Thijs IJs heeft een raar avontuur Berlijn 700 jaar. Noord-Chineesche troepen trekken zich terug. Nederlandsch-Belgische uitwisseling van Kunst. PROGRAMMA DONDERDAG 22 JULI 1937 Zal Nanking het voorbeeld van Hopei en Tsjahar volgen? Het Japansche persbureau Dormei meldt uit Tokio, 22 Juli: In den toe stand in Noord-China is eenige ont spanning ontstaan, doordat de Chineesche troepen gisteravond laat volledig uit Loekoetsjau en Papaus- jan zijn teruggetrokken, ofschoon zij eerst weigerden hun stellingen te ontruimen. De desbetreffende uit Peiping ontvangen berichten voegen hier nog aan toe, dat <*eneraal Soeng Tsje Joean, de opperbevelheb ber van het negen en twintigste leger en voorzitter van den politieken raad van Hopei en Tsjahar, klaarblijkelijk voornemens is ge trouwelijk de voorwaarden na te komen van de plaatselijke overeenkomst van 11 Juli j.l. en van de gedetailleerde overeenkomst van 19 Juli. Een bericht uit Nanking meldt, dat Soeng Tsje Joean de Nankingregeering in kennis gesteld heeft van het sluiten der gedetail leerde overeenkomst van 19 Juli, maar haar niet op de hoogte heeft gebracht van den inhoud daarvan, welke naar verluidt ten doel heeft de uitvoering te vergemakkelijken van de uit drie punten bestaande overeenkomst van 11 Juli en in het bijzonder van het derde punt, dat betrekking heeft op toekomstige waarborgen met inbegrip van een controle op de communistische activiteit en op de anti-Japansche organisaties in Noord-China Naar verluidt wachten de Chineesche en Ja pansche militaire autoriteiten nog met de publicatie van de gedetailleerde overeen komst van 19 Juli met het doel een vlotte ten uitvoerlegging der overeenkomst, waar- In de namen van personen en organisaties genoemd worden, te verzekeren. In Japansche regeeringskringen wordt verklaard, dat er geen reden is, waarom de Nankingregeering, die tot dusverre alle be langrijke plaatselijke overeenkomsten, ge sloten door den politieken raad van Hopei en Tsjahar met Japan, erkend heeft, zou weigeren de huidige plaatselijke overeenkom sten te erkennen, die in het geheel geen inbreuk maken op de souvereiniteit van China noch de Chineesche territoriale integri teit aantasten. Het D-NB. meldt nog: De Japansche militaire attaché te Peipmg, Imai, heeft gistermiddag nogmaals ernstige protesten ingediend bij generaal Soeng Tsje Joean. j -u Op grond van de daarbij gevoerde gedach- tenwisseling zijn de troepen van de zeven en dertigste divisie die tot dusverre Peiping als standplaats had, samengetrokken ter voor bereiding van den aftocht. Naar verluidt zal in overeenstemming met de Japanners de honderd twee en veertigste divisie van den gouverneur van Tsjahar het garnizoen van Peiping bezetten. Onrust te Sjanghai. Onder de bevolking van Sjanghai heerscht naar Reuter verneemt ongerustheid. Gister morgen werden verscheidene kanonschoten gehoord tijdens manoeuvres van de Japansche troepen. Men vernam, dat de commandant van t Jap. eskader in de Chineesche wateren besloten heeft om ondanks het ongunstige advies van het Chineesche gemeentebestuur, manoeuvres Ongeluk bij manoeuvres in Duitscliland. Vliegtuig neergestortechtpaar op motorfiets en jongeman gedood. Het D.N.B. meldt uit Berlijn 21 Juli: Bij manoeuvres nabij Schleswig is een militair vliegtuig omlaag gestort en in brand gevlo gen. Het vliegtuig kwam neer op een straat weg en doodde een Deensch echtpaar, dat juist op een motorfiets passeerde. Alsmede een leerling van de school van officieren van gezondheid. De piloot werd ernstig gekwetst, terwijl 22 soldaten zware kwetsuren opliepen. ERNSTIGE INSTORTING TE ROME. Gistermiddag is in het centrum van de stad een huis van verscheidene verdiepin gen ingestort. Hierbij zijn vermoedelijk twee personen om het leven gekomen. TWEE WERKLIEDEN BIJ ONTPLOFFING OM HET LEVEN GEKOMEN. Ten gevolge van eert ontploffing in een fa briek te Waldenburg (Silezië) zijn twee werk lieden om het leven gekomen. Het begin van brand, dat door de ontploffing was ontstaan, kon snel worden gebluscht. Gil Robles weer op het tapijt? Geheime zending voor Franco te Londen? Uit Saint Jean de Luz, 21 Juli: Men ver neemt, dat generaal Franco te Salamanca een onderhoud heeft gehad met den leider der „Accion Popular", Gil Robles, waaraan veel beteeken is wordt toegekend. Gil Robles kwam uit Lissabon, waar hij sedert het begin van den burgeroorlog vertoefde. De politieke vrienden van Robles verzekeren, dat het on derhoud een nieuwe étappe in de politiek van het rechtsche Spanje inluidt en dat Robles is uitgenoodigd tot het verrichten van een belangrijke taak in de organisatie van den nieuwen staat. Men voegt hieraan toe, dat Franco Robles heeft belast met een geheime zending bij de regeering te Londen door bemiddeling van Oliviera Salazar. Robles is weer naar Lissa bon vertrokken. Terechtstellingen te Algeciras Te Algeciras zijn Maandagavond 35 perso nen. die er van verdacht werden met de re geering te Valencia te sympathiseeren, te rechtgesteld. aldus een Havasbericht uit Gi braltar. Te La Linea bij de grens van Gibral tar, zijn zes menschen, die »volgens de be schuldiging rechtsche vlaggen hadden ver scheurd, ter dood gebracht. Engelschen, die te Easternbeach wandel den, moesten vluchten voor de geweerkogels en in de neutrale zone kon men de kreten der slachtoffers hooren. Nog steeds komen te Gibraltar deserteurs uit het leger van Franco aan: de meesten komen zwemmende van Al geciras en andere kustplaatsen. van de Japansche infanterie en marine te-or- ganiseerne in de omgeving van de internatio nale concessie te Sjanghai. Deze manoeuvres zouden gehouden worden in den nacht van 23 op 24 Juli. Dien dag zullen alle Japannee- zen uit het binnenland te Sjanghai bijeenge bracht zijn. Talrijke Chineezen verhuizen uit de wijken, die in 1932 in het bijzonder te lijden hebben gehad. De ontsteltenis is nog gegroeid bij het vernemen van het bericht, dat te Peiping verscheidene persoonlijk heden vermoord zijn, die gunstig ston den tegenover een „vrede tot iederen prijs". lerlaed De Valera herkozen. De Dail heeft De Valera herkozen als pre sident van den Uitvoerenden Raad van den Ierschen Vrijstaat met 82 tegen 52 stemmen. De Valera is aldus voor de derde maal tot het bekleeden van het hoogste ambt in den Vrij staat geroepen. Cosgrave had zich tegen de 'herkiezing van De Valera verzet, omdat naar zijn meening de president den Vrijstaat schade had toe gebracht, doordat het hem niet gelukt was een overeenkomst met Engeland te sluiten. Tsjecho'Slowakije Het uwe kabinet-Hodza gevormd. Gistermorgen heeft Benesj Hodza ontvan- gen, die hem verslag uitbracht over zijn be sprekingen met het oog op de vorming van een nieuw kabinet. Na dit onderhoud stelde Hodza de leden der nieuwe regeering aan president Benesj voor, aan wien zij den eed op de grondwet aflegden. In de nieuwe regeering hebben geen nieuwe figuren hun intrede gedaan. Franke belast zich ad interim met het ministerie van fi nanciën. Na de audiëntie begaven de minis ters zich in raadszitting. Frankrijk Herwaardeering van den goud- voorraad. Het ministerie van financien heeft gisteravond medegedeeld, dat de regeering heeft besloten tot instel ling van een fonds tot steun van de staatsfondsen, dat gevormd zal worden uit het voorstel, voortvloei ende uit de herwaardeering van den goudvoorraad der Fransche Bank op het laagste peil, voorzien bij de mone taire wet van l October 1936, zijnde 43 milligram goud per franc. Qostefflirijjk Dr. Rintelen spoedig in vrijheid? Stefani bericht uit Weenen: Dr. Rintelen, die ernstig gecompromiteerd is geweest bij de gebeurtenissen in Juli 1934, toen bondskanselier dr. Dollfuss vermoord werd. en die thans «iek ligt in een ziekenhuis te Weenen, zal binnenkort in vrijheid worden gesteld in verband met de verleden jaar door Schuschnigg afgekondigde amnestie. Rusland Zuiveringin de Oekraïne. Het Centrale Comité der Communistische partij in de Oekraïne heeft naar Havas ver neemt, besloten uit de partij te sluiten en van zijn functies vervallen te verklaren den voor zitter van het Oekraïnsche Radiocomité, aan gezien hij het radiopersoneel niet heeft ge zuiverd en toegestaan heeft, dat clandestien contra-revolutionnaire propaganda in de programma's werd gebracht en. hij voor de partij zijn Trotskistische redevoeringen van 1923 verborgen heeft gehouden. Tevens is de vroegere voorzitter van het Oekraïnsche Radiocomité, thans directeur van de partij uitgaven, uit zijn functie gezet, evenals de leider van de radio-uitzendingen voor de na tionale minderheden, de leider van de muziek-- uitzendingen, de leider van de litteraire uit zendingen en de redacteur van de „Proletars- kaja Prawda". Het redactiecomité van het dagblad in de Oekraïnsche taal „Kommunist", is eveneens gezuiverd, aangezien het verslag van de be sluiten van het partij comité zegt, dat „het voormalige redactie comité" de waarschuwin gen in den wind heeft geslagen, die 't gegeven waren ten aanzien van het optreden van het radiocomité. Amerika Senator Barkley leider meerderheid. der Senator Barkley is tot leider der democratische meerderheid in den Senaat gekozen als opvolger van Ro binson. Hij verwierf 38 stemmen tegen Pat Harrison 37. De overwin ning van Barkley wordt beschouwd als een bewijs voor het feit, dat Roo sevelt zijn gezag bij de democrati sche partij heeft behouden want Barkley werd vrijwel uit sluitend door de voorstanders van het ontwerp tot wijziging van het hooggerechtshof gekozen, terwijl de stemmen van Harrison afkomstig zijn van de vijanden van het ontwerp. BRITSCHE RADIOZENDERS HERDACHTEN MARCONI. Uit Londen: Ter herdenking van markies Marconi zijn alle draadlooze uitzendingen gistermiddag zes uur Britsche zomertijd ge durende twee minuten onderbroken. Tentoonstelling van Belgische schilderkunst in Haagsch Gemeentemuseum. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Terwijl heden burgemeester de Monchy in Antwerpen de tentoonstelling van een zeven tigtal werken van Nederlandsche schilders uit het tijdperk 1850—1910 opent, welke wer ken tot het allerbeste behooren, dat het i meentelijk museum in Den Haag bezit, zal a.s. Zaterdag een soortgelijke gebeurtenis in 's-Gravenhage plaats vinden. Het museum te Antwerpen een Rijksinstelling heeft n.l. voor een tweetal maanden op zijn beurt ten behoeve van het Haagsche gemeentemuseum 71 stukken afgestaan, die" op waardige wijze de Belgische schilderkunst uit ongeveer het zelfde tijdvak vertegenwoordigen. Nu minis' ter Hoste tot zijn spijt verhinderd is, de ope ningsplechtigheid bij te wonen, zal de Belgi sche zaakgelastigde hier ter stede de opening verrichten. Doel van deze kunst-uitwisseling is, over en weer de gelegenheid te verschaffen eens nader bekend te raken met goed werk uit den hier vermelden tijd. Merkwaardig l. noeg, zoo wist ons de directeur van het Haag sche Gemeentemuseum te vertellen, ont breekt het n.l. in België èn in Nederland in breeden kring aan bekendheid met hetgeen in de jaren 18501910 aan gene zijde van de grens op het doek is gebracht. Wij hebben reeds een kijkje kumien nemen in wat thans in Den Haag ten toon is gesteld en moeten erkennen, dat men te Antwerpen ongetwijfeld alles gedaan heeft om voor een fraaie inzending zorg te dragen; het beste wat men heeft, is hierheen gestuurd, gelijk om gekeerd de heeren in Den Haag hetzelfde hebben gedaan met wat zij aan Antwerpen tijdelijk afstonden. Merkwaardig en leerzaam tevens is om gade te slaan hoe in het algemeen er een aanmer kelijk verschil valt waar te nemen, tusschen hetgeen de Belgische en hetgeen de Neder landsche schilders uit eenzelfde tijdperk tot stand hebben gebracht. De aard van hun werken en van de wijze, waarop zij een en ander uitbeelden, loopt enkele uitzonderin gen daargelaten vrij sterk uiteen. Doordat Antwerpen ongeveer 75 van de beste stukken uit het Haagsche Museum tot eind September in bruikleen kreeg, zijn er in de gewone zalen nogal wat open plekken ontstaan. Die heeft men nu zoolang aangevuld met tot dusverre minder bekende doch ongetijfeld veelal fraaie stukken van Haagsche schilders. Een en ander zal dezen zomer een bezoek aan het Haagsche Museum ongetwijfeld meer dan ooit aantrek kelijk maken ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Oom Mopperniet was opgestaan en drukte Thijs vriendelijk de hand. Jongen, kerel, wat heb ik jou in een tijd niet gezien. Ik vind, dat je een stuk grooter geworden bent, hoor. Maar, je was dan ook nog maar heel klein, toen ik je voor het laatst heb gezien. Thijs lachte maar en drukte vriendelijk de hand van zijn oom. Dickie zat nog verbaasd naar Thijs te kijken, hij begreep van het geheel nog niet erg veel. Hoe was het mogelijk, dat Thijs nu ineens weer terug was. Baardenspons had hem verzekerd, dat het met Thijs zeker niet goed afgeloopen was, want anders was hij al lang terug geweest. Maar Baardenspons had op het oogenblik erge last van rheumatiek, dus kon hij ook niet hier zijn. Rijkshoofdstad bereidt grootsche feestelijkheden voor. Berlijn 14 Juli 1937. (Van onzen correspondent.) Het is wel niet nauwkeurig vast te stellen, maar aan de hand van een oud-document met indrukwekkende zegels, is met wat goeden wil Berlijn op Woensdag 11 Augustus aanstaande wel 700 jaar oud te verklaren. De goede wil is er! Andere steden hebben dit jaar hun groote festiviteiten. Berlijn mag niet te kort schieten, het zal ook zijn feestweek krijgen, die al wekenlang vooruit vroolijk leven in de brouwerij brengt. Eigenlijk is Berlijn wel bijna 1000 jaar oud. De hertog van Brandenburg, Albrecht de Beer liet in de vijftiger jaren der tiende eeuw te genover het visschersdorp Kölln aan de Spree door toen al vermaarde Hollandsche dijken bouwers een rij dijken aanleggen, een „Linië von Wehren", waaruit de naam Wehrlin en law Berlin zou zijn ontstaan. Aan deze dijken ontstond het visschersdorp Berlin, dat zich later met Kölln vereenigde en allengs tot de provinciestad uitgroeide, die het voor 1850 met haar 400,000 inwoners toch eigenlijk nog was, om dan in 50 jaren het aantal inwoners te zien stijgen tot vier mil- lioen. Al die vier millioenen zullen aan het eeuw feest kunnen deelnemen, leder naar zijn per soonlijken smaak. Het begint met de opening van een tentoonstelling „700 jaar Berlijn" met een paviljoen „het historisch kabinet" waarin de ambtsketenen en andere symbolen van het ambtelijk Berlijn der laatste 700 jaren te zien zullen zijn. Een tentoonstelling .Ber lijn in de Kunst" geeft kunstwerken uit den loop der eeuwen te zien. De voornaamste dag zal Zondag 15 Augustus zijn. Dan zal een historische optocht door de stad trekken, als Berlijn nog niet en misschien zelfs München niet, te bewonderen gaf. De rivaliteit tusschen Berlijn en München begint bedenkelijk maar innig verwantschap pelijk weer op te leven, 's Middags zullen voor aller oogen genietroepen een brug over de Spree s'aan en in feestelijken optocht zal het Stralauer visschersgilde daarover van den eenen oever naar den anderen trekken met volle muziek en rijk versierde hengels, visch- tonnen en vangnetten. De schooljeugd, die na de vacantiemaand juli op 2 Augustus de studies hervat zal hebben, krijgt een paar dagen vrij, om in gesloten formaties aan het feest deel te ne men en mee te dingen naar de prijzen die de gemeente voor het sportfeest in het Charlot- tenburger Stadion beschikbaar stelt. 450.000 boekjes met een levensbeschrijving der zeven- honderdjarige, uit Nationaal Socialistisch oog punt bezien, zullen onder de jeugd worden uitgedeeld. De Dinsdag is een vrije dag, d.w.z. dan kun nen de 20 Berlijnsche gemeenten, die samen de Rijkshoofdstad vormen, elk haar eigen plaatselijk feest vieren, wat steeds het gemoe delijk karakter heeft van den feestdag eener provincie-stad. Bijna elke gemeente heeft haar eigen interessante bijzonderheid en ge schiedenis. Köpenick met zijn eeuwenoude wasch- en bleekerij, houdt een groot „Groote- waschfeest" met optochten, waarin praalwa gens met aardige strijkstei-tjes, die alle ma nieren van wasschen en strijken uit de laat ste drieduizend jaren te zien zullen geven, Het oude Wedding met zijn twintigjarige communistische praktijk, zijn barricades krachtsport van voorheen en zijn wilde op tochten onder knal- en schalmeifanfares, dat nu de Berlijnsche lieveling der nieuwe over heid is, onder welks ingezetenen de partijgroo- ten zeggen zich bij de vele volksfeesten die ze er organiseeren, veel meer thuis en pretti ger te voelen dan „in rok of smoking bij al die nationale en internationale zoogenaamde deftigheid" het gekalmeerde Wedding zal geen optocht houden, maar geeft een waardig worst- en bierfeest en zal in zijn plaatselijke feestzaal een tentoonstelling krijgen, die een aanschouwelijk beeld geeft van Wedding's voor- en tegenspoed in den loop der tijden, van zijn „politieke dwaling en boetvaardige bekeering" van zijn vlijt, zijn moed en trouw hartigheid. Eiken echten Weddinger zullen de haren van trots en verbazing ten berge rijzen. En dan Kreuzberg, Reinickersdorf en Schöneberg, waarheen vroeger de Berlijners per Jan Plei- zier gingen potverteren! Zij zullen voor deze feestweek in oude glorie laten opleven de thee tuinen met de aloude leuze op een karton, vastgespijkerd aan een boom bij den ingang. Der alte Brauch wird nicht gebrochen. Hier können Familiën Kaffee Kochen. Neu-Kölln, dat met zijn mooie parken en breede straten opgroeide om het oude Kölln, waarvan nog een enkel lief plekje is blijven bestaan en met piëteit is omgeven met strui ken en bloemen het nieuwe Kölln houdt een bloemen-, Spandau een watercorso. Pankow aan de Panke door de kielekielehymne ver want met het Amsterdamsche Tolhuis aan het IJ uit vervlogen dagen, houdt een „Hei- matschau" en illumineert zfln Panke, een ri viertje. dat breed, levendig en frisch door het landschap stroomt en in Pankow m#er als beek, maar dan ook des te vroolijker door de lieflijke parken klatert, om buiten Pankow's veste allengs over te gaan in een troebele sloot tusschen de doode muren der hooge hui zen van Berlin N. en tenslotte langs een die pe goot zijn water door een open gat ln den walmuur uitdruppelt in de Spree, die juist daar, bij het bekende „Bahnhof Friednch- strasse", zoo levendig is. In het Zuidwesten der stad organiseert Steglitz optochten van gilden en plaatselijke vereenigingen. Tempel hof en Tiergarten houden een jagersfeest. Friedrichstadt, dat is Berlijn om Unter den Linden, zal „Alt-Berlin" laten herleven door vermakelijkheden, parades en concerten, zoo als ze er voor honderd en meer jaren werden genoten door een voorgeslacht wiens klee ding, uniformen „Kremsers" en équipages ge trouw zullen worden nagebootst of zelfs ge bruikt, voor zoover ze nog voorhanden zijn en geschikt voor het feest. In het Olympia- stadion zal een „feestspel" „Berlin in sieben Jahrhunderten deutscher Geschichte" worden opgevoerd, dat beelden van bijzondere schoonheid belooft in de schitterende be lichtingen van het stadion. Een tweede op voering van dit spel zal den laatsten dag 22 Augustus besluiten, nog niet het feest, want bovendien zal een feestelijk slot in alle Berlijnsche „Gaststatten", restaurants, café's, kino's, theaters, enz. volgen, waarvoor de on derhandelingen nog plaats hebben. Er zal in het centrum der stad nog een bloemencorso worden gehouden, waaraan vooral de bewo ners der villa's met de eigen fraaie parken zullen deelnemen, uit Dahlem, Zehlendorff, Wannsee, die geen plaatselijke feesten hou den. Het is duidelijk dat er in de verschil lende gemeenten vele vuurwerken „op eigen houtjes" zullen worden afgestoken. Het hoog tepunt zal zijn het „officieele Riesenfeuer- werk" in den avond van Donderdag 19 Augustus, op den Königsplatz voor het Rijks dag gebouw. Het „jaar der feestspelen" heeft reeds veel schoons gebracht en zal nog veel te genieten geven. Over het algemeen echter zal het plan voor dit eeuwfeest aantrekkelijker zijn en er stellig toe bijdragen dat het „jaar der inter nationale tentoonstelling in Parijs" voor Duitschland niet al te zeer zal afsteken bij het jaar der Olympische spelen. H. L. De ramp van de „Hindenburg''. In het rapport van het Amerikaansche de partement van handel over de ramp van de „Hindenburg" wordt gezegd, dat deze ver moedelijk is ontstaan door een vonk stati sche electriciteit, welke een mengsel van lucht en zuurstof heeft doen ontbranden. Hieraan wordt toegevoegd, dat er geen enkel bewijs is, dat de ramp door sabotage zou zijn veroorzaakt. Goudschat in Panama ontdekt. Naar het D.N.B. uit Panama verneemt wor den van officieele zijde de geruchten over het vinden van een ouden goudschat in de provincie Chiriqui bevestigd. Drie grond- speculanten hebben bij het afpalen van nieuwe aankoopen twee ondergrondsche ka nalen ontdekt, waarin 120 baren goud werden gevonden met een totaal gewicht van onge veer 3000 kilogram. Al deze baren dragen als stempel de oude Spaansche koningskroon. Men vermoedt, dat deze goudschat nog dateert uit de tijden van de verovering van Amerika. Een Edele Huidverzorging Gebruik overdag Witte Purol. Dit wrijft on- zichtbaar uit, houdt de huid mooi en zuiver en voorkomt en geneest tevens zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. ingez. Medj RADN VRIJDAG 23 JULI HILVERSUM I, 1875 M. 8.00 VARA. 10.— VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO. 11— VARA 8.Gramofoonmuziek 10— Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gramofoonmuziek 11.10 Vervolg declamatie 11.30 Gramofoonmuziek 12.Kovacs Lajos' orkest en gramofoonmu ziek. 2.— Lyra-Trio 2.45 Orgelspel 3.15 AVRO- Dansorkest. 4.Gramofoonmuziek 5.Kin deruurtje 5.30 Gramofoonmuziek. 6.„Musi- ca" en gramofoonmuziek. 7.„De droogma king van de Zuiderzee", causerie. 7.2o Gra mofoonmuziek. 7.30 Nieuws. 7.35 „God in ons leven", causerie 8.20 Zang en piano. 8.30 Lite raire causerie 9.VARA-Groot-orkest en solist. 10.Gramofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding 11.Jazzmuziek (gr.pl.) 11.3012.„Fantasia". HILVERSUM II, 301 M. Algemeen programma, verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie 12.Berichten 12.15 KRO- orkest en gramofoonmuziek 2.Orgelconcert 3.Gramofoonmuziek 4.Alt en piano (Om 4.10 Gramofoonmuziek) 4.40 Gramofoonmu ziek. 5.10 De KRO-Melodisten (Om 6.Land en tuinbouwhalfuur). 7.Berichten 7.15 „Werkgelegenheid voor Nederlanders in het buitenland", causerie. 7.35 Musica catholica. 3.Berichten ANP. 8.15 KRO-orkest. solisten en gramofoonmuziek. 9.30 Lilly Mathé's Zi geunerorkest 10.Gramofoonmuziek 11.10 De KRO-Boys en solist 11.4012.Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Gramofoonmuziek 12.05 Bariton en orgel 12.50 Johnny Rosen en zijn Band 1.35 So praan, bariton en piano. 2.20 Gramofoon muziek 3.05 Pianovoordracht 3.35 Reportage 4.05 Revue-programma 4.50 Gramofoonmu ziek. 5.20 W. Collin's orkest en soliste 6.20 Be richten 6.45 Bariton en cello 7.35 Voor tuin- liefhebbers 7 50 Relais uit Amerika, 8.20 BBC- orkest 8.50 Al Collins en zijn Band 9.20 Berich ten 9.40 „People on the move", causerie 10.00 Komische voordracht 10.15 Viool en piano. 11.Declamatie 11.20 Billy Bissett en zijn „Canadians" 11.5012.20 Dansmuziek (gr. pl.) RADIO PARIS 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.50 Het De Souza-orkest en zang 4.20 Jean Charro- Trio en solist 5.20 Cello en piano 7.20 Zang. 7.50 Pianovoordracht 8.05 Zang 8.50 Fluit, harp en zang. 9.20 Vroolijk programma 10.50 Gramofoonmuziek 11.20—1.05 Orkestconcert. KEULEN. 456 M. 6.50 Vliegeniersorkest 7.30 Gramofoonmu ziek. 8.50 Omroepschrammelensemble 9.50 Gramofoonmuziek 12.20 Westduitsch Kamer orkest. 2.35 Gevarieerd concert 4.20 Omroep- Amusementsorkest. 6.20 Zang 7.10 Gramo foonmuziek. 8.20 Götz von Berlichingen-pro- graimma. 9.20 Omroeporkest 10.5012.20 Her- bert Fröhlich's orkest en het Bumcke-saxo- foonkwartet. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest I.30 Salonorkest 1.502.20 Gramofoonmuziek 5.20 Willie Lewis' Entertainers en de Lani- giro Hot Players 6.20 Vioolsoli 6.50. 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 8 40 Radiotooneel 9.06 Gramofoonmuziek 9.20 Symphonie-concert m.m.v. solist 11.0011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Dito. 1.05 Sa lonorkest 1.30 Kleinorkest 1.50 Zang 2.00—2.20 Gramofoonmuziek 5.20 Occordeonsoli 5.40 en 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 7.35 Klarinetsoli 8.20 Voor Oud-Strijders 8.50 II.35 Feestprogramma voor Oud-Strijders. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.30 Gramofoonmuziek 9.20 Muziek uit Karnten. 10.20 Berichten 10.5012.20 Herb. Fröhlich's orkest en het Saxofoonkwartet Bumcke. Om 11.05 Weerbericht.

IJmuider Courant | 1937 | | pagina 3