk een voorstelling vormen van dergelijke prestaties. Men bekijkt thuis de Bos' atlas. Daar liggen Dakar en Bathurst aan de West- Afrikaansche kust; de roode stippellijnen geven de route aan. Met de Graf Zeppelin ben ik er over heen gevlogen (gevaren) met de Cassiopée van de Air France bezocht ik het jaar daarop dezelfde gebieden. En tel kens weer heb ik mij verbaasd. Welk een titanenwerk wordt daar verricht. Die gedachte hield mij weer bezig, toen ik kort geleden op een Franschen brief vond den herdenkingspostzegel in groen, van 30 centimes, bewerkt door H. Cheffer, met den kop van Mermoz. Hij is afgebeeld in de cockpit, het stuurrad in de handen, bloots hoofds, de haren achterwaarts gekamd. Op den achtergrond een beeld van Afrika en Zuid-Amerika. Daartusschen de wijde water vlakte, waarover deze kundige Franschman zoo dikwijls is heen en weer getrokken. Hij, de pionier, die niet behoorde tot de roeke- looze waaghalzen, maar die zijn liefde had verpand aan de luchtvaart, die nooit den moed opgaf, die slechts twee idealen had: zijn vaderland en de luchtvaart. Op 9 De cember 1936 zou Mermoz 35 jaar geworden zijn. Met zijn Croix du Sud en zijn vrienden: Pichodou, Ezan. Cruveiller en Lividalie is hij omstreeks dien datum verongelukt. Er gens op weg tusschen Parijs en Buenos Aires, maar in ieder geval boven het zee traject. De stille hoop, dat een radiogram van het Engelsche passagiersschip Alcantara op waarheid zou berusten en dat Jean Mermoz gered zou zijn, bleek helaas ten slotte ijdel te zijn. De golven van den Zuidelijken Atlan tischen Oceaan hebben hun moorddadig werk verricht. De onafgebroken strijd, dien Mermoz jaren achtereen heeft gevoerd, was uitgestreden. Korten tijd later had op de binnenplaats van het Hotel des Invalides te Parijs de plechtige herdenking plaats ter nagedachtenis van Jean Mermoz en de zij nen. Andermaal valt mijn oog op den herden kingspostzegel. De radiomasten aan de West- Afriaansche kust bij Bathurst, het daar ge- stationneerde vliegtuiginoederscliip, waar over diezelfde Cassiopée mij heenvoerde, de wonderbaarlijke ontmoeting tusschen de Graf Zeppelin en het Air-Fïance-postvlieg- tuig, nu ongeveer twee "jaren geleden, daar ginds, ver van Larache-, op de baren der meedoogenlooze zee. -een ontmoeting, die ik zelff beleefde en die ik natuurlijk nooit zal en kan vergeten, dat alles vliegt weer door mijn brein op het oogenblik, dat mijn oud ste dochter aanstalten maakt om mij mijn eenigen Jean Mermoz-postzegel afhandig te maken voor haar verzameling. Jean Mermoz was een man bedeeld met een in veel opzichten rusteloos leven, die zich op den beganen grond misschien wel minder goed thuis voelde dan in de hoogere regionen. Tijdens een proefvlucht in 1923 voor de thans geopende Afrika-lijn der Fransche Luchtvaartmaatschappij werd Mermoz door de Mooren gevangen genomen Negen dagen later was een losgeld van 50.000 francs noodig om hem zijn vrijheid terug te geven. De jeugdige Franschman was vóór dien tijd militair vlieger en ingedeeld bij een escadrille in Syrië. Een noodlanding noopte hem door de gebieden der weinig zachtzin nige Druten te trekken.' Slechts met groote moeite wist hij zich voort te sleepen met zijn metgezel. De dorst kwelde hen. Op het laatste oogenblik werden zij gered. Ook zijn avontuur bij de Mooren was het gevolg van een noodlanding in het niet onderworpen Spaansch-Miarokko. Ook daar speelde de dorst een zeer belangrijke rol. Uit den ra diator werd met de grootste moeite het laat ste water geput en daaimede gewapend gin gen Mermoz en zijn metgezel te voet de woestijngebieden door, om zoo mogelijk den zeekant te bereiken, Dat mislukte. Maar de Mooren lieten hen in leven. Een uitgemer gelde jonge Franschman kwam ten slotte na de betaling van het losgeld, weer terug Zijn voeten waren gezwollen, hij was geboeid geweest. Maar zijn veerkracht was njet ge broken. De route Capablanca—(Dakar bleef zijn speciaal operatie-terrein. In 1927 maakte Mermoz een recordvlucht in 23 uur van Toulouse naar Louisville. Hij was de organisator van de luchtverbinding Buenos AiresSantiago. Hij spande ook het luchi.net over Paraguay, Bolivia, en Argentinië. Het nachtvliegen bekoorde hem in bijzondere mate. Zijn landing op een klein bordes-plateau op 4000 meter hoogte zal bekend blijven als een meesterstukje van navigatiekunst. Het vroor 20 graden, een snerpende koude teisterde hem. Het lan- dings-gestel werd gerepareerd en na een uiterst gevaarvolle start steeg Mermoz op. In Februari 1932 stortte Mermoz neer in de Middellandsche Zee. Toesnellende schepen hebben hem gered. Deze Franschman was ook houder van het x-ecord voor watervlieg tuigen. In 23 uur had hij 4500 K.M. afgelegd, een prestatie welke dateerde uit 1930. Vijf en twintig malen had Jean Mermoz de post van Afrika naar Zuid-Amerika ge bracht. Van zijn 26ste reis is hij niet terug gekeerd. De Air-France verloor daarmede één harer meest bekwame pioniers. De dienst wordt voortgezet en nieuwe leiders zullen den pioniersarbeid van Mermoz voltooien. De herdenkingspostzegel is een stille hulde aan de nagedachtenis van dezen gezagvoer der en zijn vrienden, die met hem verdwe nen in deze onmetelijke zeegebieden. MQLLERUS. Verzend in s van brieven voor Europa. Altijd per vliegpost als dit bespoediging geeft Geen extra frankeering, geen bijzondere aanduidingen. De persdienst der P.T.T. schrijft ons; Brieven en briefkaarten met bestemming naar landen binnen Europa worden altijd per vliegtuig verzonden, indien hierdoor be spoediging in de overkomst kan worden ver kregen. Men behoeft er niets extra's voor te doen, dus geen extra luchtrecht en geen luchtpost- etiquet opplakken. Deze ï'egeling is reeds eenigen tijd defini tief, zoodat de luchtverzending van brieven en briefkaarten in het Europeesch verkeer thans tot de normale service behoort, welke P.TT. het publiek biedt. Slechts als geen tijd winst te behalen valt. wordt nog per trein of boot verzonden, maar hoe ook, de frankee ring is steeds dezelfde. Voor andere stukken dan brieven en brief kaarten is de toestand echter niet veran derd en moet luchtpostverzending worden aangeduid door het etiquet „per luchtpost- par avion" en blijft het daarvoor staande luchtrecht verschuldigd. Twee dronkemannen vallen een agent aan. Politieman ernstig mishandeld. Maandagavond te ongeveer half acht trof een agent van politie in de Kinkerstraat te Amsterdam twee mannen aan, die zwaar be schonken waren en door hun gedrag der mate de aandacht trokken, dat zij weldra een groot publiek achter zich hadden. De agent deed de menschenmenigte uiteen- gaan en gelastte daarop de beide mannen zich met spoed te verwijderen. Zekerheids halve volgde hij hen op een afstand, tot zij zich in de Bilderdijkstraat bij het Kwakers plein plotseling tegen hem keerden. De politieman trok dadelijk zijn gummi stok en bracht een van het tweetal een paar slagen in het gelaat toe. De getroffene greep, in woede ontstoken den agent bij de schouders en gaf hem snel achtereen een vijftal kopstooten die met zulk een kracht aankwamen, dat de aangevallene op den grond viel. Toen hij, ietwat duizelig, weer was opgestaan, gaf dezelfde man hem een zwaren trap tegen de onderbuik, waarna de andere hem van achteren aanviel en hem verscheidene slagen toebracht. Het zou er voor den ordebewaarder waar schijnlijk ernstig hebben uitgezien, als niet enkele door het publiek gewaarschuwde cqI- lega's te hulp waren gesneld. De beide woeste lingen werden overmeesterd en naar het bureau Marnixstraat overgebracht, waar zij zijn opgesloten. Het zijn een 34-jarige en 35-jarige man, resp. wonende aan den Postjesweg en in de Ortheliusstraat. De agent, die over hevige pijnen klaagde, heeft zich ziek gemeld en is per auto naar zijn woning gebracht. EEN VETERAAN JUBILEERT. Het is de penningmeester der afdeeling Haarlem van het Witte Kruis, de heer H. Bru- nink, die 21 Juli zijn tachtigste verjaardag viert. Is de herdenking van zoo hoogen leef tijd reeds een bijzonder geval, het buitenge wone van zijn vitaliteit geeft aan dit jubileum een apart cachet. Nog steeds is deze krachtige man een dei- voornaamste pijlers van de instelling, die het leed van velen verzacht, nog steeds is hij de waardevolle vraagbaak van zijn medewerkers, die hem van ganscher harte toewenschen. dat de jubilaris nog lang even jeugdig mag blijven als hij thans is.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 2