BEVERWIJK Verkeersstatistiek. HEEMSKERK De bonw van een nieuwe school. Toestemming verleend. WH vernemen is thans het raadsbe- i -ftot den bouw van een nieuwe openbare scohool op een terrein aan den Grooten Kwee door alle instanties goedgekeurd. Hqutw j op Dinsdag- 27 Juli ne aanbesteding zal op Dinsdag 27 Juli ten raadhuize geschieden. PLAN WEST OP REIS. rnkflub gevormd uit leden van de Win- JSraomMnatle ..Plan West" heeft per auto. Sl een uitstapje gemaakt naar Kleef. Het is «notvolle dag geworden. In Kleef was h< t j-f kermis en dat was een attractie te meer. n Reverwijksche winkeliers hebben zich in A7P Duitsche stad dan ook eenige uren kos- °,,,v vermaakt. In een zeer geanimeerde w y -7 werd de terugreis aanvaard. Hier en f or werd de thuisreis nog even afgebroken, Sat het gezelschap eerst in den nacht in Lverwijk arriveerde. Alle deelnemers. 34 in getal, waren zeer vol daan over het uitstapje. VOCAAL EN INSTRUMENTAAL CONCERT. Genotvolle avond op het Moensplein. no Beverwijksche Harmoniekapel. het rvJonscezind Gemengd Zangkoor en het Man- rlpnkoor Zanglust" hebben Maandagavond in 5p nas gerestaureerde gemeentelijke muziek tent op het C. H. Moensplein een gecombineerd ^De^mooie^omeravond had veel luisteraars on het Plein bijeengebracht, die volop hebben «moten van de uitstekenden zang en muziek. De Harmoniekapel, die het concert opende met een pittige marsch, musiceerde met en- ïain en bracht een gevarieerd programma ÏL <rehoore. Met veel succes speelde het or kest Sigurd Jorsalfar" van Grieg, de bekende ouverture Peter Schmoll van Weber en de niet minder bekende wals van J. Strauss „Ro sen aus dem Süden". Met een marsch besloot de kapel haar optreden. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor zong hierna onder leiding van den dirigent, den heer H van Dijk, „Motette" van E. Ruh, „O, zoek hét licht!" van F. J. Sicking en „De Gypten" van Fred. J. Roeske. Met deze com posities oogstte de heer van Dijk met zijn koor een welverdiend succes. Het Mannenkoor „Zanglust" zong vervol eens onder leiding van denzelfden dirigent les martyrs aux Arènes" van Mart. de Rille, Oogst" van G. H. Boedijn, „De Kuiper" van F W. Kools en „De kleine Recruut" van R. Cuckèn. Ook deze mooi gezongen nummers vonden weer een dankbaar gehoor. Dit concert is wel zeer in den smaak van het publiek gevallen. De talrijke luisteraars hebben volop genoten van den zang en de muziek en een herhaling van dezen mooien avond zou zeker met veel waardeering worden R.-K. SPORTVEREENIGING D. E. M. Eenige D. E. M.-athleten hebben deelgeno men aan de atletiekwedstrijden om het kam pioenschap van den D. H. A. K. Chr. Duin won het kampioenschap kogel- stooten met een worp van 12.37 M. Dezelfde athleet werd tweede bij het discuswerpen met een worp van 34 M. W. Schrom bezette met 33 M. de vierde plaats. Het nummer polsstok hoogspringen was voor W. Kaptein. In het nummer kogelstooten eindigde hij op de derde plaats. Tenslotte liep H. Vessies op de 3000 M. 'en werd vierde. Op de 1500 M. kwam hij als derde binnen. KENNEMER ZWEMCLUB. Woensdagavond speelt het eerste polo zevental van de Kennemer Zwemclub een uit wedstrijd tegen Zandvoort voor de compe titie, JEUGDBOND VOOR ONTHOUDING. De plaatselijke afdeeling van den Jeugd bond voor onthouding, heeft deelgenomen aan een kaderdag, welke gehouden werd te Limmen. De deelnemers hebben een wandeling ge maakt door de duinen van Castricum, waarbij door de deskundige begeleiding bijzonderheden werden medegedeeld over bloemen en plan ten. Het verdere deel van den dag was gewijd aan een bespreking over het interne werk van den bond. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING BEVERWIJK. Prijsnoteering van 19 Juli 1937. Waschpeen per kg. 47 Spinazie per kist 3550 Sla per 100 stuks 80—2.20 Postelein per kist 24^-40 Andijvie per kist 35—50 Wortelen per bos 48 Rabarber per bos 3—5 Peterselie per bos 1—2 Selderie per bos 12 Bloemkool le per stuk 812 Bloemkool 2e per stuk 4—5 Tomaten per kg. 513 Aardappelen per 100 kg. 3.60—4.00 Peulen per kg. 8—12 Doppers per kg. 9—12 Capucijners per kg. 9—15 Witte Capucijners 714 Raspers per kg. 10—16 Groentjes per kg. 46 Snijboonen per kg. 1418 Dikke boonen per kg. 1216 Tuinboonen per kg. 47 Asperges ie bl. per bos 16—18 Asperges le bl. per bos 16—8 Asperges 2e bl. per bos 12—16 Komkommers per stuk 1V2—3 Röode kool per stuk 34 Aardbeien per slof 30—54 Zwarte bessen per slof 80—90 Roode bessen per slof 45—55 witte bessen per slof 45—70. (Volgens gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek hébben in Mei jl. 61 en in Juni 41 menschen in ons land tenge- gevolge van verkeersongevallen het leven verloren Wij, die ons zoo veilig waanden In ons rustig vaderland Honderd dooden in twee maanden Door 't verkeer vermeldt de krant. Honderd dooden, denk eens even, Honderd menschen, stuk voor stuk, Weggenomen uit het leven, Door een plotsling ongeluk. In een honderdtal gezinnen, Op geen onheilsslag bedacht, Trad de wanhoop eensklaps binnen, Dubbel wreed want onverwacht. O, wij voelen medelijden, Maar ik vraag: wat doen w' er aan, Is die ramp niet te bestrijden, Moet dat zoo maar verder gaan? Neen natuurlijk, zult u zeggen, Maar een machteloos gevoel, Grijpt ons hoe het aan te leggen, Ter bereiking van het doel. 't Snelverkeer wordt met die dooden Veel en veel te duur betaald, En de dringendste geboden. Worden nooit te vaak herhaald: Aan de reeglen aandacht schenken Elk op zijn speciaal terrein, Aan je medemenschen denken En vooral voorzichtig zijn. Buitengewone vergadering Harddraverijvereeniging. Prins Bernhard komt zeer waarschijnlijk op den Harddraverijdag. Maandagavond hield de Harddraverijver eeniging „Beverwijk en Omstreken" een bui tengewone ledenvergadering in café „De Gr oentenbeurs" De voorzitter, de heer Blom sprak een ope ningswoord, waarin hij er op wees, dat deze vergadering noodig was, omdat aan Prins Bernhard het verzoek is gedaan de hard draverij op 19 Augustus te bezoeken. Spr. zei, dat de Beverwijksche vereeniging de eerste was op het gebied van de paardensport, die dit verzoek deed. Bij de ingekomen stukken was een mede- deeling van den Bond van korte banen over het inhouden van 4 pet. van het prijzengeld voor de ondersteuning van noodlijdende harddraverij vereend gingen. De vergadering hechtte aan dit voorstel haar goedkeuring. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer S. de Vries, die wegens vertrek naar elders als bestuurslid moest bedanken, de heer E. Rus gekozen. De voorzitter wenschte het nieuwe be stuurslid geluk met zijn benoeming en ver heugde zich er over, dat zoo'n werkkracht, die nu reeds 5006 loten wist te plaatsen, in het bestuur zitting heeft genomen. Daarna stelde de voorzitter de verandering van den naam der vereeniging aan de orde. Het bestuur stelde voor den naam van de vereeniging in het vervolg te doen luiden: „Beverwij ksche Harddraverijvereeniging Prins Bernhard". Aan Prins Bernhard is het verzoek gericht het door de ingezetenen aan de vereeniging geschonken vaandel op den draverijdag te onthullen. De voorzitter deelde mede, dat het verzoek in den Haag gunstig was ontvangen en dat de kans op een prin selijk bezoek zeer groot is. De vergadering kon zich met het voorstel vereenigen. Eveneens werd goedgekeurd het voorstel van het bestuur de uit te loven prijzen voor de harddraverij te bepalen op f 400, f 150, f 50 en f 25. Bovendien zal een prijs van f 25 wor den uitgeloofd voor den pikeur, die tijdens de draverij de snelste rit maakt. Ten aanzien van de controle op de baan zullen dit jaar strenge maatregelen worden getroffen. Als bewijs van toegang zal een knoop dienen, die op de kleeding moet wor den bevestigd. Van de zijde van de belas tingen zal nauwkeurig toezicht worden ge houden, zoodat het niet mogelijk zal zijn zonder toegangsbewijs op de baan te komen. Aan de controle zullen vijftien padvinders hun medewerking verleenen. Medegedeeld werd, dat als hoofdprijs voor de verloting een volledige bespanning is aan gekocht ter werkelijke waarde van f 1000. Bij de rondvraag heeft de heer Hannema nog eenige technische zaken ter sprake ge bracht. In verband hiermede werd ook be sloten voor het starten achter de linten het nieuwste starttoestel te gebruiken. Bever wijk heeft destijds den stoot gegeven voor het starten achter het lint en wat dit ge wichtige onderdeel van de draverij betreft werd het beste en nieuwste op dit gebiéd voor Beverwijk noodig geacht. De heer Stevens, voorzitter van de Hard draverijvereeniging te IJmuiden-Oost heeft tenslotte aan het bestuur hulde gebracht voor de verleende medewerking, waaraan het voor een groot deel is te danken, dat ook dit jaar te I-Jmuiden weer een harddraverij kan worden gehouden. De voorzitter dankte ten slotte aHen voor hun opkomst en sloot daarna de vergadering. BJR.C. KENNEMERLAND. Hedenavond zal de Rennersclub „Ken- nemerland" op de Zaansche Wielerbaan te Assendelft uitkomen in een clubwedstrijd tegen D.T.S. EEN AANRIJDING VOORKOMEN. Toen de veehouder W. Dam met paard en wagen uit de Hoflaan den Hoogdorperweg wilde oversteken, naderde uit de richting Beverwijk een luxe auto. Een aanrijding scheen haast onvermijdelijk. Toch wist de chauffeur door krachtig remmen paard en wagen mis te rijden, doch de auto kantelde en kwam op zijn kant op den weg terecht. De inzittende kwamen met den schrik vrij. Nadat de auto weer in zijn gewonen toestand was gebracht, werd de reis op eigen kracht voort gezet. Een en ander is wel te wijten aan het slech te uitzicht dat men heeft uit de Hoflaan. WIT GELE KRUIS. Bij het uitgaan der kerk werd alhier een collecte gehouden ten bate van het Wit Gele Kruis. De opbrengst was 89.14%» PERSONALIA. Aan het R.K. Lyceum te Alkmaar werd de heer J. Zonneveld met lof bevorderd van de vierde naar de vijfde klasse. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. De vijftiende étappe. Uit Pau: De Pyreneeën zijn achter den rug en nog altijd heeft Sylvère Maes, de winnaar van het vorige jaar, de gele trui om zijn body Wel is het zijn ernstigsten concurrent, den Franschman Lapebie, gelukt den achter stand tot slechts anderhalve minuut te ver kleinen, maar na den rustdag van Dinsdag komen er geen cols meer; Lapebie zal wel buitengewoon moeten rijden om een tweede zege van den Belgischen favoriet te niet te doen. Dat de vijftiende étappe, die over de vier beruchtste cols leidt en in staat is het ge- heele klassement door elkaar te gooien, zulks niet heeft bewerkstelligd, is te danken aan het eveneens sublieme rijden van Sylvère Maes, die voortdurend bij Berrendero in de buurt bleef, evenals zijn landgenooten Feli- cien Vervaecke en de individueel Vissers. Maar ook Lapebie die aanvankelijk niet kon meekomen, herstelde zich en wist zich zelfs in het hoofdpeloton te werken, waar hij achter Berrendero als tweede aankwam door in den sprint van een zestal renners te win nen. Anton van Schendel reed uitstekend; met taaie vasthoudendheid trapte hij zich berg op, bergaf, steeds een groep achtervolgers aanvoerend. Als zeventiende kwam hij met negen minuten achterstand op Berrendero aan, een fraaie prestatie in dezen moor denden rit. In het algemeen klassement wist Lapebie door bonificaties nog 45 seconden van zijn achterstand af te halen, waardoor Sylvère Maes wel is waar zijn gel trui nog behoudt, maar met slechts anderhalve minuut voor sprong. Vicini blijft derde, Vissers heeft met Disseaux van plaats verwisseld. Anton van Schendel is de 46ste plaats naar de 42ste opgeschoven. In het landenklassement leidt België nog steeds, gevolgd door Frankrijk, Italië staat op de derde, Duitschland op de vierde en Zwitserland op de vijfde -1- GRENSBAL. KAMPIOENSCHAP K. T. K. Daar voor het grensbal-kampioenschap van den Kennemer Turnkring slechts 3 ploegen waren opgegeven, gold de eerste wedstrijd, die Maandagavond op het gemeentelijk sportter rein aan de van Oosten de Bruinstraat tus- schen Bato en Turnlust B H onder leiding van den heer P. Dijkstra werd gespeeld, reeds als halve beslissing. Door niet voldoende verspreiden werd Turn lust reeds dadelijk achteruitgedrongen en na 4 minuten kon Bato dan ook al het doel vin den. De bezoeksters profiteeren niet van de door de Haarlemsche dames gemaakte openin gen, waartegenover de laatste telkens door te ver opdringen van Turnlust over deze ploeg weet te werpen. De Beverwijksche dames ko men dan ook vrijwel niet op de vijandelijke helft en even voor rust kan Bato zelfs een tweede doelpunt maken. Na rust blijft Bato sterker. Na 10 minuten is 't dan ook al 30. Ieder van de Bato-voorhoede, die voortreffelijk speelde, wist een punt te maken. Nu eerst weet Turnlust 't vijandelijke doel te naderen, maar lang duurt dit niet, want Bato komt weer op zetten en ondanks taai verdedigen van Turn lust wordt 't ten slotte 40. Over alle linies waren de Haarlemsche da mes sterker en dus kan een spannende strijd verwacht worden in de beslissing, die a.s. Vrij dag in Beverwijk wordt gespeeld tusschen de eerste ploeg van Turnlust en de winnende ploeg van Maandag, Bato. GYMNASTIEK. UITVOERING T. V. S. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: 60 M. hardloopen (kleine jongens): 1 C. Butter 9.8 sec.; 2 J. Vogel 10.2 sec., B. Kroon 10.5 sec. Vèrspringen (kl. jongens)1 C. Butter 3.45 M., 2 J. Vogel 3.25 M., 3 M. Bonting 3 M. Balwerpen (kl. jongens)1 C. Butter 19.05 M., 2 J. Vogel 15.05 M., 3 M. Bonting 10.65 M. Vèrspringen (kl. meisjes le graad): 1 A. Wareman 3.26 M., 2 H. v. Domselaar 2.78 M., 3 A. de Lange 2.67 M. Idem 2e graad: 1 D. Schipper 2.75 M., 2 J. Roos 2.68 M., 3 L. v. Munster 2.52 M. Idem 3e graad: 1 E. Timmer 3.02 M., 2 W. Bonting 2.48 M., 3 H. Misbeek 2.44 M. 60 M. hardloopen (kl. meisjes le graad): 1 H. v. Domselaar 9.7 sec., 2 A. Wareman 10 sec., 3 Mia Broertjes 11 sec. Idem 2e graad: 1 H. v. Damme en J. Roos 10.8 sec., 3 L. v. Munster 11 sec. Idem 3e graad: 1 E. Timmer 10.6 sec.. 2 G. v. Domselaar 11.2 sec., 3 H. v, Vlissingen 11.5 sec. Balwerpen (kl. meisjes) le graad: 1 A. Wareman 8.40 M.; 2 H. v. Domselaar 7.98 M„ 3 A. de Lange 6.73 M. Idem 2e graad: 1 D. Schipper 8.06 M., 2 J. v. Vliet 7.80 M., 3 L. v. Munster 6.18 M. Idem 3e graad: 1 H. Misbeek 6.84 M„ 2 E. Timmer 6.55 M., 3 B. Boeree en H. v. Vlissin gen 5.50 M. Vèrspringen (gr. meisjes)1 A. v. Millin- gen 3.01 M-, 2 N. Post 3 M„ 3 B. Wiese en D. Schrama 2.94 M. 80 M. hardloopen (gr. meisjes)1 E. Wag ner 13.5 sec.. 2 A. v. Millingen 13.6 sec., 3 R. Diekenhof 13.8 sec. Balwerpen (gr. meisjes)1 A. v. Millingen 9.88 M.. 2 R. Wagner 9.09 M.. 3 N. Post 7.50 M. Speerwerpen (gr. meisjes): 1 M. Sabelis 9.49 M.. 2 D. Schrama 6.11 M., 3 E. Wag ner 5.90 M. DINSDAG 20 JULI 1937 LAWNTENNIS. D. D. V. KAMPIOEN VAN NEDERLAND De volledige uitslagen van den wedstrijd tusschen D D. V. en Leimonias 2 om het kampioenschap van Nederland luidden: Heerenenkelspel: Hughan verl. van Marin- kelle 46, 62, 26; Van Swol sl. Bruns 6—1, 4—6, 6—4. Van OLst sl. Cubot 8—6, 6—2. Damesenkelspel: mej. I. Kiek verl. van mej. Kerckhoff 46, 36, mej. Thoenes verl. van mevr. Jonquière 06. 06. Heerendubbelspel: Hughan en van Swol sloegen Marinkelle en Imhoof 60, 63; Van der Heide en Van Olst sl. Jacobson en Cubot 6—3, 5—7, 6—0. Damesdubbelspel: mevr. Straub en mej. Jurrema verl. van mevr. Jonquière en mej. Kerckhoff 26, 62, 36. Mevr. Straub en Van der Heide sl. mej. Kerckhoff en Marinkelle 62, 1210. ATHLETIEK. NIEUWE WERELDRECORDS 10.000 METER EN 6 MIJLEN. Uit Helsingfors: De Finsche athleet Hmari Salminen vestigde tijhuis wedstrijden te Lou- vola een nieuw wereldrecord over 10.000 me ter door dezen afstand af te leggen in 30 min. 5,5 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Paavo Nurmi met een tijd van 30 minuten 6,2 sec., gevestigd op 31 Augustus 1924 te Kuopio. Ook het wereldrecord over 5 mijlen werd door Salminen verbeterd. Hij liep dezen af stand in 29 min. 8,3 sec.; het oude wereldre cord stond op naam van Nurmi met een tijd van 29 minuten 36,4 sec., gevestigd in 1930. In een half uur legde Salminen 9.966 meter af, tegen Nurmi 9.957 meter. CRICKET IN ENGELAND. In 4 van de 9 county-matches werd Maan dag reeds een beslissing verkregen. Sussex 450 wint met innings van Kent 129 en 188. Midd lesex 352 (Compton 177) en 562 wint van Gloucester 200 en 204. Derby 227 en 93—5 wint van Warwick 28 en 291 (Hill 105). Glamorgan 298 en 815 wint van Essex 195 en 181. Surrey 306 tegen Lancashire 221 en 157. Leicester 119 en 43—6 tegen Worcester 154, regen. Northants 164 tegen Hampshire 228 en 227—5. Notts 326 en 55—1 tegen Yorkshire 209 (A. B. Sellers 105*) Schotland 237 en 154 tegen Nieuw Zee land 214 en 1425. A.N.W.B. -TOCHT MET „ONBEKENDE BESTEMMING. 480 deelnemers. De wielrijderstocht met onbekende be stemming. Uitgeschreven door den Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., welke Zondag op het Zuidelijk deel van de Veluwe werd ge houden, is voortreffelijk geslaagd. Er was voor dezen tocht bijzonder veel be langstelling. Niet minder dan 480 deelnemers hadden zich opgegeven. Een recordcijfer, dat bij vorige dergelijke wielrijderstochten nog nooit was bereikt, zoodat het bij de voorbe reiding noodig bleek, de vier gekozen routes met twee uit te breiden. Een van Apeldoorn en een van Arnhem uit. Aan de verschillende vertrekposten ontvin gen de deelnemers een routebeschrijving en van daar vertrokken zij, nadat hun daar een blauw-witten armband met het A.N.W.B.-em- bleem op den mouw was gespeld, om den zwerftocht over de veluwe te aanvaarden. De routes, alle circa 50 K.M. lang, waren met zorg gekozen, zoo, dat zooveel mogelijk van het natuurschoon, dat de Veluwe in zoo rijke mate biedt kon worden genoten en grooten- deels voerden de routes langs rustige fietspa den. Ver van het jachtende snelverkeer der groote wegen. Hierboven werd gesproken van een routebe schrijving, welke de deelnemers ontvingen, maar dat moest men niet te letterlijk opvat ten. Het was immers een tocht met onbe kende bestemming en om het verrassend ka rakter er niet aan te ontnemen, mocht dus de beschrijving niet te gedetailleerd zijn en bepaalde zij zich dus tot een lange reeks cij fers en getallen. Een geheimzinnige, maar als men het maar wist heel voldoende aanwij zing, daar al die cijfers overeen kwamen met de afstanden, aangegeven op de A.N.W.B.-pad- destoelen of wegwijzers langs de route. De teraardebestelling van jhr. mr. J. W. G. Boreel van Homelanden. Bij de begrafenis van wijlen jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. oud-burgemeester van Haarlem, oud-lid van Ged. Staten van Noord-Holland en Kamerheer in buitenge wonen dienst van H. M. de Koningin waren behalve de gisteren in ons blad reeds ver melde autoriteiten nog aanwezig: Ds. J. C. Brussaard, Gereformeerd predikant te Bloemendaal, C. J. van den Broek, commandant van de Haarlemsche Brand- 't bestuur van de K.N.A.C.. mr, P. G. v. Tien hoven, voorzitter van de Ver. tot behoud van Natuurmonumenten. W. L. van der Poll, ha venmeester van Amsterdam. C. N. M. Bierens de Haan. jhr. ir. J. C. A. Reygersman, oud hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in Noord-Holland, jhr. F. W. van Styrum, di recteur van de Haarl. Brandverzekering maatschappij, mevr. M. de Jong-Sluyters, presidente van de Chr. Meisjesvereeniging IJmuiden-Oost. mr. P. E. Barbas, secretaris van den Armenraad te Haarlem, mr. C. J. van Tuyll van Serooskerken, oud-burgemees ter van Zeist, de letterkundige M. J. Bruss te Bergen. Namens het bestuur van de Ver. voor Inwendige Zending, waarvan de overledene eere-voorzitter was, waren aanwezig ds. C. M. Krijger te Beverwijk, ds. H. M. Molenaar te Sint Pancras en de heer R. Bets te Zaan dijk; E. Crone, voorzitter van de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereeniging, mr. W. J. baron van Lynden, opperkamerheer van H.M. de Ko ningin, mr. J. H. Everwijn, oud-gezant te Washington, ds. J. Bronsgeest, predikant der Ned. Herv. gem. te Velsen, P. A. Taets van Amerongen, jhr. G. F. van Tets van Gou- driaan, voorzitter der Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde, H. J. Veeman, directeur van de Nijverheidsschool te Velsen, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, secretaris generaal van het departement van Buitenl. Zaken, W. F. Pieck, directeur van de Hol land—Amerikalijn, jhr. dr. J. J. von Schmidt, graaf en gravin van Randwijck te Aerden- hout. mr. F. S. K. G. van Randwijck, Ds. P. v. Braam v. Sloten; mr. J. H. v. Toulon van der Koog. de gemeente-ontvanger van Haar lem de heer J. P. de Klerk. dr. G. Kraus, ge neesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort, jhr. A. van de Poll, loco-bur gemeester van Heemstede, jhr. C. C. Quarles van Ufford, jhr. mr. C. J. A. den Tex, burge meester van Bloemendaal. P. A. Amens, di recteur der Hollandsche Stoomboot Maat schappij; A. baron van Haersolte, C, D. van der Vliet te Overveen, T. van Löben Seis. W. Josselin de Jong, het bestuur van de Chr. Oranje Ver. te IJmuiden-Oost en de kerke- raad van de Ned. Herv. gem. te IJmuiden- Oost; de regeering van het Sint Jacobsgilde was vertegenwoordigd door mr. dr. D. A. P. N. Kooien, staatsraad, eerste vinder, jhr. mr. dr. N. de Gijselaar, oud-burgemeester van Leiden, tweede vinder, H. baron van Voorst tot Voorst. A. baron van Hoevell, jhr F. Te- ding v?n Berkhout, directeur Twentsehe Bank en tevens namens de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem, te Haarlem, jhr. A. Boreel van Oldenaller, E. G. Wesselink. Verder zagen wij nogJhr. mr. Van Haersma de With, gezant te Washington, no taris W. A. Dolleman, te IJmuiden, mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye. voor zitter van het N. O. C.; jhr. dr. J. Loudon, ge zant te Parijs; jhr. dr. H. Loudon, president commissaris der Kon. Ned. Petr. Mij.; prof. dr. K. F. Holleman, directeur der Holl. Mij. der Wetenschappen; jhr. mr. C. Dedel, secretaris 1 van prins Bernhard; F. graaf Dumonceau, opper-ceremoniemeester van H. M. de Ko ningin; H. Cremer, te Santpoort, dir. der Deli Mij.; W. F. Bijvoet, te Bloemendaal; jhr. mr. C. Feith. voorzitter van den Ned. Cricket Bond; de heer Jansonius, te Hoofddorp, na mens de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Noord-Holland. Voorts waren nog aanwezig de commissa ris van politie te Velsen, de heer J. P. Wey- burg en namens den commandant van het Leger des Heils de heer G. W. T. Walewijn. Nadat de kist in den grafkelder was bij gezet. heeft een schoonzoon, F. W. baron van Tuyll van Serooskerken te Bloemendaal, namens de familie eerbiedigen dank ge bracht aan H.M. de Koningin voor het feit, dat zij zich heeft willen doen vertegenwoor digen. Daarna heeft hij alle aanwezigen be dankt voor de belangstelling, in het bijzon der het gemeentebestuur van Haarlem, de stad, die hem zoo lief was, het gemeentebe stuur van Velsen. rijks- en gemeentepolitie, ook de besturen van maatschappijen en ver- eenigingen in Amsterdam, Haarlem enz. die aanwezig waren. Voorts doktoren en verpleegsters voor de goede verzorging. Spreker wenschte nog één ding te zeggen, nl. dat de familie diep ge troffen was voor de zeer gewaardeerde arti kelen in de verschillende bladen, waarvoor spreker de redacties zeer dankte. Hij sprak een woord van dank tot de pach ters, dat zij hun landheer de laatste eer heb ben willen bewijzen, tot allen die in dienst waren of nog zijn en tot het huispersoneel. Het was de wensch van den overledene, dat geen toespraken zouden worden gehoucfen, maar deze had hem gevraagd een woord te willen wijden aan het werk van de Vereeni ging tot bevordering van de Inwendige Zen ding in Noord-Holland, waarvoor de overlede ne altijd zoo groote belangstelling heeft ge toond. Wij kinderen en kleinkinderen geden ken dankbaar alles wat hij voor ons gedaan heeft, wij danken voor zijn gastvrijheid op „Waterland" en elders, gedenken dankbaar, dat hij ons ook gedacht op zijn reizen door Indië en Afrika. Wij zullen hem nooit ver geten. Daarna heeft ds. H. W. Creutzberg eenige gedeelten uit het Oude en Nieuwe Testament gelezen en besloten met het „Onze Vader" en den Nieuw Testamentischen zegen. HOLLAND—AMERIKA LIJN D?ii1^rme' 18 v- Vancouver te Londen. BUderdijk, 17 v. Rott. te Baltimore. Maasdam, 17 v. N.-York n. Rott.. Si*. m' 17 v- Rott- te New-York. 17^0 m' New~Orleans n. Rott. via Londen 150 mijl v. Scilly. Rotterdam (toeristenreis) 18 v. Oslo. ampton m' R°tt' n' New-York 17 v- South- Veendam, New-York n. Rott. 19 v. Plymouth «I (10 van.) verw. B-.e, HOLLANDAFRIKA LIJN. sJ] n* 18 v- Hamburg te Amst. w?01ïtein (uitr-> 18 v. Pt. Sud. ^chfontein (uitr.) 17 v. Lor. Marques. w!ïerï ,(thuisr-) 19 v. Port Natal. gersfontein, 19 v. Antwerpen n. Hamburg. A^irLAND-^WEST-.AFRIKA LIJN. «nstelkerk (thuisr.) 19 v. Havre HALCYON LIJN. -Vlaard6'19 V ^6S Fa^a*ses Velsen voor vertrdiflAlns^erdam' 18 v- Lissabon te Gent, Yertr-19 n. Rott. Rozenburg, 19 v. Oxel te Vlaard. Stad Maassluis, 16 v. Narvik n. Rott. 21 (2 n.m.) verw. Stad Schiedam, Vlaard. n. Lula p. 19 Holte- nau. Stad Arnhem 17 v. Stockholm n. Lulea. Flensburg, 19 v. Narvik te Vlaard. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Malaga n. Amste. p. 18 Ouessant. Ajax, 17 v. Valencia te Portimao. Ariadne, 18 v. Stamboul te Antwerpen. Baarn, 18 v. Antwerpen te Hamburg. Bacchus, 17 v. Alexandrië n. Stamboul. Berenice, 18 v. Amst. te Hamburg. Boskoop, Amst. n. Chili p. 17 St. Michaels. Fauna, 17 van Oran n. Venetië. Flora, Amst. n. Kopenhagen p. 18 Holtenau. Hermes, 17 v. Piraeus n. Algiers. Nereus, 18 v. Kopenhagen te Amst. Odysseus, 18 v. Genua n. Spezia. Orestes, 18 v. Sfax n. Brest. Orpheus, 18 v. Kopenhagen te Stettin. Pluto, 17 v. Vigo n. Amst. Saturnus, 18 v. Sfax n. Sunderl. Simon Bolivar, 18 v. Christobal te Hamburg. Theseus, Stettin n. Amst. p. 19 Brunsbuttel. .Tiberius, 18 v. Tunis te Alexandrië. Triton, 17 v. Stamboul n. Yerak. Venezuela. 16. v. Curacau n. S. Marta. Vulcanus, 18 v. Napels te Piraeus. Stad Vlaardingen, Wabana n. Rott., 18, 85 m. W. v. Land's End. Trajanus, 19 v. Amst. te Genua. Calypso, 19 v. Kymassi te Rott. Aurora, Bari n. Amst. p. 17 Gibraltar. Crijnssen, Barb. n. Amst. 18, 450 m. Z. van Land's End. Breda, Amst. n. Chili 16 te Cristobal. Euterpe, Amst. n. Bord. p. 18 Dungeness. Titus, Rott. n. Tunis p. 18 Dung. Perseus, Rott. n. Lissabon p. 18 Dungeness. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitr.) 18 v. Suez. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 19 v. Pt. Said. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 18 te Mars. KON HOLL. LLOYD. Waterland (thuisr.) 16 v. Santos. Salland (uitr.) p. 17 Dungeness. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. P. Bras (uitr.) 17 van Genua. P. Tello (uitr.) 18. 30 mijl Z.O. v. Nit. Simaloer (thuisr.) p. 17 Gibraltar. J. P. Coen (thuisr.) 18 v. Sabang. Tawali (thuisr.) 17 v. Batavia. Moena (uitr.) 17 te Banjoewangi. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Laertes, 18 v. Batavia te Amst. Menestheus, Jap. n. Rott p. 18 Gibraltar. Glenshill. Japan n. Rott vertr. 24 v. Lon den. Benledi, Otaru n. Rott. 16 te Cebu. Alcinous, Amst. n. Java 17 v. Belawan, Clytoneus, Amst. n. Macassar 18 80 mijl N. v. Land's End. Calchas, Jap. n. Rott. 18 te Suez. Philoct, Jap. n. Rott. 19 te Manil. Achilles, Rott. n. Japan 17 v. Penang. Melampus, Batavia n. Amst. 18 v. Pt. Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisr.) p. 19 Ouess. 19 (5 n.m.) te Cowes verw., 20 (12 midd.) hier. Garoet (thuisr.) p. '18 Finisterre. Kertosono (uitr.) p. 19 Ouessant. K. Agoeng, 17 v. Rott. te Hamb. K. Baroe (thuisr.) 19 v. Port Said. Modjokerto, 10 v. Lpl. te Schied. Palembang (uitr.) p. 19 Galle. Soekaboemi (thuisr.) 19 van Belawan. Weltevreden (uitr.) p. 17 Galle. Buitenzorg (uitr.) p. 19 Ouessant. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LLJN. Alcyone (thuisr.) 17 v. Bahia. Alpherat, 18 v. B.-Ayres n. Rott. Vlootuitbreiding. De voor rekening van de Rotterdamsche Kolen Centrale te Rotterdam op de werf der N.V. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes gebouwde vrachtmotorboot Att S. is met goed gevolg te water gelaten. Het schip zal nu worden afgewerkt teneinde zoo spoe dig mogelijk in de vaart te worden gebracht. Reparaties ondergaan. Het Grieksche stoomschip Leonidas Z. Cam- banis heeft bij de Amsterdamsche Droogdok Mij. een groote reparatie ondergaan en ver trok in ballast naar Nordenham om daar ko len te laden voor Zuid-Amerika. Terug van sleepreis. De sleepboot Nestor, welke met de sleepboot Utrecht den kruiser Java naar Rotterdam had gebracht, heeft deze sleepreis beëindigd en is hier weer in station gelegd voor den haven dienst. AANGEKOMEN. 18 Juli: Nestor sl.b. Rotterdam Nereus s.s. Stettin Amstelstroom m.s. Huil Akershus s.s. Oslo Patria s.s. Gothenburg Heire s.s. Llanelly 19 Juli: Bowling s.s. Leith Rhein s.s. Hamburg Stad Zwolle s.s. Les Falaises Randfontein s.s. Hamburg Embla s.s. Söderhamn Juno s.s. Hamburg Louis de Geer s.s. Norresundet VERTROKKEN. 19 Juli: Glenmaroon s.s. Sheerness

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 5