De betooverde Villa. Het postkantoor op het terrein der Wereld- w i j_ia i jamboree te Vogelenzang heeft reeds drukke De openingsdatum van de Wereldjamboree te Vogelenzang nadert. Aan de klandizie, daar de voortrekkers, die het kamp tribunes rond het groote demonstratie-terrein wordt de laatste hand gelegd in gereedheid brengen, er veelvuldig gebruik van maken De laatste toebereidselen voor het Engelsche hengel- kampioenschap te Barnes Naar de WereldjamboreeIII Maandag is te Den Haag een aanvang gemaakt met het op de A N.W B.-wegwijzers aanbrengen van de Jamboree-bordjes, welke den talrijken vreemdelingen een veilige gids naar Vogelenzang zullen zijn In de Houtrusthaflen te Den Haag zal op het einde dezer maand de luchtvaarttentoorv- stelling „Avia" geopend worden. Een snapshot van het m gereed heid brengen der expositie De Tour de France. Het peleton op de helling van den „Col de Puymorens" tijdens de étappe Perpignan Luchon De Indische padvinders, die deel zullen nemen aan de Wereldjamboree, brachten Maandag een be zoek aan het Koloniaal Instituut te Amsterdam. Een foto tijdens de bezichtiging Budge, de wereldkampioen tennis, i« actie tijdens zijn partij tegen Henkei in de Davis Cup-match Amerika— Duitschland op Wimbledon FEUILLETON Naar het Engelsch bewerkt door J. R. VAN RIJN. 36) (Nadruk verboden) Noeh Julian, noch Annie hoorde het. Annie was lijkbleek tegen den muur gevallen. Er stond een stoel midden in de ruimte, maar die stoel was leeg. In den hoek van den kelder lag iets op den grond, met een zeil bedekt. Het was Julian, die met den moed der wan hoop het dek terugsloeg. Aflnatoel's blik ont moette den zijne. Zij lag gebonden, met een prop in den mond. Haar oogen keken strak en lijdend. Hij noemde haar naam, lichtte haar op en begon de prop te verwijderen, te haastig ln zijn namelooze opluchting, om iets anders op te merken. Miller echter zag de deur in den anderen muur half opengaan en het gezicht van Bronson verschijnen. Anne Brown gilde. De deur werd dichtgeslagen en gesloten. Julian keek op. „Wat was dat?" „Bronson. Laat hem maar gaan. Ik heb mijn mannen op den uitkijk". Hij wendde zich tot Annie, die tegen den muur stond te snikken „Waar komt die gang uit?" „Zoek maar", antwoordde ze. Miller keek donker. „We moesten hier maar gauw weg zien te komen. Hoe moeten we met mevrouw Grey?" „Ik kan wel loopen'', zei Amabel zacht. Nu ze den arm van Julian om zich heen voelde, trok de wolk om haar geest op maar de wolk was héél zwart geweest! Ze gingen den terugweg naar de zitkamer en Amabel keek met een wonderlijken blik naar het vuur, dat ze drie uren tevoren had opgestookt. Het scheen eeuwen geleden, dat ze dat had gedaan, met de gedachte, hoe nat Julian zou zijn, als hij kwam. Julian zette haar in een stoel en knielde naast haar. Annie Brown legde nog steeds schreiend haar hoofd op haar armen. Miller, op den drempel staande, blies op een fluitje. Politie agenten kwamen de trap op. Hij gaf bevelen Na een poosje hief Annie het hoofd op. „Mijnheer Julian", riep ze. Hij keek op en zag hoe vaal haar gezicht „Ik heb haar gered", zei Annie. „Maar ik... stond, hoe smeekend haar oogen. kunt u niets voor mij doen?" Miller kwam naar hen toe met een somber gezicht. „Ik heb bevel mademoiselle Lemoine te ar resteeren'', zei hij. Ze hief het hoofd op en keek hem aan. al lang weg kunnen zijn". Er kwam een man binnen, die Miller iets toefluisterde. „Ze hebben Bronson", zei deze deze toen. „Dat Is één troost. Wat mademoiselle Lemoine betreft wat ze zooeven gedaan heeft, zal na tuurlijk yeel verschil maken". Ze greep zich vast aan Julian's arm en snikte krampachtig. „Gilbert zal 't me nooit vergeven", bracht ze uit. „We hadden kunnen vluchten, maar Ik kon hem geen moord laten doen, is 't wel? ik heb hem verraden en hij weet het ik ben zijn vrouw maar toch zal hij me vermoorden „Zijn vrouw?", stootteJulian uit. „Jawe zijn getrouwd, omdat hij vond dat hij dan veiliger wasen ik deed het om moedermaar hij wou het niet eens voor Angela wetenik was niet goed ge noeg voor Angelaen om mij dacht hij nietO. Haar gezicht veranderde. Ze keek naar de deur. Julian en Miller keerden zich om. De deur was geopend. Op den drempel, in een flanellen nachtkleed, leunend tegen den deurpost, stond juffrouw Brown. Julian snel de naar haar toe en ondersteunde haar. „Ik hoorde de stem van mijn Annie", zei de oude vrouw zwak, „en toen ben ik geko men". In de gang stond Jenny te snikken maar ln de kamer zelf waren allen stil. Amabel ad de oogen vol tranen. Miller beet op zijr lip. Annie Brown kwam rustig naar voren. „Hier ben ik, moeder", zei ze. En plotseling op haar knieën, omvatte ze de oude vrouw, bitter snikkend. „Ssst, Annie", zei de oude vrouw. „Huil maar niet, kindjeMoeder is nergens boos om, schat". „Se willen me naar de gevangenis bren gen, moeder", zei Annie, als een kind. ,Dc gevangenis?", zei juffrouw Brown. Haar lippen trilden. Ze zag Julian aan .naar vond geen troost. „De gevangenis, An nie? Wat heb je gedaan?" Zwijgenniemand gaf haar antwoord. „Wat heeft ze gedaan? Als ze er spijt van heeft, kunt u dan niet een goed woordje voor haar doen, mijnheer Julian? U zult haar niet in den steek laten, hè? Wil niemand me zeggen wat ze gedaan heeft?" „Brownie", zei Julian, „ik zal al 't moge lijke doen dat weet je wel. Trek het je maar niet te erg aan. Het is.het zijn eigenlijk de zaken van haar man „Haar man?", herhaalde ze met veranderde stem. „Annie ben je getrouwd?" Annie hief het natte gezicht op en keek haar moeder aan, knikte toen. „Ja, wat ik ook ge daan heb en wwat er ook met me gebeuren mag, ik ben eerlijk en wettig getrouwd!" „Daarvoor zij de hemel gedankt!" zuchtte juffrouw Brown uit den grond van haar hart. HOOFDSTUK XXXXV. Er was heel wat te vertellen en op te helderen, toen de eerste hevige opwinding voorbij was. Julian wilde in de eerste plaats weten hoe Miller juist op het critieke oogen- blik met zijn mannetjes was komen opdagen. De inspecteur deelde mede dat hij, werkend op eigen gelegenheid sedert eenigen tijd over bepaalde gegevens beschikte, die hem op goede gronden deden vermoeden, dat Bron son niet zoo'n waardig en rustig staatsbur ger was, als men algemeen aannam, en hij had niet kunnen nalaten de raadselachtige voorvallen op de villa met den bewoner van het kasteel en de bankbiljetten-affaire in ••erband te brengen Ook de schitterende etsen- collectie van den kasteelheer, werk van een zeldzaam begaafd vakman, hadden, toen zijn argwaan eenmaal gewekt was, zijn vermoe dens in deze richting versterkt. Ook de ont dekking van Scotland Yard, die hem na tuurlijk was medegedeeld, dat mevrouw King Agaath Moreland had bewogen naar het medium te gaan, had zijn aandacht via het roode dametje weer op har gastheer gericht, te meer daar hij hem in Lerlington had gezien omstreeks den tijd dat van deze plaats uit naar mevrouw Thompson was op- beid! Maar de aanwijzingen, die hij, met de trouwe, hoewel niet altijd over-intelligente hulp van zijn zuster, had kunnen bijeen brengen, waren toch niet voldoende geweest voor definitieve stappen. Die had hij pas kun nen nemen, toen hem tegelijk met Julians briefje een dringend telegram van zijn chef, Sir Charles le Mesurier, had bereikt, dat zijn vermoedens bevestigde en hem bevoegdheid gaf tot arrestatie over te gaan van alle per sonen, die hem in verband met de bankbiljet- tengeschiedenis verdacht voorkwamen. Met wat hij wist en veronderstelde, nam hij als zeker aan, dat de biljettenvemlschers de hand moesten hebben in de verdwijning van mevrouw Grey. Daarom had hij direct assistentie gevraagd van de plaatselijke politie en was met man en macht naar de villa getrokken, juist op tijd. Hij had net uit Jenny het verhaal over den geheimen doorgang gekregen, toen Julian en „made moiselle Lemoine" op het tooneel waren ver schenen. (S!ot volgt

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 8